AAN ONZE ABONNE'S RECHTZAKEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand VRIJDAG 28 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE WILDE AUTOBUSDIENST. Toen gisteren bekend werd, dat de pre sident van de Haagsche Rechtbank mr. A. S Rueb de door de Ned. Spoorwgen en Haagsche Tramweg Mij. gevraagde voor ziening om autobusdiensten van Stoop (LeidenHaag) onmiddellijk stop te zet ten met een dwangsom van 250 voor elke ril geweigerd was, werd onmiddellijk èen vlag op de autobussen aangebrac11 als dankbaarheid over de genomen beslissing. MILITARIA. Aan den paardenverpleger L. Haksteeg van het 6e Regiment veldartillerie zal morgenochtend te pl.m. 12 uur in de Doe lenkazerne worden uitgereikt de eere medaille der orde van Oranje Nassau in brons met de zwaarden. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gem. Dienst voor Soc. Ziken afd. Arbeidersbemiddeling, stonden giste ren de navolgende personen als werkloos ingeschreven. Bouwvakarbeiders 946. Fabrieksarbeiders 220, Kantoorpersoneel 191; Hotel-, Café- personeel 78; Houtbewerkers 144; Kleer makers 56; Kappers 3; Schoenmakers 15; Land- en Tuinarbeiders 102, Metaalbewer kers 497, Sigarenmakers 20. Technici, op zichters 27 Textielarbeiders 295; Trans portarbeiders 919; Typografen 85; Voe dingsmiddelenarbeiders 252; Vrouwen 130. Alg. totaal 3984. Op 28 Oct. 1937 4449 op 29 Oct. 1396 4828. Benevens 58 ged. werk- loozen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 839. J. Korswageri Jr. Leiden, Hoogl. Kerkgracht 30, kleerma kerij. Overl. E.: J. Korswagen Jr., d.d. 20 Oct. 1938. 6639. N.V. Kantoor Vergouwen, Leiden, Wasstraat 27, bezorging van hypotheek, credieten, assurantiën enz. Overl. Dir.: J. F. Vergouwen, d.d. 12 Mei 1938. De zaak is met ingang van 14 October 1938 in li quidatie getreden. Liq.: J. J. Vergouwen, Terborg. 7073. N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zweminrichting „De Overdekte", Leiden, Haarlemmerstraat 262. Uittr. Comm.: C. J. A. van Iterson, Leiden en J. M. Broek- meyer, Haarlem. Uittr. Ged. comm.: G. E. Bouwmeester, Leiden. Bij beschikking van den minister van enderwijs, kunsten en wetenschappen, is benoemd tot berichtgever van het rijks museum van oudheden alhier mr. W. C. ten Kate, burgemeester van Stad-Vollen- hoye en van Ambt-Vollenhove. INGEZONDEN STUKKEN KATHOLIEKE BEDIENDEN TE LEIDEN Huldigtprotesteert. Christus-Koning-viering op Zondag, 30 October a.s. in de Stadsgehoorzaal, geor ganiseerd door de Ver. „Katholiek Lei den", als hulde aan Christus-Koningschap, maar ook als waardig protest tegen de vele verguizingen, welke Christus-Koning mots ondergaan in verschillende landen om ons heen, zie daar, een bijeenkomst waarop geen enkele Katholieke bediende ontbreken mag. Deze bijeenkomst moet, mede door uw komst, een massale geloofsuiting worden van geestdriftige mannen en vrouwen, die, Christus-Koning beleedigd wetende, in aandachtig luisteren naar de zeer ze ker magistrale rede van den populairen radio-pater prof. F. Otten O.P. over de „Koning van Liefde", hun Credo zullen uitroepen. Katholieke bedienden, georganiseerd en ongeorganiseerd, mogen wij elkander nog niet gevonden hebben in den strijd tegen sociale onrechtvaardigheden, in onze hul de aan Christus Koning zijn wij één; in ons protest tegen de geloofsvervolgingen in het buitenland zijn wij één, blijven wij één nu en a 11 ij d. Demopstreeren wij deze geloofsuiting op een massale bijeenkomst, zooals deze wordt gehouden op SO October a.s. Daar op dezen avond zullen wij ons verdiepen in onze liefde tot Hem, Die al leen uitkomst kan geven aan alles, wat ons benauwt; ook redding kan geven aan allen, die thans om het geloof aan Hem, vervolgingen en mishandelingen hebben te doorstaan. Daar op dezen avond zal niet alleen onze eerbiedige hulde tot Christus Koning ten hemel stijgen, doch ook een innige smeekbede tot Hem: Heer bescherm Uw Kerk, bescherm onze broeders en zusters, die vervolgingen en lijden hebben te doorstaan. Voelt gij, Katholieke bedienden, dat gij op dezen avond niet ontbreken kunt en moogt! Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden: „St. Franc. v. Ass." KOK. EEN LANDBOUWER TE LEIDSCHEN- DAM BELEEDIGD. Journalist voor den Politierechter. De 51-jarige L. W. M., verslaggever van een aantal bladen te Leidschendam heeft een berichtje verspreid, waarin hij mel ding maakte van een inval van de politie brj een landbouwer te Leidschendam. Hier bij zou aan het licht zijn gekomen, dat de landbouwer een ziek varken in den grond zou hebben gestopt, hetgeen wettelijk ver boden is. Aan dit berichtje had M. de vol gende toelichting toegevoegd: ,.De truc is dergelijke dieren in den grond te stoppen, waardoor het vleesch weder blank wordt, om het daarna door z.g koudslagers weer in consumptie te doen brengen." Daar de initialen en woonplaats van den landbouwer in het berichtje waren ge noemd, zoodat de bevolking gemakkelijk kon begrijpen over wien het ging, had deze een klacht wegens smaadschrift bij de justitie ingediend. Hedenochtend heeft de verslaggever zich voor dit feit voor den Haagsche Politierechter te verantwoorden gehad. Te zijner verontschuldiging voerde hij aan, dat in de laan, welke hij genoemd heeft, twee landbouwers van denzelfden naam wonen, zoodat men niet weet, wie er eigenlijk wordt bedoeld. „Die het gedaan heeft kan niet klagen en die het niet gedaan heeft, kan zich niet beleedigd voelen", zeide verdachte. Voorts voerde hij aan, dat de toelichting niet op dit speciale geval sloeg, doch dat hij in het algemeen had willen uiteenzetten, om welke redenen er wel eens zieke var kens begraven worden. Politierechter: „Dan is uw bericht wel wat ongelukkig gesteld" Verdachte gaf dat toe, doch zeide tevens, dat op de redactie-bureaux de tekst van zijn berichten wel eens wordt veranderd, zoodat hij daar niet altijd controle over heeft. Er bleek ook niet, dat ei een gespan nen verhouding tusschen hem en den land bouwer bestond, zoodat de verslaggever uit wraak zou kunnen hebben gehandeld. Beiden kenden elkaar niet eens. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, vond de toelichting evenwel zeer onsympathiek en ergerlijk gesteld. Hij eischte een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand. „Dat beteekent een belemmering voor mijn broodwinning", riep verdachte daar op uit. „Kunt u mij geen boete opleggen?" De politierechter wilde de zaak evenwel eerst eens overdenken en zal 4 November as. uitspraak doen. Binnenland IN DEN ADELSTAND VERHEVEN. Bij K. B. van 1 October 1938 zijn: a. Petrus Adrian us van Buttingha Wi- chers, wonende te Teheran; b. Nicolaas Lucas Jan van Buttingha Wichers, wonende te 's Gravenhage, met alle wettige nakomelingen in de man nelijke lijn in den Nederlandgchen adel stand verheven met de praedicaten jonk heer en jonkvrouw. Bij Kon. besluit van 1 October 1938 is Geertruid Catherina van Buttingha Wi chers, wonende te Dordrecht, in den Ne- derlandschen adelstand verheven met het praedicaat jonkvrouw. TUSSCHEN AS VAN MOTOR BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. Op de werf van Wilton-Feyenoord te Schiedam is vanmorgen om ongeveer twaalf uur de 40-jarige P. Brusselman, uit Vlaar- dmgen, in de motorhal tusschen de as van een motor bekneld geraakt en vrijwel op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Alge meen Ziekenhuis t- Schiedam overge bracht. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Hoe het ongeval zich precies heeft toege- diagen, kon niet worden geconstateerd. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Twee gewonden. Gisteravond om zes uur heeft zich op den provincialen weg WalsoordenHulst een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij twee personen werden gewond, van wie één zeer ernstig. Een personenauto, bestuurd door den 20-jarigen chauffeur P. de Koning uit Kloosterzande, Kwam in botsing met een met paard bespannen wagen, welke gela den was met voederbieten. Het paard werd op slag gedood. De voerman, de 32-jarige gehuwde Zaman uit St. Jan Steen, liep een gecompliceerde beenbreuk op en bekwam verscheidene vleeschwonden. De toestand van den on gelukkige is zorgwekkend. Hij is naar het St. Antoniusgesticht te Groenendijk over gebracht, evenals de chauffeur, die ver wondingen aan het gelaat kreeg. Zoowel de auto als de wagen werden totaal vernield. AUTO MET MONSTERS TABAK GESTOLEN. In Juni van dit jaar werd uit een garage te Rotterdam een auto, mérk Opel, van den Duitscher W. F., die voor een Amerikaan- sche tabakfirma reist, gestolen. In de auto lagen o.a. 25 pakken monsters tabak. Eenige maanden later heeft de Rotterdam- sche politie bij een bezoek aan een garage in Schiebroek een pak tabak ontdekt en een autohoes, een en ander afkomstig van de gestolen auto. Voorts vond men er een clubboekje, ten name van W. F. De 28-ja- rige garagehouder Th. van B. wis: te ver tellen, dat de auto in Arnhem was ver kocht. Het opsporingsonderzoek naar de auto leidde naar verschillende adressen, daar de auto inmiddels aan tal van eige naren had toebehoord. Ten slotte werd de auto in de Wierin- germeer aangetroffen, Motor en cl assis nummers bleken veranderd te zijn. Te Arn hem had men intusschen weten uit te zoe ken wie de auto verkocht had. Het bleek de ouc' Hillegerbersi naar J. V. 'e zyn, die toen in» Amsterdam woonde. Ten slotte heeft deze medegedeeld, dat de auto na den diefstal naar Gouda was vervoerd, naar de garage van P. C. M. Daar werden de nummerborden verwis seld en vandaar had men ook de tabak aan den man gebracht. Het drietal is in hechte nis genomen. F. N. Z. NOTEERING VOOR FRIESCHE KAASSOORTEN. De F. N. Z. noteering voor Friesche kaas soorten is heden te Leeuwarden als volgt vastgesteld: (in centen per kg.).: Goudsche 20 plus 23—24 cent, idem 40 plus 40—41 cent, idem volvet 4849 cent, Edammer 20 plus 1324 cent, idem 40 plus 40—41 cent, broodkaas 40 plus 40—42 cent, Leidsche 20 plus 25r-26 cent. Stemming goed. Buitenland TROTZKY OVER DE „VIERDE INTERNATIONALE" NEW-YORK, 28 Oct. (ANP) Volgens de „New York Herald Tribune" zal Trotzky voor het eerst in het openbaar het bestaan onthullen van een vierde internationale, ter ontketening van een wereldrevolutie, Het blad voegt hieraan toe, dat Trotzky's eigen stem is weergegeven op een gramofoon- plaat, behelzende een verklaring, welke vanavond in een massavergadering zal worden afgelegd. Bijzonderheden over de oprichting van een nieuwe organisatie zijn niet bekend, maar volgens de „Herald Tribune", zou zulk een oprichting geschied zijn op 3 Sep tember j.l. te Lausanne, in een vergadering van Trotzkistische afgevaardigden uit Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland, de Vtreenigde Staten, Duitschland en andere landen. HET WINTERT IN BULGARIJE. SOFIA, 28 Oct. (A. N. P.). In geheel Bulgarije heeft het fraaie weder plaats ge maakt voor regenbuien en sneeuwval. De temperatuur is in 48 uur tijds gedaald tot 22 graden onder nul. De bergen zijn met een dikken sneeuwlaag bedekt In ver scheidene districten is het wegverkeer on mogelijk. Uitgehongerde wolven naderen dc: bewoonde gebieden en stelen het vee uit de stallen. Zulk een plotselinge veran dering van het weer, en zoo vroeg in het najaar heeft men in jaren niet meegemaakt en wordt hier beschouwd als een slecht voorteeken voor een langdurigen zwaren winter. LEIDEN, 28 Oct. Vee. Aanvoer: 12 stieren f 230270, schoon gewicht 5458, handel kalm; 131 kalf- en melkkoeien 180290, en 559 varekoeien e. a. 110190, handel tamelijk; 142 vette koeien f 180270, schoon gewicht 54—70 cent, handel stroef; 249 graskalveren 1850, handel matig; 24 vette kalveren 70110, schoon ge wicht 0.701.06, handel zeer matig; 125 nuchtere kalveren 410„ 300 vette scha pen 1627 264 weideschapen 1421, 344 mestvarkens 2035, 568 biggen 8 —12, handel matig; 7 veulens f 125190, handel tamelijk; 19 bokken of geiten 2 —6, handel stug, en 37 zeugen 4570 han del matig. Kaas. Aanvoer 84 partijen, waarvan 66 partijen Goudsche kaas ff 2829, 2e soort 24—25, 18 partijen Leidsche kaas 23 24, en 2e soort 2122 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 28 Oct. Vee. Aanvoer: 56 Enterrtieren 100210, 102 Twenter- stieren 210355, 387 vette koeien 135 270 per s.tuk, 4064 cent per kg.; 627 melk- en kalf koeien f 125295; 90 Pinken 80170; 10 vette kalveren, 1020 Gras kalveren 122'95, 370 nuchtere kalveren f 4—8, 343 vette schapen 11—23. 205 wei deschapen 1017, 389 lammeren 816, 385 vette varkens f 40145, 4452 cent per kg.; 28 magere varkens 2245 en 180 kleine biggen 612 per stuk; 34 bokken en geiten, 50 paarden. Totaal aanvoer 4277 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 26, Nagelkaas 12 29, Goudakas 3344, Edammerkaas f 2243. Aanvoer 1853 kg. Boter. Veilingboter 1.23—1.20 per kg. Aanvoer 2 zesde vaten. Commissie 77 cent. Geboren: Paula d. van N. W. Doorn en A. M. Teunissen Jannetje d. van H. C. Blansjaar en N. de Graaf. Gehuwd: F. A. Nunnink jm. en J. Drogt jd. Overleden: J. J. Croese z. 30 j. - G. v. Duijn z. 3 j. A. Cebol m. 68 j. G. Dubbeldeman z. 35 j. 's HERTOGENBOSCH, 28 Oct Boter. Aanvoer 11.200 kg. Prijzen: hoogste 1.51, laagste 1.47 en middel f 1.50 per kg. BOSKOOP, 28 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 60 102 cent, Wendland 60100 cent, Hadley 60110 cent, Claudius Pernet 80115 cent, Eriarclif 4056 cent, Butterfly 5080 cent Steward 80—136 cent, Rosalandia 4068 cent, Florex 80115 cent, Phoebe 70102 cent, Germania 50—78 een,. Edith Helen 70108 cent, Aug. Noack 3045 cent, Else Poulsen 20—30 cent, Gloria Mundi 30—45 cent, Ellen Poulsen 1321 cent, Paul Grampel 3042 cent, Rosa Mundi 4067 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1018 cent, Ingar Ohlson 30—51 cent, Queen Mary 4552 cent, Chrysanten, grootbloe- mig 80—140 cent, idem ros 10—23 cent. Asparagus 916 cent, Chwmerium 1220 cent, Sneeuwbessen 1520 cent, Physalis Franchetti 2034 cent, Pernettia 1525 cent, Clematis Prins Hendrik 100140 cent Ligustrum 14 cent, Chrysanten per stuk 17 cen.t, Pernettia 15—25 cent per stuk.; WOERDEN, 28 Oct. Kaas. Aanvoer 288 partijen kaas. Met rijlcsmerk le kwal. f 26 28, 2e kwal. 2325, Handel matig. NIEUWVEEN 27 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 335 kippeneieren 5.205.75 per 100 stuks. NIEUWKOOP, 27 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd werden 1400 stuks. Prijzen: kippeneieren f 5.606.0, kleine kippen eieren 4.505.15 en eendeneieren 3.40 3.75 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 28 Oct. Groen- tenveiling. Aardbeien 19 cent en framboo- zen 20 cent per doosje, druiven 13 cent per pond, andijvie 5070 cent en sla 0.30 2.70 per 100 stuks, snijboonen 2.50—2.85, idem stek 0.801.60 alles per 10 kg.; to maten A 1.10—2.70, idem B 0.95—2.35, idem C 0.501.95, idem CC 5060 cent, idem bonken 0.501.45 per bak. UITHOORN, 27 Oct. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 26 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort met rijks- merk 2628, 2e soort idem f 2425. Handel kalm. W'ISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Je geld èf je leven!! Aardig is anders! Maar hij laat tenminste nog kiezen, terwijl iemand, die met slechte remmen rijdt, z'n mede weggebruikers rechtstreeks naar het leven staat! Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „Oe Leidsche Courant", Elke 'aDonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van ƒ300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrccksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen woruen uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot (e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hy of zij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij by het levensonderhoud te hulp bomt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder üan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprtkkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval - op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- cf ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk byziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen, Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevaller door of' bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dcod rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken m binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- oeeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateercn of wel om de(n) getroffene te behandelen, in het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften var. den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn Indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van ,De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen, daartoe niet in de- moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin m staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is nan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht I uitbetalingen te doen, wanneer haar ni« wordt verstrekt een extract uit het regis- 1 ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3