OMGEVING KUNSTREEK DONDERDAG 6 OCTOBER 1938 DE LEIDSCKE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN Stormschade voor de bloementeelt. De storm die in den loop dezer week woedde heeft aan alle te veld staande producten maar voornamelijk aan de snij bloemen van den kouden grond buiten gewoon veel schade aangericht. Het zijn voornamelijk de Dahlia's, Pompon-Dah lia's en Chrysanten die het moesten ont gelden. Van de velden met Dahlia's is niets bruikbaars overgeschoten. Met de Pomponnen hetzelfde. De Troschrysanten is voorloopig alle waarde af. Als men eenige dagen mooi weer krijgt kan er mogelijk nog iets van terecht komen. Op heden is de schade echter zeer groot. Brugwachterswoning afgebrand Vannacht te ongeveer 1 uur is door on bekende oorzaak brand ontstaan in de brugwachterswoning (Rooversbrug) aan den Noordwijkerweg. De brugwachter C. v. Duyvenbode, die alleen in het huis woont, had zich reeds een paar uren ter- ruste begeven toen hij wakker werd door gekraak. Hij moest zich haasten om zich nog in veiligheid te kunnen stellen. Het woonhuis staat op de Kanaaldijk, de storm kon het vuur dus heel goed aanwakkeren. In betrekkelijk korten tijd was het ge- heele huis totaal uitgebrand. Alleen de muren bleven staan. Toen de brandweer verscheen, was er voor deze niets meer te doein. De inboedel van den brugwachter is verzekerd. Het huis is eigendom van het Hoogheemraadschap Rijnland en in huur by de gemeente Katwijk tot 31 Dec. a.s. Maandag a.s. zou de raad worden voor gesteld het pand opnieuw in te huren voor een jaar. LISSE KINDERVERLAMMING. In deze gemeente is wederom een ge val van kinderverlamming geconstateerd. Thans betreft het een driejarig ventje, dat naar een ziekenhuis te Leiden is ver voerd. Pluimvee- en Konijnensport. Gister avond hield de Pluimvee- en Konijnen- sportvereeniging „Lisse en Omstreken" een vergadering in de zaal van de „Klei ne Vereeniging" onder voorzitterschap van den heer W. F. Daudij. Aan de orde was bespreking Tentoonstelling, welke wordt gehouden op 26 en 27 December a.s. Voor deze tentoonstelling werd een commissie benoemd. Als voorzitter zal fungeeren de heer W. F. Daudij en als secretaris-penningmeester de heer M. Kaak. In de commissie van bijstand wer den benoemd de heeren A. G. van Ser- velle te Haarlem, P. de Boender, Chr. de Bruin te Lisse, A. Duivenvoorde, Noord- wijkerhout en D. Bedijn te Noordwijk. Keurmeesters zijn de heeren Joh. P. H. Henneker te Dordrecht voor Groote Hoen ders; voor Krielhoenders de heer Len- ting te Warnsveld; voor konijnen de hee ren L. H. Hamaken te Haarlem, J. H. de Jong te Rotterdam en Bol te Leiden. Voor Postduiven de heer Jos. Noteboom te Roosendaal en voor Sierduiven de heer Philippo te Haarlem. Het inleggeld is voor hoenders, konijnen en sierduiven voor le den 1.en voor niet-leden 1.25. Voor postduiven leden 0.40 en voor niet-le- den 0.50. Hierna werden enkele eere- prijzen o.a. beker en medaille door een paar leden beschikbaar gesteld en dank baar door het bestuur aanvaard! Na ver loting van twee konijnen Black and tan en 5 pond konijnenvoer werd de vergade ring na de gebruikelijke rondvraag ge sloten. Verkooping. In het café-restaurant „de Witte Zwaan" had ten overstaan van den heer notaris A. van Pelt, de open bare verkooping plaats bij afslag van de navolgende perceelen, eigendom van den heer J. Buurman uit Amstelveen. Perceel I bouwterrein gelegen aan den Broekweg in bod gezet voor 2600. werd niet gemijnd. Perceel II bouwterrein gelegen aan den Broekweg in bod gezet voor 1600. werd eveneens niet gemijnd. Perceel III twee arbeiderswoningen ge legen aan den Broekweg in bod gezet voor 2500.werden niet gemijnd. Perceel IV twee arbeiderswoningen ge legen aan den Broekweg in bod gezet voor 1900.werden eveneens niet ge mijnd. De combinatie van de perceelen I en II in bod gezet voor 4200.werd niet ge mijnd en eveneens niet de combinatie der perceelen III en IV, die waren inge zet op 4400. De perceelen I t.m. IV en massa in bod gezet voor 8600.kon eveneens de kooplust niet opwekken en werd niet ge mijnd. NOOTDORP L. T. B. Maandagavond vergaderde de afdeeling Nootdorp van den R.K. Land- en Tuinbouwbond in het Vereenigingsgebouw aan den Veenweg, onder voorzitterschap van den heer C. L. de Koning. Bij de ingekomen stukken deed de voor zitter mededeeling van een schrijven over de districtsvergadering van den L.T.B., welke zal gehouden worden op 13 October a.s. te Delft in Café Koot, des voormiddags om 11 uur voor de landbouwers en des namiddags om 2 uur voor de tuinders, en deed een beroep zoowel op de aanwezige als op de niet aanwezige leden, om deze vergadering in grooten getale bij te wonen. In verband met deze districtsvergade ring werd vervolgens gelegenheid gege ven, om vragen te stellen, welke door de plaatselijke afgevaardigden op die verga dering ter sprake zullen worden gebracht. Hierna werden nog zeer uitvoerige dis cussies gevoerd over de C.M.C. Bij het ter sprake komen van de melkveiling bleek, dat het grootste gedeelte der aanwezige le den er voor waren; slechts enkelen waren er tegen. Tenslotte werd nog gesproken over de land- en tuinbcuwcursussen; besloten werd, dat met beide cursussen zoo spoedig mogelijk zal begonnen worden. „V:_ "'-verloting. Bij besluit van B. en W. is aan de R.K. Voetbalvereeniging „Vogel" toestemming verleend tot het hou den van een verloting ter versterking van i vii - and met de viering vrn het eerste lustrum. Er zullen 1000 lo ten worden uitgegeven tegen een een- Y idsprijs van 10 cent. De hoofdprijs is een dames- of heerenrijwiel. De trekking zal geschieden op 27 November a.s. in het Ver eenigingsgebouw aan den Veenweg op den te houden feestavond der vereeniging. NOORDWIJK St. Joseplisgezellen-vereeniging. Gis teravond werd het winterprogram ge opend met de verplichte ledenvergade ring. De senior opent de vergadering en heet allen welkom, in het bijzonder den praeses Deken Borsboom en den nieuw- benoemden vice-Praeses kap. Schouten. Hierna neemt de praeses het woord, spreekt den nieuwbenoemden vice-Prae- sese op hartelijke wijze toe en installeert hem als zoodanig. Dan krijgt de vice- praeses het woord en spreekt op kern achtige wijze, zij het in 't kort, over het leven en werken van Kolping en de ver houding tusschen gezellentehuis en ouder lijk huis. Spr. dringt aan vooral op het broederlijk samenzijn. Vervolgens wordt overgegaan tot de huishoudelijke besprekingen. Het winter program wordt besproken. De vice-prae- ses dringt erop aan vooral de verplichte vergaderingen te bezoeken om de veer tien dagen. Voor de adspiranten zal spoe dig een cursus worden gegeven. Opge richt zal worden een propagandaclub o.a. voor het aanwerven van nieuwe leden; oprichting binnenkort van een kaartclub, vooral ook om het grove spelen te vermij den. De contributie is te laag en zal ge bracht worden op 15 cent om daardoor de feestavonden en ontspanningsavonden wat gezelliger te kunnen maken. Hier over wordt ruimschoots van gedachten gewisseld en de enkele bezwaren die naar voren komen worden door den vice-prae- ses weerlegd en zoo wordt dit punt ook met alg. st. aangenomen. Bij de rond vraag waarvan ruimschoots gebruik werd gemaakt, werden nog eenige kleinere za ken afgehandeld. Verder wordt nog mede gedeeld, dat er Zondag gelegenheid zal zijn zich op te geven voor de propaganda club en kaartclub bij den commissaris, die de bonnen heeft, terwijl degenen, die het Kolpingsblad willen blijven lezen, zich als abonné kunnen opgeven bij den pen ningmeester, daar dit blad in het vervolg niet meer gratis wordt verstrekt. De ver volgcursus in Engelsch zal Vrijdag een aanvang nemen in de Jongensschool. Ver zocht wordt nog zich hiervoor op te ge ven bij A. Beugelsdijk. Hierna sluit de vice-praeses deze goed bezochte leden vergadering met gebed en Kolpingsgroet. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „de Zwaan" ver gaderde Woensdagavond de afdeeling Noordwijkerhout van den Ned. R.K. Volks bond. Voorziter v. d. Togt opende, waarna de notulen van de vorige vergadering wer den voorgelezen. Hierna werd besproken het feestelijk herdenken van het 25-jarig bestaan der afdeeling. Besloten werd dat het feest in de 4e week van November zal plaats hebben. De kerkelijke viering zal met een triduum geschieden, welke gehou den wordt op 20, 21 en 22 Nov. De feest avond voor de leden met hun dames zal plaats vinden op 23 Nov. De heer J. v. d. Voet, vroeg den voorzitter propaganda te maken voor het triduum. Daar intusschen de districtsbestuurder de heer Angenent, ter vergadering was ge komen, werd deze verwelkomd door den voorzitter, waarna overgegaan werd op het punt „Reglementswijziging", welk punt door den heer Angenent op duidelijke wijze werd toegelicht. Spreker begon met te zeggen, dat het ondoenlijk geweest zou zijn alleen een concept van de herziening te verstrekken, trouwens, aldus spreker, als men er niet goed in zit, zou men er toch geen oordeel over kunnen vormen, daarom wordt de wijziging in de ledenvergaderin gen toegelicht. Een uitvoerige uiteenzet ting over de wijziging van de statuten volgde nu, welk hierop neer komt: Wan neer de nieuwe statuten worden aangeno men, dan wordt de bond gevormd door le den, die afdeelingen samen stellen. De af- deelingen houden dezelfde taak als thans, doch het centraal bestuur kan dan in het financieel beheer ingrijpen. Bij opheffing van een afdeeling zullen de baten in het vervolg aan den bond in zijn geheel ko men. Na de uiteenzetting konden vragen hieromtrent gesteld worden. De heer v. d. Klauw vroeg, of bij eventueele opheffing eener onderafdeeling de baten aan den bond komen of aan de afdeeling. De heer Angenent antwoordde hierop: aan de af deeling. Het lid J. v. d. Voet vroeg of er nu ook een uniforme contributieregeling zou komen. De heer, Angenent antwoord de hierop, dat dit practisch niet mogelijk is, daar een standsorganisatie, als de Volks bond is, meer plaatselijk werd. Besloten werd vervolgens het bestuur te machtigen de Regiem en ts-wijziging verder af te wer ken. De geesteljjk adviseur, Kapelaan van Eg- mond, was intusschen ter vergadering ge komen. Als opvolger van Kapelaan de Kleermaker werd zijneerw. vervolgens door den heer Angenent geïnstalleerd. Deze zeide, dat het bestuur van de efdee- ling uit leeken bestaat, wil de organisatie bloeien, dan moet dit gebeuren zonder di- recten steun van den geestelijk adviseur Verscheidene afdeelingen, vervolgde spre ker, beschouwen hun adviseur als de mo tor van de organisatie, doch zulke afdeelin gen vergeten, dat een geestelijk adviseur slechts een deel van zijn leven voor de or ganisatie kan geven, hij is in de eerste plaats priester. De geestelijk adviseur moet een gids zijn, die de organisatie in veilig vaarwater laat doorvaren. Spreker felici teerde de afdeeling met de benoeming van Kapelaan van Egmond tot geestelijk advi seur en liet uitkomen, dat deze tot de jon gere generatie behoort, waarmede gemak kelijk zal zijn samen te werken. Hierna dankte de geestelijk adviseur voor de har telijke woorden gesproken door den heer Angenent en sprak de hoop uit, alles te kunnen doen, wat kan voor den bloei van den bond. De voorzitter deelde daarna mede, dat a.s. Zondag de bibliotheek ge opend wordt en dat 9 October te Leiden in den Burcht de Kaderdag van de R.K. Staatspartij zal gehouden worden. De heer v. d. Meer bracht verslag uit van het door hem bijgewoonde feest van het 25-jarig be staan van „Herwonnen Levenskracht". Bij de rondvraag spoorde de heer J. v. d. Voet aan tot deelname aan de huisbroei en huisvlijt voor de te houden tentoonstelling. Hij zeide, dat een pracht collectie bollen ter beschikking was en dat nog meer deel nemers gebruikt kunnen worden. De heer A. v. Noort klaagde over de stuiversactie van „Herwonnen Levenskracht"; hij zeide, dat het geld niet geregeld opgehaald wordt. Over deze kwestie werd nog even van ge dachten gewisseld, waarna sluiting volg de, nadat de voorzitter dank had gebracht aan den districtsbestuurder Angenent en Kapelaan van Egmond voor hun tegen woordigheid. Zuster Agnesia. 15 October a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zuster Maria Agnesia, alhier, haar intrede deed in de Congregatie van de Arme Zusters van het Kind Jezus. Ruim 36 jaren van haar kloosterleven heeft deze alom bemin de Zuster doorgebracht in het Gesticht „De Voorzienigheid", alhier. Vertrokken: P. Nagtegaal naar Lei den. M. B. Duyndam naar Rotterdam. J. M. van Denzen naar Sassenheim. C. Klaver naar Hillegom. H. F. van den Berg naar Katwijk. W. J. de Kleermaec- ker naar Schoonhoven. S. N. Disseldorp naar Warmond. Th. G. Warmenhoven naar Duislaken (Duitschland). A. Els- hout naar Utrecht. P. G. van Vlijmen naar 's-Gravenhage. J. Th. Nelissen naar 's-Gravenhage. J. G. Kortekaas naar Hoorn. M. E. Meiland naar Heerlen. T. C. van der Voort naar Heemstede. B. M. van Kampen naar Hoorn. C. A. van Zaaien naar Amsterdam. Kiekens naar Amsterdam. P. G. B. Ruiter naar Heem stede. M. H. Doeswijk naar Lisse. W. Th. G. Klaverwijden naar Wassenaar. G. Geerlings naar Noordwijk. A. C. van den Berg naar Amsterdam. W. A. van Zaal naar Wassenaar. J. Bakker naar Haarlem. R. J. van de Bor naar 's-Gra venhage. S. van Dijk naar Delft. W. J. van Vlijmen naar Haarlem. R. R. Westhoff naar Essen (Duitschland). M. J. van den Berg naar Akersloot. R. A. van der Ploeg naar Amsterdam. E. van der Veek naar Hillegom. C. W. van Straalen naar Utrecht. Th. J. Verlaan naar Haarlem. S. van der Zwart naar Haarlem. A. C. de Graaf naar Rotter dam. C. van der Wereld naar Leiden. Th. J. Jansen naar Haarlem. H. C. Da- men naar Heemstede. P. Heemskerk naar Leiden. H. C. Meijer naar Noordwijk. J. G. van der Son naar Noordwijk. A. Schoneveld naar Hillegom. G. Kok naar Hillegom. M. Rooijakkers naar Voor hout. W. N. Huiberts naar Voorhout. L. J. Pieters naar Amsterdam. J. F. Ga lama naar Apeldoorn. G. J. A. Scheltin- ga naar Tilburg. C. C. van Velsen naar Voorhout. F. H. Coenen naar Nijmegen. Gevestigd: P. Verbeek van Steenber gen. H. W. van Reden van Anna Pau- lowna. P. Nagtegaal van Leiden. A. Rietvink van Noordwijk. G. J. Lozer van Ouder Amstel. P. L. J. M. Schretlen van Gouda. H. M. de Zwart van Ouder Am- stel. L. J. M. van Henshergen van Alke made. C. H. Wijnands van Noordwijk. Th. J. van Tol van Lisse. A. G. Doffer- hoff van Lisse. W. H. Semp van Leimui- den. Th. P. van der Aart van Lisse. J. J. R. van Kempen van Nijmegen. W. Tolsma van 's-Gravenhage. A. C. van den Berg van Zwammerdam. A. P. van Eijk van Lisse. M. Verdonk van Heems kerk. P. C. Borst van Voorhout. M. A. van Steijn van Amsterdam. G. C. Vreeburg van Haarlem. C. van den Hoo- naard-Wesseling en gezin van Noordwijk. H. van den Berg-Broekhoff en gezin van Lisse. C. A. van Hensbergen van Benne- broek. C. Noordermeer-Rietveld en ge zin van Hardinxveld. J. Griekspoor van Lisse. C. P. van den Burg van Noord wijk. M. C. H. A. J. V. van den Burg van Noordwijk. A. M. M. van den Burg van Warmond. M. van der Wereld van Leiden. J. A. G. van der Hoogte van War mond. H. J. de Winter-van der Eist en gezin van Hillegom. Het bestuur doet echter alle moeite om de volgende week toch de lessen te doen aanvangen, waarvoor de aangemelde le den nog deze week een kennisgeving zul len ontvangen. Ook door de groep senio ren zal de volgende week begonnen wor den. Hiervoor verwacht het bestuur ech ter nog eenige aanmeldingen, om deze groep ook voltallig te doen zijn. De dans club, waarvoor ook groote belangstelling bestaat, gaat ook binnenkort met haar lessen een aanvang nemen. Ook is hier nog voor enkele heeren gelegenheid om zich te laten inschrijven. De gelegenheid om zich alsnog op te geven bestaat bij het bestuur van de R.K. Sportvereeniging „Oegstgeest", n.l. de heeren: Swart, Rhijngeesterstraatweg^ Sommeling, Emmalaan 33, v. d. Voort, Duinzichtstraat 44. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag, 1 October, als werkzoe kenden ingeschreven 82 personen voor diverse beroepen. Door den agent van de arbeidsbemiddeling wordt zitting gehou den: voor werkgevers: des voormiddags van 9.0012.00 uur ten gemeentehuize en voor werknemers van 9.009.15 uur in het ambachtshuis. Geslaagd. De heer N. Degenaar, agent van politie alhier, is bij de gehou den examens te 's-Hertogenbosch van St. Michaël geslaagd voor het politiediploma met aanteekening. Ondertrouwd: A. Th. van Engh 34 j., te Rijswijk (Z.-H.), en C. M. van Wsisen 25 j. J. J. P. Tol 24 j. en A. J. van der Steen 31 j. Gehuwd: A. van Meurs 24 j., te Am sterdam, en J. H. Nasveld 24 j. Overleden: C. Weiman wed. van J. A. Gerritsen, 62 j., (overl. te Amersfoort) A. van der Werf 68 j. J. D. Tammin- ga wed. van D. van 't Zet, 93 j. Vertrokken: A. Happé naar Hoo- gezand. Parallelweg 3 A. G. Ie Heux naar Wasensaar, Koninginneweg 3 F. G. Einthoven naar Ede Th. W. de Vries naar Utrecht, Bollenhofschestr. 97 H. P Abbinga naar Delft, Pauwstraat 72 J. A. Kuneman naar Ned. Oost-In- dië H. L. Wins naar Amsterdam, Stad houderskade 7 Mej. P. C. van der Hoorn naar Haarlemmermeer P Matak Fontein naar Sneek, Kanaalstraat 7 Mej. I. S. M. Boogaard naar Den Haag, Kon. Mariastr. 5 H. G. L. Krij ger naar Bussum, Nw. Hilversumschew. 1 Mej. C. A. van Meel naar Laren N.H., Leemzoolschew. 35 J. E. da Costa naar Den Haag, Obrechtstraat 150 T. Liem naar Ned. Oost-Indië A. C. Bergs- ma naar Ned. Oost-Indië. Gevestigd: W. Gorter van den Haag, Leidscheweg 191 L. P. F. Goofers van Ned. Indië, idem H. J. L. Goofers van idem, idem P. E. L. E. Gallois van idem, idem I. Teves van Zwitserland, idem J. H. Börneman van Koog a. d. Zaan, v. Kempenstr. 31 L. Schipper- oord van Leiden, Leidscheweg 106 E. H. T. Bik van Leiden, Veurscheweg 3 M. C. J. Laurijssen van Breda, idem E. M. T. Evers van Bloemendaal, idem E. J. M. Evers van Bloemendaal, idem T. M. J. P. Schilte van Delft, idem M. M. Lokin van Amsterdam, idem A. A. N. Tilli van Den Haag, idem A. Zwaan van Schoorl, Rijndijk 190 Wed. H. West geestKortekaas van Wassenaar, Pape laan 62 M. T D. van den Oever van Den Haag, Veurscheweg 3 A. J. Güth- schmidt van Den Haag, idem W. A. P. Gremmee van Den Haag, idem J. M. Grootenboer van Oegstgeest, Veursche weg 78 G N. Verdoold van Den Haag, Wijngaardenlaan 95 A. W. Gerritsen van Huizen (N.-H.), Leidscheweg 191 H. Opdam van Woubrugge. Rijndijk 12 V. Zatskoy van Leiden, B. de Kempe- naarstr. 1 J. Daniels van Rotterdam, Veurscheweg 3 D. A. Deelen van Am sterdam, B. Treubstraat 41. WASSENAAR Kath. Garde. Onder leiding van den heer W. J. Hoogeveen, vergaderde gister avond in het R.K. Vereenigingsgebouw de Kath. Garde. Het door het bestuur ontwor pen winterprogram, dat o.a. een tooneel- wedstrijd bevatte, vond algemeene in stemming. Na gehouden rondvraag volg de sluiting. K.J.M.V. Gisteravond vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw "de K.J.M.V., onder leiding van den voorzitter, den heer A. Lemmers. De moderator, kapelaan P. J. Kraakman, sprak over het onderwerp: „Geen gezag dan uit God". Na een uiteenzetting waarbij spr. aantoonde, dat vanwege het onbeperkte be schikkingsrecht de bron van het gezag komt uit God, sprak hij over het gezag in onszelf, waarvan het geweten de drager is en waarvoor dus gewetensvorming noodig is Achtereenvolgens behandelde spr. dan het gezag in het gezin, in den Staat en in de Kerk. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen gebruik gemaakt. De heer J. S. M. Wubben hield vervol gens een pleidooi voor het bezoeken van de Handelsavondschool van de Hanze in ver band met het Middenstandsdiploma, waar na hij ook de noodzakelijkheid aantoonde van talenkennis. Na een dankwoord tot beide sprekers volgde sluiting. Fiets gestolen. De heer G. W. deed aan gifte van diefstal van zijn rijwiel, dat ge plaatst was achter zijn woning aan de Ro- zensteinstraat. Schuur uitgebrand. Door tot nu toe on opgehelderde oorzaak, geraakte achter een in aanbouw zijnde villa aan de Hertelaan een schuur waarin verfwaren werden be waard, in brand. Door de brandweer werd het vuur met een slang op de waterleiding gebluscht. De schuur brandde geheel uit. Aanrijding. In de Kerkstraat kwam de motorrijder P. v. d. Z. uit Den Haag, in bot sing met een vrachtauto, bestuurd door G. A. R. De motorrijder, die bloedend in het gelaat verwond werd en een kneuzing be kwam in de rechterbovendij, kon, na eer ste hulpverleening door dr. Hubbeling, op eigen gelegenheid huiswaarts gaan. Geboren: Eelke Nicolaas, z. v. A. van Kleffens en E. J. van Someren Greve Anna Maria Theodora, d. v. H. B. Baijer en A. M. Paardekooper Clasina Maria, d. v. C. A. Knijnenburg en P. C. A. v. Vel- zen Gerrit, z. v. W. van Santen en C. Buitenhuis Johannes Gerrit Petrus, z. v. P. J. v. d. Ham en M. v. Noort. Overleden: A. M van Harmeien, 30 jaren, echtgen. van J. P. van Blaricum Petrus Johanna Maria Horsten, 56 jaren, echtgen. van M. J. C. van Dooremaal Berendina Johanna Wolsheumer, 24 jaar, ongeh. Adeler Frederich Wehlburg 68 jaar, echtgen. van W. K. E. Elenbaas. Ondertrouwd: S. J. van der Veek en M. Gusenleitner. Getrouwd: C. P. J. van der Zalm en J C. v. Leeuwen H .van Laar en G. Schutte J. G. H. v. d. Schilden en G. C. ZOETERMEER Geboren: Petronella Maria, d. van R. Hoogma en A. C. van der Sman Jan, z. van C. J. van Eekelen en A. Hoekstra Cornelia Johanna, d. van J. Smits en S. C. Scholten. Ondertrouwd: G. J. Jongerius 23 j. en S. Akkerman 22 j. Gehuwd: C. van der Velden 24 j. en H. van der Linde 23 j. Overleden: A. Versloot 78 j., we duwe van A. van Grieken. Vertrokken: L. J. van den Berge naar Moerkapelle S. de Jong naar Lei den P. A. M. Vreeburg naar Arnhem D. Haijes naar Leiderdorp J. Wubben naar 's-Gravenhage. Gevestigd: J. P. van der Marei van Pijnacker M. de Vette van Overschie H. van der Loo van Waddinxveen P. Bastmeijer van Woerden P. N. van der Loos van Weert. BODEGRAVEN OEGSTGEEST R. K. Sportvereeniging „Oegstgeest". Door het groote aantal aanmeldingen van jj. Zondag voor de gymnastiek vereeni ging, is het bestuur van bovengenoemde vereeniging genoodzaakt de jeugdgroepen te splitsen, waar door er eenige vertra ging is ontstaan met het vaststellen van het programma. Volksbond. Om 8 uur vergaderde de Volksbond, in het Parochiehuis. De verga dering was (waarschijnlijk wegens het slechte weer) minder goed bezet. De pl.- verv. voorzitter, de heer N. van Schaik, opende. De voorzitter deed mededeeling van de gewijzigde data van de feesten, welke thans op 6, 8 er. 13 November ge vierd worden. Het triduum wordt door den geest, adviseur gegeven op 10, 11 en 13 No vember, op een tijd, waarop allen tegen woordig kunnen zijn. Spr. veAigde ook de aandacht op een ontwikkelingscursus, welke ty genoegzame deelname te Alphen zal ge geven worden en wleke drie jaar zal duren. De heer N. van Schaik werd benoemd tot afgevaardigde naar den Centralen Raad, tot plaatsvervanger de heer Steenbergen. In de Kinderfeest-Commissie nemen voor loopig plaats de heeren C. J. van Dijk, Jan de Koning en Wim ten Brink. Dit punt werd op voorstel van den heer van Galen verschoven naar de volgende vergadering, daar er van de niet-aanwezige leden waar schijnlijk nog wel eenige animo hadden om voorstellen in te dienen. Voor de Werkloozen-Commissie bestond totaal geen animo. In de eerste jaren ging dit, aldus de heer de Koning, zeer goed doch de laatste jaren ging het hoe langer hoe slechter, totdat de fut er geheel uit schijnt te zijn. Bij de rondvraag drong de heer van Galen erop aan, dat men meer propaganda moest maken om de ledenvergadering wat meer bezet te hebben, want, aldus geachte spr., hoe meer leden er aanwezig zijn, des le meer kan er bereikt worden. De voor zitter antwoordde hierop, dat men 'hier over in de bestuursvergadering maatregelen zal treffen doordat bijv. de leden van het bestuur zelf de convocaties rond gaan bren gen en er tegelijkertijd een aanmoedigend woordje bij zullen zeggen om op de verga dering aanwezig te zijn. Hierna sluiting. Schietwedstrijd. De uitslag van de gehouden schietwedstrijdeh ten bate van het Fonds „Hulp in Nood", dat een on derafdeeling is van den R. K. Volksbond afd .Bodegraven-Zwammerdam, luidt als volgt: 1. Cor Twaalfhoven, 2. G. van der Meer, 3. N. van Nlekerk, 4. Theo van Bunningen, 5. Simon de Rijk, 6. Jan Roest, 7. Corn. J. van Dijk, 8. L. van der Heuvel, 9. W. Veelenturf, 10. W. Boere, 11. Piet Stolwijk. 12. Jan de Koning, 13. G. Zinko, 14. Nic. Ranke, 15. E. Boogaart, 18. Nic. van Leeuwen, 17. G. Overes, 18. H. Knalman, 19. Jan Stolwijk, 20. Mevr. de Rijk, 21. M. de Rijk, 22. A. de Rijk, 23. Gerrit de Wit, 24. P. Rietveld, 25. C. van Leeuwen. De prijsuitreiking heeft plaats Zondag 9 October a.s. om half een in het parochie huis.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9