OMGEVING DONDERDAG 27 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN HILLEGOM GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield Woens- genwoordig 11 leden. Afwezig met ken- dering. Voorzitter: de Burgemeester; te genwoordig 11 leden. Afewezig met ken nisgeving de heeren Kijne, Loerakker en Meskers; nog afwezig de heer Van der Aart. Bij de ingekomen stukken deelt de voorz. mede, dat ook het Uitbreidingsplan is goedgekeurd. Hij brengt in dit verband een woord van dank aan den directeur van Publieke Werken, den heer Van Gemert. Bij de vaststelling van de 3 jrl. afrekening r t de bizondere scholen, wordt opge- _rkt, dat de eindafrekening een ongeluk- kigen toestand onder de „oude" wet ken merkt; dit is voor de toekomst gelukkig voorbij. Tot ambtenaar van den Burger lijken Stand wordt met alg. st. benoemd de heer Brants, adj.-comm. ter secretarie. Aan de landarbeiders G. Rikkers en J. A. Kool wordt een voorschot verleend van ƒ3240, elk voor een plaatsje volgens de Landarbeiderswet; over de bezwaren van het Rijk en van de Inspectie wordt uitvoe rig gesproken. De wijziging in de Instruc tie voor den gemeente-ontvanger wrodt met alg. st. goedgekeurd. Na ampele be spreking wordt het gevraagde crediet ver leend voor inenting van schoolkinderen te gen diphterie en roodvonk; het Rijk komt deze uitgave tegemoet. Bij het wijzigen van de heffingsverorde ning precario-rechten wordt scherp en lang gediscussieerd: de heer Paase en en kele anderen achten het liggeld voor de woonschepen beduidend te hoog, ook al wordt thans voorgesteld, dit eenigszins te verlagen. De voorzitter wijst op de moei lijkheden, die woonschuiten opleveren: de gemeente mag om meerdere redenen het kiezen van een woonschuit als woning niet bevorderen. Eerst komt daarna eën voor stel PaasePijnaker in stemming, om voor woonschuiten het liggeld te bepalen op 30 ct. per week, hetwelk verworpen wordt ornet 74 st. Vóór de heeren Fijma, Pijnaker, Paase en Spilker. Daarna komt het voorstel van B. en W. in stemming, dat aangenomen wordt met 92: tegen de heeren Paase en Spilker. Steunverleening kleine kweekers beëindigd. Hierna Comité-generaal gedurende 20 minuten. Na heropening komt het voor stel van B. en W. in stemming tot beëin diging van de bestaande regeling inzake steunverleening aan kleine kweekers. Dit wordt met alg. st. aangenomen. De voorz. brengt dank aan de desbetreffende Com missie voor al het werk, dat deze verricht te en waardoor enkele menschen staande zijn gehouden. Heel lang werd gesproken over het verhuren van de gemeentelijke sportterreinen aan de Jhr. Mockkade. Het voorstel Van LieropPijnaker om dit punt nog aan te houden, werd verworpen met 65 st. Vóór: de heeren Goemans, Van Dam, Pijnaker, Van Lierop en Klaver. Het voorstel van B. en W. werd daarna aange nomen met 10—1 st.: tegen de heer Van Lierop. Na uiteenzetting van den voorz. werd met alg. st. het crediet toegestaan voor verbetering der zuiveringswerken van het Pampstation der Waterleiding. Een geldleening, .groot 90.000 werd ge converteerd, waarbij rond f 1000 voordeel jaarlijks in de gemeentekas blijft. De re kening van 1937 werd aangeboden en de begrooting 1939. Hot Commissieleden wer den benoemd de heeren Haster, Van Dam en Spilker. Het adres van verschillende onderwijzers-organisaties inzake verlaging leerlingenschaal L. O. werd na bespreking voor kennisgeving aangenomen; tegen de heer Pijnaker. Hierna korte rondvraag en sluiting te rond 5 uur. Personalia. De heer H. G. J. Kroon, 2e voorz. der Hanze, is geslaagd voor het Handelsdiploma en dat voor Vakkennis in verband met de Vestigingswet. KATWIJK AAN DEN RIJN FIETSEN STELEN „OP DE LOOPENDE BAND". Het was alleen om onderdeelen te doen. Ruim een week geleden werd het rijwiel van N. M. uit het kerkportaal ontvreemd. De politie toog direct aan het werk en gebleken is het volgende: de dief heeft het rijwiel van lantaarn en belastingmerk ontdaan en te Noordwijk heeft hij bij de R.K. kerk het rijwiel verruild tegen een heeren- fiets. Met deze fiets is hij richting Hil- legom getogen, hij heeft deze fiets on derweg ook van toebehooren ontdaan. Te Hillegom heeft hij dit heerenrijwiel bij de R.K. kerk aldaar verruild tegen een bijna nieuw damesrijwiel. Met de ze fiets is hij er vandoor gegaan en hij heeft hiervan buiten het dorp alle toe behooren er af genomen. Vervolgens heeft hij het rijwiel in den kant van den weg gegooid. Het was dus te doen om lampen, belastingmerken, enz. enz. Hulde aan de politie voor dit opspo ringswerk. Jammer, dat de dader nog niet gesnapt is. De betrokken eige naars hebben de fietsen dus terug, maar zonder toebehooren. Steunactie voor de bloemkool-telers. Naar we vernemen wordt thans, behalve door de afd. Katwijk van den L.T.B., ook door den N.T.B. afd. Katwijk, en door de kleine zelfstandigen een actie gevoerd om de late bloemkool in de steunregeling op genomen te krijgen. De uitkomsten waren zoo slecht, doch de nachtvorsten van deze week hebben voor de enkelen, die nog ge hoopt hadden, dat er iets goed gemaakt kon worden, ook deze hoop doen verdwij nen. Een schrijven is gezonden aan den Minister van Economische Zaken. KATWIJK HET VREEMDELINGENVERKEER. Aantal badgasten ieder jaar stijgend. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer hield gisteravond een ledenvergade ring in Hotel „De Zwaan". De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer B. G. Lammens. In zijn openings woord wees de voorzitter er op, dat het aantal badgasten ieder jaar stijgende is. Dat er in Aug. zelfs waren, die geen on derdak konden vinden. De pensionprijs is te laag. Verbetering hierin is te krijgen door onderlinge samenwerking. Den secr. werd dank gezegd voor wat hij in het af- geloopen seizoen voor V.V.V. gedaan heeft. De verdrinkingsgevallen werden door spr. genoemd en er op gewezen, dat de veilig heid nog moet worden opgevoerd. Het le dental was in 2 jaar met 150 vooruitgegaan en bedraagt thans 700. De V.V.V.-feesten zijn schitterend verloopen. Tot leden der advertentie-commissie werden benoemd de heeren W. v. Beelen Dz., B. J. Dijk- drenth en W. v. Beelen Wz. Bij de volgende besprekingen deelde het bestuur mede, dat nog pas geïnformeerd was naar' den toestand ten opzichte der Duinwatervoorziening. Dit in verband met de vroegere kanaalplannen. Het bestuur deelde mede, dat deze aangelegenheid nog is in handen der commissie voor water voorziening. Hulde werd gebracht aan de badondernemer D. v. Duyn wiens bedrijf 25 jaar bestaat. In zijn bedrijf heeft zich nooit een verdrinkingsgeval voorgedaan. Een groep badgasten had de medewer king van V.V.V. gevraagd om te bewerk stelligen dat tusschen de Uitwatering en „Christina" gebaad mag worden. Het be stuur heeft die medewerking niet kunnen geven. Wel wil het bestuur deze aangele genheid in z'n geheel bezien en bestudee- ren. Bij de rondvraag werd gewezen op het tekort aan arbeiderswoningen. Vervol gens op de onvoldoende afritten bij Var- kevisserstr. en W. Beukelsz.str. Het lid, de heer J. Huisman, heeft een brochure uit gegeven „Wat is een mui", te gebruiken voor iedere bader. Het lezen hiervan werd door het bestuur zeer aanbevolen. Hier na sluiting dezer geanimeerde vergadering. Oranjefilm. Gisterenmiddag werd voor de gezamenlijke schoolkinderen op initiatief van het bestuur der Oranjever- eeniging de Oranjefilm vertoond, aange vuld nog met films uit den tijd van het Regeeringsjubileum. Huldebetoogin- gen, aubade's, defilé's werdén op het witte doek te zien gegeven. Buitengewoon vol daan keerden de massa schoolkinderen huiswaarts. Dezelfde film, nog eenigszins uitgebreid, werd gisterenavond gegeven voor de leden der Oranjevereeniging. Bei den keeren was er gratis toegang. NOORDWIJK Missie-Zondag. Zondag heeft de wei eeuw. pater Moerel onder alle H. Missen een predicatie en collecte gehouden voor zijn Missie in Afrika; deze collecte heeft de prachtige som van 410.opgebracht. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Maandag, 31 October, des avonds te 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, inge komen stukken en mededeelingen. 3. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van drie perceelen bouwterrein. 4. idem tot wijziging van de verordening op de speelautomaten en van de verorde ning op de logementen, koffiehuizen enz. 5. Behandeling van het beroepschrift inge diend door Wed den Haan van Delft tegen het besluit van Burgemeester en Wethou ders om geen vergunning te verleenen tot het gebruik van de onbewoonbaar verklaar de perceelen Oegstgeesterweg 14 en 19 als werkplaats, met prae-advieS van Burge meester en Wethouders. 6. Behandeling van de begrooting voor het grondbedrijf dienst jaar 1939. 7. Begrooting Burgerlijk Arm bestuur 1939 en rekening 1937 en begroo ting 1939 van het Heilige Geest Armbe stuur. 8. Behandeling van de gemeentebe- grooting dienstjaar 1939, 9. Vaststelling van de kosten per leerling van het open baar lager onderwijs voor 1939. Rondvraag. G e v e s t i gd: H. P. van Nieuwkerk, Rijnsburger weg 86, van Katwijk B. en C. Holsteijn, Rijnzichtweg 54, van Roer mond J. A. Duivenvoorden, H. Morsoh- weg 126, van Wassenaar C. van der Voet geb. Krösschell, Wilhelminapark 34, van Hillegom J. Boom, Pr. Hendriklaan 2, van Nieuwer Amstel D. Hilferink, Ter weeg weg 54, van Voorst. Vertrokken: C. Bisdom en gez. naar Rijnsburg, Heereweg 5 J. Rijsbergen naar Leiden, S. Klinkerstraat 3 H. S. Zwaren- stein naar Leiden, Rijnsburgerweg 101 L. A. de Ruyter van Steveninck, naar Am sterdam, Pr. Hendrikkade 189 K. S. Zwarenstein naar Deldt, Houttuinen 15 S. M. M. Mechelse naar Rijswijk Z.H., Fre- deriklaan 17 M. M. de Blieck naar Ter Aar C 120 W. H. van der Haas en gez. naar Ned. Indië S. I: Koo naar Ned. In- dië P. A. S. de Boer, naar Weert. Ver hu izingen binnen de ge meente: C. Potharst en gez. van Wil- helminaplein 33 naar Rhijngeesterstraat- weg 159. Voorzitter: M. F. Berkhout, burgemees ter. Aanwezig 9 leden. Afwezig met ken nisgeving de heer W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye. Er is één vaca ture (n.l. van C. Mulholland). De heer W. L. van der Ham (vacature- C. Mulholland) wordt tot raadslid toege laten. Onder de ingekomen stukken was een cir culaire van den minister van sociale za ken, meldende- geen subsidie te verleenen voor het diepdelven van een perceel tuin land door werkloozen van den heer A. A. A. van den Bos, alhier. Wijziging brandweerverordening B. en W. stellen den Raad voor in de brandweerverordening eenige wijzigingen te brengen voor zoover betreft de samen stelling van het brandweerkorps en wat betreft de bezoldiging van het brandweer personeel. Daarna wordt besloten bij gebruik als stemlokaal voor het R.K. Verenigingsge bouw en de lokaliteit van mej. J. J. Var- kevisser, Vinkweg no. 1, een vergoeding te betalen van 10 per stemmingsdag voor ieder. Uitgeloot worden drie obligaties van 500 en één obligatie van 100 van een geldleening aangegaan bij de directie van den Rijkspostspaarbank te Amsterdam en wel no. 56, no. 29 en no. 28 (ieder van 500) en no. 126 (van 100). Een tweede hands fiets gevraagd Van den heer A. van Akker alhier is een verzoek ingekomen om een tweede-hands rijwiel te mogen ontvangen voor één zijner dochters, die een vakschool te Leiden be zoekt. B. en W. stellen den Raad voor af wijzend op het verzoek te beslissen, daar de vergoeding ex art. 13 der L. O. wet 1920 alleen geldt voor het bezoeken van een la gere school. Wordt aldus zonder discussie of hoofde lijke stemming besloten. Vergoeding voor inentingen Punt 13 der agenda vermeldt „vergoeding inentingen". Geheel overeenkomstig het advies van den inspecteur stellen B. en W. den raad vóór het verrichten van inentin gen tegen pokken van kinderen beneden den leeftijd van 2 jaren per persoon 1.25 te vergoeden. Voor het verrichten van her inentingen tegen pokken, van inentingen te gen diptherie, roodvonk, typhus en andere ziekten per persoon 0.10. De heer O. R. Viveen meent, dat de vergoeding van 0.10 per inenting tegen andere ziekten dan pokken voor de doktoren veel te laag is. LEIDSCHENDAM Diefstal. Iu het "begin van den avond zijn gisteren bij den veehouder van S. in buurtschap 6 kazen uit zijn kaaspakhuis gestolen. De politie stelt een onderzoek in. B.V.L. Op Vrijdagavond a.s. zal een schietwedstrijd gehouden worden in het Blessepaard. De B.V.L.ers zullen in groot aantal aan deze kamp meedoen. SASSENHEIM Huldigingsavond weth. Bader. Het programma voor den huldigingsavond van weth. Bader, welke avond a.s. Zondag zal plaats hebben in het K.S.A.-gebouw, luidt als volgt: Opening door den voorzitter. Huldigingsrede door den heer J. O. Matze. De harmonie „St. Ambrosius" verleent muzikale medewerking. De gemengde zangvereeniging zal, onder leiding van den heer J. A. M. Post, een fragment uit „Die Jahreszeiten" uitvoeren. De aanvang is bepaald na het Lof. VOORHOUT Gedenk de blinden. De Ned. R.K. Blindenbond „St. Odilia", afd. Leiden en Omstr., geeft op 1 Nov. a.s. in het Pa rochiehuis een groote propaganda-avond. Vertoont zal worden een film, welke een beeld geeft van wat er in de blinden we reld geschiedt. Door een blinde dame zal het machineschrijver en het braille-schrift worden gedemonstreerd, terwijl door een blinde het blinden-vraagstuk zal worden uiteengezet. De zeereerw. heer Warmen- hoven zal het openingswoord spreken. Aanvang des avonds 8.15 uur. Niemand verzuime dezen zoo nuttigen en leerza- men avond bij te wonen. D,e blinden zul len u hiervoor ten zeerste dankbaar zijn. ZOETERMEER INBREKERS AAN 'T WERK. Hadden niet veel succes. In den loop van den dag werd bij de politie nog aangifte gedaan dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag 1.1. men was binnengedrongen in de woning van den landbouwer J. B. aan den Broekweg, alhier, door het opschuiven van een raam. In een der kamers zijn de kasten doorzocht en de laden opengeschoven. Er wordt echter niets vermist. Geboren: Louis Petronella Maria, d. v. N. F. van der Burg en W. Th. Hooger- vorst. Overleden: J. C. Koetsier oud 2 d. J. Akerman, oud 30 j.ongeh. Getrouwd: H. Wonder wem, oud 24 j. en E. Weening, oud 22 j. Ingekomen: A. G. Portier van Haar lem; Ma. den Hollander van Gouderak; M. Wassenaar van Evinge; P. Wiertsema van Beerta. Spreker zou het minimum van 5 per zit ting billijk achten. Wel waardeert spr. de zuinigheid, doch meent, dat hier van schriel heid sprake is en kan dan ook met dit voorstel niet accoord gaan. De voorz. merkt op, dat dit voorstel niet is voortgekomen uit het brein van het col lege, maar eenvoudig een gevolg is van het advies van den inspecteur, die op dit ter rein een zeer bekwaam persoon is. Immers het geldt inentingen tegen ziekte bij het heerschen van 'n epidemie, wanneer dus een massa inenting plaats heeft en dan zou 5 per zitting slechts een theoretische kwestie zijn. De heer O. R. Viveen blijft ondanks het betoog van den voorz. nog altijd de mee ning toegedaan, dat 0.10 per inenting te laag is en acht het onverstandig, dat geen overleg is gepleegd met de doktoren. Wethouder Mens heeft hetzelfde betoogd in het college van B. en W. en zijn eerste indruk was ook dat deze vergoeding te laag was, doch men vergete niet, dat dit be drag geldt bij het heerschen vah een epide mie, waarbij een massa inenting plaats heeft en men bij deze regeling ieder zich door zijn eigen huisarts kan doen inenten, wat toch velen wenschen. De heer Viveen voelt wel veel voor deze redeneering en nadat de voorzitter nogmaals de zaak heeft toege licht, wordt het voorstel van B. en W. zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Beschikbaarstelling spaarboekje 7000ste inwoner. Het zielenaantal dezer gemeente is de laatste jaren belangrijk gestegen en bedroeg per 1 October 6892. Het inwonertal zal naar waarschijnlijkheid zeer spoedig tot 700Ö stij gen. B .en W. stellen den raad voor aan den geborene, die de 7000ste inwoner is gewor den, of indien de 7000ste inwoner reeds in het bevolkingsregister is ingeschreven, den geborene die onmiddellijk daarna wordt ingeschreven, een spaarboekje beschikbaar te stellen van 25. Aldus besloten. Leerling-vakman bedrijven Het technische personeel voor de bedrij ven is door verandering van werkzaamhe den van het personeel en de arbeid van de bedrijven, tengevolge van de toenemende uitbreiding der gemeente zeer sterk toege nomen, zoodat aanstelling van een leerling- vakman noodzakelijk is. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. De heer J. Braggaar kan zich wel met dit voorstel vereenigen, doch vindt een jaar- lijksche verhooging van 0.50 per week te gering. De heer D. Limburg sluit zich aan bij den vorigen spreker en vindt het aan- vangsalaris van 15 te hoog en het maxi mum van 18 te laag. De voorzitter deelde de heeren mede, dat het college tot richtsnoer heeft genomen een besluit van den raad, waarbij bepaald is, dat leerlingen een vergoeding zullen ge nieten van 6 tot 18 "per week, Wat de bezwaren betreft als zou deze vakman niet hooger kunnen komen is niet juist, daar hij ingeval hij in diennst van de gemeente zou blijven, dan later in de groep van vaklieden komt, doch verklaart tevens, dat B. en W. bereid zijn de jaarlijksche verhoo ging te stellen op 1 in plaats van 0.50 per week. Met deze verandering in het voor stel nemen beide heeren genoegen en wordt dit voorstel met algemeene stemmen aan vaard. Van het eene potje in het andere Met ingang van 1 Januari 1937 werd in deze gemeente een afzonderlijk woningbe drijf ingesteld Sedert de instelling van dit bedrijf verricht de dienst van Openbare Werken voor eerstgenoemd bedrijf voort durend diensten ten bate van het woning bedrijf. B. en W. stellen den raad voor dat het woningbedrijf aan den dienst van openbare werken een jaarlijks bedrag van 500 betaalt. Aldus aangenomen. Onderhoud gemeentewoningen Aanbesteed is het schilderwerk van 27 woningen in het Burgem. Vernèdepark (van keukens, enz.) in 4 perceelen. De laagste in schrijver was de heer W. H. J. Ju voor 869. B. en W. stellen den raad voor het werk te gunnen aan W. H. J. Ju, uitgeno men het verfwerk van perceel V met het oog op het jaargetijde. Na eenige bespreking aldus aangenomen. Rattenbestrijding B. en W. stellen den raad voor zich aan te sluiten bij den kring der gemeenten in den omtrek om gezamenlijk de bestrijding ter hand te nemen. Op de ontwerpbegroo- ting voor 1939 is voor de rattenbestrijding een bedrag van 100 uitgetrokken. Goedgekeurd. Aangezien J. A. Lamboo met ingang van 30 November a.s. den gemeentedienst zal verlaten wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd is de heer B. J. Lamboo, badmeester, met ingang reeds van 1 October j.l. met de verzorging van de centrale verwarming belast. B. en W. stel len den raad voor, voor de centrale verwar ming een bedrag ad 100 te doen dragen als aandeel in de wedde van B. J. Lamboo. Na eenige discussie aldus aangenomen. Brandstoffenbijslag ondersteunde en bij een werkverschaffing ge plaatste werkloozen B. en W. stellen den raad voor aan on dersteunde werkloozen gedurende het tijd vak van 30 October 1938 tot en met 26 No vember 1938 een brandstoffenbijslag van ten hoogste 1 per week toe te kennen, en van 27 Nov. 1938 tot en met 11 Maart 1939 maximaal 1.30 per week, na dien wederom 1 per week. Vermoedelijk bedraagt het subsidie-percentage voor 1939 59.3 pet. De heer J. Braggaar vraagt dit reeds toe te passen in de week van November, doch de voorzitter zegt, dat men gebonden is aan de voorschriften, waarna dit voorstel wordt aangenomen. Aan mej. de wed. J. Waayer wordt ex artikel 13 der lager- onderwijswet 1920 voor een leerplichtig kind, dat R.K. Ulo-school bezoekt te Leiden een vergoeding toegekend van 0.0014 per K.M. Opslagpercentage uitbreidings werken dienst van openb. werken Tot nu toe werden de bedrijfsonkosten, ook die van de uitbreidingswerken wel in rekening gebracht, maar kwamen geheel ten laste van den gewonen dienst van de gemeenterekening. Het is echter noodza kelijk, dat de bedrijfsonkosten, gemaakt ten aanzien van uitbreidingswerken, ten laste komen van den Kapitaalsdienst. Het op slagpercentage kan worden vastgesteld op 5 pet. van de bruto kosten der uitgevoerde werken. B. en W. stellen den raad voor al dus te besluiten. Wordt aldus aangenomen. Uitbreiding van de straat verlichting Door de toeneming van het aantal wo ningen in deze gemeente is uitbreiding van de openbare verlichting noodzakelijk. B. en W. stellen den raad voor aan den Veursche- weg: le. drie gaslantaarns bij te plaatsen en bij de tramhalte „Voorschoten-Zuid" een electrische lantaarn te plaatsen. Deze kosten worden begroot op 400. 2e langs de Wil lem de ZwijgexTaan 8 lichtmasten te plaat- sene, hiervoor bedragen de kosten 400. 3e In Duivenvoordestraat en Beatrixstraat te plaatsen twee gaslantaarns en één te ver plaatsen, hiervan bedragen de kosten 200. 4e Nabij de R.K. kerk één gaslantaarn bij te plaatsen. De kosten worden begroot op 100. 5e. Langs den Leidscheweg tegenover Berestein in de nieuwe straat een 7-tal licht masten te plaatsen, waarvan de kosten wor den begroot op 350. De onder 3 en 5 ge noemde kosten kunnen worden bestreden uit de gelden, gestort bij den aanleg van de desbetreffende wegen en de onder 1, 2 en 4 genoemde kosten kunnen worden ge boekt ten loste van de daartoe op den ka- pitaaldienst van het electrisch en gasbe drijf. Reeds in October 1937 werd een cre diet van 500 voor de uitbreiding der ver lichting, waarvoor vermoedelijk slechts 330 benoodigd zal zijn. De lieer Viveen maakt enkele opmerkingen en meent, dat de aanschaffing van gaslantaarns tamelijk duur is tegenover electrische palen. De voorzitter zegt, dat er geen aankoop van gaslantaarns plaats heeft, doch oude gas lantaarns zijn in bezit der gemeente en het dus slechts een boekwaarde beteekent, waarna met algemeene stemmen aldus wordt besloten. Door den heer P. v. d. Hoogt is een ver zoek gericht tot den raad om den termijn van ontruiming van een onbewoonbaarver- klaarde woning te willen verlengen. B. en W. adviseeren den raad gunstig op het ver zoek van adressant te beschikken en tevens van de andere woningen aldaar en wel tot 1 April 1939. Aldus goedgevonden. Verbetering Wilhelminapark Naar aanleiding van een schrijven van de Ned. Heide Mij., waaruit blijkt, dat het noodzakelijk is over te gaan tot het aan brengen van enkele verbeteringen van het park, benevens het maken van enkele be plantingen. De kosten worden begroot op 900, en de begrooting is gebaseerd op een uurloon van 0.32 in accoord. Het benoo- digde bedrag kan geheel ten laste van den gewonen dienst worden gebracht, terwijl de post „steun aan werkloozen" met een bedrag van 650 kan worden verminderd, terwijl het restant uit den post voor onvoor ziene uitgaven kan worden geput. De rijks inspecteur voor de werkverschaffing te Haarlem heeft om deze werkzaamheden te bespoedigen de goedkeuring van den mi nister van sociale zaken voorbereid. De heer J. Braggaar kan zich met dit voorstel wel vereenigen, want het is noo- dig, doch acht het niet juist, dat in werk verschaffing te doen uitvoeren, daar de minister naar hij meent dit ook niet goed keuren zal. De voorz. meent, dat de heer Braggaar het voorstel niet goed heeft gelezen anders zou hij bemerken dat de inspecteur deze zaak reeds in voorbereiding heeft en een gunstig advies uitbrengt bij den minister van sociale zaken, waarna aldus wordt be sloten. Onderzoek begrooting gemeente en bedrijven 1939 Ten einde te bevorderen, dat de openbare behandeling van de begrooting zoo vlot mo gelijk verloopen kan, komt het 't college van B. en W. gewenscht voor, dat voor het plaats hebben van de behandeling, de raad de begrooting in afdeelingen onderzoekt. Deze afdeelingen kunnen dan vooraf van hun bevindingen doen blijken. B. en W. stellen den raad voor, 2 afdeelingen in le ven te roepen en wel: afd. 1: J. Braggaar, P. J. Koot, D. Limburg en O. R. I. Viveen, Afd. 2: A.a Bakker, W. G. Duynisveld, W. L. v. d. Ham, W. A. A. J. baron Schimmel- penninck van der Oye en A. Verboon. Al dus aangenome. Bij de rondvraag informeert de heer A. Verboon, of het college van B. en W. al iets heeft vernomen, omtrent de verbetering van den weg naar Valkenburg; de heer D. Limburg vestigt de aandacht van B. en W. op den toestand van het trottoir aan den Willem de Zwijger laan, veroorzaakt door den bouw van woningen aldaar. De voorz. antwoordt den heer Verboon, dat het col lege van B. en W. werkelijk iets heeft ver nomen omtrent de verbetering van den weg naar Valkenburg, doch dat deze zaak nog niet is afgewerkt. Tot den heer Limburg zegt de voorz. hieraan zijn aandacht te zullen wijden, waarna de, openbare vergadering wordt ge sloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5