De Na-Kaag Irot prachtig zeil- weer DINSDAG 4 OCTOBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 17 Cracks en nieuwelingen treden op den voorgrond Zaterdag en Zondag zijn op de Kager- plassen de najaarswedstrijden van de Kaag onder groote reelname en groote be langstelling gehouden. Zaterdagmiddag was het meer mooi dan zeilweer, maar de Zondag heeft veel vergoed. Op dezen eersten middag werd slechts één ronde gezeild. De uitslagen luiden als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen, 2. Plasland, st. M. Sanders. 3. An ja Ka- tinka, st. M. v. Breemen. 4. Loeng-Schën, st. W. v. Hattem. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey, 2. Duke, st. J. C. v. d. Velde, 3. Saenden, st. L. de Wit, 4. Hol land II, st. F. P. Bos, 5. Swan, st. H. Zui- derbaan. Regenboogklasse B: 1. Titia, st. F. Maas, 2. My Hobby, st. G. W. Ysselstyn, 3. Duck, st.vr. mej. P. Versluys. 12 M2. klasse: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta, 2. Spitsmuis, st. C. M. H. Nauta, 3. Hiphaan, st. H. J. J. v. Werkhoven. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. H. W. Borgerhoff Mulder, 2. Borreltje, st. ir. D. v. Veen, 3. Nauta, st. G. Key Jr. 16 M2. Friesche klasse: 1. Taling, st. D. v. Eysinga, 2. Windekind, st. C. J. v. d. Bas, 3. Cycloon II, st. J. v. d. Hoek, 4. Swanneblom, st. H. Offerman. Pampusklasse A: 1. Witte Raaf, st. P. Schieffer, 2. Windveer, st. L. v. Essen, 3. Ruiver, st. R. Reitsma, 4. Wildebras, st. M. Monde. Pampusklasse B: 1. 7 weiland, st. M. H. v. Hooff, 2. Zeepaardje, st. pro. ir. P. Landberg, 3. Spriet, st. J. M. G. Schrama. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Woelwatertje II, st. H. Fokker, 2. Hans, st. A. H. v. Vliet, 3. Black Magic, st. W. Stoutenbeek, 4. de Glipper, st. J. C. Tims, 5. Duikelaartje, st. A. H. Mastenbroek. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Meerkoet, st. vr. mej. L. Sieverts, 2. Doordrijver, st. K. Idema, 3. Hazenwind, st. J. C. Zaayer, 4. Hotsie-Tossie, st. vr. mej. N. v. Dieten. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Feja, st. A. W. Sijtthoff, 2. Waterbaby, st.vr. mej. J. S. Key, 3. Beroeboe, st.vr. mej. T. Bier. DE TWEEDE DAG. Na den kalmen inzet op Zaterdag, werd het Zondag een prachtzeildag. Er was wind in overvloed, want waar een gemid delde windkracht van 10 Meter per se conde hebben de zeilers in den afgeloopen zomer dikwijls verlangend uitgezien. Daarbij was het droog veelal zonnig weer, er was ruime deelname in de ver schillende wedstrijdklassen en er kon strijd geleverd worden. Zoo werd de tweede wedstrijddag der Na-Kaag een prachtig besluit van het sei zoen, waaraan de zeilers de prettigste herinneringen zullen bewaren. De ochtendwedstrijden vingen te 10 uur aan en wederom werd één ronde gezeild. Met het oog op den prachtigen wind had den de meeste klassen ook nu wel twee ronden kunnen zeilen. Een fout, welke verschillende zeilers reeds Zaterdagmiddag hadden gemaakt, maakten velen ook nu. Bij het terugko men n.l. werd door velen vergeten, dat de keerboei, even voor de finish gelegen, aan bakboord moest gehouden worden. Door den Zuid-Westenwind kwamen de schepen veelal beneden dezen boei terecht en enkelen verspeelden daardoor een goede plaats of zelfs een prijs. De uitslagen der ochtend wedstrijden Zijn: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, 2. Coppelstock, st. J .H. C. Sie verts, 3. Föhn, st. A. G. Sijthoff. Drakenklasse: 1. Drakula, st. W. H. v. Lienden, 2. Loeng-schën, st. W. v. Hat tem, 3. Plasland, st. M. Sanders. Regenboogklasse A: 1. Holland II, st. F. P. Bos, 2. Saenden, st. L. de Wit, 3. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey, 4. Duke, st. J. C. v. d. Velde. Regenboogklasse B: 1. Dotter, st. H. Kolff, 2. Godewind, st. V. Englebert, 3. Duck, st.vr. mej. T. Versluys, 4. My Hob by, st. G. W. IJsselstijn. 12 M2. Klasse: 1 Dinges, st. W. Nauta, 2. Spitsmuis, st. W. H. Nauta. Olympiajollenklasse: 1. Boreas, st. S. de Wit, 2 Foef, st. H. Nathan, 3. Daphna, st. H. Borgerhoff Mulder. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloop II, st. J. v. d.'Hoek, 2. Nelson, st. R. Alt, 3. Windekind, st. C. J v. d. Bas, 4. Swanne blom, st. H. Offerman. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Witte Raaf, st. P. Schieffer, 2. Wildebras, st. M. Monde, 3. Windveer, st. L. v. Essen, 4. Ruiter, st. R. Reitsma. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Zwei- land, st. M. H. v Hooff, 2. Spriet, st. J. M. G. Schrama, 3. Oppassertje, st. H. Stumpe. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Klaverdrie, st. J. D. v. Kampen, 2. Vagebond, st. Th. v. Helvert, 3. Hans, st. A. H. v. Vliet, 4. Woelwatertje II, st. H. Fokker, 5. Duike laartje, st. A. H. Mastenbroek. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Doordrijver, st. K. Idema, 2. Flying Fisch, st. K. Vol ker, 3. Sirene, st.vr. mej. B. v. d. Linden, 4. Springkikker, st. A. C. J. Reitsma, 5. Meerkoet, st.vr. mej. L. Sieverts. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Feja, st. A. W. Sijthoff, 2. Reward, st. N. Nijman, 3. Beroeboe, st.vr. mej. T. Bier. Rond het middaguur was het nog har der gaan waaien. De wind, meer naar het Zuiden geloopen, liep nu op tot 12 en 14 Meter per seconde, maar na de lunch was het toch weer iets minder. Niettemin achtten de meesten het raadzaam een of meer reven te maken, terwijl enkelen zelfs het zekere voor het onzekere namen, geen stukken wenschten te riskeeren op dezen laatsten Kaagdag en niet uitzeilden. De laatste race werd alzoo een der bes te van het seizoen. De uitslagen der middagwedstrijden zijn als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, Coppelstock opgeg. Totaal uitslag: 1. C. Vermaat 32 pnt., 2. J. H. C. Sieverts 25 pnt. Drakenklasse: 1. Drakula, st. W. H. v. Lienden, 2 st. R. Bliekman, 3. Loeng Schën, st. W. v. Hattem. Totaal-uitslag: 1. W. H. v. Lienden 39 pnt., 2. W. v. Hattem 24 pnt., 3. M. San ders 23 pnt Regenboogklasse A: 1. Holland II, st. F. P. Bos, 2. Saenden, st. L. de Wit, 3. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey, 4. Duke, st. J. C. v. d. Velde. Totaal-uitslag: 1. F. P. Bos 41 pnt., 2. W. Z. v. d. Mey 33 pnt., 3. L. de Wit 29 punten. Regenboogklasse B: 1. Godewind, st. V. Englebert, 2. Duck, st.vr. mej. P. Ver sluys, 3. Dotter, st. H. Kolff. Totaal-uitslag: 1. V. Englebert 31 pnt., 2. H. Kolff 28 pnt., 3. F. Maas 24 pnt. 12 M2. klasse: 1. Hjphaan, st. H. J. J. v. Werkhoven, 2. Spitsmuis, st. W. H. Nauta. Totaal-uitslag: 1. W. Nauta 37 pnt., 2. H. v. Werkhoven 31 pnt. Olympiajollenklasse: 1. Boreas, st. S. de Wit, 2. Daphnia, st. H. Borgerhoff Mul der, 3. Goesting, st. W. Ritman. Totaal-uitslag: 1. S. de Wit 39 pnt., 2. H. Borgerhoff Mulder 32 pnt., 3. H. Na thans 26 pnt. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloop II, st. J. v. d. Hoek, 2. Swanneblom, st. H. Of ferman, 3. Onrust, st.F. A. N. Stallinga, 4. Taling, st. D. v. Eysinga. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma, 2. Wildebras, st. M. Mon de, 3. Windveer, st. L. v. Essen, 4. de Steur, st. L. v. d. Steur. Totaal-uitslag: 1. P. Schieffer 41 pnt., "•SIGAREN WEER EEN NIEUW RECORD VAN RAGNHILD HVEGER. Thans 13 records op haar naam. Het Deensohe zwemfenomeen Ragnhild Hveger heeft blijkbaar het plan opgevat, cm alle wereldrecords, welke er zoo op de verschillende afstanden op de borstcrawl bestaan, op haar naam te brengen. Zondag tenminste heeft Ragnhild weer een wereldrecord, haar dertiende, ditmaal op den korten afstand van 390 yards op haar naam gebracht door dezen afstand in 3 min. 25.6 sec. af te leggen. Het oude record had Willy den Ouden in bezit met een tijd van 3 min. 27 sec. op 22 Juni 1935 te Dundee gevestigd. De Deensche zwemster heeft nu alleen de wereldrecords op de 100 yards, 100 Meter en 220 yards nog niet op haar naam ge tracht. Deze records worden gehouden door Willy den Ouden. In totaal bezit Denemarken thans 15 van de 26 wereldrecords waarvan Ragnhild 13. Ook Inge Soerensen is recordhoudster, ter- wel Ragnhild Hveger tot het behalen van het 4 X 100 Meter estafetterecord haar niet gering aandeel heeft bijgedragen. Negen werldrecords staan op naam van Neder- landsohe zwemsters, n.l. drie ten name van Willy den Ouden, twee van Jopie Waal- berg, twee van Nida Senff, een van Cor Kint en een van Iet van Feggelen. Verder zijn ook de Duitsche dames Han- ri Hoelzner en Martha ÉngfeldtGeneger wereldrecordhoudsters. 2. M. Monde 31 pnt., 3. R. Rietsma 30 pnt. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama, 2. de Bries, st. F. P. Schoenmaker, 3. Oppassertje, st. H. Stumpe Totaal-uitslag: 1. M. H. v. Hooff 36 pnt., 2. J. M. G Schrama 31 pnt., 3. H. Stumpe 19 pnt. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Woelwatertje II, st. H. Fokker, 2. Klaverdrie, st. v. Kam pen, 3. Duikelaartje, st. A. H. Masten broek, 4. de Glipper, st. J. C. Tims, 5. Black Magic, st. W. Stoutenbeek. Totaal-uitslag: 1. H. Fokker 45 pnt., 2. v. Kampen 40 pnt., 3. A. H. v. Vliet 32 pnt., 4. A. H. Mastenbroek 23 pnt. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Sirene, st.vr. mej. B. v. d Linden, 2. Doordrijver, st. K. Idema, 3. Flying Fish, st. K. Volker, 4. Springkikker, st. A. C. J. Reitsma. Totaal-uitslag: 1. K. Idema 39 pnt., 2. mej. B. v. d. Linden 35 pnt., 3. mej. L. Sieverts 31 pnt., 4. K. Volker 29 pnt. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Reward, st. N. Nijman, 2. Lucky Rascal, st. D. v. Eek, 3. Feja, st. H. W. Sijthoff. Totaal-uitslag: 1. A. W. Sijthoff 39 pnt., 2. N. Nyman 31 pnt., 3. mej. T. Bier 21 pt. DE NA-BRASEM. De naj aars wedstrijden van de Zeilver- eeniging „Braassemermeer", de Na-Bra sem geheeten, zullen Zaterdag en Zondag 8 en 9 October op de Braassemermeren worden gehouden. Uit het katholieke kamp FRAAIE ZEGE VAN S. J. C. OOK V. V. L. WINT, TEYLINGEN SPEELT GELIJK. Lisse en V. E. P. verlieszen. de S. J. C.'ers en een afgemeten voorzet van Ruigrok kopt Groenewoud keurig in (36). De verdere strijd blijft op volle toe ren draaien en in de laatste minuut draait er bij geluk nog een hooge bal van v. d. Linden in het S. J. C.-doel en met een ver diende 64 komt S. J. C. voor de derde maal uit het strijdperk in deze competitie met een overwinning. D. O .S. R.—T. Y. B. B. 1—7. De wind in de zeilen. Ben fraaie kiek ven de Zaterdag en Zondag gehouden .Na-Kaag"-wedstrijden, waar de deelnemers over gebrek aan wind niet te klagen hadden De resultaten van de clubs uit de omge ving vindt men in bovenstaand reeds ver meld. Ter ruimte-besparing moeten we met deze korte vermelding dezen keer vol staan. Volgende week beginnen we voorgoed. Dan volgen ook geregeld weer de compe titiestanden. De uitslagen. Zuid Lie klasse: KerkradeWau- bach 0—0; RKNAC—RKVVL 2—3; Sittard- sche BoysKimbria 22; PalemigLaura 1—4; Valkenburg—RKONS 3—1. Zuid II le klasse: Brabantia Schenndel 20; MuloBest Vooruit 23; RKTWVenlosche Boys 44; Bwaluw SVB 52. WilhelminaEendracht 31. Oost le klasse: VDZ—Vosta 12; ^ogido—NEO 6—0; Quick—SDOUC 7—1; AltiorLobitsche Boys 31; Achilles Grol 4—1. West I le klasse: VVZNEA 31; EMMFortitudo 14; De MeerHMS 32 GVO—Wilskracht 1—2; West II le klasse: LeonidasSpar taan 20; ExcelsiorSJC 46; Onze Ge zellen—DHL 1—1; DO SRTYBB 1—7. 2e klasse A.: Santpoort IIVitesse 1—3; OIV—BSM 3—3; Lisse—DSSH 2—3; ADOTeylingen 2 e klass e B.: GDA—VVP 2—3; DONK VEP 6—2; VVL—Graaf Willem 2—1; WilhelmusAeolus 13; St. Lodewijk Oliveo 64. EXCELSIOR—S. J. C. 4—6. De toch niet gemakkelijke opgaaf wat de S. J. C.'ers in Schiedam zouden prestee- ren, werd nog moeilijker nu tijdens dezen wedstrijd een hevige en hinderlijke wind dwars over het veld stond, een factor, waaruit men van allerlei verrassingen kon verwachten. De Noordwijkers hebben zich echter op goede wijze hierdoor been ge slagen en met een goed 'sluitend spel iets waaraan de Schiedammers niet kon den tippen, hebben zij een verdiende overwinning meegebracht en waar dit de derde in successie is, mogen wij die resul taat rustig betitelen „als een zeer goede inzet" van de competitie. Als te twee uur begin wordt aangekon digd, brengt Excelsior, dat iets voordeel van den wind had den bal aan het rollen, de S. J. C.'ers'nemen direct het leer over en enkele harde schoten juist langs het gastendoel gaven ons direct den indruk, dktde thuisclub het dezen middag niet gemakkelijk zou hebben. De Excelsior- spelers beantwoordden de felle aanvallen met een snellen tegenaanval, doch het goed schot gaat via le deklat over. Dan ko men de S. J. C.'èrs weer aan het woord en met moeite wordt hun verrassende aanval tot hoekschop verwerkt. Deze goed geno men kopt Groenewoud onberispelijk in (01). Na 5 min. spelen. De S. J. C.'ers blijven veelal het tempo aangeven en ko men steeds gevaarlijk voor het gastendoel, waar verdediging en keeper alles in het werk stellen om het scoren te verhinde ren, waarbij het hun niet aan geluk ont brak. De thuisclub gooit er een schepje op ir.et het resultaat, dat de aanvallen zich meer wisselen, v. Lingen probeert het nu met enkele verrassende schoten, maar de S. J. C.-keeper liet zich niet meer over bluffen en keert op sublieme wijze het gevaar. De Noordwijkers blijven bij dit al een beter spel vertoonen dan hun gasthee- ren en na 26 min. spelen kogelt Groene woud 02 onhoudbaar in de touwen. Tcch ziet Excelsior zijn volhouden beloond, als van Lingen 6 min. voor rust een o. i. houd baar schot inzet (12). Met dezen stand kwam rust. Na de thee komen de Schiedammers met geweld opzetten, Hoogervorst brengt ech ter zooveel inspiratie in de verdediging, dat zij dezen druk gemakkelijk doorstaan en spoedig zet de puike halflinie den aanval weer aan het werk en met een vliegend schot deponeert Groenewoud 13 achter den gastenkeeper. Vanaf den aftrap trach ten de zwarthemden den S. J C.'ers te ver rassen, allen zijn echter op hun qui vive, doch door een aangeschoten handsbal in het doelgebied, verkrijgt Excelsior een elfmeterschop, welke Prein in 23 omzet. De te zware straf werkte gelukkig niet de- primeerend op de S. J. C.-ploeg, want direct trekken zij weer ten aanval en C. v. d. Berg bsluit met een hard schuivend schot in te zetten (24). Met dezen voor sprong blijft S. J. C. het spel beheerschen en bij een moeilijke situatie komt de Ex- celsior-verdediging zoo in de knel, dat zij zelf 25 over de doellijn heenbrengt. Nog gaven de Schiedammers zich niet gewon nen en hun optimisme wordt beloond als v. Lingen 35 weet in te zetten. Goed voor beeld doet goed volgen! Zoo dachten ook De Haarlemmers een klasse sterker ondanks him tijdelijke numerieke minderheid. De opstelling is als volgt: D. O. S. R.: Doel J. de Koning. Achter: P. de Koning en L. Hoogenboom. Midden: J. Rietbroek, J. Turk en H. Turk. Voor: Akerboom, v. Es. v. Velzen, van Hameren en Rodewijk. Scheidsrechter: Holterhues. T. Y. B. B.: Doel: Metten. Achter: Assendelft en Smit. Midden: Gerrits, Kluiskens en J. Snoeks. Voor: v. Berkel, B. Snoeks, Hunneker, Vessies en v.. d. Drift. Met den wind in den rug zwerft de DOSR-voorhoede direct al voor het doel der Haarleinsche tegenstanders, Rodewijk lost een schuiver vanaf de linkervleugel. Op de zeer gevaarlijke rechtervleugel bou wen de Yellow-blacks dan een serie mag- nifiekè aanvallen op, zóó uiterst snel, dat hun tegenstanders als het ware stilstaan. Zichtbaar zijn de Veenders even de kluts kwijt, maar spoedig herstellen zij zich, waar door een tijd lang het evenwicht blijft ge handhaafd. Snel wisselen de kansen. Als opeens de gevaarlijke Hunnekear alileen is doorgebroken zet de DOSR-rechtsback hem op het moment van schieten de voet dwars, waardoor een zeker doelpunt wordt voor komen. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied vermogen de Veen ders ondanks een handige manoeuvre niet in een doel punt om te zetten. Het wil niet gelukken en reeds zien we in de DOSR- aanvalslinie de eerste verschijnselen van individueel spel, geïnspireerd door raad gevingen van supporters. Ongeveer een kwartier vóór half-time zwenkt van Ber kel vanaf de vleugel pijlsnel naar binnen; z'n schot veroorzaakt een doelworsteling, waarbij TYBB op fortuinlijke wijze de leiding neemt (01). De nieuwe eerste klassers ontwikkelen hierop een zeer vu rig spel, dat de stand vlak voor de rust nog gelijk maakt. Wanneer Akerboom bij de cornervlag is vastgeloopen, lijkt een goede kans verloren te zijn. Maar dan komt v. Es hem te hulp, wringt zich onweerstaan baar naar voren en via de paal scoort hij een fraai doelpunt. (11). De tweede helft is nog geen minuut oud, als de linksbinnen van TYBB een harde kopbal inzendt, die op onverklaarbare wij ze onder den vallenden DOSR-keeper door in hett doel verdwijnt. (12). De Veensche club is onfortuinlijk, als Rodewijk een zuiver gericht schot boven op de doellat deponeert. Er kan nu nog alles gebeuren en het gaat er meer om aan welke kant het volgende doelpunt komt. In een periode nu, waarin DOSR fel aan valt, beslissen de Haarlemmers met een onverwacht doelpunt den strijd. Het wa pen van de snelheid blijkt het scherpste te zijn. Nog even reageert de thuisclub op de nieüwe tegenvaller, maar dan is het afge loopen en het individueele spel maakt een einde aan elke kans op eenig succes. Der gelijk spel moge tegen vroegere minder geroutineerde tegenstanders al eens voor- deelig geweest zijn, tegen de verdedigings muur van een goede eerste klasser is hiermee niets te bereiken. Met groote re gelmaat voeren de geelzwarten in het ove rige tijdsbestek de score op tot 71, waar bij nog eenmaal geholpen door één der DOSR-verdedigers, die in eigen doel plaatst. Wederom is gebleken, hoe moeilijk de lste klasse wedstrijden zijn. Ze eischen een grot vertrouwen en een vooropgezette tak- tiek, volgehouden juist in de moeilijkste omstandigheden; bovendien een voortref felijke lichamelijke conditie. V. V. L.—GRAAF WILLEM 2—1. Het eerste eilftal heeft een zwaren wed strijd achter den rug. Het speelde tegen Graaf Willem en won met 21. Even half drie stelden de beide elftallen zich op onder leiding van den heer W. Schimmel. Reeds direct werpen beide elf tallen zich fel in den strijd. Als er circa 10 min. gespeeld is weet de linksbinnen van Graaf Willem het eerste doelpunt te ma ken (01). Het spel gaat dan gelijk op, doch voor de rust weet V. V. L. gelijk te maken, Uit een mooien voorzet van P. Ham weet N; Stikvoort den stand op ge lijken voet te brengen. (11). Na de thee profiteert Graaf Willem van den wind, maar veel kansen loopen op corner en hoog over schieten uit. A. Ham weet vijf min. voor het einde het winnende doelpunt voor V. V. L. te scoren. (2—1). De a Junioren hebben het er slecht af gebracht tegen St. eBrnardus. Zij lieten zich met 70 nederlaag naar huis sturen. De b Junioren brachten het er beter af zij wisten te winnen van Nic. Boys a met 4—1. Denken de leden aan de jaarvergadering op Woensdag a.s. 7.30 uur groote zaal. De stille leden zijn ook van harte welkom.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 17