Eltax Bus De vorming van het luchtrecht Het wereldkarakter der luchtvaart eischt wereld-luchtrecht v De uitgifte der val- sche rijksdaalders WOENSDAG 19 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 r~n Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 1 2.50 per kwartaaL Bij onze agenten *0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? MINDEK WIND EN WARMER. De Bilt seint: Verwachting: Matige Westelijke tot Zui delijke wind., gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Hoogste barometerst.: 769.3 te Toulouse. Laagste barometerst.:: 741.6 te Röst. Het gebied van hoogen luchtdruk over het Zuidelijke deel van het waarnemings gebied nam in beteekenis toe. Een rug van hoogen druk ontwikkelde zich over de Brit- cche Eilanden. Het centrum van de depres sie in het Noorden ligt thans voor de Noor- sche kust. Een secundaire storing passeer de hedennacht over ons land en ligt thans over West-Duitschland. In het Westen op den Oceaan kwam een nieuwe zeer diepe depressie tot ontwikkeling. In Zuid-Frank rijk en Midden-Europa hield het mooie herfstweer nog aan. Overigens heerscht in het geheele waarnemingsgebied buiig weer, met krachtigen Westelijken wind in onze omgeving: overigens is de wind meest matig. Op de Britsche Eilanden hegint het op te klaren. Voor morgen wordt afnemende en naar Zuid-West of Zuid krim pende wind verwacht, met gedeel telijk bewolkten hemel en eenige stijging van temperatuur. Regen van veel beteekenis wordt niet meer verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.30 uur tot Donderdagmorgen 6.02 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Donderdag 20 October voorm. 12.10 en nam. 12.34 uur. Maan op 2.59 uur Donderdagnacht. Maan onder 15.26 uur Donderdagmiddag. LUSTRUMVIERING DER L.H.D.C. Gisteravond herdacht de Leidsche Harley Davidsonclub haar eerste lustrum. Te 8.30 uur opende de voorzitter de bijeenkomst met een welkom aan de genoodigden, af gevaardigden van zustervereenigingen, leden, donateurs (trices) en introducé's, welke in grooten getale in de bovenzalen van de „Harmonie" feestelijk bijeen waren. Hierna werd werd het woord gegeven aan den len secretaris, die een kort verslag gaf over het vijf-jarig bestaan. Hierna werd overgegaan tot het overhandigen van een clubvlag door het dames-comité, bestaande uit mevr. G. P. M. van Eijken-Koopman, H-. A. M. v. d. Linden-v. d. Schaft en B. van Leeuwen-Majoleé, welke aan het bestuur werd over gedragen. Het bestuur aan vaardde deze vlag onder hartelijken dank aan allen, die bijgedragen hadden om dit geschenk mogelijk te maken. (Deze vlag door bovengenoemde dames vervaardigd, zal van 2 tot 5 November uitgehangen wor den (bij gunstig weer) aan het café rest. „De Harmonie", Breestraat). Vervolgens ging de voorzitter over tot het uitreiken van den kampioensbeker aan den heer J. Nieuwenburg, medailles voor het meest aantal verreden K.M. in club verband aan L. de Wit en J. M. Kooopman, zilveren plaquette beschikbaar gesteld door de vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingen Verkeer te Leiden aan de M.C. „Voorburg en Omstreken" en verdere individueele prijzen. Vervolgens had de vertooning plaats van de lustrumfilm „L.H.D.C.." Deze film gaf een zeer humo ristisch beeld van de verschillende sport evenementen en bijzonderheden in nauw verband met het doel en wezen der ver eeniging. De samenstelling dezer film mag als geslaagd heeten en deed vele herinne ringen weer levendig worden. De film operateur J. M. de Greeuw, die geheel be langloos de opname heeft verzorgd, moest dan ook na de vertooning een hartelijke compliment in ontvangst nemen. Hierna bleef het feestvierend gezelschap nog geruimen tijd bijeen. Op Maandag as. vindt de trekking der Sportfondsverloting der L.H.D.C. plaats en op Zaterdag 5 Nov. de eigenlijke lustrum viering. Openbare les van rnr. Goedhuis Bij de aanvaarding van het ambt van rrivaat-docent voor het luchtrecht aan de Rijksuniversiteit alhier neeft hedenmiddag n.r. D. Goedhuis een openbare les gehouden over „De vorming van het luchtrecht". Aan zijn voordracht is het volgende ontleend: Sprekers bedoeling is, eenige aspecten van de vorming van dit recht te behande len en wel die aspecten, die in het stadium waarin het luchtrecht thans verkeert, het meest op den voorgrond treden. Naast de vraag, wat onder luchtrecht moet worden verstaan, rijst de vraag: welke zijn de regelen, die het luchtruim en zijn tennuttemaking aan de luchtvaart beheerschen? Kunnen bestaande regelen op deze nieuwe materie worden toegepast, en voor zoover dit niet mogelijk is, hoe en op welke beginselen moeten nieuwe rege len worden getroffen? Men kan hierbij van twee verschillende opvattingen uitgaan. Volgens de eerste op vatting is de luchtvaart een verkeersmid del, waarvan alleen het middel nieuw is, terwijl de juridische betrekkingen, welke uit het gebruik van dit middel voortvloeien, nets origineels hebben. Hoogstens zou een zekere aanpassing van het gemeene recht aan dit nieuwe verkeersmiddel noodzake lijk zijn. Volgens de tweede opvatting, welke spr. tot de zijne maakt, brengt de luchtvaart zoodanige veranderingen in het wezen der gemeenschap teweeg, dat de regelen, die de luchtvaart beheerschen op een autonome basis dienen te worden opgebouwd. Bij de behandeling van het reeds gevorm de luchtrecht zal blijken, dat op een be langrijk gebied van de luchtvaart regels zijn getroffen, welke van een volkomen miskenning van het belang van de lucht vaart voor de geheele statenmaatscnappij blijk geven. De grondoorzaak is te zoeken in het ont breken van een algemeene rechtsovertui ging. Dit ontbreken eener algemeene rechts overtuiging verleidt eenerzijds tot het grij pen naar elders bestaande verkeers- en andere rechtsnormen. Dit is een nadeel, want het bergt de gevaren eener. rechts- verscheidenheid in zich, die het luchtver keer niet kan gebruiken. Anderzijds is het van oordeel, in zoover het luchtrecht, on bezwaard als het is met den last der tra ditie, vrijelijk kan worden ontwikkeld, en dus ook eenvormig. Er zijn drie factoren welke het speciale karakter van de luchtvaart bepalen: a. De mogelijkheid eik willekeurig punt der aarde van ieder ander willekeurig punt langs den kortsten weg te bereiken. Ter wijl het landverkeer als verkeersweg aan gewezen is op de ééndimensionale spoor lijn, autoweg enz., en het zee verkeer de tweedimensionale zeeoppervlakte als ver keersweg bezit, beweegt het luchtverkeer ZxCh in de driedimensionale ruimte. Hori zontaal zoowel als verticaal is zijn ver keersweg practisch onbegrensd en daardoor onafhankelijk van de natuurlijke obstakels, zooals bergen, woestijnen, zeeën en moe- assen. b. Daar de luchtoceaan overal en op elk tijdstip te benutten valt, kan luchtverkeer op ieder oogenblik ingesteld en beëindigd worden. c. Ais derde factor is de snelheid te noe men. Wat deze factor beteekent, wordt dui- celijk als men bedenkt dat de afstand tus- schen de twee op den aardbol verst ver wijderde punten reeds nu in drie dagen per luchtvaartuig kan worden overbrugd. De bovengenoemde eigenschappen maken bet luchtverkeer tot het eenige verkeers middel dat in staat is geheel op eigen kracht wereldverkeer in den ruimsten zin van het koord te bewerkstelligen. Een geheel nieuwe phase in de ontwikke ling van de luchtvaart zal aanbreken met de opening van de geregelde luchtdiensten over den Atlantischen Oceaan. Uit zijn beschouwingen over de betee kenis van de luchtvaart trekt spr. de vol gende conclusie: Met ae ontwikkeling van de luchtvaart is een eminent sociaal belang gvdiend. Deze ontwikkeling kan slechts haar vi.llen omvang bereiken, wanneer er vol doende waarborgen voor het bereiken van het wereldverkeer bestaan. De historie heeft geleerd, dat door dt toeneming in be langrijkheid van het verkeer de economi sche factoren de zuiver politieke op den achtergrond dringen. Deze gang van zaken zal zich in de luchtvaart herhalen, en het proces zal versneld worden zoodra de over tuiging begint door te dringen dat slechts door het zwaartepunt van de luchtvaart in het economisch belang te zoeken, de voor de luchtvaart onontbeerlijke universaliteit kan worden bereikt. Het constateeren van het feit, dat lucht verkeer beteekent wereldverkeer, leidt tot het stellen van den eisch, dat de vorming van het luchtrecht op een wereldbasis moet geschieden. Dit wil niet zeggen, dat men ieeds nu moet trachten een wereldcode te scheppen, maar het wil wel zeggen, dat zij uie met de vorming van het luchtrecht be iast zijn, na dienen te gaan of de wegen, welke zij bij die vorming volgen, uiteinde- Jijk zullen leiden tot het bereiken van het ideaal van een wereldluchtrecht. Uit het constateeren van het feit, dat met de ontwikkeling van de luchtvaart een eminent sociaal belang wordt gediend, volgt dat de op het gebied van de luchtvaart te stellen regelen de ontwikkeling van het luchtverkeer zooveel mogelijk dienen te bevorderen. Dit beteekent wat het publiekrecht be treft, dat rekening moet worden gehouden met de leering, welke getrokken kan wor den uit de historische ontwikkeling der andere verkeersmiddelen, n.l. dat door de economische pressie de politieke invloeden, welke bij elk verkeersmiddel een min of mer groote rol spelen, wordenn terugge- c jongen. Wat het privaatrecht betreft, beteekent dit dat op de schouders van den luchtver voerder niet zoodanige lasten wat betreft aansprakelijkheid enz. dienen gelegd te worden, dat daardoor de ontwikkeling van <_e luchtvaart vertraagd zou kunnen wor- uen. In den regel worden in de luchtvaart vergunningen tot het instellen van lucht lijnen verleend a titre de réciprocité, d.w.z. dat beide staten over en weer het recht hebben een luchtlijn te openen wanneer zij dit wenschen. De V.S gaan echter ver der en interpreteeren de reciprociteit zoo, dat slechts dan het recht tot het instellen v/an een luchtdienst wordt verleend, wan neer zij zelf niet alleen hetzelfde recht is rij gen, maar wanneer zij ook van dit recht or middellijk gebruik willen maken. Het behoeft geen betoog, dat een derge lijke opvatting allerminst bevorderlijk voor de ontwikkeling van de luchtvaart is. Op het oogenblik ontbreekt op het ge bied van de luchtvaart nog een algemeene overtuiging, dat iedere staat meer te win nen dan te verliezen heeft bij een vrijheid van luchtverkeer. Het wereldkarakter van het luchtverkeer eischt een wereldluchtrecht. De rechtsvor ming zooals deze tot nu toe is geschiedt, oriënteert zich in deze richting. Wanneer in de naaste toekomst een geregeld lucht verkeer over den Atlantischen Oceaan zal zijn ingesteld, zullen de factoren, welke reeds nu de rechtsvorming in de gewenschte richting leiden, een steeds krachtiger aan drang gaan uitoefenen De internationale codificatie van het luchtrecht is een symbool van de interna tionale eenheid in de luchtvaart. De op een wereldbasis berustende juridische ont wikkeling zal krachtig medewerken tot het bereiken van een internationale solidariteit, welke onontbeerlijk is voor de rol welke het luchtverkeer ten behoeve der gemeenschap bestemd is te vervullen. Tenslotte volgden de gebruikelijke toe spraken. GELOOF EN WETENSCHAP. Pater dr. Simons over Palestijnsche oud heden. De heer J. F. X. Sanders tot voorzitter gekozen. „Geloof en Wetenschap" heeft gisteren avond het seizoen geopend met een dub bele vergadering. In het eerste, huishoudelijke gedeelte, was het voornaamste punt de oplossing van een vreedzamen „kabinetscrisis". In het tweede gedeelte heeft dr. J. Si mons S.J. een belangwekkende lezing met lichtbeelden gehouden over „Het beeld van de steden van Kanaan". Ofschoon slechts zeer weinig leden de vóór-vergadering bijwoonden, twijfelen wij er niet aan, of aller nieuwsgierigheid naar den afloop daarvan staat in omge keerde evenredigheid tot de opkomst. Nadat de voorzitter, prof. dr. E. Carp, de bijeenkomst had geopend, heeft de secre taris de heer J. B. Wilmink, een jaarover zicht gegeven: ondanks de gevoerde actie bleef het ledental vrijwel stabiel 118. Een aantal voor een vereeniging als G. en W. veel te gering. Na een dankwoord van den voorzitter, die den secretaris gelukwenschte met het herstel van een ernstige ziekte, gaf de pen- ningmeesteresse, mevr. Van der Laan- Klaassens, het financieel verslag; de ont vangsten hadden bedragen f 430.21 1/2; de kas mocht zich verheugen in een batig saldo van 6.77. Namens de kascommissie gaf de heer J. H. A. Manders een loffelijk getuigschrift. In de nieuwe kas-commissie werden be noemd de heeren Manders, Barendsen en Van der Bergh. De bestuursverkiezing was in korten tijd beslecht. In plaats van de aftredende hee ren prof. dr. Carp, prof. dr. Berg en jhr. mr. De Milly werden bijacclamatie geko zen verklaard de heeren J. F. X. Sanders, mr. H. F. A. Donders en J. Riibenkamp. Tot voorzitter werd gekozen de heer San ders, tot vice-voorzittter de heer Donders, terwijl mevr. Van der Laan het ministerie van financiën ovedroeg aan den heer Rü- benkamp. De nieuwe voorzitter werd door prof. Carp op hartelijke wijze ingehuldigd. Spr. zeide, ervan overtuigd te zijn, dat de nieu- I we voorzitter zou trachten de vereeniging groot te maken. In sommige steden bloeit G. en W. op een wijze, waarop wij ja- loersch kunnen zijn. Spr. twijfelde er niet aan, of de nieuwe voorziter zou alles in 't werk stellen om van de Vereeniging dat te maken, wat met de bescheiden middelen mogelijk was. De heer Sanders deed daarop de toezeg ging zijn beste krachten te zullen wijden aan den bloei van G. en W. De voorzitter vestigde de aandacht der leden op een lezing over de Oxford-bewe- ging, welke op 15 November in het Patro- naats-gebouw te Oegstgeest zal worden gegeven door pater Piket. Spr. hoopte, dat ook veel Leidenaars blijk van belangstel ling zouden geven voor deze lezing door een oud-Leidenaar. Aan het slot van de huishoudelijke ver gadering heeft de heer De Milly aan den voorzitter, prof. Carp, dank gebracht voor diens arbeid en werkzaamheid aan het hoofd der vereeniging. De „Turksche" bovenzaal was intusschen volgestroomd met toehoorders voor de le zing van pater dr. Simons S.J. De spreker werd ingeleid door jhr. de Milly, die erkentelijkheid betuigde, dat pa ter Simons zijn vertrek naar Rome had uitgesteld om deze lezing te kunnen hou den. Pater Simons, zijn lezing aan vangend, zeide, dat Palestina niet alleen nu, maar van de oudste tijden af, een land is ge weest vol beroering. Vandaar dat sinds on heugelijke tijden de bevolking zich terug trok in versterkte steden. De geschiedenis van het Oude Testament is in hoofdzaak een geschiedenis van de steden van Ka naan. De archaeologen kunnen zich bij het doen van opgravingen vrijwel beperken tot de steden. Deze beperking in hun taak lijkt zeer vergemakkelend, doch de toe hoorders hebben gisterenavond wel de er varing opgedaan, dat slechts eindeloos ge duld, gepaard met een groot vernuft, de archeologen in staat stelt de historie van het oude Kanaan af te lezen uit de, wat spr. noemde, miserabele bouwresten en fragmenten. De fantasie, zij het dan ge breidelde fantasie, moet aanvullend te pas komen om een indruk te geven van het be schavingspeil in de vroege historie van het H. Land Op welk tijdstip de Kanaanieten, die in de prae-historische tijden de grotten in het gebergte bewoonden, ertoe zijn overgegaan zich in steden te vestigen, is thans nog moeilijker te zeggen dan enkele jaren ge leden Men weet het op geen duizend jaren af; de schatting is 3500 jaar vóór Christus. Toen de Israëlieten het beloofde land binnengingen vonden zij daar de steden der Kanaanieten. Deze steden waren be lachelijk klein. Jericho besloeg, tijdens zijn toppunt van bloei, een oppervlakte van 360 M. bij 160 M., doch in Jozue's tijd was het nog maar half zoo groot; de geheele stad zou een plaats kunnen vinden in de arena van het colosseum te Rome. Jeruza lem, als „stad van David", had een be bouwde kom van 4 H.A. De steden groeiden in der eeuwen „in de hoogte". Was de stad verwoest, dan wer den de puinen niet opgeruimd, doch óp de puinen bouwde men lustig voort. Men vindt bij opgravingen, welke tegenwoordig geschieden volgens een systeem van „af pellen", de verschillende tijdperken ge laagd boven elkaar. Gebouwd werd met in de zon gebakken klei en gedeeltelijk ook met natuursteen. Een grootsche bouwkunst, als in het nabu rige Assyrië en Egypte is niet tot ontwik keling gekomen. Zuilen bestonden uit groote klompen natuursteen op elkaar ge stapeld Met deze wetenschap verliest de krachts-prestatiè van Samson in de feest zaal te Gaza deerlijk aan luister, ofschoon deze held nog eenige andere kunst-stukjes op zijn naam heeft, welke zijn faam onge schokt laten. Na ter loops het brengen van kinderof fers bij nieuwbouw te hebben gememo reerd, wees spr. erop, dat de bouwkunst in het oude Palestina vóór de regeering van koning Salomon zóó weinig vooruit gang toont, dat in 1000 vóór Christus nog in dezelfde trant werd gewerkt als een paar duizend jaar tevoren. Uit den tijd van Salomon „een mo dern-georiënteerd vorst" toonde spr. de schamele resten van de grootsche paarden stallen en de „met gebreidelde fantasie" gedachte reconstructie. Ook werden verschillende lichtbeelden getoond van de cultus voor de „opgerichte steenen", waarvan in het O. T. herhaalde lijk wordt gesproken, en van den eere- dienst voor de zon. Toonden de Palestijnen over 't algemeen in de bouwkunst geen begaafdheid, een merkwaardige uitzondering vormt het gra ven van onderaardsche tunnels, om vanuit de vesting de bron te kunnen bereiken, welke veelal buiten de wallen lag. Licht beelden werden vertoond uit Gezer, Megiddo en Jeruzalem, in welke laatste stad onder Koning Ezechias een water tun nel naar de vijver van Siloë werd gelegd, welke tunnel als een slang zich door de aarde slingerde. Uitvoerig behandelde spr. de verdedi gingswerken: de dikwijls 10 M. hooge mu ren van natuursteen, boven welke zich nog een baksteenen muur verhief. Het „grootste dispuut onder archeolo gen", namelijk betreffende de historisch- vermaarde muren van Jericho, is thans op gelost op de juiste dateering na. Er zijn in Jericho vier muren uit verschillende tijd perken aan den dag gekomen, waarvan de laatste dubbel was. Bizonderheden uit het leven der inwo ners van Palestina vindt men ook over vloedig in de graven, die óf enkel- of mas sa-graven zijn. In de necropolen heeft men vele zeer kleine graven ontdekt, welke zou den hebben kunnen dienen voor een z.g. tweede begrafenis, terwijl ook begrafenis in „Hocker-stellung" niet onmogelijk is, ofschoon spr. deze wijze van begraven „tamelijk violent" noemde! Uit drie bronnen wordt dus de kennis omtrent de bewoners van Kanaan geput: le. uit de documenten; 2e. uit de ruïnes; 3e. uit de necropolen. De verschillende ge gevens te combineeren en te ordenen tot een samenhangend geheel is de moeilijke taak van de Palestijnsche archeologie. Aan het slot van de lezing heeft jhr. mr. de Milly den spreker bedankt voor zijn in teressante voordracht. RIJDT VANAF MORGEN 20 OCTOBER WEDEROM OVER DE WITTE SINGEL Een tweede valsctie munter in den Haag aangehouden De zaak der valsche munterij, welke Za terdagavond hier ter stede is ontdekt toen een winkelierster een valschen rijksdaal der had ontvangen, is dadelijk door de Leidsche recherche in samenwerking met de Nederlandsche Centrale inzake falsifica tie met kracht ter hand genomen. Reeds aanstonds stond het bij de politie vast, dat deze valsche munterij niet het werk van een eenling was en dat een of meerdere personen hierin de hand moesten hebben. De agent toch en de winkelierster, die den agent mededeeling had gedaan van net ontvangen van een valschen rijksdaal der, hadden den bewusten persoon op de Hoogewoerd zien praten met een anderen man, die evenwel spoedig verdween en door den agent niet achterhaald kon wor den, omdat hij reeds een arrestant ter be waking had en bovendien nauwlettend moest toezien, dat deze niets zou wegwer pen. De tweede persoon was op de Zaterdag- avondmarkt bovendien spoedig uit het oog verloren. Men had nu slechts een vaag signale ment van den vermoedelijken medeplich tige, doch dit signalement werd duidelijk, toen zich op den oproep der politie een zekere S. meldde, die 's avonds een vreem deling had hooren praten over de arresta tie van een vriend. De heer S. had hier aan verder geen aandacht geschonken, in de eerste plaats, omdat de verteller nu niet bepaald nuchter was en in de tweede plaats r iet, omdat hij onmogelijk kon weten, dat de politie ook dezen persoon graag in han- oen had. Toen hij evenwel in de avondbladen van Maandag van de affaire der valsche rijks daalders las, rees bij hem het vermoeden, dat het verhaal van den niet nuchteren man wel eens betrekking kon hebben op de arrestatie van den valschen munter. Daarom stelde hij de politie van zijn be vindingen in kennis en tevens kon hij een vrij goed signalement van dezen persoon geven, dat overeenkwam met het reeds opgegeven vage signalement. In den Haag verder gezocht. Er moest d>us verder gezocht worden en waar kon men dit beter doen dan in Den Haag, waar ook de eerste arrestant van- caan kwam. De Leidsche recherche stelde zich in ver binding met de Haagsche en deze zocht in haar archief om al spoedig tot de ont- cekking te komen, dat het moest zijn zekere P A. V., wonend in de Trompstraat aldaar. Deze man, die 54 jaar oud is, was in October van het vorige jaar uit de gevan genis ontslagen, waar hij eveneens wegens valsche munterij 21/2 jaar vertoefd had. Gisternamiddag nu werd een voorloopig onderzoek ten huize van deze persoon in gesteld. De man werd daar aangehouden en door den agent, die hem Zaterdagavond had zien praten met den gearresteerden B., her kend. Ten huize van V. werd een groot aantal ingrediënten in beslag genomen als baden, specie, een gietlepel en verschillende vloei stoffen, welke gebruikt kunnen worden bij bet vervaardigen van valsche munten. Valsch geld werd niet gevonden en de aan gehoudene zeide, dat hij niets met het slaan van valsche munt te maken heeft. De man werd na zijn arrestatie naar hier o/ergebracht, op vermoeden van mede plichtigheid aan de uitgifte van valsche munt. Na een kort verhoor en eenig verder on derzoek werd hij weer naar Den Haag teruggebracht en ter beschikking gesteld ;an den Commissaris der Afdeeling B. voor nader onderzoek inzake het vervaardigen van valsche munt en het in voorraad heb ben van grondstoffen, welke kunnen die nen voor het vervaardigen van valsche munt. Intusschen is het onderzoek in de wo ning van V. vandaag verder voortgezet, terwijl de politie tevens nagaat, of nog meerderen bij deze valsche munterij be trokken kunnen zijn. R. K. ALMA MATER KOOR. De repetitie zal hedenavond worden ge houden in het St. Antonius Clubhuis, in gang Mare, aanvang 8.15 uur. Maria-Congregatie Afd. Jongens, Par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph. A.s. Zondagmorgen wordt er weer een Recollectie-oefening gegeven voor Afd. A. De oefening begint om kwart voor acht precies, in de zaal M. Gijzen- steeg. Ze wordt geleid door 'n pater Re demptorist. De deelnemers gan gezamen lijk naar de H. Mis. Allen die hieraan nog willen deelnemen kunnen zich nog opge- ven, tot en met Vrijdagavond zij den eerw. dir. of secrtaris. UPT ■DT^CT'TTT-T-.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2