RIJNSTREEK VRIJDAG 21 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM NOORDW1JK Bouwen. B. en W. hebben aan mevr. C. van BrakelKnotter te Leiden, vergun ning verleend tot het bouwen van twee woonhuizen aan de Wilhelm in ast raat no. 3 te Noordwijk-Binnen. Met den bouw is belast de architect H. J. de Haan te Den Haag. De werkloosheid. Sedert onze laatste opgave van 4 weken geleden is het aantal werkloozen dezer gemeente met 29 toegeno men, zoodat dit aantal momenteel 331 be draagt. Vergeleken met verleden jaar om streeks dezen tijd is er toch nog een voor- deelig verschil te boeken van 29. Toen be droeg het aantal werkloozen al 360. Het aantal vrouwelijke werkzoekenden, die bij de arbeidsbeur alhier staan inge schreven, bedraagt momenteel 32. Hiervan zyn 20 dienstboden. Geboren: Sijtje, dochter van A. Duin dam en N. de Monije Jan, zoon van F. v. d. Vlies en J. v. d. Niet Margaretha Alida, dochter van A. F. Wijnands en H. C. J. Steenvoorden Willem Cornelis, zoon van C. Wassenaar en H. v. d. Plas Pe trus Wilhelmus Cornelis, zoon van W. J. de Haas en C. A. Brama Maartje, d. van A. v. d. Wiel en H. Post Johanna Agatha, dochter van J. Wassenaar en N. Imthorn Gerardus Matheus Franciscus, zoon van T. F. Wiering en W. M. v. Winsen -- Johanna Margaretha Maria, dochter van W. van Schotten en M. C. de Haas Mar garetha Wilhelmina, dochter van W. C. Riet meijer en J. J. Steen voorden Albertus Luijt, zoon van A. v. d. Meulen en E. v. d. Eijkel. Ondertrouwd: P. W. Heemskerk •n G. Chr. v. d. Berg Th. L. Steenvoor den en Th. C. Caspers. Getrouwd: J. E. H. Rutten en M. C. A. de Ruijter Th. P. A. van Went en A. Trompert A. J. Giezen en S. M. C. Poortier. Overleden: Gerardus Kruijswijk 77 jaar geh. met F. Passchier. SASSENHEIM Geboren: Christiaan Johannes zn. van A. P. Homan en van M. J. van der Meer Franciscus Jacobus Theodorus, z. van A. H. J. Berbee en van A. C. Zwetsloot Elisabeth Veronica Maria, <L van E. Post- ma en van A. M. Elferink. Getrouwd: P. Warmerdam, oud 24 jaren en A. J. Verbij, oud 21 jaren M. C. van Dam, oud 26 jaren en P. J. van Rijn, oud 25 jaren. Gevestigd: M. F. van der Horst van Echt Chr. M. Zirkzee van Leiden A. Monteba van Leiden N. H. Dofferhoff van Oegstgeest. Vertrokken: Wed. P. J. Meere naar Enschede en gezin A. J. Verbij naar Lisse J. de Nobel naar Utrecht A. K. Hoogenboom naar Leiden H. E- Sol- lart naar Amsterdam Wed. Faas en ge zin naar Lisse C. P. Verdegaal naar Amersfoort Th van den Ouweelen naar Voorburg H. M. van Zonneveld naar Leiden. RIJNSBURG Burgerwacht. De Rijnsburgsche Bur gerwacht hield de jaarvergadering in „Cen tral" van den heer J. J. Verbree. De voor zitter, de heer J. Kromhout Jz., opende de vergadering met een woord van welkom en herinnerde aan den gang van zaken in het verschenen jaar. De voorz. deelde namens het bestuur mede, dat de winteroefeningen weer zullen aanvangen op Dinsdag 25 Oc tober a.s. Deze oefeningen zullen gehouden werden om de 14 dagen. Als l~Jen der kas- commissie worden benoemd de heeren M. den Haan en H. van der Gugten Jr. De voorz .deelde mede dat de wisselbeker dit r -i:.oen is gewonnen door het lid H. Ra- vansbergen. Spr. r ikte met een felicita tie deze beker uit. Gesproken wordt dan over de oefeningen voor luchtbescherming. De voorz. doet de mededeeling dat het be stuur toezegging gegeven heeft aan deze oefeningen te zullen meewerken mits de regeling in handen is der Burgerwacht. Na rondvraag wordt overgegaan tot uit reiking der in het afgeloopen seizoen ge wonnen prijzen, waarna de voorzitter de vergadering sluit. WASSENAAR Ingekomen: Wed. C. M. Hoogeveen geb. v. d. Abeele, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 13k. A. R. en J. v. d. Arend, N.-H., zonder beroep, uit Hilversum, v. Z. v. Nijeveltstraat 233. E. A. J. Asselman, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelttsraat 233. C. S. van Beusekom, N.-H., hulp i. d. huis houding, uit Den Haag, Schouwlaan 1. A. v. Brakel, G.-K., dienstbode, uit Dor drecht, Wittenburgerweg 36. Th. J. A. Bremer, R.-K., banketbakker, uit Den Kaag, Molenplein 8. C. P. T. R. Deich- mann, Evang., bankbeambte, uit Berlijn, Park Oud-Wassenaar 1. W. M. Bremer geb. Frerichs, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Molenplein 8. A. Bruckbauer, vreemd, R.-K., keukenmeisje, uit Weenen, Stoeplaan 27. C. van Dam, N.-H., dienst bode, uit Alphen aan den Rijn, Pr. Marie- laan 10. Wed. S. J. S. van Puffelen geb. Daman en dochter, N.-H., zonder beroep, uit Dordrecht, Schouwweg 10. C. E. v. Diermen, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Stoeplaan 25. H. v. Dierman, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Stoeplaan 25. Z. de Graaf, G.-K., dienstbode, uit Brun- sum, Bloehcamplaan 78. M. H. M. Haag mans, R.-K., dienstbode, uit Echt, Herte laan 4. A. L. Haselman en gezin, N.-H., zonder beroep, uit Rotterdam, Rijksstraat- Onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer kwam de raad der gemeente gis terenavond in openbare vergadering bij een. Na de gebruikelijke opening wenscht de voorzitter namens allen den secretaris den heer H. J. van Delft, geluk met zijn herstel en hoopt, dat hij thans een blijven de gezondheid zal mogen genieten, bij welke wensch de secretaris zich ten volle aan sluit. Een voorstel van B. en W. om voor dit jaar alsnog een subsidie te verleenen aan het Wit-Gele Kruis in de buurtschap voor uitzending van een achterlijk kind wordt z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot vaststelling eener ver ordening op de heffing en invordering van schoolgelden dringen de heeren v. d. Bosch en Willemse aan op een verandering der klassificatie; na enkele besprekingen wordt dit echter uitgesteld tot de volgende be grooting, waarna het voorstel z.h.s. wordt goedgekeurd. Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening op de heffing en invordering eener retributie voor het volgen van een handels cursus te Voorburg, het voorstel tot op nieuw vaststelling van een verordening regelende het tarief en de voorwaarden voor levering van gas en electriciteit en het voorstel tot het verlengen van een kasgeld- leening worden alle na ampele bespre king z.hs. goedgekeurd. Aan de orde komt het voorstel tot her ziening van de door de R.K. Woningbouw- vereeniging „St. Willibrordus" verschuldig de erfpacht, waarbij de heer Vink enkele inlichtingen wenscht, welke hem door den voorzitter worden verstrekt. Nadat de heer Vink B en W. heeft gewezen op een tekort koming in deze kwestie wordt het voorstel z.hs. aangenomen. Het voorstel tot ingebruikgeving van een stukje grond aan den Broekweg wordt z.h.s. goedgekeurd. De kosten van het verificatie-bureau. Volgt het voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met het verifi catie-bureau van de vereeniging van Ned. gemeenten, welk voorstel lange besprekin gen vraagt. De heer Vink verklaart zich tegen het voorstel. Hij kan zich met de methode, welke het bureau volgt, niet vereenigingen, en vindt de bedragen veel te hoog. De samenvoeging der gemeenten heeft de post gehalveerd en daarom gaat het niet nog 2 xf 175.te betalen; hij heeft geen be zwaar er 250.van te maken. Het bureau kan dit gemakkelijk doen, als men de sa larissen ziet, welke het bureau uitbetaalt en de winst, welke gemaakt wordt, waar van spreker enkele cijfers citeert. De heer Willemse wil het voorstel terug nemen en gehoord de besprekingen over leg met het bureau tot verlaging van de bedragen. Wethouder de Koning kan zich met het voorstel Vink niet vereenigen; hij wil de zaak bekijken, daar 250.nog wel eens te hoog kan zijn. Meerdere besprekingen volgen, waarbij de een voor het voorstel Vink en de ander voor het voorstel Willemse is. Ten slotte wordt het voorstel Vink in stemming ge bracht, welk voorstel met 67 stemmen wordt verworpen, waarop het voorstel Wil lemse om het voorstel van B. en W. terug te nemen, overleg tc plegen met het bu reau en zoo mogelijk alle bedragen, dus ook van de bedrijven en woningbouwver- eenigingen verlaagd te krijgen, in stem ming wordt gebracht; dit voorstel wordt met 103 stemmen aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de be- grooting 1938 wordt na een opmerking van den heer Kerkhoff en na enkele be sprekingen z. h. s. goedgekeurd, terwijl het voorstel tot wijziging van de grond regelen van de drinkwaterleiding „De Vlietstreek'' zonder opmerkingen z. h. s. wordt aangenomen. Het presentiegeld der raadsleden. Ter tafel komt het prae-advies inzake een schrijven van Ged. Staten over de jaarwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger, enz. Ook dit punt vraagt breed voerige besprekingen, waarbij het door Ged. Staten vastgestelde presentiegeld der raadsleden wordt becritiseerd. De voorzitter merkt op, dat dit een norm is en dat in gemeenten als deze geen grooter bedrag wordt uitgetrokken, Ged. Staten gaan hier niet van af. De raad is het hiermede niet eens, doch wil thans met een en ander accoord gaan in verband met een eventueele tegenhouding van de goedkeuring der begrooting, doch nemen met algemeene stemmen een voorstel van den heer v. d. Bosch aan om Ged. Staten te adviseeren in het vervolg het presen tiegeld vast te stellen op 4. B. en W. bieden den raad aan de bedrijf-s rekeningen 1937 en de gemeenterekening 1937 der voormalige gemeenten Stomp- wijk en Veur, terwijl op voorstel van den heer v. d. Bosch met vrijwel algemeene stemmen in de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren de Langen, Kranenburg en Blokland en de heeren Willemse, Vink en Blokland. In verband met een ontvangen circu laire van den Minister van Sociale Zaken betreffende brandstoffenbijslag aan werk loozen, wordt z. h. s. goedgekeurd aan de werkloozen dezen bijslag in geld te geven en wel vanaf 30 October tot 28 November 1.van 29 November tot 11 Maart 1.30 en van 11 Maart tot half April t 1.— Na ampele bespreking wordt z. h. s. goedgekeurd met alleen de heer Zuidwijk tegen aan de bestuurders van de R. K. Tuinderspatroonsvereeniging en de K. J. M. V. een subsidie te verleenen van 18.voor een te houden bedrijfscontrole- boekhoudcursus. Goedkeuring wordt verleend tot uit trekking van 250.voor voorbereidende werkzaamheden voor het aanleggen van een nieuwe straat achter de Damstraat. In behandeling komt nog een vraag van den heer Zuijdwijk betreffende de ver lichting bij de tramhalte Rozenrust en het groote gevaar daar ter plaatse bij den over weg; hij dringt er op aan, dat bij de N. Z. H. T. M. stappen wprden gedaan voor de plaatsing van een stoplicht, wat daar hoog en hoog noodig is. De voorzitter zegt toe een en ander in B. en W. te zullen bespreken. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling van het punt verko.op van het raadhuis der voor malige gemeente Veur. Na heropening der openbare vergadering stelt de voorzitter namens B. en W. voor om den grond, enz. met alle lasten en lusten te verkoopen voor 5000. aan den heer D. J. Lucas, Park Leeu- wenbergh 61, alhier, welk voorstel z. h. s. wordt aangenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN GASMETER ONTPLOFT De ruiten werden verbrijzeld Gisteravond omstreeks 6 uur is in de sigarenwerkplaats van H. aan de Aarkade de gasmeter ontploft en met een geweldige knal uiteengesprongen. De stukken vlogen door de ruiten en kwamen eenige meters verder op straat terecht. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De ontploffing wordt in verband gebracht met werkzaam heden aan de straat-gasleiding. H. was ge waarschuwd, de eerste 15 min. het gas niet te ontsteken, doch toen hij naar het voor beeld van anderen, na een half uur de gas lamp wilde aansteken, volgde de ontplof fing, die op tamelijk verren afstand werd waargenomen. GESCHENKEN VOOR HET RAADHUIS. Sinds besloten is tot den bouw van een nieuw raadhuis, zijn van onderscheiden ingezetenen, instellingën, vereenigingen, enz. aanbiedingen ingekomen van geschen ken voor het nieuwe gebouw. Tot nu toe kwamen de volgende aanbie dingen in: 1. tezamen van mevrouw de weduwe N. SamsomMolenaar en de heeren J. B. Samsom, N. Samsom en W. Samsom, fir manten van de bekende, alhier gevestigde, firma van dien naam, drie gebrandschilder de ramen voor de raadzaal; 2. van de plaatselijke industrie even eens drie gebandschilderde ramen, in de traphall; 3. van de afdeeling de Rijnstreek van den Nederlandschen Aannemersbond en Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland, twee van dergelijke ramen, me de te plaatsen in de traphall. In overleg met de gevers zijn deze drie aanbiedingen gecombineerd en is de uit voering en levering er van in één hand ge bleven, waardoor één geheel zal worden verkregen, overeenkomstig de eischen, wel ke daaraan mogen worden gesteld; 4. van de firma Jac. Groene veld en Co., kweekers, alhier, een groep heesters of planten voor den tuinaanleg bij het raad huis; 5. van den architect C. J. Blaauw een windvaan voor den toren; 6. van de Alphensche Bank een geschil derd portret van onzen vorigen burgemees ter wijlen dr. H. J. Lovink; 7. van de leden van uwen raad een ge schilderd portret van den eersten burge meester der met ingang van 1 Januari 1918 nieuw gestichte gemeente Alphen aan den Rijn, wijlen den heer C. W. C. Th. Visser; 8. van de leden van ons college een ge schilderd portret van Hare Majesteit de Koningin; 9. van een daartoe gevormd comité van jonge dames uit de gemeente een zelf ge knoopt tapijt voor de trouwzaal met bijbe- hcorenden looper; 10. van de ambtenaren der gemeente en de politie een klok, bestemd voor de hall bij de secretarie; 11. van de water- en lichtbedrijven, een lichtkroon, bestemd voor de raadzaal; 12. van de (voormalige) vereeniging „Gemeentebelang", twee bronzen lan taarns op het voorbalcon. B. en W. stellen voor, de hiervoor om schreven schenkingen wel voor deze ge meente te aanvaarden, zulks onder dank betuiging aan de gevers voor hun medele ven in het welslagen van de plannen tot stichting en inrichting van een nieuw ge meentehuis en den burgerzin, waarvan hun daad getuigt. Algemeene voorwaarden verkoop bouw terrein. Herhaaldelijk wordt geklaagd ever de buitengewone uitgebreidheid van de akten van verkaop van bouwterrein van de gemeente aan particulieren en van de zen later aan opvolgende eigenaren. Daarom adviseeren B. en W. den raad, algemeene voorwaarden en bedingen, waaronder door de gemeente Alphen aan den Rijn bouwterrein wordt verkocht, vast te stellen, door aanvaarding van het hier bij gevoegde ontwerp-besluit. Verhuur noödwoningen. B. en W. stel len voor de huur voor de woningen voor so ciaal achterlijken aan den Westkanaalweg te Alphen te bepalen op ƒ2.50 per keek per woning. AARLANDERVEEN E.H.B.O. Gisterenavond vergaderde de E.H.B.O. afdeeling in het verenigings gebouw. Bij afwezigheid van den voor zitter den heer C. v. d. Bijl, werd deze ver gadering geopend door dr. W. v. d. Wind. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van het Roode Kruis, om gedi plomeerde krachten in oorlogstijd. Dr. v. d. Wind was van meening, dat alle leden, die niet als militair dienst behoeven te nemen, zich in tijd van oorlog toch wel verdienstelijk kunnen maken voor het Vaderland. Een flink aantal leden gaf zich hiervoor op. Door den inmiddels ter ver gadering gekomen voorzitter werd de pro- paganda-avond besproken. Voor het wel slagen van dezen avond acht spreker het noodzakelijk, dat demonstraties worden gegeven. Ook hiertoe werd door alle leden medewerking toegezegd. De verbandstoffen werden hierna uit gereikt, de kosten dezer zijn f 0.50. Aangaande den nieuwen cursus, met welke a.s. Maandag een aanvang wordt ge maakt om half acht in het Vereenigings- gebouw, zeide dr. v. d. Wind, dat dit tot zijn groote spijt, geen volledige cursus, waarvan men een diploma kan behalen kon zijn. De reden hiervan is de drukke werk zaamheden van den dokter, wel zei de ge achte spreker, dat men na het volbrengen van dezen cursus voor de practijk voldoen de kennis had. In den cursus welke dezen winter gege ven wordt zal ook behandeld worden.de bescherming by eventueele luchtaan vallen. Hierna Suiting. BOSKOOP VERZET TEGEN CRISISAMBTENAREN EN POLITIE Melkhandelaar in verzekerde bewaring gesteld Toen de ambtenaren van den Crisis- Opsporingsdienst te Boskoop gistermorgen den melkwagen van den melkhandelaar C. F. M. in beslag wilden nemen, ondervonden zij heftigen tegenstand. De drie gemeente veldwachters en de rijksveldwachter moes ten er aan te pas komen om den woeden den man en diens 17-jarigen zoon in be dwang te houden. M., met wie de crisis-ambtenaren steeds moeite hebben, omdat hij zich van de crisis- bepalingen, die voor zijn bedrijf gelden, niets aantrekt, heeft thans geweigerd zich aan te sluiten bij de Algemeene Vereeni ging voor Melkvoorziening te 's-Graven- hage. De ambtenaren van den Crisis- opsporingsdienst hadden opdracht gekre gen om den melkwagen van M. in beslag te nemen, waartoe zij paard en wagen naar het gemeentehuis brachten. M. en zijn zoon gingen mede om tevens met den burge meester het geval nader te bespreken. Voor het gemeentehuis gekomen, wilde de zoon van M. echter met paard en wagen er van door gaan. De politie schoot ijlings toe en pakte den jongeman beet, die zich krachtig begon te verzetten. Toen M. dit zag, kwam hy zijn zoon te hulp en slaande en schoppende trachtten zij zich samen aan den arm der politie te onttrekken. Na veel moeite ge lukte het vier man politie het tweetal achter slot en grendel te zetten. M. is in verzekerde bewaring gesteld, terwijl zijn zoon na te zijn verhoord, in vrijheid is gesteld. Gemeenteraad. Woensdag 26 October zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen ten gemeente huize. De volgende onderwerpen ter bespre king staan op de agenda: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 19 September 1938. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur der vereeni ging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs, tot betegeling van de speelplaats van de school voor G. L. O. en U. L. O. aan de Rozenlaan. 6. Voorstel tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der ge meente. 7. Aanbieding van een voordracht ter benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur. 8. Voorstel naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de Handels avondschool, uitgaande van de Boskoop- sche Middenstandsvereeniging en de Chr. Middenstandsvereeniging te Boskoop om subsidie uit de gemeentekas. 9. Voorstel tot nadere regeling van de verzekering van de gemeentegelden. 10. Nota naar aanleiding van het rap port der commissie ad hoe voor het loo- zingsvraagstuk d.d. 8 Sept. 1938. 11. Voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrooting voor den dienst 1938. 12. Rondvraag. Spoorweg-mutatie. Naar wij verne men wordt de eerste haltechef W. F. Mul der alhier, met ingang van 1 November overgeplaatst naar Barneveld-Dorp. Voor Boskoop mag .dit vertrek van den chef, die bekend staat om zijn welwillendheid voor het publiek, een belangrijk verlies worden geacht. Gezondheidsredenen moeten hier evenwel den doorslag hebben gegeven. Chef Mulder werd 1 Juli 1935 alhier ge plaatst, na vanaf 1 April 1929, eerste halte chef te Maarsbergen te zijn geweest. NIEUWKOOP Bietenverkoop. Donderdag werd in café „De Diesel" het te veld staande bie tengewas van het gemeentelijk ontginnings- bedrijf publiek door het gemeentebestuur verkocht. Het gewas besloeg een oppervlak te van 6 H.A., verdeeld in 49 perceelen. 21 Perceelen werden opgehouden, terwijl 28 perseelen opbrachten 1094. Getrouwd: J. Ph. Bakker 31 j. en M. J. C. B. Simons, 27 j. A. Voorn 26 j. en A. A. Hakkeling 21 j. TER AAR Tentoonstelling Was eerst het plan om half October de Chrysanten-tentoon stelling te houden, uitgaande van de plaat selijke jeugdvereeniging"en, nu is men be sloten deze expositie te organiseeren om streeks 1315 November. Geb or e n: Cornelis Adrianus Johannes, z. v. W. Touw-Fransen. Overleden: N. Zwaneveld, wed. van J. Vonk, 63 jaar. Vertrokken: J. de Pater naar Al phen E. M. Speet naar Leiden A. J. van Dam naar Nieuwveen J. J. Kroft naar Voorhout W. Vis naar Zoetermeer M. M. Oostdam, naar Zevenbergen. weg 247. W. H. C. van Haeff, R.-K., elec- tro-monteur, uit Groningen, Windlustweg 3a. T. P. Hendriks, R.-K., dienstbode, uit Pannerden, Weteringlaan 3. F. Hoog land en vrouw, geen, zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 286. H. A. v. d. Kaa, N.-H., dienstbode, uit Wage- ningen, L. v. Koot 7. J. P. Kloet, N.-H., sergeant-capt., uit Bergen op Zoom, Regt. Gren., Kamp Waalsdorp. A. C. H. C. Knape, N.-H., zonder beroep, uit Oss, Klin gelaan 7. G. C. M. de Kruijff, R.-K., dienstbode, uit Boxmeer, Ridderlaan 1. G. J. C. Lamboo, R.-K., zonder beroep, uit Voorschoten, Adrianastraat 9. H. I. M. Loots, R.-K., huishoudster, uit Amsterdam, v. Calcarlaan 13. N. A. K. Meerdink, N.-H., dienstbode, uit Strijen, Rijksstraat weg 795. H. R. Mol, geen, opzichter, prov. waterstaat, uit Haarlem, v. Z. v. Nijevelt straat 18e. M. M. D. D. W. D. von Mut- zenbecher geb. von Klitzing, vreemd, D.E., zonder beroep, uit Den Haag, Prinsenweg 59. M. A. Pardow, vreemd, A. E. kin- derjuffr., uit Amsterdam, Meijboomlaan 1. T. van Sprang geb. Plug, N.-H., zonder beroep, uit Noordwijk, Oostdorperweg 97. G. H. Poels, R.-K. dienstbode, uit Rot terdam, Eikenlaan 35. M. Schaff, vreemd, R.-K. uit Den Haag, Rijksstraat weg 779. H. Scheffer, R.-K., winkelbe diende, uit Breda, Kasstraat 3. C. W. G. v. Sint Feijth, R.-K., dienstbode, uit Brunsum, Park Oud-Wassenaar 1. P. J. J Smit, R.-K., huisknecht, uit Den Haag, St. v. 's-Gravesandeweg 41. A. Stejny, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, v. Calcarlaan 48. C. Veldhuijsen, N.-H., dienstbode, uit Den Haag, Wittelaan 19. M. P. M. Verhoef f, R.-K., onderwijzeres, uit Rotterdam, Rijksstraatweg 721. P. A. Vogels en vrouw, R.-K., metselaar, uit Den Haag, Oostdorperweg 74. B. H. Walgemoed, N.-H., zonder beroep, uit Warnsveld, St. v. 's-Gravesandeweg 72. A P. Willems, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 47. W. H. v. d. Zwaan, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Langstraat 29. F. K. Zwart, geen, leer ling-verpleegster, uit Den Haag, Berkhei- straat 40. Vertrokken: M. C. Hendrickx, naar Baarle-Nassau, Schoolstraat 23. J. Kalk man, naar Schiedam, Burg. Knappertlaan 255b. P. L. Hoogeveen, naar Ouden bosch, Pensionaat St. Louis. L. Frie- cirich, naar Den Haag, Sweelinckstraat 52. Wed. P. D. de Jong geb. Kenens, naar Den Hag, Joh. Maetsuijckerstraat 106. H. M. Lanzke en vrouw naar Naumborg, Saaie. E. W. Kuijper, naar Voorschoten, Donklaan 45. E. J. Mac Gillavry, naar Den Haag, Parkflat Marlot, Offenberglaan I. A. Pistolnik, naar Den Haag, Oost- duinlaan 51. I. C. Burghouts, naar Den Haag, N. Dillenburgstraat 34. M. J. Knaap, naar Curagao. C. M. Varkevis- ser, naar Katwijk, Mr. C. Fockstraat 28. G. Withaar, naar Meppel, Zuideinde 66. Wed. S. A. Burghart geb. Mac Gillavry naar Den Haag, flatgebouw Marlot, flat 34. A. W. Niemeyer, naar Osnabruck, Johannastr. 73. P. C. Veltman, naar Leiden, Oude Singel 72a. T. Wuggenig, naar Oosten rijk. N. J. de Jong, naar Leiden, Pieter Kerkkoorsteeg 32a. A. Biller, naar Duitschland. G. Bruin, naar Voorscho ten, Donklaan 66. E. Borstel, naar Duitichland. L. Pauli, naar Den Haag,. Riouwstraat 107. M. E. F. Hampe, naar Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveldtlaan 22. P. G. Adrian, naar Bloemendaal, Acasia- laan 6. Wed. C. v. Haeften geb. Francis, naar Den Haag, Mesdagstraat 104. I. Haumann, naar Erkenschwick, Did. F. J. Goedman, naar Den Haag, Stortenbeker straat 133. M. P. Knol, naar Vlaardin- gen, Emmastraat 61. J. C. Rijkelijkhui- en, naar Den Haag, Heemraadstraat 217. Wed. H. de Muralt geb. Langenkamp, naar Den Haag, v. Alkemadelaan 316. A. Wolf, naar Den Haag, Seinpostduin 22. A. T. Laverge, naar Leiden, Nieuwe Rijn 3. K. v. Duijvenvoorde naar Leiden, Rood- borststraat 37. C. C. v. Duin, naar Rot terdam W., Persijnstraate 11. C. P. J. v. d. Zalm, naar Rijswijk Z.-H., Lijsterbes laan 52. J. D. P. Veen geb. Broekhuijzen, naar Voorschoten, Schoolstraat 41. J. A. Duivenvoorden, naar Oegstgeest, Hooge Morschweg 126. W. J. N. van Ditmar, naar Dordrecht, Emmalaan 6. Wed. G. Polman geb. Kamerbeek, naar Den Haag, Maystraat 50. M. M. Quist, naar Den Haag, de Moucheronstraat 106. M. H. Dautzenberg, naar Heerlen, Bekkerweg 98. M. P. Menalda, naar Delft, Oude Delft

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14