RIJNSTREEK Academienieuws Laatste toerieMen Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 5 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND Hedenmiddag hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland een openbare vergadering in het gebouw der Kamer onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. De notulen der vorige vergadering wer den ongewijzigd vastgesteld. Het nieuwbenoemde lid der Kamer, de heer W. Hölscher uit Roelofarendsveen, wordt hierna geïnstalleerd met een kort woord van den voorzitter, die de hoop uit sprak, dat hij de belangen der Kamer lange jaren moge behartigen. Naar aanleiding van het adres der Ka mer aan den Minister van Waterstaat in zake den aanleg van een Centrale Lucht haven te Leiderdorp en in verband daar mede over te gaan tot een nieuwen ver bindingsweg Rotterdam-Voorschoten, heeft de Minister geantwoord, dat hiertoe voor alsnog geen aanleiding bestaat. Van Ged. Staten van Zuid-Holland is bericht ingekomen, zulks naar aanleiding van een adres der Kamer inzake de afslui ting van bruggen in den weg Leiden Nieuwe Wetering, dat deze afsluiting niet langer zal duren dan strikt noodzake lijk is. Vervolgens memoreert de voorz. het sla gen der tentoonstelling „Leyds Goedt" en brengt namens handel en industrie dank aan de leiding der tentoohstelling, welk complimentje met applaus door de Kamer wordt onderstreept. FRITZ HIRSCH OPERETTE „Hör' mein Lied, Violetta!" Op Maandag 31 October des avonds 8.15 uur zal het gezelschap van Fritz Hirsch in den Stadsschouwburg te Leiden een enkele opvoering geven van den nieuwsten wereld schlager „Hör' mein Lied, Violetta!" Met deze fijnzinnige, sprookjesachtige operette, toovert Hirsch ons het oude Wee- nen van 1806 voor oogen, het zorgenlooze, lachende Weenen van meer dan een eeuw geleden. „Hör' mein Lied, Violetta!" geeft een herinnering weer uit het leven van den grooten heerscher keizer Napoleon Bona parte, een herinnering, die hij in dat oude Weenen tot iets warm levends ziet worden. Als weder-herboren, stappen de figuren uit die lang vervlogen dagen, belichaamd door de leden van het Fritz Hirsch ensemble, voor enkele uren oVer het tooneel en ver plaatsen de toeschouwers naar een tijd vol romantiek, maar ook vol diep menschelijke .verlangens. In deze operette, die een zeer groote be zetting verlangt, treedt het geheele gezel schap op. Naast de steunpilaren van het ensemble verschijnen bovendien enkele nieuwe krachten op het tooneel, die een ware aanwinst voor den troep gebleken zijn. HONDERDJARIG BESTAAN L.S.C. De commissie tot organisatie van. het eerste eeuwfeest van het Leidsch Studen ten Corps is als volgt samengesteld: K. 'Wiersma, praeses, H. F. van Panhuys, ab actis, E. van de Velde, commissaris I, C. Th. Heyning, commissaris II. De viering zal plaats hebben van 14 Maart 1939. WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG" Feestavonu in de Stadszaal Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging vond in de stadszaal Zaterdag 1 Oct., een feestavond plaats, die door een groot aantal leden werd bijgewoond, zoodat de zaal geheel gevuld was, toende voorzitter, de heer J. Gerritsen, het openingswoord sprak. Het was hem een behoefde te getuigen, dat de bewijzen van sympathie, die de vereeniging in deze dagen had ontvangen, hem en het geheele be stuur ten zeerste getroffen hadden. Hij ging nog eens de geschenken na, die het bestuur van de leden en de bestuursvrouwen heeft mogen ontvangen. Werkelijk, dit is het be stuur ten zeerste medegevallen. Hij bracht allen, die hieraan hadden bijgedragen, zijn hartelijken dank. Verder heette hij de ver schillende officieele personen en afgevaar digden van de zustervereenigingen uit Lei den en omgeving van harte welkom en sprak zijn groote voldoening en dankbaar heid uit voor de op de receptie geschonken cadeaux en bloemen, die alle een plaats in het bestuurshuis zullen krijgen. Hierna ging hij nog eens in het kort de geschiede nis van de vereeniging in de afgeloopen jaren na en bracht hulde aan de pioniers, die de vereeniging hadden opgericht. Met den wensch dat allen een genoeglijken avond zouden hebben, verklaarde hij den feestavond geopend. Nadat de muziek haar vroolijke tonen had doen hooren, werd onder leiding van den heer Bartoes, uit Amsterdam, een zeer fraai en afwisselend programma afgewerkt. Dat de verschillende nummers in den smaak villen, bleek ten volle uit het uitbundig applaus, dat na ieder nummer losbrak. Het was een zeer gevarieerd programma, dat het aanhooren en aankijken ten volle waard was. i Na afloop van het programma huldigde de voorzitter bij een open doek de feest commissie voor het in elkaar zetten van den feestavond en dankte den heer Bartoes voor het mooie programma. Met een geanimeerd bal werd de avond besloten. R.K. Alma Mater koor De repetitie zal hedenavond te 8.15 wor den gehouden in de Romanuszaal. achter de Hartebrugskerk, alwaar zich tevens nieuwe leden kunnen aanmelden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 119. Varossieau Cie. N.V. Alphen aan den Rijn, Emmalaan Van onze Adverteerders KOOKDEMONSTRATIES LICHTFABRIEKEN. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, is door de Stedelijke Lichtfabrie ken weer een aanvang gemaakt met de bekende kookdemonstraties in den toon- winkel aan de Hooigracht. Bij deze demonstraties wordt niets ver kocht; de bedoeling is slechts het geven van voorlichting over de beste en voor- deeligste manier van koken op gas. Men vraagt wellicht waarom een dergelijke voorlichting noodig is, omdat toch vrijwel elke Leidsche huisvrouw op gas kookt en dus heusch Wel zal weten hoe zij dat doen moet. Wij hebben respect voor de kunde van de Leidsche huisvrouw, maar toch ver wedden wij er een lief ding om, dat ieder, die zoo'n demonstratie bijwoont, na afloop zaj moeten toegeven veel nieuwe dingen te hebben gehoord en geleerd. Menschen, die daar hun speciale werk van maken, hebben in de laatste jaren nieuwe methoden bij het koken ingevoerd, die vooral ten doel hebben de voedings waarde van de spijzen zooveel mogelijk te behouden. Van die vakkundige ervaring profiteert elke deelneemster aan den cur sus. Voor nadere' bijzonderheden zie men de advertentie. 42. Fabricage van vernissen, lakken, verf waren enz. Uittr, Comm.: J. van Andel, Scheveningen. N. Comm.: J. Montfoort, Schiedam. Procuratie verleend aan:' J. IT. Hogeboom, Alphen aan den Rijn. 4000. Rotterdamsch Koffiehuis. Leiden, Stationsweg 51. Uittr. E.: W. J. van der Heydt, dd. 1 Oct. 1938. De volmacht van A. van Ingen is ingetrokken. 5116. Gebr. P. D. Brieër. Leiden, Lan ge Diefsteeg 11a. Beddenmakerij. Uittr. E.: D. Brieër, Leiden, dd. 30 Sept. 1938. 5534. Naamlooze Vennootschap Veekoe- kenfabriek „De Leerhoeve". Alphen aan den Rijn, Hooftstraat 114. Oph. fil.: Krom menie, dd. 1 Juli 1938. Gistermorgen te kwart voor 12 is de 11- jarige J. de la R. in de school aan de Vrou wenkerksteeg, toen hij hard de trap afliep, gevallen, waardoor hij den rechteronder- arm brak. Door den E.H.D. is hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond was het 17-jarige meisje M. v. d. B. met een oom in een café aan de Haarlemmerstraat. Toen eenige bezoekers ruzie kregen, welke in een vechtpartij ont aardde, schrok het meisje daar zoo van, dat zij bewusteloos geraakte. Veertig minuten heeft dat geduurd, waarna de E.H.D. naar het Acad. ziekenhuis vervoerde. De vecht partij was inmiddels plotseling geëindigd door dit voorval. Uit Leiden zijn vertrokken: J. C. G. Alkemade, Noordwijk, Kerk straat. 22a P. A. Alphen aar, Oldenburg, Bremerstraat 29 J. Paschier-v. Amster dam, Oegstgeest, H. Morschweg 107 N. Anes en Fam., Katwijk, Valkenb.weg 63 C. C. M. v. Beek, Bodegraven, Vijver 3 B. v. d. Berg, Rotterdam, W. Zeedijk 102 P. G. v. d. Berg, Alphen aan den Rijn, bij ouders P. J. v. d. Berge, Katwijk, Secr. Varkevisserstraat 10 IT. J. C. v. d. Blij, Rotterdam, Meent 42c J. P. G. v. d. Boogert, Rotterdam, Burg Meineszlaan 63a N. Bostoen, Djocjakarta J. P. Brokaar, Oegstgeest, Abspoelweg 19 H. E. V. Coster van Voorhout, Oegstgeest, Weth. Boonstraat 6 J. R. v. Dalen, Steen- wijk, Cornputsingel 44 A. C. J. Dericks en Fam., Waalre, Huize „De Wiltsangh" J. v. Dijk, Zeist, Aristoteleslaan 15 G. v. Eelen, Zeist, Krakelingweg 2 H. G. v. Eelen, Zeist, Krakelingweg 2 W. F. v. Eelen, Zeist, Krakelingweg 2 J. Ephraim, Wassenaar, St. v.- 's Gravens.weg 47 M. M. J. Ephraim, Wassenaar, St. v. 's Gravens. weg 47 J. H. Erven, Rotterdam, Hang a/5 H. Gaarlandt, Gouda, v. Bever- ninghlaan 24 P. W. Geuke, Den Haag, Assendelftstraat 26a A. E. de Groen, Den Haag, Kon. Emmakade 153 P. I. M. de Groot, Hazerswoude, Rijndijk A 21 K. de Haan, Vinkeveen, D K 3 H. ter ITaar en Fam., Warmond, Dorp B103 A. den IToudijkea\ Amsterdam, Julianastr. 10C. C. J. K. Jansen, Oegstgeest, Ende- geesterstraatweg 5 J. J. Jansma en Fam. Velsen, Burg Enschedelaan 27 Th, C. F. v. Kamp, Kampen,. Broederweg 15 C. Kasteel, Amsterdam, Spiesciusstraat 37II P. J. Kerling, Oegstgeest, Duivenvoorde straat 14 W. H. Keuchenius, Den Haag, J. v. Nassaustraat 18 C. Kivits, Amster dam, Amstelv.weg 760 P. den Hertog- Kloos, Haarlem, Ant. v. d. Goesstraat 7 F. J. M. E. -Koppeinol, Utrecht, Catharijne- singel 91bis IT. Korver en Fam., Valken burg (Z-H), Valkenb.weg 75 A. J. Kro nenberg, Arhem, Rijnkade 28 M. Kiihn, Vlaardingen, Vleersteeg 7 P. J. v. Leeu wen en Fam., Voorschoten, H. Rijndijk 14 E. Luijten, Hampstaed, 18 Thurlowread E. W. v. Manen, Utrecht, L. Nieuwstraat 99 C. A. M. v. d. Meer, Alkemade, Spoor straat B 483 J. H. Meerwaldt, Utrecht, kr. Nw. Gracht 28 A. v. d. Meij, huis houdster, Noordeinde 75 M. P. Mooten, Oegstgeest, Fr. Hendriklaan 6 H. J. de Mooij, Rijnsburg, Spinozalaan 9 M. S. D. Nasroen, N.O. Indië A. D. Nieboer, Dordrecht, Boomstraat 27 M. M. J. Noordman, Lille, Pens. La Croix Blanche M. A. Oudshoorn, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstraat 18b J. C. Overdevest, Lei derdorp, Dr. v. Rhijnstraat 1 T. E. Pals- graaf, Gouda, Markt 3 A. M. Pape, Den Haag, v. Hogenhpucklaan 140 J. Perri- don, Rotterdam, Goudschesingel 197a Th. G. H. Poierreié, Den Haag, Weimarstraat 6a H. Pon, Kampen, Vloeddijk 50 A. Querido, Parijs (Fr.) A. M. F. v. Rassel en Fam., Maastricht, M. v. Coehoornstraat 9a G. K. Remmers, Valkenburg (L.), Lindelaan 23 M. J. Riethoven, Ede, Ot- terloscheweg 41 H. Rehmann-Rietveld, Voorhout, Boerhaavestraat- 21 A. N. de Roo, Hilligom, Pr. Hendrikstraat 23 A. T. v. d. Ruit, H. I. Ambacht, Veerschedijk 51 R. D. Sard, Boston H. P. Schaaij, Amsterdam, Keizerstraat 27 L. Segaar en Fam., Arnhem, da Costastraat 2 J. Chr. v. Sisseren, Amsterdam, Ribesstraat 79II hs F. Sleurink en Fam., Kampen, Pr. Hendrikstraat -13 R. Slotema, Den Haag, v. Beverningkstraat 36 A. Steiett, Freiburg, Adolf Hitlerstraat 20 W. J. Sudtnann en Fam., Den Haag, Stuyvesant- straat 57 G. Verlaan, Warmond, No. 154 W. J. Verwer, Leiderdorp, Zijl-dijk 9 K. Vig en Fam., Enschede, B. W. ter Kuile- straat 156 V. Zatskoy, Voorschoten, Burg de Kempenaerstraat 1. In Leiden zijn gekomen: G. Achterkamp, bakker, Coornhertstraat 15 M. Ament, Papengracht 24 H. Apon, kok, Volmolengracht 2 P. A. H. Beelen, kok, Oostdwarsgracht 17 A. Bisschop, J. v. Goyenkade 44 H. J. Blok-, bergen, Witte singel 85 P. W. Blom, Witte singel 57d Th. Brandsma-Boerman, Pr. Hendrikstraat 13a J. E. H. Boom gaard, sergeant N.O.I. leger, Maxiënpoel- straat 25 H. Bos, slagersbediende, Hooge- woerd 79 A. M. Bijleveld-Bouwman, Julianastraat 11 P. H. de Bres, Rijnsb. weg 101 F. H. J. Bruijns, kellner, Rapen burg 8 J. M. ten Catè, deL. dé Kanter straat 13 H. C. Crol, Papengracht 24 H. D. M. Dolk, Witte singel 80 A. J. Dolle, priester, Haagweg 13 Wed. J. D. Koopman-Donders en Fam, Nw. Rijn 18 H. P. R. Frederikse Aalmarkt.5 L." W. v. Gijn, Rijnsb,weg 20 Ph, J. v, Harreveld, Mariënpoelstraat la P. Heemskerk, monteur. Morschweg 31 J. W. v. Hees en Fam. de Sitterlaan 50a A. N. v. Hel den. 11 verpleegster, Meezenstraat 2 A. G. Hengeveld, slager. Turfmarkt 10 E. Hermans, dienstbode. Diefsteeg 3 J. F. Ph. Hers, Rapenburg 119 P. Heijbroek. Leeuwerikstraat 57 Th. N. Hogeboom. timmerman, Fr. v. Mierisstraat 2 J. Z. v. Hoorn, Nw. Rijn 3 L. Beijer-Jan- kowitz, H. Morschweg 104 J. A. Kap- teijn en Fam., broodbakkerskn..' Kanaal straat 20 A. de Klerk, sigarenmaker. Julianastraat 2a C. A. Koet, chemigraaf Brederostraat ,1 F. B. Noordhuis-v. d. Kolk. Stieltjesstraat 19 Wed. H. A. Sachs-Krantz. H. Morschweg 76 D. A. v. Krevelen, Rijnsb.weg 147 C. Kuilman, Witte singel 93 G. Kuperus, Hooge- woerd 12 J. G. Lecker, leerares Fransch, Wasstraat 21 G. M- S. Masseurs, Witte singel 97 E. Jankowitz-Maurüber, H. Morschweg 104 D. F. Merz, landbouwk. ingenieur, Lammenschansweg 4 A. Mioch Tesselsch.straat 9a A. Niewiak, dienst bode, Cobetstraat 26 W. Oranje, Hansen straat 30a L. den Os, meubelmaker, L. Lijsbethsteeg 8 T. M. C. v. Prooije, de M. v. Streefk.straat 31 A. Rademakers, Merelstraat 52 F. Remmelts, 11 ver pleegster, Meezenstraat 2 M. W. Renes, dienstbode, R. en Sohiekade 142 H. J. J. Rossing, inspecteur Shell, Rijnsb.weg 119a I. P. de Voogt-v. Schermbeek, Witte singel 75 J. W. C. Steeden, Apoth.dijk 14 J. Stoof en Fam., grondwerker, .Pr. Wil- helminastraat 45 M. v. d. Reijden-Suur- mond, Fagelstraat 19 J. M. Tervooren en Fam., chef verver, Balistraat' 76 M. T. Tichelaar, Rapenburg 68 J. M. v. Til, Nw. Rijn 10 A. v. Tol, dienstbode,'Was straat 25 B. v. Tol en Fam., transport arbeider, Voorstraat 49 W. H. Twee- h'uijsen, Nw. Rijn 70 B. A. J. Uphoff en Fam., automonteur, Haven 3 W. A. Winckel, Witte singel 85 A. C. Wowijs, dienstbode, Rapenburg 82 M. Wijkstra en Fam., schippersknecht, aan boord Utr. Veer M. Wijnans, Boerhaavalaan 43 J. Zandbergen, werkster, Nachtegaallaan 16 A. Zeilstra, J. v. Goyenkade 1. ALPHEN AAN DEN RIJN Deken J. M. Hellegers. De Deken heeft een rustige nacht gehad; zijn toestand geeft reden tot tevredenheid. OUDE-WETERING DE VERONGELUKTE MOTORBOOT. Door het ruwe weer is het tot nu foe niet mogelijk geweest het bergings werk van de omgeslagen motorboot „Maria II" aan te vangen. Ook het zoeken naar de lijken der omgekomen bemanning wordt bemoeilijkt door de stormvlagen en bovendien door de on zekerheid, waarin men verkeert om trent de plaats waar de lijken zich be vinden. Zij kunnen nog in of onder het schip zijn, doch het zou ook kunneh' zijn, dat de boot is afgedreven voor hij, na omgeslagen te zijn, zonk. Door de sterke onderstroom ter plaatse is het niet te bepalen, waar de lijken zich thans zouden bevinden. NIEUWERBRUG Diefstal. Een 7-tal weken geleden kreeg de politie aangifte dat een belas tingplaatje in etui, toebehoorende aan v. V. en aan diens rijwiel hangende, was ontvreemd. Eerst nu kreeg de rijksveld wachter lucht op een jeugdig persoon, A. K. genaamd. Deze werd door de politie danig aan den tand gevoeld en hoewel hij eerst hardnekkig bleef ontkennen, be kende hij tenslotte het plaatje te hebben gestolen en weer verkocht aan een per soon te Woerden, welke hij niet kende, voor 1. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Dierkunde, mej. A. Aalders, L e i^ den; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter F, de heer H. G. Wijmenga, Den Haag; Candidaatsexamen Rechten mej. C. J. v. d. Hurk, De Haag en de heeren Th. J. E. Huijsers, Den Haag, H. J. Blink, idem, H. F. van Panhuys, idem. Examen van apothekers-assistent mejuf frouw M. Teygeler, Vlaardingen. Binnenland ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE MAARSEN. Vijf Tilburgsche dames min of meer ernstig gewond. Vanochtend om half elf is op den Am- sterdamschen straatweg nabij de buiten plaats Herteveld onder de gemeente Maar- sen een auto-ongeluk gebeurd, waarbij vijf dames uit Tilburg min of meer ernstig ge wond werden. Op genoemd tijdstip kwam een huur auto, bestuurd door den heer J. W. Boxtel uit Tilburg met een matige snelheid uit de richting Utrecht. Vlak voor de brug nabij genoemde buitenplaats reed de auto te gen een boom, waarbij de carrosserie vrij wel geheel in elkaar gedrukt werd. Vol gens verklaring van den chauffeur, die slechts lichte schrammen opliep, is het on geluk toe te schrijven aan een defect aan het stuur, dat plotseling onwrikbaar vast zat. De auto trok toen naar rechts naar den kant van de Vecht en kwam tegen den boom tot stilstand. De vijf inzittende dames werden allen vrij ernstig gewond. Twee werden de tuin manswoning van de Herteveld binnenge dragen, waar hun door dokter E. E. Vrij dag de eerste hulp verleend werd. Een van beiden had een pols en een enkel gebro ken, terwijl de ander een gapende hoofd wonde had opgeloopen. De overige drie da mes hadden ernstige kneuzingen aan hoofd en lichaam gekregen. Ook de dokters A. M. Hartig en J. J. S. Eyma verleenden geneeskundigen bijstand. Met drie ziekenauto's van den Utrecht- schen geneeskundigen dienst werden de slachtoffers naar het St. Anthoniusgesticht te Utrecht overgebracht. De gewonde dames zijn de drie gezusters allen uit Tilburg. Het gezelschap was op^ de Jong, mej. Clerx en mej. van Arendonk, weg naar Amsterdam. MOORDAANSLAG OP EEN VELDWACHTER. In den afgeloopen nacht is een moord aanslag gepleegd op den rijksveldwachter van Waddinxveen, den 34-jarigen C. van der Hoef, die sinds vier maanden aldaar is gestationeerd. De rijksveldwachter is van nacht op surveillance geweest met zijn col lega van de gemeente Zevenhuizen. Na afloop van den tocht is ieder zijn eigen weg gevolgd.. Op den onderweg is van der Hoef plotseling door een schot hagel ge troffen, dat op korten afstand moet zijn .gelost. Hij werd in den rechter bovenarm getroffen, die verbrijzeld is. Het slachtoffer werd eerst eenige uren. later gevonden en naar het van Iterson-ziekenhuis in Gouda overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Vermoedelijk zal hij een arm moeten missen. Het onderzoek is in vollen gang. Over de aanleiding tot dezen moordaanslag is niets bekend. DIENSTMEISJE ONTVREEMT VIJFTIG GULDEN EN VERDWIJNT SPOORLOOS. Op het bureau Pieter Aertszstraat te Am sterdam werd gisteravond aangifte gedaan door een dame, wonende in de Jekerstraat, van het feit, dat haar dienstmeisje vijftig gulden had ontvreemd. He 20-jarige meisje, dat in dagdienst was, kwam gisterochtend op den normalen tijd op haar dienst. Zij heeft in den loop van den dag kans gezien twee biljetten van 25 gulden weg te nemen en keerde 's avonds niet in de ouderlijke woning te rug. De diefstal was spoedig ontdekt, doch van de daderes was geen spoor. Vermoede lijk heeft zij, in gezelschap van een jongeman, die wel eens bij haar ouders aan huis kwam, de plaat gepoetst. Buitenland wiE WIL DIEN VACANTEN MINISTERSZETEL? Geen interesse in Japan. TOKIO, 5 October (ANP.). De pogin gen van den minister-president,prins Ko- noye, een nieuwen minister van buiten landsche zaken te benoemen, zijn voorloo- pig mislukt. De ambassadeurs Sjigemitsoe en Saito hebben geweigerd. Ook de vroe gere minister van buitenlandsche zaken, Arita, heeft zich niet beschikbaar gesteld. In politieke kringen meent men deze afwij zende houding te moeten wijten aan de op richting van het centrale bureau voor Chi na, dat een deel van de buitenlandsche po litieke leiding aan het departement van buitenlandsche zaken heeft onttrokken, Voorloopig behoudt prins Konoye a.i. de portefeuille van buitenlandsche zaken. LEIDEN. Geboren: Diederich Jan, z. van J. W. Filippo en L. P-eters. Gerard Jan Wij nand, zn. van J. G. Akkerman en J. H. M. Reijers. Willem Henri," z. H. W. F. v. d. Steen en M. H. v. Schravendijk. Hendri- ka, d. van C. van Rhijn en J. Fleur. Apo- lonia Elisabeth, d. van A. G. Silvester en A. H. Neuteboom. Gerardus Anthonius, z. van J. J. J. van Giezen en P. M. C. v. Fessum. Simon, z. van K. .v. Beek en J. M. v. Iterson. Johanna Cornelia Maria, d. van A. G. de Jeu en J. C. Zandvliet. Dirk Joseph, z. van H. J. v. Bohemen en J. v. Rossuni. Pieternella Jacoba, d. van D. Korpershoek en G. Kooien. Sijtje, d. van A. Duindammen N. de Monije. Margare- tha Alida, d. van A. F. Wijnands en H. C. J. Steenvoorden. Johanna Catharina, d. van J. Koster en J. v. d. Vlist. Jan, z. van F. v.'.d Vliet en J. v. d. Niet. Dirk, z. van D. Hus en W. A. Henny. Dirk Al- brecht, z. van J. Heemskerk en A. v. d. Sleet. Cornelis, z. van B. Verburg en A. Guijt. Pieter, z. van J. Versloop en J. Ketting. Jacobus Wilhelmus, z. van J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk. Sara Catharina, d. van G. A. Brandt en C. de Bruin. Overleden: H. A. Beij, m. 75 j. JAPAN GEEFT RECHT OP ZUIDZEE- EILANDEN NIET PRIJS TOKIO, 5 October (ANP.). De woord voerder van het ministerie van buitenland sche zaken heeft verklaard, dat indien Ja pan alle betrekkingen met den Volkenbond verbreekt, dit niet beteekent, dat het daar mede zijn mandaatrechten op de Zuidzee- eilanden prijsgeeft. Deze mandaten, aldus de woordvoerder, zijn niet aan Japan toe bedeeld door den Volkenbond, maar door de conferentie der vijf mogendheden te Pa rijs in 1919. Zij liggen derhalve buiten de bevoegdheid van Genève. JAPANNEEZEN MELDEN SUCCES. TOKIO, 5 Oct. (A.N.P.). Volgens Japan- sche berichten hebben de Japansche troe pen Joki, dat 40 kilometer ten Westen van Teian aan den spoorweg Kioekiang-Nant- sjang ligt, genomen. DE BETREKKINGEN TUSSCHEN PRAAG EN ROME PRAAG, 5 October (ANP.). Chval- kovsky, de nieuwe Tjechische minister'van buitenlandsche zaken, die tot dusverre ge zant te Rome was, zal vandaag worden ont vangen door graaf Ciano, met wien hij een onderhoud zal hebben over de Italiaansch Tsjecho-Slowaaksche betrekkingen, Mor- .genochtend zal hij per vliegtuig naar Praag vertrekken. NOG EEN TERECHTSTELLING IN DUUITSCHLAND BERLIJN, 5 Oct. (ANP.) De door het Volksgerechtshof wegens landverraad en voorbereiding tot hoogverraad ter dood -veroordeelde 27-jarige Wilhelm Sommer- feld uit Berlijn, is vanmorgen terechtge steld. Hij heeft bijna 11/2 jaar lang tegen belouning voor den buitenlandschen spion- nagedienst gewerkt en talrijke tegen de Duitsche weermacht gerichte opdrachten uitgevoerd. LEIDEN, 4 Oct. Groenten. Per 100 K.G.: Roode kool 1.203.90, Savoye kool 2.303.50, Groene kool 2.704.30, Boe renkool 1.50, Prei 1.803, Kroten, gek. 4—7, Uien 1.30—2.60, Peen 3.10—4, Spruiten 46, Sla 46, Druiven 18 28, Snijboonen 321, Stokboonen 621, Pronkboonen 36, Stamboonen ƒ818, Postelein 2—3, Spinazie 210, Toma ten A 4—5.40, id. B 4—5.60, id. C 4— 4.60, id. CC 4. Per 100 stuks: Andijvie 0.301.10, Komkommers 15.30, Bloem kool 1.504.60, Meloenen 529, Salade 0.301.80, Knolselderie 22.80. Per 100 bos: Kroten 0.901.20, Pieterselie 0,90, Radijs 0.400.90, Selderie 311, Uien 2.10—8.40. AMSTERDAM, 5 October. Vee. Aange voerd 18 nuchtere kalveren 712 per st. 246 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6465, zware varkens 6364, vette varkens 6162 ct. per K.G. slachtge- wicht. Overzicht: Vette kalveren geen aanvoer, (Groote Verzoendag), nuchtere kalveren maiige aanvoer, handel vlug en vaste prij- zijn. Varkens behoorlijke aanvoer, handel willig en dezelfde prijzen. WOERDEN, 5 October. Kaas. Aanvoer 318 partijen. Met rijksmerk -le kw. 26.50 28.50, id. 2e kw. 23.5025.50, zware tot 30. Handel matig. VOORSCHOTEN. 4 *Oct. Vrije veiling. Eieren 4.805.50, kuikeneieren 3.00 3.50 per 100 stuks. Konijnen 0.701.10. duiven, 0.100.14 per st. Zoete kaas 0.540.58. Leidsche kaas 0.440.48 per K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.313/4 Berlijn 73.60 Parijs 4.923/4 Brussel 31.08 Zwitserland 41.88 Kopenhagen 39 45 Stockholm 45.50 Oslo 44.35 New York 1.833/4 Praag 6.35

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3