De instorting van huizen aan het Noordeinde te Leiden Land- cn Tuinbouw Door den bliksem getroffen. RECHTZAKEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 6 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Aannemer en opzichter voor de rechtbank ALPHEN AAN DEN RIJN Deken J. M. Hellegers. De toestand van den Deken was heden stationnair; er bestaat op 't oogenblik geen reden tot ongerustheid. ZOETERWOUDE TELEFOON-MISèRE. Bij eiken storm raakt het telefoonnet, dat Zoeterwoude met Leden verbindt onklaar; ook hedenmorgen en -middag was Zoeter woude telefonisch geïsoleerd, hetgeen in onzen tijd een ongewenschte toestand is. Reeds langen tijd is aangedrongen op een vervanging door een kabel van de bo venleiding, maar het blijft nog steeds de oude toestand In het rapport van de K. van K., dat de zer dagen omtrent de telefoon is versche nen blijkt duidelijk genoeg, dat de P.T.T. zich op het materiaal niet behoeft te bezui nigen. Misschien dat deze urgente zaak in de gemeenteraad van hedenavond wel zal be sproken worden. Door den bliksem gedood. Hedennacht is een' koe van den landbou wer P. J. v. d. S. in den Grooten Polder door den bliksem gedood. De heer S. was voor zijn veestapel tegen bliksemslag ver zekerd. De jubileumfeesten. Gisteravond werd de slotvergadering gehouden van de Com missie tot viering van het 40-jarig Regee- iingsjubileum van H M. de Koningin. De slechte weersgesteldheid had velen weerhouden aanwezig te zijn. De voor zitter de heer J. Schouten hield een ope ningsrede en liet de zoo goed geslaagde feesten de revue passeeren en sprak daar bij waardeerende woorden aan allen die medegewerkt hebben. Toen de penningmeester, de heer H. J. v Mil, aan het woord kwam, was de ver rassing zeer groot, daar er een batig saldo van 80.was overgebleven. Toen de collecte door de gemeente was gehouden, was er totaal 310.bijeenge bracht en een oogenbliK was de commis sie hopeloos om met zoo weinig geld twee feestdagen te organiseeren. Er werden groote plannen gemaakt en een groot feest gevierd en nu was er 80. over. Even moeilijk als het was met weinig geld te beginnen, was het dit saldo een bestemming te geven. Het Bestuur stelde voor het bedrag te bestemmen voor het Comité voor Bijzondere Nooden. Uit de ver gadering kwam een voorstel de Jeugdver- eenigingen eenigszins schadeloos te stellen voor de gemaakte kosten en bijdragen. Er kwam nog een derde voorstel: een gedenk- teeken in het Raadhuis te stichten van dit heuglijk feest, b.v. een zitbank voor het wachtend publiek in de hall. Toen echter werd medegedeeld, dat van gemeentewege ae aanvankelijk toegezegde bijdrage voor het feest ad 1 ct. per inwoner, totaal 40. riet was ontvangen, werd het voorstel even spontaan ingetrokken als het gesteld was. Besloten werd elke jeugdvereeniging 5 te geven en het restant voor Bijzondere Nooden te geven. De voorzitter sprak tot alle medewerkers "an de verschillende afdeelingen nogmaals dank voor de eensgezinde samenwerking en op de eensgezindheid werd een dronk gewijd. De commissie bleef nog eenigen tijd ge zellig bijeen, waaronder de heer J. v. d. Ruit een woord van lof en dank tot den voor zitter sprak voor zijn goede leiding en op timisme in de oogenblikken toen alles dreigde te mislukken. RECLAME VOOR DE BLOEMBOLLEN. Voor één keer bloembollenvoor niets. De Stichting „Bloembollen-Surplusfonds" heeft ter kennis van de gemeentebesturen gebracht, dat zij dit jaar bollen van hya cinthen, tulpen, en narcissen, zoolang deze voorradig zijn in haren opslag, aan de Ne- derlandsche Gementen gratis beschikbaar wil stellen, zoowel voor beplanting van parken, plantsoenen en begraafplaatsen, als voor tuinen van gemeentelijke en andere ziekenhuizen, zoomede voor huisbroei-wed- strijden op openbare en bijzondere scholen. De stichting heeft niet het voornemen zulk eene schenking in volgende jaren te her halen. De voorwaarden waaronder een en ander verstrekt worden zijn: 1. De gemeenten betalen zelf de vracht en verpakkingskosten der te verzenden bollen; 2. de bollen moeten terstond na den bloei opgerooid en vernietigd worden; nar cissen kunnen desgewenscht nog eenige jaren in den grond blijven, maar moeten dan bij later rooien terstond vernietigd worden; 3. de aanvragende gemeente moet, indien zij de twee voorafgaande jaren reeds bollen kocht, dit jaar minstens voor het zelfde jaarlijksche bedrag aan bovenge noemde soorten bloembollen koopen; 4. Zij verbindt zich, indien vastgesteld wordt, dat een der voorwaarden niet is nagekomen, terstond aan de Stichting de waarde der ge leverde bollen te betalen, berekend naar de minimumprijzen genoemd in de Mini- strieele beschikking van 30 Juli 1937, on der art. 5, subs 3. Deze is bedoeld als een grootsche propa- ganda-actie voor het gebruik in eigen land van het product van ons nationaal bloem- bollenbedrijf. De ervaring heeft geleerd, dat men in vele streken van ons land nog niet doordrongen is van de groote en le- vensheffende vreugde, die de bolbloemen ons kunnen schenken. Dientengevolge is de afzet van bloembollen in ons eigen land tot nu toe veel minder geweest dan deze zou kunnen zijn. Om nu ook onze landgenooten te laten Boerenknecht te Hoogmade zwaar gewond. Tijdens een hevig onweer, heden morgen tusschen half 5 en half 6 uur is de 25-jarige veehoudersknecht Qui- rinus Kroesmeijer, te Hoogmade, toen hij in de landerijen de koeien ging mel ken, door het hemelvuur getroffen. Zwaar gewond aan hoofd en schou ders werd hij door zijn patroon J. A. van der Salm gevonden. Onmiddellijk werd geestelijke hulp in geroepen; ter plaatse werd den getroffene het H. Oliesel toegediend. Ook dr. Loth werd in allerijl gewaar schuwd, doch was telefonisch niet te be reiken, aangezien de verbinding door het noodweer was gestoord. Inmiddels was de patient, met behulp van politie en omwonenden, op een in der haast samengestelde baar gelegd en naar de woning van Van der Salm vervoerd. Toen dr. Loth arriveerde achtte hij on middellijke overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk; de patient is naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Dat de slag zeer hevig was, moge blijken uit het feit, dat een houten juk, waaraan een tweetal zinken emmers waren beves tigd, geheel versplinterd is; op 15 M. af stand werden brokstukken ervan terugge vonden. Ook de kleedingstukken over de schou ders van den getroffene, waren geheel vaneengescheurd. Hedenmiddag was K. nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. zien, welk een pracht er schuilt in elke bolbloem op zich zelf en in een bloembol lenbeplanting als geheel, is aan de Neder- landsche gemeenten aangeboden om, bo ven het kwantum bloembollen, dat deze re gelmatig van den handel betrekken, gratis bloembollen te ontvangen voor beplanting van parken e.d. en voor huisbroeiwedstrij- den op scholen. De gemeenten, die slechts de lage verpakkings- en vrachtkosten zul len te dragen hebben, worden hierdoor in de gelegenheid gesteld reeds in het vroege voorjaar een fleurig aanzien aan anders doodsche plaatsen te geven, terwijl daar door tegelijk de bijzondere aandacht ge vestigd zal worden op dit product van eigen bodem. HAAGSCHE RECHTBANK De brandstichting in de parapluie- fabriek „Pluvius". te Leiden. Verdachte vrijgesproken. De Haagsche rechtbank deed hedenmor gen uitspraak in de zaak tegen F. J. S. uit Leiden wegens het kennis hebben van het feit dat er brand gesticht zou wor den in zijn parapluiefabriek „Pluvius" te Leiden en van deze kennis geen aangifte gedaan te hebben aan de politie. De officier had voor dit feit de maximum straf geëischt n.l. zes maanden gevange nisstraf. De rechtbank uitspraak doende, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. Inbraak te Oegstgeest. Het geldkistje was echter juist geledigd. Op Zondag 29 Mei was er te Oegst geest ingebroken bij den 76-jarigen K. F. J. van Luyken. Als de plegers van deze inbraak moesten hedenmorgen voor de Haagsche rechtbank terecht staan de los werkman A. K. K. uit Leiden en den tim merman H. H. v. L. te Utrecht. Zij waren op dien Zondagavond omstreeks negen uur binnengedrongen door verbreking van eeni ge deuren en een ruitje, na allereerst aan gebeld te hebben om te kunnen constatee- ren of er soms iemand thuis zou kunnen zijn. Eenmaal binnen zijnde had men het schrijfbureau geforoceerd en daaruit het daarin staa.nde geldkistje weggenomen. De benadeelde, de heer van Luijken, als getuige gehoord, verklaarde triomphantelijk dat hij juist het geld uit het kistje had ge nomen, zoodat de buit voor de inbrekers al heel gering was geweest. Nadat de chefveldwachter J. C. Krijger uit Oegstgeest als getuige eenige details naar voren had gebracht en o.a. verklaar de, dat verdachte K. zijn vingerafdrukken had achtergelaten en dat de Leidsche poli tie in het bezit was van die vingerafdruk ken, zoodat K. naar aanleiding daarvan ge arresteerd w"as geworden. De officier van justitie jhr. mr. van Asch van Wijck noemde het feit zeer ernstig, te meer daar de verdachten omstreeks den zelfden tijd nog eenige inbraken hadden gepleegd te Zeist, waarvoor zij inmiddels door de Utrechtsche rechtbank veroordeeld zijn tot een jaar gevangenisstraf. Spr. wil de daar wel eenigszins rekening mede hou den en eischte tegen elk een gevangenis straf voor den tijd van tien maanden. De verdachten roegen rekening te hou den met de veroordeeling in Utrecht, waar na het vonnis bepaald werd op over 14 da gen. Hij had een kastekort. Er was nog een derde persoon betrokken geweest bij deze inbraak en wel J. v. L. vloerleggksr te Leiden. Aan hem was medeplichtigheid ten laste gelegd, doordat Boeten geëischt van t 800 en 1200 Eenieder zal zich nog herinneren de in storting, die plaats gehad heeft op 23 April van dit jaar aan het Noordeinde te Lei den. Daar ter plaatse hadden hei- en grondwerken plaats gehad en werden nog uitgevoerd ten behoeve van een nieuw te zetten gebouw voor de Rotogravure Mij. te Leiden. Naast de bouwput stonden aan beide zij den huizen. Aan de linkerzijde waren, van de hoek der steeg gerekend, nog drie perceelen. Het dichtst bij den bouwput stond het perceel van den heer v. d. Geest, waarin gevestigd was een melksalon en daarnaast stond de kapperszaak van den heer Koevoets. Op Zaterdag omstreeks 11 uur bemerkten eenige personen, dat de muren van de melksalon scheuren begon nen te vertoonen. Plotseling sprongen een granieten dorpel, onder luid gerinkel, van de uitspringende etalageruit los, en daarna namen de gebeurtenissen een snel verloop. Een groot gedeelte van de zijmuur, gren zende aan den bouwput, stortte onder luid geraas in den put. Zoodat men het ergste begon te vreezen. De bewoners van de melksalon waren in middels gewaarschuwd en konden, met achterlating van al hun have en goed, ijlings het veege lijf bergen. Ook de fami lie Koevoets moest het pand, waarin zij woonden, verlaten, omdat ook hier scheu ren begonnen op te treden. Door in aller ijl stutten aan te brengen had men voor- loopig algeheele instorting weten te voor komen. Den zelfden dag en de daarop vol gende nacht was men nog begonnen met de slooping van het pand, nadat eerst het huisraad er uitgehaald was. Maar het muisje had nog een staartje gehad. Want hedenmiddag moesten voor de Haagsche rechtbank terecht staan de aannemers van het bouwwerk en wel H. K., aannemer te Leiden en J. v. d. B., bouw kundig opzichter te Voorburg. Aan hen was ten laste gelegd overtreding van artikel 171 Strafwetboek, hetwelk luidt: Hij aan wiens schuld de vernieling of beschadiging van eenig gebouw of getimmerte te wijten is. wordt gestraft met enz. Als eerste getuige werd gehoord de rechercheur Mom. Deze verklaarde, dat, toen hij kwam, de instorting reeds had plaats gevonden. Hij had de rava£e alleen maar aan de buitenzijde gezien, zoodat hij niets meer mede kon deelen. C. v. d. Kamp, grondwerker te K a t w ij k a Zee, was werkzaam geweest aan het bouwwerk. Omstreeks 10 uur had hij met nog eenige werklieden opdracht gekregen van verdachte B. om een sleuf te graven vlak langs de zijmuur van het aangren zende perceel van v. d. Geest. De breedte moest ongeveer worden 70 c.m. Toen de sleuf op de aangegeven diepte hij had staan wachten bij de tramhalte „Endegeest" te Oegstgeest om eventueel bij een geslaagden inbraak de buit in ont vangst te nemen. Hij vertelde dat hij een kastekort had voor een vereeniging, welke geldon hij onder zich had, en dat hij toen geprobeerd had om door een geslaagden inbraak dit tekort aan te zuiveren. Ook had hij daartoe meegedaan aan de inbraken te Zgist en was daarvoor ook al veroordeeld door de Utrechtsche rechtbank zoodat hij ook de clementie inriep omdat hij in de veronderstelling geleefd had dat alle zaken gevoegd zouden worden en er maar een vonnis geveld zou worden. De Officier wilde daar wel rekening mee houden en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. Uitspraak over 14 dagen. Ernstige aanrijding te Hazerswoude. Op 28 Februari is er op het Westeinde te Hazerswoude een ernstige aanrijding geweest waarbij de 55-jarige expediteur Slootweg te Hazerswoude dusdanig werd verwond dat hij gedurende zeven maanden zijn werkzaamheden niet heeft kunnen verrichten en ook thans nog slechts met behulp van een stok voort kan strompelen. Als verdachte van deze aanrijding moest terecht staan de fouragehandelaar B. R. uit Leiden. Bij het getuigenverhoor kwam het vol gende naar voren. De veldwachter van Hazerswoude A. Plezier 'was des avonds omstreeks half acht door C. Slootweg ge waarschuwd dat zijn vader was aangere den. Ter plaatse aangekomen was het slachtoffer aangetroffen geworden gedeel telijk op den weg en gedeeltelijk op den berm, ongeveer 100 meter van zijn wo ning. Een zijner beenen was verbrijzeld. Op advies van den dokter was het slacht offer naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd geworden alwaar hij gedurende drie maanden verpleegd was geworden. Er werden in deze zaak tien getuigen gehoord, waarna verdachte werd gehoord die verklaarde, dat hij S. pas op twee me ter afstand had opgemerkt en dat S. een eind uit den wegberm liep. Hij moest toe geven, dat zijn licht niet op vol kon bran den, terwijl deskundigen hadden uitge maakt, dat zijn remmen niet voldoende De Officier van Justitie vond het feit ernstig en de tekortkomingen van ver dachte groot. Reden om een hechtenis- stral te eischen voor den tijd van vier weken. Na verdediging van mr. Nord Thomson die vrijspraak subs, clementie pleitte werd de uitspraak bepaald op over 14 dagen. en lengte was uitgegraven was deze ge tuige weggegaan. Terwijl het graven verricht werd, was er geen enkele maatregel getroffen. Deze getuige had gehoord, dat er wel werking in de muur was en dat de tim merman een stut moest plaatsen. De grondwerker H. Koppeschaar uit Leiden verklaarde, dat hij bij het graven onder de fundeering was gekomen. De spe cie, die de stukken van de fundeering moest verbinden, was verteerd, en als men even groef dan kreeg men grondwater. Ook deze getuige zeide, dat er tijdens het graafwerk geen maatregelen waren geno men. Getuige A. C. Ravensbergen, aannemer te Leiden, was als aannemer van de graaf werken aanwezig geweest bij het graven en had gezien, dat er drie gaten gegraven waren van een flinke diepte. Daarna was hij op een ander punt aan het werk ge gaan en op 23 April- had hij zijn knechten de gleuf laten graven vlak bij de muur. Over de instorting zeide deze getuige, dat er zeer zeker gevaar was geweest voor voorbijgangers en het personeel van het bouwwerk. Alles was echter gedaan om erger te voorkomen. A. de Geest, melksalonhouder en bewo ner van het perceel naast de bouwput, zei de, dat hij 21 jaar in het pand gewoond had. Half April had deze getuige al ge voeld, dat het niet goed ging. Deuren be gonnen te klemmen enz. Verder vertelde hij, dat er veel huis raad vernield was en dat er van de etens waren niets was overgebleven. Bovendien was er van het overschot nog danig gesto len. De aannemer had hem echter volko men schadeloos gesteld. De volgende getuige was de ingenieur van de gemeente Leiden, J. Westen. Deze bleef bij zijn lijvig rapport, waaruit naar voren kwam, dat er met de grondgesteld- heid geen rekening was gehouden. De grcndgesteldheid was slecht. Verder wees spr. op de geringe breedte van de fundee ring en de diepte en lengte van de gegra ven sleuf. In de gegeven omstandigheden is het een nalatigheid te noemen, terwijl daartegenover staat het feit, dat niet met de verschillende factoren rekening is ge houden. Op een vraag van den Officier, of er meer klachten over beide verdachten wa ren, antwoordde getuige ontkennend. Verdachte B. verklaarde in dienst te zijn van architect Buurman te Leiden. Hij had omstreeks half elf opdracht gegeven om de fatale sleuf te graven. Om half één zag hij de grond gaan werken. Verdachte K., ondervraagd, gaf toe, dat hij wist, dat de sleuf gegraven werd en dat hij geen reden had gezien om bijzon dere maatregelen te treffen, omdat het heiwerk, dat het gevaarlijkste was, was afgeloopen en de grond dus tot rust was gekomen. Hij had de overtuiging, dat er niets kon gebeuren. Op een scheurtje in de muur was een papiertje geplakt en tot het laatste moment was het papiertje intact gebleven. De Officier van Justitie jhr. mr. van Asch van Wijck, achtte het ten laste geleg de bewezen, maar was na lezing der stuk ken tot de slotsom gekomen, dat het niet hemeltergend genoemd mag worden dit verzuim. Niettemin is er ernstig gevaar ge weest voor de voorbijgangers. Het is slechts bloot toeval geweest, dat er geen ongelukken zijn gebeurd. Het verzuim, dat is gepleegd is niettemin schandalig te noe men. De aannemer is de hoofdschuldige en hem treft den grootsten schuld. Spr. eisch te tegen den aannemer, rekening houden de met het feit, dat hij reeds groote scha de heeft geleden, een geldboete van 800 of 100 dagen en tegen den opzichter een geldboete van 200 of 50 dagen. Uitspraak over 14 dagen. LEIDEN. Geboren: Maria Antonia, d. v. J. J. Boetekees en W. Moll Sara Maria, d. v. A. Oudshoorn en M. J. v. d. Neut Gerrit Carel Alexander, z. v. B. Kret en E. Werk hoven Teunis, z. v. W. F. v. As en R. v. d. Mark Jeanne Maria, d. v. J. P. v. d. Zwet en H. C. W. Verhaar Hendrica Helena Geertruida, d. v. J. Burgerjon en G. M. H. v. d. Buuse Henriette Catha- rina, d. v. C. de Roo en B. Lek. Gehuwd: A. Th. Bergers jm en C. D. Batenburg jd Th. M. v. Griensven jm en M. M. Webbers jd. W. Hasters jm en M. M. Karei jd. A. Karstens jm en C. ten Braak jd. A. Parmentier wedn. en W. C. M. Hermans jd. P. H. Ramp jm en H. F. Roszner jd. Chr. W. Uphoff jm en J. de Vink jd. J. v. d. Vijver jm en A C. Vinkesteijn jd. Overleden: P. Vermeulen zn 7 j. D. P. Weijers, m. 62 j. S. Th. Verbij m. 50 j. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 73.60 41.91H, GOUDA, 6 Oct. Vee. Aanvoer in totaal 1036 stuks, waarvan 13 slachtvarkens, vette 2728 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 265 magere varkens 2540, 697 biggen 1015, Geldersche biggen 1517 4 runderen 170230, 31 nuchtere kalve ren 610, 26 bokken of geiten 27 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 364 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 27—28.50, 2de kwal. 2426, zware tot f 30 per 50 kg., Crisisaftrek 8.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 414 ponden. Prijzen: Goeboter 7580 en Weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 82.500 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.705.00 en eendeneieren 3.003.50 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 6 Oct. Vee. Aanvoer: 69 runde ren, Graskalf, 89 nuchtere kalveren, 300 magere varkens, 461 biggen, 16 schapen of lammeren, 10 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 1.503.15 nuchtere kalveren 415, magere varkens 1048, biggen 1018, geien of bokken 39. Rund- vleesch per kg. slachtgewicht 74, 64 en 54 cent. Boter. Aanvoer 4 achtste en 3 zestien de vaten, wegende totaal 110 kg. Prijs 1.551.60 per kg. Handel kalm. DELFT, 5 Oct. Varkens. Aanvoer 7 vette varkens 28 cent per pond. Paarden. Ter najaarsmarkt werden aangevoerd 20 paarden, 14 hitten en 2 veu lens: werkpaarden 150275, slachtpaar- den 120—180, hitten 80—180. Handel traag. BOSKOOP, 6 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks; Pechtold 40 64 cent, Wendland 70 cent, Hadley 80110 cent, Briarclif 4062 cent, Butterfly 4070 cent, Rosalandia 2030 cent, Florex 4060 cent, Vierlanden 3062 cent, Edith Helen 6090 cent, Aug. Noack 2523 cent, Else Poulsen 1225 cent, Ellen Poulsen 1019 cent, Gloria Mundi 3044 cent, Rosa Mun- di 3056 cent, Ingar Ohlson 3052 cent, Chrysanten, grootbloemig 80 cent, idem tros 810 cent, Physalis Franchetti 10 cent, Clematis Durandi 11 cent, Clematis The Presidetn 90120 cent, Gymerium 31 cent, Zinnia 7 cent, Pernettia 36 cent. TER AAR, 5 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 714 cent, andijvie 815 cent, Peulen 0.501.35, snijboonen 3080 cent, kassnijboonen f 1.001.35, stek 6090 cent princesseboonen 0.751.30, dubbele stam- boonen 1.25, witte Pronkers 3035 cent, roode Pronkers 30 cent, spekboonen 1. postelein 35, druiven 13 cent, uien 1.602.30, roodekool 1.70, witte kool 1.30, zilveruien f 7.bospeen 1.00, sla f 0.30—1.70, bloemkool f 1.50—8.00, meloenen 2.008.00, komkommers f 1.00 —2 60, tomaten 2.00—2.60. NOORDWIJKERHOUT, 5 Oct. Veiling „De Eendracht". Rentegevers f 1.35, en kele boonen zonder draad 1.20, enkele boonen met draad 0.951.30, snijboonen 0.501.10, dubbele boonen 0.551.40 alles per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Oct. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I 3.00 5.40, idem II 1.502.70, bospeen f 4.50 6.00, andijvie f 1.001.50, per 100 kg.: groenekool 34, uien 2.002.50, prin cesseboonen 1420, snijboonen 610, per kist van 20 kg.: waspeen 5590 cent, kroten 5560 cent. LEIDSCHENDAM, 5 Oct. Groentenvei- ling. Kropsla le soort 0.801.50, 2de soort 0.301.00, stoofsla 2 cent per kg., peen 2.505.60, bloemkool le soort 6 9.50, 2e soort 3.005.50, tomaten midd. 2.002.20, groote ronden 2.002.50, 2e soort 2.3e soort 2— bonkzn 2. andijvie per 100 0.301.20, andijvie per kg 2 cent, spinazie per 4 kg. 1238 cent, postelein f 2.00—3.80, snijboonen 7—20 cent, spercieboonen 726 cent, radijs f 0.50 1.20, prei 2.003.50, selderie 0.40 1.00, meloenen 426 cent, druiven 10—15 cent. LOOSDUINEN, 5 Oct. Groentenveiling. Bloemkool le soort, 2.^0, 2e soort f 1.50, rijen komkommers le soort f 3.—, 2e soort 1.50, vitte id'-m 4.10, perziken le soort 4.60, 2e soort 3.50, 3e soort 1. 80 per 100 stuks, meloenen 3—21 cent pe: stuk, stokprincessen 17—21, stamprincessen 915, snijboonen 7.2010.00, pronkboo- nen 3.003.30, schorsenero le soort 10.40—10.90, idem 2e soort f 3.tomaten A 4.004.20, idem B 44.40, idem C 4.004.20, idem CC en Bonken 4. druiven, blauwe le soort f 2275, idem witte 28—35, spinazie 1329 cent per 4 kg., postelein 617 cent per 6 kg., salade 0.901.00 per 100 krop, peen 2.50 5 40, selderie 3070 cent, pieterselie 0.40 1.00 per 100 bos, knolselderie 1.001.40 en tyeekselderie 2.40 per 100 stuks, prei 2.10310 per 100 kg., andijvie 3080 cent. stoofsla 15 cent per 6 kg., groenekool 3.70, aardaopelen 2.appels 1116 en neren 823 per 100 kg. BODEGRAVEN, 5 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 6890 stuks: prijzen: kippeneieren wit f 4.104.70, bruin 4.405.kui keneieren 3 003.30, eendeneieren f 3.70 3 80 ner 100 stuks. VOORSCHOTEN, 5 Oct. Veiling V.P.V. Priizen: kippeneieren 4.805.30, kuiken- eieren 3.00, eendeneieren 3.503.70 per 100 c+iiVs. Vinnen 5070 cent ner stuk. ZOETERM^ER. 5 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 7000 stuks. Priizen: groote kip peneieren 4 255.35. idem kleine 3.25 3.60, eendeneieren f 3.353.90 per 100 stuks. VINFEVEEN. 5 Ot. Groentenveiling. Spercieboonen 11.5017,kassnijboo nen 1013. pronkboonen 3 003.50, spinazie 4.505.50. postelein f 13. wit lof a_i6 nerf 100 kg., tomben f 2—3, per 100 pond; waschoeen f 1.-503.00 per 100 kg., bloemkool 1.50—7.30. andüvie f 1.00—1.70. bleekcelderie 1—6, meloe nen 3—15 per 100 stuks, peen f 2 90— 4 60 en pieterselie 3 50 per 100 bes.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10