Kon. Nederlandsche Voetbalbond MAANDAG 17 OCTOBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 R. K. Sportver. „V.V.S.B." De derde competitie-wedstrijd werd voor V.V.S.B. een overwinning Het 2e elftal heefteen zwaren wedstrijd achter den rug en zonder vrouwe Foriuna, die V.V.S.B. vandaag erg gezind was, had de uitslag er wellicht anders uitgezien. V.C.V. speelt met 10 man, terwijl V.V. S.B. volledig is. De eerste aanvallen zijn voor V.V.S.B. en zij kiijgen een drietal corners te nemen, welke niets opleveren. De V.C.V.-spelers vinden het dan welle tjes en enkele overrompelende aanvallen (brengen de Bavo-kooi in gevaar. De mid- voor, die zeer gevaarlijk blijkt te zijn, lost een paar kanjers, doch de keeper redt prachtig. Snel wisselen de kansen, doch de aan vallen van V.C.V. zijn zoo magnifiek en zóó snel, dat hun tegenstanders als het ware stilstaan. Bij een corner voor het Bavo- doel is het de midvoor die den keeper het nakijken geeft (01). Govers mist een mooie kans, doch even daarna herstelt hij zich. Dan zet V.C.V. weer een snelle aanval op, waarbij de. rechts binnen een kogel lost van 30 meter afstand, juist naar het doel. Met 01 gaat de rust in. Na de rust hetzelfde spelbeeld en beide partijen geven elkander niet veel toe. Persoon redt herhaalde malen meester lijk, hoewel zijn spel een tikje onstuimig is en gevaar oplevert voor zijn tegenstanders. Bij een aanval van V.V.S.B. is het Govers die den bal in de touwen jaagt (1—1). Op fortuinlijke en godkoope manier komt V.V. S.B. aan het 2e doelpunt, wanneer de kee per een schot van Govers verkeerd beoor deelt; en zonder zijn nand uit te steken, verdwijnt de bal in den doelmond. V.C.V. gooit er nog een schepje bovenop en de linksbuiten scoort den gelijkmaker (22). Bij een aanval van de linkervleugel lost Govers een schot via een back, die den bal van richting doet veranderen en is de kee per voor den doelmond verslagen. De laatste minuten zijn voor V.C.V. Alles is in den aanval, en onder groote span ning komt het einde van deze voor V.C.V. ongelukkigen strijd, en V.V.S.B. komt aan twee goedkoope doelpunten. Een 'buitengewoon spannende en faire kamp, waarin de voorhoede van V.C.V. uit blonk. V.V.S.B. III heeft D.O.S.R. IV op bezoek gehad en onder een druilerige regen vangt de wedstrijd om half één aan. Geleidelijk neemt V.V.S.B. een licht overwicht in het veld en herhaaldelijk bestormen de onzen de D.O.S.R.-veste, waar de achterhoede op volle toeren draait om V.V.S.B. te weer staan. Na 10 minuten spelen echter moet de keeper zwichten voor een schot van van Aken en neemt V.V.S.B. de leiding. De voorhoede van V.V.S.B. combineert aardig en zij is een voortdurend gevaar. Slechts sporadisch is D.O.S.R. in den aan val, en bij een blunder van den rechtsback imaakt de linksbinnen van D.O.S.R. gelijk. Even daarna wordt de rechtsbuiten ge haakt, de scheidsrechter wijst naar de witte stip en Broekhof Jr maast geen fout (21). D.O.S.R. is beslist een klasse zwakker en bij een der vele aanvallen neemt Bertus Bon no. 3 voor zijn rekening. Na de rust hetzelfde spelbeeld en de tweede helft is pas 5 min. oud of Bader verrast den keeper met een hoog schot. Zonder dat D.O.S.R. veel beeft in te bren gen wordt de score geleidelijk opgevoerd, achtereenvolgens door Bader en Bertus Bon. Met 6—1 moet D.O.S.R. in V.V.S.B. zijn meerdere erkennen; en wanneer de Bavo-boys minder pingelen en meer open spel spelen, kunnen we nog veel verwach ten van deze jeugdige enthousiaste ploeg. V.V.S.B. wist in Leimuiden met 80 te winnen. Alleen de junioren hebben ver loren n.l. V.V.S.B.aLissec 5—7. V.V.S.B. mag over 1.1. Zondag niet kla gen. R.K. Sportver. „St. Bernardus". St. Bernardus a, die te 12.30 bezoek had den van hun naburen Meerburg a, wisten zoowaar andermaal een overwinning te be halen en wel met 10, al was het slechts 2 minuten voor tet einde, toen door een keihard schot van de Groot den Meerburg keeper voor de eerste maal, maar ook de laatste maal moest zwichten. Anders was het gesteld met St. Bernar- dusl, die bezoek hadden van VDO II uit Uithoorn, ook nu wisten de bezoekers een glorierijke overwinning te behalen met als uitslag 13. Over dezen wedstrijd het vol gende: Nauwelijks is het sein van begin nen geblazen of beide ploegen zetten zich verwoed in den strijd, maar de bezoekers, die een goed en vlug samenspel te aan schouwen geven, wisten het eerste succes te boeken. Hierdoor niet ontmoedigd speelde St. Bernardus met vol vuur ver der, maar vrouwe Fortuna is niet met hen, daar de somstijds goed opgelegde kansen op niets uitliepen. Vóór de rust wisten de bezoekers nog tot tweemaal toe de score te verhoogen. Na rust dacht men dat de rollen waren omgekeerd. De thuisclub, die bijna geregeld over de tweede helft het spel in handen had, kon het ook nu, doordat VDO met man en macht stonden te verdedigen en ook de keeper in zeer goede conditie was, niet tot een overwin ning brengen. Enkele minuten voor het einde wisten zij zoowaar door een prachtig schot de eer te redden. De leiding van de zen wedstrijd was lang niet af, daar in ver schillende gevallen de scheidsrechter in het geheel niet optrad. St. Bernardus II brachten het er al niet veel beter af, na op bezoek geweest te zijn bij SMC II te Warmond kwamen ook zij huiswaarts met een nederlaag van 04. R.-K. Sportver. „Unio". De wedstrijd tusschen de beide eerste elftallen van Alph. Boys en Unio is zoowel voor de spelers zelf als voor de talrijke sup porters op een teleursteling uitgeloopen. Door verschillende incidenten had de wed strijd voor de rust een onaangenaam ver loop. Unio trapt af, na eenig terreinverkennen komen de gasten in den aanval en het is de middenvoor die de score opent (01). Unio komt eveneens in het offensief en on derneemt enkele gevaarlijke aanvallen. De schoten worden echter door den keeper der Boys goed verwerkt. Dan zijn de gasten weer aan de beurt. Na een snelle aanval ziet de rechtsbuiten zijn kans en met een prachtig schot brengt hij den stand op 02. Hierna ontstaan de bovenomschreven inci denten waardoor veel oponthoud ontstaat en er van goed spel geen sprake meer is. Na de rust is aan de Unio-ploeg nog een invaller toegevoegd. Al houden de negen spelers kranig vol, de overmacht is- te gioot en spoedig brengt de middenvoor der gasten de stand op 03. Dezelfde speler kan even later de voorsprong vergrooten (04). Het zwoegen der Unio-spelers wordt ten slotte met een tegenpunt beloond, dat door Streng wordt gemaakt (14), waar na de linksbinnen der Boys de 3bore sluit. Unio 2 speelde in Gouda met 33 gelijk tegen Donk 3. Een kleine overwinning was voor het tweede elftal wel verdiend ge weest. Unio 3 verloor in Reeuwijk met niet minder dan 70. R. K. Sportver. „V. V. L." Het is gisteren geen bijzondere succes dag geweest voor V. V. L. Zooals wij in ons programma reeds schreven ging het eerste een zwaren strijd tegemoet. Zij moes ten beide punten aan St. Lode wijk afstaan en verloren met 21. Het 2de was te gast bij D. H. L., maar de onzen kwamen met beide punten naar huis nl. 24. Het 3de liet het bij de eerste competitie wedstrijd al leelijk zitten. Zij verloren van A. V. V. III met 7—3. De a Junioren zetten de kroon op het werk en kwamen met een 51 overwin ning van Docos naar huis. R. K. Sportver. „O.S.C.". O.S.C. speelde Zondag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Lisse IV en wist een puntje thuis te houden Een goed be gin dus. De eindstand wa> 11. De O.S.C.-junioren speelden hun eersten competitie-wedstrijd tegm V.C.H. in Hoog- made. Wij dachten een gelijk spel, maar neen, de jongens verloren daar met 30. Een volgenden keer beter aanpakken dus, junioren. Woensdagavond om 8.30 vergadering voor alle leden, in het St. Willibrordusgebouw. Zij, die nog wenschen lid te worden van deze vereeniging, kunnen zich Woensdag avond nog laten inschrijven. Denkt allen aan de pasfoto's, daar wij anders in moeilijkheden komen met den Bond. Ajax verliest van D O S en Feyenoord wint van DHC SVC 4 3 1 12—5 7 Scheveningen 5 3 1 1 13—6 7 ASC 5 2 3 9—5 7 Alphen 5 2 1 2 12—8 5 Hillinen 5 2 1 2 8—7 5 Terlaak 5 1 3 1 9—9 5 Hillegom 5 1 2 2 7—10 4 Lugdunum 4 3 1 6—9 3 Postduiven 5 1 1 3 6—13 3 VDS 3 3 2—12 0 TWEEDE OVERWINNING VAN UVS A S C wint van Postduiven, Lugdunum speelt gelijk Het is gisteren een goede voetbaldag ge worden ondanks de luchten niet veel goeds voorspelden en er vrijwel gedurende den geheelen middag een druilerige regen viel. Het is een voetbaldag tevens geworden, waarin we weer een dieperen kijk kregen op de prestaties der diverse elftallen. Sprekend vooral is de nederlaag, welke Ajax in Utrecht van D.O.S. te slikken kreeg waardoor Feyenoord's voorsprong weer vergroot werd. In Afd. II werden trouwens meer verrassende uitslagen geboekt. Opmerkelijk zijn voorts vooral de over winningen der drie leidenoe clubs in Af- deeling V. Het Westen. In Afd. I won A.D.O. weer met den on even goal, thans van Sparta in Rotterdam. De Hagenaars boekten daardoor twee kost bare winstpunten en hun voorsprong werd nog vergroot doordat Blauw Wit gelijk speelde tegen de Stormvogels en K.F.C. op eigen terrein nog wel werd verslagen door Hermes. C.V.V. deed goed werk door D.W.S. een gelijk spel af te dwingen, terwijl Xerxes volgens de verwachtingen van H.B.S. won. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 5 4 1 9—4 9 Feyenoord D.O.S. Ajax v.s.v. D.H.C. D.F.C. R.F.C. V.U.C. Haarlem 't Gooi A.D.O. Blauw Wit K.F.C. Stormvogels D.W.S. Sparta C.V.V. Xerxes Hermes D.V.S. H.B.S. 2 5 1 1 18—7 1 9—6 1 10—9 1 7—8 2 9—11 2 3—5 2 7—8 2 6—11 4 8—17 In Afd. II memoreerden we hierboven reeds de nederlaag var. Ajax in Utrecht. De jongste eerste klasser doet het nu toch maar goed. Met 32 bleef zij de baas over het sterke Ajax en Feyenoord profiteerde daar prachtig van mede door zelf een 10 zege op D.H.C. in Delft te behalen. V.S.V. verraste door een 52 zege op Haarlem, D.F.C. klopte R.F.C. met 21 en V.U.C. boekte haar eerste overwinning door 't Gooi met 53 te verslaan, 't Gaat er nu reeds bedenkelijk voor de laatste Hilver- sumsche eerste klasser uitzien. 5 11—5 10 2 1 2 13—13 5 2—2 8—1,0 4 1 2 2 12—13 4 1 1 3 12—16 3 1 1 3 12—16 3 5 5—17 In de 2e klasse A heefi U.V.S. haar aan hang niet teleurgesteld. In onze voorbe schouwingen schreven we Zaterdag reeds, dat de Leidsche blauwwitten den wedstrijd tegen Quick konden en dus moesten win nen. Het resultaat werd een 30 zege voor de Leidenaars, waardoor zij tevens weer eenige plaatsen op de ranglijst stegen. De strijd tusschen de leiders Gouda en H.V.V. is op een verdeeling der punten uit geloopen, in de gegeven omstandigheden wel de beste uitslag, al valt het van H.V.V. iets tegen. De groote Haagsche heeft nu evenwel nog twee punten in reserve voor den wedstrijd in Den Haag. Verrassend in deze klasse is echter de nederlaag van Overmaas tegen Velox uit Utrecht. De Utrechtenaren boekten in Rot terdam een fraaie 41 zege en herstelde zich daardoor fraai van de vroige neder laag. O.D.S. wist door een 63 overwinning op U.V.V. de leiding der afdeeling te nemen, doch heeft twee wedstrijden meer gespeeld dan H.V.V. en Gouda. B.M.T. boekte haar tweede zege op B.E.C. Met 31 wonnen de Hagenaars. De stand is nu; Het Oosten De groote strijd tusschen A.G.O.V.V. en Go Ahead is op 'n puntenverdeeling uitge loopen. Het resultaat werd 11, zoodat het vooruitzicht bestaat, dat er hier nog genoeg spanning zal blijven. Enschede bezorgde Horacles haar tweede nederlaag, N.E.C. versloeg Z.A.C. met 30, Hengelo werd door Quick wat vaster op de laatste plaats gedrukt en Wageningen deel de de punten met Tubantia. O.D.S. H.V.V. Velox Gouda B.M.T. U.V.S. Overmaas B.E.C. U.V.V. Quick 5 3—2 19—11 1 1 10—5 1 1 11—9 2 7—6 2 7—9 1 1 6—8 1 3 9—18 2 9—9 1 2 2—7 2 13—8 8 2 17—8 6 1 11—8 6 1 2 11—11 5 3 Een der leidende clubs in de 3e klasse A viel voorloopig af. Alplien nl., dat vorigke week verrast had door een 4l-ze,ge in Scheveningen kon het nu op eigen terrein niet verder brengen dan een 32-neder- laag. SVC verbeterde daardoor haar positie weer fraaie. Scheveningen en ASC volgen haar echter op den voet. Scheveningen won met 21 van Terlaag en ASC met 20 van Postduiven. Lugdunum en Hillegom deel den de punten en Hillinen plaatste VDS wat vaster op de onderste plaats. De stand is nu: Go Ahead A.G.O.V.V. N.E.C. Enschede Tubantia 4 12 1 7—7 4 Wageningen 5 12 2 1016 4 Heracles 3 1—2 7—7 2 Z.A.C. 4 1—3 7—11 2 Hengelo 5 1 4 7—13 2 Het Zuiden Eindhoven handhaafde zich op fraaie wijze door een 51 zege op Bleyerheide. N.O.A.D. klopte P.S.V. met 2—0, M.V.V. won met 21 van N.A.C. en Juliana haalde beide punten op Longa binnen. Roermond was de eenige thuisclub, die verloor. Daar van profiteerde Willem II. De stand is nu: Eindhoven 6 5 1 15—3 11 N.O.A.D. 6 2 3 1 108 7 Juliana 5 3—2 12—7 6 M.V.V. 5 1 4 6—5 6 N.A.C. 5 2 1 2 9—8 5 L.O.N.G.A. 6 2 13 10—9 5 P.S.V. 5 2 13 10—9 5 Willem II 5 2 12 7—11 5 B.V.V. 5 1 2 2 7—8 4 Roermond 6 1 2 3 68 4 Bleijerheide 6 2 4 4192 Het Noorden De drie leidende clubs wisten zich alle te handhaven, hetgeen er wel op wijst, dat de nieuwelingen dit seizoen een ernstig woordje zullen meespreken in den strijd om het kampioenschap. Heerenveen scoor de een half dozijn doelpunten tegen Leeu warden, waartegenover deze er vijf plaats te. Achilles versloeg Veendam met 3—0 en H.S.C. kwam met een 32 zege op F.V.C. terug. Velocitas en Be Quick verlo ren beide opnieuw, respectievelijk met 31 en 53 van Sneek en G.V.A.V. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. D.O.S.Ajax 32. Nog nooit heeft het Utrechtsche stadion zooveel belangstellen den bevat, als zij deze ontmoeting. Een verrassend schot van den linksbuiten van Wijngaarden werd door keeper Veenen- daal verkeerd beoordeeld, zoodat Ajax op onverwachte wijze de leiding nam. (01). Tien minuten voor de rust kreeg na een schermutseling voor het Ajax-doel Dumor- tier zijn kans, die hij onberispelijk benutte, door met een onhoudbaar' schot Keizer te passeeren. (11). In dé tweede helft greep Meeuwen een kleine onachtzaamheid van den rechts back aanstonds aan door met een hard schot keeper Keizer volkomen te verras sen (21). Terwijl de Ajax-aanvallen doodliepen op de Utrechtsche verdediging bracht uitstekend samenspel tusschen van Leur Jr. en Dumortier een fraai doelpunt van den laatsten speler (31). Enkele mi nuten voor het einde kreeg Ajax even bui ten het strafschopgebied een vrijen trap te nemen, waarbij van Reenen via een DOS- verdediger onhoudbaar voor keeper Vee- nendaal scoorde. (32), V.U.C.'t Gooi 53. In de eerste helft was 't Gooi in het veld sterker, doch op vrij fortuinlijke wijze wist VUC den stand gelijk te houden. De Hagenaars open den de score uit een strafschop, door B. de Harder genomen. Door een fout van Slootweg kon 't Gooi met een ver schot van van Es gelijk maken. De Hilversum- nlers wisten door N. Cohen de leiding te nemen, waarna VUC door toedoen van B. de Harder opnieuw gelijk maakte. Met een fraai schot bracht Windhorst den stand op 23, doch nog voor de rust slaagde van Gelder er in, den stand opnieuw gelijk te maken (33). In de tweede helft duurde het geruimen tijd, voor een van beide par tijen het net kon vinden, doch een alge- meene omzetting van de voorhoede der thuisclub, bracht na 35 minuten succes, toen Koppens, bij een tam schot van B. de Harder den bal van richting veranderde (43). Twee minuten voor tijd wist K. de Harder, op aangeven van Koppens, den eindstand ten slotte op 53 te brengen. Blauw WitStormvogels 33. Na ze ven minuten kreeg Prins den bal en be sloot zijn duel met Pais door een prachtig boogschot, dat Ferwerda te machtig was (10). Na 43 minuten gaf Sluyk een van zijn weinige goede voorzetten, van Nol wierp zich naar voren en de verre kopbal noodzaakte Hollenberg acrobatische kunst jes te maken. Volgens de scheidsrechter was de bal over de "doellijn geweest en on danks de protesten van Hollenberg, die be weerde vóór zjjn doel te hebben gestaan, en een der grensrechters, kende de heer Wey een doelpunt toe (11). Drie minu ten voor de rust kreeg Prins in terugge trokken positie den bal en besloot met een schitterend, ver schot een van de spora dische IJmuideraanvallen (21). Twee mi nuten later echter was de stand weer ge lijk, toen Kramer keurig doorgaf naar Bergman, die van dichtbij onhoudbaar in schoot (22). Ook na de rust waren de gastheeren in de meerderheid. Na tien minuten echter nam Blauw Wit een 32 voorsprong, toen van Nol, schuin voor doel, langs den uit geloopen Hollenberg inschoot. Na ruim een half uur kreeg Woudenberg den bal, plaat ste naar Prins, die snel doorliep en on houdbaar inschoot (33). K.F.C.—Hermes D.V.S. 0—2. KFC werd ditmaal op verdiende wijze geklopt, omdat Hermes DVS er in slaagde het sys teem, dat de Koogers al zoo dikwijls aan een overwinning geholpen heeft, te spelen. Het duurde een half uur voordat Hermes DVS door Bos op fraaie wijze een voorzet van rechtsbuiten Janse, een jeugdigen speler met veel aanleg, benutte (01). Hierdoor aangemoedigd kwamen de be zoekers opnieuw terug en Borani kon den voorsprong tot 20 vergrooten. Voor da rust kwam er geen verandering in den stand. In de tweede helft werd de strijd voort durend op de Schiedamsche helft gestre den, zonder dat KFC echter veel kansen kreeg, want de „muur" deed in elk op zicht zijn plicht. Er kwam dan ook geen verandering in den stand, Hermes DVS heeft een volkomen verdiende overwinning behaald. SpartaA.D.O. 01. Het doelpunt, dat de Heer na een kwartier snel en goed aan- valsspel van ADO uit een hoekschop met een fraaien kopbal maakte, bleek van groote waarde voor de gasten, want Sparta kwam het vrij matige begin te boven, haar verdediging trad doortastend op tegen den actieven ADO-aanval en haar kwieke voorhoede maakte het de ADO-verdediging dikwijls zeer lastig, maar toch bleef er verschil bestaan tusschen de aanvals- mehode van beide elftallen. Al was ADO wat minder in het offensief dna Sparta, in den regel waren de Haagsche aanvallen verrassender, beter van opzet ook, met vermijding vooral van kort spel. D.F.C.—R.F.C. 2—1. Het was te ver wachten, dat D. Apon op de middenvoor plaats zijn kans wel zou krijgen en deze kwam ook, nadat er 20 minuten waren ge speeld. Met een goed schot passeerde hij Doelman Jas, die zich weer zeer goed weerde (01). In de tweede helft was het een hard werkend DFC, dat door geestdriftig spel de RFC'ers bijna overspeelde. Het doel werd geruimen tijd belegerd en uit een der tal rijke voorzetten van Mijnders bracht Zwaan van dichtbij de partijen op gelij ken voet (11). De Dordtenaren bleven sterker en to enkort daarop de bal van het midden van het veld op het Rotterdamsche doel werd gespeeld, was het Mijnders, die het leder ineens inschoot (21). D.H.C.Feijenoord 01. De Delftsche ploeg was direct in den aanval, doch de Rotterdammers wisten het spel spoedig te verplaatsen en zij hadden dan ook weldra succes. Een vrije trap van van Heel werd door Kantebeen benut, keeper Boot werd van dichtbij gepasseerd (01). DHC verloor den moed echter niet en deed alle moeite om den gelijkmaker te scoren. Na de hervatting slaagde DHC erin de middenlinie van Feijenoord geheel tot ver dedigen te dwingen, waardoor de voor hoede slechts sporadisch kon aanvallen. Hoe DHC zich ook inspande, zij slaagde er niet in de hechte Rotterdamsche verdedi ging te doorbreken. V.S.V.Haarlem 5—2. Na zeven mi nuten spelen gaf de Winter een voorzet, welke door Ninaber met het hoofd in het doel werd gewerkt (01). Bij een goed opgezetten aanval gelukte het Döring ge lijk te maken (11). Direct na den aftrap viel Haarlem sterk aan. Keepar Michel kreeg een keihard schot te verwerken, het geen hem slechts half gelukte. De bal sprong uit zijn handen voor de voeten van Ninaber, die zoo zonder moeite Haarlem voo- de tweede keer de leiding kon geven. De strijd ging daarna gelijk op. Nog voor de rust aanbrak scoorde Heins voor VSV den gelijkmaker (22). Na twee onfortuinlijke schoten van Sterk, slaagde deze speler er tien minuten na rust in den stand op 3—2 te brengen. Spoedig daarop volgde ook het vierde doelpunt van den voet van Balvers en belandde via Kammeyers knie achter keeper de Vries (42). Sterk vergroote tenslotte twintig minuten voor het einde den voorsprong tot 5—2. XerxesH.B.S. 21. Reeds na drie minuten heeft Xerxes de leiding. Van der Vaart geeft een pass naar Kok, deze zet zuiver voor, waarna Kruisbergen den bal zeer hard in het hoekje schiet (10). Even later scoort Ophorst, doch dit doelpunt v ardt *erecht wegens buitenspel geannu leerd. Na 28 min. loopt Ophorst door op een mooien trough pass, Damme lcopt nog uit, maar de bal zit inrr" 's al in het net (11). In de tweede helft veroorzaakt Walhain eert strafschop en het is daaruit, dat van der van der Vaart Xerxes andermaal de leiding verschaft (21). C.V.V.—D.W.S. 0—0. De partijen wo gen het grootste gedeelte van dezen kamp goed tegen elkaar op en de aanvallen van beide partijen wisselden zich gedurig af, waardoor het spel wel een snel aspect ver kreeg. Na de pauze vertoonde zich aanvanke lijk hetzelfde spelbeeld, doch ongeveer een kwartier voor het einde kreeg het enthou siasme meer vat op de Rotterdammers. Gedoelpunt werd er echter niet. Heerenveen Achilles H.S.C. G.V.A.V. Sneek Veendam Velocitas Leeuwarden F.V.C. Be Quick 5 4—1 11—7 5 2 2 1 10—7 5 2 2 1 9—7 4 112 8—10 10-11 2 8—11 2 6—17 De uitslagen AFDEELING I le klasse: CVV—DWS 0—0, Xerxes—HB S 2—1, KFC—Hermes DVS 0—2, Blauw Wit Stormvogels 3—3, Sparta—ADO 0—1. 2e klasse A: Alcm. VictrixDe Kenne- mers 4—2, OSVHRC 4—4, RCHWFC 0 1, EDOWest Frisia 40. 2e klasse B: Watergraafsmeer-Hercules 12, ZeeburgiaAFC 22, HilversumZ FC 20, VriendenschaarDWV 03, De SpartaanHVC 02. AFDEELING II le klasse: DFC—RFC 2—1, VSV—Haar lem 52, VUC't Gooi 53, DOSAjax 32, DHCFeijenoord 01. 2e klasse A: BMTBEC 31, Overmaas —Velox 1—4, ODS—UVV 6—3, Quica—UV S 0—3, Gouda—HW 3—3. 2e klasse B: ExcelsiorUnitas 21, Nep- tunus—VDL 2—1, SVV—Emma 1—1, De HollandiaanDCL 42, SliedrechtFluks 5—2. 3e klasse A: LugdunumHillegom 22. ASCPostduiven 20, TerlaakScheve ningen 12, AlphenSVC 23, Hillinen VDS 3—0. 4e klasse A: WassenaarTON A 61, RoodenburgSportman 02, Waddinxveen HDV 2—6, BTC—DSO 6—1, Bosk. Boys- Bodegraven 32. 4e klasse B: VCSTDelf ia 12, Rouw koopAlphia 30, WDPostalia 10, S SDSOranje Blauw 23. 4e klasse D: SOA—SEP 8—0, LDWS— 's Gravenzande 12, ArchipelWIK 32, SpoorwijkRijswijk 42, NaaldwijkDe Jagers 24. 4e klasse E: ConcordiaWit Blauw 12, LFCDVC 3—1, VNDSFC 2—8, SMV— Ursus 45, SIODCeleritas 01. Res. 2e kl. A: HW II—Gouda I 0—2. H BS IIIAlphei II 51, Scheveningen II Quick II 1—3, BEC II—DHC III 3—2. Res. 3e kl. A: UVS II—HW IV 2—2. H BS IV—ASC II 2—1, Alphia II—LFC II 2— 1, Laakkwartier IILugdunum II 62. AFDEELING III le klasse: HengeloQuock 02, Ensche déHeracles 53, AGOWGo Ahead 1 1, NECZAC 30, WageningenTubantia 3—3. AFDEELING IV le klasse: JulianaLonga 20, Noad PSV 20, MWNAC 21, Eindhoven Bleijererheid 51, RoermondWillem II 1—2. AFDEELING V le klasse: GVAV—Be Quick 5—3, FVC— 'HCS 23, LeeuwardenHeerenveen 56, Sneek—Velocitas 31, AchillesVeendam 3—0.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15