STADS NIEUWS DONDERDAG 27 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; i 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten /O cent per week; f 2 60 per kwartaal. Franco per post 2.85 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al téén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? BUIIG. De Bill seint: Verwachting: Matige tijdelijke wellicht krachtige wind, aanvankelijk uiteenloo pend, later uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst765.4 te Valentia. Laagtse barometerst.: 744.6 te Isafjord. De depressie, welke gistermorgen bij Schotland lag, verplaatste zich Zuid-Zuid- Oostwaarls naar ons land. Aan haar ach terzijde steeg de luchtdruk snel, terwijl ook in Scandinavië de hoogedruk weer in beteekenis toenam. Een nieuwe Oceaan depressie trok snel in Noord-Oostelijke richting naar IJsland. In het Westelijke gedeelte van de Britsche Eilanden en in Eretagne waait het krachtig tot stormach tig uit Noord. Koude polaire luchtmassa's dringen steeds verder Zuidwaarts door en brengen guur en buiig weer in Engeland en Noord-West-Frankrijk. In ons land, Zuid-Oost-Frankrijk, Duitschland en Scan dinavië is het somber, betrokken weer, met plaatselijk regen. De ochtendtemperaturen zijn in deze gebieden over het algemeen belangrijk hooger dan gisteren. Voor ons land is aanvankelijk nog veranderlijke, later matige, tijde lijk krachtige Noordelijke tot Oos telijke wind te verwachten. De lucht telijke wind te verwachten. De lucht is meest zwaar bewolkt tot betrokken, echter met tijdelijke opklaringen en waarschijnlijk en kele regenbuien. De temperatuur verandert weinig. LUCHTTEMPERATUUR. 7.1 gr. C. LICHT OP VOOR FTETSFPS e.a.J Van Donderdagnamiddag 5.13 uur tot Vrijdagmorgen 6.17 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 28 Oct. voorm. 5.15 en nam. 5.40 uur. Maan op 11.40 uur Vrijdagachtend. Maan onder 20.18 uur Vrijdagavond. ST. NICOLAAS, KERSTMIS EN OUDEJAARS AVOND OP ZEE. Men deelt ons mede: Evenals vorige jaren tracht het Alg. Ned. Comité „Onze Marine", giro-nummer 42883, Den Helder, te bereiken, dat aan de opva renden van Hr Ms. Schepen van Oorlog, die met St. Nicolaas, Kerstmis en Oude- jaars-avond op zee zijn, paketten kunnen worden gezonden. Door dit sympathieke werk. dat aller medewerking verdient, was het 't vorig jaar mogelijk aan ruim 1100 marinemannen, ce daadwerkelijke belangstelling van het Nederlandsche volk tijdens deze feestdagen te toonen. Ook dit jaar zullen wederom vele sche pen buitengaats moeten zijn. Het comité „Onze Marine" vertrouwt, dat velen hun steun en medewerking zullen verleen en. Bijdragen worden gaarne aanvaard per giro of per postwissel. Comité Onze Marine Den Helder. Voor verzendingen van goederen in na- tura wordt men verzocht zich vooraf te verstaan met genoemd comité. NIEUWE SPELLING IN LEERBOEKEN. Gemeente Voorburg acht dit redelijk. Het bestuur van de St. Jozefschool te Voorburg heeft bij den raad dier ge meente een aanvraag ingediend om gel den ter vervanging van leerboeken in de oude spelling door boeken in de spelling- Marchant. B. en W. van Voorburg meenen, dat deze aanvraag op redelijke gronden be rust, alhoewel het gemeentebestuur van Den Haag destijds aanvragen om die re denen afwees. Immers, zoo zegt het Vcorburgsch col lege, kleine kinderen, die het lezen nog moeten leeren, kunnen op die manier buiten de verwarring worden gehouden. Zooals bekend, heeft Voorburg in 1934 zelf reeds de spelling-Marchant in zijn ge meente-administratie ingevoerd. EEN BENOEMING, IN STRIJD GEACHT MET HET ALGEMEEN BELANG. De vergadering van ingelanden van het waterschap Surhuisterveen had zekeren B. benoemd tot secretariss-ontvanger van dit waterschap. Aan dit besluit onthielden Ged. Staten van Friesland echter hun goedkeuring, waarbij werd overwogen, dat B. wegens verschillende schulden in staat van fail lissement is geweest, welk faillissement is gtëindigd met een geringe uitkeering aan concurrente crediteuren. In dit verbai.d gaven Ged. Staten als hun oordeel te kennen, dat iemand, die failliet is verklaard en wiens faillisssement niet is geëindigd met volledige voldoening der crediteuren, niet beschikt over het prestige, dat eer ambtenaar van een open baar lichaam tegenover het publiek, waar mede hij in zijn functie in aanraking komt, hebben moet, en dat dii te minder het ge val is, wanneer de fun-'tie medebrengt het beheeren van gelden, aan een publiek l'chaam toebenonrende terwijl deze rede nen nog te meer klemmen, nu er ingelan den zijn, tegenover wit de benoemde nog onafgedane verplichtingen heeft. Onder deze omstandigheden achtten Ged. Staten hel, ongewenson4 en in strijd met het alge meen belang, dat de benoeming van B. ge handhaafd wordt. Van dit besiUii kwamen B. en tal van in gelanden in beroep bij de Koningin. Ds Kroon heeft thans deze beroepen ongegrond verklaard, daarbij overwegende, dat met de uitdrukking algemeen belang" in artikel der waterstaat wet weliswaar is bedoeld het belang van net geheel in tegen stelling met dai der doelen, doch dat het inderdaad met het belang van het geheel ir strijd moet worden geacht, dat iemand, die failliet is verklaara en die na de be ëindiging van <iat fai.lissement nog ver scheidene geldschulden te zijner last heeft gehouden, benoemd wordt tot een publiek rechtelijke functie als Ie onder v/er pel ij ke, waarom mede het beheeren van tot een openbare kas behoorende gelden is ver bonden. Ten slotte wtrd nog overwogen, dat hier aan niet kan at'aoen, dat de ongunstige fi- nancieele positie van B.. zooals in de ver schillende berotpsschriften werd gesteld, niet te wijten is aan eigen toedoen, doch aan de moeilijke tijdsomstandigheden. De verlaging van de monopolieheffing op den invoer van appelen. In verband met de schaarschte van bin- nenlands^he appelen en den daarmee ge paard gaanden hoogen prijs van dit fruit, hebben B. en W. van Amsterdam, na in gewonnen advies van de met den levens- middelenraad verbonden commissie voor aardappelen, groenten en fruit, tot den minister van oeconomische zaken het ver zoek gericht te bevorderen, dat de verla ging van de monopolieheffmgen op den invoer van appelen reeds op 1 December, in plaats van op 1 Maart a.s. zal ingaan. LUCHTVAART BRAND IN ENGELSCHE LUCHTVAART- SCHOOL. Gisteravond is brand uitgebroken in de Luchtvaartschool van de reserve der Royal Air Force op het vliegveld van Woodley bij Reading. De vlammen breidden zich met zoo'n snelheid uit en de ontwikkelde hitte was zoo groot, dat de brandweerlie den het gebouw niet meer konden binnen dringen om de archieven der school, het materiaal aan parachutes en instrumenten e d. te redden. Dit alles ging verloren. Een employé van het vliegveld werd ge wond door glasscherven. De gebouwen staan los van de hangars, die geen schade heb ben bekomen. VLIEGONGELUK BIJ SOEST. Breuk van toestel door trillingen. Het rapport van de van Belgische zijde ingestelde technische commissie, die een onderzoek heeft ingsteld naar de oorzaak van het vliegongeluk nabij Soest in West- falen, waarbij een Sabca-Marchetti-vlieg- tuig van de Sabena te pletter is gevallen, komt tot de conclusie, dat het toestel, toen het op een hoogte van 250 tot 300 meter vloog, in verscheidene stukken is gebro ken. Het doorbreken wordt toegeschreven aan het trillen of klapperen van de vleugels, mitsgaders het klapperen van de ailerons, waarvan men de oorzaak niet heeft kun nen vaststellen. Een defect aan de motoren of de schroe ven moet uitgesloten worden geacht. De veronderstelling, dat zich aan boord een ontploffing heeft voorgedaan, moet even eens worden verworpen. Aangezien de minister van verkeer de oorzaken van het ongeluk volledig opge helderd wil zien, heeft hij opdracht gege ven tot een grondiger onderzoek door een commissie bestaande uit parlementsleden en deskundigen. Het officieele Duitsche rapport is nog niet binnengekomen. Acadeniienieuws LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Rechten: de heeren K. A. Schuit, Rotterdam; D. F. W. Aberson, Gorinchem, A. van Nieuwenhuizen, Den Haag, P. C. Veltman, Wassenaar en mej. D. M. D. de Wijs, Voorburg. ZIEKENVERPLEGING IN DE MISSIE Zuster Humiliana en Zuster Gertrudis verlaten het St. Elisabcth-gesticht Vermoedelijk half Januari zullen twee Zusters uit het St. Elisabeth-gesticht, de eerw. Zusters Humiliana (mej. M. Bayer, geboren te L e i d e n) en Gertrudis (mej. C. .A Maas, geboren te Dongen), naar de Mis sie te Medan (Sumatra) vertrekken. Zuster Humiliana was, na eenige jaren te Doesburg gearbeid te hebben, ongeveer 6 jaar werkzaam als wijkverpleegster te Oegstgeest. Zuster Gertrudis behoorde, eveneens ge durende ongeveer 6 jaar, tot de interne verpleegsters-staf van het St. Elisabeth- gesticht. Omtrent dit afscheid van deze beide Zus ters hopen wij nog nadere inlichtingen te kunnen geven. EHBO AFD. DAMES OPGERICHT Door de Ned. EHBO afd. Leiden is giste ren opgericht een dames-afdeeling. Voor den cursus, welke zal worden ge leid door dr. G. Verbrugge, hebben zich in middels 25 dames opgegeven. Het secretariaat van de dames-afdeeling is gevestigd bij mevr. v. d. Poel, Weth. Dui venvoordestraat 24, Oegstgeest. JEUGDWERKKAMP TE EGMOND Voor deelname aan het kamp te Egmond, dat begint 14 Nov. en eindigt 24 Dec. kun nen alle Kath. Jongeren werkloozen van 1725 jaar, die dit jaar nog niet aan een 8 wekenkamp te Egmond heben deelgenomen, zich aanmelden. 6 Weken arbeid, kost en ontspanning en 1.75 zakgeld per week. Lidmaatschap van Vak- of standsorgani satie is niet vereischt. Aanmelden: Zaterdagavond van 8.30— 9.30 uur in het Gezellenhuis, Rapenburg 52. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Herdenking van het 20-jarig bestaan. Ieder weet, of behoort te weten, dat er te Leiden een reddingsbrigade bestaat, en dat reeds twintig jaar. Deze Leidsche Reddings- trigade heeft in de afgeloopen 20 jaar on noemelijk- veel goeds gedaan voor de Lei- oenaren en hen, die onze Sleutelstad met een bezoek vereerd hebben. Hoe dikwijls is het reeds gebeurd, dat ienjand in het water viel en in de toekomst nog zal vallen en dat hij dan gered kan worden met be hulp van het materiaal dat de L. R. B. op tallooze plaatsen in onze stad heeft ge plaatst waardoor vast is komen te staan, da+ het materiaal aan de gemeenschap reeds onschatbare diensten heeft bewezen. En daarom deed het gisterenavond goed aan een geheel bezette groote zaal van „Den Burcht" te aanschouwen, gevuld met medelevende menschen, die de L. R. B. een warm hart toedragen of zullen gaan toedragen, want gezien het vele prachtige werk van de L. R. B. verdient zij dit vol komen. Deze feestavond werd geopend door den heer F. v. d. Mark Sr., namens de feest commissie. die allen een hartelijk welkom toeriep in het bijzonder de afgevaardigden van de diverse vereenigingen. Verder sprak hij woorden van dank aan de dames en heeren van de feestcommissie, die alles in het werk hebben gesteld om het twintig jarig bestaan zoo luisterrijk te doen slagen en die daarbij nog tijd gevonden hebben, de dames natuurlijk, om een prachtig vaan del te borduren. Verder bracht spreker naar voren, dat de I. R. B. er wezen mag en in den lande zeer zeker meetelt. Daarna was de heer M. van Lieshout aan de beurt om woorden van dank te in- casseeren voor het onnoemlijk vele, dat hij voor de L. R. B. gedaan heeft door op zoo schitterende wijze het materiaal geheel belangloos zoo keurig te verzorgen. Voor dit werk verdient hij den dank van de ge- heele Leidsche burgerij. Ook de vrouw van den heer Van Lieshout werd in deze dank woorden betrokken. Na verder de hulp en •Je medewerking van de Leidenaars ge vraagd te hebben voor de L. R. B. in de toekomst, door zich op te geven als lid of donateur, besloot spr. deze korte openings speech met de beste wenschen voor de toe komst, opdat de L. R. B. nog lang voort zal kunnen gaan met haar zegenrijk werk: het redden van drenkelingen, waarvan nog zoovelen de zwemkunst niet meester zijn. Na dit officieele gedeelte kwam het meer vroolijke los "en dit was in de bekwa me „handen" gegeven van den humorist conferencier August de Laat, bekend van radio en gramofoonplaat. Het is een geluk kige keuze geweest, want het ensemble „De Laat" heeft blijk gegeven, dat het de kunst verstaat een ganrchen avond lang het publiek bezig te houden. Het gezelschap bestond behalve uit August de Laat zelve, nog uit vele mede werkers, zooals een cylophoon-solist, Wil ly Stoute, een karakter-komiek Willy Pas teur, twee accordeon-virtuozen Janny Gressie en Bert Neuteboom en het humo- nstisch-cabaret-ensemble „De Laat". De vel aanwezigen hebben volop geno ten van het gebodene en hebben dit, ge hoord het applaus, niet onder stoelen of banken gestoken. Na afloop van het cabaret programma, het was toen al aardig laat geworden, werden de stoelen aan den kant gescho ven en kregen de danslustigen gelegen heid om de beenen wat los te maken door middel van een gezellig dansje, waaraan leiding werd gegeven door het dans- en showorkest „The Rato Colour Players". Al met al een avond, waarop de L. R. A B. met voldoening kan terugzien. VER. VAN ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN IN DE INSPECTIE LEIDEN. Heden werd in de Stadsgehoorzaal de 51ste algemeene vergadering van boven genoemde vereeniging gehouden onder voorzitterschap van den heer B. v. Julsing- ha, inspecteur bij het L.O. in de inspectie Leiden, die hiermede voor de eerste maal de vergadering leidde. Onder de gtnoodigden merkten we o.m. den wethouder var, onderwijs, mr. A. Tepe, den heer H. A. Vriend, gemeentelijk inspec teur bij het L.O.. en den heer F. H. A. Bloe- mink, vice-voorzitter van de PI. Schoolcom missie, alsmede prof. R. Casimir uit Den Haag, spreker in de ochtendvergadering. De vergadering werd voorafgegaan door een „In memoriair," door den. heer D. de Jong uit Rijnsburg, van den vorigen voor zitter, wijlen den heer J. Baak Jzn. Spr. memoreerde hoe een commissie uit de on derwij zersorganissaties een huldiging had voorbereid om het afscheid van hem als inspecteur bij h°t L.O. te vieren. Dit af scheid kon echter Slechts in intiemen kring plaats vinden vanwege de ziekte, die den heer Baak reeds had aangegrepen. Bij dit afscheid verzocht de heer Baak z\n dank over te brengen aan allen en te vragen hem indachtig te zijn. Slechts een koite rust mocht hij genie ten. Daarna stien hij. Met een stilte van één minuut werd dit verscheiden herdacht. Spr. leidde hierna den nieuwen inspec teur en voorzitter der vereeniging, den heer B. v. Julsingha, bij de vergadering in en wenschte hem een vruchtbaar werk in Leiden toe. De heer Julsingha dankte voor de tot hem gerichte woorden, maar speciaal ook voor de woorden, aan zijn ambtsvoorganger gewijd. Spr. wees vervolgens in korte trekken op de taak van den onderwijzer voor de klas. IJver, goede wil en volnarding zijn hierbij belangrijke factoren om te slagen. Wanneer iemand moeilijkheden heeft, zag spr. gaar ne dat men zich t.ot hem wendt, want hij zal gelukkig zijn iemand te kunnen helpen in het belang van de school en het kind. Men behoeft hem niet te vreezen. Dit ligt spr. niet. Met veitrouwen en vrijmoedig heid kan mer. zich tot hem richten en op deze wijze hoopt spr. zijn taak ook ten deze te vervullen. Voordracht prof. R. Casimir. Vervolgens hieid Prof. R Casimir uit den Haag een rede o ver „De verzwaarde taak". Spr. begon met ei op te wijzen, dat sedert de Onderwijsweigeving van 1806 de oplei ding der onderwijzers voortdurend verbe terd werd. Betere voorzieningen voor sala- rieering, pensionnaering en rechtspositie werden getrjffen. Aan de schoolgebouwen werden sedert Mui 1883 bepaalde eischen gesteld; de leerplichtwet van 1901 bevor derde trouw schocibezoek. De Grondwets wijziging van 1917 mankt* een principieel einde aan den poJlieken schoolstrijd. Tegelijkertijd waren de leermiddelen ver beterd en ruimer gew.rden, gelijk toege licht werd met eenige vergelijkingen met hut verleden. De ontwikkeling der paeda- gogiek liep daarheen, dat de leerstof en de methoden minner vtr van het kind af stonden. De feest werd opgewekter, de tucht wijzer. Dii alles werd ook mogelijk door het kleiner worden der klassen. Ken- d* men onder de wet van 1857 nog klassen van bij de 70 leerlingen en waren in het begin dezer eeuw in sommige streken nog wel eens zulke groote klassen, dat de kin deren op den gror,d langs den wand zaten met de lei op de knieën (zij het bij hooge uitzondering), dit verdween door een doel matige leerlingenschaai. Gevolg van dit alles was, dat het anal- phabetisme praktisch in Nederland ver dween. Door ons voortreffelijk onderwijs aan misdeelden leeren zelfs de debielen lezen en schrij 'en. Dt hooge vlucht, die techniek en economie namen, werd moge- Lijk gemaakt door een hooger en middel baar onderwijs, dat zijr, fundament in ons lager onderwijs vond. Zekere sociale ver beteringen (daling van het alcoholgebruik, afneming der verzetcnminaliteit) zullen wel te danken zijn aan de gecombineerde vooruitgang van maatschappelijke toestan den en onder wijs verbeteringen. Bij dit alles kwam, dat het kind in de lagere school zich gelukkig ging gevoelen. Ook de onderwijzer verrichtte zijn taak met vreugde. Het idealisme en optimisme, dat na den oorlog eenige jaren de wereld be- heerschte, deelde zich mee aan het onder wijs. De economische depressie moest ook hier invloed hebben Ons onderwijs kost veel geld. De pacificatie-kosten te berekenen is schier onmogelijk maar het staat vast, dat ze hoog zijn; misschien heeft ze per jaar tusschen de 20 en 30 millioen gekost. Toen dan ook op de staatsbegroting bezuinigd moest worden, werd het onderwijs in die bezuiniging betrokken. Niet alleen werden de jaarwedden verlaagd, maar naar alle kanten werd de taak verzwaard, terwijl ook de sociale omstandigheden meewerkten. De klassen werden vergroot, het werk daardoor zeer verzwaard. In menig hart leefde onrust voor op wachtgeldstelling en voor het trieste lot van heen en weer gezonden worden, dat menig wachtgelder trof. Het sociale perspectief werd duister der; hgt aantal hooger betrekkingen waar naar men solliciteeren kon werd minder. Ook heerschte in mer.ig arbeidersgezin, ten gevolge van de veianderde omstandigheden zorg of men de opvoeding der eigen kin deren zoo ten einde zou kunnen brengen als men zich had voorgesteld. Kortweg samengevat: De in moeilijker persoonlijke omstandigheden levende on- AGENDA LEIDEN. Donderdag: Conferentie voor niet-Katho- lieken. Hartebrugskerk, 8.30 uur. Zondag. Openbare Christus Koning-her denking. Pater Otten over: „Ko ning van Liefdej'. Stadsgehoorzaal 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 22 tot en mat V r ij d a g 28 Oct. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duys- ter, N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. derwijzer werd voor moeilijker taak ge plaatst onder moeilijker omstandigheden (b.v. gebrek aan (eermiddelen). Daarbij kwam nog, dat de werkloosheid ook voor de kinderen de omstandigheden verzwaar de. De stoffelijke en zedelijke ellende, die de werkloosheid meebrengt heeft het onder wijs ongunstig beïnvloed. Misschien is er geen groep van ambtenaren voor wei de taak zoo alzijdig verzwaard is Gedeeltelijk zelfs principieel verzwaard, immers wordt door de ontwikxeJing, die de wereld thans doormaakt (de ontkerstening en de de-hu maniseering) de diepste grondslag van ons werk aangetast. Niet te verwonderen is dan ook, dat we naar middelen omzien en daarbij allereerst denken aan de wijziging der leerlingen- schaol en verbetering van het lot der kwee- kelingen. Tal van buiten het onderwijs staanden hebben zich dan ook met het be kende adres, door spr. ontworpen, tot de regeering gewend. Maar daarnaast moeten we vragen wat we in den tegenwoordigen tijd kunnen doen. Hiervoor kunnen alleen kleine, maar niet onwerkzame middelen aan de hand ge daan worden, die een beroep doen op de toewijding en het idealisme der leerkrach ten. Allereerst moeten nauwkeuriger en in eenig opzicht misdeelden (zwakzinnigen en slechthoorenden) aangewezen worden, op dat zij het voor hen bestemde onderwijs ontvangen, dat voor hen beter is en ons beter doet werken. Voor de begaafde kinderen verdient het overweging hen in kleine groepjes afzon derlijk met taken' te doen werken. Kennis neming van de taken van het instituut voor individueel onderwijs te Amsterdam is zeer belangrijk. Men overwege verder het plan der verschillende schooltijden, door den heer De Zeeuw indertijd geopperd. Men be stede ook aandacht aan de opvattingen van prof. Kohnstamm, door spr. gedeeld, van de invoering van het assistentschap in onze scholen bij veranderde methode. Mis schien zou het de moeite loonen indien de vergadering een commissie instelde om dit alles te onderzoeken. Het zou kunnen blij ken, dat men uit verlies ook winst zou kun nen halen. Het allerbelangrijkste echter is, dat de onderwijzerswereld onder dit alles het idealisme behoude, waardoor zy steeds gedragen is. Moreele herbewapening is nog niet noodig, maar wel moet gezorgd, dat wij niet in geestelijke vermoeidheid en ontmoe diging de wapenrusting des geloofs afleggen De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat in de plaats van den heer J. Hokkeling en mej. H. Veenendaal, die aftredend wa ren, gekozen werden de heer P. A. Wisse en mej. C. v. d. Horst. In de middagvergadering hield de heer G. J. Pilger uit Amsterdam een interessante lezing met lichtbeeuden en gramofoon over: „Een vroolijke zonnige reis door de Stille Zuidzee". VOLKSBOND-NIEUWS Opening winterseizoen enz. Morgenavond, te 7 uur, wordt het winter seizoen ingezet met een Lof in de St. Lo- dewijkskerk, aan de Steenschuur, gecele breerd door den geestelijk adviseur, kape laan F. O. M. Bernefeld, waartoe alle leden worden uitgenoodigd. Te half acht wordt een ledenvergadering gehouden in het Bondsgebouw, waarop zal worden behandeld het rapport Reglements- herzitning, terwijl in die bijeenkomst zal spreken pater D. van GalenO.F.M. over het onderwerp: „Als wij eens achter ons kijken..,." Voorts zullen er op die ver gadering nog eenige belangrijke mededee lingen worden gedaan! Tot slot volgt dan nog een attractie, waardoor het zakelijke met het aangename vereenigd wordt. Wij vestigen er bovendien de aandacht op, dat de zaal tijdens het Lof gesloten zal blijven en verzoeken den leden dien avond een offertje te brengen door; „niet te roo- ken!" Het bestuur rekent er op, dat het Lof, zoowel als de zeer belangrijke vergadering, druk bezocht zal worden. A. Cebol t Het bestuur van de woningbouwvereni ging „Ons Doel" wil eenige woorden ter nagedachtenis wijden aan wijlen zijn trou wen helper en medewerker, den bode A. Cebol. Hij was niet alleen aldus het bestuur huurophaler, hij diende waar hij kon de woningbouwvereniging met een warm hart. Altijd was hij bereid, het bestuur, waar noodig, ter zijde te staan, en men wet, dat, indien een beroep op hem werd ge daan, dit niet tevergeefs zou zijn. Nog zeer kort geleden sprak de voor zitter van „Ons Doel" ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereeniging woor den van groote waardeering tot Cebol. Bij het bestuur zal de nagedachtenis van Cebol steeds in hoogen eer blijven. Hij ruste in vrede.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2