STADS NIEUWS MAANDAG 17 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 leiden krijgt een consultaie- bureau voor onvolwaardige arbeidskrachten. De afd. Leiden van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den ar beid voor onvolwaardige arbeidskrachten ontplooit momenteel groote activiteit. In de vergadering van 30 September j.l. onder leiding van den wethouder van Sociale Za ken, is een voltallig bestuur gekozen, be staande uit de heeren J. J. van Stralen, voorzitter, C. R. L. Oostveen, mr. P. A. van Toorenburg, mr. F. J. J. Trapman, H. W. Wittenaar en Th. W. Zouteriks, se cretaris-penningmeester. Besloten is tot oprichting van een consultatie-bureau, waarvoor zitting houden de heeren C. R. L. Oostveen en L. H. Janssen, met daaraan toegevoegd als adviseur de ambtenaar voor den buitendienst der A. V. C. de heer G. W. Paauw Jr. Het ligt in de bedoeling der commissie te beginnen met het verstrekken van ad viezen aan jeugdige onvolwaardigen en het nemen van preventieve maatregelen, in de hoop in de toekomst velen hunner aan gepasten arbeid te kunnen helpen. Doordat deze tewerkstelling zuiver zake lijk wordt bekeken, houdt de bewering dat in dezen tijd, nu volwaardigen zelfs geen werk kunnen vinden, voor onvol waardigen geen pogingen gedaan moeten worden, geen steek. Iemand die onvol waardig is, behoeft niet minderwaardig te zijn. Tal van bedrijven hebben onvol waardigen in dienst, die even goed of nog beter voldoen dan volwaardige arbeids krachten. De arbeidsinspectie stelde destijds een onderzoek in bij 481 bedrijven, waar in to taal 74.856, volwaardigen tegen 1026 on volwaardigen werkzaam bleken te zijn. In laatstgenoemde groep kwamen zoowel ge schoolde- als ongeschoolde krachten voor. Het is dan ook absoluut niet noodzakelijk, dat onvolwaardige arbeidskrachten immer op ongeschoolden arbeid aangewezen zou den zijn. De A.V.O. heeft tal van gevallen behandeld en blinde typisten, doof stomme meubel-, kleer- en schoenmakers volwaar dige betrekkingen bezorgd. Eveneens heeft de A.V.O. voor lichamelijk gebrekki- gen, slechthoorenden en ongevalspdtiënten veel practisch werk verricht. Het is uiteraard, niet doenlijk dat de A. V. O., met als centraal punt Amsterdam, alle gevallen kan behandelen. Vandaar dat in verschillende plaatsen consultatie-bu- reaux zijn opgericht, zooals nu ook in Lei den is geschied. Daar zullen de onvolwaar*- digen in de gelegenheid gesteld worden, hun verlangens kenbaar te maken. Hierbij zij opgemerkt dat het niet de bedoeling is, dat de A. V. O. zich op sociaal-medisch gebied gaan begeven; haar taak is zuiver sociaal-economisch. De gevallen die bin nenkomen, zullen gescheiden worden in de navolgende groepen: 1. de onvolwaardigen geschikt voor het bedrijf, 2. daarvoor niet geschikt, doch in aanmerking komend voor een werkplaats, 3. bestemd voor een oplei ding, 4. de plattelandsgevallen, waartoe be- hooren degenen, die door hun gebrek aan huis gebonden, geholpen dienen te wor den aan huis-arbeid. De afdeeling Leiden is er .van overtuigd dat door de instelling van een plaatselijk consultatie-bureau irt een reeds lang be staande behoefte wordt voorzien en hoopt da door zeer velen hiervan gebruik ge- maak zal worden. Het consultatie-bureau heeft zitting iede re 3e Dinsdag van de maand, van 78 uur namiddag, in een der lokalen van de Ge meentelijke Arbeidsbeurs, Levendaal 1 hoek Garenmarkt; voor de le maal op Dinsdag 18 October a.s. De werkzaamheden van het consultatie bureau strekt zich uit over belanghebben den uit Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Oegst- geest, Rijnsburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. DE MATHESIANEN VIEREN FEEST. De Ver. van Mathesianen heeft Zater dagavond in de Stadsgehoorzaal op alles zins feestelijke wijze haar jaarfeest ge vierd. Onder hen, die de zaal geheel vulden, merkten wij o.m. op den directeur van Ma thesis Scientiarum Genitrix, den heer A. van Dijk, dr. C. A. C. Crommelin, mr. C. J. Goudsmit, leeraren van M.S.G. en het Kamerlingh Onnes-laboratorium en verder afgevaardigedn van bonden van Technici, zustervereenigingen en van de afd. Leiden en Den Haag van Vola. Allen werden door den voorzitter, den heer J. S. Göbel, in een vlot speechje har telijk verwelkomd. Spr. vond tevens gele genheid te wijzen op de dertien excursies, o.a. naar Stork in Hengelo, de Fora-fabrie ken en de Staatsmijnen, en de acht lezin gen of filmavonden, die door de Vereeni ging in het afgeloopen jaar werden geor ganiseerd. Na zoo allereerst de vele voordeelen van het lidmaatschap te hebben gereleveerd, wekte hij met aandrang op niet langer buiten de vereeniging te blijven staan, maar als lid toe te treden. Spr. is dank baar voor de gunstige positie, welke de vereeniging thans inneemt, maar dit neemt niet weg, dat al werd een recordaantal le den bereikt, er toch nog velen zijn, die in V.V.M. thuis hooren. Spr. spoorde daarom alle leden aan mede te doen aan de nieu- we-leden-mobilisatie, dit te meer, omdat deze mobilisatie ook een cultureele zijde heeft. Is de M.S.G. eenig in ons land, ook de V.V.M. is dit in niet mindere mate. Tenslotte dankte de heer Göbel allen, die steeds op de een of andere wijze de V.V.M. hadden bijgestaan of hulp verleend. Hierna werd het doek gehaald voor het eerste bedrijf van het uit drie bedrijven bestaande blijspel „Als een kwartel". Dit spel, dat vol geestige vondsten zat, beleef de een vlotte en goed uitgebeelde opvoe ring, waarmede allen zich kostelijk amu seerden. Dat tante Leentje nog niet zoo doof was als zij het deed voorkomen, bleek maar.al te duidelijk in het derde be drijf, waar zij allen een gevoelige les gaf. Tusschen de bedrijven bracht John Lyons en zijn band vroolijke muziek, ter wijl dit gezelschap direct na de pauze en kele show-nummers ten gehoore bracht. Een bal, onder leiding van den heer S. P. Wielinga, besloot deze feestviering, waarop V.V.M. met groote voldoening kan terugzien. Bioscopen. Trianon. MEISJES ACHTER TRALIES In de filmrubriek van deze week gaven we reeds een korten inhoud weer van de boeiende film „Meisjes achter Tralies", een Fransche film van Leonide Muguy. Deze film brengt ons in een particuliere tuchtsschool in kennis met het daar heer- schende „systeem van opvoeding", dat moge lijk iets te schril is weergegeven om later het nieuwe systeem beter te doen uitkomen. Waarmee we natuurlijk allerminst het oude systeem willen goedpraten. Verre van dat! Een fout in deze film achten we het aan blijven van de oude directrice (een feeks bij uitnemendheid!), wanneer de nieuwe directrice haar nieuwe opvoedingsmethode in practijk wil brengen. Elke opvoedings methode heeft vooral wanneer zij moet wor den toegepast in een tuchtschool haar zwakke, of beter gezegd haar gevaarlijke zijde en elke kans om dat systeem als ver keerd te betitelen wordt natuurlijk gretig door de oude directrice en haar even ijverige helpsters uitgebuit. De nieuwe directrice, Annie Ducaux, heeft het dus allerminst gemakkelijk. Dat laat zich begrijpen en haar taak eischt zooveel zorg van haar, dat zij haar levens geluk daarbij in de weegschaal stelt. Want de dokter van de school, die met haar verloofd is en die gezegd heeft, dat de leiding der school in haar handen werd gelegd, bemerk al spoedig, dat Yvonne meer voor haar saciale taak van opvoedster dan voor hem gevoelt en hem dus verwaarloost. Die verwijdering tusschen beiden wordt van de zijde des dokters nog vergroot, wan neer hij liefde opvat voor de beschermelin ge van zijn verloofde, die bij hem in de kliniek werkzaam is geworden. Die verhou ding wordt ontdekt door een mede-verpleeg de, die door chantage cigaretten en alcohol van het meisje Nelly weer los te krijgen, wat natuurlijk weer nieuwe conflicten schept, eindigend met een goed getroffen slotscène, waarin Nelly zich opoffert om den dokter niet te blameeren, doch waèr- bij ten slotte toch de waarheid aan het licht komt. Het eind van het lied is, dat zoo wel Yvonne als Nelly een illusie armer zijn, maa rbeiden slaan zich er door heen, de eerste door een serieuse toewijding an haar taak, de laatste door haar herkregen vrij heid. Corinne Luchaine als Nelly en Annie Duoaux als Yvonne maken van deze film iets zeer bijzonders en de muziek is goed getroffen. Voor de pauze gaat als komisch num mer „De Bierbaron" met Edward G. Robin son in de hoofdrol. Een vermakelijk Ameri- kaansch product. Casino. „de wreker" en „vol GAS". „De Wreker" is John Woyne, u kent hem waarschijnlijk wel: hij is een van die man nen, die in de nog niet heelemaal gecivili seerde uitgestrekte gebieden van Texas, den strijd aanbinden met veedieven en an der onguur gespuis. Daar is het nog het echte en onvervalschte Wilde Westen, daar hangt nog de sfeer van de romantiek. Te gen den melodischen achtergrond van een vrijwel permanent geklepper van paarden- hoev-.i spelen zich staaltjes af van durf en moed. Schoten knallen in de duisternis, vee wordt geroofd, een hooge prijs wordt ge steld op de arrestatie van den bende-lei der, een mesje vlucht voor den bandiet, messen vliegen door de lucht, sluippar- tijen in rotsgangen, achtervolgingen tot in de woestijn, stoute staaltjes van rijkunst, John Wayne, die alleen een heele bende arresteert, enz. enz. Kortom het is een ver haal om van te smullen. Psychologische complicaties zijn er niet, alles is durf en behendigheid met aan het einde de beloo ning. John Wayne is sheriff geworden en het meisje, dat hij uit de handen der roo- vers hield, is zijn vrouw geworden. De tweede film „Vol gas" is in den grond der zaak van hetzelfde genre. Het verhaal speelt zich hier echter af in een meer ge civiliseerde omgeving. De paarden zijn hier vervangen door de auto's, maar die racen er dan ~ck geducht op los. Het gaat hier om het winnen van een auto-race en daar ko men heel wat intrigues bij te pas. David Sharpe en de niet bijster schoone Mickey Daniëls zorgen er echter voor, dat de rechtmatige wint en zij doen dat cp doortastende, en veelal ook zeer humoris tische wijze. In beide films ontbreekt de spanning noch de humor, zoodat het wel gevulde programma van Casino deze week een attractie biedt, welke gewaardeerd zal worden. Luxor. DE OLYMPIADE TE BERLIJN. In Augustus 1936 werden te Berlijn de Olympische spelen gehouden en nu ruim twee jaar later komt eindelijk de groote film van dat sportgebeuren, de schepping van Leni Riefenstahl op het witte doek. Want een schepping is deze Olympiade film, een schepping, welke de toeschou wers tot de ontdekking zal brengen, dat het geenszins noodig is een lange reis te ondernemer ter bijwoning van de Olym pische spelen. Men ziet ze hier op het witte doek uit voeriger, gemakkelijker, en spannender. Uitvoeriger omdat het onmogelijk is bij persoonlijke aanwezigheid zooveel te zien als hier in deze film wordt getoond. Gemakkelijker en dat behoeft geen na dere toelichting. Maar vooral spannender, omdat Leni Riefenstahl erin is geslaagd, de historie uit al dat oude filmmateriaal te doen her leven. Zoozeer heeft zij in elk onderdeel van de tallooze phasen uit de Olympische strijd de spanning weten te leggen, dat men het gansche gebeuren opnieuw in al zijn spanning meemaakt. Dit geldt niet alleen voor de loopnummers, waarin bij wijze van spreken op zichzelf reeds span ning ligt, merkwaardigerwijs heeft zij juist in die nummers, die op het athle- tiekveld het oog nauwelijk geboeid kun nen houden, zooveel leven weten te bren gen, dat zij veel emotioneeler worden, dan zij in werkelijkheid plegen te zijn. Speer- en discuswerpen, hoog- en ver springen, het polsstokhoogspringen voor al, dat na vijf uur van zenuwsloopenden strijd nog niet beslist was en bij de fak kels een fantastische belichting krijgt, die het effect van het emotioneele duel Ja panAmerika nog verhoogt al deze nummers leven voor het oog en maken deze film tot een prachtig sport-kunst- werk, dat geenszins voor de filmroman behoeft onder te doen. De opnamen der loopnummers worden echter op den duur langdradig en eenige beperking hierin zou de film nog ten goede komen. Het schoonst is de film echter in 't be gin, als men erin slaagt de oude Griek- sche kunst, de overblijfselen der Griek- sche beschaving, de prachtige beelden uit de Grieksche oudheid niet slechts te doen herleven, maar waarlijk levend te maken in al hun schoonheid. Hier is de film een meesterwerk geworden. Als de volgende week in het tweede deel der film de Hollandsche zwemsters op het witte doek zullen verschijnen, zal de aantrekkelijkheid ervan nog zooveel grooter zijn. Na deze belangrijke sportfilm gaat er een alleraardigste romantische film van een lief baronesje in de Hongaarsche poesta. Dat baronesje is Martha Eggerth en zingt dus voortreffelijk. Zij doet dit niet op haar landgoed, op het Margaretha- eiland in Boedapest, maar zij is ook wer kelijk charmant als waardin van haar auto-csarda. Het is zoo het oude gegeven, maar met Hans Söhuker, Lucie English en Tibor von Halmay zoo charmant en geestig ge speeld, dat men er een zeer genoegelijk uur aan beleven zal. Lido. DE TEST-PILOOT. De directeur van het Lido-theater. de heer Hartman, viert zijn dertigjarig ju bileum als bioscoop-exploitant, en van dit jubileum kunnen alle bioscoop-bezoe kers profiteer en, want als feestnummer wordt vertoond de befaamde Amerikaan- sche film „Test-piloot". De keuze van deze film moge, wat de naam betreft, een toevallige zijn, toch correspondeert de titel van deze sensa- tioneele film merkwaardig met het jubi leum, dat in Lido-theater wordt herdacht. „Test-piloot" wordt in beter Hollandsch vertaald met „Invlieger", en ook de' heer Hartman is zulk een „invlieger" geweest, toen hij dertig jaar geleden in Leiden zijn eerste bioscoop-theater opende. Uit deze episode heeft Vrijdag de heer Hartman voor zijn genoodigden op dezen bizonderen avond aardige feiten mede gedeeld, waarna als „bewijsmateriaal" een film werd vertoond van de 3 October- feesten in 1911 een filmpje, dat in 't geheel niet als grappig was bedoeld, maar oer-komisch aandeed. Het feestprogramma vóór de pauze is in den luchtigen trant: journaal, een al lerdwaast één-actertje, waarbij de ge- heele handeling draait om een man, die met één van een tweeling is getrouwd, en deze ééne voor de andere aanziet. Tenslotte een prachtig gekleurd en een geestig teekenfilmpje. En dan na de pauze het grootsche film werk „De Test-piloot". De binnen- en buitenlandsche bladen, die dit werk hemelhoog hebben geprezen, hebben niets te veel geroemd. „Test-pi loot" is werkelijk een prachtige film. Onze collega van de „Daily Mail" schreef: „Een groote film van de lucht, een magnifieke film, met zeldzame kun digheid vervaardigd". Dat was juist geoordeeld, maar even veel recht deed „De Tijd" aan deze rol prent wedervaren, schrijvend: „Een mees terlijk drama van wijde allure en diepen inhoud". Het is een film met ademlooze sensa ties, maar ook met een diep gevoeld psy- chologisch-raak spel, waarbij vooral de drie groote sterren: Clark Gable, Myrna Loy en Spencer Tracy, hun kunstenaars talent den vrijen loop laten. Zooals twee jaar geleden .Muiterij op de Bounty" en -verleden jaar „Stormdui- vels" elk op eigen wijze het epos van de zeevaart, méér was dan een groote avon turenfilm en opgeheven tot dat niveau, waar de elementen zelf een schier my stieken achtergrond vormden zoo is dit jaar de film „Test-piloot" een verheerlij king van de eindelooze blauwe lucht en van die durvende duivels, de invliegers der nieuwe toestellen, wier taak niet is, zooals nog al te velen meenen, het uit voeren van waaghalzige bravourestukjes, maar, zooals de Amerikaan zoo treffend zegt, „those men who live long enough to lay a floor up there, so some day the world can go to bed in it": hun werk, waarvoor zij vaak met hun leven beta len, is de lucht zoo veilig te maken, dat anderen er zich als in hun eigen bed op ter ruste kunnen leggen. De karakteriseering van de hoofdper sonen in dit gelukkig-eindigende drama is ongewoon, maar goed getroffen. De technische vraagstukken, aan het filmen van vliegtuigen rijkelijk verbon den, zijn prachtig opgelost en met on gewone bravour. Het is één van de knap ste films, die wij tot nu toe op dit gebied zagen. „Lido" presenteert een jubileum-pro gramma, waarmede het eer inlegt en waarmede de goede naam van het Steen straat-theater opnieuw bevestigd wordt. Aan de directie èn met dit jubileum èn met deze film onze gelukwenschen! Rex. HET MEISJE UIT DE ONDERWERELD. Een meisje, dat onschuldig ter dood wordt veroordeeld wegens moord, een misdadigersbende, die haar tot eiken prijs uit de gevangenis wil bevrijden en een jon geman, die toevallig met haar in kennis komt en advocaat blijkt te zijn, ziedaar een pracht onderwerp voor een spannend film werk. De titel van deze film „Het meisje uit de onderwereld", zou doen vermoeden, dat deze jongedame in de misdadigerswe- reld thuis behoorde, doch door toevallige omstandigheden is zij in dit milieu terecht gekomen. Er wordt iemand in een kamer vermoord, waar zij bij aanwezig is, de da der verdwijnt en zijn wordt wegens moord gearresteerd. De jury vindt haar schuldig en spreekt het doodvonnis uit. Wanneer zij per aufo naar de gevangenis wordt overge bracht veroorzaakt de bende een auto-on geluk. Zij weet te ontvluchten en stapt in de auto van een jongeman, die deze bijzon dere kennismaking niet onaardig vindt. Al spoedig is de politie haar weer op het spoor, doch zij wordt door hem in bescher ming genomen en er ontstaan nu span nende en gevaarvolle avonturen van dit tweetal, die zij echter weten te overwin nen. De bende wordt gearresteerd, alsmede de moordenaar, waarna deze spannende ge schiedenis eindigt met het gebruikelijke happy-end. De film voor de pauze „De pionier van Kentucky" geeft de moeilijkheden te zien van een groep kolonisten. De hoofdrol in deze film wordt vertolkt door George O'Brien, die hiervan een knappe vertolking te zien geeft. In 1775 trekt Daniel Boone met een 30-tal fami lies naar een rijke en vruchtbare grond om een nieuwe nederzetting te stichten. Zij worden echter bedreigd door Simon Girty, een halfbloed, waar zij veel last van on dervinden. De tocht gaat langs een moei lijke weg, door stroomversnellingen en noodweer, doch eindelijk bereiken zij de Kentucky-vallei. Na vier maanden is een sterke stad gereed gekomen, doch dan komt een koerier van den gouverneur, die mededeelt, dat de grond betaald moet wor den. Boone vertrekt met den Zwarten Ade laar naar den gouverneur, doch Boone wordt door Indianen gevangen genomen m tot den marteldood veroordeeld. De Zwarte Adelaar weet hem te bevrijden en Boone vlucht naar de nederzetting. De In dianen komen nu in drommen naar de stad en er ontstaat een hevig gevecht met Girty als aanvoerder. De Indianen geven den strijd op, doch Girty wil met Boone afrekenen. In een gevecht van man tegen man weet Boone te overwinnen, zoodat de kolonisten verder rustig kunnen leven. Een uitgebreid journaal en enkele korte films voltooien dit programma, dat wij van harte kunnen aanbevelen. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. Leiden CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaa: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. (Kantoor). Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Dag. Bestuursvergadering, 8 uur (Kantoor). Kantoorf bouwvakarbeidersbond, (Zaal 10), 's avonds 7.30—8.30 uur. Dinsdag: Tuinbouwcursus, 8 uur. (Zaal 6). Don derdag: Bestuursvergadering R. K. Groen- tenhandelaren, 8 uur. Vrijdag: Leden vergadering Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphaël", 8 uur. (Zaal 6) Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. Bibliotheek 78 uur. INTERPAROCHIEELE S, JOSEPH S GEZELLLEN VEREENIGING Rapenburg 52. Beurtrooster: Maandag F. O verdijk en J. Bentveld Dinsdag: Alle commissaris sen present Donderdag: J. Post en Th. van Dijk Zaterdag: C. v. d. Meel en P. Rijzevoort. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. 8.30 uur Repetitie Too- neelfonds Adolf Kolping. 8.30 uur Voort zetting Biljartcompetitie. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte vergadering Afd. Gelellen. Spreker de weleerw. Pater Singers, onder werp „Ik ben Christen." Woensdag: 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. 8.30 uur Aspirantencur sus 8.30 uur Repetitie Liedertafel „Se bastian Schaeffer". 8.30 uur Repetitie Tooneelclub Adolf Kolping. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. 8.30 uur Voortzetting Biljartcompetitie. 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub. Vrijdag: 8 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweit zer" 8.30 uur Aspirantencursus. Za terdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur 8.159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". 8.15 uur Tafeltennisclub. Mededeelin- gen: Gezellen weet U het al dat onze Ge- zellenretraite te Noordwijkerhout wordt gegeven van 2528 Dec. Vergoeding 6.50 Men kan in termijnen, betalen of wekelijks bij den huismeester; ook zijn wij bereid het aan huis te halen. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: 4.30 uur Aspiranten; 5.15 uur Crescendogroep. Dinsdag: 5.30 uur Scho- la Cantorum. Donderdag: 4.30 uur As piranten, 5.15 uur Crescendogroep. Vrij dag: 5.30 uur: Schola Cantorum. Hallo Boys! Weer nieuws van het St. Odo-Pers- Bureau! Daar gaat ie: De Ouderavond als besluit van ons St. Odofeest zal plaats heb ben niet op 18 November, maar op Vrijdag 25 November a.s. in het St. Antonius-Club- huis. Met deze uitvoering doen alle drie onze Groepen mee natuurlijk en onder de Pauze krijgen jullie weer een heele zak met vijgen. Is dat wat of is dat niks! O zo! Ik ben al aan het sparen!! Dan: de Schola Cantorum zal het druk krijgen, maar we zijn niet bang voor een beetje. Naast de verschillende Kerkelijke Feesten, die we zullen opluisteren, staan de volgende bui ten-kerkelijke uitvoeringan op het pro gram: Zondag 30 October, dus dat is al gauw, zingen we in de Stadsgehoorzaal bij gelegenheid van de Christus-Koning- Herdenking. DanDinsdag 15 Novem ber zingen- we by gelegenheid van het 75- jarig bestaan der H. Familie, ook in de Stadsgehoorzaal (in de groote Foyer). Dan: Vrijdag 25 November de Ouderavond. En dan nogVrijdag 16 December: dan geven we een Advents-Kerstavond in Voor hout. Boys! komt trouw op de repetities en werkt stevig! Goed zoo! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. INTERPAR. St. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Maandag: Geen Patronaat. Dinsdag: 8 uur Franciscusridders I. Woensdag: 6.45 uur Franciscusvrienden (Groene Le ger). 8.15 uur Godsdienstonderricht, waarna recreatie. 8.30 Franciscusrid ders IIGezellen. Donderdag: 8.15 uur Franciscusridders III. Vrijdag, 6.45 uur Franciscusvrienden (Blauwe Leger) 6.30 Zaagclub B. 7.45 Voetbalclub. 8.15 uur Gezellen. Zaterdag: 35 uur Tee kenclub 7.30 uur Franciscursridders (Adspiranten). KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater." Burcht: St. Antonius Clubhuis. Dinsdag: 7.35 uur Franciscus Tarcisius- ban. Woensdag 6 uur: Asporantenban. 7.35 uur Antonius-, Arnoldus- en Serva- tiusban. Donderdag: 7.45 uur Paschalis- en Martinusban. Vrijdag, 7.30 uur: Post zegelclub. Zaterdag: 3.30 uur Zangclub. Inschrijving nieuwe leden Zondagmid dag. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag: 8.30 uur Godfriedban. Dins dag: 6 uur Sleutelkoor 8 uur Kardinaal von Faulhaber. 8 uur Adspiranten I Woensdag: 7.30 uur Adspiranten II Don derdag 8 uur Trommelen. Vrijdag 6 uur Sleutelkoor. 8. uur Jonge Wacht afhalen er. afrekenen. 8 30 uur Franciscusban. Zaterdag 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders en Sleutelkoor leden 7 uur: Lodewijkban. Kruisvaarders spaart brokken voor de missie. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarders! Maandagmorgen was de opkomst in de Gedialogeerde H. Mis goed, maar nog niet volledig. Denk aan de zwarte lijst! Afrekenen voor 3 cents fonds is van 67 uur. Van Baanderheer de Graaf hebben we deze week een brief ontvangen, waarin hij aan jullie in 't bijzonder de har telijke groeten doet. Schrijven jullie hem eens? 't Adres is: fr. Olaf de Graaf, Abdij Tongerloo, België. De bijeenkomsten zijn deze week als volgt: Maandag: 7 uur Gedia logeerde H. Mis 7.30 uur Aspirantenban I, Don Boscoban. Dinsdag, 7.30 uur Ser- vatiusban W. Doyleban. Woensdag: 7.30 uur Canisiusban, Adspirantenban III Dondeerdag, 7.30 uur: Aloysiusban, Adspi rantenban II Vrijdag, 7.30 uur Lodewijk ban, Tarcisiusban. Zaterdag: 67 uur: Afrekenen fonds, Contributie, spaarbank. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGIG VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DNE GRAAL". Par. O. L. Vr. Hemelvaarten St. Joseph: Maandag 7.008.30 uur jongste groep. 8.30 uur Belangrijke bijeenkomst van alle leden van de Topgroep. Donderdag: 78.30 uur jongste groep. 8.159.30 uur zang. Woensdag: 4^6 uur naaie Vak school. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen: Maandag: 8.009.30 uur middengroep Donderdag: 7.309.00 uur, jongste groep Zaterdag: 2.003.30 uur mulogroep. Par. St Petrus. Dinsdag: 7.008.30 uur jongste groep 8.309.45 uur mid dengroep. 8.309.45 upur topgroep Zaterdag: 2.153.45 uur mulogroepen. Par. H. Leonardus: Donderdag: 7.309 uur jongste groep. R. K. GRAALTURNCLUB. Woensdag: 34 uur Kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool Vrijdag: 6.15 7.15 uur aspiranten in de Ursulasteeg 7 308.30 uur aspiranten 1415 jaar in de Ursulasteeg 8.4510.15 uur dames in de R. K. H. B. S. Zaterdag: 2.15—3.15 uur: Kleuters 8—11 jaar in de Ursulasteeg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7