DINSDAG 15 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 FRANKRIJK De decreten lawine TEGENSTAND VAN SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN. Bijeenroeping: van parlement verlangd. Het bestuur der socialistische Kamer fractie heeft Maandagavond een motie aan genomen, waarin verklaard wordt, dat zij de nieuwe politiek, die door de jongste de creten werd ingeluid, niet kan aanvaar den. In deze motie wordt verder verklaard, dat door deze decreten op methodische wij ze het leven duurder wordt, dat zij een verminderd verbruik zullen veroorzaken en de economische crisis zullen verergeren, en dat zij geen andere uitwerking zullen heb ben, dan de speculatie en de banken te be- voordeelen. Verder maken zij de opofferin gen, die van de gezamenlijke arbeiders en producentèn van den middenstand worden verlangd nog onrechtvaardiger, en brengen zij geen enkele der werkelijke hervormin gen, die door het land worden verwacht. Het bestuur der fractie, aldus de motie, verlangt met klem de onmiddellijke bijeen roeping van het parlement. Communisten eischen aftreden der regeering. Maandagmiddag is het secretariaat van de communistische partij bijeengekomen teneinde de decreten aan een eerste onder zoek te onderwerpen. Na afloop der bij eenkomst werd een communiqué uitgege ven, waarin verklaard wordt: „Het secre tariaat der partij, overtuigd de gevoelens van het Fransche volk weer te geven, laat een energiek protest hooren en besluit de krachtige actie tot intrekking der decreten van ellende en ondergang voort te zet ten. Na te hebben aangekondigd, dat het een campagne zal voeren voor de bijeenroeping van het parlement, eischt het partij-secre tariaat ten slotte het aftreden der huidige regeering, wier optreden in strijd is met den eed van 14 Juli en het programma van het Volksfront. TSJECHO SLOWAKIJE OVEREENKOMST TUSSCHEN TSJECHEN EN SLOW AKEN. Een dualistisch bewind. Tijdens een conferentie, welke gisteren is gehouden tusschen Slowaaksche afge vaardigden, de regeering te Praag en de leiders van de Tsjechische partijen, is in beginsel een overeenstemming bereikt. De regeering heeft erin toegestemd in de Grondwet op te nemen het ontwerp tot autonomie, dat door de Slowaken is voor gesteld na de overeenkomst van Zilina, uetg'.en praclisch zal leiden tot de vor ming van een dualistisch bewind in Tsje- cho-Slowakije, overeenkomstig de regee ring van het vroegere Oostenrijk-Honga- rije. In het voorstel van Zilina zijn evenwel enkele wijzigingen aangebracht. De Tjse- chen weigeren de Slowaaksche ministers het recht van veto te geven voor wetten, welke door het paflement van Praag zijn goedgekeurd. Ook werd geweigerd schade loosstelling te verleenen voor de schade, welke in de afgeloopen twintig jaar werd veroorzaakt; wel werd erin toegestemd, dat schade zal worden hersteld, wanneer kon worden aangetoond, dat deze bestaat. Hedenochtend zouden nieuwe bespre kingen worden gehouden voor het opstel len van een definitieve tekst. Nu de Slowaken genoegdoening hebben gekregen, hebben zij erin toegestemd deel te nemen aan de presidentsverkiezingen. Het parlement zal derhalve 17 November bijeen geroepen worden, teneinde te stem men over het opnemen van de wet op de autonomie van Slowakije in de Grondwet, waarna zal worden overgegaan tot het kiezen van een president der republiek. Over de candidaten hiervoor is nog niet gesproken, naar verluidt 'zou de candida- tuur van Tsjwalkowski op moeilijkheden stuiten. EEN TSJECHO-SLOWAAKSCH PROTEST Tegen optreden der Hongaren. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije heeft gisteravond den Hongaarschen gezant te Praag een nota gezonden om te protesteeren tegen het brutale optreden van Hongaarsche soldaten en de Hongaarsche bevolking in de door Hongarije bezette gebieden. Op het oogenblik bevinden zich ongeveer 3000 vluchtelingen uit dit gebied te Bratislava. Zij hebben medegedeeld, dat zij binnen 24 uur hun bezittingen moeten verlaten, dat hun goederen in beslag werden ge nomen, terwijl op sommigen is geschoten om hen te dwingen het land te verlaten. ITALIË DE RASSENWET. Protest van het Vaticaan. Het Vaticaan heeft bij de Italiaansche regeering een protest ingediend tegen ar tikel 1 van de nieuwe rassenwet, waarbij huwelijken tusschen Italianen en niet- Arische personen verboden worden. Conflict met het Concordaat. Het orgaan van het Vaticaan, de „Os- servatore Romano", acht den door de nieuwe rassenwet ontstane breuk zeer pijnlijk, gezien het feit, dat de Paus eigen handig een schrijven gericht heeft aan het hoofd der Italiaansche regeering en aan den koning, voordat de nieuwe wet ten waren aangenomen. In een, officieel uitziende, aanteekening wijst het blad voorts op de tegenstelling tusschen de nieuwe fascistische wetten en het kanon- nieke recht. De Kerk heeft altijd huwe lijken ontraden tusschen Katholieken en personen van een ander geloof, doch haar optreden was geenszins dwingend. De nieuwe wetten nu vormen een verbre king van het Concordaat, waarvan artikel 34 de burgerlijke waarde van het kerke lijk huwelijk erkent. De „Osservatore Ro mano" merkt echter op, dat de nieuwe wetten betrekking zullen hebben op een tiental huwelijken per jaar, terwijl dank zij het Concordaat jaarlijks 300.000 huwe lijken gesloten worden. Het blad besluit: „De fatsoenlijke menschen zijn smartelijk verrast nu zij de concordaatsverplichtingen verbroken ziende beginselkwestie is van kapitaal belang". PALESTINA TERRORISME LAAIT WEER OP. Na een week van betrekkelijke kalmte doen zich thans weer nieuwe incidenten voor. Te Jeruzalem hebbeh terroristen een vergeefschen aanslag gepleegd op Fahmi Nasjasjibi, een neef van den leider der Moderne Partij. Te Haifa hebben Ara bieren op een autobus geschoten, waar door drie Joden gewond werden. De poli tie drong een naburig huis binnen, waar zich vijf Arabieren hadden verschanst. Twee hiervan werden gedood, een werd gearresteerd, doch de beide anderen ont kwamen. In dezelfde stad is een Joodsche student gedood. Te Gaza hebben rebellen een Arabier gedood. Te Galilea zijn bij een gevecht tusschen troepen en rebellen drie opstandelingen gedood. De overige rebellen slaagden er in, over de grens te ontsnappen. Buitenlandsche Berichten ERNSTIGE ONTPLOFFING TE OFFENBACH. Vijf dooden. Een huis in de Bahnhofstrasse te Offen bach is gisteren grootendeels ingestort ten gevolge van een ontploffing. Uit. de puin- hoopen zijn één doode en verscheidene zwaargewonden te voorschijn gebracht. Vier menschen zijn nog door het puin be dolven. Het ongeluk is veroorzaakt door een bewoonster, die zich door gasvergifti ging van het leven wilde berooven. Door dat op de electrische bel gedrukt werd, ontplofte het gas. Naar omtrent het ontploffingsongeluk nader wordt medegedeeld, zijn de vier uit het puin te voorschijn gebrachte personen dood. Het ongeluk heeft dus vijf men- schenlevens en drie gewonden geëischt. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER Als het bier is in den man Het is in den nacht van 10 op 11 Sept. nog al rumoerig geweest op de Volders gracht te Leiden. Het middelpunt van al het rumoer was geweest de los werkman D. J. F. uit Leiden, want hij had biertjes geconsumeerd en wel in die mate, dat hij de traditioneele onvastheid in zijn onder danen had gekregen. Zijn stembanden hadden evenwel niets te lijden gehad van het biertjesgebruik. In tegendeel zijn brui- organen hadden een dusdanig geluids volume ontwikkeld, dat agent Hoogkamer he't noodig had geoordeeld hem te invitee ren om het verdere gedeelte van den nacht in een celletje door te brengen. Daar toe overgaande had agent Hoogkamer hem beetgepakt om hem naar zijn slaapsteê te geleiden. Maardat was de bedoeling niet geweest van onzen vriend F., die de vrije natuur boven alles beminde en dat kenbaar maakte door te gaan rukken en trekken in tegen overgestelde richting van waarheen agent Hoogkamer hem wilde hebben. Was het nu maar alleen bij rukken en trekken gebleven dan was het feit niet zoo heel ernstig geweest, maar jammer voor verdachte was bij nog gaan schoppen naar agent Hoogkamers scheenbeenen. Ook had hij nog eenige trappen uitgedeld. Maar de Officier vond het meest erge van het feit, dat toen F. op Zondagmorgen ont slagen werd hij agent Hoogkamer nog ge dreigd had en toen was hij nuchter en wist hij wel wat hij deed. De Officier vond het feit heel ernstig en verdachte zal een les moeten hebben. Spr. wilde hem nog niet dadelijk de gevangenis in brengen, maar een zwaard van Damocles zal toch boven zijn hoofd moeten hangen. De eisoh werd tenslotte een geldboete van 50 subs 50 dagen en een voorwaar delijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar maar met de bijzondere voorwaarde, dat verdachte gedurende drie jaar geen alcohol mag drin ken en niet op plaatsen vertoeven waar deze drank verstrekt wordt. De Politierechter wilde alvorens vonnis te wijzen nog wel eens iets meer over ver dachte weten en stelde de uitspraak uit totdat er een rapport over verdachte uit gebracht zal zijn. Heling van twee belasting- merken. J. K. ten D. groentenhandelaar te Lei den had van J. P. van R., buffetbediende te Oegstgeest, die thans gedetineerd is in het Huis van Bewaring, twee rijwielbelas- tingmerken gekocht ad 0.75 per stuk en deze belastingmerken bleken later van diefstal afkomstig te zijn. Verdachte ten D. zeide niet geweten te hebben, dat de belastingplaatjes van dief stal afkomstig waren hetgeen door den verkooper van R. werd beaamd. De Officier vond evenwel, dat verdachte had kunnen begrijpen, dat het geen zuivere zaak was, want in September verkoopt men geen nieuwe rijwielplaatjes voor drie kwartjes. Omdat verdachte gunstig bekend staat eri geen hooge boete kan betalen wil spr. dit maal volstaan met een geldboete te eischen van 15.subs. 15 dagen. Maar deze straf is veel te gering voor dit ernstige misdrijf, dat moet verdachte goed begrij pen. De Politierechter was het met den Offi cier eens en wees verdachte op den ernst van het feit, maar ging voor ditmaal met het milde requisitor mede, zoodat de uit spraak conform den eisch werd. Vrouwen en vrede. „Ik dacht dat vrouwen voor vrede wa ren", merkte de Haagsche Politierechter heel oolijk op, „maar in het kleine dan toch zeker niet". Men zal het al reeds begrepen hebben, het betrof hier een kleine oneenigheid tus schen twee buurvrouwen. Als de meest re calcitrante was uit het korte geding te voorschijn gekomen juffrouw H. de L., huisvrouw van de J. te Woubrugge. Er was twist ontstaan over wederzijdsche bloedeigen kinderen, terwijl het terrein van den veldslag was geweest een klein poortje. De kinderen van buurvrouw S. moesten door dat poortje om bij het water te kunnen komen. Juffrouw S. wilde zich ook door het poortje begeven naar de kinderen en naar het water maar dit werd belet door juffrouw L., die in al haar breed te in het smalle poortje ging staan, zoodat juffrouw S. er niet door kon. Toen was het feest begonnen. Het eene woord had het andere aangehaald en daarna had mej. L. haar buurvrouw „aangehaald", in casu een klap in buutvrouws gelaat. Deze nam dat niet en was aan mej. L. heur haren gaan trekken, wat ook geen prettig gevoel ge weest zal zijn. Enfin, het slot was geweest, dat de politie het geval verder uit had irogen zoeken, met als uiteindelijk resul taat, dat de Officier thans tegen juffrouw de L. kon zeggen, dat zij haar handen voortaan thuis moet houden, want dat het nu de tweede maal was, dat zij wegens mishandeling terecht moest staan. De eerste maal is zij er, aldus spr., afgekomen met een geldboete van 2.50, maar aangezien dit blijkbaar niet voldoende is geweest, eischte spr. thans een boete van 7.50 subs. 15 dagen. De Politierechter deed er een „knaakje" ai, zoodat het vonnis werd een boete van 5 subs. 10 dagen plus een ernstige waar schuwing voor de toekomst. Of er nu vrede zal zijn? Glazenmaker sloeg ruit in. De glazenmaker H. K. uit Leiden was in de kost bij de schoonmoeder van A. J. H., dus zal het niet verwonderen, dat hij ook dikwijls bij H. op visite kwam. De laatste visite was niet zoo vlot verloopen als de voorgaande, want ten eerste had K. een biertje genuttigd, zoodat hij in een iet of wat benevelden toestand verkeerde en ten tweede bracht hij dat bezoek ver na het middernachtelijk uur. Het sein van zijn komst was, dat hij met de brievenbus klep perde en dat had hij dien nacht ook ge- aaan. H. lag in diepe rust en werd toen gewekt door het geklepper, maar vond het nu geen tijd voor een ontvangst van visite. Hij had zijn slaperige hoofd buiten het in middels opengeschoven raam gestoken en had aan K. verteld, dat het nu geen tijd was om bezoeken af te leggen, waarna het hoofd weer in de duisternis der kamer was verdwenen en het raam met een plof neder gedaald was. Maar daarmede was het wat K betrof nog lang niet afgeloopen. Het eer ste resultaat was het inslaan van een ruitje, vernieling noemt de wet zulks; ten tweede had K. de deur ingetrapt en was naar bin nen gestapt en dat wordt huisvredebreuk genoemd. Maar K. had nog meer te doen gekregen, want H., vergezeld van diens vrouw, hadden hup, twee drie hun bed verlaten en waren K. tegemoet getreden in de gang van het perceel met de ingetrapte deur. Tegen hun wil in hadden zij K. dus wel ontvangen maar instede goeden nacht te wenschen hadden zij een stortvloed van woorden over des glazenmakers hoofd uit gegoten. Deze was blijkbaar verrast door de „vriendelijke" ontvangst en had deze niet onbeloond willen laten. Hij had geen begroetingsrede afgestoken of bloemen overhandigd integendeel, hij had de echt- genoote van H. een muilpeer cadeau gedaan, waardoor zij goed wakker was geworden. Wat zijn er toch prettige toestanden op dit aardsche tranendal! De Officier vond deze manier van visite afleggen hoogst ernstig en een reeks van feiten, die strafbaar zijn, maakte het nog erger. Rekening houdende met het feit, dat ver dachte nog nooit is veroordeeld, eischte de Officier een boete van f 40 subs. 40 da gen. Protesten van K., die vertelde, dat hij maar 6.50 steun ontving. De Politierechter inziende, dat verdachte toch geen 40 betalen kan, veroordeelde 1-em tot een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand met een proeftijd van drie jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraak. De ambtenaar had tegen J. C. V. reizi ger te Sassenheim een hechtenisstraf geëischt wegens het in staat van dronken schap besturen van een auto. De kanton rechter veroordeelde verdachte conform dezen eisch. RADIO-PRO WOENSDAG 16 HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV- Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medita tie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Mor gendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Vioolvoordracht, met pianobegelei ding, en gramofoonmuziek 12.00 Berich ten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 De Eemlanders en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonmuziek 2.252.55 Voor jeug dige postzegelverzamelaars 3.00 Piano- voordracht 3.35 Gramofoonmuziek 3.45 Berichten, hierna Christelijk Liederen- uurtje 4.45 Gelukwenschen 5.00 Kin deruurtje 5.45 Gramofoonmuziek 6.15 Causerie namens de Christelijke Midden standsbond 6.30 Taalles en causerie over het binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Gramofoonmuziek 7.45 Causerie over leerbewerking 8.00 Be richten ANP, herhaling S.O.S.-berichten 8.15 „Ketting-Avond", m.m.v. sprekers, so listen en declamatieclubje 10.00 Berich ten ANP, actueel programma, causerie over Hongarije 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gramofoon muziek 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H. 301.5 M. VARA-Uitzen- ding. 10.00—10.20 vjn. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalen- der 8.05 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.16 Berichten) 9.30 Wenken voor de Keuken 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzzending voor Arbeiders in de Continubedrijven 11.40 Causerie „Stand van het ordenings- vraagstuk" 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Berichten 12.17 „Esmeralda" 12.451.45 VARA-orkest 2.00 Voor de vrouw (2.502.55 Gramofoonmuziek) 3.15 Voor de kinderen 5.30 „Esmeralda" 6.00—6.25 Zang en orgel 6.30 Causerie „Erfelijkheid, samenleving en verantwoor delijkheid" 7.00 Felicitaties 7.05 Vo caal concert 7.30 Causerie „Vernieuwing van opvoeding en onderwijs (IV)" 8.00 Herhaling S.O.S.-Berichten 8.03 Berich ten ANP, VARA-Varia 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkeste m.m.v. soliste 9.15 Radiotooneel 10.00 Berichten ANP 10.05 Pianovoordracht 10.45 VARA- Orkest en solisten 11.3012.00Orgelspel. DROITWICH. 1500 M. 11.25—11.50 Piano- voordracht 12.10 Het Norris Stanley Sextet 12.35 Alfred van Dam ..en zijn orkest I 35 Het New Georgian Trio 2.002.20 Declamatie 3.10 Gramofoon muziek 3.35 Populair concert 3.50 Viool en piano 4.205.10 Vesper 5.20 Gramofoonmuziek 5.40 Brian Lawrance en zijn dansorkest 6.20 Berichten 6.40 Causerie over het Departement van Oorlog 6.55 Het BBC-Theaterorkest 7.35 BBC-Mannenkoor m.m.v. solist 8.05 Actueele uitzending 8.35 Het BBC- Symphonie-orkest m.m.v. solist 9.25 Vrijspraak In een verzetzaak. De vischhandelaar J. S. uit K a t w ij k aan Zee was bij verstek veroordeeld tot een hechtenisstraf van 8 dagen en een jaar intrekking van het rijbewijs wegens het in staat van dronkenschap besturen van een auto te Katwijk. De veroordeelde was van dit verstekvonnis in verzet gekomen en had als getuige medegebracht den agent van politie» de Jong, die verklaarde, dat verdachte wel een biertje op had, maar dat hij (getuige) niet durfde verklaren, dat verdachte niet in staat was om een auto behoorlijk te besturen. Na deze getuigenverklaring gehoord te hebben achtte de ambtenaar het ten laste gelegde niet bewezen, althans was er twij fel ontstaan, zoodat spr. vernietiging van het vonnis vroeg en thans vrijspraak eischte. De kantonrechter, dadelijk uitspraak doende, sprak verdachte daarop vrij. Niet uitgekeken. Op 15 Sept. van dit jaar was er op den Rijksstraatweg te Oegstgeest een vischauto omgeslagen hetgeen nog al veel bekijks trok van passeerende automobilis ten. Tot deze kijkers behoorde ook E. H. uit Amsterdam. Deze keek zoo vol aan dacht naar de omgeslagen auto, dat hij in het geheel niet bemerkte, dat er een ande re auto vlak voor hem rijdende stil moest houden. Het gevolg was dan ook geweest, dat H. boven op zijn voorganger is gere den, met als gevolg ravage. Eisch en uit spraak 15.subs. 5 dagen. Denk om het brandende rijwiel achterlichtje. De misère van het roode achterlicht heeft al heel wat pennen in beweging ge bracht, maar veel is men er niet mee op geschoten want gisteren werden voor het Leidsch Kantongerecht een groot aantal wielrijders, die zonder brandend achter lichtje gereden hadden veroordeeld. Laat dit een waarschuwing zijn voor allen, die nog mochten denken, dat het oogluikend wordt toegestaan. Men ontkomt er een geldboete mee. Zoo werden veroordeeld tot een geld boete van 2.K. A., I. B., W. G., P. A. K., F. K. huisvr. K., J. S., L. de H. en W. G., allen uit Leiden. Geen voorrang verleend. B. B. handelsreiziger te Leiden had op het kruispunt Rijnzichtbrug-Morsch- weg te Leiden geen voorrang verleend aan den groentenwagen van den hande laar Brinkman waardoor een aanrijding was ontstaan, waarbij het paard ernstig verwond werd. Verdacht wilde aanvoe ren, dat de groentenwagen niet rechts had gehouden, maar' de bloedsporen van het gewonde paard wezen er op, dat de aan- geredene wel degelijk rechts had gehou den. Eisch en uitspraak 15.subs 5 da gen. GRAMMA'S NOVEMBER 1938 Berichten 9.45 Vervolg concert 10.45 Benny Loban en zijn dansorkest m.m.v. solisten 11.25 Declamatie 11.40 Oscar Rabin en zijn dansorkest 11.5012.20 Jazzmuziek (gr. pl.). RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.20 Ellis-orkest 12.30 Zang 1.05 Jean Ibos' orkest 2.35, 3.30 en 5.00 Gramofoonmuziek 5.05 Cello- voordracht 5.25 Bailly-orkest 6.35 Zang 6.43 Pianovoordracht 7.50 en 8.35 Zang 8.50 Concert 10.05 Variété programma 10.50 en 11.2011.35 Gramo foonmuziek. KEULEN. 456 I\L 5.20 Het Rheinische Landesorkest en het Omroepkoor 7.50 Solisten-concert 9.05 Gramofoonmuziek 10.30 Het Prisca-kwartet en soliste 11.20 Omroepkleinorkest 12.30 Omroep- kleinorkest en solist 1.20 Populair con cert 3.20 Emil Roosz en zijn orkest 4.35 Gramofoonmuziek 6.35 Leo EysoLdt met zijn orkest en soliste 7.35 Rijks zending: Radiotooneel 8.35 Vervolg con cert 9.35 Solistenconcert 10.2011.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Om roepkleinorkest 1.502.20 Gramofoon muziek 5.20 Zang 5.50 Het Omroep- salonorkest 7.20 Het Omroepkleinorkest 8.20 Het Omroepsymphonie-orkest en so liste 10.30 Zang en harmonica 10.50 11.20 Het Omroepsalonorkest 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 1.00 en 1.30 José Schnyders' orkest 1.50 2.20, 5.20 en 5.45 Gramofoonmuziek 6.35 Vioolvoordracht 7.05 Zang 7.35 Gra mofoonmuziek 8.20 Operette „Alt-Heidel- berg" 10.30 Belgisch pianokwartet en so-< list 11.0511.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Zie Keulen 8.35 Militair concert (opn.) 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.2011.20 Omroep kleinorkest. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 8.35 Di versen 9.05 Keulen 10.20 Radio Parijs 10.30 Keulen 12.20 Brussel VI. 14.20 Deutsohlandsender of diversen 15.20 Londen Reg 16.50 Keulen 17.20 Brus sel Fr. 18.20 Droitwich 18.40 Keulen 19.20 Brussel VI. 19.50 Straatsburg of diversen 20.20 Beromünster of diversen 21.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.50 Weenen of diversen 23.20 R. Danmark of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI 9.20 Gramofoonmuziek GRD of diversen 10.35 Londen Reg 12.35 Rroitwich 13.35 Londen Reg 15.10 Droitwich 18.20 Londen Reg 18.55 Droitwich 20.05 Londen Reg 20.35 Droitwich 23.25 Londen Reg. 23.40 Droitwich. In strijd met de goede zeden. Mej. M. J. v. d. M., thans in een gesticht in de omstreken van Leiden had zich in onwelvoeglijke kleeding opgehouden op het strand te Noordwijk zoodat een groot aantal personen daar aanstoot aan hadden genomen. Bij het volgende ver baal had de juffrouw bovendien nog een valschen naam opgegeven. Omdat de juf frouw het niet althans moeilijk betalen kan Werd de eisch 2 maal 4.subs. 2 maal 4 dagen. Het vonnis werd 2 maal 3 subs. 2 maal 1 dag. Het te late cafébezoek. De caféhouder J. C. van E. te Leiden had des nachts om één uur nog menschen in zijn café aanwezig gehad terwijl hij lis tig de deur op slot had gedaan. Verdachte beriep er zich op, dat een hoog geplaatst persoon voorbij was gekomen en dat deze hem gevraagd had of hij hem nog iets in wilde schenken. Dat had hij gedaan. Hoe evenwel de andere bezoekers in de zaak waren gekomen kon hij niet aannemelijk maken. Eisch 8 subs. 8 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. Verder werden nog veroordeeld: A. I. K. chauffeur te Katwijk aan Zee wegens het rijden in een auto zonder rijbewijs. Eisch en uitspraak 5.subs 2 dagen. W. G. kantoorbediende te Wassenaar had op het Levendaal te Leiden op zijn motorrijwiel gereden met een snelheid van 75 K.M. Eisch en uitspraak f 5.subs. 2 dagen. J. G. M. te L e i d e n had op het kruis punt Haagweg-Genestetstraat te Leiden geen voorrang verleend aan verkeer van rechts met als gevolg een aanrijding Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak f 21 subs, 14 dagen. J. H. O. bleekersknecht te Leiden had blankvoorn vervoerd, welke beesten onder de maat bleken te zijn. Ter waarschuwing werd de eisch f 1.— subs. 1 dag. Uitspraak conform. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Verdacht van stroopen. De varensgezel N. v. d. B. uit Noord- w ij k e r h o u t stond terecht wegens het loopen op verboden grond n.l. over het Zekveld te Zandvoort. Het was van ver dachte niet de bedoeling geweest om zich wild te doen bemachtigen, hij was alleen maar eens gaan wandelen, hetgeen den Kantonrechter 'onaannemelijk voorkwam. Het was beter dat verdachte in zijn eigen plaats maar wat girg wandelen. Eisch en vonnis f 8 subs. 8 dagen hech tenis.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6