RIJNSTREEK MAANDAG 14 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN PLECHTIGE ONTVANGST VAN DEKEN EN PASTOOR Z. DE KORTE. De officieele ontvang- van den nieu wen Deken en Pastoor, den zeereerwaar- den heer Z. de Korte, thans professor te Warmond, zal, zooals wij Zaterdag in het kort reeds hebben kunnen mededeelen, Vrijdag a.s. plaatsvinden. Des avonds te ongeveer 6.30 uur wordt Z.E. door de Kapelaans en het Kerkbe stuur per auto afgehaald te Warmond, waar door een der kapelaans het wel komstwoord zal worden gesproken. Te on geveer 6.40 zal den Deken aan de Noorde lijke grens van de parochie een korte ver welkoming worden bereid door deputaties van enkele vereenigingen, waarna de her- Ö2r te ongeveer 6.50 uur zal arrivieeren bij de Parochiekerk, waar hem de jeugd- vereenigingen een opwachting zulen ma ken. Hierna zal een kort plechtig Lof wor den gecelebreerd, waaronder het officieel welkomstwoord door den waarnemend pastoor, den weleerw. heer C. M. Klaver, zal worden gesproken. De plechtige installatie zal plaats heb ben op Zondag 20 November te ongeveer 9.45 uur en verricht worden door den waarnemend Deken van Alphen aan den Rijn, den zeereerwaarden heer J. M. Ho- mulle te Leiden. Daarna plechtige Hoog mis. Het spreekt vanzelf, dat de parochianen, zoowel op Vrijdag als op Zondag bij de plechtigheden zooveel mogelijk tegen woordig zullen zijn en, als teeken van vreugde over de komst van den nieuwen herder, de Nederlandsche driekleur zullen uitsteken, liefst met de wit-gele of de pau selijke wimn-1. Aanvullingsagcnda Gemeenteraad. 6. Voorstel van B. en W. inzake verkoop va neen perceel gïond, groot 1235 M2. aan den heer W. van Beijeren aan de Bilder- dijkstraat, hoek Da Costastraat; er zullen 6 middenstandswoningen gebouwd wor den Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan den heer G. W. Vis, bouwkun dige alhier, te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Nieuwstraat, de Ruisdaelstraat en de ten Harmsen- stcaat, tegen een prijs van 5.25 per M2. Het is de bedoeling op het percee'. bouw grond negen arbeiderswoningen te bou wen, terwijl een gedeelte van den bouw grond gevoegd zal worden bij een reeds aan den kooper behoorend perceel bouw grond, welk perceel na bedoelde toevoe ging zal bestemd worden voor den bouw van middenstandswoningen. AARLANDERVEEN MOTOR-ONGELUK Zaterdagmiddag is de heer J. J. Heems kerk, agent eener levensverzekering Mij.' met zijn motor, waarop als duo-passagier de heer C. v. d. Louw, uit Ter Aar, was gezeten, te 'sGravenhage aangereden door een vrachtauto. De aanrijding was van dien aard, dat beiden bewusteloos naar het R.K. Ziekenhuis, Westeinde te Den Haag, zijn vervoerd. Bij nader onderzoek bleken bei den een lichte hersenschudding te hebben; bovendien heeft de heer v. d. Louw 2 ge broken ribben. De oorzaak der aanrijding is waarschijn lijk het niet voldoende bekend zijn met de regels van het verkeer. Volksbond. Donderdag a.s. des avonds te 7.30 uur vergadering van den R.K. Volks bond in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Aangezien de belangrijke punten der agen da en het optreden van een zeer bekend spreker, is aller opkomst dringend ge- wenscht. ALKEMADE Steun aan kleine boeren. Woensdag 16 Nov a.s. kunnen de kleine boeren, die mee- nen voor hulp-verleening gedurende het jaar 1939 in aanmerking te komen, him aan vragen ten Raadhuize indienen. Er wordt zitting gehouden des voormiddags van 10 tot 12 uur. BODEGRAVEN De Volksbond viert zijn 20-jarig bestaan. We mogen het niet als een onvermeld feit voorbij laten gaan, hoe de Volks bond haar vierde lustrum gevierd heeft. Zondagavond werd het triduum met een plechtig lof gesloten, waaronder onze plaats genoot, de weleerw. heer C. Roest, een feest- predicatie heeft gehouden over den pa troon niet alleen van den Volksbond, doch ook van al de overige parochianen n.l. St. Willibrordus, wiens 12e eeuwfeest wij thans igaan vieren. Nadat het plechtig lof beëindigd was, gingen de menschen in groote drommen naar het Parochiehuis om de revue „Hallo Hierheen" te zien. Een revue, die geschre ven is en onder regie staat van onze plaats genoot den heer ten Brink, die bij de vele successen, die hij reeds wist te behalen, thans weer een nieuw succes wist te oog sten. Toen we in de zaal kwamen, was deze reeds overvol, zoodat op bevel van de po litie verschillenden naar huis werden ge stuurd en a.s. Dinsdag bij de laatste op voering worden verwacht. Voor deze nog overvolle zaal sprak allereerst de voorzitter, de heer N. van Leeuwen, een welkomstwoord tot allen en wenschte de aanwezigen een genoeglijken avond toe en de spelers veel succes. Reeds spoedig zit de stemming er in. Als er een kist lachpillen ;wordt gebracht, waaruit Loutje en Loetje te voorschijn komen, zijn de „lachsalvo's niet meer van de lucht". Ja, deze twee, de heeren H. ten Brink en A. Kippersluis, we ten allen aan het lachen te krijgen en de stemming tot het hoogste op te voeren. Ook de rollen der dames worden op uitmun tende wijze vertolkt, we noemen de dames Pelt, Smits en Epping, die ons een indruk gaven van datgene, waarover door de vrou wen zoo al gesproken wordt. Schijnbaar om ons mannelijke personen er een „kleine" indruk van te geven. De dorpstafereeltjes vallen zeer in den smaak. We krijgen de Brugstraat op het tooneel te zien in een fraaie bewerking door den heer Twaalf hoven. De twee rythmische dansen, welke door zeven dames wordt uitgevoerd, wor den door het publiek met een geweldig applaus beloond. Tot slot mogen we, na de enkele grepen uit deze revue, allen van harte gaarne dezen avond aanbevelen, Dinsdag 15 Nov. vindt de laatste opvoering plaats en naar we vernemen zijn er nog enkele kaarten verkrijgbaar bij de heeren D. Boere, J. ten Brink, Joh. ten Brink en C. J. van Dijk tegen betaling van 40 cent. Voor dezen prijs geeft de Volksbond U een stevige dosis HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad der gemeente Hazerswoude vergadert op Woensdag 16 November, des voormiddags 10 uur. De agenda vermeldt; Voorstel tot vast stelling van de erploitatie-vergoeding voor de bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs over 1936. Voorstel tot vast stelling van de exploitatie-vergoeding aan de bijzondere scholen over 1939. Aanvrage van de bouwvereeniging „Volksbelang" om een voorschot van 30.000.voor den bouw van 12 arbeiderswoningen, b. Voorstel tot verkoop van den benoodigden grond aan genoemde vereeniging. Rapport van de commissie betreffende het onderzoek van de begrooting der gemeente en de begroo ting van het Waterbedrijf dienst 1939. Be handeling van de begrooting der gemeente en die van het Waterbedrijf, dienst 1939. Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1938. Geboren: Petrus Jozef, z. van J. J. Boere en E. Tambach. Ondertrouwd: P. Blansjaar 26 j. en M. M. van Gorkum 20 j. Gehuwd: J. E. van Ooijen 49 j. en C. W. Pont 23 j. J. F. van Jaarsveld 26 j. en J. M. Louwers 27 j. C. N. van der Zwaan 24 j. en G. Louwers 24 j. NIEUWVEEN Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op morgen avond te half acht, ten raadhuize. De agenda vermeldt: Behandeling ge- meentebegrooting en rekening G. E. B. 1937. Aanbieding gemeentebegrooting en begrooting G. E. B. 1939. Eventueel nage komen stukken. Wijziging gemeentebegroo ting 1938. KOUDEKERK Voetbal Koudekerk I speelde Zater dagmiddag op eigen terrein tegen Noord- wijk IH. Beide elftallen zijn volledig. Om 3 uur floot de scheidsrechter den aanvang. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel en na 20 minuten spelen was het Koudekerks midvoor die de leiding neemt 10. Nu kwam Noordwijk er beter in en vlak voor de rust werd de gelukmaker ge scoord 1—1. Direct na de rest was het Koudekerks linksbuiten, die door een mooie schot al spoedig 21 scoorde. Hoe wel beide doelen in gevaar verkeeren, ble ven doelpunten verder uit, zoodat deze wedstrijd gewonnen is met 21 voor Kou dekerk I. Koudekerk II speelde te Alphen aan den Rijn tegen MSV II en won deze spannende wedstrijd met 32. TER AAR „Monopole". In het café Verhoef had gisteravond de finale plaats van Monopole tegen KDO van Leidschendam, welk in het voordeel eindigde van onze plaatsgenooten, zij het dan slechts met verschil van drie caramboles. Met een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer Scholten, werd de mooie beker aan Monopole overhandigd, terwijl Leidschendam een Lauwertak ont ving. 55-jarig echtpaar. Den 28 November hoopt het echtpaar P. Hoogervorst A. Hoo- gervorst-Dammen, den dag te herdenken, dat hét voor vijf-en-vijftig jaar in den echt is verbonden. Alhoewel meestal aan een dergelijk getal niet zooveel festiviteiten zijn verbonden, is het toch zeker een heuglijk feest, wat niet zonder .meer mag passeeren. Wij wenschen beide, die zich naar om standigheden nog in een goede gezondheid mogen verheugen, het beste toe en hopen getuigen te zijn van hun zestig-jarig huwe lijksfeest. Een niet alledaagsch verschijnsel. Nu Zaterdag en Zondag waren de bewoners van het Papeveer in de gelegenheid een niet alledaagsch verschijnsel te aanschou wen, n.l. een herder met een kudde van veertig schapen, die werden geweid langs het Jaagpad. De typische arbeid van den herder en de gehoorzaamheid van de schapen werden door de vele inwoners, die uit alle hoeken van de gemeente waren komen opdagen, bewonderd. OUDE-WETERING Groene Kruis. De algemeene vergade ring van de Groene Kruis-afdeeling Oude wetering en Omstreken, welke in hotel v. d Bosch werd gehouden, voor de laatste maal onder voorzitterschap van den heer P. Roeloffs, was zeer matig bezocht. Slechts 22 personen waren aanwezig. Na opening en lezing der notulen volgden de jaarver slagen uitgebracht, door den secretaris, de magazijn-commissie en het jaarverslag van de wijkzuster. Door de wijwzuster werden in het afgeloopen vereenigingsjaar afgelegd 1S13 bezoeken, waarvan in Oudewetering 1066, Nieuwe Wetering 271, Rijpwetering 49, Leimuiden 456 en Rijnsaterwoude 71. Voor T. B. C.-bestrijding werden in Lei muiden bovendien 149 huisbezoeken in 14 gezinnen afgelegd. Het aantal huisbezoeken in verband met de zuigelingen-zorg was in totaal 181. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat de financieele positie der vereeniging ongeveer op hetzelfde peil blijft. Opende de rekening met een nadee- lig saldo van het vorig jaar groot 785.20, nu was het nadeelig slot 745.64. De reke ning werd door de vergadering onder dank aan den penningmeester vastgesteld. Voor de eerste maal werd het jaarverslag uitge bracht van de commissie voor kraam-, huis- en ziekenzorg. Dit verslag mag ze ker zeer bevredigend worden genoemd, daar het nadeelig saldo over het eerste jaar slechts ƒ21.15 bedraagt. Men zou zeggen, dat in aanmerking nemende het groote nut, dat dit onderdeel van het Groene Kruis werk afwerpt, er toch kans moet zijn, dit nadeelig verschil in een voordeelig om te zetten. Het verslag van de commissie van controle, uitgebracht bij monde van den heer H. Vesseur, was gunstig. Tot lid de zer commissie werd benoemd de heer M. Cornelisz. By het punt bestuursverkiezing deelde de voorzitter mede, dat hij den tijd geko men achtte om in verband met zijn leeftijd zijn functie aan een jongere kracht te moe ten overgeven. Spr. hoopt, dat de verga dering de reden van zijn heengaan zal we ten te respecteeren. Na een uitvoerig debat over de te stel len candidaten wordt allereerst overgegaan tot stemming in de vacature-dokter van der Bijl, aftr. Deze werd met bijna algemeene stemmen herkozen. In de vacature-Roe- loffs werd na een herstemming tusschen de heeren D. Nugteren en J. Boer laatstge noemde gekozen. Mej. van Tol Tukker werd herokzen als lid van de commissie voor kraam-, huis- en ziekenzorg. De begrooting 19381939 werd na eenige discussie overeenkomstig bestuursvoorstel aangenomen. Bij punt 13 der agenda deelde dokter v. d. Bijl mede, dat hij voornemens is op 24 November a.s. in hotel van den Bosch en op 25 November te Nieuwe Wetering in de Chr. school een film-voarstelling te geven van films, welke door hem zijn- vervaar digd. De toegang is vrij. Doch degenen, die een zitplaats wenschen kunnen zich daar van voorzien tegen betaling van 10 cents. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heeren v. d Velde en van Iterson. Bij de rondvraag bracht de heer H. Jonk man de kwestie ter sprake inzake het ver huren van het Wijkgebouw voor andere doeleinden, dan die met de vereeniging verband houden. Hij keurt dit sterk af. Naar aanleiding hiervan ontstaat een uit gebreid debat. De meerderheid der spre kers sluit zich bij den heer Jonkman aan. Op voorstel van den heer van den Bosch wordt ten laatste besloten, dat deze kwes tie in de volgende vergadering izal worden afgedaan, waartegenover het bestuur de verplichting op zich neemt tot aan die ver gadering het gebouw niet meer te zullen verhuren. Aan het slot der vergadering bracht dok ter Van der Bijl in welgekozen woorden warme hulde aan den scheidenden voorzit ter, die zoo lange jaren, de vereeniging met groote ambitie heeft geleid. De heer Roeloffs werd onder applaus der vergade ring tot eere-üd benoemd. Na een dank woord van den voorzitter werd de verga dering gesloten. WOERDEN Te water geraakt. Hedennacht hoorde een agent op den Rijn hulp roepen. Toen hij een onderzoek instelde bevond hij, dat een man te water geraakt was, die zich in nood bevond. Door de agent kon het slacht offer, een zekere H. D. v. d. G. juist op het droge worden gebracht. Begin van brand. Gisternacht brak een binnenbrand uit in de woning van de wed. Busser aan den Rijn. Een petroleumstel had vlam gevat, waardoor gordijnen en hout in brand geraakten. Hoewel de brand weer wel gealarmeerd was, kon men met eigen kracht de vlammen blusschen. WOUBRUGGE De weg langs de Heimanswetering. Plaatsing op het tertiair wegenplan van den weg langs de Heimanswetering heeft naar meening van Ged. Staten van Zuid- Holland weinig zin. Bedoelde verbinding loopt op korten afstand evenwijdig met den Heerenweg, welke een deel is van den onder no. 7 op het provinciaal wegenplan voorkomenden weg RijnbrugAlphen RijnsaterwoudeHaarlemmermeer polder. Met dezen weg is Woubrugge verbonden door middel van den provincialen weg Lei derdorpAardam (no. 6 van het provinci aal wegenplan), welke het dorp eveneens (naar het Westen) verbindt met Leider dorp. De weg langs de Heimanswetering is dan ook naar onze meening niet van be- teekenis voor de verbinding met Alphen en verder, weshalve Ged. Staten geen motieven aanwezig achten om opneming in het plan voor te stellen. ZOETERWOUDE VIERDE LUSTRUMVIERING VAN DE HANZE. VROEG EN GOED BEGONNEN! Het herdenkingsfeest bij het twintig jaar bestaan van den R. K. Middenstandsver- eeniging is gisteren op waardige wijze ge vierd; daar moge inzinkingen zijn in de Zoeterwoudsche Hanze, zoo erg dat de kern van de leden zich beklagen als er hoog tijdagen zijn, als er groote acties gevoerd worden, als er een groote gebeurtenis bij een der leden gaat gebeuren denken wij :d.v. aan het laatste priesterfeest dan zijn alle leden actief en is zelfs de nuchterste Hanzeman trouw op zijn post. Het was wel een offertje, dat de Lustrum commissie gevraagd had; zoo vroeg in den morgen, om zes uur de H. Mis, opgedragen door den Geestelijken Adviseur in de Sint Janskerk, bij te wonen. Maar de leden stemden in met de commissie; het feest moest vroeg en goed begonnen worden, om goed te kunnen eindigen. Niet alleen de leden, maar ook alle nuisgenooten ver- eenigden zich met de misgebeden voor den priester, om allen elkander na deze schoone inzet van het feest de hand te drukken, ver gezeld van den hoogsten gelukwensch van den dag „Zalige Communie". Toen kan het intieme ontbijt niet meer mislukken, want de ware feeststemming was er al voor de feestelingen, die feest- slingers hadden gezien, die het Patronaat tot een feestzaal omtooverden. De voorzitter van de lustrum-commissie, de heer L. van der Geest, begroette de de leden en hun dames met den Chr. groet en in een hartelijke feestrede getuigde spr. dat de commissie in blijmoedigheid haar taak had vervuld met het doel het vierde lustrum waardig te vieren, om dan het Be stuur en de leden geluk te wenschen met •het 20-jarig bestaan en hulde te brengen aan het Bestuur voor zooveel opofferende werkkracht. Spr.» legde er den nadruk op, dat zoo vaak teleurstellingen het deel zijn van degenen, die werken, waardoor de waardeering van het volhouden zooveel te grooter moet zijn. De Geestelijk Adviseur, de weleerw. heer A. Duijvesteijn, sprak zijn vreugde uit over dit lustrum en vooral over de mooie inzet. Van de zeer bijzondere gelegenheid, de aan wezigheid van bijna alle ouders van den middenstand, maakte spr. gebruik om eenige wijze lessen te geven omtrent op voeding en levenshouding. Zeer practische lessen omtrent het zakgeld van de grootere kinderen, het gevaar van critisch spreken over personen en zaken in het bijzijn van de kinderen, om te eindigen met de hef boom-actie, de beoefening van de voor komendheid en ware beleefdheid, die ook kan bestaan onder alle leden van onze ver eeniging. Na een krachtige instemming met deze goed geplaatste waren geestelijke ad viezen werden de bloemstukken op de be stuurstafel geplaatst en op al de mededee- lingen van den lustrum-voorzitter, de aan bieding van de bloemenhulde van den L.T.B. en namens de leden, volgde een har telijk applaus. Het Avondfeest. 's Avonds kwamen ook de huisgenoot en van de leden het Patronaat geheel vullen; De heer L. v. d. Geest, voorzitter van de lustrum-commissie, had ook thans de lei ding en sprak een openingsrede en verwel komde het Bestuur en de leden met de fa milies, den heer E. J. M. Stumpel, voorzit ter van de Haarlemsche Hanze, en de ge- noodigden en vooral de besturen van den L.T.B. en Volksbond. Bericht van verhindering werd medege deeld van Deken C. M. Jonckbloedt, Pastoor G. Klaverweijden en van den Burgemeester van Zoeterwoude. Voorlezing werd gedaan van een schrij ven van den Burgemeester, waarin de ver eeniging en bestuur geluk gewenscht werd er de verzekering werd gegeven van groote belangstelling voor de middenstandsbelan- gen. Spr. herhaalde de gelukwenschen aan het Bestuur en deelde onder applaus van de aanwezigen mede, dat de voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, bij dit lustrum 20 jaar in het Bestuur zitting heeft en tevens twaalf en een half jaar de voorzittershamer hanteert. Nu kwam de voorzitter, de heer Joh. Vlas veld, op het spreekgestoelte om te kennen te geven, dat het he meen verrassing was te hooren, koperen jubilaris te zijn; ik wist wel, zegt spr. van den beginnen af in het Bestuur te zijn geweest, maar overigens heb ik niet aan het aantal jaren gedacht. Spr. wil thans een herdenkingsrede hou den, feiten die spr. wil laten spreken over de ouderen als krachtige getuigen van het volbrengen van hunne plichten, den jonge ren van onzen tijd ten voorbeeld. Terug gaande naar het jaar 1914 geeft spr. een overzicht van de ontwikkeling van de ka tholieke organisaties, hoe reeds een Boeren bond bestond, een neutrale, en hoe Deken Mosman z.g., de gevaren ziende, zijn pa rochianen de plichten voorhield tot katho liek organiseeren, waarop in goede volg zaamheid de boeren den neutralen Bond hebben ontbonden en den R. K. L.T.B. op richtten, Dan, de, jaren volgende, komt spr. aan de oprichting van den R. K. Volks bond, waaraan de middenstanders zoo krachtig hebben meegewerkt, om in 1918 te komen tot de oprichting op de krachtige aandrang van den kapelaan der parochie, den weleerw. heer J. H. Niekel, die thans Directeur van het Philosophicum is. Het bestuur werd toen gevormd door de heeren G. v. d. Hoeven- voorzitter, C. P. J. Paardekooper, secretaris; J. S. I, v. Rijn, penningmeester, W. C. v. Niekerk, W. Hoog- zaad, A. Slootweg en Joh. Vlasveld. Nu volgt een overzicht van de beschou wing over den uitgroei van de afdeeling, waarbij hulde wordt gebracht aan den heer A. v. Bennekom voor het jarenlange be heer van Santos, aan de heeren Opdam en Deckers voor de onvermoeide propaganda voor het Retraitefonds en aan den heer F. van der Krogt voor het belangloos engoud- eerlijk beheer van de Onderlinge Ziekte verzekering. Spr. getuigt me vreugde van de goede verhouding tot de andere standsorganisaties, waardoor zoo meenig schoon ideaal bereikt werd. Spr. zegt overtuigd te blijven van het nut van permanente samenwerking, aaneensluiting voor acties op algemeen ge bied en houdt de Hanze aanbevolen voor een oproep tot voortzetting wat eenmaal zoo schoon begonnen was. Den leden houdt spr. den plicht voor vooral in dezen tijd hun plicht te doen voor hun organisatie, om dan een eerbie dige hulde te brengen aan de nagedachte nis van de overleden Dekens Mosmans en Jansen voor de ontvangen steun en be langstelling bij oprichting en reorganisatie. Cok brengt spr. dank aan Deken Jonck bloedt voor zijn steeds betoonde hulp, steun en waardeering, waarna de lange lijst volg de van geestelijke werkers voor de Hanze: de Geestelijke Adviseurs, Niekel, van Bem- melen, van Diest, Boon, van Dael, Brans, buijs, Sijm en Duijvesteijn. Ten slotte dankt spr. het Hoofdbestuur voor het nationale en diocesane werken voor den middenstand, met de verzekering, dat het de afdeeling een vreugde is ge weest te mogen medewerken aan het ideaal: de 10.000 leden te bereiken. Deze rede eindigde met den wensch, dat deze lustrumviering de Hanze moge leiden tot groote en vruchtbare werking. Huldiging Voorzitter Vlasveld. Nu kwam de Bondsvoorzitter aan het woord om in een krachtige speech het Be stuur en in het bijzonder den voorzitter te huldigen. Het is vandaag, aldus spr., voor U een dubbele feestdag: na 20 jaar onafgebroken in het bestuur zitting te hebben en 12 1/2 jaar in de voorzitters-zetel te hébben plaats genomen. Wij kennen uw groote ijver en stuw kracht en het Hoofdbestuur heeft gemeend uw werk te moeten waardeer en met een bewijs van erkentelijkheid en heeft mij op gedragen U de zilveren draagmedaille te overhandigen waarop gegrifd staat: voor 20 jarige ijver in het Bestuur en 12 1/2 jaar voorzitterschap. Als de Bondsvoorzitter de medaille overhandigt volgt een daverend applaus. De Bondsvoorzitter wenscht den jubilaris geluk met deze onderscheiding en hoopt, dat het jeugdig vuur hem zal bij blijven bij voortzetting van zijn werken voor De Hanze. De heer Vlasveld, overweldigd door deze onverwachte hulde, dankt voor deze onder scheiding en hulde, die hij gaarne zegt te aanvaarden, als hij ze mag zien als een waardeering voor zijn trouw bestuur. Spr. verzoekt den Bondsvoorzitter het H B. te danken voor deze hulde en onder scheiding. De voorzitters van den L.T.B. en Volks bond vertolken hun sympathie tot de Han ze, danken voor zooveel medewerking en geven de verzekering, bereid te zijn tot samenwerking in de toekomst. De Bondsvoorzitter houdt vervolgens een feestrede, die wij om de plaatsruimte helaas niet kunnen verslaan. Zeer bewogen onder de gebeurtenissen en toestanden van onzen tijd, vooral in het buitenland, klinkt de aanmoediging tot plichtsvervulling ernstiger dan ooit. De instemming op deze rede was dan ook on overtroffen. Nadat de afdeelingsvoorzitter de lustrum commissie voor de goede vervulling van haar taak had gedacht, begon het vroolijk gedeelte: optreden van het gezelschap Klaare en Flora, waarmede de aanwezigen zich geamuseerd hebben; toen nog een dansje en te klokslag twaalf uur werd het feest geëindigd zoo goed als het begonnen was. Feestavond Volksbond. Op Dinsdag avond a.s. viert de Volksbond het Patroons feest in het Patronaatsgebouw, welk feest ook toegankelijk is voor de huisgenooten. ZWAMMERDAM Personalia. Als volontair ter ge meente-secretarie dezer gemeente is toe gelaten de heer R. W. van Beek, alhier. Gehuwd: Jan. Gerard de Jong 25 j., te Nieuw veen, en Jacoba Margje Hij koop 23 j. Abraham Josephus Verlaan 28 j., te Bodegraven, en Wilhelmina Theresia van relt 24 j. Gevestigd: Mej. D. van 't Wout, A. 14 van Woubrugge. Vertrokken: Mej. Jacoba L. Ver hagen naar Zeist W. Uithol naar Al phen a. d. Rijn Joh. W. Maton naar Raamsdonksveer Mej. W. Th. van Pelt naar Bodegraven. Gaat u maar na: 43500 onge lukken per jaar, dat is er gemid deld één ongeveer per 13 minu ten I En als iedereen blijft denken, dat de schuld bij anderen ligt, dan beleven we misschien nog een gemiddelde van 13 onge vallen per minuut!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10