RIJNSTREEK DONDERDAG 27 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 WASSENAAR Reddingsbrigade. In het gebouw „Centraal" hield de Wassenaarsche Red dingsbrigade een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer van Barne- veld. Door den secretaris werd het jaar verslag uitgebracht, waaruit wij ontlee- nen, dat in het afgeloopen jaar een groote diploma-oogst door de leden werd binnen gehaald, n.l. werden er 123 diploma's be haald in reddend zwemmen door 73 leden, terwijl thans 51 leden, waarvan 20 dames, in het bezit zijn van het E.H.B.O.-diploma. Voorts bleek, dat de verleden jaar inge stelde jeugdzwemcursus een groot succes is geworden. De vlet is thans versleten en wordt er dringend de behoefte gevoeld voor het aanschaffen van minstens 2 nieuwe vletten ten gebruike op het Noor der- en Zuiderstrand. Van de brigade der Kon. Marechaussé, zoowel te Wassenaar als te Loosduinen, werd door het personeel ernstig deelgeno men aan een de cursussen in het zwem mend redden, terwijl door een der be stuursleden een cursus werd gegeven aan het korps der Wassenaarsche politie. Het ledental bedroeg 153, v.j. 141; het aantal begunstigers 105, v.j. 98. Hierop werd door den penningmeester verslag gedaan van zijn beleid. De inkom sten bleken te hebben bedragen 2039.49 1/2 (waaronder een gift van 100 van iemand, die onbekend wenscht te blijven) en de uitgaven bedroegen 1761.98. Zoodat er een batig slot is van 277.51 1/2. waarvan 130.47 batig slot van het vorig jaar*- Tot bestuursleden werden gekozen de heeren W. C. Alblas, J. N. P. v. d. Mast en H. Otterlo. Een nieuwe kascommissie werd vervolgens benoemd, bestaande uit de heeren Ponte, van der Does, Nell, Gruhn- hagen en Zomer. Hierop deelde de voorzitter mede, dat de zwemcursussen weder zullen aanvangen op Zaterdag 5 November en Zondag 6 No vember in de badinrichting aan de Mau- ritskade te Den Haag. Hierna sluiting. K.JJV1.V. Woensdagavond te 8.30 uur, precies op tijd, vergaderde de K.J.M.V., on der leiding van den voorzitter, den heer A. Lommers, in het R. K. Vereenigings- gebouw. Na opening mét den groet der kath. actie en een welkum, bijzonder tot de aspirant-leden, volgde lezing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Besloten werd om in verband met de lustrum-viering, die veel kosten meebrengt, een begunstigers-actie op touw zal worden gezet, alsmede een actie onder de ouders der leden. De uitvoering die op 19 Februari zou plaats vinden is thans vastgesteld op 12 Fe bruari. Voor het ontwerpen en regelen van de St. Nicolaasvieriixg werd een commissie be noemd, bestaande uit de heeren A. West geest, W. van Deursen en C. Ruijgrok. Getracht zal worden de Kerstactie te voe ren in samenwerking met alle kath. Jeugd organisaties. Gelukt dit niet, dan wordt die actie toch gevoerd door de K.J.M.V. Na dere mededeelingen hierover zullen vol gen. Na gehouden rondvraag volgde reeds te 9 uur sluiting met den groet der kath. actie. In een half uur was de agenda dus afge handeld. Een lofwaardig voorbeeld. Verduistering op groote schaal! Op Maandag 7 November, des avonds van 8.15 tot 9.45 uur, zal in een groot deel van onze gemeente een verduisteringsproef worden gehouden. Collecte Roode Kruis. De alhier ge houden collecte ten behoeve van het Roode Kruis heeft opgebracht het bedrag van i 692.61. Orgel Herv. kerk. De verkoopdag ten bate van de restauratie van het orgel der Ned. Herv. kerk in het Dorp heeft opge bracht de somma van 912.81. Geboren: Astrid Corry, d. v. H. W. A. van Toen en C. E. Donderwinkel August Heinrich, z. v. A. H. Rungs en J. C. S. van Iperen Johanna, d. v. L. Nagte- gaal en W. Wielders Arina Paulina, d. v. G. v. d. Does en P. Nieuwpoort Anto- nius Johannes, z. v. L. M. Greversen en E. E. Cook. Overleden: Frederik Johannes Gold berg, 37 j., echtgen. van A. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: J. W. Cunes en P. R. van Dijk T. J. C. Koster en H. Rütter. Getrouwd. B. van Vliet en E. J. H. Kokshoorn H. G. Looyestein en G. C. Ruygrok H. J. B. Lubbers en C. A. San GiorgL ALPHEN AAN DEN RIJN Het 20-jarig bestaan den Volksbond. Het vierde lustrum van de afd. Alphen van den R.K. Volksbond zal op treffende wijze worden herdacht. Op Donderdag 3 en Vrijdag 4 November zal er in de Sint Bonifatiuskerk, telkens des avonds te 8 uur, een bijeenkomst worden gehouden. Deze bijeenkomsten zullen geleid worden door den zeereerw. h eer dr. A. Olierook, bondsadviseur. Op Zondag 6 November zal de H. Mis van 7.30 uur worden opgedragen voor de leden en hun huisgenooten en tot welslagen van de actie van het R.K. Werk liedenverbond, waaronder Alg. H. Com munie der leden. Na deze kerkelijke her denking zal op Maandag 7 November des avonds te 7.30 uur in de St. Josephzaal een gezellige bijeenkomst plaats hebben van leden met hun huisgenooten, waar het bekende tooneelgezelschap „Josso" uit Amsterdam met een uitgebreid repertoire voor het meer vroolijke gedeelte zal zorg dragen, afgewisseld met muziek van het duo Eijs uit Nieuwkoop, nadat de heer Ruijssenaars het „jubileumwoord" tot de aanwezigen zal hebben uitgesproken, ge volgd door een korte toespraak van den geestelijk adviseur, kapelaan M. Klaver. Op 25 November zal de bondsvoorzitter en lid der Eerste Kamer, de heer A. C. de Bruin, op uitnoodiging van het afdeelings- bestuur komen spreken, terwijl op 3 Dec. de bekende radiopriester, de zeereerwaar- de heer Henry de Greeve, een spreekbeurt zal komen vervullen. Deze beide avonden zullen worden opgeluisterd door zang van de R.K. Gemengde Zangvereeniging „Oefening Baart Kunst", alhier onder lei ding van haar directeur, den heer J. van Niekerk, uit Leiden. Vechtpartij tusschen auto's. Gisteren morgen in de vroegte heeft in den Hoorn door de zware mist een aanrijding plaats gehad. Een luxe auto, bestuurd door J. L. uit Leiden is aldaar in botsing gekomen met een vrachtauto, bestuurd door P. J. v. E. uit Borculo. De luxe auto moest het te gen zijn sterkere broer afleggen en werd bijna geheel vernield. De vrachtauto werd eveneens beschadigd. De bestuurders gaven elkaar de schuld. De politie stelt een on derzoek in. En tusschen wielrijders. Op de afrit van de nieuwe Gouwebrug werd gisteravond de wielrijder A. door een wielrijder uit te genovergestelde richting aangereden. Eerst genoemde kwam te vallen en bleef bewuste loos liggen. Aangezien voor zijn toestand werd gevreesd werd de patiënt naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toestand verbeterde intusschen dermate, dat hij later weer naar huis kon worden gebracht. Geboren: Tine Petronella, d. v. F. W. Baerveldt en P. J. de Groot Wolbrand Cornelis, z. v. W. C. va nder Vis en T. van den Akker. Overleden: Klazina Sepers. oud 73 j., gehuwd met Joseph Gijsbertus Baart. Ingekomen: Abraham H. Remeeü en echtgenoote, de Smethstraat 19. van de Lier Tanneke Huitkar, van Boetzelaer- straat 13, van Fijnaart Josephus B. Schelfhout en gezin, Gouwsluischeweg 83, van Lisse. Vertrokken: Willem Koster naar Lei den, Volmolengracht 2a Dames J. M. de Jong en P. Meyer naar Hillegersberg, Straatweg 239. BOSKOOP R.K. Gemengde Zangvereeniging „Ami- citia." Gisteravond had in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een algemeene vergade ring plaats van de R.K. Gemengde Zang vereeniging „Amicitia" onder voorzitter schap van den heer W. Nieuwesteeg. Een dertigtal dames en een vijftal heeren wa ren aanwezig en de algemeene opinie was Amicitia weer op pootjes te zetten en een waardige bloei te helpen verzekeren. Daar het aantal heeren-leden niet voldoende was kon alsnog niet tot een oplossing worden gekomen, alvorens niet meer heeren zich aansloten. Een voorstel uit de vergadering hield in, om alle ingeschrevenen van het vorig jaar persoonlijk te bezoeken en alle krachten in te spannen voor een behoorlijk ledental. Dit voorstel vond algemeene in stemming zoodat in dien geest werd be slist en over twee weken opnieuw een al gemeene vergadering zal worden gehou den waar dan het resultaat zal blijken. We wenschen Amicitia, die vorige jaren zoo duidelijk van haar bestaanswaardig- heid blijk gaf door haar prachtig verzorg de en geslaagde uitvoeringen, b.v. het Kerst-Oratorium van Müller en het Cae- cilia-Oratorium van Wiltberger e.a., van harte succes. BODEGRAVEN Vrouwenbond. Het bestuur van de vrouwenbond verzoekt ons mede te deelen, dat op Vrijdag 4 November a.s. de zeer eerw. heer Henri de Greeve een lezing zal houden over: „De mooie rol der Vrouw". De leden, die dezen avond toch zeker allen aanwezig zullen zijn, worden verzocht om kwart voor acht in de zaal aanwezig te zijn, daar om acht uur precies de resteerende plaatsen beschikbaar gesteld zullen worden voor het publiek. De toegang voor de leden is geheel gratis en op Allerheiligen is er bovendien na de Hoogmis gelegenheid om plaatsen te be spreken ét tien cent per persoon. Het pu bliek zal tegen betaling van een kwartje in de gelegenheid worden gesteld om naar den bekenden radioredenaar te luisteren. Ook verzoekt het bestuur allen om a.s. Zondag met het feest van Christus Koning het Wit-Gele speldje te koopen en te dragen De opbrengst van het speldje komt ten goede aan de arme Moeders van groote ge zinnen. DE KWAKEL Bloemencursus. Gisteravond werd door den Rijkstuinbouwconsulent de heer ir. Koeman een cursus geopend in de bloe misterij, die gegeven wordt door den heer Leo van Bovenkerk. Aanwezig waren be halve circa 20 leerlingen boven 21 jaar, de heer Burgemeester der gemeente Uithoorn, door wiens bemiddeling een kleine sub- sudie aan deze cursus werd geschonken en de consulent de heer ir. v. d. Helm. De drang om zich in zijn vak te bekwa men is wel zeei groot. Een 25-tal leerlin gen volgen hier een tuinbouwcursus en een 36-tal een herhalingsschool. HAZERSWOUDE R.K. Staatspartij. Woensdagavond werd in het verenigings gebouw op het dorp een algemeene leden vergadering gehouden der R.K. Kiesver- eeniging „Algemeen Belang". Nadat deze slecht bezochte verg. door den voorzitter, den heer N. P. Kaptein, was geopend, werden door den secretaris de notulen en een uitgebreid verslag van de verg. van de Slatenkieskring Gouda voorgelezen. Ver volgens werd overgegaan tot het stellen van candidaten voor de verkiezing van de Pro vinciale Staten, uit de Statenkieskring Gouda. Door het bestuur werden de af treden leden aanbevolen; uit de verg. werden nog genoemd de heeren Schölvinck uit Nootdorp, B. N. Loerakker uit Hillegom en Kampschoër uit Monster. De aftredende bestuursleden de heeren J. L. van Bennekom, F. J. Kouwenhoven, A. J. A. Pannebakker en J. Th. Wesselingh, werden met bijna alg. st. herkozen. Als af gevaardigde naar de Kamercentrale Leiden en Statenkieskring Gouda werd andermaal de heer J. A. Pannebakker bij acclamatie benoemd. Aan de rondvraag gekomen zijnde werd door een der aanwezigen het bestuur in overweging gegeven om voordat de stem ming is aangebroken voor de Provinciale Staten alsmede voor den Gemeenteraad, een spreker te laten komen, om den geest bij de leden (die blijkbaar aan het verflauwen is gezien het vergadering-bezoek) weder om op te wekken. Alvorens tot sluiting werd overgegaan sprak de voorzitter nog een propagandistisch woord tot de aanweze- ge leden, dat wij allen zonder uitzondering ons uiterste best moeten doen om de nog ontbrekende leden, die tot heden toe nog geen lid zijn van de R.K. Kiesvereeniging en dat zijn er velen (bij de laatste verkie zing werden ruim 800 stemmen op de R.K. Staatspartij uitgebracht, terwijl er maar ruim 600 lid zijn der kiesvereeniging) te doen aansluiten de de R.K. Staatspartij' want wil men deelnemen aan de stemming voor de Groslijst, zoowel voor de Staten verkiezing als voor den Gemeenteraad, dan moet men voor 1 Jan. 1939 als lid zijn op gegeven. Van dit punt hetwelk reglemen tair vaststaat wordt niet afgeweken. In beslag genomen. Door de belasting ambtenaren is bij den sigarenwinkelier Kr. alhier, na een onderzoek te hebben inge steld, een hoeveelheid sigarettenpapier in beslag genomen, daar dit van een smokkel- affaire afkomstig was. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Hanze. Deze week vergaderde de Hanze in café Boers alhier. Voorzitter F. Kouwenhoven opende de vergadering op gebruikelijke wijze, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, maar moest toi zijn leedwezen weer wijzen öp de slechte opkomst. Nadat de notulen waren voorgelezen en goedgekeurd, werden bonds- circulaire en voorstellen centrale raad vergadering behandeld. Tot afgevaardigde voor den centralenraad werd benoemd den heer G. P. Koot tot plaatsvervanger den heer P. Brugman. Besloten werd als candidaten voor het hoofdbestuur, de candidatuur van de hee ren IJ Ponsioen te Alphen aan den Rijn en H. L. Tobé te Leiden te steunen. Daarna werd aan de heeren W. C. v. Weizen en H. Meurs het diploma uitgereikt voor den etalage-wedstrijd Ned. Fabrikaat, gebouden ter gelegenheid van het 40 jarig regeerings- jubileum van H.M. de Koningin. De penningmeester deelde voorts mede, dat aan Santos 83.73 kon worden afge dragen als opbrengst van de gehouden bloemendag. Hierna sluiting. LANGERAAR WEGENVERBETERING. In café Hoogendijk had een gecombineer de vergadering platas van de besturen van den Wassesnaarschen-, Grooten H. Geest en Noordeind- en Geerpolder teneinde te bespreken de eventueele verbetering van den door die polders loopende tertiaire weg Kattenburg (Nieuwveen) tot aan Pont- veer (Oude Wetering). In hoofdzaak bepaalde de bespreking zich tot de wijze van verbetering in dezen zin, dat gezamenlijk moet worden verbeterd, omdat eisch der Provincie is, dat alléén bij gelijktijdige verbetering van den geheelen weg de uitvoering zal geschieden. 1 Uiteindelijk n» besloten binnen een week ten spoedeischende Ingelanden-vergade- iing in alle polders te houden teneinde uit te maken wat er zal moeten gebeuren. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Gisterenavond kwam onder preasidium van burgemeester E. P. Verkerk, de Raad der gemeente Boskoop in openbare verga dering bijeen. Na opening en vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken behandeld waaronder een schrijven van de heer M. Oppelaar e.a. d.d. 12 October 1938, houdende verzoek maatregelen te treffen tegen vervuiling van de Biezenwetering, indien tot rioleering van de sloot ten oosten of ten westen van de Nieuwstraat mocht worden overgegaan. Dit werd gevoegd bij de besprekingen bij punt 10 der agenda over het loozingsvraagstuk. Uitbaggeren van slooten in werkverschaffing. Hierna werd medegedeeld, dat bij be schikking van den Minister van Sociale Zaken d.d. 26 Sept. 1938 werd goedgevon den, dat in werkverschaffing wordt uitge voerd het uitbaggeren van 4325 M. vervuil de slooten. Voor dit werk zal in een loon bedrag van ten hoogste 10.000 gld. de ge wone bijdrage uit het werkloosheid-subsi diefonds worden verleend. De kosten van dit werk zijn geraamd op de gemeente-be grooting, dienst 1938 (Raadsbesluit van 16 Februari 1938). Vervolgens werd het voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der Vereeniging voor Chris telijk Schoolonderwijs tot betegeling van de speelplaats van de school voor G.L.O. en U.L.O. aan de Rozenlaan door den Raad aangenomen. Gemeentelijk Bouwterrein. Het voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der Gemeente voor de tijd van twee jaar werd nader gewijzigd in één jaar; eveneens aangenomen. Het college van B. en W. werd hierdoor gemachtigd gedurende 1939 het gemeentelijk bouwter rein voor de volgende prijzen te verkoo- pen. Voor drie perceelen bedraagt de prijs 126,per strekkende meter en voor één 115,50 ter diepte van 26 meter; voor meer dere diepte 1.31 per M2. Hierna werd voorzien in een vacature van het Burgelijk Armbestuur van wijlen den heer G. Pannebakker, in wiens plaats v/as benoemd de heer Jac. M. Niewesteeg. Uit een voordracht van B. en W. n.l. Jac. M. Nieuwesteeg en H. Streng werd eerst genoemde met algemeene stemmen geko zen. Handelsavondschool. Op een voorstel van B. en W., naar aan leiding van het verzoek van het bestuur der Handelsavondschool, uitgaande van de Boskoopsche Middenstandsvereeniging en de Christelijke Middenstandvereeniging te Boskoop, om subsidie uit de gemeentekas, waarin werd voorgesteld om op het ver zoek afwijzend te beschikken, werd aldus beslist. De heer de Ruyter motiveerde zijn stem aldus, dat hij van de kant der Ged. Staten geen medewerking verwachtte, daar deze tak van onderwijs niet noodlij dend kan worden geacht. De heer 't Hart stelde nog voor om tot samenwerking te komen met de Handelscursus uitgaande van de R.K. Hanze in die vakken van on derwijs welke alleen de nieuwe Midden standscursus geeft. Dit is echter niet des Raads. De rioleering en het loozings vraagstuk. Alsnu kwam de vetste kluif van bespre kingen ter tafel en wel in de meest onwel- riekenden vorm van stinkende slooten, n.l. de nota van B. en W. naar aanleiding van het rapport der commissie ad hoe voor het loozingsvraagstuk d.d. 8 September 1938. Door de gemeente-opzichter was eveneens een rapport opgesteld waarbij de voorstel len van de comm. ad hoe, om voor de ge- heele gemeente partieële rioleering aan te leggen, werden ontraden. B. en W. achten zich niet verantwoord voor de consequen ties, indien zij ingaan op de voorstellen van de ad hoe commissie, temeer waar op het financieel gebied geen gerustheid moet worden verondersteld. Zonder in eeniger- Iei opzicht te kort te wilen doen aan de ver diensten der commissie, stellen B. en W. voor het rapport voor kennisgeving aan te nemen en de tot dusver gebruikelijke ge meentelijke bijdrage ad f 7.50 per strek kende meter voor door particulieren aan gelegde rioleering voortaan niet meer te verleenen. Hierover volgen urenlange debatten en het is vrijwel overbodig om op al deze be sprekingen in te gaan. Het feit komt in het kort hierop neer, dat de slooten achter Nieuwstraat en Voorkade in zoodanige staat verkeeren, dat de gemeente hier in moet grijpen. Vooral de sloot achter de Nieuwstraat ten oosten vindt in geur en toestand haar evenbeeld niet, temeer waar, door de laatste demping van het achterste gedeelte der Nieuwstraat, de sloot in het geheel geen afwatering heeft. Behalve deze sloot zijn er nog vele an dere waarover de comm. ad hoe rapport heeft uitgebracht en het resultaat is, dat door genoemde comm. partieele rioleering als afdoende en noodzakelijke oplossing van het vraagstuk, voor de geheele ge meente dan rioleering wordt beschouwd. B. en W. vragen zich echter af, waar dan wel de grens moet worden getrokken; im mers \krie is er op gesteld het vuil van z'n buurman voor de deur te krijgen? Dit geldt dan voor de plaatsen van loozing. Bijv. de uitloozing van de Nieuwstraat in de Eiezenwetering. Moet de Biezen dan ook gerioleerd worden? Waar is de grens? Zou door op voldoende diepte uitbaggeren van de slooten met de medewerking van de bewoners om geen vuil in de slooten te werpen ook geen oplossing zijn te verkrij gen? Deze twee tegenstrijdige stellingen wer den van beide kanten aangevoerd en ver dedigd en het lijkt ons overbodig om op al de diepgaande technische beschouwingen in te gaan Tenslotte werd op voorstel van den heer H. Haring, om aan de besprekin gen een definitiever wending te geven, be sloten, het voorstel van de commissie dat o.a. inhield om aan beide zijden van de Nieuwstraat 100 meter proeflioleering en aan de Voorkade 30 meter te leggen te ver anderen in 200 meter proefrioleering aan de Oostzijde van de Nieuwstraat daar hier de toestand onhoudbaar wordt. Aldus werd met 9 tegen tegen 4 stemmen het voorstel van B. en W. tot het aannemen voor ken nisgeving van het rapport der commissie, verworpen en het voorstel alsnog gefor muleerd, 200 meter rioleering aan de Oostzijde van de Nieuwstraat, eveneens met 9 tegen 4 stemmen in principe aange nomen. Hierna sluiting. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag 28 October des n.m. 7.45 uur. Agenda. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Inge komen stukken en Mededeejingen; 4. Goed keuring begrooting burgelijk Armbestuur 1939; 5. Vaststelling begrooting grondbe drijf 1939; 6. Vaststelling gemeentebegroo- ting 1939; 7. Vaststelling bedrag per leer ling voor het openbaar lager onderwijs voor 1939; 8. Herziening klassificatie ge- meéntefondsbelasting; 9. Vaststelling reke ning-courant overeenkomst; 10. Aschopha- len; 11. Voorstel om perceel Jaagpad 25 niet onbewoonbaar te verklaren; 12. Recla mes plaatselijke belasting; 13. Wijziging begrooting 1938 en 1939; 14. Hetgeen ver der ter tafel zal worden gebracht; 15. Rondvraag; 16. Sluiting. Propaganda-avond K.J.M.V. en Kruis vaart. Op Zondag 30 Oct. zal 's avonds 8 uur een groote propaganda-avond ge geven worden door de K.J.M.V. en de Kruisvaart ter viering van Christus-Koning feest in de zaal van de wed. J. Sneeboer. Door de Kruisvaart wordt opgevoerd het schitterend blijspel: „De Doodendans" door Mo is Joh. Lippl vertaald door Joop Poll man. De K.J.M.V. zal het tooneelstuk op voeren van: „De schramele straatzanger en 't Mirakeleuze Lieve Vrouwke" door Joz. van der Eynde. Deze uitvoering is toegan kelijk voor leden, donateurs, ouders en ge- noodigden. Het belooft wel een pracht avond te worden. Met genoegen kunnen wij nog mededee- len dat de K.J.M.V. door gunstige omstan digheden in het bezit is gekomen van een mooi tafelbiljart geen overbodig meubel in de zaal. TER AAR De veilingen. - Volgende week zal er Woensdag en Vrijdag veiling worden ge houden, dus Maandag niet. Monopole. Gisteravond speelde het tweede vijftal van Monopole een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ons genoe gen I van Alphen. Tegen het versterkte Alphensche vijftal konden de onzen het niet bolwerken en verloren met twee tegen acht punten. Nu Vrijdagavond gaat Mono pole I de strijd aanbinden tegen K.D.O. I van Leidschendam Zullen de gastheeren hier revanche willen nemen? Verkoopingen. Door notaris H. B. J. van de Kreke te Aarlanderveen zijn heden openbaar verkocht. 1. Het heerenhuis met erf tuin en water, gelegen aan den Poel te Langeraar gem. Ter Aar, No. 222, groot 10 Are, 90 c.A. Het perceel werd toegewezen voor 2500. aan N.V. Bouw en Handel-Mij. „De Rijn streek" te Alphen aan den Rijn. 2. het heerenhuis met elf en tuin, gele gen te Korteraad, gem. Ter Aar, no. 106, groot plm. 6 Are 50 c.A. en 3. de arbeiders woning met erf en tuinland, gelegen te Korteraar gem. Ter Aar, D no. 105, teza men groot 21 Are 76 c.A. Perceelen 2 en 3 werden gegund te zamen voor 2850. aan A. G. van der Hoorn Cz., te Ter Aar. 4. de arbeiderswoning met schuur, erf en tuinland, gelegen te Korteraar gem. Ter Aar, D no. 114, groot 11 Are 30 c.A. Werd niet toegewezen. Geboren: Alida Petronella d. van G. Keyzer en van Lammeren Johannes Hermanus Maria z. van C. J. A. Koeleman en v. d. Hoorn Wilhelmus Egidius z. van J. Th. Doesburg en Hilbers Dirk z. van D. Spaargaren en van Holland. Gevestigd: A. A. van Acker van Amsterdam S. S. Bosland van Bergen C. Vis van Utrecht H. J. J. Kemper man van Den Haag. Vertrokken: M. C. Kouwenhove naar Haarlem G. van Lammeren naar Bussum G. Vis, naar Nieuwkoop. ZOETERWOUDE Van het dak gevallen. Hedenmorgen te 12 uur viel de timmermansbaas E. H. bij het leggen van golfplaten van het dak door de eternitplaat heen. Dr. Wybo Kortmann, aanstonds ter hulp gekomen, constateerde, dat de gevallene in een ernstigen shocktoestand verkeerde, terwijl een schouderwond het gevolg van den val was. Na eenig wachten was de toestand der mate, dat de gevallene in de auto van dr. Kortmann naar zijn huis kon gebracht worden. Thans ds zijn toestand redelijk wel.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6