WOENL_.it; 16 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Namens zijn fractie verklaarde spreker bereid te zijn om met den Burgemeester samen te werken, een samenwerking die de gemeenschapsbelangen dient. Burge meester, wij, en naar ik meen, de geheele raad. staan achter u. Namens de Protestantsche raadsfractie. Namens de Prot. Raadsfractie sprak de heer A. Tibboel de navolgende rede uit. REDE 'VAN DEN HEER A. TIBBOEL. Burgemeester en mevrouw! Allereerst een openbaring, die eerlijk en oprecht be doeld om zonder omwegen u te zeggen, dat wij twee vvenschen voor onze goede en mooie gemeente bij den Minister van Binnenlandsche Zaken hebben voorge steld. Wij verheugen ons, dat een daar van in vervulling is gegaan: Immets in uw benoeming daarvan het bewijs. Wij ontmoeten u nu voor het eerst en verheugen ons u spontaan te mogen be groeten en hartelijk te verwelkomen als onze nieuwen burgemeester. Wij zijn dank baar dat een goed getuigenis u vergezelt en hebben diep respect voor die verklarin gen, die ons vervullen met goede hoop, dat uw lust tot werken ook in Lisse voort gezet zal woiden. Sportief van aanleg, zal uwe belang stelling daarvoor zeer vele Lissers verblij den en wij willen u wel verzekeren, dat u op onze medewerking in deze kunt re kenen, alleen spreken wij daar de harte lijke wensch bij uit, dat wij hopen, dat, om principieele redenen, de Zondag daar door niet wordt ontheiligt. 't Is een goede gemeente waarovet u gesteld wordt, het is heerlijk als wij mo gen zeggen, dat ondanks de ernstige cri sis die nu al jaren drukt, de energie van onze bloembollenkweekers bewondering afdwingt en in alle lagen der bevolking er een ernstig streven is, zichzelf te blij ven. Onze gemeentefinanciën bleven op peil, die door een wel overwogen zuinig be heer ons uit den noodlijdenden hoek heo- ben gehouden. Tal van zaken blijven ons vervullen met groote zotgen, vooral het probleem der werkloo/heid, de nood der midden standers zij zullen onder uw beheer de revue passeeren. Nu reeds weten wij, dat al deze zaken uw volle aandacht zullen hebben en wil achten ons gelukkig, u plechtig te verzekeren, dat het ons aan genaam zal zijn in deze toch wel moei lijke n.p.t'"--1 onze volstrekten steun toe te zeggen. U kunt op ons rekenen «burge meester, zooveel als in ons vermogen ligt. Hartelijk wgnschen wij u en mevrouw nu geluk met uwe benoeming tot burge meester van Lisse. Uw komst moge onze gemeente tot meerderen bloei brengen. Het worde u en mevrouw en uwe kinderen gegeven, hier onder gunstige omstandig- heder te wonen, daartoe schenke God zijn rijken zegen. Burgemeester, straks gaat uw arbeid beginnen en leeren wij u kennen als een goede magistraat? als een goed burger vader? U weet, dat in de symboliek een goede aanwijzing ligt. Aan de gouden koets van onze geliefde Koningin, zien wij aangebracht de symbolen van de wet, het Kruis en den Bijbel. Deze vertolken ons de gelijkgerechtigdheid van alle gods dienstige en partij groepeeringen en zij behouden hun kracht. Moge het u gegeven worden, het is onze hartelijke wensch en bede, dat u als een goed burgervader, onder Gods zegen, staande boven alle partij-belang, onze mooie gemeente te dienen, vele jaren lang! De ware burgerzin moge groeien, het „Eendracht maakt macht" bewaarheid worden, opdat de Lisser bevolking onder uw gezegend bestuur, dankbaar kan zijn. Toespraak van de gemeente secretaris. Ten slotte sprak de gemeente-secretaris, de heer J. C. de Haan, den Burgemeester toe als volgt: REDE VAN DEN GEMEENTE SECRETARIS. Het personeel, in dienst der gemeente, verzocht mij, om u burgemeester, te be groeten en hartelijk welkom te heeten. Aan dat verzoek voldoe ik gaarne, omdat u hier zult aantreffen, een naat" verhou ding, van de grootte van de gemeente be trekkelijk kleine corps ambtenaren, het welk voor zijn taak berekend is, althans haar in goede verstandhouding rustig en met vlijt vervult. Gaarne geef ik u de verzekering, dat u met humane leiding alle opzichten op hen kunt rekenen. Namens hen allen heet ik u hartelijk welkom. Men zal het mij niet ten kwade duiden, als ik thans nog persoonlijk nog een en kel woord tot u ficht. Uw ambt en- het mijne zijn zoo nauw aan elkaar verbon den, dat bij gebrek aan samenwerking, wij beiden onze beste krachten, niet naar waarde kunnen ontplooien. Bij het af scheid van burgemeester Van Wijnbergen heb ik gezegd, dat de samenwerking tus- schen hem en mij moeilijk te verbeteren zou zijn, maar die was zoödanig, dat zulks ook niet behoeft. Ik stel er derhalve prij, op, u eveneens hartelijk welkom te hee ten en mij gaarne beschikbaar te stellen, om ook onder uw leiding, met waardee ring voor eikaars ambt, gezamenlijk werk zaam te zijn, tot groei en bloei van de gemeente Lisse. Hierop sloot de Burgemeester de offi- cieele openbare vergadering. Andere gelukwenschen. De zeereerw. heer Pastoor N. W. Sente- nie opende de rij der sprekers met een woord van welkom tot mevr. van Rijcke- vorsel. In geestige woorden ging spreker na de komst van den Burgemeester en waarom hij uit Brabant naar Lisse kwam en hoe. Spreker besloot met welgemeende woorden van felicitatie tot den Burge meester en dat zijn verblijf in Lisse tot heil van de ingezetenen zou zijn. De Burgemeester van Vught, mr. H. J. M." Loeff, sprak woorden van felicitatie als collega uit Brabant en maakte gewag van de groote arbeidzaamhed van den nieuwen burgervader. Spreker feliciteerde de Lissesche burgerij met zulk een burge meester, die een waardig opvolger zal blij ken te zijn van burgemeester van Wijnber gen. Namens de Burgemeesters uit de om trek sprak de Burgemeester van Sassen- heim, de edelachtb. heer J. P. Gouver neur. Spreker wees na zijn woorden van collegiale felicitatie op de belangenge meenschappen der gemeenten van de bloembollenstreek, wijzende op de ge meenschapelij ke samenwerking ten opzich te van de electriciteits-, gas- en water voorziening, de schoolartsendienst en de vleeschkeuringsdienst, alsmede vele ande- meenschappelijke samenwerking ten opzich- werkloosheid enz. De Kon. Ned. Bond van Oud-Onderoffi cieren uit 's Hertogenbosch feliciteerde bij monde van den voorzitter zijn bescherm heer met zijn benoeming tot Burgemeester van Lisse. De predikanten dr. Ruijs en ds. Eerhardt spraken namens hun kerkgemeenten woor den van welkom en aanhankelijkheid voor hen, die geroepen zijn het gezag te dra gen. Namens de geheele protestantsche be volking deden zij den burgemeester en zijn echtgenoote en kinderen hartelijke woorden van begroeting in Lisse toeko men. De Burgemeester voelde zich op het eind gedrongen om een dankwoord uit te spre ken. Dank bracht hij aan de Geestelijk heid, die hem namens haar kerkgemeen ten het welkom hebben toegeroepen. Wan neer de geestelijke belangen der inwoners goed worden voorgestaan en de samen werking tusschën het kerkelijk en wereld lijk gezag goed is, dan worden op dezen basis de belangen der gemeenschap goed gediend. Dank bracht spreker aan den Burge meester der gemeente Vught voor zijn woorden van felicitatie en voor de goede wenken en raadgevingen van hem onder vonden tijdens zijn diensttijd in die ge meente doorgebracht. Dank aan Burge meester Gouverneur, die hem met zijn hartelijke woorden in den kring van Bur gemeesters der bloembollenstreek heeft doen opnemen. Na een woord van waardeering te heb ben gesproken tot den Kon. Ned. Bond v. Oud-Onderofficieren voor hun sympathie ke geste om hem uitgeleide te doen naar zijn nieuwe woonplaats, sprak de Burge meester tot zijn moeder. Spreker dankte God, dat zijn moeder bij deze plechtigheid tegenwoordig kon zijn. Spreker is er trotsch op, dat hij thans voor zijn moeder staat als burgemeester van zulk een welvarende gemeente. Hij dankte zijn moeder voor al hetgeen zij voor hem heeft gedaan en bracht in her innering het overlijden van zijn vader, thans 18 jaar geleden. Steeds hebt u ons voorgehouden, aldus spr., om eenvoudig te zijn, en ons opgewekt tot plichtsbetrach ting en arbeidslust. Hiervoor, moeder, ben ik u thans dankbaar. Spr.'s dank ging eveneens uit naar zijn schoonmoeder en verdere familieleden, die hem vergezelden naar zijn nieuwe woonplaats. Wij, mijn vrouw en ik, zullen hier verder bouwen aan ons geluk, het geen wij ginds begonnen zijn. Dank bracht hij aan de Lissesche burge rij voor de vriendelijke ontvangst. Veel goeds heeft hij vernomen van den oud- Burgemeester, over het ambtenarenkorps en de politie. Spreker rekent op hen en vertrouwt op hen. Doch niet alleen ik heb een taak te ver vullen, doch eveneens mijn vrouw. Wij zijn niet bevreesd voor het werk, maar wij vertrouwen, dat gij allen ons werk zult maken tot een aangename taak, dat die taak voor ons licht zal worden. Hiermede was de installatie ten einde en gebruikte men een kleine verfrissching en maakten velen van de geboden gelegen heid gebruik om den Burgemeester te complimenteeren. Des avonds concerteerden de muziekVer- eenigingen ter eere van de ontvangst van den Burgemeester vanaf de waranda van hotel „de Witte Zwaan", hetgeen de alge- meene belangstelling trok. De Burgemeester met familieleden en het dagelijksch bestuur der gemeente ver- eenigden zich na afloop hiervan in dit ho tel aan een gemeenschappelijk diner, waaraan mede aanzat de oud-burgemees ter met zijn echtgenoote. Lisse heeft getoond, zijn burgemeester op grandiose wijze te willen ontvangen en is daarin volkomen KATWIJK AAN DEN RIJN DE BLOEMKOOL-MISLUKKING. De besturen der verschillende tuinbouw organisaties, de R.-K. Land- en Tuinbouw- bond, de Nederl. Tuinbouwbond en de Kleine Zelfstandigen kwamen in het Paro chiehuis ter vergadering bijeen ter bespre king van den noodtoestand der tuinders en wat gedaan kan worden in verband met de slechte opbrengst der late bloemkool. Zoo als bekend zonden de kleine zelfstandigen reeds een request aan den Minister van Economische Zaken met verzoek om een speciale regeling voor steun aan dit pro duct. Langdurige besprekingen werden ge voerd en algemeen was men er van over tuigd, dat er zooveel mogelijk gedaan moet worden om spoedige financieele hulp te verkrijgen. Met algemeene stemmen werd uiteindelijk besloten dat iedere organisa tie zich tot hun hoofdbestuur zou wen den om dringend medewerking te vragen om financieele steun op dit product late bloemkool tot 100 pet. van den richtprijs en te verkrijgen, dat hiermede zooveel mo gelijk spoed zal worden betracht. Ook werd er op aangedrongen dat de iverse tuinbouw- groepen adhaesie zouden betuigen aan het adres dat door de Kleine Zelfstandigen aan Z.Exc. den Minister van Economische Za ken is verzonden. Hierna sluiting dezer be langrijke bijeenkomst waarvan algemeen vei wacht werd dat deze vruchtdragend zal zijn. Speldjesdag. De afi'. K. en O. der Ned. Ver. E. H. B. O. hield een speldjesdag, wel ke voor de vereeniging een opbrengst gaf van 62.02. Weg fiets! Als maar worden weer fiet sen vermist. Enkele dagen geleden een rij wiel van den heer R., thans weer een rij wiel hetwelk de heer S. even onbeheerd voor zijn woning had geplaatst De politie speurt naar de daders. LEIDSCHEN DAM K. R. O.-actie. Het actie-comité voor den K. R. O. verzoekt ons opname van het volgende: Nu het zoo noodzakelijk is, juist in dezen tijd, ons Katholiek principe vast te houden en wij alles moeten doen om niet aangevallen of aangetast te worden door het modern ongeloof, nu moeten wij ook de middelen, die ons daarvoor ten dienste staan, geheel weten te gebruiken. Wij heb ben onze katholieke organisaties op elk ge bied, onze R.-K. Universiteit, onze R.-K. Pers, maar hierbij moeten wij geenszins uitschakelen het meest moderne apostolaat- middel, de Katholieke Radio Omroep. Wij zullen hier geenszins uiteenzetten de groo te belangen en de waarde van een katholie ken radio-omroep; wij zouden alleen vrien delijk willen verzoeken, wanneer binnen kort een propagandist van den K. R. O. bij u aanklopt, sta hem dan even te woord, behandel hem niet als iemand, die aan de deur iets komt verkoopen, maar luister naar hem en handel .dan naar billijkheid en uw katholieke principe. Daardoor dient gij op uw wijze het beste onze katholieke zaak. St. Willibrordus-feest. Zondag 20 No vember en Dinsdag 22 November a.s. zal de R.-K. Volksbond te Leidschendam haar jaarlijksche feestavonden organiseeren in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. Zondag na de H. Mis van 7 uur is er al gemeene H. Communie voor de leden. Des avonds om 7.30 uur wordt een groote feest avond gehouden, weike Dinsdag 22 Novem ber wordt herhaald. Medewerking ver- leenen de R.-K. Harmonie-vereeniging St. Cecilia, onder leiding van den heer B. van Veen en de tooneelclub der St. Josephs- gezellen „Adolf Kolping", Laatstgenoemde zal opvoeren „De Gouden Clown", tooneel- spel in 4 bedrijven. Een en ander waar borgt een paar gezellige avonden, zooals wij dit jaarlijks van den R.-K. Volksbond gewend zijn. Diefstallen. Bij de politie alhier werd door den heer M. te Voorschoten aangif- van diefstal van hout van de aan de Mauvelaan, alhier, ge pleegd door zekeren S. uit Voorburg. Door den landbouwer D., alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat door on bekenden ten zijne nadeele een zak meel was ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. geworden, dat evenals verleden jaar ook nu weer gedurende de wintermaanden soep wordt verstrekt aan de behoeftigen uit deze gemeente. Degenen, die daarvoor meenen in aanmerking te komen, gelieven zich op te geven bij P. van 't Wout Dorpsstraat no. 98. Aan de hand van deze aanmeldingen zal door het Comité beoordeeld worden, aan wie soep zal kunnen worden uitgereikt. De eerste uitreiking zal plaats vinden op Woensdag, 23 November, des middags om 12 uur. NOORDWIJKERHOUT Hanze. In café „De Zwaan" vergader de de R.K. Middenstandsvereeniging. In zijn openingswoord feliciteerde de voorzit ter den geestelijk ad' iseur met zijn deze week gevierden verjaardag. De heer P. P. van Denzen gaf een keurig verslag van den onlangs gehouden Centralen Raad. Hierna nam de geestelijk adviseur kapee- laan Schretlen het woord en sprak over „Wegbereiders en wegblijvers." In deze causerie wees hij er voornamelijk op, hoe de middenstander in zijn zakenleven meestal zijn ziel uitschakelt er zijn zaak als hoogste ideaal stelt. Hij liield een vurig pleidooi over de zelfvernieuwing van den mensch en liet duidelijk uitkomen dat, wanneer de mensch wii dat de wereld be ter wordt, hij dan bij zich zelf moet begin nen. De meeste middenstanders weten wel wat hun rechten zijn maar de plichten wor den meestal uit liet oog verloren. Een dankbaar applaus volgde op deze kern achtige toespraak. Vervolgens werden 4 uitlotingen gedaan van het voorschotfonds. Bij de rondvraag deelde de voorzitter me de dat dit jaar wederom een St. Nicolaas- feëst voor de kinderen zal worden gehou den. Voorloopig is voor dit doel 25.uit getrokken, doch dit bedrag zal vermoede lijk wel verhoogd worden. Een der leden zeide van meerderen gehoord to hebben dat de gelden van het steunfonds voor noodlijdende standgenooter. door de ge- steunden gebruikt worden om anderen flink te beconcurreeren. De voorzitter zegde een onderzoek in deze toe. Gesproken werd nog over de grootbedrijven, voornamelijk over de Unie- lever, welke in Noordwijkerhout ook reeds is .binnengedrongen. De voorzitter zeide, dat de zakenmen- schen niet altijd buiten dergelijke bedrij ven kunnen doch er acht op moeten geven indien eenigszins mogelijk niet van deze concerns te betrekken. Na dank gebracht te hebben aan den geestelijk adviseur sloot de voorzitter met den Chr. groet. ZILK Naar de Missie. Na eenige maanden van rust in het vaderland te hebben door gebracht hoopt onze plaatsgenoot Pater Doeswijk C.M.A., 1 December a.s. we derom naar zijn missiepost aan de Goud kust van W.-Afrika te vertrekken. De reis zal gemaakt worden per s.s. Am- stelkerk van de HollandW. Afrika-lijn. NOOTDORP PAARD EN WAGEN DOOR DIESEL- TREIN AANGEREDEN Voerman gewond, de wagen verbrijzeld Gistermiddag omstreeks half twee heeft een van den Haag komende extra-diesel- trein met leeg materieel nabij Nootdorp op den onbewaakten overweg een daar passee- render. met een paard bespannen wagen aangereden, welke met galanterie-artikelen was geladen. De galanteriehandelaar N. uit Delft stak loopend den overweg over, terwijl hij het paard aan de teugels leidde. 'Plotseling werd de wagen door den trein gegrepen. N. werd tegen den grond gesmakt en de wa gen met inhoud eenige honderden meters meegesleurd en totaal verbrijzeld. De man, die per ziekenauto naar zijn wo ning is overgebracht, had eenige kneuzin gen opgeloopen, terwijl hij bovendien een zenuwschok heeft gekregen. Geneeskundige hulp, zoov/el als de burge meester en veldwachters van Nootdorp, wa den spoedig ter plaatse. Het paard werd licht gekwetst. N. had bij het oversteken van den o1 weg de grootst mogelijke voorzichtigheid betracht, zoodat dit ongeluk alleen is toe te schrijven aan den mist. De trein, waarvan het voorste treinstel aan den neus werd beschadigd, had' een kwartier vertraging. Lustrum van „Vogel". Op 21 Novem ber a.s. zal het vijf jaren geleden zijn, dat de R. K. Voetbalvereeniging Vogel opge richt werd. De feestelijke herdenking van het eerste lustrum zal plaats hebben op a.s. Zondag. Des morgens om half negen zal er een H. Mis worden opgedragen voor de voetbalvereeniging, waaronder de leden ter H. Tafel zullen naderen. In den loop van den middag zullen het eerste en tweede elftal van Vogel op hun terrein spelen respectievelijk tegen V.A.C. 1 en Valkeniers 3, hopenlijk met meer suc ces dan verleden Zondag, om dezen dag tot een feestdag te maken. 's Avonds om 7 uur wordt in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg een feestavond gegeven voor de genoodigden,, de donateurs, de leden der vereeniging en overige belangstellenden. Met zorg wordt er sinds weken aan gewerkt, om dezen avond, waarop tevens de groote verloting wordt gehouden, zoo goed mogelijk te doen slagen. Soepuitdeeling. Door de goede zorgen van het Winterhulp-comité is het mogelijk NOORDWIJK Jaarvergadering „St. Hyacinthus". Gis teravond hield de Kath. Landarbeidersorga nisatie „St. Deus Dedit" in de groote zaal van het Juvenaat haar 26e jaarvergadering, waarbij de zaal tot in de uiterste hoeken was gevuld. Mededeeling werd gedaan dat de uitkee- ring van het kindertoeslagfonds alhier zal plaats hebben op 25 Nov. a.s. 's avonds van 89 uur in het Juvenaatsgebouw; de bepa lingen voor dezen toeslag staan omschreven in het orgaan van November. Inzake het arbeiderscontract zullen Be sprekingen worden gehouden om dit te con- tinueeren; echter zal nog worden aange drongen op verbetering van den werkdag. Ingekomen was een schrijven, waarin erop gewezen wordt, dat arbeiders, welke werkloos worden, zich steeds moeten laten inschrijven bij de arbeidsbemiddeling, wil men in aanmerkjng komen voor de sociale wetten, terwijl tevens ook een definitie was ingekomen wie als „kostwinner" worden aangemerkt. Het 26e jaarverslag sprak van een goed en opgewekt vereenigingsleven, waarbij dank zij de goed doorgevoerde propagan da het ledental stijgend is; het ledental be draagt ruim 250, vele jongeren zouden dit ledental nog aanmerkelijk kunnen doen stijgen, doch de ongunstige economische toestand in vele werklooze gezinnen is voor hen een ernstig beletsel tot de organisatie toe te treden. Het punt bestuursbeleid ging zonder meer onder de hamer door. De periodieke aftreding van 5 bestuursleden had, doordat er geen tegen-candidaten waren gesteld, tot uitslag dat zij werden herkozen. In de controle-commissie werden benoemd de heeren L. Hermans en E. Cocqheit en als afgevaardigde naar den Bondsraad Ant. Smit. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke, besprekingen gehouden, waarna de geestel. adviseur kapel. Schou ten, opwekte tot Godsvertrouwen in dezen benarden tijd. Tevens spoorde zijneerwaar- de de ouders aan, hun jongens lid te laten worden van de St. Josephgezellen. Maar vooral verzocht spr. medewerking van de ouders om hun jongens te sturen naar het werkobject voor de jongeren in het Staats- boschbeheer, waardoor de jeugd nuttig werkzaam is. Nadat de voorz. dank had gebracht aan den geestel. adv. voor diens ijverig werken voor de jeugd, sloot hij deze bijeenkomst. OEGSTGEEST Afscheid kapelaan Martens. Morgen avond te 8 uur zal in het gebouw „St Wil- librord" het afscheid plaats hebben van kapelaan Martens. Deze avond is toegan kelijk voor alle parochianen. SASSENHEIM Volksbond. Gisteravond hield boven genoemde vereeniging een ledenvergade ring, welke tevens de eerste cursusavond bedoelde te zijn. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. Kortekaas, de aan wezigen en zette de belangrijkheid uiteen van dezen ontwikkelingsavond. Spr. be treurde daarom de slechte opkomst. Na de notulen, welke onder dank wer den vastgesteld, werd meegedeeld, dat zij die zelf land weten te krijgen voor aardap pelenteelt, zich niet behoeven vast te leg gen aan de regeling, uitgaande van den bond. Vervolgens zal a.s. Vrijdagavond van 78.3,0 uur zitting worden gehouden voor het opgeven van kinderen der leden voor het St. Nicolaasfeest op 8 December. Beslo ten werd na dien datum geen gelegenheid meer te geven. Het ontwerp-reglement van den bond is ter circulatie naar de verschillende bestu ren gezonden ter behandeling, waarna het zal worden aangenomen. Hierna werd het woord verleend aan den spreker, den heer J. de Wit, uit Amsterdam, die het onderwerp behandelde: „Kinder toeslagfonds van het voorwetsontwerp van mr. Romme". Spr. behandelde verschillende phasen van de tot-standkoming van het wetsontwerp, waarbij hij de noodzaak aantoonde, dat langs staatkundige weg een kinderbijslag- regeling voor het familieleven wordt be reikt. Voor dit initiatief kunnen de arbei ders mr. Romme dankbaar zijn en moeten wij als katholieken de organisatie sterk ma ken,opdat wat voor de arbeiders tot stand ge bracht zal worden niet door anderen wordt verbroken. Met een aansporing, dat toch ieder arbeider bouwer zal zijn aan de toe komstige maatschappij, besloot spr. zijn rede. De voorzitter bracht dank aan den spre ker voor het urgente vraagstuk, dat hij heeft behandeld. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkelen gebruik gemaakt waarbij ook de werkverschaffing werd ter sprake gebracht. Na een opwekkend woord van den voor zitter, waarbij den leden werd voorgehou den met vertrouwen de toekomst tegemoet te zien, werd de vergadering gesloten. Huiseigenaren. De vereeniging van huiseigenaren Sassenheim en Omstreken, hield gisteravond haar 24ste jaarvergade ring in „Het Bruine Paard", onder leiding van den heer E. Dijkstra. Uit het financieel verslag bleek, dat de kasmiddelen met 13 waren vermeerderd. De heeren Hubers en Nieuwenhuys, kasna- zieners, rapporteerden, dat alles in orde was. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den heer J. P. Lagerberg, vernamen wij, dat de vereeniging 151 leden telde, welke 1481 wo ningen bezitten. Na nog enkele huishoudelijke besprekin gen volgde een verloting en bleef men nog gezellig bijeen. Biljarten. De wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap gisterenavond \oortgezet in café „De Oude Post" zijn als volgt. car. brt. h.s. gem 125 14 24 8.92 51 14 14 3.64 P. C. Duivenvoorde R. Haver J. Duderiks A. Hoogervorst G Guldemond N. v. Diest 125 27 17 4.62 A. J. v. d. Wiel 125 44 24 2.84 A. Guldemond 85 44 15 1.93 Het hoogst gem. 11.36 en hoogste serie 44 staat nog steeds op naam van den heer F. C. Duivenvoorden. VOORSCHOTEN „St. Genesius". Zondag 20 Nov. geeft 5e tooneelvereeniging een uitvoering in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Na het succes in den afgeloopen winter, gelooven we wel, dat er a.s. Zondag groote belangstelling zal zijn. „St. Genesius" zal opvoeren een blij spel in 3 bedrijven van G. Nielen getiteld: „Napoleon de 4e", een spel vol van dolle situaties en geestigheid. Tot slot gezellig samenzijn met medewerking van „Jazz- Band", wat dus belooft een prettige avond te worden. Toegangsbewijzen'bij den con cierge J. v. d. Bijl en op den speelavond aan de zaal. (Zie advetentie in dit num mer). WARMOND Bazaar. Onder zeer groote belangstel stelling werd gisteren de bazaar geopend in Hotel te Zon alhier, ten bate van de War- mondsche Wijkverpleging. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de vooraanstaan de personen uit deze gemeente. (De Bur gemeester was door bijzondere omstandig heden verhinderd aanwezig te zijn). Te ruim 8 uur opende Mevr. Langelaar de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij zij het woord nam als volgt: Het is nu reeds circa vier jaar geleden, aldus spr., dat de ongunst der tijden ons noodzaakten een bazaar te houden, tot aan vulling van onze kasmiddelen en helaas is er gedurende dien tijd weinig of geen ver betering in den economischen toestand ge treden; en zouden wij zonder Uwen steun, wederom voor een tekort komen te staan. Over het nut van de Wijkverpleging be hoef ik U niets te zeggen, allen kennen wij zuster Tempelaar en de wijze waarop zij haar werk, als wijkverpleegster verricht. Maar, waar ik even Uw aandacht op zou

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6