RIJNSTREEK ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 NOORDWIJK Volksbond. Vrijdagavond hield de R.- K. Volksbond in het Juvenaat haar eerste ledenvergadering in dit seizoen, waarbij de opkomst matig was. De voorzitter, de heer P. Smit, opende deze bijeenkomst en sprak den wensch uit, dat alle aanwezigen hun medeleden zulen aansporen, de komende vergaderingen in het winterseizoen druk te doen bezoeken. Door den besturenraad is in samenwerking met de Christelijke en Noordwijksche Besturenbond een ver zoek bij B. en W. ingediend, om het kwan tum van 3000 H.L. cokes, die voor zomer- prijs voor de wrekloozen werd beschikbaar gesteld, te verhoogen; dit verzoek is door B. en W. ingewilligd en thans is er 6000 H.L. cokes beschikbaar tegen zomerprijs voor de etsuntrekkenden. Door vertrek van den heer C. Ruigrok is een vacature in het bestuur ontstaan; deze vacature zal op de vergadering van 11 Nov. a.s. worden aange vuld; candidaten kunnen bij het bestuur worden ingediend tot 3 Nov. as. Den heer P. Vink, die bedankt heeft als ver tegenwoordiger in het steimorgaan, werd dank gebracht voor het vele, wat hij in de afgelioopen 6 jaar ten dienst der arbei dersbeweging in genoemd orgaan heeft ge daan; het bestuur ziet hem suechts noode vertrekken. Als opvolger is door den Be sturenraad gekozen de heer Jac. Zwarts; deze heeft de benoeming aangenomen on der voorwaarde dat de te behandelen zaken of klachten bij hem ingediend kunnen wor den Woensdagsavonds van 89 uur. De voorzitter vond dit een zeer goede rege ling en hij verwachtte dat iedereen zich hieraan stipt zou houden. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Ned. R.-K. Volksbond, dezen zomer gevierd, is een re- lief aangemaakt van den Patroonheilige St. Willibrord, hetwelk tegen 70 cent te verkrijgen is bij het bestuur. Vervolgens kwam aan de orde behandeling concept sta tuten en huishoudelijk reglement van den Ned. R.-K. Volksbond. Het plaatselijke be stuur had dit concept behandeld, terwijl de Besturenraad adviseerde dit concept goed te keuren. Na lezing van het uitvoe rig rapport, werd het concept behoudens enkele ondergeschikte bemerkingen goed gekeurd. In de rondvraag werden nog en kele huishoudelijke besprekingen gehou den, waarna de voorzitter nog op het be lang wees, dat degene, die 65 jaar zijn ge worden en niet meer in de vakorganisatie zijn, toch lid van den Volksbond blijven, dit met het oog op de instellingen der standsorganisatie, waarna de voorzitter on der dank voor opkomst en aangenaam ge voerde besprekingen deze bijeenkomst sloot. WARMOND St. Josephsgezelien. Maandag 17 October na de Congregatie bijeenkomst der Gezellen in den Burcht. De Vice-Praeses zal een causerie houden over het boek „Maria en haar timmerman". Wij sporen allen aan precies op tijd te komen. ZOETERMEER Gemeenteraad. De Gemeenteraad van Zoetermeer vergadert op Woensdag 19 October a.s., des avonds 7.15 uur, ten Raad- huize. Te behandelen punten: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding Ge meenterekening dienstjaar 1937. 3. Aan bieding rekening van het Burgerlijk Arm bestuur, dienstjaar 1937. 4. Aanbieding Ge meentebegroting, dienstjaar 1939. 5. Aan bieding begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur, dienstjaar 1939. 6. Aanwijzing van een commissie voor het nazien der Gemeen terekening, dienstjaar 1937. 7. Voorstel buitengewone aflossing 4 1/2 leening, groot pro resto 9873.75. 8. Verkoop van eenige stukken bouwterrein aan de Molen straat. 9. Uitbreiding van de Christelijke School. 10. Wijziging begrooting, dienstjaar 1938. Middenstandsvereeniging. Donderdag avond 1.1. vergaderde de middenstandsver- eeniging „Aller Belang" in café „Ons Ge noegen" alhier. Door den voorzitter, de.n heer H. B. Groenheijde, werd de vergadering ge opend en een welkomstwoord gesproken, waarna door den secretaris, den heer C. van Schuppen, de notulen der vorige ver gadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Op het verzoek van het Borg stellingsfonds te Gouda om subsidie wordt gunstig beschikt en besloten om 10. subsidie af te staan. Het verzoek van den Kon. Ned. Middenstands Bond, om een rentelooze leening, wordt voor kennis geving aangenomen. Vervolgens wordt een uitvoerige bespre king gevoerd over een te houden winkel week. Besloten werd dit jaar wederom een winkelweek te organiseeren volgens een door het Bestuur vast te stellen systee-n. Een groot aantal prijzen zullen het publiek ten goede komen. In de commissie voor de winkelweek worden benoemd de heeien C. Klos en P. J. van Herwijnen, terwijl een drietal bestuursleden de commissie zal com- pleteeren. In verband met het 5-jarig be staan der vereeniging werd besloten op een later te bepalen datum dit feit eenigszins feestelijk te herdenken. Na de rondvraag, waarin eenige intime vragen werden gesteld, werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. „Winterhulp". Evenals 't vorige jaar, zal het comité voor „Winterhulp" alhier in den loop van de volgende week een beroep doen op de hulpvaardigheid en weldadig heid van de ingezetenen. Bedoeling is, om werklooze en behoeftige gezinnen te steu nen met het uitdeelen van kleeding, dek king en schoeisel. De ervaring heeft ge leerd, dat er zeer veel noodig is. Bijdragen in geld en natura zijn welkom. Kleeding en beddegoed wordt afgehaald. Ieder inge zetene kent in deze zijn plicht. BODEGRAVEN Bij het aftreden van burgemeester C. S. van Dobben de Bruyn De mededeeling betreffende het eerlang aftreden van den heer mr. C. S. van Dobben de Bruyn als burgemeester onzer gemeente wegens het bereiken van den 65 jarigen leeftijd kwam niet onverwacht. Dit is immers tegenwoordig vaste regel en slechts voor de groote steden wordt hierop 'n uit zondering gemaakt. Ruim 14 jaar heeft de heer van Dobben de Bruyn aan het hoofd van onze gemeente gestaan. Het aanzien van ons dorp is in dien tijd veel en ten goede veranderd en verschillen de uitbreidingen en vernieuwingen kwamen tot stand. En al is dit niet de verdienste van den burgemeester alleen, men weet toch, dat hij dikwijls het initiatief er tce nam en dat hij door zijn zakelijke kijk op de dingen en zijn doorzicht ze in de juiste richting wist te leiden. Evenwel zijn ook de omstandigheden, als het ruim toevloeien van de middelen in de gunstige jaren, de betrekkelijk ge ringe werkloosheid in de crisisjaren, onze gemeente gunstig geweest. Hierdoor was het mogelijk verschillende zaken tot stand te brengen zonder groote verzwaring van de schuldenlast der gemeente en boven dien den belastingdruk aan den lagen kant te houden. Het beleid van den burgemeester is echter dikwijls de critiek niet bespaard ge bleven, wat tal van keeren in de vergade ringen van den gemeenteraad tot uitdruk king kwam. We denken b.v. aan de periode dat de heer Oldemans in de raad zitting had. Deze kon zich dikwijls ook heel moei lijk aan de wel eens wat tê strakke leiding van den voorzitter aanpassen, wat tot on aangename incidenten aanleiding gaf. In die dagen hadden de raadsvergaderingen onzer gemeente 'n zekere minder gunstige vermaardheid in den lande en zag men en kele malen in 'n boulevard-blad de ver gaderingen onzer vroede vaderen ver slagen met groote sensationeele koppen als: „Rumoer in den raad van Bodegraven", eet. Ook in de dagen van de befaamde rio- leeringskwestie werden er wel eens harde noten gekraakt in de raadsvergaderingen, maar vooral ten tijde van het wethouder schap van den heer Huytkar schijnt het nog al eens gespannen te hebben. Als wij ons wel herinneren, werden, er in 1935, bij de behandeling van de be grooting, 5 of 6 vergaderingen gehouden, w.o. enkele besloten vergaderingen, waarin de meeningsverschillen tusschen de leden van het college van B. en W. onderling en tusschen den burgemeester en den raad werden behandeld, waarbij de critiek van alle kanten losbrandde en ook de burge meester niet werd gespaard. Het drama eindigde met het aftreden als raadslid van den heer Huytkar. De laatste belangrijke zaak, waarin de burgemeester de raad niet aan zijn zijde had, was in de bekende waterleidingkwes-, ie. De burgemeester bleek onder alle omstan digheden voorstander van verleening van de concessie van de N.V. Bodegr. Water leiding en zijn houding in deze zaak heeft wei eens verwondering gewekt. De raad volgde ten slotte het standpunt van Wethouder van de Poll, die door de verschillende bekend geworden feiten tot de overtuiging was gekomen, dat de ge meente dit bedrijf zelf behoorde te exploi- teeren. Wanneer wij nu de ten einde loopende bestuursperiode van den heer van Dobben de Bruyn overzien, kunnen wij consta- teeren, dat dat hij zijn persoonlijk stempel op deze periode heeft gedrukt en dat hij inderdaad een goed burgemeester is geweest ook al waren velen het dikwijls niet met de door hem aangenomen houding en ten opzichte van verschillende vraagstukken eens. Dit laatste vond echter dikwijls zijn oor zaak in het feit dat de burgemeester niet altijd blijk gaf de noodige soepelheid te bezitten, die naast kennis en in zicht het burgemeestersambt behooren te sieren. Bij het scheiden van burgemeester van Dobben de Bruyn zal men echter erkente lijk moetén zijn voor het vele goede, dat onder zijn bestuur werd tot stand gebracht en vergezelle hem de wensch, dat hij nog ge-ruimen tijd van een welverdiende rust moge genieten. Tweede lustrum van de St. Josephsge- zellenver. Op 7 October j.l. was het tien jaar geleden, dat de St. Josephsgezellen- vereeniging in Bodegraven haar eerste bijeenkomst hield. Bij de oprichting telde zij slechts acht leden. Klein begonnen, wisten deze leden onder leiding van hun voortreffelijken en zeer beminden vice- Praeses, de oprichter der vereeniging, kapelaan van Kessel een dergelijke acti viteit te ontwikkelen, dat het ledenaantal steeds aangroeide en momenteel de 50 reeds dicht genaderd is. Het is onmogelijk om hier alles op te sommen, wat deze jongemannenvereeni- ging in onze parochie inmiddels tot stand heeft gebracht. Onder de voortreffelijke leiding van de weleerw. heeren J. H. van Kessel, J. Suiker en L. van Teylingen en den tegenwoordigen vice-Praeses, den kapelaan W. de Lange, onder de opper- leiding en met volledige medewerking en steun van Praeses F. A. Keet en den te genwoordigen Praeses, pastoor A. W. J. Lühn, heeft deze vereeniging alles, wat op het gebied van godsdienstige en cul- tureele ontwikkeling harer leden bereik baar was, met beide handen aangepakt en is daarin meestal op voortreffelijke wijze geslaagd. Ook werd de sociale en economische vorming der leden met energie ter hand genomen. Jammer we mogen het met het 10- jarig bestaan wel even vermelden dat helaas nog steeds niet allen, ondanks de gegronde aansporingen van den Bisschop en de geestelijkheid, zich willen laten overtuigen van de groote waarde van een plaatselijke jongemannenvereeniging. La ten zij toch goed begrijpen, dat het hier gaat om hun eigen, hoogste belang, waar van zij zelf later het voordeel zullen ondervinden. Op Maandag 17 October a.s. zal er voor de leden, ouders en donateurs een too- neelavond worden gegeven ter herdenking van dit lustrumfeest. Daarbij zal er een feestrede worden uitgesproken door den zeereerw. heer H. J. Drost, Centraal Prae ses der St. Josephsgezellenvereenigingen in Nederland. Opgevoerd zal worden: „Het Huis van Geluk". Moge deze avond het aantal successen van deze vereeniging nog vermeerderen en mogen alle parochianen ook bij de tweede opvoering op Zondag 23 October a.s. blijk geven van hun waardeering en belangstelling voor dit mooie en prach tige werk. Dat wenschen wij bestuur en leden van ganscher harte toe! 4AZERSWOUDF. (C-~~^endük) CHAUFFEUR MAAKT ZICH DRIFTIG OP ZIJN PATROON. Vrijdagavond omstreeks 7 uur is in de Vleeschwarenfabriek „De Rijnstreek" door een chauffeur der Firma een moordaan slag gepleegd op den patroon den heer G. Zandvoort, welke aanslag door het kordate optreden van den heer Z. werd afgeslagen. Omtrent de oorzaak van dezen aanslag vernemen wij het volgende: Toen de chauf feur te 7 uur aan de zaak kwam, ontstond er een woordenwisseling omtrent het lange uitblijven tusschen den patroon en dezen chauffeur, met gevolg, dat de chauffeur op staanden voet werd ontslagen. Hierover maakte deze zich zoo driftig., dat hij een vlijmscherp mes greep en hiermede den heer Zandvoort te lijf ging. In de fabriek was nog een worstmaker, die op het ge luid toesnelde. Men wist den dader te over meesteren. Deze gooide het mes neer, waar bij het juist nog het been van den heer Zandvoort raakte, echter zonder nadeelige gevolgen. Nadat telefonisch Burgemeester Warnaar was gewaarschuwd, die binnen enkele oogenblikken arriveerde, werd de driftige chauffeur met behulp der gemeen- te-politie overgebracht naar het arrestan tenlokaal en aldaar ingesloten. Verbreeding van den Rijksweg. De werkzaamheden voor de wegverbreeding langs den rijksstraatweg zijn al zoover ge vorderd, dat het fietspad nu reeds doorloopt vanaf Leiden tot aan de woning van den heer K. Ook de in dit vak liggende nieuwe bruggen n.l. de Kippenbrug eri de Bentbrug zijn voor de doorvaart na een afsluiting van 8 maanden wederom opengesteld; daardoor is voor de aldaar wonende landbouwers een groot ongerief uit den weg geruimd. LANGERAAR VERBETERING GEERWEG. Reeds enkele malen vermeldden wij den slechten toestand, waarin de Geerweg ver keert. Deze is thans nog zoo, maar zooals wij ook reeds meldden, zijn plannen tot verbetering aanhangig nu deze weg op het Zuid-Hollandsche tertiaii wegenplan staat; hierop staan ook het verlengde daarvan, de niet minder slechte Friezeweg, en de weg van de hoogte te Leimuiden tot aan het pont veer te Oude-Wetering. De bedoeling van de Provincie is dezen weg in zijn geheel te doen verbeteren, waartoe het noodig is, dat de betrokken polderbesturen (een drietal) het daarover eens zijn. Dezer dagen is een conferentie gehouden met den Hoofdingenieur van den Water staat, waar uiteengezet is op welke wijze en voorwaarden de verbetering mogelijk is. Het bestuur van den Noordeind- en Geer- polder liet intusschen reeds een plan voor den Geerweg maken. Indien nu de twee andere betrokken pol ders hetzelfde gaan doen, kan spoedig met Ingelanden de verbetering en de wijze van financieren ervan, worden besproken en hangt het nog slechts van hun voortvarend heid af om te zorgen, dat reeds in het voor jaar 1939 wordt begonnen met de verbete ring. Voor heeren automobilisten een uitkomst; klachten over gebroken veeren, ruiten enz. zijn niet nieuw meer. Nog eenig geduld! LEIMUIDEN R. Kath. Middenstandsvereeniging. Woensdagavond had in de voormalige jon gensschool de vergadering plaats van de R. K. Middenstanders om te komen tot een vereeniging. Tengevolge van de geringe opkomst (10 personen waren aanwezig en gaven zich als lid op) kon van een defini tieve oprichting van een middenstandsver- eeniging geen sprake zijn. Toch werd be sloten dat twee propagandistan de paro chie zouden afgaan ten einde alle midden standers aan te sporen lid te worden. Als dan zal opnieuw een vergadering worden uitgeschreven op 2 November 's avonds na het Lof. NIEUWVEEN Na-feestje. Gisterenavond heeft de Buurtcommissie haar slotvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer A. v. Zoest. Met een hartelijk welkom aan de aanwezigen opent de voorzitter deze bij eenkomst en spreekt er zijn genoegen over uit, dat, dank zij de medewerking der buurt bewoners, men er in geslaagd is, de dorp straat tijdens de Jubileumfeesten op waar dige wijze te versieren. De rekening van den penningmeester ver meld aan inkomsten 41.46, aan uitgaven 37.46, zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van 4.Bij de bestuurs verkiezingen zijn ter -aanvulling van de opengevallen vacatures gekozen de heeren C. A. Campfens en D. Speet. Ten slotte werd nog een kleine verloting gehouden, waarbij ieder een verrassing heeft ontvangen. Na nog eenigen tijd ge zellig bij elkaar zijn werd tegen 11 uur de vergadering gesloten. WOERDEN Jongeren R.-K. Staatspartij. De afd. Woerden der Jongeren R.-K. Staatspartij, hield een ledenvergadering, gepresideerd door de heeren K. Munninghoff. Tegen woordig was ook de weleerw. pater Trie nekens. Het jaarverslag van secretaris en penningmeesteresse werden onder applaus goedgekeurd.. De geest, adviseur sprak een kort, ver- kyarend woord over een zekere kwestie, die eenige rivaliteit had veroorzaakt. .Bij stemming werd tot voorzitter herko zen de heer K. Münninghoff, terwijl de heer B. de Bol en mej. Snel eveneens wer den herkozen. Medegedeeld werd dat als spreker op Woensdag 9 November zou optreden pater Henricus uit Helmond. Nadat nog een reglementsherziening was aangenomen, hield pater Trienekens een bemoedigende toespraak tot alle jongeren, waarna met rondvraag gesloten werd. Verduistering. Door de politie is al hier aangehouden een zekere J. S., reizi ger voor ene firma te dezer stede, verdacht van verduistering. Na zeer langdurige ver horen en een minitieus onderzoek door de politie bekende S. zich hieraan te hebben schuldig gemaakt. Hij schreef zelf ook kwi tanties en gaf die aan klanten af, terwijl hij de oorspronkelijke kwitanties zij zich hield. Het aldus verduisterde bedrag be loopt enkele honderden guldens. Fiets gestolen. Wederom werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een rijwiel, toebehoorende aan H. S., alhier. Hij had het geplaatst in een schuur aan den Utrechtsche Straatweg. Een aanrijding. Een zekere F. B. al hier, werd gistermiddag op de Leidsche Straatweg aangereden door een luxe-auto, die voor een tegenligger moest wijken. De man werd bloedend, doch schijnbaar niet ernstig aan het hoofd verwond. Dr. v. d. Giessen was spoedig ter plaatse en verleen de de eerste hulp. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder der auto geen schuld. Liefdadigheid. Behalve de Pondsactie, die de St. Vincentousvereeniging op touw heeft gezet, zal deze liefdadige vereeniging op Woensdag 26 Oct. a.s. tevens een fancy- fair houden in het Patronaatsgebouw. Ze zal grootsch opgezet zijn, terwijl er tevens een oliebollenavond aan verbonden is. Men verwacht alle Katholieken. ZEVENHOVEN Werkverschaffing. Polder Nieuwkoop besloot dit voorjaar het talud van den z.g. Noordsche Dijk, geheel in deze gemeente gelegen, te doen vergraven tot bruikbaar weiland, en dit in werkverschaffing te doen uitvoeren. De minister keurde dit plan goed; met bekwamen spoed zal er begonnen worden, uiterlijk begin November. Polder Zevenhoven overweegt schieten van tochten te doen uitvoeren; hierover is geconfereerd met den Rijksinspecteur; na subsidie-toezegging zal begonnen worden, hopen lijk reeds binnen enkele weken. Momenteel zijn alle gesteunden tewerk gesteld in den polder Groot Mijdrecht en bij Kunst alhier; in de rietlanden te Nieuw koop wordt ook weer spoedig begonnen. Het Gemeentebestuur besloot alle werk- loozen geregeld in werkverschaffing te hou den. 9 Vier woningen in één café. Zoodra de Minister van Binnenlandsche Zaken in Juni van dit jaar toezegging deed tot het verkrijgen van premie uit 's Rijks kas ten behoeve van verbetering van arbeiders woningen is door het gemeentebestuur ge tracht een plan uitgevoerd te krijgen. De heer C. Groeneveld te Haarlemmer meer diende dit plan in tot inrichting voor vier woningen van het ongeveer tien jaar lang leegstaande café met koetshuis, be hoord hebbende aan wijlen M. Erkelens. De Minister heeft de gevraagde premie thans toegekend en wel tot een bedrag van ten hoogste 640.mits de gemeente ook 320.geeft. Hiertoe besloot de Raad in zijn op 5 dezer gehouden vergadering, zoo dat spoedig met den verbouw kan worden begonnen. Door dezen bouw wordt in een nijpend woninggebreek voorzien, vooral nu de Raad de laatste jaren tot onbewoonbaarverkla ring van verschillende huizen is overge gaan. Om die reden vooral werd ook de premie graag toegekend. Veeziekte. Het mond- en klauwzeer neemt even snel af als het kwam. Er zijn tot heden in totaal vijftien slachtoffers on der het vee gevallen, bij enkele veehouders meerderen, zoodat dit ongetwijfeld een schadepost beteekent. Vaccinatie. Op 20 October a.s. is er des morgens om 9 uur ten huize van dr. Lu- cardie alhier gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting. ZOETERWOUDE VERDRONKEN. Gistermiddag geraakte het 5-jarig zoontje van de fam. v. N. in, een onbe waakt oogenblik in de naast het woon huis loopende sloot. Door eenige voor bijgangers v/erd het ventje drijvende gevonden. Direct toegepaste kunstma tige ademhaling, waarbij ook spoedig aanwezig was dr. Persant Snoep, mocht echter niet meer baten. Hanze. Het vergaderseizoen is volop ingezet en er wordt zóó druk vergaderd, dat de Hanze gisteravond met de ledenver gadering op de planken van het tooneel zitting moest nemen, zijnde de eenige plaats, die nog onbezet was in het Patro naatsgebouw. Zoo groot als het aantal vergaderingen was, zoo klein was het aantal leden, waar over de voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, zich zoozeer beklaagde, dat hij getuigde bijna mismoedig te zijn de leiding voortzet te. De oude getrouwe leden om zich heen ziende, wil de voorzitter nog voortwerken aan den plicht, die nu vooral zoo ernstig spreekt, waar in de wereld alles samen spant om het geloof en den vrede des har ten te vernietigen. Na de lezing van de no tulen komen de ingekomen stukken in be handeling, waarbij een dankbetuiging van Father J. Vaneman voor het medeleven bij zijn H. Priesterwijding en de aangebo den feestgave. De voorzitter deelt met vreugde mede, dat de Haarlemsche Hanze het tienduizend tal leden heeft bereikt. De penningmeester deelt daarbij mede, dat het mogelijk is, dat één van onze nieu we leden de tienduizendste is, want de laatste opgave van Zoetewoude heeft mo gen medewerken dit hoogtepunt te berei ken. De voorzitter van de lustrumcommis sie is door een huiselijke omstandigheid verhinderd de vergadering te bezoeken, waardoor de mededeelingen van deze com missie die ook al schitterde door afwe zigheid door den af deeling-secretaris worden gedaan. Het lustrumfeest zal gehouden worden op Zondag 13 November. In den vroegen morgen zal een H. Mis opgedragen wor den in de St. Janskerk, waaronder de le den met hunne huisgenooten ter H. Tafel zullen gaan. In het Patronaat zal een ontbijt worden bereid voor de leden met hunne echtge- nooten en de lustrum-commissie zal, om alle dames in de gelegenheid te stellen, bij huisbezoek mformeeren of dien morgen hulp in de huishouding noodig is, om deze door aangeboden hulp van middenstands dochters te geven; zoodat niemand verhin derd behoeft te zijn de kerkelijke inzet bij te wonen. Het verdere program is nog niet bekend, maar de toezegging van den Bondsvoorzitter, den heer E. J. Stumpel, is ingekomen op het avondfeest te komen en te spreken over: „Strijd en Zege". De agenda voor den Centralen Raad wordt behandeld en omtrent het voorstel- Noordwijk wordt besloten een schrijven te richten aan den voorzitter. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer F. van der Krogt en tot plaatsvervan ger de heer J. J. Rodewijk. Tot leden van de commissie voor het winterprogram worden benoemd de heeren Joh. Vlasveld, Th. Opdam, J. J. Rodewijk, Chr. M. v. d. Meer, en Th. v. Gent. Bij de rondvraag wordt verzocht de Ka mer van Koophandel te Leiden te verzoe ken bij de actie voor de verlaging van de gesprekken-tarieven voor de telefoon ook het aansluit-tarief verlaagd te krijgen. De heer J. Vaneman dankt voor de be langstelling van bestuur en leden bij de H. Wijding van zijn zoon. Inmiddels is de Geest. Adviseur van een andere vergadering wedergekeerd in deze bijeenkomst en wordt door den voorzitter uitgenoodigd tot de gebruikelijke Inleiding. De voorz. wijst zijneerw. op de treurige be langstelling en op de slechte stemming, die het wegblijven, vooral van de jongeren, op deze vergadering drukt. De Geest. Adviseur noemt deze ontstem ming inderdaad redelijk. Een vernieuwing is wel noodig; wij kunnen daartoe zeer veel doen door te beginnen ons zeiven te vernieuwen. Het Epistel: Vernieuwt u door den geest van uw gemoed en doet den nieuwen mensch aan, die naar God geschapen is in ware gerechtigheid en heiligheid. Spr. geeft een schoone uitleg van dit Evangelie en stelt de vragenserie öok in deze vergadering, zooals prof. van Rooien die deze week heeft gesteld tot de Sint Josephsgezelien en voor de katholieke stu denten: leeft Christus in uw hart? Dan breekt spr. een lans voor den Bond zonder Naam en bespreekt de hefboom actie van deze maand, het motto: ruim al je ruzie op en lastert niet, waarvan het meetillen aan den hefboom zeker een om hoog heffen van menig middenstander zou kunnen zijn en waartoe het gebed van de Postcommunio van a.s. Zondag zoo schoon doet bidden: Moge uw helende werking, o Heer, ons goedgunstig van onze booze nei gingen bevrijden De voorzitter dankt voor de schoone in leiding en beveelt de beoefening tot ver nieuwing en het strijden tegen ruzie en laster aan, omdat ook de middenstander daar zoo gemakkelijk toe geneigd is. Met het schoone slotgebed, een bede om kracht tot beter mensch te worden, wordt de vergadering gesloten. Mededeeling. Begin November zal er gelegenheid bestaan tot het volgen van een eenvoudige boekhoudcursus voor de prac- tijk. Zie advertentie. Van de trap gevallen. Gisteren is het vierjarig zoontje van den heer L. v. d. G. van een hooge zolder gevallen en met het hoofdje op een steenen vloer terecht geko men, waardoor een lichte hersenschudding geconstateerd werd. De toestand van het knaapje is thans re delijk goed.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8