Kwalitcitsnaainiachine F, MEERPOEL Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand terdag 1 october 1938 MEERPOEL ONZE onaf hankel ij k e inkoop stelt ons in staat ook goedkoop te verkoopen. DAAROM VOOR én toch niet duur I léén: BREESTRAAT 171 ARCHAEOLOGIE VAN VOOR-AZIë. VIej. dr. A. Roes, privaat-docente aan de ksuniversiteit te Utrecht, zal in het In- tuut Kern een cursus geven voor theo- »en, kunsthistorici en alle verdere be- ïgstellenden over „Archaeologie van jor-Azië". DE MOTORFIETS VAN DEN MISSIONARIS. Vorig bedrag N.N. Voorschoten Voor de claxon Mej. R. Fam. S. Uit dankbaarheid, dat we voor een oorlog zijn gespaard gebleven, in de hoop dat allé abonnées dit mogen navolgen L. S. Van Tinie uit Wassenaar 153.05 1.00 1.00 1.00 2.00 162.05 Het druppelt slechts. Negen gulden is de oogst van gisteren. Mag ik onderstreepen de intentie van de familie S. hierboven vermeld? Uw gaven blijven welkom. Mogen het er vele zijn. Aan alle geefsters en gevers dank. Father C. JUFFERMANS, Witte Rozenstraat 5, Leiden. R.K. ZANGVER. „PULCHRI STUDIO". Men deelt ons mede, dat de repetitie niet houden wordt in den R.K. Volksbond, ich in de St. Josephzaal op Vrijdag 7 Oc- ber des avonds 8 uur 15 precies. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vori- maand (September 1938) ingelegd 293.693.95 en terugbetaald 817.636.29; i nieuwe inleggers zijn ingeschreven en i4- boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed 18998 inleggers, inclusief 188 deelnemers aan den Afhaaldienst, be- roeg einde Septemer 1938 8.895.051.52. In 5279 posten is in deze maand door den fhaaldienst ontvangen 15.491.50. Bioscopen. Lid o. IJSCO-TOERISTEN. Nu de jubileumfeesten geluwd zijn, heb- en de bioscoop-directies weer andere ankbare onderwerpen ter voorzetting aan et publiek. Nu zijn het de vredesonder- andelingen van den gelukkig niet geko- ïen oorlog, welke de belangstelling ge- pannen Londen, beginnend bij de aan- omst van den Engelschen premier Naville hamberlain te München, een onderwerp, at volgende week nog wel vervolgd zal morden. De hoofdfilm voor de pauze is getiteld: Sally, Irene en Mary", een amusant film- pel in echt Amerikaanschen trant met dice Faye, Toni Martin, Jimmy Rurante n Fred Allan. Een film van allerlei waasheden, welke evenwel voor de feest- angers in de eerstvolgende dagen een ankbaar object zullen zijn. Fred Allan speelt de rol van manager ian drie lieve zangerige meisjes, die echter iauwelijks een droge boterham kunnen verdienentotdat een harer een erfenis krijgt in den vorm van een oude boot. wélke echter in een showboot wordt ver anderd en natuurlijk succes oplevert. Er komen heel wat dwaasheden in deze film voor, maar er zijn ook aardige revue-tafe- reelen, welke het best doen. Ma de pauze komen Stan Laurel en Oli ver Hardy weer op het witte doek in de filn „IJsco-toeristen", een film van het bekende genre dezer Amerikaansche grappenmakers, die onnavolgbaar zijn in hun zotteklap, welke in den grond veelal flauw en zonder eenigen zin is, maar die voor velen toch altijd nog een bron van vermaak en van kostelijk vermaak zelfs ge noemd kan worden, gezien het succes, dat zij nog herhaaldelijk oogsten. Beide komie ken zijn nu gescheiden, maar zij zullen in hun films nog lange jaren voortleven als het uitgelezen dól-komische tweelingpaar, dat duizenden en duizenden bezoekers tal- looze uren van afleiding heeft geschonken. Luxor. MILLIOENEN ROLLEN IN IEDERS ZAK! Iedereen voelt zich opgelucht, iedereen is vroolijk en vreedzaam gestemd, de Lei- denaars voelen zich opnieuw „ontzet" en zijn in de rechte stemming om 3 October te vieren. Het is te begrijpen, dat in zulk een feestende stad de Luxor-directie géén drama op het repertoire heeft geplaatst, doch een paar films van ongedwongen jool en pret. Magna Schneider en wie kent onze Magda niet? heeft in de eerste film de lachers op de hand, welke rol in de twee de film wordt overgenomen door Heinz Rühmann. In beide films worden straatarme jon gens op wonderbaarlijke wijze millionairs. Zoolang ons volk aan één Staatsloterij niet genoeg heeft, zal dit onderwerp de publie ke belangstelling blijven trekken. Iedereen verheugt zich erover, als in de film „Eenmaal „Yes", Eenmaal „No"de in een „berenkuil" opgesloten huzarenoffi cier goede maatjes wordt met een schat rijke Amerikaansche erfdochter, terwijl hij méént met de dienstbode te hebben aan gepapt. Magda Schneider verovert met haar zonnige lach en geestige knipoogjes niet alleen het hart van den huzaar, maar van alle toeschouwers. Het ontbreekt ook hier niet aan dorens op het pad der liefde, doch deze worden, in een vlot en vroolijk verloop van gebeurtenissen, één voor één afgeknipt, zoodat nog slechts de roode roos der liefde overblijft Heinz Rühmann verkeert in de film „Vijf millioen zoeken een erfgenaam" in de moeilijke en lastige omstandigheid aan te toonen, dat zijn huwelijk gelukkig is, ter wijl hij, door een noodlottige samenloop, met een vreemde vrouw op reis is. Maar als zijn huwelijk niet gelukkig is, kan hij geen erfgenaam worden van vijf millioen dollars, die een op 't goede tijdstip ontsla pen oom hem heeft nagelaten. De bespot telijke avonturen, die hij en zijn aange beden echtgenoote beleven om toch dit meiden-fooitje te kunnen toucheeren, hou den den toeschouwer in groote spanning, tot Heinz door een schoorsteen omlaag rolt en daarmede een glorieuse overwinning be haalt op zijn tegenstander. Een kostelijk f eestprogram! Rex. DE TWEELINGBROEDERS. Het programma, dat de directie van het Rex-Theater deze week aanbiedt, is zeer geschikt om er bij de bezoekers de opge wekte 3 October-stemming in te brengen, want behalve de zeer geestige comedie „Durf te leven" is er de eerste klas amu sementsfilm „De Tweelingbroeders" met Stan Laurel en Oliver Hardy. Breng deze twee komieken in eikaars gezelschap en er gebeuren gekke dingen. Maar zet oan eens twee Laurels en twee Hardy's bij elkaar en gaat dan zien wat zij dan uithalen. Deze film is een klucht in het kwadraat. Stan en Olly zijn getrouwd en zij zijn uit gezonderd hun nu eenmaal aangeboren eigenaardighéden een ordentelijk stel. Maar zij hebben ieder een tweelingbroeder, bei den matrozen, en deze zijn als ze aan land gaan en aan het passagieren slaan een niet ordentelijk stel. En omdat ze als twee druppels water gelijken op hun twee lingbroeders en hun wegen zich natuurlijk "kruisen, geeft dat aanleiding tot onver wachte complicaties. De film zit vol grap pen van het soort, zooals we dat van het onvergelijkelijke komiekenpaar gewend zijn. Er breekt natuurlijk weer vrij veel en de klucht is weer typisch Amerikaansch, maar wie nu eens lachen wil, hij ga naar Rex en de lever zal schudden zooals deze in geen tijd geschud heeft. De groote film, welke voor de pauze draait, is al evenzeer een kluchtige geschie denis, maar van iets fijner gehalte .en- met een tikje romantiek. De hoofdrol wordt ge speeld door Joan Crawford, die als dochter van een Amerikaanschen millionair kennis maakt met een archeoloog in Griekenland en zonder het te weten ongeneeslijk ver liefd raakt. Dat gaat echter met vele moei lijkheden gepaard, wat niet wegneemt dat •het geheel een vlotte amusementsfilm is. In het gezelschap van „De Tweeling broeders" is dit een programma, dat een. genoetgelijke avond waarborgt. Trianon. „PROFESSOR, PAS OP". Hanold Lloyd hebben we eenigen tijd niet gezien, maar nu is hij er weer. Hij is voor dezen keer professor. Dat zoudt u niet verwachten, maar in Amerika is professor niet zoo'n hooggeleerd ambt, waartegen men zoo hoog opziet als in Euro pa. Natuurlijk is de professor van Harold Llyod niet heelemaal „gaar". De professor is een Egyptoloog en in het bezit van 9 wastafeltjes, waarop de geschiedenis ver meld staat van een jongen Egyptenaar, die 3000 jaar geleden in moeilijkheden kwam, omdat hij een Egyptische schoone jonge dame een dienst bewees. Hij zou levend begraven worden. Maar of de onfontuin- lijke jongeman werkelijk „de valleien des doods betrad", vermeldt de. historie niet, want het tiende tafeltje met het slot van de geschiedenis ontbreekt. De professor geraakt eveneens in moei lijkheden bij het helpen van een jonge da me en hij meent derhalve dat hij de reïn carnatie is van den Egyptenaar en dat hij hetzelfde lot zal moeten ondergaan. Die oude Egyptische jongeling kan echter on mogelijk al de dwaze belevenissen onder gaan hebben, welke Harold Lloyd zijn pro fessor laat meemaken. Zij zijn zóó dol, dat men van de eene lachbui in de andere valt. Er wordt in deze film veel gehold en ge rend, in het water gevallen, met tomaten gesmeten, aan vele gevaren op het nipper tje ontsnapt enz. enz. Enfin..., echt Ha rold Lloyd. Vóór de pauze gaat „Een groot schan daal". Zoo heel erg is het schandaal niet. Maar het gaat voer een Amer. filmster, die zich vermomt en incognito te Parijs vertoeft, om als een gewoon mensch de sfeer van Parijs te ondergaan. Maar een filmster is nu eenmaal geen gewoon mensch en zij beleeft dan ook vanzelfspre kend ongewone dingen. Zij duikelt een ge sjochten markies op, die op slag op haar verliefd wordt en zich als kok en butler zóó hardnekkig aan haar vastklampt en dat is het groote „schandaal", dat de lieve vriendinnen en een schare op sen satie azende journalisten ijverig uitbuit dat er ten slotte een trouwpartij op volgt. Een amusante historie. Het programma, dat. aangevuld wordt met „Poppeye the sailor" en een journaal, is dus wel ingesteld op het prikkelen der lachspieren en geheel in de lijn van de ont spanning, waarin de 3 Octoberfeesten ge vierd kunnen worden. i)e leidsche courant Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Herdenking van Leiden's Ontzet is het Bondsgebouw den geheelen dag gesloten. Geen Rechts kundig Adviesbureau. Voor spoedzaken kn amen zich schriftelijk wenden tot het Centraal Adviesbureau, Berkenstraat 57, Haarlem (N.). Dinsdag: Tuinbouwcursus 8 uur (Zaal 6), Woensdag: Bestuursver gadering R. K. Volksbond, 8 uur. Feest- vergadering R. K. Hotel Geëmployeerden, 3 uur. (Zaal 6). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor 7—8 uur. Zaterdag: wordt de bibliotheek opengesteld 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag is de zaal gesloten. Beurtrooster: Zondag: C. van Tol, P. Rij- zevoort en J. Post; Dinsdag: Alle commis sarissen present; Donderdag: F. Overdijk en C. v. d. Meel; Zaterdag: Th. van Dijk en J. Bentveld. Zondag: 's morgens te 8 uur in dé St. Lode wij kskerk Algemeene H. Communie voor de leden der Retraite club „St. Clemens Maria Hofbouwer". De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst ✓an 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten Geen Bibliotheek. Van 12 uur zitting Stt. Joseph's Spaarkas; deze wordt waargenomen door den heer P. van Berge Henegouwen. 8.30 uur Prijskegelen o. 1. v. Comm. C. van Tol; hoofdprijs een schitterend armbandhorlo ge.'8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs Maandag: 3 October is de zaal gesloten. Geen spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte Maandvergadering Afd. Gezellen tevens maandelijksche afrekening Zelateurs S.B.L. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater." Burcht: St. Antonius Clubhuls. Zaterdag: 7.25 uur alle Kruistochters in uniform in de burcht voor deelname tap toe. Zondag: 4 uur Ontspanning. 5 uur Bibliotheek. 7.45 uur Ontspanning. Woensdag: 6 uur Aspirantenban. 7.30 uur Paschalis en Franciscusban. Don derdag: 7.30 uur Tarcisiusban. Vrijdag: 7.30 uur Martinus en Servattiusban. Zaterdwag: 3.30 uur Zangclub. Inschrij ving nieuwe leden Zondagmiddag. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zaterdag: 7.30 uur Aantreden van alle Kruisvaart-adspiranten en SleutelkooTle- dèn. Zondag: 8.15 iiqr schaken. Dins dag: 6 uur Sleutelkoor. 8 uur Kardinaal von Faulhaberban; 8u uur Adspiranten- ban I Woensdag: 7.30 uur Adspiranten- ban II 8.30 uur Godfriedbon. Donder dag 8.30 uur Franciscusban. Vrijdag, 6 uur Sleutelkoor 7.30 uur Lodewijkban. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor Kruisvaarders spaart brokken. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarders. Vanaf heden beginnen wij met zeer nauwkeurig toe te zien of iedere Kruis vaarder die in de gelegenheid is, iedere Maandagmorgen in de gedialogeerde H. Mis komt. Wij moeten dit doen, omdat sommigen er een loopje mee nemen. Spreken wij eens goed af: Wie 3 maal zonder opgaaf van reden niet in de Ged. H. Mis is geweest, sluiten wij eens een paar maal uit van de banbijeenkomsten. Wie de H. Mis versmaadt, is de bijeen komst niet waard, zullen wij maar reke nen. Op 3 October is er geen Gedialogeerde H. Mis. Maar kijk even de courant na, of er morgen (Zondag) Algemeene Commu nie is. Ondanks de taptoetoch present. O. K.? Baljuw. Dinsdag 8 uur: Bodewijk-, Servatius-, Don Boscoban. Woensdag 8 uur: Tar- cisius-, Canisiusban-, Aloysiusban. Donderdag 8 uur: W. Doyleban. 7.30 uur Adspiranten. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus". Burcht: R. K. School. Zondag onder de H. Mis van 7 uur al gemeene H. Communie. Wij brengen ons ontbijt mee om na het ontbijt den ochtend verder feestelijk door te brengen ter eere vaS Sint Michaël, den patroon van de Kruisvaart. 3 uur bijeenkomst aspiranten. Dinsdag 7.30 uur St. Ignatius. Woens dag 7.30 uur Kard. Faulhaber. Donder dag 7.30 uur St. Tarcisius. N.B. De adspiranten worden wel ver wacht in de H. Mis, gaan echter daarna naar huis. INTERPAR. „S. FRANCISCUS- LIEFDEWERK." Zondag: 8 uur Morgengebed, H. Mis met preek en Algem. H. Communie. Daarna ontbrjt en recreatie. 6 uur Lof, waarna recreatie. Maandag: Geen Patronaat. Dinsdag: Feest van de H. Franciscus v. Assisië, Patroon van ons Patronaat. Des morgens H. Mis is de Hartebrugskerk. Alle jongens verschijnen vandaag in uni form. 's Avonds om 6.30 uur Franciscus- vrienden (beide groepen). Om 8.15 uur Franciscusridders. Om 8.30 Frar.ciscus- gezellen. AVoensdag: Geen Franciscus- vrienden. Donderdag: om 7.30 uur Ope ning van het Triduum, Veni Creator, Lof en preek. Vrijdag: om 6.30 uur H. Mis met toespraak 7.30 uur Lof en preek. Zaterdag: 6.30 uur H. Mis met toespraak 78 uur Gelegenheid om te biechten in het Patronaat hij den Pater die het Tri duum leidt. Zondag, Aanbiddingsdag, ^m 7 uur: H. Mis met toespraak en Alg. H. Communie. 8.30 uur Hoogmis. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszang-Mis 10 jongens van de Schola zingen op het altaar. Maan dag: Geen repetities wegens de 3 October feesten. Dinsdag: half zes: De Schola Cantorum. Donderdag half vijf: Aspiran ten. kwart na vijf Crescendo-groep. Vrijdag: half zes Schola Cantorum. Hallo boys! Ons tweedes nummer van de St. Odo-Klok is verschenen. De jongens, die er nog geen hebben, kunnen op de eerstvolgende repetitie dit nummer krij gen tegen betaling van twee cent, ten minste als je nog niet voor het geheel e jaar tegelijk hebt betaald. Wie schrijft er nu in ons derde nummer eens een stukje? Een goocheme jongen weet wel iets te vin den! Succes, boys! Onze Aspirantengroep is intusschen twee nieuwe leden rijker ge worden. De Crescendogroep gaat goed vooruit, zorg, dat je trouw komt. Onze Schola repeteert reuze voor verschillende kerkelijke nummers envroolijke mu ziek voor de aanstaande Oudermiddag en hopelijk een Uitvoering in Leiden of in de huurt. Dat zou wel weer eens leuk zijn, boys! Onze uniformen hebben nu rust genoeg gehad! Boys! Doet je best en houdt je taai! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUAVELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: De jongste groep, die op Maandag altijd cirkel heeft, zal deze keer cirkelen op de avond, die zij met hun leidsters afgesproken heeft. Woensdag: 46 uur naaien Vak school. Donderdag: 7.008.30 uur jong ste groep 8.309.45 uur zang. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen: Maandag: 89.30 uur middengroep. Donderdag: 7.30—9.00 uur jongste groep Zaterdag: 2.00—3.30 uur Mulogroep. Par. St. Petrus: Dinsdag: 78.30 uur: jongste groep; 8.309.45 uur midden groep. 8.30—9.45 uur topgroep. Za terdag: 2.153.45 uur Mulogroepen. Par. H. Leonardus: Donderdag: 7.309 uur Jongste groep. Binnenland MEISJE DOOR TREIN GEGREPEN TE GOUDA Vanochtend half negen is de achtjarige C. J. Kleinbeerenbrink op een met klap hekken afgesloten spoorwegovergang aan de Derde Kade te Gouda door een van Gouda komenden trein, welken het kind niet had opgemerkt, gegrepen en neerge- smakt. Het meisje had juist de rails ge passeerd. In deerniswekkenden toestand, is het slachtoffer, dat op weg naar school was r.aar het ziekenhuis overgebracht. Buitenland HITLERS AANKOMST TE BERLIJN. BERLIJN, 1 October (A.N.P.). In de straten, waardoor Hitler van het station naar de rijkskanselarij reed, werd hij door honderdduizenden toegejuicht. Rechtop in den auto staande dankte hij voor de hul de. Later verscheen hij op het balkon van de kanselarij met Goering en den Sudeten- duitschen leider Henlein. LEIDEN, 30 Sept. Groentenveiling. per 100 kg.: wittekool 1.60, roodekool 2.303.50, savoyekool 2.302.60, groe- i.ekool 1.503.00, prei 1.603.80, ra barber 1.kroten 1; kroten gekookt 5—6, uien 1.10—2.80, peen 1.50—3.30, spruiten 25, druiven 1626, snijboo- nen 521, snijboonen 522, pronk boonen 35, stamboonen 714, poste lein 14, spinazie 17, tomaten A 4—5, idem B 4—5.40, idem C 4—4.60, idem CC 4, per 100 stuks: andijvie 3080 cent, komkommers 1.006.30, bloemkool 1.509.10, meloenen 524, salade 0.30 1.40, perziken 0.7011.80, knolselderie 2.003.90, per 100 bos: kroten 0.50 1.20, pieterselie 60 cent, radijs 0.301.20, selderie 3090 cent, bleekselderie 312 cent, peen 1.605.20, rabarber 0.80 2 20. 1 Oct. Boter. Aanvoer 630 kg. Prijzen prima fabrieksboter f 1.45, en prima boe- renboter 1.351.40 per kg. Handel ma tig. Turfmarkt van 26 Sept. tot en met 1 Oct.: lange turf geen aanvoer, prijs f 78 per 1000 stuks. UTRECHT, 1 Oct. Vee. Totaal aanvoer: 1500 stuks vee, 100.235 runderen. Prijzen: Stieren 26—30 cent per pond, handel ma tig, onveranderde prijzen; slachtkoeien 2e soort 3235 cent, 3e soort 2931 cent, han del matig, gelijke prijzen; vaarzen f 150 200 per stuk, melkkoeien f 170260, kalf- koeien 180270, varekoeien 150220, per stuk, handel zeer kalm, prijzen onver anderd laag; 175 magere kalveren f 5090, handel voor den dood redelijk, voor het leven kalm, prijzen onveranderd; 360 nuch tere kalveren 610, handel matig, hoo- gere prijzen; 220 magere varkens 2436, schrammen 1724, 350 biggen f 11 eerste blad - pag. 3 LEIDEN. Geboren: Johan z. van N. Taverne en P. de Bruyn Hillegonda d. van N. J. Grotenhuis en N. T. Scheer Arie z. van A. Beij en H. v. d. Vos Jacobus Gerardus z. van D. J. v. d. Born en J. M. Rijsbergen Margaretha Wilhelmina d. van J. Verhoeven en J. C. Burkhard Susanna d. van H. Brouwer en J. H. v. Oosten Jeltina Pietje d. van P. Swa- nenburg en A. P. v. Reen Jacoba d. van A. v. d. Oever en J. v. d. Plas Hendrik z. van H. Driessen en E. Dransfeld Pieter z. van C. Verschoor en C. M. Lam- mers Gerrie d. van C. Verschoor en C. M. Lammers. Ondertrouwd: C. Ravensbergen jm. 24 j. en E. Brugman jd. 23 j. Overleden: J. v. Duijvendijk m. 56 jaar M. Vergunst hsvr. van J. J. de Me ij 67 jaar W. Brakhoven wedn. 79 j. 16 50 per stuk, handel matig, lagere prij zen; 60 magere schapen 1625, handel kalm, prijzen iets lager, 100 lammeren 10 16 per stuk, handel matig, onveranderde prijzen. Kleinhandel. Boter 200 kg. 1.56 en 115 kg. kaas 5070 cent per kg.; 17.000 eieren 45 per 100 stuks. BOSKOOP, 1 Oct. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 2038 ct., Wendland 2030 ct., Hdaley 4067 ct., Briarclif 2035 ct., Butterfly 20—32 ct., Wilh. Kordes 20—33 ct., Rosalandia 2037 ct., Florex 2037 ct., Phoebe 2027 ct., Vierlanden 3054 ct., Edith Helen 4067 ct., Aug. Nóack 1523 ct.. Else Poulsen 8—15 ct., Gloria Mundi 1320 ct., Ellen Poulsen 712 ct., Paul Grampel 1018 ct., Rosa Mundi 15 27 ct., Mevr. v. Straaten van Nes 1015 ct., Ingar Ohlson 1022 ct., Queen Mary 2026 ct., Diversen: Chrysanten gr. bl. 5080 ct., idem tros 510 ct., Clematis Durandi 1018 ct., idem Prins Hendrik 60—70 ct. TER AAR, 30 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 47 cent, andijvie 1530 cent, sla 0.301.90, peulen 1.801.95, snij boonen 5080 cent, kassnijboonen 1.15 1.55, stek 5085 cent, princesseboonen 1 1.25, dubb. stamboonen 1.051.30, spek- boonen 50 cent, witte pronkers 3033 cen,t roode pronkers 30 cent, postelein 1.00 3.00, druiven 12 cent, uien 2.602.80, roodekool 1.70, savoyekool 1.702.00, groene savoyekool 1.80, kroten 1.30 1.70, radijs 30 cent, pieterselie 40 cent, sel derie 0.301.70, bospeen 2.404.10, bloemkool 1.508.00, komkommers 1. 3.10, tomaten 2.002.40, meloenen 514 cent, Augurken, Stippel 40 cent, Fijnstippel 50 cent. LOOSDUINEN, 30 Sept. Groentenveiling. Bloemkool le soort 1.704.10, 2e soort 1.50, kaskomkommers le soort 2.40, 2e Osoort 2.10, 3e soort 2.rijen kom kommers le soort 3.904.10, 2e soort 2 2.20, perziken le soort f 4.308.00, 2e soort 3.60, 3e soort 2.30 per 100 stuks, meloenen 527 cent per stuk, stokprinces- sen 813, stamprincessen 811, snij boonen 1316, pronkboonen 3.003.30, Schorsenero le soort 9.6010.80, 2e soort 3.003.80, tomaten A f 4.004.20, idem B 4.005.20, idem C, CC en Bonken 4, druiven, blauwe le soort f 2329, 2e soort 1920, witte 28 per 100 kg., spinazie 419 cent per 4 kg., postelein 69'cent per 6 kg., salade 0.601.30 per 100 krop, peen 1.703.40, selderie 0.401.00, en pieterselie 0.801.10 per 100 bos, prei 2.30—3.10 per 100 kg., andijvie 30—70 cent per 100 struik, stoofsla 16 cent per 6 kg Eieren 5.10 per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 30 Sept. Groenten veiling. Eng. komkommers le soort 2,40 3.00, 2e soort 1.202.00, gele komkom mers le soort 3-105.00, 2e soort 2.00 3.00, 3e soort 1.502.00, kropsla le soort 0.500.80, peen 2.103.00, bloemkool 4.605.90, 2e soort f 2.103.00, uitschot 1.50, tomaten midd. 2.002.10, gr. ron den 2.10—3.00, 2e soort 2.00—2.10, an dijvie per 100 0.301.00, spinazie per 4 kg. 416 cent, postelein 1.001.20, snij boonen 716 cent, spercieboonen 614 cent, prei 2.002.60, selderie 0.701.00, meloenen 721 cent, druiven 9.7011.30. ROELOFARENDSVEEN, 30 Sept. Groen tenveiling. Meloenen 221 cent per stuk, Aardbeien 1419 cent, frambozen 17 cent per doosje, druiven 13 cent per pond, bloemkool 1.56 cent per stuk, tomaten 50 60 cent per bak, sla 0.301.90 per 100 krop, snijboonen f 0.500.80, kassnijboonen 1.051.35, stekboonen 5560 cent, prin cesseboonen 7595 cent en pronkboonen 30 cent alles per 10 kg. LEIDERDORP, 30 Sept. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 5.205.30, eenden eieren 2.703.80 per 100 stuks, kaas 22 28 cent per pond, kippen 4575 cent, eenden 25—40 cent, konijnen 0.141.35, duiven 10 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Sept. Groenten veiling. Per 25 kg.: Eigenheimers, groote 4075 cent, per 100 stukso bloemkool I 4.507.00, idem II 1.503.30, bospeen 3.00—5.50, sla 6.00—1.30, per 100 kg.: roodekool f 2.103.10, uien 2.003.60, princesseboonen f 1217, p'er kist van 25 kg.: waspeen 3570 cent, kroten 5060 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.88 Berlijn 74.— Parijs 4.97 Brussel 31.15 Zwitserland 41.95 Kopenhagen 39 65 Stockholm 45.85 Oslo 44 65 New York 1.843/10 Praag

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3