RIJNSTREEK i 1 Eeuwfeest van de „Scheepjeskerk" KERKNIEUWS ZATERDAG 22 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 NOORDWUKERHOUT PLECHTIGE KLOKWIJINDG IN DE ST. VICTOR-PAROCHIE Door den Bisschop. Zondag a.s. is een groote dag voor de St. Victor-Parochie, Alsdan zal Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van Haarlem per soonlijk de nieuwe gegoten klok plechtig wijden en deze klok zal Maandagmorgen in den nieuwen toren, welke thans voltooid is, worden opgehangen. Een mooie voldoe ning van den Hoogeerw. Heer Pastoor, die De nieuwe toren van de St Victor-kerk te N oord wijkerhout. zijn werk van den torenbouw bekroond ziet met den komst van den bisschop om de klok te wijden. Om 3 uur zal Monseigneur arriveeren en op het kerkplein door de kinderen worden toegezongen. Om half 4 zal de plechtige wijding plaats vinden, ge volgd door een pontificaal lof. Wanneer de Bisschop Maandag naar de St. Victor-Pa- rochie terugkomt om het H. Vormsel aan de kinderen toe te dienen, zal hij dus met het eerste klokgelui plechtig ingehaald wor den. Opening Fancy fair. Vrijdagavond om 7 uur had de opening plaats van de Fancy fair in de St. Jozef parochie, welke gehou den wordt ten bate van de naaikrans Sint Geertrudis. Een groot aantal genoodigden woonden de opening bij, natuurlijk waren alle dames van de naaikrans wederom in de kermiszaal aanwezig. De burgemeester met zijn echtgenoote gaven blijk van hun belangstelling door de opening bij te wo nen. De zeereerw. heer Pastoor Maas heette alle aanwezigen hartelijk welkom en dank te de dames van de naaikrans voor het vele werk dat zij in het afgeloopen jaar in het ■belang van de armen hebben verricht. De Pastoor liet de revue passeeren van wat öt dames allemaal hadden vervaardigd. O a. zijn 24 moeders gelukkig gemaakt met babyuitzetten. Voor de eerste H. Commu nie-kinderen werden voor de meisjes 5 jur ken en voor de jongens 10 pakjes gemaakt. In 9 gezinnen werd voor zieken onderklee- cing en beddegoed verstrekt. Voor de eerst volgende uitdeeling zijn nog 300 stuks klee- ren aanwezig en beddegoed. Na dank ge bracht te hebben aan de genoodigden voor hun belangstelling verklaarde de pastoor de fancy fair voor geopend. Hierna verspreidden de aanwezigen zich over de zaal waarin veel vermakelijkheden zijn opgesteld. Veel nieuwe attracties zijn aanwezig en een ieder kan zich vermaken naar hartelust. Men kan den inwendigen mensch versterken in de oliebollenkraam en desnoods voor de thuisblijvers nog wa fels of oliebollen meenemen. De fancy fair is heden Zaterdagavond en Zondag de de Hoogmis geopend en verder van 2 tot 10 uur. De traditioneele loterij is als vorige jaren weder aan de fancy fair verbonden. Goed succes! VOORHOUT Een tentoonstelling van „D.V.V." op 3 en 4 December a.s. Bovengenoemde vereeniging hield een ledenvergadering in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevaare. De voorzit ter, de heer H. G. Warmenhoven, opende en zeide dat deze vergadering was belegd om een bespreking te voeren over de te houden Pluimvee- en konijnententoon stelling. De notulen werden gelezen door den secretaris, den heer Joh. v. Leeuwen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de datum der te houden tentoonstel ling is vastgesteld op 3 en 4 December a.s., in het café van den heer Jac. Ange vaare. Nadat reeds eenige ingekomen stukken getuigden van schenking van medailles etc. voor de tentoonstelling, vroeg het bestuur vrij mandaat aan de vergadering inzake het beschikbaar stel len van een aantal prijzen, hetgeen door de aanwezige leden werd goedgevonden. Bij de rondvraag ontspon zich een dis cussie, betreffende de entréeprijs voor de tentoonstelling. Meerdere leden wilden deze verhoogen van 10 op 15 cent Bij zitten en opstaan werd tenslotte een be sluit genomen, waaruit bleek dat 15 ct. zal geheven worden. Hierna sluiting. Naar oprichting eener Oranjevereeniging? Het comité „Voorhout Vooruit", naar men weet het comité, hetwelk de laatst gehouden festiviteiten, ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van onze Koningin, in onze gemeente heeft georganiseerd, deelt ons mede, dat de in- ALPHEN AAN DEN RIJN S.A.N.T.O.S. Zondag zullen bij de kerk bloempjes te koop worden aangeboden ten bate van de R. K. Vereniging tot bestrij ding van de tuberculose S.A.N.T.O.S. V oensdag daarop zullen de dames met hun bloempjes langs de huizen komen. Geboren: Hermina d. van H. Hille- brand en G. B. Pannekoek. Ondertrouwd: J. Simmerman 27 j. wonende te 's Graveland en M. C. Overes 26 j. J. J. van Dam 20 j. wonende te Bo degraven en G. G. van Leeuwen 19 j. E. Visser 24 j. en C. M. Kwakernaak 23 j. Getrouwd: P. E. Oudejans 36 j. en J. C. van Riel 23 j. won. te Uithoorn A. Vink 26 j. en J. Kas 25 j., won. te Nieuw koop J. L. 26 j. en E. van der Born Th. P. Visser 24 j. won. te Rotterdam en H. G. van der Sloot 30 j. G. den Hollan der 26 j. en A. D. v. d. Berg 25 j. won. te Hazerswoude. Gevestigd: van Leimuiden Th. M. Verheugd van 's Gravenhage Chr. van Ommeren van Ede: B. Mijs van Willes- kop G. Klok en gezin van Boskoop: wed. J. MoonenSchriek. Vertrokken: naar Leidschendam Th. G. van Leeuwen naar Koudekerkk a. d. Rijn: Th. J. Teunissen naar Rotterdam: H. G. van der Sloot naar Leiden: G. den Hollander. BOSKOOP Hanze. Gisteravond kwam de R. K Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd Boskoop, in het R K. tfereenigingsgebouw komsten van voorgenoemde festiviteiten zijn geweest 1194.23K- De uitgaven wa ren 1188.90, dus kon er een batig sal do van 5.33 H gevoteerd worden. In een laatst gehouden vergadering van het comité, werd de vraag geopperd, of het comité nu zijn werk kon staken, daar het toch meer op den weg van een plaat selijke Oranjevereeniging ligt, meerge noemde festiviteiten te regelen. Aan het dagelijksch bestuur is daarom opgedragen een voorstel aan het comité te overleg gen, waarin tot uitdrukking wordt ge bracht op welk terrein het comité een permanent karakter zal behouden, waar omtrent dan ook te zijner tijd, uitgewerk te plannen zullen worden overgelegd. Het ging om de dubbeltjes. Een ze kere v. d. B., gewoond hebbende aan de Teylingerlaan in onze gemeente, doch in middels naar elders vertrokken, meende er voor zichzelf goed aan te doen, om het door hem bewoonde huis, zoo leeg moge lijk af te leveren. Hij brak dan ook de gasmeter open, welke zich in het huis be vond en ontdeed deze van de daarin be vindende dubbeltjes. De politie is van deze wandaad in kennis gesteld. Hinderwet. Aan den heer N. J. Meeu wenoord en diens rechtverkrijgende is door Burg. en Weth., ingevolge de Hinder wet vergunning verleend tot de oprich ting van een slachtplaats e.a., in de Boer- haavestraat hoek Willem Botsstraat, al hier. Steun grondgebruikers. Momenteel zijn er in deze gemeente vijf kleine grond gebruikers die voor steun ingevolge de nieuwe ministerieele regeling in aanmer king komen. Geboren: Hillegonda Martina, d. v. M. Bax en H. van Kempen - - Leonardus Adria- nus, z. v. A. G. v. d. Lans en A. G. v. d. Lans Maria Margaretha, d. v. Th. Heems kerk en J. Ch. v. d. Berg. Ondertrouwd: Wilhelmus Josephus Kortekaas, oud 27 jaar, wonende te Lisse en Jacoba Johanna van Leeuwen, wonende te Voorhout. Getrouwd: Johannes Wolvers, oud 28 jaar, wonende te Sassenheim en Marga retha Anthonia van den Berg, oud 25 jaar, wonende te Voorhout. WASSENAAR Uit de dakgoot gevallen. Gistermiddag ongeveer 4 uur is de 18- jarige G. M. uit Leiden op den Storm van 's-Gravesandeweg op een bouwwerk uit een dakgoot gevallen, tengevolge waar van hij vermoedelijk inwendige kneuzingen bekwam. Na eerste hulpverleening door dr. Janse is hij per ziekenauto overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. WARMOND EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN! Een laatste oproep is gepubliceerd in dit blad als advertentie! Het kan niet anders of de gehouden propaganda op zoovele ma nieren moet als gevolg hebben: 'n Geheel bezette zaal 'n ruimte tekort! In een tijd die zich kenmerkt aan verschillende soor ten spanningen; die zich manifesteert in zoovele verkeers-, bedrijfs- en andere on gelukken, neemt men óók als optimist voorzorgen. Eén van die voorzorgen is: zorg dragen, dat men om 8 uur present is in hotel „De Zon", morgenavond, alwaar rnen kan hoo- ren kan zien en tenslotte kan vragen hoe of men hulp verleent aan gewonden!! St. Josephsgezellen. Een kleine wij ziging is in ons winterprogram aangebracht, zoodat a.s. Maandag 24 Oct. de Vice-Prae- ses zal spreken over Spanje. De adspiran- ten, welke in aanmerking komen voor de installatie in November a.s., worden er aan herinnerd, dat de installatiecursus Zondag avond direct na het Lof zal aanvangen. ir. een algemeene ledenvergadering bij een. De voorzitter, de heer H. A. Boekraad, opende de vergadering en sprak een harte lijk woord van welkom tot den zeereerw. heer Pastoor van Meeuwen die als nieuw benoemed geestelijk adviseur voor het eerst de vergadering bijwoonde. Na voorlezing van de notulen, welke werden goedgekeurd, door secretaris J. Mens las de voorzitter de agenda voor van de op 27 Oct. a.s. te houden Centrale Raadsvergadering in den Dierentuin te Den Haag, alsmede de di verse ingekomen stukken van de verschil lende afdeelingen, die eenige candidaten voor de nieuw te kiezen Bondsbestuurs- leden steunden. Na langdurige bespreking over dit onderwerp werd besloten de can didaten van Leiden en Noordwijk te steu nen n.l. de heeren Tobé en Braun. Hierna werden behandeld de voorstellen van de afdeelingen voor de a.s. vergadering, waarna overgegaan werd tot stemming voor afgevaardigde naar de Centrale Raadsver gadering. Gekozen werd de heer H. J. de Knoop als afgevaardigde en de heer P. Bos man als event, plaatsvervanger. Na een meer huishoudelijke rondvraag, waarbij Pastoor van Meeuwen nog een op wekkend woord sprak, werd de vergade ring, welke slecht bezocht mocht worden genoemd, gesloten. R. K. Gemengde Zangvereeniging „Ami- citia". Na een lange rustperiode heeft het bestuur van de Gem. Zangvereen. besloten, om te trachten deze zeer mooie en in een behoefte tegemoetkomende vereeniging op nieuw leven in te blazen. Woensdag 26 October a.s. zal in het Vereenigingsgebouw een algemeene vergadering worden gehou den om tot de heroprichting van den zang te komen. We hopen dat deze pogingen mo gen slagen. Vaandelfonds. Het bestuur van de Han ze heeft besloten om de dames, die tot nu toe met „busjes" zijn rondgegaan voor de inzameling van gelden teneinde voor de Hanze afd. Boskoop een vaandel aan te schaffen, wederom te verzoeken deze werk zaamheid op zich te nemen. Groene Kruis. Het batig saldo van de uitvoering der Tooneelvereeniging „De Zwakken tot Steun" ten behoeve van het Bouwfonds der vereeniging „Het Groene Kruis", was 60 gulden. HOOGMADE Film-uitvoering. Morgenavond zal de Kath. Film-Actie, in café Willemans een groote filmavond geven. Naar wij -terne- men, zal de bekende redenaar pater Aux. v. Schalen, een kort propaganda-woord komen spreken. Over de film zelf behoe ven wij niets meer te zeggen, daar deze avonden altijd een bezoek waard zijn. s Middags om 4.30 speciale kindervoor stelling. KOUDEKERK Ziekenhuisverpleging. Donderdag avond hield de Vereeniging voor Zieken huisverpleging „HazerswoudeKoudekerk a. d. Rijn"-haar 15e jaarvergadering onder leiding van burgemeester Warnaar van Hazerswoude. Na de gebruikelijke opening volgde een woord van welkom tot de aanwezige leden, waarna de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werd uitgebracht. Uit het eerste bleek, dat het ledental vrij stationair is en al het mogelijke wordt ge daan de belangen der vereeniging te die nen. De beide boden werkten tot groote tevredenheid van het bestuur, terwijl de beide doktoren als plaatselijke adviseurs eveneens krachtig medewerkten. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 9628.13 en de uitgaven 8364.91. Batig saldo 1263.22. De ontvangsten van het operatiefonds hadden bedragen 1082.26 en den uitgaven 462.82. Batig saldo 619.44. Totaal bezit der vereeniging 8802.87. De commissie tot nazien der boeken rap porteerde gunstig en adviseerde de reke ning goed te keuren. De voorz. dankte beiden voor de uitge brachte verslagen, niet het minst den penningmeester, den heer Verkleij, die we gens hoogen leeftijd voor het laatst ter ver gadering aanwezig was en voor zijn func tie bedankte. Vanaf de oprichting heet de heer Ver kleij deze functie waargenomen en hem werd alle lof gebracht voor ziin accuraat beheer gedurende al die jaren. De voorzit ter wensebt hem toe een lange en rustige levensavond. Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. J. Dekker, terwijl in de vacature als lid der Vereeniging was aangewezen door het R.K. Parochiaal Kerkbestuur in den Groenen dijk, de heer C. W. de Jong. Tot bestuurslid ter vervulling in de vac^ture-Verkleij werd gekozen de heer P. H. Boers. Bij de gebruikelijke rondvraag werden nog enkele zaken, de belangen der vereeni ging betreffende, besproken. Na een woord van dank aan de aanwezige leden voor hun tegenwoordigheid, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Voorts zij nog vermeld, dat daarna in een gehouden be stuursvergadering tot le penningmeester werd gekozen de heer W. J. Dekker, D 101 te Hazerswoude en tot 2e penningmeester de heer P. H. Boers, A 340 Rijndijk, te Ha zerswoude. Voorts werd nog besloten, dat met ingang van 1 Nov. a.s. alle financieele zaken en aangiften voor opname in ziekenhuizen, kortom alles waarvoor men zich voorheen naar den heer Verkleij in den Groenendijk begaf, men zich nu voor den Rijndijk en Koudekerk a. d. Rijn, heeft te vervoegen bij den heer P. H. Boers, A 340, Rijndijk. Overleden: A. van de Werken 64 j. NIEUWVEEN Groene Kruis. Gisteren vergaderde het Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer P. Spreij. Het verslag werd door den secr. nog met enkele woorden toege licht waaronder de medededeeling, dat dit jaar de katholieke leden, die zich bij het Wit-Gele Kruis hebben aangesloten, moes ten afgevoerd worden. De kort geleden ge houden bazar heeft het nog dermate goed gemaakt, dat wederom een patiënt kan worden uitgezonden. De rekening van den penningmeester meldde aan inkomsten 179.44, en uitga ven ƒ271.21; batig saldo vorig jaar in kas tot een bedrag van ƒ391.27 is gedaald en bedraagt nu 305.50. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering zijn be noemd mevr. Speelman en dr. B. Nout. De begrooting voor onderhoud en aan schaffing materiaal magazijnhuur en bode loon is voor 1939 geraamd op 205. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredenden mej. Gersie en de heeren J. v. d Lek en C. de Vries herkozen. Ten slotte volgt nog een bespreking over te houden naai- en kookcursus. Wie hier toe mede willen werken kunnen zich mel den bij dr. B. Nout. Indien er 15 deelne mers zijn gaat de cursus door. Hierna slui ting. Winkel week-propaganda. Door het co mité tot uitvoering van de gecombineer de middenstands-actie, kortweg genaamd Gemiac is ons het volgende definitieve pro gram medegedeeld. De actie begint Maandag 24 October en wordt voortgezet tot en met Maandag 5 Dec. Maandag wordt met het a^even van bonnen een begin gemaakt, voor elke aan koop van 25 cent wordt een bon verstrekt, alléén bij contante betaling. Deze bonnen moeten geplakt worden in de daarvoor be stemde boekjes. De boekjes zjjn verkrijg baar vanaf Woensdag 26 October tegen be taling van 5 cent bij der heer W. v. d. Vos. Voor elke 100 bonnen die vóór 15 No vember a.s. in het boekje zyn geplakt worden de bezitters in de gelegenheid ge steld deel te nemen aan een gratis verlo ting. Wil men echter aan de gratis verloting deel kunnen nemen, moeten de bonnen af gestempeld worden. De gelegenheid tot af stempelen is opengesteld op Dinsdag 15 Nov. 's morgens van 8 tot 1 uur n.m. en des avonds van 78 uur bij den heer S. H. Brust. De prijzen zullen bestaan uit luxe- voorwerpen, waarvan de trekking zal plaats hebben op Woensdag 16 November des avonds te 8 uur in de zaal van den heer D. Schreuder. Losse bonnen worden niet in ontvangst genomen en dus ook niet afge stempeld. Op rekeningen afgegeven voor 1 Aug. 1930 of op goederen voor die da tum gekoent woruen oij betaling geen bon nen afgegeven. Op een der eerste dagen van December zal in het dorp een mu ziekuitvoering gegeven worden. De juiste datum zal nader worden bekend gemaakt. Dan is wederom een rebus samengesteld waarvan in de etalages der deelnemers een gee celte gep.aatst L Op 7 December moeten de oplossingen van den rebus worden ingeleverd bij den heer Schreuder; daartoe is gelegenheid van 1112.30 uur en 's avonds van 68 uur. Op dezelfde uren moeten dien dag de bonnenboekjes ingeleverd worden, waar van een bewijs van ontvangst worde afge geven. Op 13 en 15 December wordt een feest avond aangeboden in de zaal van Schreu der. Het programma is beide avonden het zelfde. Elke 200 bonnen die in de boek jes zijn geplakt geven recht op een gra tis bezoek op een dezer avonden. Ook de bonnen die voor de gratisverloting zijn af gestempeld blijven hiervoor van kracht. Voor het bezoek aan den feestavond wordt het bewijs van toegang tijdig aan huis bezorgd. De toegangsbewijzen worden voor elke avond in een andere kleur afge geven en moeten bij het betreden der zaal getoond worden. Tevens wordt vriendelijk verzocht bij het inleveren der boekjes te gelijkertijd op te geven aan welke avond men de voorkeur geeft. Het bestuur behoudt zich echter het recht voor indien een der avonden overbezet zal worden de voorkeur in te trekken. Ten slotte wordt medegedeeld, dat voor de kinderen van de lagere scholen een ge zellige middagbijeenkomst op 13 of 15 De cember op het program staat. Wij wenschen de deelnemers, dat zij de onverdeelde steun der plaatsgenooten mo gen ondervinden, dan wordt deze actie zeer zeker een groot succes. rER AAR „Monopole". Het eerste vijftal van „Monopole" kon het niet bolwerken tegen K.D.O., van Leidschendam, alhoewel de uitslag niet onbevredigend voor haar ge noemd mag worden, want zij won er nog twee en verloor drie partijen. Nu Dinsdagavond komt „Ons Genoegen" uit Alphen een partij spelen tegen het twee de vijftaL ZWAMMERDAM Wolhandkrab gevangen. Door den heer A. v. d. Nagel alhier is een wolhandkrab gevangen. Ondertrouwd: A. J. Verlaan 28 j. won. te Bodegraven en W. Th. van Pelt 24 jaar. Overleden: Willem Domburg 72 j. Gevestigd: Mej. M. G. Regter, van Katwijk Mej. A. R. R. Blok, van Batavia. Vertrokken: M. Filmer naar Velzen Mej. M. J. Disseldorp naar 's Gravenhage Mej. J. M. van Roon naar Amersfoort R. van Vreedendaal naar Bodegraven P. Sluijter naar Woubrugge. AAN DEN GROENENDIJK TE HAZERSWOUDE De St. Bernardus-parochie te Hazers- woude-Groenendijk viert in 1939 het eerste Eeuwfeest. Wie de rijksstraatweg van Lei den naar Utrecht volgt, ziet op 'n afstand van ongeveer zes K.M. uit de Sleutelstad de eenvoudige en sobere dorpskerk in laat Gcthische stijl'der St. Bernardus-parochie, in den volksmond genaamd Scheepjes-kerk. Dit kerkgebouw, ontwerp van architect Vogelpoel uit Utrecht, werd geconsacreerd door Deken ten Hagen van Zoeterwoude in 1855. Voordien stond daar ter plaatse een nog eenvoudiger bedehuis met rieten dak en miniatuur torentje de ligging van het geheel tegenovergesteld aan die der tegenwoordige kerk n.1. met den ingang aan den Rijn. Het gevolg was, dat vele zeilschippers (motoren waren er nog niet) hun Zondagsplich ten gingen waarnemen in deze voor hen zoo gustig gedegen kerk. Waar- schijnlijk is daar de naam Scheepjes- kerk uit ontstaan. De tegenwoordige toren draagt nog steeds een scheepje. Deze „Statie" werd in het midden der vorige eeuw overgenomen door de pater Carmelieten O.C.D., die hun parochie te Leiden zagen opgeheven. Februari 1939 zal het 100 jaar geleden zijn, dat het eerste kerkje werd gebouwd en de parochie ge sticht. De parochianen van St. Bernardus maken zich thans reeds op om dit heuglijk feit waardig te vieren. Op initiatief van eenige parochianen is bereids een comité geïnstalleerd voor de inzameling van gelden voor een passend geschenk n.l. een nieuw Hoogaltaar. Daar toe zullen de comité-leden in het begin der volgende week de parochianen per soonlijk aan huis bezoeken en dit zoo noo- dig maandelijks herhalen. Het is te hopen, dat de parochianen hun dankbaarheid jegens den goeden God voor zooveel genaden en zegeningen middels hun Kerk en Geestelijkheid over hen en hunnen voorouders uitgestort, spontaan door een ruime bijdrage zullen toonen. En den „God met Ons" een waardiger woning in zijn Tempel bereiden, want het tegen woordige altaar is wrak van ouderdom en het houtsnijwerk verteerd. De algeheele geschiedenis der parochie wordt later nog wel in dit blad gepubli ceerd. ZUSTERS DOMINICANESSEN VAN VOORSCHOTEN NAAR DE MISSIE Gisteren vertrok per m.s. „Colombia" naar de Missie van Curagao, met bestemming voor Aruba, Zr. Tertullia van den Berg van de Congregatie der Zusters Domini canessen van Voorschoten. Per zelfde gelegenheid keerde naar West- Indië terug Zr. Andrea van der Pol van de zelfde Congregatie, die zes maanden met verlof in Nederland doorbracht. Pastoor B. N. Terra. De pastoor van Vogelenzang, de zeer eerw. heer B. N. Terra, die den laatsten tyd lijdende is aan hartaanvallen, is op dokters advies Donderdagmiddag in de Mariastichting te Haarlem ter verpleging opgenomen. Benoemingen in het Bisdom Roermond. Z. Hoogw. Excellentie, Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den hoogeerw. heer Mgr. J. H. A. Wouters als pastoor-deken te Maastricht en heeft benoemd tot: deservitor der S. Servaasparochie en deken van Maastricht den zeereerw. heer J. J. F. Ingendael; deservitor der S. Lambertusparochie den weleerw. heer L. W. Linssen; deservitor te Heugem den weleerw. heer A. W. J. M. Custers; heeft vrijgesteld in verband met de re geling der katholieke actie, die binnen kort zal plaats hebben, den weleerw. heer dr. P. E. J. J. Teeuwen; en heeft benoemd tot: kapelaan te Beek den weleerw. heer N. H. Essers; kapelaan te Eys den weleerw. heer J. Th. H. M. Abels; kapelaan te Gronsveld den weleerw. heer J. H. G. Philippens; kapelaan te Vaals den weleerw. heer J. R. Rothkrans. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week geen audiëntie verleener

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8