OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 17 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Vrouwenbond. In de bestuursvacature door het overlijden van mevrouw van Sta veren is voorzien door de verkiezing van mevr. A. L. Kakebeekede Zeeuw. Een meevaller. De voor eenige we ken ontvreemde anemonen ter waarde van 500 zijn door de politie in het Benne- broekerbosch teruggevonden. Voor den eigenaar een geluk. KATWIJK DOOR AUTO AANGEREDEN. Hedenmorgen is de 75-jarige bloemen- koopman Kerkman uit Valkenburg, die met zijn rijwiel bij de Sandtlaan reed, door een .vrachtauto aangereden. K. kreeg een duw met het voorspat- scherm der auto, waardoor hij zijn stuur kwijt raakte en met het hoofd tegen de brugleuning botste. K. bleef bewusteloos liggen. Dr. v. d. Stoel, die juist passeerde, verleende geneeskundige hulp, waarna K. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden is vervoerd. Reddingsbrigade. In gehouden be stuursvergadering is het bestuur der Kat- wijksche Reddingsbrigade samengesteld als volgt: dr. L. Hueting, voorzitter; A. Ver- dies, vice-president; mevr. MootMontag ue secretaresse; G. v. d. Voort, 2e seer.; B. Vis, penningmeester; B. Parlevliet, 2de penningm.; mevr. Wouda, verzorgster van het materiaal. Tekort bij de Leidsche Buitenschool. De financieele uitkomsten van de Leidsche Buitenschool wijzen over 1937 een aan merkelijk tekort aan, ri.l. 3700 van de lagere school en 1200 van de kleuter school, totaaal 4900. Gevolgen van staken. Eenige vis- schers monsterden enkele maanden geleden \oor de visscherij, doch namen even later deel aan de staking. Na afloop der staking vonden zij elders werk, doch dezer dagen werden zij werkloos en meldden zich bij de gemeente om voor steun in aanmerking te komen. Dit ging echter niet door. Het schip, waarop zij aanvankelijk gemonsterd hadden, moet de teelt eerst beëindigd heb ben, voor deze werkloozen voor de steun regeling in aanmerking kunnen komen. Schade. Eenige koeien van den land bouwer v. D. wilden blijkbaar uitbreiding van hun gebied, eischten grenswijziging en deden dat in den geest van den tegenwoor- digen tijd n.L door gewoonweg door sloten en andere hindernissen heen te stappen. Doch dit ging niet dan door beschadiging en vernietiging van 'n anders eigendom, 31.1. vertrapping van kool, peen en andere groenten. Dit zal de baas^ van de op ex pansie beluste koeien op 'een schadeloos stelling komen te staan. LISSE TOONEELWED STRUD „NUT EN GENOEGEN". De openingsavond. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de tooneelvereeniging „Nut en Genoe gen" heeft deze vereeniging een Nationale Tooneelwedstrijd uitgeschreven, waaraan een viertal vereenigingen zullen deelne men en wel de R.-K. Onderwij zersvereeni- ging te Den Haag; R.-K. Tooneelvereeni ging „D. E. S." te Heemstede; R.-K. Too- neelver. „St. Bonifacius" te Krommenie en „St. Genesius" te Overveen. De juryleden zijn de weleerw. heer J. H. M. Ingen, ka pelaan der St. Agathaparochie teevns gees telijk adviseur, de heer C. Machen te War mond en den heer A. A. Burcksen te War mond. Het eerecomité bestaat uit den zeereerw. heer K. P. A. van Zuylen, pastoor van St. Agatha, P. Warmerdam, weth., A. H. Schrama, Raadslid, J. P. de Koning, voor zitter R.-K. Volksbond, H. v. d. Vlugt, voor zitter „St. Isidorus" en A. Th. v. Kesteren eerevoorz. van „Nut en Genoegen". Gisteravond had de openingsavond plaats. De zaal was stampvol. De eerevoor zitter, de heer A. Th. v. Kesteren, sprak het openingswoord. Spr. feliciteerde de jubileerende vereeni ging met haar 40-jarig bestaan; hij knoop te hieraan den wensch vast, dat zij in de zelfde conditie haar gouden igeest eens mogen vieren. Hij memoreerde enkele mo menten uit het leven van „N. en G.", wel ke vereeniging op wedstrijden meermalen een eersten prijs wist te behalen, ja op een voordrachtswedstrijd wist een onzer leden den kampioen van Nederland te verslaan. Hierna verklaarde spr. de wedstrijd ge- opend. Deze openingsavond werd verzorgd door de jubileerende vereeniging, welke opvoer de „Bij Heernonkel", spel van ernst en boert, in drie bedrijven van Jac. Ballings, onder regie van den heer Jer. Koelewjjn alhier. Het kapwerk werd verzorgd door den heer Kouwenberg uit Leiden. Zooals we van „Nut en Genoegen" ge woon zijn werd er mooi en vlot spel te zien gegeven, zoowel door de dames als door de heeren. Het applaus was dan ook ten vol le verdiend. Het muzikale gedeelte werd op uitste kende wijze verzorgd door „The Musicma- kers" alhier. De wedstrijdavonden zullen worden gehouden op de Zondagen 23 Octo ber, 6 November, 8 en 15 Januari 1939, ter wijl de sluitingsavond zal plaats hebben op Zondag 22 Januari 1939, In de pauze werd door den secretaris, den heer W. Sprengers, een gedicht voor gelezen aan het adres van den heer A. Th. van Kesteren, die 40 jaar lid is van „Nut en Genoegen", waarin diens verdiensten ten opzichte van „N. en G." werden geme moreerd en waarbij hem een gouden herin- neringsmedaille werd aangeboden. De heer v. Kesteren dankte voor dit blijk van waardeering. Vermelden we ten slotte nog, dat het decor, zoowel voor de „Pastory" als „In de Linde" by baas Blom, uitstekend was ver zorgd. Tusschen het 2 en 3e bedrijf werd een verloting om mooie prijzen gehouden. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Donderdag 20 Oct. a.s. te 7.30 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in openbapo vergadering byeen. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot vaststelling eener verordening op de hef fing en invordering van schoolgelden. Voor stel tot opnieuw vaststelling van een ver ordening regelende tarief en de voorwaar den voor levering van gas- en electriciteit. Voorstel tot herziening van de door de R.K. Woningbouwvereeniging „St. Willibrordus" verschuldigde erfpacht. Voorstel tot wijzi ging van de begrooting 1938. Voorstel tot wijziging van de „grondregelen" van de drinkwaterleiding „De Vlietstreek. Prae- advies inzake een schrijven van Ged. Sta ten over de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, enz. Aanbieding van de bedrijfsrekeningen 1937 en benoe ming van een commissie van onderzoek. Aanbieding van de gemeente-rekening 1937 der voormalige gemeente Stompwijk en Veur en benoeming van een commissie van onderzoek. Verkoop van het raadhuis der voormalige gemeente Veur. Kasgeldleening. Op 1 November a.s. loopen af de thans met een tweetal geld gevers gesloten kasgeldleeningen tot een to taal bedrag van 100.000.(2 x ƒ50.000. Een der geldgevers is bereid opnieuw tot verstrekking van kasgeld over te gaan voor den tijd van 3 maanden en daarbij het oor spronkelijk bedrag van 50.000.te ver- hoogen tot 100.000.dit laatste was noo- dig omdat de andere geldgever niet be reid bleeik tegen een aannemelijk bod tot verlenging der leening over te gaan. Het rente-percentage bedraagt 's jaars; afsluitprovisie is niet verschuldigd. B. en W. stellen voor te besluiten overeenkomstig het ontwerp besluit. St. Josephsgezellen. Op alleszins ge slaagde en waardige wijze hebben giste ren de gezellen hun 18e stichtingsfeest gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis, waarna alle gezellen deelnamen aan de algemeene H. Communie. In het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan werd hierna een gemeenschappelijk ont bijt gehouden en bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. Des avonds werd in de keurig versierde zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw een feestavond gegeven, welke, de tradi tie getrouw, voor de gezellen een waar succes geworden is. Toen om pl.m. 8 uur de vice-praeses, kapelaan Wentholt, den feestavond opende, was de zaal tot in alle hoekjes bezet. Het is verheugend, aldus spr. telken jare zooveel belangstelling te mogen ondervinden en zooveel blijken van trouwe vriendschap en medeleven met het wel en wee der gezellen. Voor hem is het een feest zooveel gezellen te zien, welke een trots zijn voor de parochie. Hij hoopt steeds op aller steun en mede werking te mogen rekenen, om zoodoende deze mooie vereeniging in stand te kun nen houden en steeds op hooger peil te kunnen brengen. Onder begeleiding vein muziek, der „Kolping Boys", die op een aangename en goede wijze den geheelen avond met muziek opluisterde, wordt het Kolpings- lied gezongen. Door de tooneelclub „Adolf Kolping'' werd hierna opgevoerd het tooneelspel in rdie bedijven „Heb ik mijn kind gedood?" Zooals steeds werd ook dit mooie tooneel spel wederom door de gezellen op sublie me wijze gespeeld en allen zullen dit met ons eens zijn en "hebben genoten van dit spel, hetgeen wij o.i. ook mochten consta- teeren uit de groote stilte, waarmede het stuk gevolgd werd en het applaus, dat den spelers telkens ten deel viel. De rol len werden alle zeer goed gespeeld; zon der de overige spelers te kort te doen, willen wij hier toch speciaal vermelden het keurige spel van Harry Leijers, Nol en Rinus. Door pastoor Kammers werden gedu rende de pauze met hartelijke en toepas selijke woorden de diploma's uitgereikt aan J. Belt, J. Murk, P. Blokland en F. Strampraat. Zij nog vermeld het keurige tooneelde- cor en het als steeds goed verzorgde kap werk en de grime van de firma Hoppezak uit Leiden. Geboren: Alida Cornelia Helena d. van N. J. v. Kippersluis en M. G. Halver hout Abraham z. van J. Akerboom en M. Klinkenberg Leonardus Johannes Maria z. van N. L. Groenewegen en E. C. Looman Wilhelmus z. van W. F. Luk en P. M. Putker. Ondertrouwd: C. J. A. Arkesteijn en M. W. Bierhuis. Gehuwd: J. C. Voskuil en M. A. v. d. Meer A. M. Paardekooper en A. M. Demeijer J. v. d. Gaag en C. M. Gerz. Overleden: Sarah G. A. v. Velsen 67 j. A. A. Bontje m. 49 j. STOMPWIJK Hanze. In de zaal van het „Blesse- paard" werd dezer dagen de eerste leden vergadering in dit seizoen gehouden, welke onder leiding stond van den heer Beek man. De voorzitter hoopte, dat alle leden zich zouden geven voor opbouw van het vereenigingsleven. Naar aanleiding van de notulen doet de heer v. Maren de mede- deeling dat er 15 spaarders zijn voor het retraite-fonds welke een bedrag gespaard hebben van 128.24. In den loop der vol gende maand zal men op retraite gaan. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werden benoemd de heerean v. Ma ren en Beekman. Dezen winter zal er voor de leden een boekhoudcursus georgani seerd worden. Deze cursus wordt gegeven door den heer J. W. M. Boogmans Ook niet- leden kunnen aan dezen cursus deelnemen. Kap. Klaver spreekt dan een woord over Christelijke naastenliefde. Het mag een wonder heeten, dat we hier weer bijeen zijn, aldus spreker. Het oorlogsgevaar is afgewend, althans voorloopig. Een werke lijke vrede is gegrondvest op de Christe lijke naastenliefde. Daarom is samenwer king van alle goedwilllenden noodig, be gin bij u zelf. Van de rondvraag wordt ruim gebruik gemaakt. Besproken werd o.a. het borgstellingsfonds. Er werden vele middelen beraamd om tot een Hanze-fonds te komen. Voorloopig kan men zich wenden tot het gemeentelijk borgstellingsfonds, Noordeinde 23, Den Haag. Ook werd het bestuur verzocht stappen te doen tot het plaatselijk distribueeren van margarine voor werkloozen. Hierna sluit de voorzit ter de vergadering met gebed. RIJNSBURG TWEEDE WONINGCOMPLEX VAN „SPINOZA" OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN. Zaterdagmiddag zijn de 41 woningen van he tweede bouwplan van de woningbouw vereeniging „Spinoza" officieel in gebruik genomen, bij welke plechtigheid vele ge- noodigden tegenwoordig waren. Men had zich verzameld in de Burgemeester Mey- boomstraat, alwaar een rood-geel lint (de Rijnsburgsche kleuren) de toegang tot de neiuwe woningen afsloot. Dokter G. J. Rijkmans, voorzitter van „Spinoza", heette allen welkom en in het bijzonder mr. P. A. van der Drift, hoofd van de afd. Volkshuisvesting, uit wiens aanwezigheid de conclusie getrokkén mocht worden, dat de Regeering zeer met „Spinoza" medeleeft. Mr. van der Drift mérkte op, dat hij steeds voorstander was geweest van ver dere uitvoering van de bouwplannen en uitbreiding van het woningcomplex van „Spinoza". Hij memoreerde het verschil van inzicht tusschen Gemeentebestuur en vereeniging omtrent het tempo, doch meen de, dat nu toch beiden zullen ondervin den, dat hier een daad van hooge beteeke- nis is verricht. Nadat mr. van der Drift het lint had doorgeknipt, had de onthulling plaats van een gedenksteen, welke handeling werd verricht door mevrouw Rijkmans. Deze steen, ontworpen door den heer J. A. van der Heyden en gehouwen door den beeld houwer G. van Lunteren, stelt voor een komeet, als een gelukkiger toekomst voor spellend symbool. Daarna werden in groepjes de woningen bezichtigd en de verschillende typen in oogenschouw genomen. Er zijn 4 wonin gen voor kleine en 37 voor groote gezin nen. Behalve de gewone waterleiding heb ben de bewoners de beschikking over een viertal pompen, welke op 26 M. diepe bo ringen zijn geplaatst, tevens betrouwbaar als drinkwater. In café „Centraal" werd na den rond gang een receptie gehouden. Burgemeester Bosschieter sprak zijn vol doening uit over de woningen, die tot sie raad strekken van de gemeente Rijnsburg. Voor de vereeniging geldt: „lang gewacht, toch verkregen". De plannen tot den bouw heeft een ieder met eigen oogen bezien, maar nu de woningen er staan, zijn ze tot aller genoegen. Van groote beteekenis is het, dat alle woningen bewoond zijn. De heer G. F. E. Kiers, oud-inspecteur der Volkshuisvesting, prees de zeer be hoorlijke architectuur en wees voorts op de taak der vereeniging om goede huurders en goede bewoners te kweeken. De heer Staal van de Nat. Woningraad zeide dat dit complex velen er van zal overtuigen, dat de exploitatie van wonin gen aan de goede handen van een wo ningbouwvereeniging behoort te worden toevertrouwd. Uit een résumé, dat de architect, de heer A. van der Heyden, gaf, bleek, dat de voorbereidingen 240 weken en de bouw slechts 240 dagen had gevergd. Vrijwel alle Leidsche woningbouwver- eenigingen en enkele uit de omstreken wa ren door hun besturen vertegenwoordigd, welke allen hun gelukwenschen gepaard deden gaan met de aanbieding van bloe men of van een nuttig geschenk. 's Avonds had in het veilingsgebouw „Flora" een zeer druk bezochte feestavond plaats, waaraan o.a. medewerking verleen den, het Leidsch Calonorkest, de humorist Spaanderman, de goochelkunsten aar De Vries en een plaatselijke reciteerclub. Tij dens de bijeenkomst werd door alle aanwe zigen gemeenschappelijk het Spinozalied gezongen. VOORSCHOTEN K. J. M. V.-nieuws. Denken jullie al lemaal aan de Maria-congregatie morgen (Dinsdag) om 8 uur precies?! Woensdag a.s. geeft wederom een der onzen een lezing. Toont allen je volle belangstelling door je trouwe opkomst en.... komt op tijd! SASSENHEIM „ST. AMBROSIUS" IN HET GEDING Een beroep op alle ingezetenen De afdeeling harmonie der R.K. Har monie- en Zangvereeniging „St. Ambrosius" hield Vrijdagavond een ledenvergadering in de zaal van het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer W. Krom, deed mededeeling van alle pogingen, die in 't werk zijn gesteld, om de geldmiddelen te versterken. Ondanks dit alles ziet spr. geen kans een sluitende begrooting te krijgen met een overschot voor aflossing der schuld en overschot voor aankoop instrumenten, omdat sommige instrumenten noodig moe ten worden vernieuwd. De voorzitter is niet van zins schuld op schuld te stapelen. Komt er geen sluitende begrooting, dan gaat hij heen. Zóó wenscht hij niet langer voort te werken. Of men moet de daad stellen per 1 Jan. e.k. de vereeniging te ontbinden. Er wordt voor gesteld dezen winter nog eens te probeeren donateurs te werven. Vervolgens te trach ten een goedkoopere zaal te bekomen voor repetitie; minder repetities houden, is niet gewenscht. Een verloting is aangevraagd. De voorzitter is van meening, dat een ver eeniging als deze niet moet afhangen van lapmiddelen, maar financieel op een ge zonden basis moet staan. Ook naar een goed koopere directie wordt uitgezien. De voor zitter zegt, dat de leden ook beter thuis moeten repeteeren en op tijd de repetities bezoeken. De ordening moet eerst in eigen boezem plaats hebben. De voorzitter wil nog eenige pogingen wagen, omdat hij weet, dat de leden achter hem staan. Na nog enkele huishoudelijke zaken werd deze vergadering met gebed gesloten. K.J.M.V. De voorzitter der K.J.M.V., de heer J. Slingerland, opende de bijeenkomst met het uitspreken der groet der jongeren en heette vervolgens allen welkom, in 't bij zonder den spreker van dezen avond, den zeereerw. heer Henri de Greeve. In het kort zette hij het doel der vereeniging uit een en vertrouwde, dat deze avond zal lei den tot meerdere kennis van en waardee ring voor de vereeniging. De K.J.M.V.-ers zongen daarna hun Bondslied. Scherp belicht door schijnwerpers ver toont zich daarna aan de goedgevulde zaal een kruis waaraan de lijdende Christus, geschilderd door den heer L. C. Mondriaan, naar een beroemd Spaansch voorbeeld. De K.J.M.V.-er Joh. van Reisen, declameerde daarvoor het diepzinnige, ontroerende kruislied van Guido Gezelle. Daarna: Henri de Gieeve. In een rede voering van circa 5 kwartier, dikwerf tin telend van humor, betoogde hij de nood zakelijkheid van het lidmaatschap van de K.J.M.V. Spr. begon met aan de jongeren den raad te geven: Grijp met beide handen aan wat je hebt, en aan de ouderen: Houdt wat je hebt. Er is absoluut geen bezwaar tegen een moderne 1938-er, indien de wet van het evenwicht, die wjj zien in de natuur waar de hoogste boomen het diepst met hun voorstel den grond in gaan, wordt toege past. Hoe moderner de mensch is, des te dieper moet hij wortelen in het verleden. Spr. noemde enkele nieuwe dogma's als rotary, ras, bloed en bodem, en vroeg of wij het daarmede kunnen doen. In den geest haalde nij een ouden man uit den 60-er jaren uit het graf en leidde hem rond in het tegenwoordige jeugdleven; in de dancing, die hij zeer hekelde, bij de jongelui; bij leerlingen van een neutrale H.B.S., die voor vele zaken geen oplossing zochten in de biechtstoel, maar in de theo rie van Freud. Hij herinnerde er aan, hoe voor 40 jaren propaganda gemaakt werd voor de ideaal staat door de socialisten, „getransporteerd in mineur" door de communisten, maar hij wees er op dat een ideaal-staat alleen kan bestaat als allen z;jn zooals eertijds Abra ham, als een Mozes, de grootste veldheer, wetgever en historicus; als St. Jan de Dooper, als alle Ouders waren als de H. Maagd en de H. Jozef, als een Franciscus Augustinus, Dominicus. Een ideaal-staat zal alleen hiogelijk zijn als wij worden man nen en vrouwen met een Oud-Testamen- tisch en Nieuw-Testamentisch geloof. De tegenwoordige mensch heeft een vol slagen gebrek aan hou-vast. Hij vergeleek deze imet de Fransche kruiser „Dixmude" die op het einde van den oorlog verging, en waarvan het laatste bericht was: ben zine-voorraad uitgeput, drijven stuurloos rond, hevige storm. Spr. vroeg hoe de tegenwoordige jonge lui kinderen op zouden kunnen voeden. Hoe kan de leegte de leegte leer en! Spr. klaagde over het gebrek aan mede werking en aan waardearing en noemde de leden-aantallen van de K.J.M.V. in de groote steden, b.v. Amsterdam, waar er 5000 konden zijn, ver beneden de 100. Spr. hekelde ook de vaders, die hun jongens niet bij hun nekvel grepen en deze naar de K.J.M.V. sleepten. Hij wees op het gezegde van vroeger: Germania docet: Duitschland leert: inder daad Duitschland leert ons. Spr. wees er op dat vroeger aan Carthago het christendom werd ontnomen, nu wordt het aan Europa ontnomen en gebracht naar Voor- en Achter-Indië, naar China, daar Europa het niet meer waardig is. Blijf niet staan, maar vlucht in het ge bergte, zeide de Engel tegen Loth, toen Sodoma en Gomorra verwoest werden. Blijft niet staan, roept spr. de jongelui toe, maar vlucht in het gebergte, in de Kerk! Een goede beschrijving te geven van deze rede is onmogelijk. Men moet de mi miek van den spreker gezien hebben, men moet zijn woordenvloed beluisterd hebben om te weten wat diegenen gemist hebben, die verzuimden te komen. De K.J.M.V. heeft in ieder geval aan de aanwezigen een genotvolle avond gegeven. Pastoor de Haan, moderator, noemde daarna eenige argumenten voor het be staan der K.J.M.V. en spoorde de buiten staanders aan toe te treden: gebruikt je hersens, denkt eens dieper na, je hebt een plicht te vervullen! De heer Keyser riep daarna de uiterste clementie in voor de opvoering van een klucht. Met begeleiding aan de piano door den heer M. J. A. Post en onder leiding van den heer Keyser werden door de zaal een twee-tal potpourris gezongen. Alles met elkaar was het een goedge slaagde avond, waarop de K.J.M.V. met genoegen terug kan zien en voor welks or ganisatie zij den dank van de geheele pa rochie verdient. WASSENAAR TEGEN AUTOBUS GEREDEN. Wielrijder ernstig gewond. Op den Rijksstraatweg nabij het Ker- kehout had gisteravond een aanrijding plaats tusschen een autobus, bestuurd door R. G. B. uit den Haag, en den wiel rijder J. C. uit Leidschendam. Laatst genoemde kwam uit het Kerkehout en wilde den Rijksstraatweg oversteken. Hierbij werd hij door de bus aangere den en tegen den grond geslingerd. Hij bekwam vermoedelijk een hersenschud ding, een gebroken middenhandsbeen, een gapende hoofdwonde en nog eenige ont vellingen. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is hij overgebracht naar het Acad. ziekenhuis te Leiden. ZOETERMEER Voetbal. Om 12 uur speelde Zondag DSO 4 tegen LFC 4. Spoedig nam LFC de leiding en hoewel DSO zoo nu en dan even kwam opzetten, er zat geen gevaar in hun aanvallen. Met de rust stond DSO dan ook met 13 achter. Na de rust pakte DSO echter flink aan en spoedig was de stand gelijk (33), ja zelfs nam DSO even de leiding met 43, maar spoedig maakt LFC gelijk (44) en daarna nog 2 doelpunten. Het had reeds den schijn dat DSO met 64 zou verliezen, doch juist voor het einde scoorde DSO nog en kwam het einde met een verlies van 65 voor DSO. Om 2 uur speelde DSO 2 tegen Leidsche Boys 1. DSO 2 bracht het er beter af dan DSO 4. Direct werd door hen flink aan gepakt en na een half uur scoort DSO 10 en met deze stand komt de rust. Na de rust speelde DSO met 10 man, maar was toch overigens in den aanval en uit een voorzet van links bracht de DSO-mid- voor de stand op 20. Even voor de rust kreeg DSO een strafschop toegewezen. Deze werd keurig door van der Does in geschoten en zoo kwam het einde met een overwinning van 30. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Meisjes achter tralies (Corrine Luchaire). De bierbaron (Eder Robinsons). Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: De Olympiadefilm. Leni Riefensstahl Het lied van2den leeu werik. (Martha Eg- gerth, Hans Söhnker Olympische Spelen Romantisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Lido: De Testpiloot (Clark Gable, Mina Loy, Spencer Tracy). Dramatisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 urn- Zaterdag en Woens dag half drie mati née. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Vol gas (David Sharpe, Mickey Da- niëls). De wreker (John Wayne). Komisch- Sensationeel Wild West lederen avond 8 uur Zondag ook van 47 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Rex: Het meisje uit de onderwereld. (Mau reen O'Sullivan, Joel Mc Crea). De pionier van Ken tucky (George O'Brien, Heather Angel). Sensatie. Sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10