WOENSDAG 19 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN FIETSRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Aan verwondingen overleden. Gistermiddag is de 59-jarige ongehuwde arbeider J. Schuiring, wonende in een schip aan het Hoornschediep te Groningen, op den Paterswoldscheweg, waar hij per fiets reed, door een vrachtauto, bestuurd door T. H. uit Haren gegrepen Het slacht offer werd met ernstige verwondingen aan hoofd en beenen naar het R.-K. Zieken huis overgebracht, waar hij in den loop van den middag is overleden. Gistermiddag is de 68-jarige heer C. Hartog te Heemskerk, die per rijwiel uit een zijstraat kwam, bij het oversteken van den rijksstraatweg door een passeerende personenauto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij bleef zwaar gewond liggen en had o.m. een schedelbasisfractuur opgeloo- pen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleden. ROEKELOOSHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Jongen onder vrachtauto gedood. Gistermiddag is een dertienjarige jon gen te Amsterdam het slachtoffer gewor den van zijn roekeloosheid. Hij kwam op zijn fiets van Diemen en hield een vracht wagen vast om zich te laten sleepen. Waar schijnlijk door den krachtigen wind raakte hij de macht over zijn stuur kwijt, met het noodlottige gevolg, dat hij onder de ach terwielen van de auto terecht kwam. Hij was vrijwel op slag dood. De G.G. en G.D. vervoerde het stoffelijk overschot naar het Binnen-gasthuis. Even voor dat het ongeluk gebeurde, waarschuwde de bestuurder van een pas seerende bestelauto den bestuurder van de vrachtauto. De politie van het bureau Lin- naeusstraat 121, verzoekt den bestuurder van eerstgenoemd voertuig haar van inlich tingen te dienen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Tijdens het verhalen van het sleepschip Betty Dora, dat in de Waalhaven te Rot terdam lag, is gisteren het 12-jarige doch tertje van den schipper M. E. Hamel, wo nende aan boord van dat schip, over de rai ling geslagen en verdronken. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat, toen de „Betty Dora" werd verhaald, een lijn brak en het schip dientengevolge een schok kreeg. Het kind, dat op het dek slond, sloeg door dezen schok overboord en verdween direct in de diepte. De onmid dellijk gewaarschuwde rivierpolitie was spoedig met de „Politie UI", ter plaatse, maar pas na eenige uren dreggen slaagde men er in het lijkje van het kind op te ha len. Het stoffelijk overschot is naar het bureau van de rivierpolitie aan de Parkha ven overgebracht. Te Kessel (L.) is de 89-jarig landbou wer S. Segers, de oudste inwoner dier ge meente, door de duisternis misleid, in de Maas gevallen en verdronken. Zijn lijk is opgehaald. AMMONIAK UIT TANK ONTSNAPT. Groot aantal personen licht bedwelmd. Een wolk ammoniakgas, die ontsnapte uit een tank op een vrachtauto, heeft gis termorgen te Schiedam heel wat opschud ding gewekt en een ongeluk veroorzaakt, dat ten slotte nog vrij gunstig is afgeloo- pen. Gistermorgen om half acht kwam een vrachtauto van een expeditiebedrijf uit Hillegom aanrijden met een tank, die van IJmuiden naar Vlaardingen moest worden vervoerd en die op de weegbrug bij de Ver- eenigde Glasfabrieken aan den Buitenha venweg te Schiedam moest worden gewo gen. Toen de vrachtwagen het terrein van de glasfabriek opreed,e raakte een uitste kende kraan van de tank een kraanstelling van de fabriek en brak daardoor af. Ten gevolge daarvan ontsnapte de ammoniak, die zich in de tank bevond, in groote wol ken, meldt het „Hbld". De chauffeur zette de auto stop en nam de vlucht. Hij liep echter den verkeerden kant uit, raakte in een gaswolk en viel be dwelmd neer. Brandweerlieden voorzien van zuurstofmaskers hebben hem buiten het gevaarlijke gebied gebracht. Later is hij op medisch advies per politie auto ter observatie naar het gemeentezie kenhuis vervoerd. Eenige leden van het personeel van de Vereenigde Glasfabrieken werden even bedwelmd, maar konden spoedig worden bijgebracht. De gaswolk stoorde het verkeer op den Rotterdamschen dijk, den weg tusschen Rotterdam en Schedam. Vele voorbijgangers kregen ernstig last van het ammoniakgas. Sommigen raakten bedwelmd en vielen neer, anderen konden nog wel doorloopen, doch hadden veel last van het gas. De politie heeft het auto verkeer stop gezet. De trams konden met yesloten ruiten doorrijden. In de omgeving werden deuren en vensters gesloten om het nrikelende gas buitenshuis te houden. VISSCHERSBOTTER OP HET IJSEL- MEER OMGESLAGEN. De beide opvarenden gered. Gistermiddag is op het LJsselmeer bij Schokland, op de z.g. Schokergronden de visschersbotter H.K. 19, die het kuilnet had uitgezet, door een plotselingen rukwind omgeslagen. De beide opvarenden, de schipper H. Kok en diens zoon, slaagden KINDERVERLAMMIN G. In het gezin van den heer H. Th. J. van den Bosch, wonende Ruys de Beerenbrouck- straat te Delft, is een geval van kinder verlamming geconstateerd. Het patiëntje een meisje van 11/2 jaar, is in het St. Hip- polytusgesticht te Delft ter verpleging op genomen. Zondag j.l. hebben de behandelende ge- neesheeren kinderverlamming geconsta teerd bij het 8-jarig zoontje van de fami lie Doeland te Lexmond. Nader is gebleken, dat het hier geen ge val van kinderverlaming betreft. er in op de naar boven drijvende kiel te kruipen en zich vast te klemmen. Na een half uur heeft een Bunschoter visscher het wrak opgemerkt. Tengevolge van het on stuimige weer kon hij slechts den zoon aan boord nemen. De schipper is geruim en tijd daarna opgepikt door de H. K. 64. Men hoopt het omgeslagen schip nog te kunnen bergen. TWEE WONINGEN AFGEBRAND. Zieke vrouw bij buren ondergebracht. Gistermiddag is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de woning van A. J. Henselmans te Veldhoven. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dac aan blusschen niet veel te denken. De brandweer was kort na het ifitbreken van den brand ter plaatse. Het vuur was in- tusschen overgeslagen naar de aangren zende woning van de familie Diepers. Bei de huizen zijn tot den grond toe afge brand. De echtgenoote van Diepers, die ziek te bed lag, heeft men bij buren onder gebracht. De gezinnen woren laag verze kerd. BRAND TE ZAANDAM. Vanochtend omstreeks vier uur is door nog niet bekende oorzaak te Zaandam brand ontstaan in perceel Bloemstraat 23, waar in het eene gedeelte de sigarepmakerij en tabakopslagplaats van G. Schoen was ge vestigd, terwijl het andere gedeelte H. Oudendijk tot woning diende. Oudendijk, die gewekt werd door vallend hout en door binnendringende rook, waar schuwde de brandweer Deze was spoedig ter plaatse. Zij kon echter niet verhinderen, dat alles een prooi der vlammen werd. Het perceel, dat eigendom is van G. IJskes, was geheel uit hout opgetrokken. De twee ge deelten waren door een houten schot ge scheiden. De voorraad tabaksartikelen was laag, de inboedel van Oudendijk is in het geheel niet verzekerd. LIFTMOTOR IN BRAND GERAAKT. Hedenochtend te ongeveer 10 uur is brand ontstaan in het magazijn van de N.V. Han- delsvereeniging Holland, Luthersche Burg wal 10a te 's-Gravenhage. Het bleek, dat de. motor van de lift die in een huisje op het dak is geplaatst, vlam had gevat. Onmiddellijk werden de ijzeren deuren van de liftkoker gesloten, om uitbreiding van den brand te voorkomen en werd de brandweer gealarmeerd. Het brandje was spoedig gebluscht, maar het water had vrij aanzienlijke schade aan gericht aan de tapijten die in het magazijn waren opgeslagen. De motor van de lift is geheel verbrand, zoodat de lift buiten wer king is gesteld. De schade wordt door ver zekering gedekt. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. Vermoed wordt, dat de motor ten gevolge van kortsluiting in brand is geraakt. NIEUW SPOOR IN DE HAAGSCHE MOORDZAAK Dader een kennis der familie Groen? Het onderzoek naar den geheimzinnigen moord op Greta Groen te 's-Gravenhage, heeft een andere richting genomen. Het schijnt, dat men op grond van verschillen de aanwijzingen, welke uit Numansdorp ontvangen zijn, rekening houdt met de mo gelijkheid, dat de dader een kennis van de familie Groen is. De dader zou met be paalde bedoelingen een bezoek aan het huis in de Molenslootstraat hebben ge bracht, en toen tot zijn schrik de zieke dochter daar hebben aangetroffen, die hij niet had verwacht. Daarna zou zich het drama hebben afgespeeld, dat Greta Groen het leven heeft gekost. De politie tracht thans licht te brengen in verschillende omstandigheden. Wanneer blijkt, dat de oplossing van deze moord zaak in de goede richting gezocht wordt, wordt een verrassende ontknooping niet uitgesloten geacht. De nasporingen worden met onverminderde kracvht voortgezet, en de politie geeft de hoop, dat het haar ge lukken zal, dit geheimzinnige misdrijf tot klaarheid te brengen, niet op. Nog dage lijks worden allerlei aanwijzingen en me- dedeelingen ontvangen, die alle nauwkeu rig worden onderzocht. „Tel." ONEERLIJKE KLERK GEARRESTEERD. Twintig jaar gemeente Arnhem opgelicht. De Arnhemsche politie heeft den klerk J. W. M., die werkzaam was aan de ge meente-gasfabriek aldaar in arrest gesteld. Het was aan het licht gekomen, dat M. die reeds twee en twintig jaar in gemeente dienst was, zich gedurende twintig jaar aan frauduleuze handelingen had schuldig gemaakt. Hij heeft jaarlijks een bedrag van ongeveer duizend gulden verduisterd, zoodat de gemeente voor ongeveer 20.000 gulden is benadeeld. De fraude bestond hierin, dat M. kleine bedragen achter hield bij de verrekening met de afnemers van de muntmeters en bovendien had hij verschil lende bedragen zelf geincasseerd. HET ACHTERLICHTJE.... Driehonderd bekeuringen op één avond te Utrecht. Het achterlichtje heeft Maandagavond driehonderd Utrechtenaren een booze bui bezorgd, meldt de „Msbd." Eenige dagen geleden waren op twee punten van de stad werden er nog maar waarschuwingen uit gedeeld. De waarschuwingen liepen toen onverwachte controles gehouden en toen in de duizendtallen, zoo weinig deugdzame achterlichtjes zaten er op de Utrechtsche fietsen. Maandagavond was het opnieuw controle en nu bleef het eens niet bij waar schuwingen. De politie achtte nu termen aanwezig om tot bekeuren over te gaan. En het gevolg was, dat de eerste afdee- ling niet minder dan 176 „bonnen" ver meldde en de tweede „maar" 124. In to taal zijn dus drie honderd wielrydende Utrechtenaren de dupe geworden van de nukken van hun achterlichtje met of zon der rijkskeur. Rheumatische pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 60 ct. LUNTERSCHE WONDERDOKTER GEVERBALISEERD. Heeft hij advies gegeven? De politie te Lunteren heeft proces-ver baal opgemaakt tegen den z.g. Edeschen horlogemaker, Johan Althusius, die inmid dels na zijn verhuizing van Ede naar Lun teren den bijnaam van den Lunterschen wonderdokter heeft gekregen. Een Zeistenaar wilde den horlogemaker kruidendokter bezoeken. Hij kwam in Ede, doch wist niet dat Althusius was verhuisd. Aan wien vraagt men in zoo'n geval den weg? Natuurlijk aan een polite-agent. Dat deed de Zeistenaar ook. Kunt u mij zeggen, waar dokter Al thusius woont? vroeg hij en de agent gaf hem op beminnelijke wijze antwoord en verwees den man naar Lunteren, dat 5 K.M. van Ede is gelegen, zoodat de Zeis tenaar, die op de fiets was, daar eerst over ongeveer 20 minuten zou kunnen zijn. Maar de politieman deed meer. Hij begaf zich met bekwamen spoed naar het bureau om zijn chef, commissaris Huisman hiervan in kennis te stellen. Deze belde onmiddellijk de Luntersche politie op en gaf opdracht een oogje in het zeil te houden en op den juisten tijd in te grijpen. Aan beide ein den van de Achterstraat, waar de „krui dendokter" in perceel 25a woont, werd een post geplaatst en al spoedig werd de Zeis tenaar gesignaleerd, die na eenig vragen bij den horlogemaker aanbelde en even la ter binnengelaten werd, Eenigen tijd la ter kwam hij het huis weer uit en stapte op de fiets om weer naar Zeist terug te keeren. Maar een paar honderd meter ver der dacht hij aan het rijwielplaatje, dat hij nog aan zijn fiets bevestigen moest en stapte af. Op dat oogenblik kwam de hoofdagent T. Klaassen schijnbaar toeval lig aan. Wederom bleek de Zeistenaar gee nerlei argwaan te koesteren en vertelde honderd uit over zijn zieke vrouw, den „dokter" Althusius, diens brochure en krui den, waarvoor ook de inmiddels nader bij gekomen rijksveldwachter H. Hofman veel aanracht had. Zelfs toonde de Zeistenaar den politemannen zijn bezit aan kruiden, dat prompt in beslag genomen werd. Mèt den Zeistenaar werd nu de kruidendokter opgezocht. Hij verklaarde geen enkel advies verstrekt te hebben, doch slechts kruiden te hebben verkocht, die door den bezoeker verlangd waren. En als stuk van overtui ging toonde hij een bestelkaart, ondertee kend door den Zeistenaar. Het is dan ook zeer de vraag of tegen het simpele afgeven der kruiden iets gedaan kan worden; de politie heeft daarvan in ieder geval wel proces-verbaal opgemaakt, zoordat de kan tonrechter daarover kan beslissen. Maar meer succes heeft ditmaal mis schien het procesijverbaal wegens het ver strekken van geneeskundige adviezen. Im mers, de kruidendokter heeft volgens zijn verklaring tijdens het bezoek geen advies gegeven, maar de Zeistenaar heeft toch om kruiden gevraagd, die in de brochure van den horlogemaker aanbevolen werden voor een bepaalde ziekte waaraan zijn echtge noote lijdende is. Deze brochures worden bij duizenden ge drukt bij een Edesche drukkerij en door standwerkers op de markten in het gan- sche land verkocht, vroeger voor 25 cent, tegenwordig voor tien cent. De Zeistenaar had op de markt te Utrecht zoo'n exem plaar gekocht en ging af op hetgeen daarin vermeld stond. Dit zou dus als een advies kunnen worden opgevat. PSEUDO RECHERCHEUR AANGEHOUDEN. Gistermiddag is een 21-jarig chauffeur, woonachtig te Haarlem, in arrest gesteld. De vorige week had een dame, woonachtig aan den Harmenjansweg bij de politie aan gifte gedaan, dat er zich iemand in huis bevond. De politie stelde daarop een on derzoek in, doch toen zij vertrokken was, meldde zich korten tijd later een man, die haar mededeelde, dat het huis onder zijn bewaking was gesteld. De bewoonster, die geloofde met een rechercheur te doen te hebben verleende den man toegang, maar na diens vertrek kwam zij tot de ont dekking, dat zij een portemonnaie inhou dende een bedrag van 17.— miste. Spaar gelden en effecten ter waarde van enkele duizenden guldens waren onaangeroerd. De politie werd toen opnieuw gewaar schuwd en toen zij verscheen werd de be woonster medegedeeld, dat harentwege geen opdracht tot bewaking van 't perceel was gegeven. De politie wist evenwel den „pseudo rechercheur" te achterhalen. De rr.an heeft een bekentenis afgelegd. RECHTZAKEN GEVAAR VAN BESCHONKEN AUTOMOBILISTEN „Motorrijders en automobilisten moeten inzien, dat het besturen van motorrijtuigen en het gebruik van alcohol niet samengaan", zeide de officier van justitie van de Amster- damsche rechtbank in zijn requi sitoir tegen een automobilist, die onder invloed van sterken drank zijn auto had bestuurd. „Er ge beuren" zoo vervolgde de ver tegenwoordiger van het O.M. „al ongelukken genoeg op den openbaren weg en het opleggen van geldboeten brengt geen verbete ring, integendeel, het aantal ver balen neemt toe". De man, die voor de rechtbank terecht stond was een Larensche ingenieur. Op 16 Mei had hij eerst een bezoek aan de Ken- nemer Golfclub gebracht. Daarna was hij met zijn auto naar Amsterdam gereden, waar hij in een restaurant ging eten en waarbij het een en ander gedronken werd. In het restaurant ontmoette hij vrienden, die hem introduceerden in de studenten sociëteit aan de Sarphatistraat. Het mid dernachtelijk uur had reeds geslagen, toen de Larensche ingenieur het tijd vond om naar zijn woonplaats terug te rijden. Twee agenten van politie, die buiten de b-ocieteit op post stonden, dachten er anders over. „Meneer, u hebt te veel gedronken, u mag uw auto niet besturen". De automo bilist poogde de agenten tot andere ge dachten te brengen. Hij toonde na lang zoeken zijn rijbewijs. „Hij had het al lang in zijn hand, maar hij kon het toch niet vinden, wel een bewijs, dat hij teveel ge dronken had; bovendien was hij de socië teit uitgewaggeld", vertelde een der agen ten. Op raad van de politie was verdachte weer naar binnen gegaan om een kop kof fie te drinken. Een kwartiertje later was de ingenieur met een vriend naar buiten ge komen. Deze zou z.g.n. ryden. Maar te recht vermoedden de agenten, dat de in genieur het stuur buiten de stad weer zou overnemen. De vriend weigerde al gauw verder te rijden. De ingenieur nam het i-tuur over en reed zijn tijdelijken chauf feur terug naar de sociëteit. De politie iraakte aan het geval een einde, door den ingenieur, die zich hevig verzette, uit den auto te halen en proces-verbaal tegen hem op te maken. Die agenten aldus verdachte hebben mij hardhandig behandeld. Ik kon nöf best rijden, ik heb duizenden kilometers gere den! Pres.: Het is maar de vraag hoeveel u dien avond hebt gedronken! Verd.: Van dronkenschap was geen sprake. Een paar getuigen, studenten, waren a décharge door verd. opgeroepen. Veel konden zij niet verklaren, zij hadden „niets bijzonders" aan hun introduce gemerkt. Rechter baron van Tuyl van Seroosker- ken (tot verd.): U moest u schamen, dat een man van uw opvoeding en ontwikkeling hier terecht moet staan voor een dergelijk hoogst ernstig feit- De officier van justitie vorderde tegen verdachte een hechtenisstraf van één maand en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Verdachte verdedigde zichzelf. Hij be weerde, dat van dronkenschap geen sprake was, hij had spijt van het gebeurde, maar volgens hem was hier sprake van „een storm in een glas water". De rechtbank zal 1 November uitspraak doen. De volgende verdachte was een monteur. Hij zou onder invloed van alcohol op 5 Mei j.l. een motorrijwiel hebben bestuurd. Hij gaf toe drie glazen bier'te hebben gedronken, maar van dronkenschap was z.i. geen sprake geweest. Het O.M. vorderde tegen hem een week hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs. De derde verdachte was een vertegen woordiger die op den Spaarndammerdijk te Amsterdam zig-zag met zijn auto had ge reden. „Hij was zwaar beschonken" vertelde de agent, die proces-verbaal had opgemaakt. Dat deze man zichzelf dood wil rijden, moet hij zelf maar weten, meende de offi cier, maar hij vormt Voor andere wegge bruikers een doodelijk gevaar. Geldboeten helpen niets en brengen deze onverant woordelijke lieden niet tot betere gedach ten, daarom vorder ik een maand hechte nis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar Ook in deze zaken doet de rechtbank op 1 November uitspraak. ZIJN VROUW DOOR VERSTIKKING OM HET LEVEN GEBRACHT Op den lOen Juni van dit jaar overleed de vrouw van den kapper P. D. te Obdam Na de begrafenis begonnen merkwaardige geruchten de ronde te doen en fluisterde men in Obdam en in het naburige Heerhugo- v/aard, dat de kapper zijn vrouw vermoord zou hebben. De familie D. vormde een gelukkig gezin, totdat de dienstbode T. W. de driehoeks verhouding tot stand bracht. De dienst bode nam gedurende de maanden, waarin mevr. D. in een ziekenhuis te Alkmaar ver pleegd werd, de huishouding waar. In die periode is er een verhouding ontstaan tus schen den kapper en de dienstbode en deze verhouding bleef bestaan, ook toen mevr. D. weer thuis kwam. Toen men D, direct na den dood van zijn vrouw met zijn dienst bode zag fietsen, begon men te fluisteren. De politie liet het stoffelijk overschot opgraven en door dr. Hulst uit Leiden sec tie op het lijk verrichten, terwijl zij den kapper arresteerde. Uit de sectie bleek, dat mevr. D. een gewelddadigen dood gestor ven was en dit is bevestigd door den ver dachte, die na aanvankelijk ontkennen een bekentenis aflegde. Gistermiddag diende deze zaak voor de Alkmaarsche rechtbank. Aan D. is ten laste gelegd, dat hij te Obdam op 10 Juni 1938 zijn vrouw van het leven had beroofd, door haar den luchttoevoer te beletten of zóó te belemmeren, dat zy den verstikkingsdood stierf. Ter zitting erkende D. het hem ten laste gelegde. Hij ontkende na 'n ontmoeting met de dienstbode het voornemen te hebben op gevat. Dit was bij hem opgekomen toen hy met zijn vrouw stoeide. Hij had zijn recht- terhand in kaar keel gestoken en haar daar door gesmoord. Dr. Hulst had evenwel kne pen in den hals gevonden en als zijn ver moeden uitgesproken, dat daardoor de luchttoevoer was afgesloten. Verdachte achtte het mogelijk, dat hij zijn vrouw met zijn linkerhand de keel had dichtgeknepen. Aangezien de dienstbode door ziekte af wezig was en dr. Hulst verhinderd was aanwezig te zijn, is de verdere behandeling van de zaak uitgesteld tot 1 November. WIELRENNER VEROORZAAKT DOODE LIJK VERKEERSONGEVAL De openbare weg als racebaan Op 21 Juni j.L is op den Waalbandijk on der Echteld de voetganger D. H. zoodanig door een wielrenner aangereden, dat hij een hersenschudding opliep, ten gevolge waarvan hij korten tijd daarna overleed. De wielrenner, 21-jarige loodgieter A. M. uit Arnhem had zich gistermiddag ter zake van dood door schuld voor de Arnhemsche rechtbank te verantwoorden. Het ongeluk had zich volgens de getuigenverklaringen als volgt toegedragen. De verdachte keerde met een drietal clubgenooten terug van een wielerwedstrijd. Zij reden achter el kaar met een snelheid van 25 a 30 K.M. Op den Waalbandijk liep de voetganger H. in dezelfde richting als de wielrenners reden. Even voor de renners den man passeerden, belde een van hen. De voetganger stak toen den weg over. De beide voorste renners slaagden er nog in hem rechts te passeeren, doch de verdachte reed hem aan. Verdachte verklaarde, dat als de man rechts was blij ven loopen, er niets gebeurd zou zijn. De substituut-officier van justitie, mr. baron Speyart van Woerden, gispte in zijn requisitoir de wijze, waarop vele groepjes wielrenners den openbaren weg als een racebaan voor zich opeischen. De verdachte had bij behoorlijk uitkijken dit ongeluk kunnen voorkomen. Spr. eischte tegen verdachte tien dagen hech tenis. Uitspraak 1 November a.s. NOTARIS VERDACHT VAN VERDUISTERING De officier van justitie bij de Alkmaar sche rechtbank, mr. v. d. Feen de Lille vor derde tegen den ex-notaris van H. te Hoorn, wegens verduistering van 22.000 aan effecten, een jaar gevangenisstraf. Ver dachte had in 1933 van een family Mole naar, die onderling over een erfenis proce deerde, deze effecten in bewaring in een safe ontvangen en ze successievelijk voor dekking van een eigen schuldrekening bij een bank gebruikt. Hij erkende het hem ten laste gelegde, doch beweerde door zyn familie in staat te zijn geweest zijn schulden te regelen, wanneer de justitie niet had in gegrepen. De officier oordeelde ingrijpen in der gelijke gevallen een plicht van de justitie en was van oordeel, dat uit het deskundig onderzoek wel gebleken was, dat met het toezicht op de notarissen niet in orde was. De uitspraak werd bepaald op 25 Oct. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Rijwielen zonder roode bran dende achterlichten. Voor den kantonrechter stonden ver scheidene wielrijders terecht terzake, dat zij met hun rijwiel hadden gereden, welke niet voorzien was van het vereischte roode nrandende achterlicht. De eischen luidden 2.subs. 1 dag hechtenis. De vonnissen luidden ƒ1.subs. 1 dae hechtenis. Naar een boot gegooid. Voor den kantonrechter mr. de Bijl de Vroe moest terecht stan de mestschipper K. S. uit Leimuiden, wien ten laste was geelgd, dat hy op 25 Augustus j.l. toen de salon-passagiersboot „Succes" door de Ringvaart der Haarlemmermeer voer onder de gemeente Aalsmeer, naar deze salon boot met paardenmest heeft geworpen, waardoor deze werd verontreinigd. Ver dachte liet verstek gaan. Volgens het pro ces-verbaal was verdachte boos geworden, omdat naar zijn meening bovengenoemde alonboot te snel voer. Bij een nader inge steld onderzoek bleek dat niet waar te zijn. ALs getuige werd in deze zaak gehoord de heer J. Harland uit Leiden, de kapitein van bovengenoemde boot, die een en an- d^r nader toelichtte. De ambtenaar van het O.M. eischte tegen "erdachte een geldboete van 10.— subs. 5 dagen hechtenis. De kantonrcehter ver oordeelde verd. tot e engeldboete van 5.— ^ubs. 3 dagen hechtenis. Overtreding Ai'beidswet. Terecht stond H. L. J. B. uit Hill e- d o m, houder van een pompstation voor benzine, olie enz., wegens overtreding der arbeidswet. Verd. had door een zekeren F v. d. M. na bezetten tijd olie en ben zine alten afleveren. Eisch en vonnis f 2 .subs. 1 dag hechter!?

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11