OMGEVING ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Hanze. De afdeeling Hillegom houdt Maandag een zeer belangrijke ledenverga dering. Vertrouwen we, dat alle leden te 8.30 in Flora zijn! R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. De afd. Hillegom van den Ned. R.K. Bond van H.K.W. hield gister avond haar eerste ledenvergadering in het winterseizoen. Tot zijn genoegen kon de voorz. in het openingswoord een drie tal nieuwe leden welkom heeten. Eens temeer is dezen avond gebleken, hoe ook bij de gewone agendapunten de behan delde stof zeer leerzaam kan zijn, zoodat de afwezigen voor de zooveelste maal on gelijk hadden met hun wegblijven. Inder daad brachten de discussies ons midden in de actueele vraagstukken. Het wetsont werp der wettelijke werkloosheidsverze kering zou bij de doorvoering de zeer gunstige positie der bedienden wat be treft bijdrage en uitkeering geheel teniet doen. Door de krachtige actie der be dienden-organisaties zal een afzonderlijke verzekering voor de bedienden blijven bestaan. Deze gunstige positie blijkt o.m. hieruit, dat onlangs tot verhooging der uitkeeringen kon worden overgegaan zon der verhooging der bijdragen aan de werkloozenkas. De pensioenverzekering blijft ondanks de hieraan verbonden groo- te moeilijkheden de volle aandacht van het bondsbestuur houden. Dat de bond meegaat met zijn tijd, bewijzen zijn uit stekende propagandabrochures voor kan toor- en winkelbedienden afzonderlijk, welke wat uitvoering en inhoud betreft ,,af" zijn. Een commissie werd benoemd om het 25-jarig bestaan der afdeeling op feestelijke wijze te herdenken. Met een hartelijk dankwoord voor de gehouden besprekingen sloot de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze. Geboren: d. van H. Klitz-Brederode d. van H. J. Wilhelmus-Beverloo d. van N. Uitendaal-Duijzers z. van M. J. Heij-Dubbis d. van M. E. Philippi-van der Laan z. van H. M. Nieuwenhuizen- de Boer d. van C. J. Seijsener-van Bakel d. van E. M. A. Litjens-Welling d. van W. Bok-Snijders d. van A. C. Heeres- Rolvers. Getrouwd: Th. Turk en M."J. Boll J. J. Jansen en H. M. Greuter L. Beniers en W. M. J. H. Bos. KATWIJK De heer A. Smallenbroek, agent van politie, slaagde te Amsterdam voor het politie-diploma. Collecte. De collecte ten bate van de Centrale voor Werkloozenzorg bracht op de som van i 102.68. K. R. B. Door de vereeniging „Kat- wijksche Reddingsbrigade" werd een le denvergadering gehouden in „De Zwaan" welke onder leiding stond van den heer B. Parlevliet, voorzitter. Na behandeling van de gewone agendapunten kwam in be spreking het contract met „de Overdekte" te Leiden. De animo hiervoor is buiten gewoon verminderd zoodat het voor de vereeniging een verlies geeft. Als voor beeld wordt genoemd de Wasenaarsche Reddingsbrigade die met een korter be staan dan de Katwijksche 156 gediplo meerde leden heeft en Katwijk zelfs niet één. Mededeeling wordt gedaan dat de cursus E.H.B.O. voortaan zal worden ge geven in een vertrek van den heer Parlevliet, Zuidstraat. De bestuursverkie zing gaf de volgende uitslag: dr. L. Hue- ting, voorzitter, mevr. Wouda, B. Parle vliet, B. Vis, G. v. d. Voort, A. Verdoes en mevr. Boot die niet was afgtreden. De heer Parlevliet had te voren te kennen gegeven niet voor voorzitter in aanmer king te willen komen en besloten was in- plaats van uit .9 voortaan het bestuur te doen bestaan uit 7 personen. Geboren: Jacoba .Maria d. van J. Schaap en A. v. Dijk Johannes Hen drik z. van B. de Bruyn en M. H. v. d. Biezen Willem z. van W. Rous en M. G. Haasnoot Bastiaan Gijsbert z, van M. de Mol en A. Ouwehand Hermann Philip Ernst z. van H. J. M. v. Elten en J. M. Eichholz Pieter z. van Y. v. Rijn en H. Varkevisser Hasina Diderika d, van F. Groen en G. Zwanenburg Wil lem z. van J. de Bruin en W. v. Leeuwen. Ondertrouwd: W. Vis en M. v. Duyvenbode C. Hoek en J. Plug U. Balkenende en C. Lens G. Kloos en L. Sin on A. L. de Jong en A. Rovers. Getrouwd: J. Q. de Vries en M. V. Henny L. Sip en A. Guyt Th. v. d. Niet en M. v. Dijk J. Heemskerk en D. Kulk N. Plug en M. Spaanderman G. v. d. Plas en K. v. d. Oever J. J. Donker en M. E. Peet. Overleden: Dirk Amerik Maagde- lijn 76 j., wedr. van G. Vooys. NOORDWIJKERHOUT Consultatiebureau zuigelingen. Met in ging van Donderdag 20 Oct. a.s. zal het con- sultatie-buerau voor zuigelingen geopend zijn van 13 uur n.m. R.K. E.H.B.O. Alhier is opgericht een R. K. vereeniging E.H.B.O., onderafdeeling van het Wit-Gele Kruis. Een voorloopig bestuur is reeds gevormd. Een 20-tal dames en heeren hebben zich als lid aangemeld. ZILK Avond-Tuinbouwschool. In tegenwoor digheid van den burgemeester is de avond tuinbouwschool alhier, geopend. Een 2'J-tal leerlingen volgen den cursus. LISSE Poging tot inbraak. Gisteren hebben tot nu toe onbekend gebleven personen ge poogd in te breken in het perceel van de automaten-inrichting achter het perceel de Gruyter. De filiaalhouder ging even wel op het gerucht af en zag nog eenige personen vluchten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Naar wij hebben vernomen wordt er niets vermist. De boterham en zuurkool. Gisternacht kwam een zware trailer, beladen met een ongeveer 9 ton zware lading van^J' de rich ting Haarlem en gaande naar de richting Leiden op de Beekbrug liggende in den rijksweg in botsing met een verkeersbord. De bestuurder van dit zware vervoer middel wilde n.l. zijn Doterham nuttigen. Doordat hij in aanrakmg kwam met het verkeersbord, verloor de bestuurder de macht over de stuurinrichting en kwam het vehikel het aldaar liggende rijwielpad over jollen. Deze rollêrij duurde evenwel nog voort, omdat een klein hegje het zware gevaarte niet kon houden, zoodat de truck van de berm rolde, terwijl de last van den aanhangwagen, vaten met zuurkool, hun rollende eigenschappen niet hadden ver leerd en eveneens aan het rollen gingen. Men kan zich de ravage voorstellen. Per soonlijke ongevallen kwam gelukkig niet voor. De materieele schade was evenwel groot en de firma Cammenga en Co. moest er bij te pas komen om de wagen uit de diepte van de berm te trekken. De politie was terstond ter plaatse en trad rege lend op. OEGSTGEEST Missie-naaivereeniging. Onze ijverige missie-naaivereeniging organiseert heden en Zondag een tentoonstelling, om daar mede de parochianen te doen zien, wat al- zoo met de recette van de vorige tentoon stelling is verricht en om tevens de resul taten van haar arbeid te demonstreeren. Zooals we wel eens eerder schreven, heb ben wij veel respect en waardeering voor leidsters en leden, die iedere week hun uren opofferen voor dit prijzenswaardig werk. Gisteravond verrichtte Pastoor Looyaard de officieele opening. Spr. zeide met veel genoegen het verzoek tot opening te heb ben aangenomen. Het feit van een tentoonstelling van ar tikelen voor de Missie mag niet worden onderschat. Aan de hand van de woorden: „Zooals de Vader mij gezonden heeft, zoo zend ik U" zei spreker, dat deze woorden ook toepasselijk zijn op ae leeken. die even eens moeten medewerken aan de uitbrei ding van Gods Rijk en wel op de eerste plaats door gebed en vervolgens door gel- delijken steun. Spreker beval de tentoon stelling in de belangstelling zijner pa rochianen aan. Uit alles wat er te zien is blijkt dat op de wekelijksche bijeenkomsten niet alleen kopjes thee of koffie zijn. ge bruikt, doch dat de handen ook voortdu rend in beweging zijn geweest en er met ijver is gearbeid. Hiermede verklaarde spre ker de tentoonstelling voor geopend. Op de met helder linnen gedekte tafels heeft men de verschillende misgewaden, altaarkleeden enz. smaakvol geëtaleerd. Echter heeft men niet alleen op kerkelijke zaken het oog gehad, want ook zagen wij een mooie collectie kinderjurkjes, waar mede menig kind in de Missie kan worden verblijd, terwijl men voorts ook nog zwachtels had vervaardigd voor de melaat- schen. Verder is de groote zaal omgetooverd in een zaal met vermakelijkheden, die wel eenigszins aan een overdekt Luna-park doet denken. Allerlei vermakelijkheden en stands staan keurig gerangschikt langs de wanden der zaal. Waartoe dit alles dient??? Wel natuurlijk om de noodige gelden bijeen te brengen, opdat de Missie-naaivereeniging haar werk kan blijven voortzetten. Vermelden we nog, dat hedenavond de tentoonstelling is geopend tot 6 uur en Zon dag vanaf twee uur. RIJNSBURG Nieuwe arbeiderswoningen. Rijnsburg is lang in opspraak geweest vooral door de moeilijkheden op gebied van woningbouw. In den gemeenteraad, in de pers, is de kwestie meerdere malen ter sprake geweest. Een groot aantal wo ningen zijn onbewoonbaar verklaard en de woningbouwvereeniging „Spinoza" was steeds in actie om tot betere huisvesting te geraken. Thans komt het 2de bouw plan aan de orde. Vandaag heeft de ope ning van dit plan plaats, n.l. van 41 wo ningen. De opening zal geschieden door m.r P. A. v. d. Drift, Directeur-Generaal der Volkshuisvesting te Den Haag. Ter gelegenheid van dit feit heeft er heden, Zaterdagavond te half 8 een feestavond plaats in Flora. Bloemenhandel. De gevolgen van den storm doen zich nog danig blijken. Er is een groote massa tweede en derde soort bloemen welke niet veel opbrengen. De beste kwaliteit is aanmerkelijk in prijs gestegen. Troschrysanten brengen van 5 tot 22 ct. op naar kwaliteit. Eenbloemi- ge chrysanten van 6 tot 14 ct. De Dah lia's zijn door den storm bijna allen ver nietigd. Pompon-Dahlia's komen er nog wat. Ze gaan voor 20 tot 30 ct. per 100. Herfstasters 6 tot 12 ct., Actea 0.801.10, Helianthus, Gladiolen en Zinnia's zijn zoo goed als weg. Tritoma's komen er nog heel wat; ze brengen van 20 tot 30 ct. op. Lelies 3.90—5.10. SASSENHEIM DE KLACHTEN OVER DE WERK VERSCHAFFING. Ons wordt het volgende medegedeeld: Naar aanleiding van de klachten om trent de toestanden bij de werkverschaf fing diene het volgende: Het uurloon bedraagt hier 32 cent. Met regenverlet, hetwelk veelvuldig voor komt in dezen tijd van het jaar, is het maximum-loon 16.niet te halen. Men heeft daarom het accoord-werk-sy- steem ingevoerd, van meening zijnde, dat geroutineerde arbeiders daarmede het vastgestelde loon kunnen overschrijden. Dat dit i#et het geval is, is aan ver schillende oorzaken te wijten; men werkt in ploegen en een enkeling kan daarin voor de anderen remmend werken ook mag men niet uit het oog verliezen, dat het aantal voor werkverschaffing in aan merking komenden momenteel miniem is. Hoe het zij: kleine gezinnen hebben een voordeel als de hoofden in de werkver schaffing geplaatst worden; voor de groote gezinnen kan gezorgd worden door toe kenning van een kindertoeslag in per centen. Wy ontvingen ingezonden stukken over het zelfde onderwerp. Tegen plaatsing daarvan hebben wij op zich beschouwd niet het minste be zwaar. Maar is 't, in het belang der betrokke nen, niet beter, om eerst en met spoed de organisaties in die klachten te betrekken, voordat er heen-en-weer over wordt ge schreven? Wij hebben persoonlijk ook heel stellig den indruk, dat de werkverschaffing te Haarlemmermeer voor velen te weinig arbeidsloon oplevert. Red. L. Crt. Huldigingsavond Weth. Bader. Het bestuur van de R. K. Staatspartij afd. Sas- senheim heeft voorgenomen om op Zondag 30 October a.s. een feestelijke bijeenkomst te organiseeren voor alle katholieken van Sassenheim, om den heer Bader op pas sende wijze te huldigen voor zijn 35-jarig gemeenteraadslidmaatschap, dat hij op 1 September j.l. herdacht. Commissieleden zullen een rondgang doen om deze huldi ging zoo goed mogelijk te doen slagen. Het Winterprogramma der St. Josephsge- zellenver. Dat de St. Josephsgezellen zich in stijgende lijn voortbeweegt, blijkt wel weder in het actueele en cultureele pro gram dat zij dezen winter haar leden aan biedt. Om alles te vermelden, wat in het programma staat, dat in druk is versche nen, zou te ver voeren. Wij nemen slechts hier en daar een greep uit. De heer Booy zal spreken over „Oostenrijk-Hongarije na den wereldoorlog" en „De staatkundige ont wikkeling in Nederland". De heer v. d. Kamp over „Luther" en „Het proces van Christus". Pastoor Houtman uit Katwijk over „Anglicanisme". Lode Sengers over de schilder- en teekenkunst. De zeereerw. Praeses over de Oxford-beweging. Verder verzorgen nog spreekbeurten, kap. Matthijs- sen, de heer Weusten, de Vice-Praeses, kap. Schmidt, heeft verschillende onderwerpen te bespreken. Ook worden spreekbeurten gehouden door de Gezellen zelf, o.a. W. v. d. Krogt, C. Homan enz. Het vroolijke gedeelte ontbreekt natuurlijijk dit jaar niet. Reeds op 13 en 14 Nov zal de Gezellen- tooneelclub „Kunst na Arbeid" een blijspel opvoeren „Het kostbare leven". De Vasten avonduitvoering belooft iets aparts n.l. de Gezellenrevue „Het gave leven". We w^nschen den Gezellen veel succes met hun bont program Vrijgesproken. De rechtbank te 's-Gra- venhage heeft vrijgesproken den autobe stuurder die op 10 Febr. door slippen van zijn auto een aanrijding had veroorzaakt nabij de Floris Schoutenstraat, waarbij de 39-jarige Mej. Duindam een been werd af gereden. Nieuws van de balonnen. Het bestuur der O. V. maakt bekend den uitslag van de winnaars (essen) van den ballon wedstrijd ter gelegenheid van de jubileumfeesten. Van de 584 stuks die zijn opgelaten zijn van 86 bericht terug ontvangen. In tegen stelling met vorig jaar zijn zij ditmaal blijk baar niet verder gegaan dan onzen grens. Vorig jaar was grootste afstand Zuid- Frankrijk. De eerste jjrjjs is toegekend aan no. 280, die 3 K.M. van de Belgische grens is gedaald. No. 11 is de tweede, die bij Breda is gestreken. No. 476 derde prijs, gedaald Zevenbergschehoek. No. 64 vierde prijs, gedaald gemeente Willemsdorp. De houders van bovengenoemde nummers worden verzocht zich bij het bestuur te melden. Speldjesdag. De opbrengst van de ge houden speldjesdag ten bate van de die renbescherming heet opgebracht 39.85. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdagmiddag te 2 uur. De raadszaal was keurig en op artistieke wijze met bloemen versierd. De palmen, pri mula's en aaronskelken waren op zoodanige wijze aangebracht, dat een smaakvol geheel werd verkregen. Tegenwoordig waren de burgemeester en 12 raadsleden. Afwezig zonder kennisgeving de heer J. W. van Parera. Weth. Oostdam gehuldigd Nadat de burgemeester de vergadering met gebed had geopend, sprak hij ongeveer het navolgende: „Zeg het met bloemen" is de kernspreuk, die onze bloemisten uitdragen naar alle oorden der aarde: „zeg het met bloemen", fluistert het bloemen verkoopstertje, dat op de pui voor het raadhuis zit; „zeg het met bloemenals gij God wilt danken voor de vele gaven u geschonken; „zeg het met bloemen", als gij blijk wilt geven, dat gij medeleeft met het lief en leed van uw fa milie en vrienden. Zouden wij het dan niet met bloemen zeggen, als wij willen toonen, dat wij medeleven met onzen sympathieken wethouder Oostdam, die het feit mag her denken, dat hij 25 jaren achter de groene tafel zit Weth. Oostdam, gij zijt een bescheiden man. Toen ik u het voornemen te kennen gaf u in de eerste daarop volgende raads zitting publiek te huldigen met het feit, dat gij 25 jaren geleden voor het eerst werd ge kozen tot lid van den Raad, wildet gij daar niet van weten. Gij zoudt gewild heb ben, dat ik dit jubileum maar stilzwijgend voorbij liet gaan, en dat noe wel, terwijl gij van 25 jaren 19 jaren wethouder en 12 ja ren loco-burgemee,ster zijt geweest. En eerst toen ik u zeide, dat publieke huldiging zou doorgaan nu of later, met of tegen uw zin, hebt gij u gewonnen gegeven. Diezelfde bescheidenheid teekende u ook steeds gedurende uw ambtelijke loopbaan. Daarom weten de menschen er zoo weinig van, wat gij voor 'e gemeenté zijt geweest. Als een burgemeester dood gaat of ver trekt, dan komt er een heel stuk in de krant, wat hij in een bepaalde gemeente al lemaal heeft tot stand gebracht en er wordt niet bij verteld, wat allemaal even goed zoude zijn tot stand gekomen, als de burgemeester er niet geweest was. 't Is nu eenmaal zoo in het leven ook in het pu blieke leven die het hoogste staat krijgt alle eer en de anderen worden wel eens min of meer verwaarloosd, maar dit wil ik u hier in het openbaar wel zeggen, wethou der Oostdam, dat in de 19 jaren van uw wet houderschap er hier verschillende zaken zijn geweest, die niet tot stand zonden zijn ge komen als gij er uw schouders niet onder had gezet en dat andere zaken uitsluitend waren te danken aan uw initiatief. Op dezen dag dank ik u daarvoor uit naam van de ge meente. Als men 25 jaren getrouwd is, dan is er reden om God te danken, dat men samen zoolang van het leven heeft mogen profitee red maar daar houdt het dan ook mee op. Maar a'ls men 25 jaren raadslid is geweest, dan beteekent dat, dat men 25 jaren zich gedragen weet door het vertrouwen der kiezers, dat men 25 lange jaren aaneen de publieke zaak tot volkomen tevredenheid der ingezetenen heeft behandeld; dan betee kent dat, dat gij 25 jaren uw plicht hebt ge daan. En als ik een wensch hebof liever la ten wij niets wei.schen, laten wij God bid den, dat gij over 15 jaren aan deze tafel uw 40-jarig ambtsjubileum moogt gedenken! Daarop werd het woord gevoerd door weth. Warmerdam, die de heer Oostdam prees als een prettig en royaal collega, met wien het een genot was samen te werkert. Daarna sprak de heer L. M. van Noort, het oudste raadslid, die er op wees, dat hij en den heer Oostdam de eenigen waren in Noordwijkerhout, die een 25-jarigen staat van dienst als raadslid achter den rug had den. Hij herinnerde aan de prettige samen werking, die altijd bestond toen de heer L. M. van Noort nog wethouder was en hij wenschte den heer Oostdam nog vele voor spoedige jaren. Het woord werd vervolgens gevoerd door den heer J. v. d. Berg-r-Verdegaal als voor zitter der R.K. Raadsfractie. Deze wees er op, dat het voor de R.K. fractie prettig was met den heer Oostdam samen te werken, omdat deze rekening hield met de gevoelens die in den boezem der R.K. fractie leefden. Spreker wenschte den heer Oostdam onder Gods besten zegen nog vele jaren achter de groene tafel. De heer D. L. Westrik voerde daarop na mens de H.H.-fractie het woord. Spreker zeide, dat de heer v. d. Sleet en hij gaarne aan deze huldiging mede-deden, omdat de heer Oostdam een man was, die recht deed aan allen, zonder onderscheid van partij of relegie. Spreker dankte den heer Oostdam en wenschte hem onder Gods zegen met zijn gezin nog vele voorspoedige jaren. Tenslotte kreeg het woord de heer J. Pij nenburg, gemeente-secretaris, die ongeveer als volgt sprak: Het is mij vergund myn traditioneel zwijgen in deze vergadering te verbreken, om mijn gelukwenschen te voegen bij de waardeeringsvolle woorden, die vandaag tot u zijn gesproken. Van de 25 jaren, die gij raadslid zijt, heb ik 19 jaren van uw wet houderschap medegemaakt. Mijn waardee ring om u is met de jaren gestegen, omdat ik gedurende de zeer vele malen, die ik met u in aanraking kwam uw goede hoeda nigheden als mensch, als raadslid, als wet houder en als loco-burgemeester op hun juiste waarde heb leeren schatten. Ik heb in u gewaardeerd de rustige kalmte en het heldere verstandige inzicht, waarbij gij bij verschillende gelegenheden blijk geeft. Met zorg was uw standpunt bepaald en dan bleef het daarbij. De zaken stelde u boven de per sonen. De belangen van de noodlijdende burgers vonden bij u steeds een goed ver dediger en menigmaal gaf uw warm plei dooi in vergaderingen van B. en W. ik mag dat hier wel verklappen den door slag bij het nemen van beslissingen. U hebt als loco-burgemeester meer dan anderen uw tijd aan de gemeente moeten geven en daardoor kwamen wij nog meer met elkander in contact. Het is mij een be hoefte u dank te zeggen voor de prettige wijze, waarop u als loco-burgemeester de gemeentelijke zaken met mij hebt willen behandelen. U was steeds bereid uw werk zaamheden thuis te onderbreken, wanneer dit voor de afwikkeling van zaken noodig was en geen moeite was u te veel om alles vlot te laten marcheeren, U hebt zich steeds een belangstellend wet houder getoond als het de administratie ter secretarie betrof. Kkwam ik met voorstellen tot vereenvoudiging of verbetering der ad ministratie, dan vonden zij bij u een aan dachtig én belangstellend oor en onthieldt u mij nimmer uw steun, als u van de veran dering overtuigd waart geworden. Ik dank u nog voor de vriendschap, wel ke ik van u gedurende de jaren van samen werking heb mogen ondervinden en ik houd er mij van overtuigd, dat mijn vriendschap pelijke gevoelens voor u bekend zijn. Vele jaren van voorspoed en gezondheid wensch ik u nog gaarne toe en ik hoop, dat u voor de gemeente Noordwijkerhout nog vele jaren moogt werkzaam zijn als raads lid en als wethouder, omdat ik de overtui ging in mij draag, dat de gemeentelijke be langen bij u een goede verzorging hebben gehad en in de toekomst zullen hebben. Dankwoord van wethouder Oostdam Zichtbaar aangedaan bedankte wethou der Oostdam de diverse sprekers. Hij ver klaarde, dat zijn hart te vol was om thans de juiste woorden te kunnen vinden en hoopte, dat men daarom met dit kort dank woord genoegen zoude nemen. Een groot aantal ingekomen stukken pas seerde daarop den hamer. Een adres van de groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond om bij verordening opschriften in vreemde ta len gesteld op winkels enz. aan een belas ting te onderwerpen, werd voor kennisge ving aangenomen. De voorz. was van oordeel, dat men niet zoo chauvinistisch behoort te zijn. Besloten wordt om ten behoeve van de stichting van een tweetal „plaatsjes" en wel voor G. J. van Rheenen, landarbeider te Noordwijkerhout en H. Th. Blom, landarbei der te Hillegom aan den minister van Fi nanciën een voorschot ingevolge de Land- arbeiderswet aan te vragen. Besloten wordt aan J. H. IJzendoorn al hier voor den tijd van 5 jaren ad 10 per jaar te verpachten het vischrecht in de Schippersvaart. Op de aanvrage van het bestuur der R.K. Parochiale School in De Zilk om een be drag van 1960 beschikbaar te stellen voor den aanleg van waterleiding en verbetering van de privaten in de school aan den Zil- kerbinnenweg, werd gunstig beschikt. De voorz. merkt nog op, dat hedenmid dag uit Den Haag telefonisch bericht is in gekomen, dat de minister met de verande ring van de school in de Zilk accoord gaat. Naar aanleiding van een schrijven van de hoofdbesturen van de samenwerkende on derwijzersorganisaties, waarin deze verzoe ken instemming te betuigen met hun adres inzake verlaging van de leerlingenschaal, wordt besloten de gevraagde adhaesie te betuigen. Een aantal wijzigingen in de begrooting dienst 1938 worden aangebracht. Bij de rondvraag merkt de heer de Win ter op, dat het in de St. Jacobstraat zoo stuift. De voorz. zegt, dat een adres is inge komen van de bewoners van de St. Jacob straat om trottoirtegels aan te brengen. Dit adres is bij B. en W. in behandeling. De heer v. d. Voet merkt op, dat wij we der zijn begonnen om in den namiddag te vergaderen. Spreker prefereert de avond uren, althans in dezen tijd van het jaar nu er op het land zooveel werk is. De voorz. zegt, dat het bekend is, dat hij er niet van houdt om 's avonds te verga deren. Spr. heeft om sommige raadsle den ter wille te zijn destijds goedgevon den om van Mei tot en met September in den avond te vergaderen, wat in het regle ment van orde door den Raad is vastgelegd. Nu moet men weer niet trachten daar w4t af te knabbelen. De heer v. d. Voet zegt, dat het niet zijn bedoeling is om iets af te knabbelen, hij wil alleen een verschuiving en zou voor willen stellen om voortaan van Juli tot November 's avonds te vergaderen en voor de rest des middags. Dit komt voor de werkzaamheden op het land beter uit. De voorz. heeft daar tegen geen bezwaar en de overige raadsle den gaan daarmede gaarne accoord, zoodat dienovereenkomstig het reglement van or de zal worden gewijzigd. Klachten over het consultatiebureau Tenslotte zegt de voorzitter nog iets ln het midden te hebben te brengen. Herhaalde malen is in de vergadering ge klaagd over de bediening van het consultatie bureau voor zuigelingen, waarvoor de ge meente subsidie geeft. De klachten betrof fen de veel te late aankomst van den medi cus, waardoor de moeders in verband met de omstandigheid dat het consultatie-bureau voor den middag werd gehouden veel te laat thuiskomen. Dit zal nu veranderen. In het vervolg te beginnen op Donderdag 20 October a.s. zal voortaan het consultatie bureau des namiddags om één uur geopend worden en wordt niet voor 3 uur gesloten, zoodat de moeders, als het middagmaal is genoten, en de kinderen naar school zijn, naar het consultatie-bureau kunnen komen. Op een desbetreffende vraag zegt de voorz. dat een en'ander geregeld is in over eenstemming met de behandelende medici mevr. van Laarhoven Diplo, zoodat in de bediening van het consultatiebureau geen verandering komt, wat zeker algemeen zal worden toegejuicht. De heer L M. van Noort meent den voor zitter te moeten dankzeggen voor zijn be moeiingen ter zake, daarmede is zeker aan de moeders een groote dienst bewezen. De heer v. d. Burg Verdegaal sluit zich gaarne bij dezen dank aan. Als bestuurslid van het Wit-Gele Kruis weet spreker van nabij, hoe moeilijk het voor den voorzitter geweest is om in deze tot een bevredigende oplossing te komen. Daarna wordt nadat de notulen van de vorige vergadering zijn voorgelezen de openbare vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7