STADS NIEUWS RECHTZAKEN OMGEVING RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN 28nyy Vereen.v.Nat.Veiliqheid MAANDAG 10 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE MISSIE-NAAIVEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". HERDENKING 12 1/2-JARIG BESTAAN. Bij gelegenheid van het twaalf-en-half jarig bestaan der Missie-Naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius" (onderafdeeling R.-K. Vrouwenbond) alhier, werd Zon dagmorgen in de St. Lodewijkskerk door den weleerw. pater C. Bayer O.F.M. een H Mis uit dankbaarheid opgedragen, waar onder algemeene H. Communie der leden. In een korte toespraak wees de predikant op de waarlijk apostolische beteekenis der vereeniging: den missionaris te ondersteunen in datgene wat naast zijn prediking de zie len tot Christus kan trekken n.m. een [waar dige uitoefening der godsdienstige plechtig heden, de leniging van stoffelijken nood. Christus predikte door Zijn woord en won deren. Ook de missionaris predikt door zijn woord, maar de wonderen van liefda digheid vertrouwt hij aan de leden der vereeniging toe, daar hij er zelf vaak niet toe in staat is. Hoe dankbaar de missiona ris hiervoor is, valt niet onder woorden te brengen. Maar eens zal die dank heerlijk opklinken in vereeniging met de dankbe tuigingen van talloozen, die mede door het werk der leden tot het licht der waarheid mochten komen, de aanschouwing der eeuwige heerlijkheid. Spreker hoopte, dat den leden dit verheven ideaal altijd leven dig voor den geest mocht staan, vooral dan wanneer er offers van hen worden ge vraagd: offers van hun vrijen tijd, offers v. naastenliefde wat betreft de onderlinge samenwerking. Dat zij zichzelve weten weg te cijferen, waardeering toonen voor el kanders arbeid, steeds eensgezind zijn in hun streven. Dan zal de bloei der vereeni ging ook voor de toekomst verzekerd zijn. Na de H. Mis verzamelden de leden zich in het clubhuis „Sancta Maria", waar hun een feestelijk ontbijt wachtte. De presiden te, mevr. Speet, heette alle leden hartelijk welkom, bijzonder de dames, mevr. de we duwe v. Tongeren en mevr. Stein, die van af de oprichting aan de vereeniging ver bonden zijn. Als bewijs van erkentelijk heid werd hun een klein souvenier over handigd. Tijdens het ontbijt verkreeg de presidente van den R.-K. Vrouwenbond, mevr. Manders, het woord en schetste in korte trekken de geschiedenis" der vereeni ging. Het is haar altijd een groote voldoe ning geweest deze onderafdeeling van den R.-K. Vrouwenbond te bezitten. Speciaal bracht zij dank 'aan mevr. Speet, die als waardeering voor haar werk een missie zakje met inhoud ontving. Verder werd nog meegedeeld, dat de missiezakjes ruim ƒ300 hadden opgebracht, een som waarover men tevreden mag zijn. Wanneer evenwel som migen een beter begrip hadden omtrent 't doel der vereeniging, zou de opbrengst on getwijfeld grooter zijn. Na eenige uren gezellig samenzijn ging men naar huis. Voor Vrijdagavond a.s. is nog een feestelijke bijeenkomst georgani seerd in het clubhuis „Sancta Maria (Pie- terskerkkoorsteeg), waar van 8.30 tot 9.30 uur gelegenheid is de jubileerende vereeni ging geluk te wenschen. OUD R.K. H.B.S 'ERS BIJEEN. Lustrumviering van Reünisten. Men schrijft ons: Vijf jaar geleden kwamen enkele oud leerlingen der R.K. B.H.S. „St. Bonaven- tura", naar aanleiding van een voorstel van één hunner, den heer Paul Snijders, er toe een Reunisten-club op te richten, zulks met volle instemming van den di recteur der school, pater B. de Goede, O.F.M. Sindsdien kwam.men ieder jaar op den tweeden Zondag in October tezamen en vanzelfsrpekend werden steeds vele oude herinneringen opgehaald en levenservarin gen rond-verteld. Kortom het was telkens zeer geani meerd en gezellig! Ditmaal vierden de Reünisten het eer ste lustrum van hun vereeniging en de lustrum-commissie in samenwerking met het bestuur had getracht van dezen dag iets zeer bijzonders te maken. Dit bijzon ders bestond uit een diner, dat 's avonds, na afloop der middagvergadering in „De Harmonie" werd gehouden. Traditie getrouw kwamen 's morgens om 10 uur vele oud-leerlingen, alsmede enkele leeraren in de H. Mis, in de kapel van de R.K. H.B.S. bijeen en zoo werd ook dit jaar de dag op waardige wijze in gezet. Na de H. Mis, die werd opgedragen door pater de Goedé, vereenigden allen zich aan het ontbijt, dat zooals ieder jaar door den directeur aan zijn vroegere leer lingen werd aangeboden. Alvorens echter met ontbijten werd aangevangen, sprak de voorzitter de heer Joop v. d. Horst een kort welkomst- en openingswoord, spe ciaal gericht tot hen, die voor het eerst aanwezig waren. Voorts deelde spr. tot zijn leedwezen mede, dat pater de Beau fort wegens uitstedigheid zijn in het voor uitzicht gestelde voordracht niet kon hou den. In de beste verstandhouding deed men hierna de welvoorziene tafel de noodige eer aan en de morgen vloog om. Pater de Goede sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de banden met de school nog steeds hecht blijken te zijn en feliciteerde één der reünisten, de eerste, die dezen zomer in het huwelijk was ge treden. Voorts wenschte spr. meerdere anderen geluk, die waren afgestudeerd of als officier beëedigd waren. Spr. hoopte in de middagbijeenkomst allen persoon lijk nog eens over hun wederwaardighe den te kunnen onderhouden. Reeds om 2 uur des middags waren we derom de meesten in „De Harmonie" ge komen om de altijd even gezellige mid dagbijeenkomst mede te maken. Na behandeling van eenige huishoude lijke aangelegenheden, zooals het vast stellen van de statuten en het huishoude lijk reglement, ging men er toe over den den directeur pater B. de Goede tot eere voorzitter der Reunie-vereeniging te be noemen, zulks onder daverend applaus. Als steeds was het gezellig samenzijn zeer intiem en de stemming steeg ten top toen de heer Lex Montanus in een aller geestigste schets het wel en wee van den H.B.S.-tijd weer voor den geest riep. Deze fameuze voordracht slaagde zoo buiten gewoon, dat hij nog enkele malen moest worden herhaald. Zooals er een tijd van komen is, is er ook een tijd van gaan.... Het was reeds laat in den ifiiddag toen meerdere reu- nisten hun oud-vrienden en collega's gin gen verlaten om hen het volgend jaar weer te zien. Een dertigtal echter tezamen met en kele leeraren zat des avonds aan het di ner aan. Ook hier ging het vroolijk toe, hetgeen met een tafelpraeses als Lex Montanus valt te begrijpen. Menige toast werd uitgebracht en wij voor ons bren gen ook gaarne hulde aan het bestuur en speciaal aan den heer Paul Snijders, wiens geesteskind overduidelijk bestaansrecht heeft aangetoond. Het was reeds na middernacht toen deze uitstekend geslaagde lustrumviering ten einde was. R. K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. De afd. Leiden van „St. Christoffel" hield op Vrijdag j.l. in „De Harmonie" een Pro- paganda-vergadering, waartoe ook uitge- noodigd waren de leden der zusterorgani satie, de Christelijke Handelsreizigers Ver. Na de gebruikelijke opening, heette de voorzitter den spreker van dezen avond, den heer Petit hartelijk welkom, wees op de band, die bestaan heeft met de afd. Leiden als oud-secretaris en hoopte, dat de indruk, dien spr. dezen avond mede zal nemen, een goede zal wezen en zijn arbeid niet te vergeefsch zal zijn geweest. Zich richtend tot de leden der N.C.H.V., hoopt spr. dat de geest van samenwerking bestendigd zal mogen blijven. Na een har telijk welkom tot allen gericht te hebben uitte de voorzitter zijn vreugde over de groote opkomst. Vervolgens leidde de voorzitter den spr. van dezen avond in met te wijzen op het groote nut der propaganda en gaf vervol gens het woord aan den heer Petit. Spr. dankte den voorzitter voor de vrien delijke woorden van welkom en het deed hem groot genoegen hier de Chr. Handels reizigers in intense samenwerking aan te treffen. Overgaande tot zijn onderwerp: „Met z'n allen aan het werk", gaf spr. een toreede uiteenzetting van de actie, welke het Hoofdtoestuur voornemens is uit te werken. Maar zulks zal alleen mogelijk zijn met de volle medewerking der leden en wel voor namelijk door het aanbrengen van nieuwe leden, omdat het aantal leden der vereeni ging bij de hoogere instanties een door slaan argument moet zijn, om aan de ver wezenlijking medewerking te verleenen. Op dus naar de 2500 leden; het kan, dus het moet. Aan de hand van de statistieken over de laatste 3 jaar, gaf spr. met sprekende cijfers weer, wat „St. Christoffel" voor hare leden gedaan heeft. Het totaal der uit de diverse fondsen uitgekeerde bedragen beliep de som van 150.000. Spr. wees ook op de wet Regelende de Rechtspositie, waarin verschillende voor- deelen voor den Handelsreiziger zijn vast gelegd. Vervolgens gaf spr. een uitvoerige toelichting betreffende de 15 punten van actie, welke zijn:l. Herziening arbeidsrecht. 2. Uitvoering Arbeidswet 1919. (Speciaal regeling rusttijden). 3. Wettelijke vacantie- regeling. (Minimum' 14 dagen, met behoud van loon of gemiddelde provisie). 4. Pen sioenregeling. 5. Het afsluiten van collec tieve arbeidsovereenkomsten, bedrijfsge- wijs. 6. Opname in de bedrijfsraden. 7. Be strijding uitwassen provisiestelsel. 8. Her ziening wettelijke werkloosheidsverzeke ring. 9. Actie tot vermeerdering van: Vak kennis, Handelskennis, Wetskennis. 11. Ge sloten maken van het beroep. 12. Actie tot verbetering van het verkeerswezen. 13. Wettelijke bepaling tot bescherming van het beroep handelsagent. 14. Aanvulling van de Wet op het Levensverzekeringsbedrijf, waardoor o.a. begrafenisfondsen en derge lijke onder deze wet somen te vallen. 15. Omsluit alle voorgaande punten n.l. Alge- heele sociale bescherming van handelsrei zigers. Een hartelijk applaus bewees de instem- ming der vergadering met het besprokene. De voorzitter bedankte den spreker voor zijn prachtige toelichting en hoopte dat het program van actie ten volle mag slagen; maar dan zal ook moeien komen de volle medewerking der leden. De vragen hiei'omirent gesteld, waren in de beantwoording evenveel bewijzen dat dit program van actie ten volle tot uitvoe ring gebracht zal kunnen worden, mits men kan komen met een groote meerderheid ge organiseerde Handelsreizigers. Hierna maakte de voorzitter eenige bij zonderheden bekend oetreffende de feest viering van Zondag 6 Nov. a.s. alwaar ook de algem. voofzitter van zijn medeleven blijk zal geven door den feestavond mede te maken en vroeg de medewerking der leden voor den verkoop der programma's, welke op de a.s. ledenvergadering van 21 October uitgereikt zullen worden. In zijn sluitingswoord dankte de voorzit- HAAGSCHE POLITIERECHTER. Verduistering. De boomkweeker C. van E. uit Bos koop had van zijn patroon van S. van E. nog wat achterstallig loon tegoed. Toen hij dan ook producten voor zijn patroon had verkocht en daarvoor geld had ontvangen, was hij in de meening geweest, dat hij toen gerechtigd was om dat achterstallige loon, bedragende 45, maar af te houden. Maar de patroon had zulks niet kunnen aanvaar den en zoo moest verdachte heden terecht staan voor den Haagschen Politierechter. De patroon, als getuige gehoord, ver klaarde, dat verdachte volmacht had om te verkoopen, maar niet om over het'geld te beschikken, zoodat hij ook niet eigen machtig over het geld kon of mocht be schikken of hij nu nog loon tegoed had of niet. Wat verdachte aanvoerde, dat zijn pa troon goed had gevonden, dat hij, als hij geld noodig had, dit maar van de ontvang sten af moest nemen, werd door den pa troon tegengesproken. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, achtte het ten laste gelegde bewe zen en deed mededeeling, dat het rapport niet gunstig is te noemen. Verder heeft ver dachte reeds verschillende vonnissen ach ter den rug, reden om thans een gevange nisstraf te eischen voor den tijd van twee maanden. De verdediger, mr. Schaper, vond de verduistering op verschillende gronden niet toewezen en vroeg vrijspraak voor ver dachte. De Politierechter ouderhield verdachte over zijn fout en probeerde hem duidelijk te maken, dat er wel degelijk van verduis tering sprake was, trots de ontkenning van verdachte. Niettemin wilde spr. verdachte nog niet in de gevangenis hebben, want het vonnis werd een geldboete van 25 subs. 50 dagen. Voor een kalkmolen. Zekere N. H. van H. had geld noodig en hij was op het onzalige idee gekomen om dat op een minder nette manier te doen. Hij was naar een meneer de V. gegaan en had deze verteld, dat hij te Katwijk aan Zee een kalkmolen kon verkoopen. Maar hij had wat geld noodig omdat te storten als eerste termijn op den kalkmolen. Er zou een groote winst gemaakt worden en dan zou degene, die hem geholpen had, er zeker wel bij varen. Er was 25 gestort en ver dachte had het als goede winst beschouwd. Een poosje later was hij naar een mijnheer van der W. gegaan en had dezen verteld, dat hij een kalkmolen kon leveren te A 1- phen aan den Rijn. Ook hier was een bankbiljet van 25 het resultaat geweest. Ter zitting kwam vast te staan, dat ver dachte wel degelijk een kalkmolen had ge had en dat hij deze inmiddels verkocht had aan iemand te Hazerswoude. Er was geen wijs worden uit deze kalk molengeschiedenis. zoodat de zaak maar werd aangehouden, opdat meerdere getui gen licht over deze zaak zullen kunnen wer pen. Gevaarlijke practijken. Aan J. O. loswerkman te A1 p h e n a. d. R ij n was brandstichting ten laste gelegd. Op 22 Mei had hij een partij gras, waar over twee liter benzine was uitgegoten, in brand gestoken door er een lucifer bij te houden. „Dat had groote gevolgen kunnen heb ben", oordeelde de politierechter. Verdachte: „Ze hebben mij er toe ge prest met het mes op de keel". „Er zijn vele klachten binnengekomen over verdachte", deelde de Officier mede. „Verdachte is lastig en getuigend daarvan is eenige dagen geleden een nieuwe klacht binnengekomen." Omdat verdachte zeer verminderd toere keningsvatbaar is te noemen vertelt hij overal rond: „ze maken me toch niets". Spr. is van meening, dat verdachte wel degelijk eens een les moet hebben en eisch- te drie weken gevangenisstraf. De Politierechter wilde verdachte niet dadelijk in de gevangenis hebben, maar toch moeten er tegen hem bijzondere maat regelen genomen worden voor de toe komst. Het vonnis werd een geldboete van 5 ter allen hartelijk voor hun opkomst, bij zonder de leden der N.C.H.V., waarna slui ting volgde. De Lcidsche Aquarium- en Terrariumver. „De Natuurvriend". Vrijdagavond hield bovengenoemde ver. haar maandvergadering in gebouw Patri monium. Na opening door den voorzitter was het woord aan de keuringscommissie, die een zeer uitgebreid verslag gaf van de gehouden huiskeuringwedstrijd. De prijzen vielen ten deel aan: le pr. verguld zilv. med. en de beker J. Gijzenij met 69 1/2 p. van de 72 punten, wat ten hoogste bereikt kon worden. Twee 2e prijzen, 6G 1/2 p., zilv. medaille de heeren W. Zwart en A. Blok, 3e prijs zilv. med. 60 punten P. Swanen- burg, 4e prijs bronzen med. de heeren J. v. Hugten en M. Barkema met 53 1/3 punt. 5e prijs bronzen med. P. W. Hanselaar met 53 punten. Een diploma werd uitgereikt aan mevr. v. Ginkel en de heeren A. de Lof. W. L. Griensven, J. Stouten, W. P. v. Wijk en J. Korenhof, alle met min. 50 punten. Na uitreiking der prijzen bracht de voor zitter dank aan de keurmeesters voor de nauwgezette keuring en bedankte ook de schenkers voor het beschikbaar stellen van een medaille. subs. 5 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf voor den tijd van een maand met een proeftijd van drie jaar en boven dien tot beschikbaarstelling van de regee ring voor den tijd van twee jaar, maar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Oneerlijke winkelbediende. G. J. A. van B. van beroep winkelbe diende te Boskoop, was in betrekking geweest bij C. Hoogendoorn, schilder te Boskoop. Verdachte genoot het volle vertrouwen van zijn patroon en had op het gebied van den verkoop carte blanche. Dit vertrouwen had verdachte leelijk be schaamd gemaakt door zijn patroon te be stelen voor alerlei artikelen zooals geurige zeepen, parfum, sigaren en een bedrag van ƒ10.— Verdachte liet verstek gaan, maar de Officier deelde mede, dat het ingewonnen rapport slecht genoemd moet worden, re den om een gevangenisstraf te eischen voor den tijd van vier maanden. De Politierechter wees conform dezen eisch vonnis. Rijwielfliefstal. J. v. d. B. leerling kok te Leiden nicest terecht, staan terzake rijwieldiefstal Hij had ten nadeele van .den monteur Dijk stra te Leiden diens rijwiel weggenomen, hetwelk deze even had laten .staan voor een perceel aan de Marivinpoelstraat. Ei was een rapport ingewonnen, het welk gunstig luidde en dat het nog wel eo.s wilde probeeren. De Offic.er vond, dat men voor ver dachte nog een kans moet scheppen, maar dan moet hij voortaan niet meer zoo „op scheppen" Dt eisch werd een geldboete van 30 subs 30 dagen, omdat verdaente er toch ook wel iets \an mag weten, en bovendien een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werdt wat de boete betreft conform, terwijl de voorwaardelijke straf werd bepaald op vier maanden met een proeftijd van twee jaar. HAAGSCH GERECHTSHOF. INBRAAK IN EEN CLUBHUIS TE OEGSTGEEST. Opnieuw één jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. De los werkman A. van der H. uit Lei den had op 29 April ingebroken in het clubhuis van een tennisclub te Oegst- geest en had daar een radiotoestel en een aantal nougatblokken buit gemaakt. Do rijksveldwachter G. Jansen had verdachte na een uitvoerig onderzoek ge- arersteerd en toen was tevens gebleken, dat hij reeds negentien vonnissen achter den rug had. De Haagsche rechtbank had verdachte veroordeeld tot een gevangenistraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. In hooger beroep voor het Haagsch Ge rechtshof hield verdachte zijn onschuld niet meer vol. De aanwijzingen tegen hem waren dan ook zeer sterk. Naar de presi dent mededeelde, had het Hof inmiddels een brief van verdachte ontvangen, waar in hij een volledige bekentenis aflegde zulks in tegenstelling met zijn houding voor de Haagsche rechtbank. De procureur-generaal kan, gezien de vele veroordeelingen die verdachte ach ter den rug heeft, geen termen vinden om het vonnis van de Haagsche rechtbank te wijzigen en vroeg dan ook bevestiging van dit vonnis. uitspraak over 14 dagen. Ruzie met een conducteur. In den nacht van 26 op 27 Mei had de schilder A. J. B. uit Oegstgeest, ge zeten in een wagon der N.Z.H.T.M. zitten rooken en dat mocht niet gezien het bord je „verboden te rooken". De conducteur J. Tukker had hem gewaarschuwd, maar deze waarschuwing was niet in goede aarde gevallen, want B. had den conduc teur uitgenoodigd om maar eens eventjes naar buiten te komen. De conducteur had aan deze uitnoodiging voldaan met het gevolg, dat B. des conducteurs hersen pan dx-eigede te verbrijzelen met een be hangerstafel. De Haagsche Politierechter had verdachte terzake bedreiging met zware mishandeling veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, rekening hou dende met de verschillende veroordee lingen, die verdachte ondergaan heeft. De conducteur vertelde een en ander, waaruit bleek, dat er ook nog een ruit van de tram was ingeslagen. Verdachte ontkende gedreigd te hebben. Trouwens de behangerstafel was daarvoor veel te zwaar geweest, vond verdachte. De procureur-generaal merkte op, dat een veroordeeling niet mogelijk zal zijn, omdat er geen zwaar lichamelijk letsel is toegebracht, zooals de wet voor een von nis verlangt en bedreiging met licht li chamelijk letsel is niet strafbaar, zoodat spr. concludeerde tot vernietiging van het vonnis van den Politierechte en vrijspraak eischte voor verdachte. De verdediger refereerde zich hieraan, waarna de uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. DE ZAAK TEGEN DEN INDUSTRIEEL VAN Z. UIT OSS. Het gerechtshof te 's Bosch heeft van ochtend arrest gewezen in de zaak tegen den industrieel M. van Z. uit Oss, die we gens eenige zedendelicten door de Bossche Rechtbank is veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf. In hooggr beroep heeft de advocaat-ge neraal eveneens twee jaar gevangenisstraf geëischt. Het Hof heeft het vonnis van de recht bank op formeeele gronden vernietigd en, opnieuw rechtdoende, van Z. schuldig ver klaard en hem veroordeeld tot een gevan genisstraf van één jaar en zes maanden, met aftrek van het geheele voorarrest. WASSENAAR „Blauw Zwart". Gisteren speelde BI. Zwart I haar eerste competitie-wedstrijd tegen Donk I uit Gouda en won na een waren wedstrijd met 21 De wedstrijd Donk II—Blauw Zwart II vond geen doorgang daar het Donk-terrein afgekeurd was. Blauw Zwart III speelde in Rijswijk tegen R.V.R.C. Ill en won met 52. Blauw Zwart IV ging niet door daar Wit Blauw IV niet is gekomen. Tot slot wonnen de Blauw Zwar's Junio ren met 32 van de TW's Junioren. ZILK Prijsjassen. In verschillende café's is men Zaterdag j.l. het winterseizoen voor prijsjassen om carbonade of eieren begon- In café „Ruigenhoek" van den heer Feer- lings werden de gelukkige prijswinnaars: 1. C. Koster—L. P. Heemskerk, 2. A. Geerlings P. de Klerk, 3. A. GriekepoorA. Griek- spoor 9z, 4. M. GeeriingsM. Bergman. In café „Zomerzorg" van den heer S. Klinkenberg, was ook groote belangstelling. Van de 10 deelnemers waren de prijswin naars: 1. J. BakkerTh. Zuiderduin, 2. J. SchilderC. v. Elk, 3. C. VermunnichtJ-. Zuiderduin. RIJPWETERING Schaakclub „Napoleon". Vrijdagavond hield de schaakclub „Napoleon" haar jaar vergadering in café Zoetemelk. De vergadering, die belegd was bij den aanvang van het schaakseizoen, had een vlot verloop. Na opening door den voorzit ter, den heer B. Baak, las de secretaris de notulen der vorige vergadering en deed de penningmeester rekening en verantwoor ding van de geldmiddelen. Verder werd besloten de schaakavonden weer, evenals vorige jaren, te houden op Vrijdag in een lokaal van de R.K. school en tevens, dat op den eersten avond „vrij" geschaakt s worden, evenals de tweede avond indien noodig. Deze twee avonden zal de toegang vrij zijn voor alle liefhebbers van het schaakspel en vooral ook voor jongelui, die er iets voor voelen, dit mooie spel te lee- ren. Het bestuur hoopt, dat door dezen maatregel vele nieuwe leden zullen toe treden. Degenen, die zich reeds te voren wenschen op te geven als lid, kunnen zich hiertoe vervoegen bij een der heeren: J. Meyer, W. Zoetemelk, H. Beelen, E. v. d. Geest of bij den voorzitter. Moge de komende winter een succes worden voor de jonge vereeniging en moge dit reeds blijken door een zeer groote be langstelling op Vrijdag 14 October a.s. Uitgesproken: B. C. Morsink, zonder beroep, Leiden. Hogerbeetsstraat 5. Cur. Mr. J. Spanjersberg, Lelden. Ch. B. Eklund, Den Haag, Van Aerssen- straat 57. Cur. Mr. J. M. J. W. Maussen, Den Haag. hecleh£outcl Lfai&y! Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag ten name van

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7