Laatste bericMen Burgerlijke Stand ZATERDAG 22 OCTOBER 1938 DE LEïDSCBE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EL J. M. V.-NIEUWS. Men schrijft ons: Wij kunnen met genoegen terugzien op de 1.1. Donderdag gehouden inleiding ;,Geen Gezag dan uit God". De groepsgewijze ge- dachtenwisseling deed het uitstekend! Voor de volgende week zullen de leden geen convocaat ontvangen, en volstaan wij daarom met hieronder het program van de komende week te vermel den: Zondag 23 October: Dansavond in den „Foyer" der Stadsgehoorzaal te 8 uur. Woensdag 26 Ocober: Repetitie voor de Zanggroep in het Eigen Huis te kwart voor negen. Donderdag 27 October: Ontspannings avond in het Eigen Huis om half negen. Verder sporen wij allen aan om geregeld des Zaterdagsavonds in deze courant even na te zien of er K.J.M.V.-nieuws in staat. R.K, BOND VAN HANDELS- KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Wij maken onze leden er op attent dat zij zich niet tot ons secretariaat moeten wen den voor het verkrijgen van toegangsbe wijzen voor de drie avonden van het R.K. Winterprogram, maar zich rechtstreeks dienen te wenden tot de firma Wed. Hui- bers, Haarlemmerstraat of firma Geyer, Botermarkt. Men haast zich echter, want er blijkt zeer groote belangstelling voor deze schitterende avonden te bestaan. Zon dag a.s. tusschen 12 uur aan de Stads gehoorzaal is er tevens, ook nog gelegen heid tot het bespreken van plaatsen. ONDERWIJZERS-BENOEMINGEN. Benoemd is tot onderwijzeres aan de U L. O. School, Haarlemmerstraat 34, mej. A. H. E. Peeters, onderwijzeres aan de la gere school, Haarlemmerstraat 32. Bepcemd is tot onderwijzer aan de Jon gensschool Rapenburg de heer C. Pieters, sedert 1 Febr. 1933 kweekeling met acte ean die school; tot onderwijzer aan de jongensschool St. Caeciliasiraat de heer C. H. Sommeling, sedert 1 Juni 1933 kweeke ling met acte aan genoemde school. BUURTVEREENIGING „GROENOORD". Donderdagavond j.l. had in een zaal van café „De Doelen" de eerste jaarvergade ring van bovengenoemde vereeniging plaats. De wn. voorzitter, de heer W. M. Rijnar- dus,. opende om 8.30 uur de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Spreker bracht dank aan alle die bloemen en felicitaties gestuurd hebben op den dag van het 1-jarig bestaan. Verder wees hij er op, dat deze jonge vereeniging in het afgeloopen jaar heel wat gepres teerd heeft. In de eerste plaats ten aanzien van dëil- eïgén gemaakten spel tuin; ten twééde ten aanzien van de twee optoch ten dér oude sprookjes in beeld, waarmede" dé vereeniging veel succes heeft geoogst; ten dei-de ten aanzien van het installee- ren van een vereenigingszaaltje, waar de kinderen in de a.s. wintermaanden onder go,ede leiding hun clubjes kunnen vor men. Spreker dankte allen, die hieraan hun beste krachten hebben gegeven in het bij zonder het gemeentebestuur voor het ver strekken van eenige vergunningen. Notulen, ingekomen stukken en, het jaar verslag werden met een algemeen applaus beantwoord. De voorzitter dankte den se cretaris voor zijn vele werk, dat hij in het afgeloopen jaar heeft gedaan. Hierna volgde het financieels verslag van den penningmeester. Dank zij het goede be heer daarvan kan dè vereeniging het nieu we jaar gerust tegemoet zien. Dé'voorzitter dankte dan* ook den pen ningmeester ver zijn'uiterst bekwaam be heer. Hierna ging de vergadering over tot verkiezing van een lsten voorzitter en een commissaris. Als 1ste voorzitter werd ge kozen de heer A. van Soest en als com- misgsaris de heer P. Verbrugge. Hierna ging de vergadering over tot het oprichten van de eerste onderafdeeling en wel de mondaccordeonclub, die'onder lei ding zal staan van den heer P. de Ru. Voor deze afdeeling- hadden zich al vele kinde ren opgegeven, Vervolgens werd aangenomen het orga- niseeren van een St. Nicolaasféestje. Na de rondvraag sluit de voorzitter deze vergadering met de hoop uit te spreken, dat nu het bewijs wel geleverd is, dat de vereeniging door goede krachten bestuurd wordt en dat spreker nu ook verwacht, dat ieder die in deze wijk woont lid van „Groenoord" zal worden. 'N LIEVE JONGEN! Gistermorgen te 11 uur werd door een agent van politie de 15-jarige C. B. uit het woonwagenkamp aangehouden. Deze jon gen zwierf den laatsten tijd steeds door de stad, muziekmakend zonder vergunning. Toen de agent den jongen wilde meene men naar het bureau pleegde de jongen verzet, en slaagde te ontvluchten, doch hij werd door een toevallig passeerenden an deren agent opgevangen. Ook tegen de twee agenten bleef de jongen zich verzet ten en toen hij tenslotte op het politiebu reau was, hadden de agenten scheuren in hun uniformen. Na verhoor is de jongen aan zijn ouders teruggegeven. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Meelfabriek „De Rijn", v/h T. J. Bots, Lei- <i.en werd de balans, verlies- en winstreke ning goedgekeurd. Het winstsaldo werd voor afschrijvingen bestemd. Tot president-commissaris werd herkozen de heer P. A. de Gooyer te Wassenaar. Van onze Adverteerders MODEMAGAZIJN JO VAN EYKEN. Door 'n misverstand werd verzuimd mel ding te maken van de opening van „Het Modehuis", Haarlemmerstraat 87. Dit pand werd van onder tot boven gerestaureerd en modern ingericht, terwijl de heer Jo v. Eyken er thans een fraai ingericht maga zijn Van heerenmode-artikelën heeft ge opend. De nieuwste snufjes op dit gebied zijn hier te vinden in rijke verscheiden heid en in allerlei prijzen. Met het oog op het komende winterseizoen kunnen we een bezoek aanbevelen. Door de politie alhier is aangehouden de 27-jarige chauffeur B. C. J., alhier woon achtig, die zich in Den Haag had schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende sieraden, welke hier ter stede in beslag zijn genomen. Hij is ter beschikking van de Haagscrhe politie gesteld. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage) RESIDENTIE-ORKEST. Eerste concert. Het seizoen is nog maar nauwelijks In getreden of het Residentie Orkest bevindt zich ook weer in ons midden. De zaal was, zooals gewoonlijk, vol en toen pro fessor Szell het podium betrad werd hij als een oude bekende begroet. Het gebo- dene Bach, Mahler, Brahms was een gang naar de concertzaal waard. De dirigent heeft orkestraal veel moois laten bewon deren en onder zijn temperamentvolle leiding heeft 't orkest met buitengewone toéwijding en élan gespeeld. Van de Brandenburgsche concerten hoorden wij de eerste. In 1721 waren de „concerts aux plusieurs instruments", zooals Bach ze noemde voltooid, belangrijke groote or kestwerken. Zooals het programma aan merkt wordt het hoofdthema van het le Allegro contrapuntisch verwerkt met een tegenmotief, dat in de verschillende groe pen en solopartijen wordt overgenomen. Voortreffelijk was de vertolking van het „Adagio", een duet tusschen violino, pi- colo en hobo, waarbij zich. solistisch fagot, viool en bas voegen. „Allegro Menuet en Polacca" sluiten het werk af. Als bindend element wordt de clavecimbel gebruikt, die den samenklank completeert. Telkens en telkens meer leert men het stemmen- weefsel volgen en telkens wordt zoo'n werk ons liever, en voor de uitvoerenden behöoren deze werken tot de allermooiste opgaven. Hiervan heeft men zich kunnen overtuigen, wanneer men de geestdrift aanmerkt, waarmee dirigent en orkest^ in wisseling van spanning en ontspanning het concert hebben vertolkt waarvan wij de positieve muzikale waarde zoozeer ap- precieeren. De altzangeres Hertha Glück- mann solieerde in de „Kindertotenlieder" van Mahler. Zij bezit een mooie beschaaf de altstem èn hepft "ook het rijpe esprit van voelen en zeggen, charmeejrende be wogenheid en ontroering om déze liede ren in -haar melancholieke weemoed en schreidendè smart uit te drukken, maar wij misten draagkracht en klank. Hoewel wij toch wéér moeten erkennen, dat haar zangcapaciteit nergens faalde en het le gato en mezza voce voortreffelijk zijn ge cultiveerd. Zij brengt klanken voört die ontroerend zijn. De innerlijke diepgang evenwel stelde teleur, niettegenstaande er eep geheimzinnige nevelachtige sfeer in haar visie ligt, die zelfs in de veder lichte uitbeelding der glansrijke berusting melancholiek blijft schemeren en met iets expansiefs de aandacht boeit. De inter pretatie in haar geheel was fijn van in- tuitie en geest. De orkestbegeleiding was metvëei verve gespeeld, overtuiging en stijl: Er waren bloemen voor de soliste, die-met-applaus werd gedankt voor haar interpretatie Na de pauze Brahms' 4e symphonie. Wij zouden zoo gaarne eens Mahler of Bruckner hebben gehad. Niet temin de vertolking was wel zóó, dat wij haar niet zonder meer passeeren. Profes sor Szèll dirigeert haar in heel bijzondere visie. Als uitgangspunt de sensibele passie en geëxalteerd' opdrijven, dat de indruk van macht geeft. Daarbij toch alles wel overwogen en béhèerscht, zoodat de wafë gedaante van 't werk en de karakteris tiek terdege "wordt vastgehouden; maar met een zekere verrijking maakt hij haar gevoelig zelfs méér soepel en gebruik makend van alle zwepende Brahms eigen schappen werd de uitvoering brillant en impulsief. Zoo was de uitwerking grootsch. Met daverend applaus werd gedankt voor 't mooie concert, het orkest deelend in 't huldebetoon. J. K. KRACHTIGE WOORDEN VAN DEN PAUS. Over den toestand in Duitschland. CASTEL GANDOLFO, 21 Oct. (Havas). Z H. de Paus fteeft gisteren een rede ge houden tijdens een .audiëntie voor de leden van- het archaelogische congres. Noch een officieele noch een officieuze tekst van deze rede, waarin de Paus in krachtige be woordingen de kerkvervolging in Duitsch land en Oostenrijk gispte, is gepubliceerd. Slechts van de toehoorders heeft men dus inlichtingen kunnen verkrijgen. Volgens hen heeft de Paus gezegd: „De vervolgin gen in Duitschland en Oostenrijk blijven voortduren met een waarlijk zonderlinge vermetelheid. Zij worden steeds ernstiger, zooals blijkt uit de bewijzen, die ik onder mijn oogen gehad heb. Deze vervolging treft den Paus diep, niet alleen als Vader der Geloovigen, maar ook als mensch, wanneer hij ziet, dat de menschelijke waar digheid zóó verraden wordt." De Paus protesteerde tegén de valsche beschuldigingen aan het adres „van het kardinaalspurper" en riep uit: „Wat moeten wij doen? Doen wat de Paus doet, die op timistisch blijft. Maar Pius X zegt, dat men het eens moet zijn over den zin van het optimisme. Hij is slechts optimistisch voor de toekomst. Het heden is zooals God toe staat dat. het isrzooals ~Htj toestaat, dat de rrenschen het maken; maar de toekomst is in Gods handeti en dus in goede handen en dat geldt vooral vopr de toekomst van groote dingen. Het geeft.ons troost, dat wij in ons bestaan van tachtig jaar gezien heb ben, dat de toekomst in Gods hand en niet in menschenhanden is." De Paus zeide, getuige te zijn geweest van het verval van de hegemonie van Na poleon III, Bismarck, en Wilhelm II. „Wij zien, hoe de nieuwe toestand zich ver scherpt, hoe deze Hegemonie min of meer oe neiging heeft zich over de wereld uit te breiden en wij vragen ons af, wat de Voorzienigheid voor ons bewaart". Tenslotte zeide de PaUs in krachtige woorden, dat het een leugen is, dat de Kerk zich met politiek bezig houdt. „Onze politiek is die van het algemeen welzijn." EERSTE KAMER. Electriciteltsvoorziening. De Eerste Kamér Keeft Vrijdagmiddag met 325 stemmen aangenomen het wets ontwerp inzake de electriciteitsvoorzie- ning. Tegen stemden de heeren Bruineman, Blomjous en Schoenmaker (allen R.K. S.F.), van Citters (A.R.) en de voorzit ter (C.H.). TWEEDE KAMER. PRINCIPIEELE WIJZIGING HANDELSPOLITIEK. De Tweede Kamer heeft met 44 tegen 41 stemmen een amendement-De Geer op de wijziging van de Tariefmachtigings wet goedgekeurd, waardoor in artikel 1 dezer wet is uitgedrukt, dat de bevoegd heid der regeering, om, na indiening van wetsontwerpen tot verhooging van in voerrechten, alvast bij Koninklijk besluit tijdelijk deze verhoogingen in werking te doen treden, voortaan niet alleen voor fiscale, maar ook voor protectionistische verhoogingen zal gelden. De termijn, waarvoor zoo'n Koninklijk besluit mag gelden, is door dit amendement van een jaar tot een half jaar verkort. De drie rechtsche partijen.behalve vijf anti-re volutionairen onder leiding van den heer Schouten hebben vóór dit amendement gestemd. Zonder stemming heeft de Kamer een tweede amendement-De Geer goedge keurd, waardoor de termijn van artikel 2, door de regeering in haar gewijzigd wetsontwerp op drie jaar gesteld, eveneens tot een half jaar is verkort. Het wetsontwerp heeft de Kamer aan genomen met dezelfde stemmenverhou ding als het amendement op artikel 1. Zoo heeft de Kamer een principieele wijziging van de handelspolitiek in pro tectionistische richting goedgekeurd. Wij verwijzen verder naar het verslag. Binnenland HET DRAMA IN DE MOLENSLOOTSTRAT TE DEN HAAG. Zelfmoord zeker niet uitgesloten. Naar aanleiding van de mededeelingen in verschillende dagbladen omtrent de doodsoorzaak van het meisje Groen te 's-Gravenhage deelt de substituut-officier van justitie aldaar, mr. P. R. Blok, ons het navolgende mede: Ik heb ernstige bezwaren tegen de ver wijten, die de politie gedaan worden, als of zij den moordenaar niet kan vinden en nu daarom als uitvlucht gaat beweren, dat het we 1 zelfmoord zal zijn geweest. Ik kan u mededeelen, dat de politie met grooten ijver en nauwgezetheid geweldig veel ar beid heeft verricht, waarvoor ik groote waardeering heb. De politie is vortdurend van oordeel geweest, dat aan „moord" moet worden gedacht, en in die richting zoekt zij en dat moet oo knog steeds. Ik ben één dergenen, die van den begin ne af de „mogelijkheid" van zelfmoord niet uitgesloten heb geacht. Het is bekend dat men de psyche van een verdachte en die van getuigen nauwlet tend dient na te gaan, wil men daden en feiten en getuigenissen begrijpen en ver klaren. Ik heb niet voor niets een uitvoerig on derzoek laten instellen bij personen, die daarover konden oordeelen: personen van meer intellectueele ontwikkeling, met wie zij te N. en te 's-Gravenhage in contact is geweest door dienstbetrekking enz. en bij de doctoren, die haar behandeld heb ben. En voordien,-jeeds Zaterdag 15 Octo ber, had de rechtercommissaris op mijn verzoek een deskundige benoemd om de vraag te beantwoorden, in hoeverre in deze zaak aanwijzingen waren, welke van psychologische zijde bezien duidden op de „mogelijkheid" van zelfmoord. Zijn, voorloopig, oordeel,- is zeer positief. Wij zijn in deze zaak nog geenszins klaar. Allereerst wordt het politioneel onderzoek in de richting van moord" steeds voort gezet. Alleen er zijn argumenten dat het toch zelfmoord k ah zijn geweest. Eén ding staat vast: het onderzoek in een strafzaak gaat niet om de eene of om de andere min- of meer gemakkelijke of min- of meer aangename oplossing, maar om de waarheid èn alleen deze zoeken we. BEJAARD ECHTPAAR VOOR 1500.— OPGELICHT. Er zijn van die mensch en, die een scherpe neus hebben voor het ontdekken van naieve lieden met spaarduitjes. Aan het bezit van dit'Sóórt scherpe neus gaat meestal een gemis- van goed geweten ge paard. Ditmaal wist een zekere makelaar G. in kennis te komen met een echtpaar te R'dam, aan wie naast zijn pensioen een zuinig bijeengegaard spaarpotje ad vijf tienhonderd gulden nuttig besteed en een kleine rijkdom is. Het heerschap G. wist de oude lieden te bepraten hem het geld ter hand te stel len. De makelaar was zoo beweerde hij af en toe in de gelegenheid een aardig huisje zeer voordeelig op den kop te tik ken, juist iets voor het echtpaar om zijn ouden dag in zoo'n aardig eigen huisje aangenaam te slijten. Dit praatje verkocht G. in 1928. Nu, tien jaar later, moet het huisje nog ge kocht worden. Het echtpaar, het wachten- eindelijk moede geworden, heeft nu van de zaak aangifte bij de politie gedaan. P. M. J. Gilissen. t Te Haarlem is, 59 jaar oud, overleden de heer P. M. J. Gilissen, gewoond hebbende te Scheveningen, die meer dan "dertig jaar directeur is geweest van de door zijn va der opgerichte Arnold Gilissen's Bank N.V. te Amsterdam en Rotterdam, waar van in Den Haag een filiaal is gevestigd. De teraardebestelling van hét stoffelijk overschot zal plaats hebben op Maandag 24 dezer des middags om kwart over twaalf op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag. Buitenland KANSEN OP EEN WAPENSTILSTAND. TOKIO, 22 October. (A.N.P.) In gema- tigde kringen heeft men met oprechte ver lichting kennis genomen van den val van Kanton, die, naar men zegt, zeer gunsti ge gevolgen voor de binnenlandsche po litiek kan hebben. Voor het eerst sedert het uitbreken der vijandelijkheden schijnt het mogelijk, dat de gematigdheid waar naar zij, die beperking van den veldtocht willen, streven, een kans heeft. De val van Hankau zou dan aanleiding kunnen zijn tot een „niet-verklaarden wapenstilstand", tijdens welken Japan in een keizerlijke proclamatie Tsjang-Kai-Sjek van het po litieke tooneel zou doen verdwijnen, den grondslag zou vaststellen voor een nieuwe Chmeesche regeering en een nieuwen Kwomintang, los van Moskou, en met die regeering verdragen zou sluiten, waarin geen oorlogsschatting geëischt zou worden en een geledelijke terugtrekking der troe pen zou worden toegezegd. De militaire operaties zouden dan beperkt worden tot zuivering en een breken van een mogelijk door Tsjang-Kai-Sjek georganiseerden te genstand in het binnenland. De toestand te Kanton. HONGKONG, 22 October. (A.N.P.) Vol gens mededeelingen in betrouwbare krin gen zijn de Japanneezen nog niet in Kan ton binnengerukt. Het gros van het leger marcheert namelijk 15 kilometer achter de gemechaniseerde eenheden, die aan den rand der stad wachten. De straten in Kanton bieden een vreese- lijken aanblik. Duizenden menschen, die geen onderdak meer hebben, bivakkeeren met hun have op straat. Daartuschen ziet men honderden afschuwelijk verminkte burgers, slachtoffers van de Japansche luchtaanvallen. Zij zijn uit de ziekenhui zen gebracht, omdat het verplegende per soneel de stad verlaten heeft: zij hebben gebrek aan voedsel en water. Tot de gebouwen, die men gisteren in de lucht heeft laten vliegen, behoort ook dé gevangenis. Duizend gevangenen had men tevoren de vrijheid gegeven. De oude wa terwerken zijn vernield, doch van de brug over de Parelrivier heeft men slechts een overspanning kunnen beschadigen. Bui ten Katon hebben Chineesche troepen de gemechaniseerde eenheden drie uur op gehouden: de Chineezen werden echter vernietigd. DE METROPOLIET VAN ATHENE OVERLEDEN. ATHENE, 22 Oct. (A.N.P.) De metropo liet van Athene, mgr. Chrysostomos, pri maat van Griekenland, is na een korte ziekte overleden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Oct. Groentenveiling. Per ICO kg.: wittekool 2.00, roodekool 2.10 3.60, savoyekool 1.70—3.00, groenekool 1.803.?60, boerenkool 0.702.50, ra pen 1.80—2.40, prei 1.50—3.10, kroten f 1.102.20, kroten, gekookt 25, uien f 1.60—2.60, peen 1.50—3.40, spruiten 2 12, andijvie 23, sla 27, Nero f 6 —7.80, druiven 16—32, snijboonen 16— 33, stokboonen 11—24, pronkboonen 3 8, stamboonen 1131, witloof f 425, postelein 211, spinazie f 16, tomaten A 4.20—18.60, idem B 7.00—21.20, idem C 4.20—16.—, idem CC 4.00—11.60, per 100 stuks: andijvie 0.30—1.30, komkom mers 1.004.80, bloemkool f 1 508.10, meloenen 513, salade 0.303.60, knol- selderie 1.00—3.60 per 100 bos: kroten 6080 cent, pieterselie 5090 cent, radijs 1.00—1.10, selderie f 0.30—1.20, bleek- selderie 310, peen 2.306.50. 22 Oct. Boter. Aanvoer 395 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.51 en prima boerenboter f 1.431.50 per kg. Turfmarkt 17 tot en met 22 October. Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 1000 stuks. UTRECHT, 22 October. Veemarkt. Totaal aangevoerd 3350 stuks vee, w.o. 650 .koeien. Stieren 0.26 tot 0.29 per pond, Handel matig, prijs gelijk. Slachtkoeien 2e suort 0.32 tot 0.35 per pond; id 3e soort t 0.28 tot 0.31 per pond. Handel kalm, on veranderde prijzen. Vaarzen 150230 per stuk. Melkkoeien 180270. Kalfkoeien LEIDEN. Geboren: Cornelia Agnes Christina, d. van L. H. Heemskerk en E. A. Kea Wilhelmina, d. van J. Kasteelen en W. J. de Bruin Maria Catharina, d. van J. v. d. Pijl en W. P. Selis Leonardus Hen- dricus Maria Jozef, z. van W. J. ter Haar en H. M. A. v. Noort Frans, z. van A. Gerritsen en J. Doornik Cornelis Johan nes, z. van G. Jansen en C. Montanje Johanna Maria, d. van F. J. L. Verberg en W. H. A. Vinkestein Maria Catha rina, d. van J. Koet en C. Kop Geertrui- da Elisabeth, d. van B. H. v. d. Heuvel en A. C. Wegbrands Jacobus Leonardus, z. van C. A. v. Doorn en H. J. Steenvoor den Karei Lodewijk, z. van B. Vissers en W. v. d. Heide. Overleden: N. J. E. L. Wijnands z. 3 j. J. v. d. Meer wedn. 97 j. C. Olst- hoorn m. 71 j. J. Korswagen wedn. 61 j. 190280. Varekoeien 140200. Handel kalm, gelijke prijzen. Magere kalveren 4595. Handel voor de slacht redelijk, voor het leven gedrukt. Nuchtere kalveren 6—9. Handel traag, prijs lager. Magere varkens f 2240. Schrammen 1622. Biggen 1015. Handel flauw, prijs lager. Magere schapen 1723. Hanadel kalm, lagere prijzen. Lammeren 1016. Han del kalm, onveranderde prijzen. Boter. 300 K.G. 1.70 per K.G. Kaas. 175 K.G. f 0.50—0.70 per K.G. Eieren, 15.000 stuks, 5.606.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 21 October. Bloemenveiling. Rozen per 10 stuks: Pechtold 4075, Wend land 5080, Hadley 4065, Briarclif 30 45, Butterfly 3063, Steward 5080, Wilh. Kordes 3045, Rosalandia 30—55, Florex 6083, Phoebe 40, Vierlanden 4066, Edith Helen 4052, Aug. Noack 2030, Else Poul- sen 1424,Ingar Ohlson 2540, Chrysan ten, grootbloemig 60100, id. tros 614, Pernettia 621, Sneeuwbessen 25, Physalis Franchettii 1520, Clematis Prins Hendrik 120. LOOSDUINEN, 21 Oct. Groentenveiling. Stok-Princessen 2530, Stam-Princesc sen 1024, Snijboonen 19.2027, Schor- senero le srt 9.9010.70, id. 2e srt 3.70 4.20, Tomaten A f 11.1018.40, id. B 10.40—20.60. id. C 7.40—13.20, id. CC 46.60, Bonken 616.20, Druiven blauwe le soort 2429, id, 2e soort 20 22, id. witte f 36 per 100 K.G. Spinazie 0.210.47 per 4 K.G. Postelein f 0.210.52 per 6 K.G. Salade le soort 1.603.20, id. 2e soort f 1.00 per 100 krop. Peen le soort 3.005.50, id. 2e soort 1.60 per 100 bos. Rervel 1.30, Selderij 0.801.50, Peter selie 1.601.80 per 100 bos. Prei 2.30 —3.30 per 100 K.G. Andijvie 2.30—3.30 per ÏO'O K.G. Andijvie f 0.301.10 per 100 struik. Stoofsla 0.160.25 per 6 K.G. Boe- rènkool 0.100.20 per 7 K.G. Savoye kool 2.10, Groene kool f 3.30 per 100 st. Peen 1.50 per 100 K.G. TER AAR, 21 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 3538 cent, andijvie 817 ent, slavellen 17—33 cent, kassnijboonen f 2.00 —2.75, stek f 1.001.45, witte pronkers 1532 cent, dubb. stamboonen 1.45, pos telein 56, druiven 1314 cent, uien 1.60—2.40, prei 1.90—3.10, spruitkool 6.00, roodekool 1.60—2.10, savoyekool f 2.302.50, radijs 1.10, bospeen 1.00 4.60, selderie 3080 cent, bloemkool 1.50 7.50, tomaten 27. VINKEVEEN, 21 Oct. Groentenveiling. Kassnijboonen 2026, idem stek 913, pronkboonen 1.503.00, stamspercieboo- nen 1332, postelein 7, prei 2.803.00 witlof 719, waschpeen 1.502.00 per 100 kg., tomaten 2—9 per 100 pond, bloemkool 1.506.80, kropsla 12, an dijvie 0.301.60, bleekselderie f 15, peen 1.00—4.50, pieterselie 3.10—4.60, selde rie 0.304.20 per 100 bos. stoofsla 2—3 per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Oct. Groen tenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 2.40—9.60, idem II 1.50—1.70, bos peen 4.507.00, andijvie f 0.801.30 per 100 kg.: roodekool 2.002.60, ge le kool 2.002 50, groenekool f 3.00 3.50, uien f 1.502.00, princesseboonen 1524, snijboonen 57, per kist van 20 kg.: waspeen 5070 cent, kroten 35 60 cent. LEIDERDORP, 21 Oct. Eierenveiiing. Pi ijzen: kippeneieren 5.605.80, eerden eieren 3.60 oer 100 stuks, boter 6077 cent en kaas 22—29 cent per pond, kinpen 30 cent, hanen 3085 cent, eenden 3540 cent, konijnen 0.201.60 per stuk. ZQETERWOUDE. 19 Oct. Eicrenveiling. Alg. Belang in café HoRander. Prijzen: kinneneieren 3.605.20, eendeneieren 3.704.00 per 100 stuks, konijnen 1.00 1.20. kinnen 50—65 cent, hanen 0.651.20 eenden 30 cent, duiven 715 cent per stuk, NOr*PDWTTFERFOUT. 21 Oct. Groen^ tenve'ling „De Eendracht". Enkele boonen zonder draad 4095 cent, enkele boonen met draad f 0.451.10. sn'iboonen 6095 cent, dubbele boonen 5095 cent aPes per 10 k?. Aangevoerd werden nog 400 zak ken. De veiling is afgeloopen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8 751 Berlijn 73 671 Parijs 4 90 Brussel 31.12 Zwitserland 41.76 Kopenhagen 39 071 Stockholm 45.10 Oslo 44. New York 1-84 Praag 6.35

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3