RIJNSTREEK DONDERDAG 13 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOUPRUGGE ALPHEN AAN DEN RIJN HET OVERLIJDEN VAN DEKEN J. M. HELLEGERS Tot waarnemend Deken te Alphen aan den Rijn is door Z.H. Exc. den Bisschop van Haarlem benoemd de hoogeerw. heer A. H. M. J. Homulle, dekens van Leiden. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen door Deken Homulle. De lijkrede zal worden uitgesproken door Z.D.H. Mgr. A. J. H. Taskin, proost van het Kathedraal Kapitel, te Warmond. Evenals gisterenavond, zal ook heden avond te 7 uur de Rozenkrans worden ge beden voor de zielerust van den Deken. Hedenavond na het Rozenkransgebed zal er tot negen uur gelegenheid zijn tot Biechten. In tegenstelling met andere dagen zal Zaterdagmorgen te kwart over zes uur de H. Communie worden uitgereikt. Geboren: Johannes Jacobus, z. van J. Th. van Kessel en J. A. van Zundert Casper, z. van H. Megchelse en J. Verkade Antonius Gerardus Mari, z. van J. J. M. Hogenboom en H. G. Jansen. Overleden: Johanna Oskam, oud 59 jaar, gehuwd met Willem van 't Wout Gerrigje Minnebrand, oud 77 jaar, weduwe van Hendrik Wessese. Gevestigd: Hendrika S. Arentzen van De Bilt Cornelia Eschauzier van Amers foort. Vertro kken: Carolina J. Brand naar Rotterdam Cornells J. Nieuwenhuizen naar Zevenhoven Hendrik de Roos naar Leerdam Wed. C. Bruijn-Boerop naar Leiden Pieter J. Hoogteijling naar Am sterdam Hendrik E. Oltvoort naar Doorn Cornelia A. J. Koelewijn naar De Bilt Cornelia van Dam naar Wassenaar Arie L. Zaa lnaar Achttienhoven Wil- lempja van Gog naar Oegstgeest. HOOGMADE DE WEG NAAR WOUBRUGGE GEMODERNISEERD. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de „Ofwegenscheweg" gelegen tus- schen de brug over de Does te Hoogmade, en de brug over de Ofwegenerwatering, zijnde Provinciale weg, onder de gemeen te Woubrugge, en deel uitmakende van den weg LeiderdorpAardam, welke weg met ingang van 1 Mei 1938, in verband met verbeteringswerkzaamheden door het bevoegde gezag tijdelijk in beide richtin gen is gesloten verklaard voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wie len, op Woensdag 12 October des n.m. 5 uur officieel weer voor bovengenoemd verkeer is opengesteld. De borden, die de automobilisten gedu rende dien tijd een halt toeriepen, waar aan al of niet gevolg werd gegeven, zijn weer verdwenen en deze reeds lang nood zakelijk zijnde verbetering van dit voor het doorgaand verkeer belangrijk wegge deelte zal zeker door de betrokken perso nen ten zeerste worden toegejuicht. Bovenbedoelde weg heeft een geheel an der aanzien gekregen. De scherpe bochten zijn verwijderd, de breedte van pl.m. 3 Meter is gebracht op pl.m. 6 a 7 Meter, terwijl zij van grindweg is omgebouwd in een mooie straatweg. Al met al een prachtige verbetering, die vooral het rijverkeer in de aanstaande wintermaanden ten goede zal komen. La ten we dit waar deer en! LEIDERDORP E.H.B.O. Voor deze cursus, die door de afd. van het Groene Kruis zal worden gegeven, bestaat groote belangstelling. Reeds meer dan een honderdtal personen gaven zich hiervoor or. Hiervan zal echter een groot aantal moeten worden afgewe zen. De cursus, die onder leiding zal staan van dr. J. J. Persant Snoep, zal naar wij vernemen beginnen in de volgende week en worden gehouden in het gebouw „Irene" NIEUWVEEN Zwemvereeniging De Zwemvereeni- ging „De Verbetering" hield gisteren haar leden- tevens jaarvergadering in het ver- eenigingsgebouw. Dr. B. Nout opende de bijeenkomst waar bij een kort overzicht werd gegeven van het gepasseerde zwemseizoen. Onder de inge komen stukken bevond zich een schrijven van B. en W. van Ter Aar, waarin onthef fing werd verleend van het vroeger ge nomen besluit, om de kleedkamers welke 10 c.M. te smal waren, te doen vergrooten. Vervolgens een schrijven van de medische commissie van de Kon Ned. Zwembond met begeleidende vragenlijst. Het wordt van groot belang geacht, deze lijst in te zenden, opdat advies kan worden gegeven, waar zich de veiligste zwembanen bevinden. Hierop volgt het jaarverslag over het wel en wee der vereeniging, waarin het wee dit jaar zwaarder woog dan het wel. Het ledental is sinds het vorige jaar van 212 tot 150 gedaald. Deze teruggang wordt op re kening gesteld van het ongunstige zwem seizoen. Het verslag van den penningmees ter vermeld aan inkomsten 177.40, aan uit ren f 151.20 ën een batig saldo van JONGETJE OVERREDEN TE NIEUWVEEN Op slag gedood Gisteravond is in de gemeente Nieuwveen te ongeveer 6.15 uur een ernstig in droevig ongeluk gebeurd, wat aan een 4-jarig zoontje van den heer J. Blauwhof het leven heeft ge kost. Hij was in gezelschap van zijn moe der en zijn oudere zusje, met wie hij dezen middag bij enkele bekenden op bezoek was geweest. Tegen genoem den tijd wilden zij zich naar huis be geven en verlieten den winkel van den heer J. De moeder begaf zich met haar rijwiel naar de rechter zijde van den weg, terwijl de jongen met zijn zusje aan den linkerkant bleef loopen. Op het oogenblik, dat een auto naderde, stak het kind plotseling den weg over met het noodlottig gevolg, dat het werd gegrepen en eenige meters ver der werd neergeworpen. Het kind bleef hevig bloedend uit neus en ooren lig gen en was op slag dood. Het slachtof fer werd in de Johannesstichting bin nengedragen. De Rijksveldwachter C. Udo en Bur gemeester Bakhuyzen, alsmede Pas toor O. Mol, en dr. B. Nout, waren spoedig op de plaats des onheils. Direct is de verkeersinspectie te den Haag telefonisch van het gebeurde in kennis gesteld en arriveerde kort daar na. Onder leiding van Brigadier Scheepers is ter plaatse een uitge breid onderzoek ingesteld. Gebleken is, dat de wagen door krachtig remmen spoedig tot stilstand is gebracht. Na onderzoek is de wagen, die in be slag genomen was, weer vrijgegeven, daar geen fouten gevonden zijn. Den chauffeur, die het kind, daar het plotseling overstak, niet bemerkte, treft geen schuld. Het lijkje, wat in beslag genomen was, is later door den Officier van Ju stitie vrijgegeven en naar de ouderlij ke woning vervoerd. 26.20. De controle commissie deelt mede alles in orde te hebben bevonden. Bij de bestuursverkiezingen worden de periodiek aftredenden met groote meerderheid her kozen, terwijl in een opengevallen vacature gekozen is zuster A. Gernisse, verpleegster der Johannesstichting. Hierna worden de vereenigingsbelangen verder besproken en na rondvraag door sluiting gevolgd. Pluimen voor de Winkelweek. Gisteren was de commissie welke tot de uitvoering van de te houden winkelweek is aange steld in vergadering bijeen. Een voorloopig program is samengesteld, dat in de loop der volgende week aan de goedkeuring der leden onderworpen zal worden. Wij moch ten niet de vrijheid verkrijgen de plannen kenbaar te maken maar 't lijkt ons dat een uitgebreid en schitterend program is samen gesteld. Wij hopen hieromtrent spoedig meerdere gegevens te kunnen verstrekken HAZERSWOUDE Polder Rietveld. Het bestuur en de gecommitteerde Inge landen van den Polder Rietveld vergader den in hotel „Het Oude Raadhuis", onder leiding van den voorzitter, den heer G. van Dorp, ter behandeling van een verzoek van den Hoornschen polder betreffende de bemaling. De Hoornsche polder is een klei- polder en werd gedurende de laatste 12 jaren bemalen door den polder Kerk en Zanen, eveneens een kleipoider. Dat de polder Kerk en Zanen geen ph;lantropische instelling is, blijkt uit het feit dat gedu rende dat dozijn jaren aan den Hoorn schen polder 160 pet. in rekening werd gebracht van de bemalingskosten per H.A. van den polder Kerk en Zanen. Waar polder Rietveld een laagveen-pol- der is met een aanmerkelijk hcoger pol- derpeil dan de Hoornsche polder, kon vroe ger geen bemaling van den Hoornschen polder door Rietveld geschieden. Daar ech ter in den laatsten tijd het polderpeil aan zienlijk verlaagd is en in de toekomst nog lager zal worden, was het technisch niet zoo bezwaarlijk voor den polder Rietveld om ook den Hoornschen polder te bema len. Na uitvoerige uiteenzetting en bespre king werd het verzoek van den Hoorn schen polder aangenomen. Deze polder zal nu in het vervolg bemaald worden door den polder Rietveld en tegen gelijke be malingskosten per H.A. Voor den Hoorn schen polded een mooi buitenkansje. Geboren: Jurianus Anthonius, zoon van C. J. Vreeburg en C. M. P. Schaken- ia os. Ondertrouwd: G. den Hollander, 26 jaar en A. D. v. d. Berg, 25 jaar. Getrouwd: J. Francken, 28 jaar en G. van den Berge, 25 jaar C. Batelaan, 39 jaar en N. Plug, 31 jaar. DE KWAKEL R.K. Damclub „Kunst en Genoegen". Uitslag van de competitiewedstrijden op 12 October 1938: Afd. I: J. de KuijerJ. Bartels 11; P. den HaanG. Voorn 20; J. de Kuijer A. Meyer 20. Afd. II: H. MeyerH. Onderwater 20, 20; W. VoornC. Röling 02, 02; H. KasC. Schijf 02; H. KasM. v. Doorn 2_0, 2—0; C. Schijf—Th. Schijf 2—0, 1—1; C. Rekelhof—C. Schijf 2—0. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 14 October а.s. des namiddags half acht uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Aanbieding begrooting waterlei dingbedrijf dienst 1939. 4. Alsvoren ge- meentebegrooting dienst 1939. 5. Goed keuring begrootingen Burgerlijk Arm huis en Burgerlijk Armbestuur voor 1939. Voorstel tot wijziging van de abonne mentsovereenkomst met het verificatie bureau der Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten. 7. Voorstel tot intrek king van de rekening-courant overeen komst met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten en het aangaan van een nieuwe. 8. Adres van J. Haasbeek te Al phen a. d. Rijn om verlenging datum ont ruiming onbewoonbaar verklaarde wonin gen Wijk B nrs. 220, 221 en 222. 9. Wijzi ging brandweerverordening. 10. Wijzi ging gemeente-begrooting dienst 1938. Bazar. Gistermiddag en avond had in de openbare lagere school alhier de verkoop plaats van de goederen welke gemaakt zijn voor het plaatselijk Crisis comité. Reeds bij het binnenkomen in de school viel het op dat er weer veel moois tot stand was gebracht. Het was een genoe gen te zien alles wat is bijeengebracht, maar bovenal wat er vervaardigd was en hoe aan het geheel een fijn cachet was gegeven. Te half drie opende Burgemeester Kwint de bazar op de gebruikelijke wijze. Hij bracht de dames dank voor alles wat ge boden werd en hoopte, dat het eindre sultaat de verwachtingen mogen over treffen. Evenals voorheen ontbraken ook weer niet de gezellige zitjes. Vanavond zal de bazar op de gebruikelijke wijze worden gesloten. NIEUWKOOP Staatspartij. Dinsdagavond hield de afd. Nieuwkoop van R.K. Staatspartij een ledenvergadering, welke niet bepaald uit blonk door opkomst. Na het openingswoord van den voorzitter den heer C. Kwakkenbos, las de waarn. secretaris, de heer E. H. van Dam, de no tulen. Aan de orde komt de benoeming van twee bestuursleden, wegens bedanken van de heeren Th. J. F. Teunissen en E. J. Pouw. De benoeming van twee nieuwe bestuurs leden liep niet vlot van stapel. Achtervol gens bedankten L. Vergeer, H. Markman, D. Klerks en C. J. Groenendijk waarna ten slotte benoemd werden A. Vergeer en W. van der Voorn. Vervolgens werd behandeld het stelsel van candidaatstelling. Met de afdeeling Noorden is men niét tot overeenstemming kunnen komen hieromtrent. Dit wordt echter geen onverkomelijk bezwaar geacht. Terloops wordt afkeuring uitgesproken over de in Noorden bestaande mogelijkheid, dat raadsleden ook bestuurslid kunnen zijn van de afdeeling. Breedvoerig wordt van gedachten gewisseld over het stelsel van candidaatstellen. Het bestuur beveelt aan een meerderheidsstelsel, waarbij voor den gemeenteraad een dag gelegenheid wordt gegeven om te stemmen voor zooveel candi- daten, als zetels verwacht worden en een anderen dag voor de reserves. Van uit de vergadering komt een dring om weder de ouderwetsche manier van candidaatstellen in te voeren en wel in een speciaal hiervoor te houden vergade ring, gelijk nog steeds geschiedt bij alle andere politieke partijen. Het stemmen voor de groslijst, zooals dit nu 15 a 20 jaren bestaat heeft steeds tot onaangenaamheden geleid. De heer J. Eijs stelt alsdan voor dat het lid uit een gezin tevens bij volmacht op die vergadering kan stemmen voor een mede lid uit het gezin, hetgeen eenparig bijval vindt. Met groote meerderheid van stemmen wordt dit voorstel aanvaard, terwijl te vens besloten wordt, dat het bestuur voor elke candidaatsteling een aanbeveling zal indienen. Bij de rondvraag vernamen we, dat in het begin van het volgend jaar een spreker zal worden uitgenoodigd. Met een dankwoord sloot de voorzitter de goed geslaagde vergadering. Geboren: Elisabeth, d. van T. de Graaf en L. Coppoolse. Getrouwd: W. Hoogland, 31 jaar, won. te 's-Gravenhage en M. P. C. Leenhard 23 jaar G. J. van der Berg, 26 jaar en L. A. Leenhard, 24 M. E. van der Meer, 25 jaar, won. te Ter Aar en M. van Capel, 22 jaar. Ondertrouwd: A. Vink, 26 jaar, won. te Alphen aan den Rijn en J. Kas, 25 jaar J. Ph. Bakker, 31 jaar en M. J. C. B. Simons, 27 jaar A. Voorn, 26 jaar en A. A. Hakkeling, 21 jaar. MEIJE Parochieele Jonge Mannenvereeniging St. Jan. Woensdagavond vergaderde in het café „Hellingerwerf" genoemde vereeniging. Om half acht opende de voorzitter, de heer J. van Soest, de ver gadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgele zen en onder dankzegging goedgekeurd. De geestelijk adviseur, de weleerw. heer Umans, kapelaan alhier, deed hier na enkele mededeelingen. Allereerst stel de men voor om het bestuur, dat thans uit drie leden bestaat, met één uit te breiden. Als candidaat werd o.m. gesteld de heer Cor van Dam. Op de eerstvol gende vergadering zal de verkiezing plaats vinden. De kapelaan deelde vervolgens mede, dat men een zangclub wilde op- Met de raadsvergaderingen wilde het den laatsten tijd gaan als met elastiek. De agenda leek kort, maar als men haar uittrok verlengde zij zich tot een formi dabele grootte. De stof was hetzelfde, de lengte ervan maakte haar echter minder aantrekkelijk, om het woord dun niet te gebruiken. De voorzitter liet aan het begin van de vergadering, welke j.l. Woensdag ten ge meentehuize te ongeveer half tien een aanvang nam en welke geopend werd met gebed, uitkomen, dat de tijdsduur van deze gewichtige besprekingen gevoe gelijk tot een korter tijdsbestek kon wor den teruggebracht. O.a. zou in den ver volge geen voorlezing meer plaats heb ben van de agenda, welke, daar zorgt de secretaris voor, uitvoerig aan de leden wordt toegezonden, terwijl, ten over vloede nog, de stukken ter secretarie voor de leden ter inzage liggen. Gelegen heid te over dus om zijn meening tevoren degelijk te formuleeren. En waar de ra den in den tegenwoordigen tijd dikwijls slechts „ja en amen" te knikken hadden (zooals een der leden onderwijl en langs den neus opmerkte), behoeft men dit, als men het met B. en W. eens is, eveneens maar te doen. En waar eveneens een col lege van B. en W. geacht wordt de zaken goed voor te bereiden en geheel klaar ge maakt ter tafel te brengen, kan een ver gadering van een raad slechts een kwestie van korten tijd zijn. De punten, welke in behandeling kwamen waren niet van groot belang, zoodat er schot zat in de besprekingen. Onder de ingekomen stukken kwam een verzoek voor van de L.T.B., afdeeling Hoogmade, om voor het geven van een land- en een tuinbouwcursus, subsidie in den vorm van verlichting, verwarming en beschikking van het gemeentelokaal. „Geen enkel bezwaar" meende de meest uit belanghebbende boeren bestaande raad. De christelijke H.B.S., die geen rijks subsidie ontvangt, zag zich, evenals vorig jaar, een subsidie toegekend van 25. wegens het bezoeken van kinderen uit deze gemeente op die school. Enkele reclames schoolgeld werden overeenkomstig het advies van B. en W. ingewilligd. Het geld, dat de gemeente gespaard heeft en, als een goed beheerder, op een bank geplaatst heeft, baart haar toch wel zorgen. Het staat ontegenzeggelijk safe, doch brengt alleen heel weinig rente in het laadje. Was dat vorig jaar al heel weinig, omdat de bank geen hoogere ren te gaf dan over 1/10 gedeelte van de in komsten der gemeente blijkens haar be grooting, thans wordt het nog slechter. En ook hier weer moet Woubrugge bloe den voor anderen. Er waren n.l. gemeen ten, die kasgeld opnamen en het bij de bank in deposito gaven, waardoor zij een hoogere rente, alias aardige winst maakten met andermans geld. De voorzitter noemde het cijfer 1/8, dat als rente vermoedelijk in het begin van 1939 zou worden uitgekeerd over het geheele banksaldo. Enkele leden wilden het geld bij een andere bank beleggen, doch de voorzitter ontraadde dit, omdat kasgeld nergens „gaat". Daarnaast moet men de bank niet geheel ongelijk geven. Het geld immers is elk oogenblik opzeg baar, zoodat de bank er niet mede ma noeuvreeren kan. Rekening 1937. De rekeningen over 1937 van de ge meente en van het G. E. B. met het G. W. B. gaven geen reden tot besprekingen. Het rapport van de commissie ad hoe ad viseerde tot voorloopige vaststelling en het college vereenigde zich hiermede. De winst van het G. E. B. bedraagt 2707.05, die van het G. W. B. f 1848.44, terwijl de gemeenterekening sloot met een batig saldo van 2251.53. Gemeentebegrooting. De door den voorzitter medegedeelde cijfers uit de bêgrooting voor 1939 lokten richten. De heer Joh. Vernooi, hoofdon derwijzer, alhier, had zich gaarne bereid verklaard om de repetities te leiden. Maandag 17 October worden diegenen, die animo hebben om hiervan lid te wor den, uitgenoodigd om te 7 uur in de school aanwezig te zijn. Tot slot van de mededeelingen zeide spr. nog een en ander over de bestrij ding van mond- en klauwzeer, wat door de leden aandachtig gevolgd werd. De hoofdschotel van dezen avond was een lezing met lichtbeelden over het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Deze interessante en vooral leerzame lezing werd gehouden door ka pelaan Umans en viel bij de leden, die bijna allen op de vergadering waren, zeer in den smaak. Ook de zeereerw. heer pastoor Kampenhout gaf door zijn aan wezigheid blijk van medeleven met het vereenigingsleven in onze Parochie. Na deze lezing, waarvoor men met een warm applaus dankte, werd deze gezel lige vergadering door de voorzitter ge sloten, waarna de leden nog eenigen tijd bij elkaar bleven. TER AAR Bloemisterij-cursus. Willen de jonge ren hun vrijen tijd zoo nuttig mogelijk be steden, door het volgen van Tuinbouw- onderwijs, oök de ouderen blijken belang stelling te hebben voor hun vak, want gis teravond bij de aanvang van den bloemis terij-cursus, waren er 26 personen, die zich opgegeven hadden voon dezen cursus, die wordt gehouden in de koffiekamer van de Centrale veiling. de leden tot het voeren van een geheele discussie over de nadeelige gevolgen, wel ke geleid hadden tot het niet sluitend maken van de begrooting. De voorzitter stak hier echter gauw een stokje voor. Immers het gold slechts de aanbieding en eerst in de volgende vergadering kan men zijn hart luchten. Teneinde de leden ech ter gerust te stellen zeide de voorzitter dat B. en W. een kleine belastingverhoo- ging „op touw" hadden gezet, terwijl het spaarpotje van de gemeente de rest wel doen zou. Verder adviseerde hij het rap port van de commissie ad hoe voor deze begrooting af te wachten. In deze com missie namen, op verzoek van den voor zitter, zitting de heeren Donker, Walra ven en Zwetsloot. De voorzitter moest echter nog even uitleg geven van een in de agenda ge noemd punt, dat aller belangstelling had. O.a. was vermeld, dat B. en W. tot reser veering van een bedrag van 1000. wilden overgaan. Zoowaar geen peule schilletje op een begrooting, welke met f 7000.nadeelig sluit. De zaak zat zoo. In 1937 en begin 1938 merkten B. en W., dat het kasgeldbedrag beter rentegevend gemaakt kon worden als het vast belegd werd in plaats van in rekening-courant. Naast aandeelen bij de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeen ten, werd 3000.in eerste hypotheek belegd. Administratief werd dit geld ge vonden uit de reserve, welke 22750. groot was, zoodat er uiteindelijk nog een bedrag resteerde van 12750.Nu had de voorzitter een wenk gekregen om zoo lang mogelijk buiten het begrip „nood lijdendheid" te blijven en dit zou be zwaarlijk worden als de reserve zoo ver minderd werd. Van hoogerhand had men geen bezwaar tegen de belegging, zooals de raad dat gedaan had, doch geadviseerd werd die belegging tijdelijk uit tet kas geld te financieren en ten laste van den gewonen dienst terug te verkrijgen. De reserve werd dan in zijn oorspronkelijken vorm hersteld en liet over een grooter aantal jaren afschrijving ten behoeve van het sluitend maken van de begrooting toe. De raad ging er mede accoord. Aankoop grond. De gemeente is niet erg gecharmeerd op kwesties. Evenmin bleek dit te zijn de eigenaar van den grond, waarop een trans formatorhuisje van de gemeente stond te Hoogmade, Noordeinde. Ter voorkoming van mogelijke moeilijkheden in de toe komst besloot de raad tot aankoop van pl.m. 25 vierkante meters grond voor de som van i 25. Onbewoonbaarverklaring. Het woningvraagstuk in Hoogmade is niet gemakkelijk. Vele woningen verkee- ren in een zoodanigen staat, dat het eco nomisch niet verantwoord is verbeteringen aan te brengen, zoodat de eenige oplos sing is „ontruiming". Maar de woningen zijn niet voor het tellen, vooral niet de leegstaande perceelen. Voorzichtig moe ten B. en W. dan te werk gaan. Een perceel bewoond door 13 perso nen staat op de nominatie van ontrui ming, doch de eigenaar doet alle moge lijke moeite een huis gebouwd te krij gen. In afwachting hiervan wordt den Raad gevraagd de ontruimingstermijn nog wat te verlengen. De moeilijkheden in ziende, verklaart de raad zich bereid het nog een half jaartje aan te zien. Bij de rondvraag vroeg de heer Donker naar de z.g. baggerregeling, welke B. en W. wilden invoeren. Nadat de voorzitter es desbetreffende uiteenzetting gegeven had, gaf de raad reeds bij voorbaat zijn volle instemming aan deze soort werk verschaffing, zoodat B. en W., indien er tenminste liefhebberij is, tot daadwerke lijke uitvoering zullen overgaan. De voorzitter sloot, nadat bleek, dat de leden het woord niet meer verlangden, de vergadering. De cursus, welke onder auspiciën staat van de beide tuinbouw-organisaties, werd geopend door Rijkstuinbouwconsulent ir. Koeman. Na dit opwekkend woord, besprak de leider, v. d. Loo, nog het werkplan van den cursus en tot slot ging men over tot de eerste les, waarbij als leeraar optrad de heer Kea van Bovenkerk. De cursus omvat omvat een tiental lessen. ZWAMMERDAM Geboren: Aaltje d. van A. van 't Hoog en E. Boekhout. Gehuwd: Adrianus Theodorus Weer den burg 33 j., en Elizabeth Antonia Beens 24 j. Gevestigd: N. Slotboom A. 36, van Nieuwer-Amstel M. Th. P. Pennick, C. 46, van Amsterdam L. Th. M. Pen- nock, C. 46, van Amsterdam M. W. Niesing, B. 51, van Leiderdorp. Vertrokken: G. J. de Bruin naar Alphen a. d. Rijn J. E. C. Dam naar Polsbroek K. Drüke naar Bloemendaal -— A. Grootendorst en gezin naar Bode graven G. Koning naar Rotterdam. Leest met aandacht de advertenties in Uw Dagblad!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10