RIJNSTREEK DINSDAG 25 OCTOBER 1938 DE LEIÜSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 26 OCTOBER 1938 VOORSCHOTEN Groene Kruis. Gisteravond vergaderde in hotel Deurloo „Het Groene Kruis", afd. Voorschoten, onder leiding van den voor zitter, den heer M. F. Berkhout. Na ope ning door den voorzitter las de secretaris, dr. A. in 't Veldt de notulen. Bij de inge komen stukken was o.m. een verzoek van de alg. vergadering van het Groene Kruis om de leden aan te sporen het oude papier te bewaren en op te zendien naar de pa piercentrale. Het vervoer kan kosteloos ge schieden door de Ato. Daarna bracht de secretaris het jaarverslag uit en memoreer de verschillende feiten der afdeeling be treffende, waaruit bleek dat het ledental bedroeg 722 gezinnen. Verschillende werk zaamheden van de onderafdeelingen pas seerden de revue en het bleek dat de T.B.C. bestrijding voor het Groene Kruis het zor genkind was geweest, daar deze afdeeling een groote financieele bijdrage heeft ge vraagd. De penningmeester, de heer Kousen- maeker, bracht het financieel verslag uit over 1937, waaruit bleek, dat de inkom sten hebben bedragen de som van 5083.71 y2 en de uitgaven een gelijk be drag. De financieele toestand van de af deeling is achteruitgaande. De inkomsten verminderen en de uitgaven stijgen. De penningmeester deed een beroep op de leden om hunne contributie op peil te hou den, om te zorgen dat het Groene Kruis haar heilzaam werk kan blijven verrichten. Van de controle-commissie was een schrij ven ingekomen, meldende de rekening van den penningmeester te hebben nagezien en in de beste orde te hebben bevonden. De penningmeester werd gedéchargeerd onder dankbetuiging door den voorzitter van zijn financieel beheer. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld aan inkomsten en uit geven op een bedrag van 4105. Vervol gens werd de beschrijvingsdienst voor de alg. vergadering der Zuid-Hollandsche Ver- eeniging „Het Groene Kruis", te houden te Rotterdam op Donderdag 27 October a.s. behandeld en besloten te steunen de candi- daturen: C. C. Roos te Lekkerkerk en dr. A. van der Bijl, arts, te Oudewetering, voor leden van het hoofdbestuur, tot afgevaar digde werd benoemd dr. A. in 't Veld en tot plaatsvervanger, de heer Kousenmae- ker. Tot bestuurslid van de afdeeling werd herkozen de heer A. P. Schram de Jong en tot leden der commissie van controle de heeren: A. J. Turion, Wesseloo en Pen. Be sloten werd een propaganda-tocht te orga- niseeren om nieuwe leden aan te werven. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier tson- den op Zaterdag 22 October 1938 als werk zoekenden voor diverse beroepen 100 per sonen ingeschreven. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden voor werkgevers: des voormiddags van 9 12 uur ten gemeentehuizen; voor werkne mers: des voormiddags van 99.15 uur in het ambachtshuis. Ballonnentocht. Tijdens de herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin is alhier door de school jeugd een ballonen wedstrijd gehouden, thans is alhier bekend geworden, welke ballonnen den versten afstand hebben af gelegd. De ballonnen, die den versten af stand hebben afgelegd zijn gedaald: le te Thienne par Steenbpcque in Noord-Frank rijk ongeveer 225 K.M., 2e te Kumbeke (W. Vlaanderen) België, ongeveer 161 K.M., 3e te Gent 130 K.M., 4e te Moorbeke-Waase ongeveer 161 K.M., 5e te Niklaas 109 K.M. en ten 6e te Verrebroek 98 K.M. Alle plaat sen gelegen in België. Aanbesteding. Gistermorgen werd door het gemeentebestuur alhier uitbesteed het schilderwerk van keukens enz. aan 27 woningen van complex II in het Burge meester Vernèdepark alhier. Ingeleverd werden 4 inschrijvingsbiljetten en wel als volgt: de firma Veenendaal en Co. voor perceel I voor de som van ƒ348, perceel H ƒ295 en perceel III ƒ611; W. Ju voor perceel I 236, perceel II 188, perceel in 390 en perceel IV 95, en in massa voor 869; L. J. van Aken perceel I 248, perceel n 212, perceel III 437 en perceel IV 125 en in massa voor 990; L. Los perceel I 332.50, perceel II 317 en perceel III ƒ611. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver W. H. Ju, alhier. ZOETERMEER R. K. STAATSPARTIJ. Gisteravond vergaderde de afdeeling Zoetermeer van de R.K. Staatspartij bij den heer C. Veelenturf. De voorzitter, de heer W. Grimbergen, opende als gewoon lijk en gaf den secretaris, den heer A. J. M. van Well, gelegenheid tot het voorle zen der notulen, welke in dank werden aanvaard. Daarna besteeg de voorzitter de katheder en gaf een overzicht van de po litieke gebeurtenissen van den laatsten 4ijd in binnen- en buitenland. In verband met de groote gebeurtenissen, die zich over Duitschland, Oostenrijk en Tsjecho- Slowakije hebben afgespeeld, gaf hij een kort historisch schetsje van de geschiede nis van Duitschland en Oostenrijk sinds 1866. Hij wees er, wat Oostenrijk betrof, op, hoé door het falen van Oostenrijks eerste pogingen om de minderhedenkwes- tie door een federatief verband op te los sen, overal, door tegenkanting van Hon garije, een haat en een tegenwerking ont stond, vooral bij de Tsjechen, zoodat reeds tijdens de oorlog de afval begon en be kroond werd door de stichting van de Tsjecho-Slowaaksche staat. Wat Duitschland betrof, legde hij vooral de nadruk op de steeds voortschrijdende en intensievere eenheid van dat land. In 1866 streed Zuid-Duitschland nog aan de zijde van Oostenrijk. In 1870 streed geheel Duitschland tegen Frankrijk. In 1914 werd die eenheidniet verbroken. En de Duit- sche republiek deed voor Hitier goed werk, door de zelfstandighed van de Duit- sche staten op te heffen. Het lag in de lijn der historie dat Duitschland, Oostenrijk zou inlijven en dat Oostenrijk het Sude- ten-gebied zou meesleepen in zijn val. Het frappante lag alleen in het onverwachte oogenblik. Vervolgens wijdde spreker uit over de geloofsvervolging in Duitschland. De Joden worden vervolgd, zoo zegt spre ker, niet, omdat zij de handel en het geld in handen hadden, maar vooral omdat zij belijders zijn van het Oude Testament, dat door de machthebbers van Duitschland veracht wordt, en als bedervers van het ras, waardoor zij beneden het dier worden gesteld. De vervolging van de Katholie ken is systematisch gegaan, stap voor stap. Bij elke stap is een illusie verdwenen van hen, die in de nazi's de herstelling zagen van welvaart, godsdienst en zedelijkheid. Toch was dat reeds bij het begin van de heerschappij van het nazidom te voorspel len. Wanneer in een dictatoriaal geregeer de staat, de leiding van de geestelijke za ken in handen is van een man als Rosen berg, die niet alleen een vijand is van de Katholieke Kerk, maar deze ook be schouwd als de grootste verderfster van ras en volk, behoeft me«i geen hoop te hebben. Die vervolging geschiedt syste matisch, taktisch en grondig. Men gaat met evenveel voorzichtigheid te werk als een veldheer in een veldtocht, die wel over voldoende kanonnen, mitrailleurs en vliegmachines beschikt, maar de taktiek op de eerste plaats stelt. Men verkent het terrein grondigvoorposten-gevechten worden geleverd, waarbij tegenstanders c.f worden misleid óf uit den weg geruimd. Dan pas volgt de beslissende stoot, waar bij de niet-voorbereide toeschouwer ach terover valt van schrik en uitroept: maar dat had ik niet gedacht. Zoo is eerst de politie'-e organisatie van het Centrum verdwenen en onder hoon begraven. Toen is de veldtocht begonnen tegen het katholieke onderwijs en tegen het jeugd werk en met succes ten einde gebracht. Na elke overwinning, na elk succes begon een nieuwe stoot. Oostenrijk werd ingelijfd. Ook daar werd het voorbereidende werk verricht. Even werd gepauzeerd, tot na de inneming van het Sudeten-gebied. Men heeft ons alles ontnomen, riep kar dinaal Innitzer uit. Hij vergat, dat dit pas het voorbereidende werk was. Want na dezen uitroep begon pas de sluiting van de kl 4ers en de inbezitname van de kerkelijke goederen. En dit werd met een soort feestelijkheid ingezet. Een aanval op het bisschoppelijk paleis, een ongehoord brutale rede van ALPHEN AAN DEN RIJN Groene Kruis. Op de gisteravond ge houden jaarvergadering der afd. „Het Groene Kruis" werd besloten, voortaan geen materiaal meer te verstrekken aan lieden, die, hoewel financieel daartoe in staat, geen lid zijn der afdeeling. In het wijkgebouw had gisteravond de jaarlijksche algemeene vergadering plaats der afdeeling „Het Groene Kruis". Na ope ning door den voorzitter, den heer D. Raap horst, las de secretaris de heer H. van Kleef, de notulen. Aan het jaarverslag ontleenen we: dat de geen reden tot klagen gaf., zoodat tot regel matige aanvulling van het materiaal kon worden overgegaan. Het materiaal bevond zich in uitstekende staat dank zij de goede verzorging door den magazijnmeester, den heer Best en mej. van Erk. Van het mate riaal werd heel wat gebruik gemaakt, 1485 maal werd het uitgereikt, porties ijs werden 577 maal verstrekt. Het aan de afdeeling verbonden consultatie-bureau voor zuige lingen mocht zich eveneens in een stijgende deelname verheugen. Van vorig jaar wer den 69 zuigelingen overgeschreven, terwijl 113 nieuwe inschrijvingen plaats vonden, zoodat thans door 182 kinderen van deze inrichting gebruik wordt gemaakt. Er werden 1271 consulten gehouden, ter wijl 171 keer huisbezoek werd afgelegd. De beidezusters der chr. wijkverpleging, die hierbij haar gewaardeerde medewer king verleenden, werd hartelijk dank ge bracht De secretaris moest echter in zijn verslag een jammer klacht uiten over de velen, die als lid de afdeeling hadden ver laten in de meening, dat het Groene Kruis, hen toch wel het materiaal zal verschaffen. Spreker deelt evenwel mede, dat het be stuur besloten heeft, geen materiaal meer uit te reiken, aan lieden, die financieel daartoe wel in staat, nochtans als lid van de afdeeling hebben bedankt, of buiten de afdeeling blijven staan. Spr. besluit zijn verslag met den wensch, dat velen weder als lid zullen toetreden. De rekening van den penningmeester, den heer J. P. Liefhebber, die niet aan wezig was, bleek keurig verzorgd. In zijn plaats begon de secretaris te cijferen. De inkomsten hadden 3008.16 bedragen, de uitgaven daarentegen 3047.43, zoodat de rekening sloot met een nadeelig saldo ad 39.27. De commissie met het nazien der rekening belast bracht den penningmeester voor zijn accuraat beheer welverdienden dank. Tot afgevaardigden naar de alg. ver gadering te Rotterdam werd benoemd de heer W. v. d. Bijl en zuster van Sandwijk, als plaatsvervangers de heeren K. Tolk en W. Braber. De begrooting over 1939 werd geraamd aan inkomsten op 2875.— aan uitgaven op 3141.aldus een geraamd tekort van 266.— Namens de commissie tot nazien van het materiaal, bracht de heer J. Tolk gunstig rapport uit. De benoeming eener nieuwe inspectie commissie zal het bestuur zelf ter hand Bürckel, waarin de feiten zoo verdraaid worden, dat niemand weet, hoe de toe dracht der zaak is geweest. Nieuwe ge vechten worden nu geleverd omtrent de salarieering der geestelijkheid, omtrent het godsdienstig onderwijs. Wij kunnen het volk beter opvoeden dan de priesters, zeggen zij. Ik wil dit gedeelte eindigen, zegt spr., met een stuk aan te halen van het protest van den Paus tegen de kerk vervolging in Duitschland: „Deze vervol ging treft ons diep, niet alleen als vader der geloovigen, maar ook als mensch, wan neer wij zien, dat de menschelijke waar digheid zoo verraden wordt. Het heden is zooals God toelaat, dat het is, het is zoo als Hij toestaat, dat de menschen het ma ken, de toekomst echter is in Gods handen en dat geldt vooral voor de toekomst van groote dingen." Na nog het groote onderscheid tusschen democratie en dictatuur uiteengezet te heb ben, en de toehoorders aangespoord te heb ben, de eenheid, ook op politiek gebied te bewaren, eindigt spreker zijn keurige le zing, die een aandachtig gehoor vond. Als derde punt stond op de agenda: Ver kiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren J. Kou- wenhoven en A. J. M. van Well. Van de zestig uitgebrachte stemmen behaalde de heer J. Kouwenhoven er 53 en de heer A. J. M. van Well er 50, zoodat beiden her kozen waren. Zij namen hun verkiezing aan. De voorzitter dankte daarvoor beide heeren, in 't bijzonder den heer A. J. M. van Well, wiens groote kracht hij niet gaarne zou missen. Als afgevaardigde naar de Kamercentrale te Leiden en den Staten- kieskring Gouda werden benoemd de heeren W. Grimbergen en A. J. M. van Well Nadat de rondvraag behandeld was, waarbij zich enkele verwikkelingen voordeden, sloot de voorzitter als gewoonlijk. Fietsendieven gearresteerd. Zaterdag avond kreeg de politie alhier, middels de politie-radio-berichten kennis, dat een tweetal vreemdelingen waren aangehou den te Hoofddorp en die in bezit van rij wielen, waarvan zij den herkomst niet konden opgeven. Het signalement van een der rijwielen stemde overeen, met het al hier j.l. Vrijdagavond ontvreemd rijwiel. De politie met den benadeelde begaven zich naar Hoofddorp en een der rijwielen werd herkend. Beide vreemdelingen, die staatloos waren, zijn naar alhier overge bracht. Na verhoor zijn ze overgebracht naar de politie te Zevenhuizen, die ook een appeltje met hen te schillen had en ter be schikking gesteld van den Officier van Justitie te Rotterdam. nemen, onder goedkeuring der vergade ring. Bij de bestuursverkiezing werden de drie periodiek aftredende bestuursleden, de heeren H. van Kleef, dr. F. v. Nieuwenhui- zen en K. Tolk, herkozenn. Aan de orde kwam daarna de rondvraag. De heer H. van Kleef bracht in welge kozen woorden, dank aan den bode der afdeeling, den heer J. Stidium, voor het werk, dat hij had verricht, teneinde het ledental, dat thans 1225 bedraagt, op peil te houden. Deze hulde, aan den bode, werd door het bestuur geheel onderstreept. Na nog enkele ampele besprekingen sluiting. Geboren: Johannes Nicolaas, z. van H. P. J. van Leeuwen en M. Kouwenberg Cornelia Jacomina Boudewyna, d. van B. van Oosten en J. Kole Johannes, z. van F. van Harskamp en A. Zwaneveld Lijntje Elisabeth, d. van C. Bogaard en G. van Rijn Johanna Gerarda, d. van J. C. Groeneweg en J. M. de Koning. KOUDEKERK Voetbal. Koudekerk I speelde thuis tegen C.N.V. I van Noordwijkerhout. Na 15 minuten spelen is het C.N.V. I die de leiding neemt 10. Nu maakt de links buiten van C.N.V. een fout, waardoor een penalty ont stond. Deze werd benut om den stand ge lijk te maken, totdat het vóór de rust C.N.V. midvoor er 21 van maakte. Na de rust was de wedstrijd spennender. Beide doelen komen beurtelings in gevaar. Koudekerk I scoord het gelijkmakende doelpunt. Met dezen stand kwam het einde. Koudekerk II speelde te Leiden tegen Füles Poeta II met als uitslag 40 voor Koudekerk II. LEIDERDORP 25 jarig jubileum.Dondexdag 27 Oct. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. van Niel, wonende Damstraat 19 in dienst trad bij de Coöperatieve maalderij „Nooit gedacht", alhier. Het zal den jubila ris, die steeds met nauwgezetheid en ijver zijn plichten vervulde, dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Biljartwedstrijd. In café „Het wapen van Veur", alhier zal Vrijdag 28 October a.s. de biljartclub „Monopool" uit Ter Aar een wedstrijd spelen tegen K.D.O.I. van Leid- schendam. WOERDEN Kloosterjubileum. Den lsten Nov. hoopt de eerw. zuster Sylvana, alhier, de dag te herdenken, waarop zij 25 jaren ge leden haar kloostergeloften mocht afleg gen in de Congregatie der Zusters Fran ciscanessen te Roosendaal. Jarenlang is zij in Woerden een altijd blijde, werkzame en zorgzame moeder voor de kinderen van de St. Annaschool. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV- Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medi tatie 8.15 Berichten, gi'amofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Mor gendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berich ten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Berichten, hierna ensemble v. d. Horst, en gramofoonmuziek 1.30 Orgelspel 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Christelijken Lectuur 3.30 Zang en piano. (In de pauze's: Gramofoonmuziek en berichten 3.454.00 Pauze) 4.30 Gramofoonmuziek 4.45 Felicitaties 5.00 Kindertje 5.45 Gramofoonmuziek 6.00 Land- en tuinbouwpraatje 6.30 Causerie over luchtbescherming; taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Be richten 7.15 Causerie „De kolonisatie in Argentinië" 7.45 Reportage, eventueel gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP, herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Evange lisatie-Samenkomst 9.45 Gramofoonmu ziek 10.00 Berichten ANP 10.05 Cau serie over leerbewerking 10.20 NCRV- Orkest m.m.v. solist 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg concert 11.00 Gramo foonmuziek, ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H. 301.5 M. VARA-Uitzen- ding. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalen- der 8.15 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Be richten) 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Coninubedrijven 11.40 Causerie „Besteding van de vrije tijd" 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Berichten 12.17 „Esmeralda", en gramo foonmuziek 1.00 Gramofoonmuziek 1.151.45 Orgelspel 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 „Fantasia" 6.00 Orgelspel 6.30 Causerie „Grond slag geplaatst in de rij der geslachten" 7.00 Gelukwenschen 7.05 Koorzang 7.30 Causerie „Nieuwe richtingen in het onderwijs 8.00 Herhaling S.O.S.-berich- ten 8.03 Berichten ANP, en VARA- Varia 8.15 VARA-Orkest, m.m.v. solisten 9.00 Declamatie 9.15 Voor schakers 9.17 „En nuOké" 10.30 Berichten ANP 10.35 C. Steyn's accordeonorkest (Opn.) 11.00 De Ramblers 11.3012.00 Gramofoonmuziek. .DROITWICH. 1500 M. 11.25—11.50 Viool- voordracht 12.10 Gramofoonmuziek 12.35 Harold Sandler en zijn Weensch Octet 1.05 Het Entente-strijkkwartet en soliste 2.002.20 Declamatie 3.10 Gramofoon muziek 3.30 Sportreportage 3.45 Zang 4.205.10 Vesper 5.20 Populair con cert 5.50 Maris B. Winter en zijn dans- orkest 6.20 Tijdsein, berichten 6.40 Onderwijs. Naar we vernemen zal binnenkort aan de R.K. Jongensschool voor L.O. een zevende leerkracht worden benoemd in verband met art. 56. Aanrijding. Op den Leidschen Straat weg had een aanrijding plaats tusschen een motor en een auto. Het motorrijwiel werd geheel vernield, terwijl de auto zwaar beschadigd werd. De bestuurder L. van het motorrijtuig, uit Rietveld, kreeg hoofd- schaafwonden. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. TER AAR „Herwonnen Levenskracht". Zondag na de H. Missen werden door eenige meis jes de bekende speldjes aangeboden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". De opbrengst was ruim zeven en twintig gul den. Jeugdwerk. Ten bate van het R.K. Jeugdwerk werd gisteravond een mooie film vertoond in het Parochiehuis, waar voor een behoorlijke belangstelling be stond, bizonder van de zijde der jongeren. Na opening van de bijeenkomst door den weleerw. heer Switsar, die in enkele korte woorden het doel uiteenzette van deze feestvergadëring, werd terstond overge gaan tot het vertoonen van de hoofdfilm „Sneltrein No. 313". De hierop volgende film „Hangsnor als afslager", deed de spanning van het eerst aanschouwde spoedig vergeten en men lachte er lus tig op los. Deze leuke film beteekende te vens het einde van dezen goedgeslaagden avond, die zeker een behoorlijk saldo zal hebben opgeleverd voor het Jeugdwerk. Auto over den kop. Gistermorgen vroeg reed een der auto's, welke meedeed in de vaardigheidsrit, tegen een doornen heining te Korteraar en vloog over den kop. De twee inzittenden kwamen met de schrik vrij; de auto had flink wat scha de opgeloopen, en kon voorloopig niet ver der deelnemen aan de rit. ZOETERWOUDE ZILVER JUBILEUM VAN VELDWACHTER BROXTERMAN. Op 1 November a.s. herdenkt de heer B. J. Broxterman den dag, waarop hij voor 25 jaar als veldwachter van Zoeterwoude in dienst trad. Na acht dienstjaren in het Amsterdam- sche politiekorps vervuld te hebben, heeft de jubilaris een kwart eeuw voor de rust en orde van Zoeterwoude gewaakt. Het ambt van dorpsveldwachter eischt Het Pougnet-Pini-Morrison-trio 7.20 Orgelspel 8.05 Radiojournaal 8.35 BBC-Symphonie-orkest en solist 9.25 Be richten 9.45 Vervolg concert 10.30 Radiotooneel 11.00 Het New Georgian trio 11.35 Joe Kaye en zijn orkest 11.5012.20 Jazzmuziek (gr. pi.). RADIO PARIJS. 1648 M. 8.10, 9.00, 10.35 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Mili tair orkest 4.20 Gramofoonmuziek 4.35 Zang 5.20 Locatellis orkest 6.20 Gra mofoonmuziek 8.50 Dito 9.20 Variété programma 10.5011.05 Gramofoonmu ziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Het Omroep- Amusementsorkest 7.50 Gramofoonmu ziek 11.20 Rijkspostorkest 12.35 Kurt Rehfeld's orkest, Stuttgarter Volksmuziek, en solisten 1.30 Populair concert 2.50 Gi'amofoonmuziek 3.20 Omroeporkest en solisten 6.35 Mandoline-orkest 7.30 Gramofoonmuziek 8.20 Radiotooneel 9.35 Gramofoonmuziek 9.50 Oude mu ziek 10.2011.20 Omroep-Amusements- orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep- kleinorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Het Pasquier-trio 6.50 en 7.20 Omroepsalonorkest en soliste 8.20 Gra mofoonmuziek 8.50 Het Conservatorium orkest van Oostende, m.m.v. soliste 10.30 11.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 en 5.20 Gi-amofoonmuziek 5.50, 6.35 en 7.05 Om roeporkest 7.35 en 8.20 Gramofoonmu ziek 8.35 „Volpone", opera 10.15 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Selectie opera „De barbier van Sevilla" (Opn.) 9.20 Berichten 9.50 Ensemble voor oude muziek 10.05 Berichten 10.2011.20 Omroep-Amusementsorkest. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Di versen 10.35 Radio Parijs 12.05 Di versen 12.20 Brussel VI. 14.20 Radio PTT-Nord of diversen 15.05 Deutsch- landsender of diversen 15.20 Keulen 16.05 Londen Reg 17.20 Radio Parijs 18.35 Keulen 20.20 Brussel Fr. 20.35 Londen Reg. 22.20 Brussel VI. 22.30 Weenen 23.20 R. Danmark of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Gramofoonmuziek G.R.D. of diversen 10.35 Londen Reg. 12.35 Droitwich 13.05 Londen Reg. 15.30 Droitwich 20.05 Londen Reg 20.35 Droitwich. zeer bijzondere eigenschappen; het vraagt aan den eenen kant strikte handhaving van recht en orde en aan den anderen kant een dagelijksche omgang met de be woners, die den veldwachter beschou wen als hun vriend en helper in vele moeilijkheden. Door deze gemoedelijke omgang bestaat er steeds een groot gevaar voor het verliezen van het gezag en de eerbied, die groot en kien voor de politie man moet houden. In de vijf en twintig jaren van zijn dienst in Zoeterwoude is Broxterman in alle opzichten wel de meest populaire per- soon van Zoeterwoude geweest: de politie man waar ieder met elke moeilijkheid zonder vrees om raad en hulp ging vra gen en die toch, als het ernst was, niet met zich liet spotten en streng en onver biddelijk kon zijn als het niet meer door de beugel kon. Hij was een zeer be kwaam politieman. Het is daardoor, dat de jubilaris een al om bemind en geacht persoonlijkheid is geworden. Bijzonder verdienstelijk is de heer Broxterman geweest als gemeentebode, welke betrekking hij meer dan twintig jaar heeft vervuld. Zijn welwillendheid en uiterste correct heid als bode zal bij velen de aangenaam ste herinneringen hebben. De burgerij van Zoeterwoude zal zich dan ook op 1 November niet onbetuigd laten en op het feest van den kalmen veldwachter van het rustige Zoeterwou de vele blijken van hulde en dank bren gen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8