Wisiterjassen S. A. BROERSE DONDERDAG 20 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 BINNENLAND PRINS BERNARD OP SCHIERMONNIKOOG. Z. K. H. Prins Bernhard is, nadat hij op Terschelling het nieuwe station van de N. Z. H. R. M. geopend had, met een extra boot naar Harlingen vertrokken. Vandaar begaf de Prins zich later op den middag naar Oostmahorn, vanwaar Z. K. H. per douaneboot naar Schiermonnikoog vertrok, waar hij aan een jachtpartij deelnam. MOREELE EN GEESTELIJKE HERBEWAPENING. Vooraanstaande personen uit de provincie Utrecht wenden zich tot de Koningin. Men schrijft ons: Velen zullen ongetwijfeld onder den in druk zijn van het persoonlijk woord van Hare Majesteit de Koningin over moreele en geestelijke herbewapenmg.Eenige voor aanstaande personen uit de provincie Utrecht hebben gemeend het initiatief te moeten nemen om het hierna volgend schrijven tot haar te richten: Mevrouw, Ondergeteekenden, en de velen, allen in gezetenen van Utrecht en omgeving, die van hun instemming met de gedachte in dit schrijven vervat deden blijken, veroor loven zich Uwer Majesteit eerbiediglijk hun warmen dank te betuigen, dat Zij zich aan het hoofd heeft gestelde van de beweging voor moreele en geestelijke herbewapening, welke Zij in Haar persoonlijk woord tot het Nederlandsche volk zoo gelukkig heeft ge definieerd als dien innerlijken drang, welke ook uitwendigen ommekeer teweeg brengt en tot gevolg heeft, dat eerlijkheid, ver trouwen en liefde richtsnoer worden tus- schen personen en volken". Ons volk is door de gebeurtenissen van de laatste weken diep geschokt: door het feit, dat minder dan twintig jafir na het einde van den vreeselijksten aller oorlogen een nieuwe, wellicht nog schrikkelijker oorlog dreigde uit te breken. Wij kunnen niet dankbaar genoeg zijn, dat de oorlog thans is vermeden. Edoch, de grondoorzaken, welke tot oorlog leiden, zijn niet weggenomen en zullen tot nieu wen oorlog voeren, tenzij het kwaad in den wortel wordt aangetast. Wie zou er niet toe bereid zijn voor dat hooge doel te doen wat in zijn vermogen is? Indien de wereldtoestand het ooit mocht noodig maken in Nederland tot algemeene mobilisatie over te gaan, zouden de dienst plichtigen uit liefde voor hun land zeker zonder aarzelen aan dien oproep gehoor geven. Hoeveel te eerder zullen duizenden bereid zijn aan een oproep voor moreele en geestelijke mobilisatie gehoor te geven, indien zij er van doordrongen worden, dat zij hierdoor medewerken aan de uitban ning van den oorlog en de bevordering van een duurzamen vrede. Ieder onzer is hiervan overtuigd en wil dan ook trachten de beginselen, welke Uwe Majesteit in Haar persoonlijk woord aange geven heeft, zooveel mogelijk tot verwe zenlijking te brengen". Het schrijven is onderteekend door de heeren H. Botterweg, H. A. J. Boudier, dr. G. A. Diepenhorst, dr. J. P. Fockema An- dreae, W. Graadt van Roggen, dr. H. Th. 's' Jacob, dr. G. A. E. B. My er, prof. dr. A. K. M. Noyons, jhr. mr. K. J. Schorer en mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen. Zij verzoeken den ingezetenen van Utrecht en omgeving, die met dit schrijven hun instemming zouden willen betuigen, zulks te willen melden aan een der onder geteekenden door het zenden van naam en adres, welke aan Hare Majesteit zullen worden medegedeeld. HOOGLEERAARSBENOEMING TE AMSTERDAM. Dr. Tenhaeff en dr. Enno van Gelder. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren langdurig beraadslaagd over de opvolging van prof. dr. Brugmans. Cura toren der Universiteit van Amsterdam had den voorgedragen voor gewoon hooglee raar in de Algemeene Geschiedenis: 1. dr. N. B. Tenhaeff, te 's-Gravenhage en 2. dr. J. S. Bartstra, te Haarlem en voor buiten gewoon hoogleeraar in de vaderlandsche ge schiedenis jhr. dr. P. J. van Winter te Am sterdam en dr. H. A. Enno van Gelder, te 's-Gravenhage. De woordvoerder der soc.-democraten beval dr. Romein aan voor de eerste benoe ming, terwijl deze candidaat bestreden werd als te communistisch georiënteerd door verschillende leden, doch óók door de communisten, omdat hij zich van het com munisme zou hebben afgewend in de late re jaren. Er moest een tweede vrije stemming en ten slotte een herstemming gehouden wor den over de eerste benoeming. Eindelijk werd benoemd dr. Tenhaeff met 18 stemmen tegen 16 op dr. Romein. Bij de tweede benoeming bekwam jhr. dr. v. Winter 19 stemmen en dr. Enno van Gelder 22 stemmen, zoodat dr. Enno van Gelder is benoemd (de volstrekte meerder- heid was 21 stemmen). voon Heeren en Jongens KINDERJEKKERTJES, in Bruin en Blauw HEERENJEKKERS en alle soorten PANTALONS vanaf f 1.10 DE LEIDSCHE Kleding-Speciali3t Fa. LEUÏ8E, Janvossensteeg 67 EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. REGELING VAN WERKZAAMHEDEN. De VOORZITTER deelt mede dat de centrale afdeeling besloten heeft, heden avond het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 1 Februari 1938 te Bangkok tusschen Nederland intiem gesloten ver drag van vriendschap, handel en scheep vaart, met bijbehoorende nota's. De heer POLLEMA (C.H.) klaagt, dat dit ontwerp al veel eerder behandeld had kunnen zijn. De Kamer is steeds tot me dewerking bereid. Moge dan ook de re geering spoed betrachten. De heer VAN LANSCHOT (R.K.) sluit zich, mede namens eenige andere voor zitters van fracties, bij deze woorden aan. Aan de orde is het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 28 Mei 1937 te 's-Gravenhage tusschen 'België, Denemar ken, Finland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en Zweden gesloten overeen komst tot ontwikkeling van het handels verkeer met toegevoegde protocollen en bijbehoorende lijsten. De heer VON BöNNINGHAUSEN (N. S. B.) klaagt over de traagheid van het de mocratische bestuursapparaat. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aange nomen. De vergadering wordt te 20.55 uur ver daagd tot morgen elf uur. WERKLOOSHEID IN DE WEEK VAN 3 t.m. 8 OCTOBER 1938. De directeur van -den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat blijkens door het Central Bureau voor de Statistiek ver strekte voorloopige gegevens in de week 3 t.m. 8 October 1938 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 565.939 personen (waaronder 75.085 landarbeiders). Van de 490.854 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 22,2 (in de vorige verslagweek, 19 tm. 24 September 1938, was dit percenta ge 21.9). In de eerste verslagweek van October was het werkloosheidspercentage voor ver zekerden (zonder landarbeiders) in de laaste jaren als volgt: 1932 26.6, 1933 24,3, 1934 26.2, 1935 30.3, 1936 30.3, 1937 23.6, 1938 22.2. Op 8 October 1938 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling inge schreven 324.362 wtrkzoekenden, waar van er 307.335 werkloos waren (n.l. 293.861 mannen en 13.474 vrouwen). DE STRIJD TEGEN DE WILDE BUSDIENSTEN. Spoedig uitspraak in hoogste instantie verwacht. Op de vragen van het Tweed,e Kamerlid Posthuma in verband met de aanhouding en in beslagneming van autobussen, be- hoorende aan ondernemingen, welke dien sten van en naar Friesland willen exploi- teeren heeft de Minister van Justitie het volgende geantwoord: Het zoogenaamde wilde autobusbedrijf heeft zich inderdaad de laatste maanden in bepaalde streken van ons land niet on belangrijk uitgebreid. Ook is het juist, dat bij de repressie van deze wetsontduiking in de verschillende kantons een zekere onge lijkheid valt op te merken, al is de tegen stelling niet zoo scherp, als in de vragen wordt gesuggereerd. Ook tegen onderne mers van andere wilde diensten dan die van en naar Friesland is herhaaldelijk op getreden. Ten einde den bestaanden ongelijken rechtstoestand te beëindigen heeft de Mi nister reeds voor eenigen tijd opdracht ge geven, zoo snel mogelijk een uitspraak in hoogste instantie ter zake uit te lokken. Deze uitspraak kan thans spoedig worden tegemoet gezien. Zij zal, naar verwacht mag worden, de plaatselijke ongelijke be handeling ten deze doen verdwijnen. TOURINGCAR-ONDERNEMERS VERONTRUST. Protestvergadering tegen het nieuwe wetsontwerp. Heftige discussies zijn gistermiddag, vooral tegen het eind van de door den Ne- derlandschen Bond van Touringscaronder- nemers te Utrecht belegde protestvergade ring gevoerd, over het nieuwe wetsontwerp, dat, wanneer het in den tegenwoordigen vorm in het Staatsblad zou verschijnen, een groote groep van ondernemers ernstig in hun bestaan zou treffen. „Een modern bedrijf, dat bewezen heeft in de behoefte aan vervoersgelegenheid van breede kringen te voldoen, wordt aan de coördinatie-gedachte opgeofferd. Al dege nen die in het bedrijf hun brood verdienen worden uit hun broodwinning gestooten en zullen het groote leger der werkloozen ko men vergrooten. Nieuw materiaal zal niet meer worden aangeschaft, zoodat ook de leveranciers o.a. van carrosserieën minder werk zullen hebben". Aldus mr. Vlaande ren, die na een inleiding van den heer Tie- leman uit Doetinchem waarin de laatste op heftige wijze het spoorwegbedrijf met zijn groote tekorten had gecritiseer-d, een motie voorstelde waarin met allen nadruk wordt geprotesteerd tegen de voorstellen der re geering zooals deze zijn vastgelegd in het ontwerp van wet Autovervoer Personen. Aan de Tweede Kamer wordt in de motie verzocht het .ontwerp te verwerpen, ter wijl tenslotte het bestuur opdracht krijgt al datgene te doen ter voorkoming van de invoering van een regeling waarbij het tou- ringcarbedrijf wordt opgeofferd aan de be langen der spoorwegen. DE BOMAANSLAG TE ROTTERDAM OP KONOWALETSJ. Geen sprake van beïnvloeding van het onderzoek. Op de vragen van het Tweede Kamerlid De Visser in verband met den te Rotterdam gepleegden bomaanslag op den vreemde ling Konowaletsj hebben de ministers van Justitie en van Buitenlandsche Zaken het volgende geantwoord: Dat de bij de bomontploffing te Rotter dam omgekomen E. Konowaletsj een „fas cistisch terrorist" was, is niet komen vast to staan. Evenmin is gebleken of waar schijnlijk geworden, dat de reden van de uitwijzing van deze Konowaletsj uit Polen en Zwitserland is geweest, dat hij zich zou hebben beziggehouden met de voorberei ding van aanslagen op bekende persoonlijk heden. Dat er te Genève wel eens door Volkenbondsdelegaties tegen Konolawetsj is gewaarschuwd, is mogelijk; met zeker heid is dit thans niet meer vast te stellen. Ofschoon hiermede strikt genomen het uitgangspunt van de volgende vragen ver valt, bestaat er geen bezwaar tegen ter zake het navolgende mede te deelen: 1. In haar mededeelingen aan de pers, noch overigens, is de politie zoo goed als uitsluitend afgegaan op verklaringen van J. Baranowsky; 2. van mededeelingen van leden van het zgn. Oekrainisch bureau te Londen is geen gebruik gemaakt, aangezien zoodanige me dedeelingen niet zijn gedaan, daargelaten of, ware het anders, zulks tot schade van het onderzoek zou hebben gestrekt. Van beïnvloeding van het onderzoek door wie dan ook, waardoor de opsporing zou wor den bemoeilijkt, is geen sprake, terwijl de Regeering zich niet verantwoordeijk kan stellen voor de conclusies en beschouwin gen, waartoe de gebleken en bekend ge worden feiten onderscheiden persorganen aanleiding hebben gegeven. Overlast aan Sovjet-Russische handelsschepen is niet toegebracht. In dit verband zij opgemerkt, dat, indien aan boord van vreemde schepen, wanneer zij in onze havens vertoeven, een onderzoek noodzakelijk is, zulks nimmer achterwege zou kunnen worden gelaten uit vrees „overlast" te veroorzaken. Dat het gebruik van een photo, welke in werkelijkheid niet die van een verdachte was daargelaten hoe men over zoodanig gebruik wil denken i.e. het onderzoek heeft vertroebeld, is niet aannemelijk. Dat de geheele aangelegenheid, in de vragen bedoeld, door de Nederlandsche justitie in volkomen onafhankelijkheid en los van politieke beïnvloeding, van welke zijde ook, wordt onderzocht, mag veilig worden vertrouwd. DE RIJWIELBELASTING EN DE N. S. B. De Marchant et D'Ansembourg cs. Verschenen is thans het door den heer De Marchant et d'Ansembourgh c.s. ingedien de voorstel van wet tot vermindering en vereenvoudiging van de belasting op het motorrijtuig- en rijwielverkeer, waarvan reeds gisteren in de vergadering der Tw t - de Kamer mededeeling is gedaan. Het as voorzien van een uitvoerige toelichting. Wij stippen er uit aan: De indieners doen, in afwachting van een ingrijpende herziening, voorstellen om zooals zij zeggen de kwade gevolgen van de verkeers-politiek der Regeering te niet te doen, voor zoover die in de beastingwet- geving is tot uiting gekomen. Zy wenscnen de belasting op rijwielen geheel te zien af geschaft en de heffingen op motorrijtuigen zeer te zien beperkt. De voorstellers komen in hun beschou wingen tot de conclusie, dat moet worden ingesteld een uitsluitende benzinebelas ting. Wel is het natuurlijk noodig, bij de in voering van de uitsluitende benzinebelas ting rekening te houden met die motorrij tuigen, die van andere banden gebruik ma ken dan luchtbanden. Daarboven zal eveneens een bijzondere belasting moeten worden gehandhaafd voor die motorrijtuigen, die met ruwe olie of een andere brandstof dan benzine worden gedreven. Afgezien van deze uitzonderingen, lijkt hun de vervanging van alle bestaande be lastingen door een benzinebelasting, met gelijktijdige verlaging van de totale las ten, die op het motorrijtuig verkeer druk ken, zonder eenigen twijfel de meest wen- sccheljjke oplossing. De voorstellers zijn van meening, dat de heffing op benzine zal moeten bedragen 8.75 per 100 kg. Dit bedrag is natuurlijk een maximum, wanneer de sterke toeneming van het ver bruik, die door de voorstellers wordt ver wacht bij een redelijke regeling dezer be lasting, inderdaad plaats vindt, zal de op brengst aanzienlijk de verwachtingen over treffen. GROOT NAT. KAPPERSCONCOUR. Op 23, 24 en 25 October in Den Haag. Op 23, 24 en 25 October zal in de zalen van den Haagschen Dierentuin voor de kapperswereld van Nederland en voor al len, die belangstellen in het kappersvak, een belangrijk concours gehouden worden. Dit kappersconcours heeft plaats ter ge legenheid van drie jubilea van organisa ties uit de Nederlandsche kapeprswereld. Bij de te houden kap wedstrijden gaat het er in de eerste plaats om aan het publiek te demonstreeren de nieuwste modes op kapgebied, de technische vaardigheid van de deelnèmende kappers en hun artistiek scheppingsvermogen. Er worden ook con coursen gehouden in coiffure-ijzerondulatie postiche coiffure, watergolf, heerenknip pen. Verder zal er als noviteit voor Ne derland zijn: een concours „de maquillage de ville", (make up), waarbij deskundigen op dit gebied, dat meer en meer een be langrijke afdeeling van het kappersbedrijf wordt, elkaar zullen bekampen. Op 23 October des middags om één uur zal de officieele opening van het concours geschieden. INKOMENS EN VERMOGENS IN NEDERLAND. Sinds vorig jaar een opvallende stijging. In de negende aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek worden eenige voorloopige to taalcijfers gegeven betrefende de statis tiek der inkomsten- en vermogensbelas ting voor het belastingjaar 1937'38. Het meest opvallende is, dat zoowel het gemiddeld inkomen als het gemiddeld vermogen aanmerkelijk is toegenomen. Het gemiddeld inkomen per aangesla gene was over 1936'37 2075, over 1937—'38 2099. Het gemiddeld vermogen was over 1935- '36 63.000, over 1937—'38 70.000. We ontleenen verder aan de voorloopi ge gegevens nog het volgende: Hoewel van 1936'37 op 1937'38 het totaal der inkomens met 72 millioen is gestegen blijft dit totaal over laatstge noemd jaar 2.738 millioen) nog ƒ1.024 millioen (27 procent) beneden dat over 1924—'25. Het gemiddelde inkomen per aangesla gene bedroeg over 1936'37 2.075 en bereikte hierdoor over dit jaar het laag ste punt van alle sinds 1915 verstreken jaren. Het hoogste gemiddelde inkomen werd aangetroffen over de jaren 1917 '18 en 1920—'21 (2.659). Over 1937—38 was dit cijfer 2.099. Van 1936—'37 op 1937—'38 doet het to taal der vermogen een" stijging zien en wel van 1.629 millioen, waardoor dit to taal over laatstgenoemd jaar 12.701 millioen) wederom 518 millioen (4 pro cent) hooger is dan over 1923'24. Het gemiddelde vermogen per aange slagene was van alle vergelekan jaren het laagst over 1935'36 n.l. 63.000, terwijl het hoogste bedrag 87.000) werd aan getroffen voor 1917'18. Over 1937'38 was dit cijfer 70.000. COMMISSARIATEN VAN POLITICI. Een niet ongegrond verwijt. Niet alle grieven, welke de N.S.B. koes tert tegen de politici in het parlementaire stelsel zijn geheel ongemotiveerd. En het zou kortzichtig zijn, voor de voorstanders van een gezond parlementair stelsel, dat men deze grieven negeerde, omdat zij van de.... N.S.B. komen. Zoo is „Volk en Vaderland" er steeds op uit om het euvel te signaleeren dat mi nisters en politieke leiders goed betaalde commissariaten verzamelen van onderne mingen, die noch met de politiek noch met het regeeringsbeleid iets te maken hebben. Het zijn commissariaten, die alleen aan deze politieke en staatkundig invloedrijke personen gegeven worden ten einde op die wijze een vlag te hebben die de par ticuliere commercieele lading moet dek ken. In veel gevallen verhoogt het de cre- dietwaardigheid en het vertrouwen in een instelling, wanneer daar ministers, oud ministers of partijleiders een commissa riaat vervullen. En niet altijd was de lading die door zulk een vlag gedekt moest worden, 18- karaats. Ook wij, katholieken, zoo merkt „Ons Noorden" op, hebben op dit gebied nog in den laatsten tijd droeve en pijnlijke er varingen opgedaan, doordat overigens volkomen integere gezagsdragers werden uitgebuit, vanwege hun commissariaat als reclame voor bedenkelijke ondernemin gen, waardoor heel wat goed-geloovige katholieken werden gedupeerd. Nu is dit euvel ten onzent gelukkig niet zoo erg als in België, waar men twee jaar geleden gedwongen was bepalingen te maken, dat personen, die optraden als minister, geen commissariaten mochten bekleeden of aannemen. Ook de Katholieke partij in België heeft door dit vereenzelvigen van ideëele en materieele belangen door kath. voorman nen heel wat aan vertrouwen ingeboet. In Leiden gevestigd. S. Aigner, dienstbode, Breestraat 29. M. M. Apol, verpleegster, Meezenstraat 2. Wed. T. KroonArnold, Brederostr. 31. J. A. Baronesse v. Asbeck, W. Rozenstr. 57. M. Bal, Rapenburg 131. H. P. J. v d. Berg, Apothekersdijk 28. J. Besse- link en fam., procuratiehouder, Kam. On- neslaan 21. J. W. v. Beuningen, J. v. Goyenkade 18. J. v. Blijdenstein en fam., K Hansenstr. 5. A. B. K. de Bock, Rijns- burgerweg 191. W. Bodrij, Kaarsenma- kersstr. 7. Wed. J. BruijnBoerop, Hee rengracht 54. H. W. C. Boom, Witte Sin gel 75. C. J. v. BerkelBuitendijk en fam., Lammermarkt 39. C. M. Caljouw, Roodborststraat 28. F. A. M. Cuppen, Lammensch.weg 21. Mohamed N. Da- toek Pamontjak, Rijnsb.weg 147. E. E. Denekamp, Korevaarstraat 55. Ch. W. v. Dorp, Rijnsb.weg 18. S. F. v. d. Dus- sen, Vreewijkstr. 5. T. Dijkstra, 1.1-ver- pleegster, Rijnsb.weg 10. T. B. v. Eg- mond, landarbeider, West Havenstr. 10. J L. v. d. Eshof en fam., caféhouder, Koornbrugsteeg 1. M. A. H. Elfrink, ass.- huish., Rijnsb.weg 10. P. H. Flohil, Leeu werikstraat 14. G. E. de Groot, onder wijzeres, Morschweg 65. H. G. v. Gunst, stoffeerder, Plantage 4. G. Hamelink, verpleegster, de L. de Kanterstr. 2. J. Hartelust, W. Rozenstr. 57. A. J. Ph. de Haseth Muller, St. Rijn 11. S. A. van Hees en fam., koopman in beelden, aan boord. L. J. R. Heirman, Pesthuislaan 6. M. H. Heijbroek, Breestraat 112. T. vanaf 85 ct. verkrijgbaar bij Drogisterij ,,BOERHAAVE" Haart.straat 68 - Tel. 734 Hogerhuis, Merelstraat 12. H. M. A. Hol landers, Rodenb.straat 4. M. S. Holster, Witte Singel 9. H. N. F. v. d. Hoogen, landbouwer, Waardstraat 37. H. Hou wing, Zoeterw. Singel 21. Wed. A. C. ten KateJanse, Verdamstraat 48. B. W. M. Jansen, winkelbediende, Nieuwstr. 29. -- D. H. de Jong, Oude Singel 112. M. de Jong, dienstbode, Pr. Wilhelminastr. 5. J. H. Kasten, stuurman B.P.M., Sterre- wacht 1. A. Kavelaar, Hooigracht 99. J. C. de Klerk, Morschweg 14. C. J. v. Klink en fam., touwslager, aan boord. M. v. Klink, dienstbode, Merelstr. la. M. J H. Koning, Noordeinde 50. R. P. Kra mers, Gerecht 5. A. H. Kranen, Witte Singel 39. M. J. Kriens, J. de Wittstr. 54. H. Kronenberg, Nieuwe Rijn 23a. H. A. J. Lambers, Rijnsb.weg 111. J. Lie- vense, Boerhaavel. 15. Thin Sioe Loa, Korevaarstraat 55. R. Lokhorst, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. G. J. Manders, Boerhaavelaan 12. B. Mochtar, Rijnsb. weg 147. I. A. Mochtar, id. C. A. Mo lenaar, Apothekersdijk 29a. J. H. Nie- hof, Meezenstraat 1. P. C. M. Stefelsv. Nobelen, Doelensteeg 4. A. G. Nijhuis, hulp in de huish., Mare 52. R. Overey- der, Lokhorststraat 16. H. Th. M. v. d. Poll en fam., semi-arts, Maredijk 173. P B. V. Quartern, Breestr. 36. A. de Ridder, Thorbeckestr. 11. J. W. Roe- loffs en fam., opperhoutvester, Rijnsb.weg 77b. L. G. Roggen, Mariënpoelstraat 29. J. W. Rutgers, N. Rijn 25. B. Sasa, constr.-teekenaar, Hoogewoerd 84. J. Schaafsma, H. de Grootstr. 7. J. M. Scheepers, Stadhouderslaan 29. P. Scher- penisse, Lijsterstraat 1. J. Schwencke, Hoogewoerd 84a. E. H. Schiwij, dienst bode, Rijnsbweg 18. T. P. Sevensma en fam., directeur Univ. Bibl., Rijnsb.weg 162. K. R. D. Smit, Leeuwerikstr. 12. A. M. Snoeck Henkemans, J. v. Gooyenkade 44. E. M. Speet, dienstbode, Rijnsb.weg 83. N. Stouten, matroos, Schelpenkade 23. J. M. Taat, reiziger in kantoormach:. Lijsterstraat 6. A. S. A. Tan, Breestr. 121a. J. Q. v. Tilburg, Bloemmarkt 24. J. Tromp Meesters, Rapenburg 57. A. L. E. Utfbelohde, huishoudster, Hooigracht 86a. A. H. N. Verweij, J. v. Goyenkade 24. H. v. d. Vinden, typograaf, Kanaal straat 13. J. Uphoffde Vink, le Bin- nenv.gr. 6. J. B. M. Vismans, Rijnsb.w. 140. R. C. W. Visser, Witte Singel 73 C P. Voorvalt, frater O.F.M., Mariënpoel straat 4. Wed. A. H. Dirksev. Vuuren, Hooigracht 86a. J. P. M. de Winter, dienstknecht, Levendaal 191. M. de Winter, serveermeisje, Heerenstraat 18. Uit Leiden vertrokken; R. G. L. v. Aerssen, Amsterdam P. C. Hooftstraat 40 bov. L. Beekers, Rotter dam, Beatrijsstraat 61 E. Ravensbergenl Brugman, Rijnsburg, Burg. Meyboomstr. 44 F. C. de Bruijckere, Hoorn, Dal 3 H. Bunnig, Gouda, Palmstraat 126 H. J. C. Derksen, Wageningen, Stationsstraat 2 A. J. Diemont, Oegstgeest Wilhelmina- park 34 Chr. M. Diemont, Oegstgeest, Wilhelminapark 34 A. J. v. Diesen, Am sterdam, J. v. Galenstraat 58 IIIc G. Duin Purmerent, Oude Vischmarkt 4 Ph. N. v. Duist, Wassenaar, Wittenburgerweg 112 G. R. Epskamp, Leiderdorp Hoofdstraat 40 G. C. Filippo, Eindhoven, Parklaan 73 J. Chr. Heidema, Utrecht, Laan v. Soestbergen 47bis Wed. E. J. F. Dwars- huis-Hoedt en Fam., Batavia, Laan Trivelli 19 H. J. Hoexum, Amsterdam, Over toom 232 J. W. Hoexum, Groningen, Th. Atuessinklaan 29a Chr. v. d. Hoff, Oegst geest, W. Juffermansstraat 3 B. v. Ham- Hoosemans, Amsterdam, J. v. Galenstraat 100 I W. F. L. v. Houten, Wageningen, Eeresstraat 10 G. Imanse, Bloemendaal, Kleverlaan 121a J. J. Jong, den Haag, aan boord „Willem" C. Kila, Kampen, Galléstraat 27 A. Kralt, Rijnsburg, Lan- gevaart 21 C. H. Krantz, Berlijn, Ludw. Kirchstraat 10 S. Kronhofer, den Haag, Jac. Mosselstraat 21 A. J. Lemmers, Rotterdam, Alb. Dürerstraat 2 A. P. Manhave, Etten en Leur, Michttorenhoofd B 246 H. v. d. Meer, Hengelo (O.), v. Markenstraat 11 J. W. M. P. Meijbaum, den Helder, Rusthuis Dijkje J, Meijers en Fam., N.O. Indië C. L. Modderman, den Haag, Frankenslag 73 A. Monteba, Sassenheim, Hoofdstraat 130 H. J. C. J. Münninghoff, Woerden, Oudelandscheweg 20 M. A. v. Munster, Den Haag, 2e Schuytstraat 165 Ph. de Nie en Fam., Haarlemmermeer, Emmalaan 44 W. A. A. Owel, N.O. Indië J. Pardon, Zoeter- woude F 7 T. Pel, Grootegast, Stroobos C 40 P. V. Putman Cramer, den Haag, Nw. Parklaan 72 M. J. Ranke, Velsen, Bloemstraat 32 W. E. Reina, Haarlem, Lootsstraat 17 M. C. C. Riebeek, Schie- broek, Adrianalaan 146 E. P. Rink, Oegstgeest, Regentesselaan 61 A. C. Rin geling, den Haag, Laan v. Meerdervoort 631 M. Eradus-v. Roosenbeek, Haarlem, Lootstraat 17 J. A. Rosman, Den Haag, v. Meerkerkestraat 12 A. Schreuder en Fam., Gouda, Palmstraat 126 P. Smit en Fam., Kampen, Galléstraat 27 J. Star, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 48 J. Swaak, Oegstgeest, Leidschestraatweg 11 Th. T. Tjiong, Manchester Wed. A. C. v. Manen- Vlasveld, Amsterdam, Stadhouderskade 88 bov. L. de Vroede, Amsterdam, Jos Israëlskade 115hs A. A. v. Vueren, den Haag, Stationsweg 26a G. G v. Vugt en Fam., Rotterdam, Vlietlaan 35e Chr. M. Zirkzee, Sassenheim, Hoofdstraat 221.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11