RIJNSTREEK LUCHTVAART RECHTZAKEN MAANDAG 17 OCTOBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 BOSKOOP De Kruisvaart De tornier-drukte, de Lustrum-schouw, de jubileumfeesten enz. liggen weer achter ons in het grijzende verleden. De Kruis vaart, die een zeer actieve zomer achter den rug heeft, gaat, ook wat betreft haar pro gramma met de tijd mede en zorgt dat in de gezellige binnenkamers weer een nieu we hechte sfeer gaat ontstaan, welke de zomer wat los heeft achtergelaten. Directeur, Herauten en Clubleiders van Boskoop kwamen gisteren dan ook bijeen om het winterprogramma samen te stellen. En we mogen gerust zeggen dat zij hierin, wat besprekingen betreft, uitmuntend ge slaagd zijn. De uitvoering van al die- plan nen, welke nog hun succes moeten bewijzen, geeft een blij vooruitzicht. Om te beginnen zullen twee adspirant herauten, de heeren Nico van der Meer en Jan Streng Hzn. a.s. Zondag deelnemen aan het Instructie-Vendel te Leiden, zulks in verband met de nieuwe Kruisvaart- adspiranten welke twaalf in getal zijn. We mogen de Kruisvaart in Boskoop hier ze ker wel mee feliciteeren. Doch de Kruisvaart heeft nog geen eigen home en moet zich voorloopig nog behel pen met minder geschikte ruimten. De plan nen, welke er bestaan voor een eigen te huis, hebben nog steeds geen vasten vorm aangenomen. De loterij, die voor de gelden moet zorgen, geeft geen- reden tot onte vredenheid, maar het kan en het moet nog beter. Er zijn er nog genoeg. (Dit als tip voor alle Kruis vaart-hulpvaardigen). On danks dezen toestand is men er in ge slaagd, om de jongens voor de Zondagmid- dig in het vereenigingsgebouw onder te brengen, waar zij van half drie tot vijf uur zich kunnen bezighouden met allerlei ge zelschapsspelen en dergelijke. Ook de vrye clubs zullen een verande ring moeten ondergaan. Was het tot nu toe persoonlijke arbeid, er zal nu getracht wor den meer voor de gemeenschap te werken. Zoo kunnen b.v. de Teekenclub en de Houtzaagclub, welke volgende week weer beginnen, goed samenwerken, om het club huis wat aan te kleeden met wandversiering enz. Hierdoor zal ook de echte geest er bij de jongens inkomen, zoodat zij met plezier en enthousiasme Kruisvaarder kunnen zijn. Dan zijn ook de bannen weer eens goed gereorganiseerd en kan de Kruisvaart met een gerust geweten het nieuwe seizoen te gemoet treden, met een programma, dat de jongens, zoowel in hun Godsdienstige als in hun Sociale en Maatschappelijke vorming, beter op hun plaats zal brengen. Na huishoudelijke besprekingen, werd nog even een kleine nabeschouwing aan het Tornierfeest gewijd, waarin de houding van het Tentoonstellingsbestuur, die de ruime hallen zeer billijk, bijna voor niets heeft beschikbaar gesteld, een welverdien de eereplaats innam. Tevens was er een dankschrijven van het Oranje Comité, voor de medewerking gegeven bij de Jubi leumfeesten, vooral bij de Jeugdhulde. Met genoegen op de goedgeslaagde Tor nierdag als einde van een goedgeslaagd zo merseizoen terugziende, gaat de Kruis vaart van Boskoop onder Gods zegen full- speed aan haar zeer aantrekkelijk winter- program beginnen. De Raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen en door de vergadering onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet daarna mededeeling van de navolgende stukken: Procesverbaal van de op 26 Sept. 1938 gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Het naar aanleiding van deze opneming ingekomen rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie der Ver. v. Ned. Gemeenten vermeld niets bijzonders. Na eenige toelichting van de zijde van den secretaris verleent de Raad het be- noodigde crediet voor de omzetting van het gezinsregister in een persoonskaar- tenregister. Van den heer H. de Boer is een schrij ven ingekomen waarin hij mededeelt dat bij regen veel water van den weg afloopt op zijn erf. Hij ondervindt hiervan veel last. Hij verzoekt den Raad de noodige maatregelen tot verbetering te nemen. De voorzitter stelt voor dit adres in han den te stellen van B. en W. om onder zoek. De Raad besluit conform. Van de commissie belast met het on derzoek der gemeenterekening is bericht ingekomen dat de rekening dienst 1937 is onderzocht. De commissie heeft gemeend geen opmerkingen te moeten maken. Op voorstel van de commissie wordt de re kening vastgesteld. Gewone dienst: inkomsten 34182.33, uitgaven 33358.62. Batig slot ƒ823.71. Kapitaaldienst: inkomsten 12565.25, uitgaven 12287.21. Batig slot 278.04. De beide wethouders onthouden zich van stemming. De voorzitter dankt de commissie bestaande uit de heeren W. Compeer, N. Disseldorp en G. Bergshoeff voor het door haar verrichte werk. Daarna wordt besloten enkele belas- tingposten oninbaar te verklaren. Het BODEGRAVEN Geboren: Jacob Dirk z. van S. van Veen en M. G. Koster Hendrika d. van H. G. Kortland en H. van Soest Adriaan z. van J. C. Roor en N. de Rooij. Getrouwd: G. C. Kraan 27 j. en A. J. Bunnik 25 j. Th. A. Rietveld 36 j. en J. G. Oonk 34 j. E. Amersfoort 21 j. en A. Doornik 23 j. Overleden: L. Hortensius 73 j., te Amsterdam. Gevestigd: C./H. Hoedemaker van 's-Gravenhage J. Balvert van Zegveld C. Steenbeek van Nieuwkoop E. Cuperus van Alphen a. d. Rijn J. Gron- loh van Amsterdam A. Grootendorst en gezin van Zwammerdam R. van Vreedendaal van Zwammerdam J. P. Korse van Tilburg G. Hoogendoorn van Waarder. Vertrokken: W. Hendricks en ge zin naar Utrecht A. Cos en echtg. naar Hilversum C. J. Domburg naar 's-Gra venhage J. Goedhart naar Woerden. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag 19 October des voormiddags 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel tot convertering van de geldleening groot 16800.gesloten bij den Pensioen raad; 3. Aanbieding van de begrooting der gemeente over 1939; 4. Aanbieding van de begrooting van het Waterbedrijf, voor 1939; 5. Aanwijziging van een commissie tot het onderzoeken dezer begrootingen; 6. Aan vrage van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente om gelden voor een nieuw school gebouw; 7. Voorstel tot ondershandsche verhuring van het stukje tuingrond ge naamd „Bethelem"; 8. Voorstel tot onders handsche verhuring van het voormalig tol huis; 9. Voorstel tot ondershandsche verhu ring van de concierge-woning 'boven het raadhuis; 10. Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1938. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk tegen RCL II van Leiderdorp. Beide ploegen stelden zich om half vier op. Direct na den af trap nam Koudekerk de leiding (10). En hoewel RCL II het doel der onzen in gevaar bracht, bleven de doelpunten voor de gasten uit, want door het goede van samenspel van Koudekerk I volgde het tweede doelpunt (20). Totdat net voor de rust nog een mooi doelpunt gescoord werd (30). Na de rust wordt aan beide zijden forsch gespeeld en beide doelen ver- keeren in gevaar, maar de doelpunten bleven uit, zoodat deze wedstrijd is ge wonnen met 30 voor Koudekerk I. De leiding was goed. NIEUWVEEN Schermclub opgericht Het zal ongeveer twee jaar geleden zijn, dat de heer C. A. Campfens het initiatief nam als onderdeel van de voetbalvereeni- ging Nic Boys een schermclub op te rich ten. De belangstelling was echter zeer gering en omdat er ook geen geschikte ge legen- blijkt dat over den dienst 1937. Er moe ten 3 posten oninbaar verklaard worden tot een totaal bedrag van 12.50. Het blijkt dat de inning der straat-hon denbelasting en schoolgeld zeer vlot ver- loopen is. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad tot het aangaan eener nieuwe re kening courantovereenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten. Aan de orde komt dan punt 5 der agen da: crediet luchtbescherming. De voorzit ter haalt dan in het kort aan, de critieke dagen rond den 28 Sept. Deze dagen heb ben geleerd dat er op het gebied van de luchtbescherming nog heel wat gebeuren moet. Het luchebeschermingsplan had bij schrijven van 8 Sept. 1938 de goedkeu ring verkregen van den Inspecteur voor de Luchtbescherming. Geergeld werd er nog niets. Thans moet met de organisatie spoed gemaakt worden. B. en W. vragen voor 1938 300 en voor 1939 weder f 300. De praktijk zal dan leeren of de dienst in de toekomst nog meer zal vorderen. De Raad besluit met algemeene stemmen het crediet toe te staan. De voorzitter dankt den Raad voor het vlotte toestaan van het crediet. Hij deelt mede dat de verduisteringsproef goed ge slaagd is. Thans zal getracht worden om een afd. op te richten van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Op 9 Nov. a.s. zal drs. A. v. Vianen uit Leiden een le zing over de Luchtbescherming houden. Spr. hoopt dat vele vrijwilligers zich alsnog voor de Luchtbeschermingsdienst zullen opgeven. De voorzitter brengt van deze plaats dank aan de ambtenaren en volontairs, waarvan in de crisisdagen veel geëischt werd en die in die dagen al hun best ge daan hebben om schriftelijk de bevolking zooveel mogelijk hebben ingelicht om trent de zelfbescherming bij eventueele luchtaanvallen. Vastgesteld wordt nog een besluit mo del D. tot wijziging van de begrooting dienst 1938. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. heid was te -vinden om te oefenen, is de oprichting uitgesteld. Op de laatst gehouden jaarvergadering van „Nic Boys" is dit onderwerp weder om ter tafel gekomen. De belangstelling was nu van dien aard, dat tot samenstelling van een schermclub kon worden overge gaan. De lessen zijn voor de leden van „Nic Boys" geheel gratis en zullen gegeven worden in de zaal van den heer Schreuder iedere Maandagavond te 8.30 uur. Inenting B. en W. van Nieuwveen maken bekend, dat op 20 Oct. v.m. tusschen 8 en 9 uur de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kostelooze inenting en herinen ting voor hen die zich "daartoe aanmelden ten huize van dr. B. Nout. Eierveiling De eierveiling zal voor taan om de veertien dagen plaats hebben. A.s. Donderdag 20 October is het dus geen veiling. Geboren: Johanna Apolonia Maria d. van G. Brouwer en J. Hoogervorst Alida Wilhelmina d. van L. Hoogeboom en J. C. Eijs. Ondertrouwd: C. Rietveld en J. C. Blom. LEIMUIDEN R.K.S.V. „Leimuiden". Na een Zon dag van rust waren gisteren weer alle vier elftallen in het veld. Leimuiden I speelde thuis tegen Foreholte I. Dit was een mooie opgaande wedstrijd van twee ploegen, die even sterk waren.' Er werd vlug en open spel te zien gegeven, waarvan de suppor ters konden genieten. Na slechts korten tijd spelens opende de linksbuiten van Lei muiden de score, weldra gevolgd door een even prachtig doelpunt van den midvoor. Dit liet Foreholte zich echter niet welge vallen en weldra maakte dit elftal het 3e doelpunt en na een spanne tijds den ge lijkmaker. Even voor rust zette de mid voor het 5de doelpunt en met den stand van 32 voor Leimuiden kwam de rust. Na rust was het spel even mooi en vu rig. Weldra gelukte het de midvoor van Leimuiden den voorsprong te vergrooten (42). Nu had bij Leimuiden echter een klein inzinking plaats, waarvan Foreholte gebruik maakte om gelijk spel te maken (44). Na een poosje nam de rechtbinnen van Leimuiden weer de leiding (54). Dit duurde echter maar kort, toen Foreholte met twee mooie doelpunten de leiding nam met 65. Leimuiden kwam er nu weer be ter in en achtereenvolgens zette de rechts buiten en de linksbuiten een goal. Toen de scheidsrechter kort daarop het einde blies, had Leimuiden met 76 verdiend gewon nen. Het was een mooie, spannende doch faire wedstrijd geweest. De scheidsrechter leidde uitstekend. Leimuiden in speelde thuis tegen VVSB IV. Dit was geen mooi spel, veel te kort. WSB was het sterkste en won met 80. Leimuiden II speelde uit tegen Docos III en won met 2—1, rust 10 vo:r Leimuiden. Leimuiden a speelde uit met 9 man tegen SMC a en verloor met 30. Toch goed afgebracht. TER AAR Geboren: Johanna Cornelia d. van J. HoogervorstSwarz Cornelia The- resia Elisabeth d. van J. Hoogervorst van Zaal. Gehuwd: G. de Brave 32 j. en J. M. C. Knopperts 30 j. Overleden: G. v. d. Hoorn 71 j. VIJF DOODEN BIJ VLIEGONGELUK BIJ DETROIT Gisteren zijn te Detroit (Michigan) vijf menschen omgekomen, toen twee vliegtui gen, welke voor rondvluchten boven de stad gebruikt worden, op een hoogte van 300 voet op het vliegveld brandend neer stortten. Ooggetuigen verklaren, dat een toestel juist omhoog ging om een rondvlucht te beginnen, toen het andere toestel wilde dalen. De slachtoffers zijn vier mannen en een 3 1/2 jarig knaapje. DE RAMP MET HET BELGISCHE VERKEERSVLIEGTUIG. Het was te zwaar belast. Het onderzoek naar het vliegtuigonge luk bij Soest, waar, zooals gemeld, op 10 October j.l. een Belgisch verkeersvlieg- tuis is neergestort, heeft thans het vol gende uitgewezen: Het ongeluk is ver oorzaakt doordat het toestel te sterk be last was, hetgeen tot trillingen van de vleugels leidde en tenslotte tot een breuk in een der vleugels. Het onderzoek is, naar bekend, verricht door Duitsche en Belgische deskundigen. Hiermede zijn te vens ook de geruchten weerlegd, als zou den twee met het toestel reizende Duit sche scheikundigen chemische stoffen bij zich gehad hebben, welke tot ontploffing zouden zijn gekomen. ZWEEDSCH HOSPITAALVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Zweedsch hospitaalvliegtuig, waar mede een zieke Lappenvrouw naar een ziekenhuis vervoerd werd, is in het Noord- Zweedsche gebergte verongelukt. Alle in zittenden de bestuurder, de mecanicien, een verpleegster en de patiënte kwamen om het leven. Men vermoedt, dat het vliegtuig in den mist tegen een bergwand is gevlogen. TWEE BRITSCHE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Zaterdagmiddag zijn bij Chathal twee lesvliegtuigen van de Britsche militaire luchtmacht verongelukt. Drie inzittenden zijn om het leven gekomen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Rijwieldiefstal. J. F. te Leiden, thans gedetineerd in het Huis van bewaring, was door de Haag- sche Rechtbank veroordeeld tot een ge vangenisstraf van acht maanden wegens diefstal van een rijwiel, welk vehikel stond voor een café in de Hartesteeg te Leiden. Verdachte meende onschuldig te zijn en was in hooger beroep gekomen bij het Ge rechtshof te den Haag. De procureur-generaal had het excuus van verdachte, dronkenschap, niet aan vaard en bevestiging van het vonnis ge vraagd. Het Hof, heden uitspraak doende, beves tigde het vonnis van de Haagsche Recht bank, zoodat het vonnis bleef acht maan- nen gevangenisstraf. Het was een vergissing. P. v. L., zakkenstopper te L e i d s c h e n- d a m was in Mei gekomen bij den veehou der N. Binnendijk, eveneens te Leidschen- dam, om een aantal zakken te koopen. De koop was doorgegaan en ongeveer 50 zak ken waren verhandeld. Verdachte had toen een zak, waarin zich meel bevond en wel ongeveer 20 pond, ook meegenomen. Per vergissing, zegt verdachte. Maar het pleit niet voor verdachte dat, toen hij thuis gekomen was en de vergis sing bemerkte, het meel niet dadelijk had teruggebracht. „Wat doet een eerlijk mensch, als hij be merkt, dat hij meel bij zich heeft, dat hem niet toebehoort", vroeg de Politierechter aan verdachte. „Terugbrengen", antwoordde verdachte. „En wat doet een oneerlijk mensch, enz. enz." was de tweede vraag van den ma gistraat. „Ja, maar hoor eenswas het tweede antwoord van den man in het bankje. „Meneer ik ben een ronde Hol- landsche jongen, die nog al graag stroopt. Goed, wat doet het er toe Oh en dan visch ik ook nog wel eens in verboden water. Goed, wat doet het er toe", is we derom het stopwoord van verdachte. De Officier achtte diefstal niet bewezen, want het is best mogelijk, dat hij het meel per vergissing heeft meegenomen. Toen hij echter thuis kwam had hij het terug moeten brengen. Hij heeft dit niet gedaan en dat is verduistering volgens de wet. Vonnis in kort geding De president van de Amsterdamsche rechtbank, mr. A. J. van Royen, heeft Za terdag vonnis gewezen in een kort geding, waarbij de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij als eischeres optrad tegen de wilde autobusdienst-onderneming S. en A. Tours. Deze wilde busdienst wordt onderhou den tusschen Amsterdam en Haarlem. Eischeres vorderde behalve stopzetting van den dienst het opleggen van een dwang som van honderdvijftig gulden per dag en machtiging van den president den dienst met den sterken arm stop te zetten. De president overwoog in zijn vonnis, dat het autobusvervoer ongetwijfeld schade berokkent aan de tramweg maatschappij, al is dan ook de geheele schade van hon derdvijftig gulden per dag niet te wijten aan deze ééne autobus maatschappij, doch ook aan de beide andere wilde busdiensten, die het traject Amsterdam-Haarlem berij den. Voorts overwoog de president, dat arti kel 1 van de wet op de openbare middelen van vervoer niet door de z.g. bezuinigings- wet is afgeschaft, zoodat de autobusdienst in het bezit van een concessie had moeten zijn. De president verbood op deze gronden den busdienst, legde een dwangsom op van honderdvijftig gulden per dag voor iedere overtrijding en machtigde eischeres met den sterken arm den dienst stop te zetten. GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het vette varken. Op zekeren dag moest W. C. de B. uit Woerden onder de gemeente Alphen a. d. Rijn iets afleveren bij eenen van Dam. Toen hij klaar was en van plan om te gaan vertrekken, was zijn oog gevallen op een hok, alwaar vijf vette varkens rond- knorden. Hoe hij nu eigenlijk op het idee gekomen is, zal wel steeds in duisternis gehuld blijven, maar een poosje later wa ren er nog maar vier vette varkens, die liepen te knorren. Het vijfde was in de auto van verdachte „verdwaald" geraakt. Op een vraag van den Politierechter, hoe hij nu eigenlijk tot deze domme daad gekomen was, antwoordde verdachte, dat geldgebrek de oorzaak was geweest. De Officier van Justitite deed mededee ling, dat in diezelfde periode verdachte nog meerdere strafbare feiten heeft ge pleegd, waarvoor hij door het Gerechtshof te Amsterdam reeds is veroordeeld tot een voorwaardelijke veroordeeling. Spr. wilde op dit thema voort borduren en eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden met een proef tijd van drie jaar, verder een onvoorwaar delijke geldboete van 30 subs. 30 dagen en binnen twee jaar terugbetaling van een bedrag van ƒ70 aan van Dam als vergoe ding voor het weggenomen varken. De Politierechter, dadelijk vonnis wij zende veroordeelde verdachte to een geld boete van ƒ15 subs. 15 dagen, bovendien een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met drie jaar proeftijd en verder binnen twee jaar terugbetaling van 60 aan den oorspronkelijken eigenaar van het varken. Oneerlijke loopknecht. W. R.,loopknecht te Leiden, was reeds eenige jaren in dienst van den naaimachine- winkelier A. M. F. C. Meerpoel te Leiden. Op zekeren dag toen de winkelier buiten de stad was, was er een klant bij de vrouw van den winkelier gekomen, die haar had gewaarschuwd en had aangemaand om maar eens goed op te letten, want in de verschillende perceelen te .Leiden bevon den zich artikelen uit den winkel, die deze niet langs de meest gangbare manier had den verlaten. De vrouw had haar man op gebeld en deze was met èen rechercheur naar de verschillende adressen gegaan. Al daar waren toen verschillende artikelen gevonden, die verdachte had weggenomen. Verkocht had hij ze niet. maar gewoon cadeau gegeven aan verschillende kennis sen. De Officier nam het feit niet zoo licht op en vond het hopeloos mis met verdachte, want er zijn nog meerdere feiten voorge vallen, die geen fraai licht werpen op ver dachte. Het zal goed voor verdachte zijn, dat hij eens geremd wordt en dat zal gaan door een gecombineerde straf. Spr. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Ook de politierechter was van meening, dat verdachte er gerust iet? van mag weten en veroordeelde hem tot vier maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. De eisoh werd een geldboete van 25 subs. 25 dagen. „Waar moet ik dat van betalen, meneer", vroeg verdachte belangstellend. „Dat moet je zelf weten", repliceerde de Politierechter. Het vonnis werd een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Boeken en kwitanties. Het is niet netjes van verdachte geweest was het oordeel van den Officier van Jus titie. De verdachte was hier J. de V. kantoor bediende te Oude Wetering, die in betrekking was geweest bij den boekhan delaar B. de Kier te Leiden. Van deze ge legenheid had verdachte gebruik gemaakt om allereerst een aantal boeken weg te nemen en deze. te verkoopen. Daarna was het erger geworden en had verdachte zelf maar kwitanties ingevuld ten name van den winkelier en deze dan oko geind. De Politierechter onderhield verdachte over deze groote fouten en weet het aan de zucht naar mooie kleeren. „Maar neem dit van mij aan", was het wijze woord: „je kan er beter van binnen netjes en mooi uitzien dan van buiten". „Als je door omstandigheden een sjofel pak aan hebt, maar je bent niettemin eer lijk, dan zal niet één weldenkend mensch daar iets van zeggen." „Hpf rapport zegt zelfs, dat je, toen je voor de booten te Oude Wetering zorgde er uit zag als een filmheld. „Dat moet maar eens veranderen", meen de daarna de Officier. Spr. wil niettemin verdachte nog een kans geven en eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar. De Politierechter veroordeelde conform dezen eisch. Verduistering in dienstbetrekking. De winkelbediende N. R. te O e g s t- geest moest voor zijn patroon, den win kelier v. d. Leede, bij de klanten kwitan ties innen. Hij had evenwel het geld niet afgedragen; integendeel, hij had het voor zichzelf gehouden. Het totale bedrag was alzoo geworden 93.11. „Vreeselijk dom ben je geeest", vond de Politierechter. „Een vrijgezel, die ƒ15 per week ver dient en bijna de helft voor zichzelf be hield, komt dan nog tekort". Verdachte zeide, dat hij zelf er geen voor deel van heeft gehad, want hij had alles weggegeven aan familieleden in den vorm van kleedingstukkken. De Officier vond het feit zeer erg, maar wilde zich vereenigen met het rapport en eischte een voorwaardelijke gevangenis straf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar. Met een goedgemeende waarschuwing voor de toekomst vonniste de Politierechter conform den eisch. WEER EEN „WILDE" BUSDIENST OP HAARLEM VERBODEN.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11