OMGEVING Auto over den kop Hillegom MIJNSTREEK WOENSDAG 12 OCTOBER 1938 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN Luchtbescherming. Donderdagavond zal van 9 tot 10 uur een verduisterings oefening worden gehouden, waarvoor gis terenavond door het hoofd van den lucht beschermingsdienst, mr. Warmoltz, een bespreking is gehouden met de hiervoor aangewezen personen, die bij deze oefe ning eenige leiding hebben te geven en te zorgen, dat de verschillende voorschriften worden nagekomen. Van de verschillende na te komen voorschriften door de inwo ners zijn wel de voornaamste, dat men zich niet op straat begeeft en dat vanuit de woningen geen licht naar buiten uit straalt. De medewerkenden zijn voorna melijk gerequireerd uit de Katwijksche Burgerwacht. Actie bloemkooltelers. De bedroe vende financieele uitkomsten der bloem- koalteelt, veroorzaakt door het feit, dat in een veel te kort tijdvak de massa bloemkool geoogst moet worden en de markt dit kwantum niet verwerken kan en men dus is aangewezen op de zoute- rijen, die op hun beurt trachten zoo goed koop mogelijk in te koopen, hebben er toe geleid, dat men in tuinderskringen reeds nu eenige actie wil gaan voeren om te be werken, dat het artikel bloemkool van den kouden grond zeker in de steunregeling zal wclrden opgenomen. Een bespreking zal in den R.K. L.T.B. a.s. Donderdag plaats hebben. Speldjesdag. De Katwijksche Red dingsbrigade hield een speldjesdag, wel ke netto opbracht de som van 134. LISSE DELVEN MET DRAINEERING. Het was ongeveer Augustus, dat de be- drijfsraad uit de Bloembollenstreek advi seerde: Delven met draineering. Zij beoog de hiermede grondverbetering eenerzijds en werkverschaffing anderzijds. Met veel critiek werd dit advies door de vakgenoo- ten besproken en vooral hier gold „Onbe kend maakt onbemind". En nu.... is in de praktijk dit werk te zien. Op den tuin aan de Spekkelaan van den heer P. War merdam Czn., welke tuin in eigendom toebehoort aan Graaf van Lijnden, wórdt bovenbedoeld werk heden verricht. En het systeem voldoet goed. Wij durven nu reeds voorspellen, dat de proef geslaagd is. Hul de verdient Graaf van Lijnden en zijn ad viseurs, dat zij deze proef wel hebben wil len nemen. Wij onthouden ons van beschrijving over het toegepaste systeem; men ga het zien en oordeele zelf. Wij twijfelen niet, waar bij deze proef de bedoeling was grondverbe tering en ook werkverschaffing, of Graaf v. Lijnden zal geen bezwaar hebben, dat belanghebbenden of belangstellenden deze werkzaamheden komen bezichtigen. Op onze vraag of zulks toegestaan werd, deel de men ons mede: alleen op werkdagen van 's morgens 6 uur tot 's avond' 5 uur. Het te bewerken perceel is ruim 2 H.A. groot, zoodat deze arbeid wel enkele we ken zal duren. Dit werk, wat heden wordt uitgevoerd, is zonder steun van de Overheid. Wel ligt het in de bedoeling, dat voor andere te be werken perceelen een bedrag van Rijk en Gemeente verkregen zal worden. Volksbond. Onze afdeeling van den Ned. R.-K. Volksbond hield gisteravond een matig bezochte vergadering onder leiding van haar voorzitter, de heer J. P. de Ko ning. Door den afgevaardigde naar den Centralen Raad, den heer Jer. Koelewijn, werd verslag uitgebracht van de viering van het 50-jarig bestaan van den Volks bond en vervolgens van de vergadering van den Centralen Raad. Aan de orde was vervolgens de behandeling van de nieuwe statuten en teglementen van den R.-K. Volksbond. De voorzitter zeide, dat het pe stuur zich maar ten deele kan vereenigen met het rapport der commissie. Het stelt dan ook voor dat de kosten, voortvloeiende vit de wijzigingen en vooral waar het be treft de onroerende goederen der afdeelin- gen door den Centralen Bond zullen wor den gedragen. Op het huishoudelijk regle ment stelde het bestuur enkele amende menten voor met een daaraan verbonden toelichting. Het bestuur vroeg en verkreeg machtiging deze amendementen bij den Centralen Raad in te dienen. De heer C. Schrama wees op de urgentie van het bij houden van een ledenlijst door den secre- iairs, vooral met het oog op het weder- keerig verplichte lidmaatschap. Bovendien meendehij, dat de macht van het Centraal Bestuur wel wat groot wordt, vooral op plaatsen waar eventueele splitsing in de toekomst n i e t is uitgesloten. In onze af deeling bijvoorbeeld, zou dat een zeer groot bezwaar in de exploitatie van ons ge bouw opleveren. De voorzitter diende van antwooord en zeide, dat het bestuur over een en ander den districtbestuurder zal raadplegen. Als afgevaardigden naar den Centralen Raad werden herbenoemd de heeren Jer. Koelewijn en J. de Jong als als reserven de heeren de Bruin en J. Mesman. Bij bespreking winterprogram zeide de voorzitter, dat zal worden getracht in onze afdeeling een studieclub op te richten en toonde hiervan de urgentie aan. In een districtvergadering is besproken in den loop van den winter een drietal on derwerpen te doen behandelen en wel Kin dertoeslagregeling, Katholieke Actie en Arbeid voor de gehuv/de vrouw. Voor het eerste onderwerp zal een ander in de plaats moeten komen, omdat dit reeds in het vorig seizoen is behandeld. De feest avonden zullen worden gehouden op 8 en 9 November a.s. Na rondvraag sluiting. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlage, in gevolge de Hinderwet, van den heer D. J. Schouten te Lisse om vergunning tol het oprichten van een smederij en het plaatsen van electro-motoren tot aandrijving van de verschillende machines op het perceel plaatselijk gemerkt Kanaalstraat 76. Personalia. De gemeente-veldwachter W. F. Boxma, alhier, slaagde voor het po- litie-diploma met aanteekeningen. NOOTDORP Consultatiebureau. Het consultatie bureau voor zuigelingen, hetwelk onder lei ding staat van mevr. dr. van Laarhoven Depla, zal, naar wij vernemen, vanaf 14 October eiken Vrijdag geopend zijn des namiddags om precies 3 uur. Landbouwcursus. In aanwezigheid van het bestuur van de afdeeling Nootdorp van den L. T. B. had gisteravond de poening van den landbouwcursus plaats in het Ver- eenigingsgebouw aan den Veenweg. Er bleek, dat zich voor dezen cursus 24 deel nemers hadden opgegeven. De eerste les zal op Woensdagavond 12 October worden gegeven. Wij vernemen nog, dat de burgemeester op de eerste les anwezig zal zijn, om de leerlingen toe te spreken. NOORDWIJK Nieuwe boschwachter. Met ingang van 16 October a.s. in benoemd tot bosch wachter le klasse, belast met het beheer der boschwachterij „Noordwijk", de heer W. Greup te Schoorl, zulks in de vacature van den heer F. A. Rusch, die onlangs den dienst met pensioen heeft verlaten. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer ge- mente vergadert op Vrijdag 14 October des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen -stukken. 2. Voorstel van B. en W. om ten behoeve van de stichting van een tweetal „plaatsjes" aan den Minister van Financiën een voorschot ingevolge de Landarbeiders- wet aan te vragen 3. Voorstel van B. en W. om aan J. H. IJzendoorn alhier het visch- recht in de Schippersvaart te verpachten. 4. Aanvraag van het bestuur van de R.-K. Parochiale School in de Zilk alhier om gelden beschikbaar te stellen voor den aan leg van waterleiding en verbetering der privaten in de school aan den Zilkerbinnen- weg. 5. Schrijven van de hoofdbesturen van samenwerkende onderwijzersorganisaties, waarin deze verzoeken instemming te be tuigen met hun adres inzake verlaging van de leerlingenschaal. 6. Wijziging der ge- meente-begfooting, dienst 1938. 7. Reclames tegen -diverse belastingen. OEGSTGEEST EEN GROOT JAAR VOOR DE ST. JOSEPH GEZELLEN-VEREENIGING. De St. Joseph-Gezellenvereeniging be gint a.s. Donderdag haar tweede lustrum- jaar. Tien jaren gingen voorbij sinds dat kap. N. v. Schaick tot de stichting besloot. Veel is er sinds dien tijd tot stand gekomen, velen hebben daartoe medegewerkt, dik wijls met veel zorg en moeite, maar over het geheel gezien heeft deze vereeniging haar nut ten volle bewezen. Dit is dan ook de rede, waarom dit lustrumjaar een ge heel bijzonder karakter draagt. Binnenkort zal in een keurig gedrukt boekje het win terprogram verschijnen. Een zeer voornaam onderdeel daarvan is natuurlijk de lustrum viering, die zal aanvangen met een triduum op Donderdag 27 October, dat plechtig zal worden gesloten op het feest van Christus- Koning, Zondag 30 Oct. Des'avonds zal de zeereerw. heer H. Drost, de Centraal-Prae- ses, een feestrede houden. De eigenlijke viering heeft dan plaats op 6 Nov. Op deze dag worden alle leden en oud-leden die met eere onze vereeniging verlieten, des namiddags verwacht in een feestelijke bij eenkomst. Des avonds Zal onze bekende too- neelvereeniging een zeer mooi en geestig tooneelstuk uitvoeren en bovendien zal er dien dag nog iets zeer bijzonders te genie ten zijn, waarover nog niet mag gespro ken worden en dat later bekend zal wor den gemaakt. Kèt spreekt vanzelf, dat de geheele pa rochie met dit lustrum zal medeleven en vooral de tooneelavond zal bijwonen, zoo dat het nu weer een uitverkochte zaal zal zijn, cok al zal een klein entrée worden geheven. De kaartverkoop zal weldra een aanvang nemen. Het lustrum jaar zal daarom feestelijk worden geopend op a.s. Donderdag 13 Oc tober door den Praeses den zeereerw. pas toor met een mooie lezing. Ook zal het aangename op deze, vergade ring inet worden vergeten! Alle Gezellen worden dan. ook zonder uitzondering uiter lijk kwart over acht verwacht. Dit jaar zal ook een bijzonder propa- gandajaar moeten zijn, vandaar dat vele die nog geen lid zijn dezer dagen een pro- pagandabrochure ontvingen, om hen tot nadenken te brengen en hen te doen we ten dat ook zij daar hartelijk welkom zijn en dat daar hun plaats' is. In den loop van deze weken zal hun antwoord worden ge vraagd en zoo dit bevestigend luid, zullen zy een exemplaar van het winterpfogram ont vangen en worden uitgenoodigd om kennis te komen maken met de vereeniging op IC Bestuurder zwaar gewond Gisteravond is te Hillegom een auto, be stuurd door Ir. J. E. A. von W. K. uit Scheveningen, employé van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te 's Gravenhage, door onbekende oorzaak vier maal over den kop geslagen. De heer von W. K., die alleen in den wagen zat, brak een arm op verschillende plaatsen en liep hoofdwonden en een sche- delbasisfractuur op. In zeer ernstigen toe stand is hij naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. De wagen werd totaal vernield. In verband met dit ongeluk verzoekt de inspecteur van politie te Hillegom den be stuurder van een vrachtauto, die voor den verongelukten wagen reed, zich bij ge noemden inspecteur te melden voor het geven van inlichtingen. Vermoed wordt, dat de verongelukte auto voor den vracht wagen moest remmen. Dokter Van der Sluys uit Hillegom was, evenals de politie van Hillegom, spoedig ter plaatse. Zondag 23 October des avonds na het Lof. Het ledental moet dit jaar zeker wor den verdubbeld, wat zeker mogelijk is, aangezien wij hier geen K. J. M. V. heb ben en vele die hiertoe moesten behooren, rergens lid van zijn. Zij zijn hier van harte welkom en zullen ook er veel vorming en ontspanning vinden. Een lustrum jaar vangt aan, moge het in alle opzichten schitteren en uitblinken! SASSENHEIM Verzoek aan de N.Z.H.T.M. Door de bewoners van de Leidsche Vaart en omge ving is een verzoek gericht aan de direc tie van de N. Z. H. T. M. om bij de halte Leidsche Vaart een wachtlokaal te plaatsen. Hierop is door genoemde directie geant woord, dat dit in overweging zal worden genomen. Biljarten. Aanstaande Maandag zal in café „De Oude Post" het biljartconcours aanvangen om het persoonlijk kampioen schap van Sassenheim. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De heer W. L. v. d. Ham (vacature C. Muiholland) (Gemeente belang) heeft zich bereid verklaard het lid maatschap van den raad te aanvaarden. Het a.s. St. Nicolaasfeest. Een week van groote spanning voor Europa is voor bij. Bijna waren de volkeren door een ont zettende ramp en ellende ten onder ge gaan. Maar gelukkig, door opoffering en vredelievendheid bewogen, mocht het ge lukken den vrede te bewaren tot heil van de geheele wereld. De menschen gevoe len zich daardoor dankbaar gestemd en willen zeer zeker deze dankbaarheid too- nen. Alleen moet daarvoor nog een ge schikte gelegenheid gevonden worden. Wel nu die gelegenheid wordt voor U openge steld! In onze gemeente heeft zich een co mité gevormd, dat zich ten doel stelt, klee- ren schoenen, speelgoederen enz. te verza melen (die natuurlijk nog goed bruikbaar zijn) om deze met het a.s. St. Nicolaasfeest te kunnen uitdeelen aan behoeftigen in onze gemeente. Het comité heeft gedacht, dat dit een goede gelegenheid zou zijn om uw naasten liefde te toonen. Ieder heeft wel iets, dat nog wel goed is, maar toch niet meer ge bruikt wordt. Welnu, kijk kasten en laden goed na en zendt het uitvoerend comité een bericht om het af te halen. Giften in geld of in natura zijn ook zeer welkom. Geldelijke giften kunnen worden gestort op gironummer 333621 van B.. L. den Boef Schoolstraat 70, Voorschoten. Tot leden van het uitvoerend comité zijn toegetreden, de heeren: J. W. Waasdorp, B. L. den Boef en N. A. Lamboo en tot leden van het comité van aanbeveling: mevrouw A. v. d. Stoel de Roos, mevrouw J. A. M. Kerkhof-Spronk, mevrouw Th. M. H. Keegstra-Hoboszill, zuster Barmen 't Loo en zuster van Wensen Diefstal. Ten nadeele van den heer J. N. is bij de katholieke kerk tijdens de kerdienst een fiets gestolen. Geboren: Elsje, d. van D. Verhaar en C. van Nieuwkoop Dorothea Alberta Ca- tharina Maria, d. van C. A. A. Devilee en G. M. van Diemen Johan Arend, z van M. Kutterink en J. Wit Gerardina Hen- riëtte Cornelia, d van G. C. Verrips en A. Koolstra. Getrouwd: J. Oudshoorn, oud 30 jaar en T. Weggen, oud 30 jaar J. van Eg- mond, oud 22 jaar en M. J. Verhart, oud 25 jaar. Ondertrouwd: F. P. van Leeuwen, oud 32 jaar en M. A. Witteman J. Zwaan, oud 31 jaar en H. Buikema, oud 33 jaar. Vertrokken: G. L. Hack en gezin naar Den Haag Mej. A. M. P. Willemse, naar Baarle-Nassau H. P. J. van den Berg naar Leiden J. C. B. Hüner en ge zin naar Heemstede mej. E. H. Schiwy naar Leiden G. Schrier naar Nijmegen W. F. Noordeloos naar Nijmegen A. van der Velde naar Nijmegen A. Smit naar Nijmegen A. M. de Moor naar Nijmegen mej. J. M. Schiperoort naar Nijmegen W. A. Muurling naar Den Haag. Gevestigd: M. B. Bouwmeester en gezin van Delft F. W. A. K. H. L. Römer van Ned. Indië C. J. Vos van Zutphen P. J. van Leeuwen van Leiden A. F. de Wolff van Soekaboemi A. W. Knapp- stein en zoon van Amsterdam mej. E. Luijtjes van Ginneken P. A. Klooster man en gezin van Wateringen mevr. C. C. C. van Lancker-van Dommelen van Den Haag mej. F. H. J. de Vries van Heerlen Wed. A. Schelling-v. d. Weelde van Den Haag mevr. H. M. Op dam-Zandvliet van Alkemade Wed. H. Zandvliet-Aker- boom van Alkemade mej. D. Havenaar van Sassenheim M. A. Saint Martin van Zeist. WASSENAAR AUTO EN MOTOR BOTSTEN. Motorrijder het slachtoffer. Op den Rijksstratweg had een aanrijding plaats tusschen een bestelauto, bestuurd door J. G. H. J. H. uit Den Haag en de motorrijder C. A. K. uit Rotterdam, welke laatste een hersenschudding bekwam. Na eerste hulpverleening door een juist pas- seerend geneesheer is K. overgebracht naar het ziekenhuis „Bronovo" te Den Haag. Hanze. Gisteravond vergaderde in het R.-K. Vereenigingsgebouw de afd. van de Hanze onder leiding van den voorzitter, den heer H. C. J. van Os. Na een kort welkomstwooard volgde de mededeeling over het winterprogram. De heer Wubben, voorzitter van de Han delsavondschool bracht het verslag uit van die school en besloot met een opwekking tot het volgen van de cursussen talen en machineschrijven. Tot afgevaardigde naar de a.s. Centrale Raad werd benoemd de heer J. Beuk. Daarna vond de behandeling plaats van de agenda van den Centralen Raad, waar bij eenige besprekingen van financieelen aard werden gehouden. Overigens vereenig- de men zich met de praeadviezen van het hoofdbestuur. Nadat de geestelijk adviseur, kapelaan Kraakman een aardige en tevens leerzame schets had voorgelezen, volgde de rond vraag, waarin o.a. verzet rees tegen het door de Posterijen gratis bezorgen van lec tuur die men niet wenscht te ontvangen. Terzake zal contact worden gezocht met andere katholieke vereenigingen. Sluiting volgde met gebed. Tuinbouwvereenïging. In het „Wapen van Wassenaar" hield de tuinbouwver- eenigi. g Wassenaar en Omstreken haar maandelijksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Zeg waard. Een woord van hulde bracht spr. ALPHEN AAN DEN RIJN HET OVERLIJDEN VAN DEKEN HELLEGERS. Voor de zielerust van den overleden herder en deken van de parochie Alphen a. d. Rijn zal hedenavond in de parochie kerk te zeven uur de Rozenkrans worden gebeden, waartoe alle parochianen wor den uitgenoodigd. Morgenavond te 5 uur wordt het stoffe lijk overschot door geestelijkheid en kerk bestuur uit Leiden afgehaald en naar de pastorie vervoerd. Vrijdagmiddag zal het stoffelijk over schot in de kerk worden opgebaard. Vrijdagavond te 7 uur worden de Met ten gezongen; Zaterdagmorgen te half 10 uur de Lauden, waarna de plechtige uit vaart en begrafenis. Personalia. Bij de te Den Haag gehou den examens machineschrijven slaagde mej. H. Bergshoef en de heeren D. Withof, Keus er. C. M. Langeveld, opgeleid aan de Pont- school van den heer G. Klok, alhier. BODEGRAVEN L. HORTENSIUS t Te Bodegraven is overleden, 73 jaar oud, de heer L. Hortensius, directeur van den motorbootdienst L. Hortensius en Zonen. De heer Hortensius was niet alleen in zijn onmiddellijke omgeving een zeer gezien en geacht man, doch ook in het Nederlandsche organisatieleven der schip perij nam hij een voorname plaats in. In zijn woonplaats is hij verschillende perioden lid van den gemeenteraad ge weest en in dien raad nam hij zulk een positie in, dat hij als vertegenwoordiger van het liberale gemeentebelang tot wet houder werd gekozen in een in meerder heid rechtschen raad. Deze wethouders- functie heeft de heer Hortensius echter niet aanvaard. Van de vereeniging Schuttevaer is hij vele jaren vice-voorzitter geweest. In alle vergaderingen van die vereenigingen was hij een trouwe comparant. Voorts was hij bestuurslid van verschillende vereenigin gen in Bodegraven, bestuurslid van het Binnenscheepvaartcongres, voorzitter van de Binnenlandsche Beurtvaartvereeniging Rotterdam, bestuurslid van den Bond van beurtvaartvereenigingen in Nederland en van het Nederlandsch Binnenvaartbureau. De Kamer van Koophandel te Gouda maakte gaarne van zijn weloverwogen adviezen op het terrein, waarop hij zich bij voorkeur bewoog, gebruik. Op zijn zeventigste jaar waren zijn ver diensten erkend door zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. aan de heeren H. A. N. Jasse en W. C. van Zetten, die tesamen een tentoonstel ling van coniferen hadden bijeen ge bracht, v. aarvan spreker kan zeggen, dat op één geslacht na deze verzameling ge heel compleet was. Hierop werd het woord verstrekt aan ir. Riemens om te spreken over het onder werp: „Electriciteit in den Tuinbouw". Allereest besprak deze de mogelijkhe den door elektriciteit geboden voor ver warming. Een bijzonder voordeel van elec triciteit is dat deze warmte steeds con stant gehouden kan worden, voorts een warmte is, die ieder moment van den dag verkregen kan worden en geheel vol automatisch kan worden ingericht op een bepaalde temperatuur. Als luchtverwar- mer is electriciteit echter voor den tuin bouw volkomen ongeschikt. Voor bodem- verwarming is zij wel geschikt omdat de verwarming kan worden ingeschakeld op die uren waarop de meest bedrijven een goedkooper tarief berekenen, b.v. vanaf 's avonds 10 uur tot des morgens 6 uur. Doch met dit al blijft evenwel het ge bruik van electriciteit als verwarming voor het gebruik in het groot veel en veel te kostbaar. Vervolgens behandelde spreker de ver lichting van de planten. De resultaten hiermede bij sommige planten behaald, was verbazendwekkend. Ook zijn er ech ter planten, die er geheel ongevoelig voor zijn, ja zelfs waarvan de uitwerking ge heel negatief is. Na de pauze bracht de jury, tiestaande uit de heeren D. A. de Rooij, W. C. van Zetten en J. Lodewijks, verslag uit. Voor prijsvraag I, luidende 12 variëtei ten appelen en 12 var. peren van ieder 5 stuks, behaalde de heer J. Anderson een eersten prijs met 30 punten. Voor prijsvraag H, luidende 6 var. ap pelen en 6 var. peren van ieder 3 stuks, behaalden de heeren P. Midevaine en P. Zegwaard ieder een eersten prijs met ieder 27 punten. Voor prijsvraag ni, luidende 5 var. Tros- Chrysanthemums van ieder 5 takken, be haalde de heer J. Hermse een 2de prijs met 24 punten. Voor prijsvraag IV, luidende 3 bloeiende Begonia's, behaalde de heeren P. Zeg waard met 30 en P. Kelderman met 27 punten een eersten prijs. Voorts behaalden de heeren P. Zeg waard en G. Verlind diverse punten voor inzendingen voor het puntenstels. Hierop werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen aan ir. Riemens. Been gebroken. De 23-jarige mej. C. W. alhier, kwam bij het verlaten van het postkantoor zoo ongelukkig te vallen, dat zij het linkerbovenbeen brak. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is zij overgebracht naar de St. Anna-kliniek te Leiden. ZOETERWOUDE St. Josephsgezellenvereeniging. Het winterprogram 19381939 van de Sint Josephsgezellenvereeniging is verschenen. Met groote waardeering voor de ontwer pers en organisatoren hebben wy kennis genomen van de rijke beloften, dat het keurig uitgevoerde boekje inhoudt. Dit program is geworden en verschenen in de dagen van gevaar voor de vrede en meerzeggend dan ooit staat op het schut blad: Kolping: „Midden in den maal stroom des levens bouwen wij een huis van vrede". Als een program tot werken aan de vrede des harten. De Praeses, deken C. M. Jonckbloedt, schrijft op de eerste bladzijde een vader lijk woord, een vermaning, een aanmoe diging en ook een waardeering. De Centraal-Praeses en de Vice-Prae- ses, leiden met in krachtige taal gestelde artikelen de arbeid voor den winter in, waarna het frissche program op het oude Kolpingswerk het stempel drukt van jeugdige kracht. Voor eiken Woensdagavond is van September tot einde April een inleiding met onderwerp vastgesteld en een lange lijst van eminente mannen staan opgege ven om een spreekbeurt te vervullen. Wij vinden daaronder: de Praeses, Deken C. M. Jonckbloedt, met onderwerp: Flitsen uit Palestina; de Districts-Praeses Schra ma, de Vice-Praeses Duyvenstijn, prof. dr. H. van Rooyen O.S. Cr., pater P. R. v. Kempen C.S.S.R., de heer J. v. d. Ploeg, voorzitter van den R. K. Volksbond, Leo Deckers, de oud-Senior H. Broxterman, de heer A. J. A. Hooft van Huysduinen, de Senior en secretaris, de heer C. Pie- terse, leider van de Kruisvaart en de heer H. Sieverding. Voorts kondigt het program voor Twee den Kerstdag een tentoonstelling met fancy-fair aan en voor Nieuwjaarsdag een opvoering van een jeugd-spel bij gelegen heid van het le lustrum van de Kruis vaart. Het Kerstfeest wordt voorafge gaan door een Gezellenretraite waartoe een krachtige spaar-actie is ingevoerd. Het Berchemfeest en viering van den elfden verjaardag van de vereeniging is buitengewoon goed verzorgd. Zoodat, alles te samen het winterpro gram een schitterend program is, waar mede wij de Gezellen van St. Joseph van harte gelukwenschen. Maria-Congregatie. Hedenavond wordt in het Gezelenhuis een groote propa- ganda-avond gehouden, in samenwerking met de K. G. V. Iedereen die maar eenigs- zins in de gelegenheid is, wordt verzocht hedenavond 8.15 uur in het gezellenhuis aanwezig te zijn, vooral de niet-leden. De avond wordt ingeleid door pater dr. H. van Rooyen, kruisheer. Daarna zal een mooie film worden gedraaid. Dus jonge lui, tot vanavond!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9