OMGEVING ZATERDAG 1 OCTOBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGELUK BIJ HET SCHOONMAKEN VAN EEN MITRAILLEUR Dertien|arig meisje, dat voor het wapen was gaan zitten, gedood De soldaat gearresteerd Een ernstig ongeluk heeft gistermid dag onder de bewoners van Zalk bij Zwolle en de daar gestationneerde mi litairen schrik en ontsteltenis gebracht. De dertienjarige Jentje Bultman werd door een schot uit een mitrailleur in het hart getroffen en was op slag dood. Het meisje, dat uit Zalk afkomstig was, fietste met twee vriendinnen over den IJseldijk bij Zwolle. Zij zagen daar een soldaat, den twintigjarigen dienstplichti ge B. S. uit Kampen, behoorend tot het tweede bataljon van het twintigste regi ment infanterie te Zwolle, bezig met het schoonmaken van een mitrailleur. De meisjes gingen vóór den loop van den mitrailleur in het gras zitten en zagen toe, hoe S. de doos van den mitrailleur opende en olie uit den bak haalde en het wapen smeerde. Op een bepaald oogenblik schijnt S. al leen nog maar gedacht te hebben, dat hij door de veer te spannen het wapen moest afschieten. Daarbij vergewiste hij zich niet, of het ongeladen was. Hij haalde den trek ker over, een schot ging af, dat Jentje Bult man doodelijk in het hart trof. Vol ontzet ting holden de beide andere meisjes weg. S., die hevig ontsteld was, dekte het stof felijk overschot van het meisje toe en meldde zich vervolgens, geheel van streek, bij zijn commandant. Hij werd terstond gearresteerd en na verhoor door den batal jonscommandant in de marechausseeka zerne te Wezep ingesloten. Het lijk van het slachtoffer en de mi trailleur zijn in beslag genomen. Het gebeurde heeft later op den dag nog een ongeval ten gevolge gehad. Twee auto's, in een waarvan een militaire arts was gezeten, die naar de plaats van het ongeluk ging, kwamen op den dijk met elkaar in botsing. Beide auto's werdeh zwaar beschadigd. DRIE KINDEREN UIT ééN GEZIN DOOR AUTO AANGEREDEN. Een meisje gedood, de anderen zwaar gewond. Gistermiddag is op den rijksweg te Cas- tricum een ernstig ongeluk gebeurd, waar- itij een meisje, leerling van de vierde klasse der R. K. meisjesschool aldaar, het leven verloor en twee andere kinderen ernstig werden gewond. Drie kinderen uit het gezin van den heer S., een broertje en twee zusjes, begaven zich als gewoonlijk op één fiets van school naar huis. De jongen, die het rijwiel be stuurde, reed door nog niet geheel ong*- helderde oorzaak, slingerend over den weg Hij maakte een zwenking juist toen een vrachtauto uit Beverwijk naderde. Hoewel de chauffeur alle pogingen aanwendde om een aanrijding te voor komen, kon hij hierin niet slagen De kinderen werden door de auto gegre pen en tegen den grond geslingerd. De gevolgen waren zeer ernstig. Een van de twee meisjes was onder den wagen geraakt en had een wiel over het hoofd gekregen. Het kind was op slag dood. De twee andere kinderen bleken ernstig gewond. Spoedig was geestelijke en geneeskundige hulp aanwezig. Een der kapelaans diende het overreden meisje nog het H. Oliesel toe. Het lijkje werd bij de in de nabijheid wo nende grootmoeder binnengedragen. Twee geneesheeren verleenden aan de beide ernstig gewonden geneeskundige hulp; daarna werden zij in ernstigen toestand naar het St. Elisabeth-gasthuis te Alkmaar overgebracht. Het politie-onderzoek wees uit, dat de chauffeur van de vrachtauto aan het onge luk geen schuld had. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Op slag gedood bij een botsing met een auto. Op den hoek van de Laan van Beek er RoijenArnhemsche Boven weg te Zeist, heeft naar het „U.D." meldt, een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een op eerstgenoemde laan in de richting Wouden berg rijdende auto en een op den Arnh. Bo ven weg in de richting Zeist rijdende motor. De motorrijder, de 31-jarige O., horloge maker te Wamel, die op weg naar Hilver sum was, voor een bezoek aan zijn verloof de, sloeg over de motorkap. De man, die hevig bloedde, bleek op slag gedood. Het lijk is in beslag genomen. Een half uur voordat bovengenoemd vreeselijk ongeluk plaats had, had onge veer op dezelfde plaats een aanrijding tus schen twee elkaar passeerende auto's plaats, waarvan een ook juist een motorrijder in haalde, waarvoor te weinig ruimte was. De wagens, waarvan er een moest worden weggesleept, liepen veel schade op. De bestuurders kwamen er met enkele ver wondingen af. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. De bestuurder en een wielrijdster gewond. Op den hoek van <jten Brediusweg en de Eilderdijklaan te Bussum is de automobi list K. uit Naarden, toen hij wilde uitwijken voor een vrachtauto, die uit de Bilderdijk- laan kwam, over den kop geslagen. Hij liep een ernstige hoofdwonde op en is naar de Majellastichting vervoerd. Een wielrijdster, mevr. van Ingen uit Bussum, die, op het fietspad reed, is door de auto geraakt en tegen den grond geslingerd. Zij brak een neusbeen en kreeg ook nog lichte verwon dingen in het gelaat, zoodat ook zij naar de Majellastichting moest worden vervoerd. AUTO TEGEN TRAILER GEBOTST Donderdag zouden de wielrenners A. van Amsterdam en de bekende renner Gerrit van der Ruit, deelnemen aan de wieler wedstrijden te Bergen op Zoom. Deze wed strijden werden wegens den regen afgelast. Op den terugweg naar huis hadden beide renners en eenige hunner familieleden plaats genomen in de auto van v. d. Ruit. Tusschen Bergen op Zoom en Wouw slipte de auto door de gladheid van den weg en kwam in botsing met een trailer, die van tegenover gestelde richting kam. De auto werd totaal vernield, mevr. van der Ruit brak een arm en de overige inzittenden kwamen er met lichte kwetsuren en den schrik goed af. RAADSELACHTIG AUTO-ONGELUK TE DEVENTER. Gisteravond laat is te Deventer een raad selachtig auto-ongeluk gebeurd waarbij ver moedelijk een thans nog vermiste militair is verdronken. Een militair vrachtvoertuig, behoorende tot de motorbrigade, reed op den Singel bij het ziekenhuis te Deventer, wellicht door de duisternis misleid, van de hooge weg berm af in de diepe gracht. Van de vier inzittenden wisten drie zich zwemmende te redden. De vierde, de be stuurder, wordt sedert het ongeluk ver mist. Te ongeveer middernacht was het voer tuig op den wal getakeld, doch men \ond den vermiste ook toen nog niet. Er wordt thans in de gracht gedregd. Intusschen is de mededeeling ontvangen, dat een militair doornat en zeer ontdaan van de schrik, kort na het ongeluk moet zijn weggeloopen. Dit kan de gezochte ge weest zijn. Zekerheid heeft men hierom trent echter niet. GOEDERENTREIN UIT DE RAILS GELOOPEN. Hedenmorgen te ongeveer half acht is de locomotief van een goederentrein, bij het binnenloopen van het Weesperpoortstation te Amsterdam, doordat de remmen niet krachtig aansloegen doorgereden en met zooveel vaart tegen het stootblok gereden, dat de beide achter de locomotief gekop pelde goederenwagens werden opgedrukt en uit de rails gelicht, waarbij de voorste buffers van den eersten wagon onder de buffers van de locomotief schoven, terwijl de achterste buffers in den wand van den tweeden wagon drongen en daarvan de onderste planken versplinterden, met het gevolg, dat de voorbuffers van den twee den wagon afbraken. De materieele schade bleef dus tot een minimum beperkt. Nadat de overige wagons waren losgekoppeld en weggereden en de goederen uit de beide beschadigde wagons waren gelost, kon men deze wagons weer in de rails brengen, waarmee men tegen tien uur gereed was. Aangezien het ongeval geschiedde bij het stootblok nog voor het derde perron, ver oorzaakte het geen stagnatie in het trein verkeer. Het stootblok zelf werd nagenoeg niet beschadigd. DE KINDERVERLAMMING. Te Oudewater is wederom een geval van kinderverlamming geconstateerd. Het be treft hier een ruim 11/2-jarig meisje, dat naar het van Iterson Ziekenhuis te Gouda is overgebracht. In totaal zijn thans te Oude water drie gevallen geconstateerd, waarvan een met doodelijken afloop. DOOR JUSTITIE GEZOCHTE BANK DIRECTEUR MELDT ZICH AAN. Van verduistering verdacht. Eenigen tijd geleden is een 54-jarige ad vocaat en procureur te 's-Gravenhage, mr. H. V. W., die ook directeur is geweest van een bankinstelling, waarvan verluidde, dat zij indertijd in relatie had gestaan tot het Barmat-concern, in financieele moei lijkheden geraakt en failliet verklaard. In verband met dit faillissement viel ook de verdenking op mr. v. W., dat hij zich aan fraude had schuldig gemaakt. Toen de offi cier van Justitie een onderzoek deed in- stelle naar het optreden van mr. Van W. als directeur, bleek de advocaat plotseling verdwenen te zijn, met het gevolg, dat het ingestelde onderzoek geen voortgang kon hebben. Later bleek, dat mr. Van W., zich naar het buitenland had begeven. Dezer dagen is hij nu in ons land teruggekeerd en heeft zich eigener beweging gemeld bij den sub stituut-officier van Justitie, mr. S. N. Hoekstra. Het schijnt, dat mr. v. W. zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering ten nadeele van cliënten. Nadat hij eerst door allerlei speculaties zijn eigen geld had verloren, heeft hij ten slotte gepoogd zich te redden door geld van anderen, dat hij onder zijn berusting had, te gebruiken. Ofschoon nog moet worden nagegaan, welk een omvang deze malversaties hebben ge had, is de aanvankelijke indruk, dat zij vrij beperkt zijn gebleven. Op last van den officier van Justitie is mr. Van W. opgesloten in het Huis van Bewaring. Hij heeft zich gewend tot mr. J. F. A. van der Heyden om als zijn raads man op te treden. >»Tel." LEIDSCHENDAM Volksbond. In de vergadering is mede deeling gedaan o.m., dat het bestuur een conferentie heeft gehad met het Hanze be stuur om enkele levensmiddelen-prijzen voor werkloozen iets te verlagen; hieraan kan en mag echter niets gedaan worden, toch wilde de voorzitter van de Hanze dezen winter wel iets in het leven roepen, n.l. het „Pondenstelsel", wat behelst, dat de Standsorganisaties een beroep doen op alle Katholieken iets te geven voor de werkloozen, doch alleen in natura; dit zal dan onder de werkloozen verdeeld worden. Verder geschiedt mededeeling betreffen de een vergadering tot het oprichten van een kook- en naaicursus en be treffende het te werk stellen van werkloozen aan de werkzaamheden aan de Smidssloot. De heer J. de Langen brengt een keurig verslag uit van de centrale vergadering te Haarlem. Op 2022 November zullen de Bonds- feesten worden gehouden. De werkloozen worden er aan herinnerd, dat eiken eerste Dinsdag van de maand door dein geeste lijken adviseur een conferentie zal worden gegeven in het Patronaat des middags te 2.30 uur, waarop verschillende onderwer pen zullen worden behandeld. NOORDWIJKERHOUT JONGETJE DRONK NATRON-LOOG. Het 2 1/2-jarig zoontje van den heer T. alhier heeft hedenmorgen op een weiland van den heer D. gedronken uit een flesch natron-loog, welke daar lag om de melk kannen te ontsmetten, daar het vee mond en klauwzeer heeft. Het ventje, dat hevige pijnen leed, is naar de Mariastichting over gebracht. Fancy fair. Op Vrijdagavond 21 Oct. a.s. zal de jaarlijksche fancy fair geopend worden ten bate van de armen der St. Jo zefparochie. Deze fancy fair wordt voort gezet Zaterdag en Zondag 22 en 23 Oct. Aan deze fancy fair is een loterij verbon den, waarvoor de loten dezer dagen zullen verkocht worden. Een goed succes toege- wenscht! Verduisteringsproef. Vrijdagavond zat Noordwij kerhout in het duister. Om half 8 werd begonnen met een verduisterings proef. Het luchtgevaar werd aangekondigd door een sirene van het St. Bavo-Gesticht en het wijken van het gevaar door klokge lui. De proef mag als uitstekend geslaagd genoemd worden. Op het geheele dorp was geen enkele straat of het was er donker. Alleen in de buitenwijken «ontbrak het op sommige plaatsen aan medewerking. SASSENHEIM Geboren: Rudolf Martinus Cornelis z. van H. L. van der Horst en van G. Ha ver. Margaretha Elisabeth Catharina, d. van H. Weijers en van A. Th. Elstgeest. Cornelia Johanna, dr. van H. van Bladel en van J. van der Sleet. Hendrika Wil- helmina Maria, dr. van C. J. Wolvers en van M. J. Hoogervorst. Gerarda Luber- ta Maria, dr. van A. van der Berk en van H. M. L. Damen. Leonardus Maia zn. van P. J. den Hollander en van J. C. van Koert. Ondertrouwd: P. Warmerdam, 24 j. en A. J. Verbeij, 21 jaar. Getrouwd: M. Hermans, 24 j. en A. J. Rotteveel, 22 j. J. A. Rotteveel 26 j. en M. F. Witteman 27 j. Overleden: A. E. M. Hoogervorst, 4 maanden. C. Kulk, 76 j., weduwe van D. H. Bosma. Gevestigd: F. Koster, van Hochneu- kirch (D). A. Kühn, van Lisse. J. M. D. Rombach, van 's-Gravenhage. A. C. M. Verhaar, van Utrecht. J. C. van den Burg, van Leiden. C. M. A. Janssen, van Rijswijk Z-H. Vertrokken: A. J. Rotteveel, naar Noordwijk. J. van der Wilden en gezin, naar Voorhout. W. Oudshoorn, naar Zaandam. J. de Ree, naar Schalkhaar. N. Beumer en gezin, naar Bennebroek. N. van den Bosch, naar Den Haag. VOORSCHOTEN Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer W. F. van Spronsen slaagde aan de stads- kweekerij te Amsterdam voor het examen eerste knecht bloemisterij. Het examen werd afgenomen namens het hoofdbestuur der Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. Hulpverleening. Voor den spoedcursus voor 'hulpverleening bij gas- en bomaan vallen hebben zich ongeveer 250 dames aangegeven, waaronder een 80-tal, die lederen avond een cursus kunnen volgen. Gisteravond is met het geven van onder richt voor de docenten aan enkele groepen regonnen en zoo spoedig mogelijk krijgen clc overige dames, die slechts enkele avon den per week vrij hebben, een oproep om een cursus te volgen. Damwedstrijd. Voor de bordenwed- otrijd van de damvereeniging „Voorscho ten" werden de volgende partijen gespeeld: J. C. de GraafJ. Zuiderduin 02 W. van MullingenW. Vis 02 M. de BroederG. v. d. Lee 20 J. ZuiderduinM. de Broeder 20 De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond te 8 uur onder voorzitter schap van den burgemeester mr. J\ W. Peek. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke ge bed werden de notulen gelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna geschiedt de voorlezing van een aantal ingekomen stuk ken houdende goedkeuring van besluiten door Ged. Staten. Aan de N.V. de Geruisch- looze -weg te Heemstede wordt onderhands opgedragen de verbetering van een gedeel te van den Dorpsweg. Het verzoek van de vereeniging „Het Groene Kruis" om verhoo ging van de subsidie wordt verwezen naar de volgende vergadering, waarbij de be grooting 1939 zal worden behandeld. In handen van de commissie voor Ge organiseerd Overleg wordt gesteld het ver- zoe van deai R.K. Bond van Overheids personeel om over te gaan tot wijziging van de Kindertoeslagregeling voor alle ambtenaren en beambten. Aan J. J. de Jong wordt overeenkomstig zijn verzoek en op grond van artikel 13 der L.O. Wet een tegemoetkoming uit de Gemeentekas verleend. Naar aanleiding van het ver zoek van het bestuur van chr. school te Nieuwe Wetering om medewerking, inge volge art. 72 der L.O. Wet voor betegeling van de speelplaats merkt de heer Verwey op, dat de op de aanvrage betrekking heb bende stukken niet ter inzage hebben ge legen. Hoewel spreker van twee personen inlichtingen mocht vernemen waren deze met elkander in strijd. De heer Verwey stelt het daarom op prijs voor het vervolg volledig inzage van de stukken te ontvan gen. Voorzitter leest een schrijven van Ged. Staten voor, waaruit blijkt, dat er de Re geering en bij voormeld college geen be zwaar bestaat de speelplaats achter der chr. school te betegelen, mits het te betegelen oppervlak beperkt wordt tot ongeveer 165 M2, welke oppervlakte als speelruimte voor 66 leerlingen voldoende moet worden ge acht. Het beschikbaar te stellen bedrag zou in verband hiermede met rond 500. kunnen worden teruggebracht. Naar aan leiding hiervan stelt voorzitter voor de gevraagde medewerking te verleenen. B, en W. zullen na de beslissing met het school bestuur nader in overleg treden omtrent de wyze van uitvoering. Comform dit voor stel wordt besloten. Aan J. Geluk wordt overeenkomstig zijn verzoek in verband met ziekte van zijn zoon restitutie van schoolgeld verleend. Tot slot wordt tot controleur der steun- verieening vermakelijkheidsbelasting voor het tijdvak 1 Octobar tot en met 31 Dec. 1938 benoemd J. A. Ooude Veldhuis, die met ingang van 1 October tot onbezoldigd gemeente-veldwachter is aangesteld. De luchtbescherming. Vervolgens brengt voorzitter ter sprake de luchtbescherming. Hoewel op de ont werp begrooting 1939 een bedrag is uit getrokken van 485.voor aanschaffing van eenige noodzakelijke hulpmiddelen is dit bedrag vooral onder de huidige omstan digheden ten eenemale onvoldoende om den dienst op een behoorlijke wijze te doen functionneeren. Het luchtboschermingsplan is thans goedgekeurd, zoodat wil de afdee- ling Alkemade haar taak naar behooren vervullen een grooter bedrag beschikbaar dient te worden gesteld. Het komt spr. daarom gewenscht voor de totale kosten voor deze uitgestrekte gemeente te bestrij den uit een aan te ganen geldleening en de leening af te lossen in 10 jaar. Spr. stelt den raad voor een principe-besluit dien- overeenkomst te nemen en aan Ged. Sta ten te vragen een crediet, bemoodigd voor dezen dienst goed te keuren, waarna het WASSENAAR WIELRIJDSTER AANGEREDEN EN ZWAAR GEWOND. Hedenmorgen omstreeks half acht had op de hoek Schoolstraatvan Zuylen van Nijeveltstraat een aanrijding plaats, waar- by een wielrijdster zwaar gewond werd. Ter plaatse in de van Zuylen van Nije- veltstraat reed Th. J. V. uit Zoetermeer met een met zand geladen vrachtauto in de richting van den Rijksstraatweg, toen vanuit de Schoolstraat de 14-jarige wiel rijdster de R. kwam. De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen en het meisje werd tegen den grond geslingerd, waar zij hevig bloedend bleef liggen. Nadat Dr. Hubbeling de eerste hulp had verleend, is zij overgebracht naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Leiden. ZOETERMEER R.K. Kinderuitzending. Woensdagmid dag zijn de 4 kinderen, welke door de ver eeniging naar de koloniehuizen te Boxtel en Eersel waren uitgezonden, van daaruit teruggekeerd. Het was voor het bestuur een groote vreugde te zien, toen de kinde ren in Gouda uit de trein stapten, hoe flink en gezond ze er allen uitzagen. In de auto, welke bestuur en kinderen naar Zoeter meer bracht, vertelden zij al spoedig hoe veel zij gegroeid waren. De officieële rap porten wijzen het trouwens ook uit, welke resultaten behaald zijn. Wie beschrijft ech ter het vreugdevol weerzien tusschen ouders en kinderen. Zij waren gelukkig hun kinderen na 6 weken zoo gezond terug te mogen zien. Katholieken van Zoeter meer, binnen korten tijd zullen wy weer bij u aankloppen, om u de noodige steun te vragen, voor volgend jaar wederom een aantal kinderen uit te zenden. Stelt u VAN ALKEMADE juiste' bedrag im /le eerstvolgende verga dering aan den raad ter voteering zal worden voorgelegd. Aldus wordt met alg. stemmmen besloten. Natrum-verlichting is duur. In de behandeling komt de voorloopige vaststelling gemeente-rekening 1937. Voor zitter leest het rapport van de commissie voor deelt naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen mede, dat uit de mandaten zelve reeds blijkt, voor welk doel de uit gaven zijn gedaan. Spr. zal trachten de nota's nog duidelijker te laten omschrijven. Omtrent de gemaakte opmerkingen om trent de billijke verdeeling der uit te voe ren werken en leveranties onder de daar voor in aanmerking komende gemeente naren deelt spr. mede, dat B. en W. zoo veel mogelijk trachten de werken en leveranties zoo billijk mogelijk te ver- deelen. Inzake de zeer hooge uigaven voor Natrium-verlichting, alsmede het hooge stroomverbruik merkt spr. op, dat alleen op markante plaatsen Natrium-verlichting is aangebracht. Het ligt geenszins in de be doelingen van B. en W. een algemeene Na trium-verlichting in te voeren. Hoewel de kosten belangrijk hooger zijn dan de ge wone lampan staat tegenover, dat de lampen een veel grootere levensduur heb ben, terwijl het stroomverbruik belang rijk lager is dan bij gewone lampen. De heer Heemskerk maakt de opmerking, dat de Natrium-lamp bij de bruggen uitste kend voldoet. De heer Van Ruiten als lid dei* commissie deelt nog mede, dat hem uit de Rekening is gebleken, dat juist aan een leverancier, die 5 ct. hooger in uurloon is het meeste werk is gegund. De heer Van 't Hart deelt nog mede, dat et/n Natrium- lamp kort na de aanschaffing reeds defect was, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze lamp geheel gratis door een ander is vervangen. De rektining wordt hierna is steming ge bracht en voorloopig vastgesteld onder- aanteekening, dat de beide wethouders zich van stemming hebben onthouden. De gemeente-begrooting voor 1939 wordt aangeboden en an handen gesteld van de commissie om rapport. Onder den hamer gaan vervolgens door een 3-tal wijzigen van de begrooting voor 1938a Voorts besluit de raad neg met alge- meene stemmen tot aanvaarding van een voorschot groot 38.600.voor uitvoering van bestratings en beschoeiïngswerken in het Zuiden van Roelofarendsveen met steun vain het Werkfonds. Het bestek, ai- dus de voorzitter is bijna gereed en B. en W. zullen alles in het werk stellen om de uitvoering zooveel mogelijk te bespoedigen. Aan J. Geluk en E Koek wordt over eenkomstig voorstel van B. en W. weder om een 2-tal woonhuizen verhuurd. Bij het voorstel tot aankoop van een perceel grond doet voorzitter eenige vertrouwelijke mededeelingen, waarn a met algemeen e wordt besloten tot aankoop van een per ceel dijkgrond gelegen te Roelofarends veen in den Googerpolder voor de som van 3000.—. Bij de rondvraag vestigt de heer Pen- nings de aandacht op den provincialen weg m verband met de vele klachten, in gekomen van bestuurders van rijtuigen, dat de geteerde oppervlakten zoo glad zijn, dat de paarden zeer moeilijk op den weg kunnen blijven. Enkele veehouders heb ben dan ook reeds schade aan hun voertuig gekregen. Voorzitter zegt toe zich tot de Prov. Waterstaat te wenden. Vervolgens wyst de heer Heemskerk nog op den slech ten toestand van den dorpsweg te Rijp- wetering. Hoewel hij ten zeerste toejuient de door den voorzitter aangekondigde ver beteringen zou hij toch gaarne zien, dat de weg wordt verbeterd. Hierna sluiting. daarom het bestuur niet teleur. Wij heb ben nu het vooi'beeld voor oogen, hoe goed het toch voor de arme zwakke kinderen is. Wij kunnen echter niets zonder uw onmis- baren steun. En daarom, helpt allen. Blijft steunen tot heil van het zwakke kind. Het Bestuur. Academienicuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De rechtstoestand van den officier der koninklijke Neder- landsche landmacht", de heer D. G. Draaijer, geboren te Dieren. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld: „De menbraan van de Erythrocyt als triomplex systeem", de heer K. Ch. Winkler, geboren te Amster dam. De heer K. C. Winkler verwierf den graad cum laude. Geslaagd: Propaedeutisch examen Theologie: de heer A. Verstraaten, Leiden. Candidaatsexamen Indisch Recht: de heer J. Th. Mac Gillavry, Den Haag. Mej. A. E. C. Reyckers, Den Haag. Doctoraal examen Rechten: de heer G. Ch. L. M. Povel, Den Haag. Doctoraal examen Rechten: de heer F. J. Duparc, Den Haag. Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heer H. F. J. Schoonenberg Kegel, Leiden. Candidaatsexamen Rechten: de heer P. A. E. Renardel de Lavalette, Rotterdam. Candidaatsexamen Slavische taal- en let terkunde: Mej. W. Huisman, Wasse naar. Examen van apothekers-adsistent te Lei den: de dames W. J. C. van Lith, Den Haag W. N. de Wit, Wassenaar en de heer J. F. Kleinepier, Rotterdam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7