R.K. VOLKSBOND ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN BELANGRIJKE BIJEENKOMST. Dinsdagavond om kwart voor negen wor den alle Gezellen verwacht in de zaal van de St. Josephs-Gezellen. Wij houden dan onze verplichte bijeenkomst. Pater Sengers, een zeer goede spreker, zal een inleiding houden. Alle Gezellen, zonder uitzondering, ook de aspirantleden worden verwacht. Denkt er aan, jullie hebben je als lid la ten inschrijven, en dusvrijwillig ver plichtingen op je genomen. Eén van de voornaamste vereenigingsplichten is: het trouw bezoeken van de verplichte verga deringen. De le en 3e Dinsdag vergadert de afdee- ling Gezellen. ASPIRANTOPLEIDING. Woensdag-, Vrijdag- of Zondagavond as pirantenbijeenkomst. Gij kunt zlf den meest geschikten avond uitkeizen, maar, wanneer je je hebt opge geven voor een van die avonden, dan moet je ook op dien avond, door jezelf uitgeko zen, komen. Niet alleen degenen, die zich Zondag als lid opgaven, meaar ook zij, die al enkele maanden aspirantlid zijn en nog geïnstalleerd zijn, zijn verplicht de aspi rantencursus te volgen. Zij kunnen kiezen uit een van de avon den: Woensdag-, Vrijdag, of Zondagavond om half negen precies. Om het zeer groote aantal aspiranten zijn deze drie afzonderlijke cursussen noodig. Nieuwe leden kunnen zich nog bij een van deze drie groepeeringen moegen. KERNGROEP. Maandag 24 October hebben wij onze bij eenkomst. P. Reizevoort zal een korte in leiding houden. Verder zullen wij de in gezonden vragen behandelen. Vragen kunnen deze week worden in gezonden bij den Vice-Praeses. SCHAKEN. De schaakclub organiseert a.s. Donder dag 20 October een gone wedstrijd onder leiding van den heer Volders, lid van de Schaakclub „De twee Koningen", alle lief hebbers van de edele schaaksport worden verzocht op dien avond te 8.30 uur aanwe zig te zijn. WEDSTRIJDEN. In de komende weken zullen op alle mo gelijk gebied wedstrijden voor de leden worden georganiseerd, biljart-, kegel-, kaart-, tafeltennis- en sjoelwedstrijden. De medewerking wordt nu reeds gevraagd van alle leden. Leiders voor deze wedstrijden zijn reeds aangesteld. Plannen worden uitgewerkt. TOÖNEEL. Zeer spoedig beginnen wij met het too- neel voor jongeren. De tooneelclub heeft dringend versterking noodig. Degenen, die interesse hebben voor het tooneel kunnen zich deze week opgeven bij den Vice-Prae ses en bij den Senior C. v. d. Meel. Ook de aspirantleden zijn welkom. De bijeenkomsten staan onder leiding van onzen regisseur den heer W. Goddijn. De bedoeling is je op deze wijze bekwaam te maken voor het groote tooneel. WERKKAMP TE EGMOND. Maandag 14 November begint het zeswe- ken-kamp te Egmond; dit kamp eindigt 24 Dec. Jeugdige werkloozen van 1726 jaar, meldt u aan; het is in uw iegen belang. Zes weken arbeid en ontspanning, het zal een oase zijn in uw trieste bestaan. Ook de geestelijke zorg is er uitstekend. Weest eens eerlijk, hebt gij dat vooral niet noodig, nu het leven zoo hard voor u is. Ja, gij hebt tijd genoeg om uw kracht te zoeken bij God, maar wat komt daar van terecht; wij keuren dat niet goed, wij vin den het jammer, maar.... wij begrijpen het. Lidmaatschap van vak- of standsor ganisatie is niet noodzakelijk. Zakgeld per week 1.75. Geeft je hedenavond nog of anders Zon dagavond op bij Piet Rizevoort. Deze houdt zitting in de St. Josephs-Gezellen, Rapen burg 52. KEMPERMANFONDS. Nu de actie voor nieuwe leden voorbij is, zullen wij trachten het Kemperman- fonds nieuw leven in te blazen. Zooals jullie allen weet, is dat van het grootste belang voor de financiën van onze ver- eeniging. „Het „Kempermanfonds" is mooi in op zet met als doel: zorg te dragen voor een een eigen gebouw. En al waren de plannen mischien eenigszins anders, wij hebben nu een eigen gebouw. Ik behoef hier niet die heele geschiedenis op te halen, hoe wij feitelijk moesten overgaan tot de over name van het gebouw, waarin wij thans verblijf houden; ik behoef het u toch niet te zeggen, dat dat gebouw dringende res tauratie en verfraaiing noodig had en hoe v/ij daarvoor zwaar zijn komen te zitten. Vergeet vooral ook niet het terugloopen van de contributie door de werkloosheid; het achteruitgaan van de donaties door de slechte tijden. In alle geval, het is bekend wij zit ten zeer zwaar. Wij hebben ons nu als ideaal gesteld, het Kempermanfonds nieuw leven in te bla zen zoodat het zijn oorspronkelijke taak v/eer volbrengt. Als het Kempermanfonds nu zoo groeit, dat het rente en aflossing van onze hypo- WOPDT LI D DEP R.K.STMTSPART'J theek opbrengt, dan zijn wij klaar; dan kunnen wij aan onze onderafdeelingen ook weer de subsidie geven, welke zij voorheen ontvingen en welke zij daar zijn wij van overtuigd ook noodig hebben. Hoe wij ons dat dachten? Wij gaan met een circulaire rond bij de leden en vra gen hen met aandrang om een vrijwillige bijdrage van 5 of 10 cent per maand. Als alle leden zoo eenigszins mogelijk natuurlijk daartoe overgaan, dan heb ben wij een extra bron van inkomsten van plus minus ƒ250; De leden van den Raad van Bestuur brengen dit jaar en zoo noo dig ook de komende jaren 100 op; U ziet dan komen wij aan f 350; dan zijn wij er nog wel niet, maar de rest dachten wij aan te vullen door de activiteit van zelatricen, die buiten de vereeniging leden aanwer ven voor ons Kempermanfonds. Weet gij, hoeveel rente en aflossing be draagt, 650. Gezellen, werkt mede, het is in het be lang van onze eigen beweging, wij hebben al meer een beroep gedaan op onze Gezel len, en met rechtmatige trots kunnen wij het hier getuigen, nooit tevergeefs. Ook ditmaal zal het niet tevergeefs zfjn. V.-Pr. VOOR HET DISTRICT. Door de zeer groote aanwinst van nieu we leden in eigen vereeniging kan de cur sus voor Senioren en Commissarissen uit het district niet plaats hebben op de afge sproken avonden. Hoe de regeling nu zal worden, zult ge wel vernenen. PROPAGANDA-JAAR. Onze propaganda-maand is ten einde, maar ons propaganda-jaar nog niet geslo ten. Heel het jaar zullen wij blijven wer ken om jongemannen, die nog niet zijn aan gesloten bij onze vereeniging, te bewer ken. Gij zijt nog geen lid, welnu geeft u dan op als lid van de St. Josephs-Gezellen. Aspiranten-bijeenkomst Woensdag-, Vrij dag- of Zondagavond precies half negen. WIJ HEBBEN JOU NOODIG; JIJ HEBT ONS NOODIG. Wie had kunnen denken, dat onze pro paganda-maand zoo schitterend zou verloo- pen. Een groot succes is het geworden; vijftig aspirantleden gaven zich op en tel daarbij nog de tien aspirantleden, die zich in de laatste weken en maanden opgaven, dan hebben wij momenteel zestig aspiran ten. Een groot succes, dank zij de ijver van het commissariaat; het is hun niet te veel geweest, het telkens bezoeken van dezelf de jongemannen tot driemaal toe. En nu niet blij en tevreden zijn met het behaalde succes; neen, nu blijven werken aan innerlijke verbetering en aan den groei naar buiten. Vergeet het niet, wij zijn er ons van be wust, wij hebben jou noodig. Wij kunnen niet buiten een ijverig com missariaat, maar, Gezellen, denkt er aan, ook niet buiten goede en trouwe leden. Van iederen Gezel kunnen wij het zeggen: wij hebben jou noodig, wij kunnen niet zonder jou. Wij hebben jou noodig om onze vereeni ging tot grooter bloei te brengen. Wij hebben noodig je geestdrift, je ener gie. Je moet nu je persoon geven aan onze mooie beweging. Je niet tevreden stellen met wat ontspan ning, maar werkelijk bewust er naar stre ven om in jezelf het Kolpingsideaal te ver werkelijken, je godsdienstig, maatschappe lijk en cultureel te vormen. Nogmaals stel je niet tevreden met wat ontspanning, wij onderschatten de waarde van een goede ontspanning niet; ja, stel jezelfs niet te vreden met de verplichte bijeenkomst twee maal in de maand, want, al voldoe je dan je vereenigingsplicht, het ideaal, dat wij ons gesteld hebben, zal je daarmede niet volledig bereiken. Is het je ernst met je godsdienstige, so ciale en cultureele vorming, dan moet je jc aansluiten bij een retraite- en recollec tieclub; dan moet je niet alerlei bezwaren maken, maar je opgeven vor onze kern groep. Zoovele onderafdeelingen telt onze ver eeniging, waar je jezelf kan ontwikkelen: de Tooneelclub, welke zoo dringend ver sterking noodig heeft; de zang, welke ook altijd nieuwe leden kan gebruiken; het mu ziekgezelschap, enz. Begrijp je, wij hebben jou noodig in on ze vereeniging, in onze onderafdeelingen, en jij hebt ons noodig, onze vereeniging met zijn vele onderafdeelingen. V.-Pr. NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJKE CENTR. R.K. ARBEIDERSBEWEGING VREDE. In de dagen van internationale spanning, welke ons allen nog versch in het geheu gen liggen, leerden pas velen beseffen, toen de vrede in gevaar kwam, van hoe groote waarde deze was. Hij moet worden aange slagen als het hoogste goed in onze menschelijke samenleving. „Vrede op aarde, aan de menschen van goeden wil!", zoo luidt de boodschap in den Kerstnacht. Men voelde aan, in die dagen van spanning toen het oorlogsge vaar lang niet denkbeeldig was, dat het niet voldoende was deze boodschap slechts ééns per jaar op het schoonste van alle feesten te herhalen, maar dat men zich dag in dag uit van de diepere beteekenis daar van beter moest doordringen, zich reali- seeren de zin van den vrede, zooals in den Kerstnacht deze aan de menschheid wordt geboodschapt. De hechte basis van den vrede is: „van goeden wil zijn". Een vrede welke op dezen grondslag niet berust is ten eenenmale on mogelijk. Hoogstens kan dan een schijn- vrede bestaan, omdat de goede wil ont breekt, waardoor een verhouding, een sfeer ontstaat, waarin recht en onrecht slechts één middel kennen, om tot het doel te ge raken: geweld! De vrede is een gesteltenis van men schen van goeden wil en vaak het loon van groote opofferingen; een overwinning, ver worven na moedigen strijd! Hoe vaak kan men heden ten dage waar nemen de menschelijke hartstochten en ge voelens, die zich ten goede en ten kwade uiten! Hoe vaak komt dit ook voor in het vereenigingsleven. Zeker, wij mogen het niet verdoezelen, ook daar komen voor egoïsten, hoogmoedigen, dwarsdrijvers, dwarskijkers, stijfhoofden en wat niet al. Gelukkig zijn deze menschen niet talrijk, maar dit neemt niet weg, dat zij toch heel wat in een vereeniging, waar men slechts het goede moet willen, kunnen bederven! Ook in een vereeniging is de vrede een groot en niet genoeg te waardeeren goed. Die vrede verwerft men niet door geweld, een groote mond of brutaliseering, daar mede wordt hij allerminst gediend! De vrede, wil zij wenceiijk vrede zijn, is een zaak van wederzijdschen goeden wil! Wie vrede wil dient vreedzaam te hande len! Daarvoor zijn daden noodig, waarvoor velen U dankbaar zullen zijn. BESTUURSRAADVERGADERING. Deze werd Woensdag 1.1. in het Bonds ge bouw gehouden. Over de opkomst viel niet te klagen, maar toch, meerderen hadden aanwezig kunnen en moeten zijn, mede in verband met de belangrijkheid der agenda. Te ruim acht uur opende voorzitter Nij- huis op de getriukelijke wijze, heette allen welkom en deelde mede, dat dien avond veel van de aanwezigen zou worden ge vergd, n.l. de behandeling van het lijvige rapport der reglementsherziening van den Ned. R. K. Volksbond. Hij hoopte echter, dat de besprekingen een zakelijk karakter zouden dragen temeer daar iedere onder- of vakafdeeling het rapport geruimen tijd van tevoren in haar bezit had gekregen om het in eigen kring te bezien. Nu weten wij wel, dat het behandelen van een te wijzigen reglement geen sine cure is, maar toch dit mogen wij gerust constateeren is het op serieuse wijze ge schied. In vier etappen nam de behandeling een aanvang: le de concept-statuten; 2e het ontwerp-huishoudelijk reglement; 3e het afdeelingsreglement en tenslotte de con cept statuten van de R K. Volksbond, af- deeling Leiden (en anderen), thans ge naamd R. K Vereeniging tot instandhou ding van een vereenigingsgebouw. Alle op en aanmerkingen, welke van uit de ver gadering gemaakt werden te releveeren, zou ons te ver voeren, alleen willen wij er op wijzen, dat uit de besprekingen amende menten zijn te voorschijn gekomen en bij het Centraal Bestuur zullen worden inge diend. De regelmatige slag van den voor zittershamer bezegelde steeds de meening van een eensgezinde vergadering over ver schillende artikelen tot tenslotte, na de eindbeslissing over de aanvaarding van het 116 artikelen bevattende rapport, des voor zitters hamer met een harde slag neder daalde. De voorzitter dankte allen voor hun medewerking en sprak de hoop uit dat de reglementen voor den Bond zouden mogen worden een richtlijn tot heil van den Bond en voor de leden in het bijzonder. Daarna kwam in bespreking de circu laire van den Directeur van den Gemeen telijken Socialen Dienst, waarin wijzigin gen werden voorgesteld in de levensmid delen-distributie voor dt werkloozen. Hier over werd geruimen tijd van gedachten ge wisseld. Tenslotte werd men het eens, in welken geest den Directeur van antwoord gediend zou worden, waarna de redactie van het schrijven aan het Bestuur werd overgelaten. Laten wij hopen dat de wensch, in dat schrijven uitgesproken, in vervulling zal gaan. Over de B-steun werd ook nog een en ander naar voren gebracht, waarvan het bestuur goede nota heeft genomen niet al leen, maar het zal trachten aan de geuite klachten tegemoet te komen en, indien mo gelijk, aan verkeerdheden een einde te ma ken. Nadat over de schoenreparatie voor werk loozen nog een en ander was gezegd, maak te de voorzitter aan alle besprekingen te ruim elf uur een einde, door deze goed geslaagde Bestuursraadvergadering op de gebruikelijke wijze te sluiten. DE KADERDAG VAN DE STATEN-KIESKRING LEIDEN. Zondag 9 October 1.1. werd deze in den Foyer van Den Burcht gehouden, waar mr. dr. P. J. Witteman sprak over troon rede en millioenen-nota alsmede over po litiek katholicisme en democratie. De be langstelling voor deze vergadering was zeer groot en wij meen en het een' gelukkige ge dachte te mogen noemen, dat het Bestuur van den Staten-Kieskring uitnoodigingen had gezonden voor dezen Kaderdag, be halve aan toestuurderen van politieke or ganisaties, ook aan die van Katholieke Bonden en Vereenigingen op ander terrein. Aan het onderwerp, dat dien morgen be handeld werd, willen wij niets toevoegen, maar dit kunnen en mogen wij wel zeg gen: het gebodene was voor de aanwezige leerzaam. En wij betwijfelen niet, of, wan neer ieder voor zich. de lessen daaruit ter harte zal nemen, de katholieke eenheid er wel bij zal varen. De tijden zijn van dien aard, dat wij ons bewust moeten zijn van hetgeen er om ons heen plaats grijpt. Voor beelden in onze omgeving en in het bui tenland zijn er te over! Daarom willen wij hier nogmaals vastleggen, dat een verga dering, zooals Zondag 1.1. is gehouden, slechts rijke vruchten kan afwerpen voor het algemeen katholiek welzijn. OPENING VAN HET WINTERSEIZOEN. Vrijdag 28 October a.s. zal een leden vergadering der afd. Leiden van den R. K. Volksbond worden genouden, waarin het rapport der regelments-herziening aan de orde gesteld zal worden. Maar ook zal deze vergadering ten deele aan ontwikkeling en ontspanning gewijd worden. Er zal ge sproken worden over: „De toestand in Europa". Ook zal een film worden ver toond, welke als titel draagt: „Koning en kruier", waarmede de aanwezigen op aan gename wijze zullen worden beziggehou den. Een hoogst komische film met ver makelijke verwikkelingen. Wegens de uit gebreidheid van een en ander zal deze ver gadering te half acht aanvangen. Maar eerst worden de leden dien avond verwacht in de St. Lode wij kskerk waar om 7 uur een kort Lof zal worden gecelebreerd door den geestelijk adviseur kapelaan F. A. Bernefeld. We vertrouwen, dat de leden in groote getale des avonds in de Lode- wij kskerk aanwezig zullen zijn. Wij merken op dat tijdens het Lof het Bondsgebouw gesloten zal zijn. Eerst na beëindiging daarvan wordt toegang ver leend tot de zaal waar de ledenvergadering zal palats vinden. Een vriendelijk verzoek is gedaan, om zich dien avond de opoffe ring te getroosten, niet te rooken. Daaraan voldoen we natuurlijk allemaal!!? DE B-STEUN. Met de verstrekking van kleeding, dek king en schoeisel is door de Commissie reeds een aanvang gemaakt. Wij vestigen de aandacht van de betrokkenen op het feit, dat zij zich eerst verstaan met de pen ningmeesters van hun afdeelingen, hoe te handelen met de verstrekte bonnen bij het koopen, maar ook op het feit, dat, nauw lettend dient te worden gewaakt tegen het voor deze bonnen in ontvangst nemen van minderwaardige artikelen. Is er iets niet in orde, maakt er dan melding van bij uw penningmeester! VISCH-DISTRÏBUTIE. Door publicatie van dit bericht voldoen wij aan een verzoek van den Directeur van den Gem. Dienst van Soc. Zaken. Deze wijst er in zijn schrijven op, dat de gesteunde werkloozen bij zijn dienst, tegen den prijs van 15 cent per pond, versoh ge bakken zeevisch kunnen bekomen. Bij den aanvang van deze distributie werd door de werkloozen van deze gele genheid, om tegen lagen prijs een gezond voedsel te bekomen, goed gebruik gemaakt; den laatsten tijd neemt het verbruik echter zeer af, redenen waarom de Directeur ons verzoekt, er op te wijzen, dat de distribu tie van visch in het belang is der werk loozen en dat het slechts mogelijk is deze distributie te doen slagen, wanneer de bij onze organisatie aangesloten werkloozen van deze vischverstrekking zooveel moge lijk gebruik maken. Gestreefd wordt in de soorten visch de noodige afwisseling te brengen. De vischdistributie vindt plaats des Donderdagsmddag tusschen 2 en 3 uur in het gebouw van de Soc. Dienst, ingang voormalige brandweerkazerne. SINT NICOLAASFEEST. Het ligt in de bedoeling dit feest voor de kinderen der iedne van den Volksbond op een andere wijze te doen geschieden. Plan nen daarvoor zijn reeds ontworpen en sa menwerking zal worden gezocht met de Propaganda Club „St. Petrus" om deze tot uitvoering te brengen. Indien er groote animo voor bestaat zal het bestuur er toe overgaan de Groote Stadszaal daarvoor af te huren op een nader te bepalen datum. Wij willen niet op een en ander vooruit- loopen maar zeggen toe, zoodra vast en omlijnde plannen ons bekend zijn, daar over ter gelegenertijd meer te vertellen. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Wij vestigen er de aandacht op de loten- verkoop voor de zesde- Nationale Loterij van „Herwonnen Levenskracht" in vollen gang is. Is het nog noodig om tot het koo pen van zoo'n lot aan te sporen? Een ieder die het goed meent met deze zoo nuttige instelling blijft ook nu niet achter en koopt één of meerdere loten welke kans geven op 75 hoofdprijzen benevens 1125 andere waardevolle prijzen. Even een bericht aan het secretariaat Haarlemmerstraat 166 en de loten worden bij U thuisbezorgd. Het is een goede gedachte van het plaat selijk Comité van „Herwonnen Levens kracht", wederom een lilmav.nd te geven in de Stadsgehoorzaal. Deze zal gegeven worden op Donderdag 24 Nov. a.s. Als hoofdfilm zal vertoond worden de Jubi leumfilm, welke de titel draagt: „H. L. viert feest". Een ieder zal zeker gaarne op de hoogte gebracht worden, waarom dit feest Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons t DE ROZENKRANS IN ONS LEVEN Hebt gij den Rozenkrans nog, die Uw Moeder U gaf t Die gij gebeden hebt op den dag van Uw Eerste H. Communie? Die men in Uw handen zal vouwen, als gij ten grave gedragen wordt? Dat moet geen sentimenteele vraag zijn. De liefde tot Maria behoort tot het oudste bezit der Kerk. Maria, de Moeder Gods, die de Heiligste van alle wezens gedra» gen heeft. In Maria huldigen wij de vrouw en de moeder, een vereering die gaat boven de innigheid van volks liederen, van lyriek en romantiek. Neem de Rozenkrans in de hand, en ga er mee het leven door. Carl Sonnenschein. onlangs is gevierd! De kaarten, welke wor den verstrekt, zullen binnenkort gratis be schikbaar worden gesteld. Dit wordt nader bekend gemaakt. Het maandbericht over September geeft aan, dat geheel of gedeeltelijk voor reke ning van „Herwonnen Levenskracht" 22 personen zijn uitgezonden naar het Sanato rium Berg en Bosch en één naar Dekkers- wald. Op 30 Sejttember waren in verple ging 86 mannen 54 vrouwen en 167 kin deren en 20 patiënten in de nazorg. BIDSTONDEN OP HET R. K. KERKHOF. In de Novembermaand zullen, evenals andere jaren, door „St. Barbara" bidston den worden gehouden op het R. K. Kerk hof, Zijlpoort. VERGADERINGEN. Maandag, 17 October wordt een Dag. Bestuursvergadering gehouden. Woensdag 26 October heeft er een bijeenkomst plaats van het Bestuur met de Commissie voor het Gebouw. De ledenvergadering wordt Vrij dag 28 Oct. a.s. gehouden, voorafgegaan door een kort Lof om 7 uur. VAN DE REDACTIE. De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, moet gezonden worden aan het redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45 PROVINCIALE WEG BEWESTEN DELFT—SCHIEDAM. De A.N.W.B. schrijft ons: Reeds lang bestaan er bij de provincie Zuidholland plannen om een tweede ver binding tusschen Den Haag en Rotterdam tot stand te brengen. De Rijksweg over RijswijkOverschie voldoet weliswaar aan vrij hooge eischen voor het doorgaande verkeer, doch hij heeft het bezwaar, dat hij voor het westelijk deel van Den Haag niet zoo gemakkelijk te bereiken is; de rit door de stad vordert vrij veel tijd. Voorts levert de verbinding van Den Haag en Delft met Schiedam en Vlaardingen het groote be zwaar op, dat men óf via Rotterdam om moet rijden óf via Overschie. Op den voor snelverkeer weinig geschikten weg tusschen Overschie en Schiedam bevindt zich boven dien een tol. Het door de provincie ontworpen plan behelst een weg, welke den Moerweg in Den Haag bijna rechtlijnig verbindt met een punt ten Noordwesten van Schiedam, waar de nieuwe weg kruisingsvrij, n.l. door mdidel van een z.g. half-klaverblad, aan den in aanleg zijnd en weg Rotterdam Maassluis—(Hoek van Holland) zal aan sluiten. Ook bij Delft zal voor een goede aansluiting aan het stratennet dier stad gezorgd worden. Voor het streek verkeer tusschen Den Haag en Delft eenerzijds en Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen anderzijds moet deze weg van zeer veel beteekenis geacht worden en een druk verkeer er op is dan ook te voorzien. Het dwarsprofiel van den weg is nog niet definitief vastgesteld en het verdient wel aanbeveling dit zoodanig in te richten dat de weg voor een druk en zwaar auto verkeer geschikt is. Het langzame verkeer benevens de wielrijders zullen dan van den bestaanden weg DelftKethel, den z.g. Abtswoudscheweg, gebruik kunnen maken. Aangezien de weg voor een gedeelte door zeer slap terrein voert, zullen eerst twee proefvakken worden aangelegd teneinde na te kunnen gaan op welke wijze het best een draagkrachtige ondergrond zal kunnen worden verkregen, n.l. door door persing tengevolge van een grooten over maat van zand- of door gedeeltelijke ont graving van den minderwaardigen grond; op 31 October zal het bestek voor de proef vakken worden aanbesteed.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10