RIJNSTREEK VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VOORSCHOTEN Inbraak. Gisternacht omstreeks 1 uur is ingebro ken bij den heer L. N. in de Voorstraat al hier. De dader is langs den landweg over een heg in den tuin gekomen en heeft met een voorwerp eenige stoepramen geopend. Hij is naar binnengegaan en heeft een be zoek gebracht in het achterhuis. Doordat de daders stootte tegen een paar emmers,, v/erd de heer des huizers wakker en ont stak het electrisch licht. De dader, waar schijnlijk bemerkende, dat men wakker was geworden, nam de vlucht. Er wordt niets vermist. De politie heeft de zaak in onder zoek. Geboren: Leendert Hendrik, z. van S. v. d. Heden en H. Sol, Arrisje, d. van C. van Apeldoorn en A. Nab Hendrik Cas per z. van H. C. Branse en M. Overdevest G e t r o u wd: S.S. Leppink, oud 52 jaar en T. v. Ginkel, oud 37 jaar, beide wo nende alhier. Ondertrouwd: J. J. Raadsch elders, oud 29 jaar en J. M. Koeijman, oud 31 jaar, resp. wonende te Ouder-Amstel en te Voorschoten. Vertrokken: Mej. H. H. C. Stants naar Utrecht Mej. E. C. Muiholland naar Soest A. van Egmond naar den Haag Mej. S. M. Oosterveer naar Pet ten S. A. Hennes naar Deventer O. A. Broekema naar Deventer Mej. J. H. J. Zuiderwijk naar Hilversum Mej. J. v. Rossen naar Hilversum Mej. J. M. Bloemen naar Nijeveen R. W. Palm naar Breda Th. M. Stikvoort naar Arn hem Mej, B. P. Eggink naar Arnhem J. H. Westrik en echtgen. naar Ned. O.-Indië F. J. J. Cremers naar Vorden Mej. S. A. A. de Jong naar den Haag Mej. G. Kisteman naar Avereest Th. Ravensbergen naar Rijnsburg A. J. Groenestein en gez. naar Epe J. D. Wil ton naar Rotterdam P. J. Warmenhoven naar Vlisingen. Gevestigd: Mej. G. C. M. Steen kamp van Uithoorn Mej. E. W. Spoor van Haarlem Mej. M. G. J. Spoelder van den Haag Mej. F. M. Roelofsz van Heemstede Mej. P. A. Reekers van Leiden Mej. B. H. F. Nuijens van Breda Mej. C. W. E. M. F. Langenegger van Haag Mej. J. M. M. van der Holst. J. A. van Dijk van den Haag W. M. Scheur leer van Leiden Jhr. L. A. de Milly van Heiden Reinestein van Leiden B. A. van Dijk van Berkel en Rodenrijs A. van Hattum en echtg. van Leiden M. de Graaf van Den Haag L. J. Zielstra van Utrecht H. W. Savelkoul van Den Haag B. F. Logeman van Ned. Indië R. Alers van Ned. Indië D. H. Dol van Ned. Indië T. H. Lauw van Ned. Indië C. Buys van Ned. Indië J. V. Basslè van Ned. Indië H. E. Gerbracht van Ned. Indië H. Jacobs van Ned. Indië R. A. F. Harmas van Ned. Indië Mevr. S. Buijze-Berkhout van Den Haag J. van der Bijl van Wassenaar L. Geel van Bloemendaal A. R. C. Teeistra v. Heem stede A. Snijders van Amsterdam E. L. Masthoff van Den Haag F. Bekink' van den Haag R. W. Bousché van Ned. Indië P. D. N. de Ronde van Den Haag Mej. A. M. P. Jansen van Overschie mej. J. P. M. Vester van Voorhout mej. A. H. S. Hilgers van Den Haag I. J. van der Have van Oosterland (Z) mej. G. P. T. Joosten van Alkmaar mej. A. M. T. Joosten van Alkmaar mej. A. M. Joosten van Alkmaar mej. G. Burgers van Alphen aan den Rijn mej. M. S. Q. Bruijnen van Sassenheim J. Wolbers van Naarden H. N. van Duijn van Kat wijk Willem F. ridder van Rappard van Naarden A. F. van Laer van Den Haag D. J. Geursen van Rijswijk (Z-H) A. J. Oosterwerff van Leeuwarden J. F. Oosterwerff van Leeuwarden mej. J. W. E. Volwater van Oegstgeest wed. J- E. Hotze-Jansen van Leiden mej. A. F. Laurillard van Leidschendam J. Ouds hoorn van Oegstgeest T. Weggen van Oegstgeest H. Stumpe van den Haag W. J. van der Hoff van den Haag B. Ockers van den Haag K. W. Tuinzing van Rotterdam P. Sormani van Breda F. Bontenbal van Haarlem J. ter Poorten van Amsterdam B. F. A. de Lange en gez. van Den Haag P. Jansen van Wasenaar Mej. M. J. v. d. Voorn van Leiden mej. A. H. C. Vos van den Haag. WASSENAAR ONTVANGST BURGEMEESTER VAN WIJNBERGEN. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling den benoemden burgemeester op 3 October a.s. des namiddags feestelijk en plechtig in deze gemeente te ontvangen. De vereenigingen, welke aan deze fees telijke ontvangst willen medewerken, zijn uitgenoodigd tot een bespreking op Maan dag a.s. in het gebouw „Centraal." Floralia-tentoonstelling. In het Wapen van Wassenaar is Don derdag de tentoonstelling gehouden van de Floralia-vereeniging. De inzendingen waren zooals altijd keu rig opgesteld met versieringén van bloe men en planten door de leden van de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Woensdag 28 September des avonds te 8 uur in het Wapen van Wassenaar. De uitslagen zijn als volgt: Kinderen van amateurs: le prijs kinde ren van der Boon; 2e pr. B. v. d. Salm. Serreplant: 1. Jouke Lantinga; 2e kin deren van der Holst; 3e Huugje van Veen. Zonalen: le pr. Rietje en Joke de Hoog; 2e pr. Bertha IJzerman; 3e pr. Cat. Hey- stek. Ageratum: le pr. Coba Hilgeman; 2e pr. ALPHEN AAN DEN RIJN Een zak graan op 't hoofd. Op de fabriek van de firma Bonda aan den Gouwsluischen weg had gisterenmid dag een bedrijfsongeval plaats. Van een in werking zijnden transportband viel een zak graan naar beneden. Een monteur uit Soestdijk, die daaronder werkzaam was, kreeg de zware graanzak op het hoofd, waardoor hij viel en een ernstige wonde aan het hoofd bekwam. Dr. M. verleende den man heelkundige hulp. Bijzonder lager onderwijs. B. en W. stellen den Raad voor de vergadering voor •sistent dienstgeleider der directe belas- het bijzonder gewoon lager onderwijs over het dienstjaar 1935 vast te stellen op 10.10 en voor het uitgebreid lager on derwijs op 24.74 per leerling. „St. Raphaël" naar de K. R. O. Be gunstigd door mooi zomerweer hebben de leden van „St. Raphaël" met hun dames deze week een excursie gemaakt op uit- noodiging van het K. R. O. bestuur, naar Hilversum en daar een bezoek gebracht aan de nieuwe K. R. O. Studio. Na een hartelijk woord van welkom door den heer W. H. M. Veldhuis, werd onder diens leiding een rondgang gemaakt door het prachtig-ingerichte gebouw, welke bezichtiging ongeveer 1 uur vorderde. Na dit bezoek heeft men per auto-tou ringcar een tocht gemaakt door het prach tige Gooiland, welke tocht was aangebo den door de afdeeling Hilversum van den Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en geleid werd door haar voorzitter, den heer Sikking, die, uiteraard het gezelschap naar de mooiste plekjes van het aan na tuurschoon rijkelijk bedeelde Gooiland wist te voeren. Uiterst voldaan over het geen men genoten had, vertrokken zij te gen den avond naar de heimat in de Rijn streek. Jubileum. Donderdag herdacht onze plaatsgenoot, de heer J. C. Zwijgers, as sistent dienstgeleider der directte belas tingen, invoerrechten en accijnzen, zijn 25 jarig jubileum als ambtenaar bij de be- lasctingen, waarvan hij 18 jaar als zooda nig in onze gemeente reeds in functie is. Ten kantore van de inspectie der directe belastingen alhier, werd de jubilaris in tegenwoordigheid van de ambtenaren en collega's van den actieven en administra tieven dienst gehuldigd. Achtereenvolgens werd hij gecomplimenteerd en op zeer waardeerende wijze toegesproken door den heer Chr. Bannier, inspecteur der di recte belastingen alhier, door den heer van Dijk, wnd. inspecteur der invoerrechten en accijnzen te Leiden, den heer Overbeek ontvanger der directe belastingen alhier, den heer van Vonderen namens collega's van den actieven dienst en tenslotte door den heer Meijdam, voorzitter van den chr. bond van belastingambtenaren. De verschillende sprekers stelden de bijzon dere hoedanigheden en nauwgezetheid van den Jubilaris in het licht, alsmede zijn groote collegialiteit en prettige omgang. Na deze toespraken werd den jubilaris na mens allen een fraaie leeslamp aangebo den. Nadat de jubilaris hiervoor zijn dank had betuigd, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Ook in het verloop van den dag bereikten den jubilaris uit tal van kringen persoonlijke en schriftelijke ge- lukwenschen. Rietje en Joke de Hoog; 3e pr. kinderen v. d. Boon. Afrikaan: 1. Marietje Grevers; 2. Thea Mast. Begonia: 1. kinderen v. d. Boon; 2. Rob Pfundt; 3. Huugje v. Veen. Fuchsia: le pr. Rietje en Joke de Hoog; 2e pr. idem; 3e pr. Janke Lantinga. Ouders amateurs: Mignon dahlia: le mevrouw v. d. Boon. Serreplant: le pr. fam. de Groote; 2e pr. mevrouw v. d. Boon; 3e pr. mevrouw de Bree. Salvia: le mevr. v. d. Boon; 2e. Wim van Tol; 3e mej. W. A. v. Tol. Kochia: le mej. W. A. van Tol; 2e Wim van Tol; 3e C. van Tol. Coleus: le W. F. de Bree; 2e mevr. v. d. Boon; 3e mevr. Heystek. Kinderen van vaklieden: Sererplant: le Truus Zegwaard; 2e Jeane Zegwaard; 3e Wim Zegwaard. Fuchsia: le Wim Zegwaard; 2e Adri de Rooij; 3e Jeane Zegwaard. Ageratum: le Jeane Zegwaard; 2e Hans Jansse; 2e Wim Zegwaard; 3e Emy Weise. Zonalen: le Jaap van Egmond; 2e Jeane Zegwaard; 3e Adri de Rooij. Begonia: le Adri de Rooij; 2e Jeane Zegwaard; 3e Dick de Rooij. Margrieten: le Emy Weise; 2e Adri de Rooij; 3e Jeane Zegwaard. Afrikaan: le Frans v. d. Lely; 2e Emy Weise; 3e Jeane Zegwaard. Oudere vaklieden: Serreplant: le C. J. v. d. Ploeg; 2e Th. v. d. Ploeg; 3e J. C. de Rooij. Coleus: le A. J. van Duivenvoorden; 2e mevrouw Zegwaard—Akkerhuis; 3e C. J. v. d. Ploeg. Salvia: le mej. J. v. Tol; 2e mej. C. van Tol; 3e mevr. J. C. de RooijGoedendorp. Dahlia: le mevr. ZegwaardAkker huis; 2e mej. v. d. Lely; 3e Jan v. d. Lely. Inbreker ingerekend. Zondag 21 Augustus werd diefstal ge pleegd, door middel van inklimming, uit uit een pand aan den Duinlustweg, waar bij verschillende zilveren voorwerpen wer den ontvreemd. Bij het voortgezette onderzoek is het thans de pplitie mogen gelukken den da der op te sporen, zijnde zekere B. uit den Haag, die inmiddels ter beschiking van de justitie werd gesteld. De vermiste goede ren zijn ten huize van verdachte in beslag genomen. AARLANDERVEEN Auto door brug gezakt. Gistermiddag is de vrachtwagen van den expediteur Jac. Kortenoeven, beladen met zand, bij het passeeren der Kerkvaartbrug er door heen gezakt. Nadat het zand was afgela den is de auto door een kraanwagen er uitgehaald; de achteras bleek te zijn ge broken. ALKEMADE Burgerwacht. De schietoefeningen zul len dezen winter gehouden worden te Roe- lofarendsveen in de St. Pancr.zaal op Za terdagavond, aanvangende 24 Sept. a.s Te Rypwetering op Maandagavond in Café Rustoord op 26 September a.s. Te Oud-Ade in Café Klein-Rustoord op 28 Sept. a.s. BODEGRAVEN Verkeersonderwijs op de Lagere School. "Op de lagere school is d.d. alhier een cursus begonnen in verkeersonderwijs. Met welwillende medewerking van den Burge meester wordt deze cursus door den chef veldwachter gegeven en wel een uur per week aan de twee hoogste klassen. Behalve theoretisch onderricht omvat de leerstof ook lessen in de practijk. Het ligt in de bedoeling op het schoolplein af en toe het geleerde uit te voeren en boven dien de theoretische kennis te toetsen aan de practijk op de „hoeken", en andere be langrijke verkeerspunten van Bodegra ven. In overleg met den Bond voor Veilig Verkeer zal er te zijner tijd een examen worden afgenomen, waarna aan de ge slaagden een diploma zal worden uitgereikt met het insigne van dien bond. Zooals bekend is, wordt reeds lang van wege de Onderwijs-Inspecties op dit on derwijs op de lagere scholen aangedrongen en komt het op de lesroosters voor. Groote re plaatsen in ons land gingen met het ge ven van dit onderwijs reeds eenige jaren voor. Begin van Brand. Bij de boerderij van den veehouder de Gr. in Buitenkerk ont stond brand, die vermoedelijk door neer vallende vonken is ontstaan. Het achter huis, dat met riet bedekt is, had reeds vlam gevat. Het mocht den bewoners ech ter gelukken de brand met emmers water te blusschen, zoodat de inmiddels gealar meerde brandweer geen dienst meer be hoefde te doen. Mond- en klauwzeer. Het aantal ge vallen van mond- en klauwzeer is thans gestegen tot 140. Vrijwel het vee van alle veehouders is momenteel door deze ziek te aangetast. Geboren: Hendrik, zoon van M. van der Panne en van J. C. Koster Willy, dochter van W. Hoogedoorn en van R. van Dijk Johanna Frederika Gerdina, dochter van H. J. Huisman en van H. Ba telaan Cornelia Willemina, dochter van A. van Geeen en van C. W. Rijnhout Wilhelmus Felix Jozef, zoon van P. B. Bakker en van M. J. Th. van Pelt. Overleden: G. van de Lagemaat, 68 jaar, echtgenoote van J. van Vliet K. A van Wensveen, 58 jaar. Gevestigd: F. A. J. Broekhoven, aannemer, van Zuid-Scharwoude. Weij- poort 19 K. Luijtjes, z.b. van Nieuwer- kerk a. d. IJssel, Nieuwstraat 54 C. van Duijn, z.b. van Gouda, Emmakade 116. Vertrokken: J. C. Burggraaf, z.b. naar Valburg, Zetten, Hoofdstraat 17 J. van der Veen en echtgenoote, dir. PTT kantoor, naar Wassenaar, van Zuylen van Nijeveltstraat 145 R. P. Steijn, z.b. naar Haarlem, Zaanenlaan 167 M. Mulder, z.b. naar Oude-Tonge, Heerendijk 9 W. Bongenaar, db. naar Utrecht, Asterstraat 30 W. J. Gelderblom, z.b. naar Nieuw- poort. Oosthoofdtsraat 53 A. T. Verboom z.b. naar Boskoop, Julianaplein 21 A. Koning, z.b. naar Middelburg, Zacharias Jansenstraat 43. HAZERSWOUDE-RUNDIJK R. K. Kraamverzorging aan hulpbehoef- tigen. Eenigen tijd geleden is men hier begonnen met hulp te bieden aan hulpbe- hoeftige kraamvrouwen. De resultaten daarvan zijn zeer goed te noemen; de hulp werd door de bedeelden zeer op prijs ge- si eld. Om dit werk in zijn vollen omvang voort te zetten, wordt de hulp gevraagd van personen, die hiervoor iets kunnen missen. De dames, die zich voor de ver zorging disponibel hebben gesteld, zullen de volgende week bij verschillende per sonen een gave voor dit mooie doel vragen. Dat wij de dames groot succes toewenschen, behoeft zeker geer. betoog. KOUDEKERK Voetbal. A.s. Zaterdagmiddag, aan vang half 4, zal de voetbalvereeniging Kou dekerk I op eigen terrein spelen- tegen Quick Boys III. Ondertrouwd: Cornelius Dionysius de Rooij 27 jaar wonende te Zoeterwoude en Cornelia Maria van den Berg, 23 jaar, alhier. NOORDEN Geboren; Gijsbert, z. v. H. van der Neut en M. van der Horst Hendrika Cornelia, d. v. A. Vianen en W. Vork. Getrouwd; C. Kuijf, 23 jaar en W. G. van der Voorn, 23 jaar. Ondertrouwd: R. Lubbers, 23 jaar en J. Schellingerhout, 17 jaar, won. te Zevenhoven G. J. van den Berg, 26 jaar en L. ,A. Leenhard, 24 jaar. W. Hoog land, 31 jaar, won. te Den Haag en M. P. C. Leenhard, 23 jaar. Overleden: B. A. C. Zaal, 60 jaar, echtgenoot van J. Treels. GEMEENTERAAD VAN TER AAR De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Hogenboom. Na voorlezing der notulen memoreerde de voorzitter het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en sprak den wensch uit, dat Zij nog vele jaren voor ons volk behou den zal mogen blijven. Op voorstel van spr. werd een telegram van hulde verzon den. De waardige wijze waarop de oran jefeesten door de geheele gemeente zijn ge vierd heeft spr.'s bewondering en daar voor wil hy dank brengen aan het comité en alle anderen, die tot het welslagen had den bijgedragen. De heer van den Boogaard deelde in een schrijven mede, dat hij zijn bouwaanvrage, door den raad toegestaan doch door den voorzitter ter vernietiging voorgedra gen bij de Kroon, door bijzondere omstan digheden wenschte in te trekken. Hierna trok ook de Raad gemakshalve het geno men besluit in. Een verzoek van de beide middenstands- vereenigingen om verlaging der electrici- teitstarieven voor zakenlieden werd in handen van B. en W. gesteld tot het uit brengen van advies. Door Ged. Staten worden eenige wijzi gingen noodig geoordeeld in de kortelings vastgestelde statuten van de Stichting tot exploitatie der thans door de Woningbouw- vereeniging beheerde woningen. Aldus aan gebracht. Op een verzoek van de Chr. H. B. S. om subsidie voor dekking van het exploitatie tekort werd 30.toegestaan. Eveneens werd ingewilligd een request van de afd. Aarlanderveen van den L. T. B.„ verzoe kende een bijdrage van ƒ21.33 in de kos ten van een landbouwwintercursus, die door 8 leerlingen uit Ter Aar wordt be zocht. Hierna kwam opnieuw ter sprake een gemeenschappelijke regeling tot onderlin ge hulpverleening bij brand. Ingevolge de mentewet is thans voorzien in de instel ling van een commisie voor Zuid-Holland en na een uitvoerige toelichting van den voorzitter werd de ontwerp-verordening die deze materie regelt, vastgesteld nadat de heeren de Leeuw en van den Weijden vra gen hadden gesteld. In verband met een opmerking van Ged. Staten betreffende de exploitatie-vergoe ding aan bijzondere scholen, welke de vo rige maal op f 11.per kind was geraamd en het advies van dit college om een ver zoek te richten tot den Minister van On derwijs, tot buiten werking stelling van den gewonen norm, n.l. de kosten van de openbare school, besloot de raad een der gelijk verzoek te doen, waarbij een be drag van 8 per kind, door Ged. Staten als voldoende beschouwd, tot maatstaf zal worden genomen. De heer Woudenberg achtte verlaging niet wenschelijk. Op voorstel van B. en W. volgde hierna de herbenoeming op arbeids-contract van den heer B. Splinter als controleur der steunverleening. Aangeboden werden de gemeentereke ning en de rekening van het electrisch be drijf over 1937. Als leden der controle commissie wees de voorz. met instemming van d£n raad aan de heeren v. d. Weij den, v. Apeldoorn en Volgering. Nadat eenige belastingreclames inwilli ging hadden gevonden, gingen nog een aantal begrootingswijzigingen zonder op- of aanmerkingen onder den hamer door. De rondvraag bracht allereerst een op merking van den heer, de Leeuw, die in verband met de gunstige uitkomsten van het bedrijf aandrong op verlaging der elec- triciteitstarieven, niet alleen voor midden standers maar voor de geheele bevolking. De voorzitter antwoordde, dat de uitkom sten wisselvallig zijn en eventueele tegen vallers moeten kunnen worden opgevan gen, vooral omdat het reservefonds slechts 5000 bedraagt. Nadat nog eenige opmer kingen m. b. t. dit punt waren gemaakt door de heeren L. Hoogervorst, v. d. Weij den, P. Hoogervorst, Volgering en weth. v. Vliet, besloot de raad deze zaak aan te houden tot de voorgenomen reorganisatie van het bedrijf tot stand komt. Intusschen zullen B. en W. de tarievenkwestie op be paalde onderdeelen nader bezien. De heer P. Hoogervorst verzocht zoo mo gelijk de verstrekking van goedkoope le vensmiddelen aan behoeftige tuinders voort te zetten, waarop de voorz. toelichtte, dat B. en W. de regeling zou ruim mogelijk toepassen. Evenwel mag niet in strijd ge handeld met de van hoogerhand gegeven voorschriften. Een schaduwzijde van de steunregeling voor kleine tuinders is, dat deze thans buiten de verstrekking vallen, mede door de geringe steunbedragen. De heer Apeldoorn verzocht zoo mogelijk overdag te vergaderen, wat nog eens in overweging zal worden genomen. In verband met het afloopen van de huur op 1 Oct. a.s. van de noodslachtplaat- sen, vroeg de heer J. Hoogenboom zich af of het wel gewenscht is deze alle drie weer in te huren, waarop de voorzitter mede deelde, dat ook de Vleeschkeuringsdienst in reorganisatie verkeert, waarbij zeker de door den heer Hoogenboom aangesne den kwestie ter sprake komt. Dezelfde spreker wenschte inlichtingen over werkverschaffingsplannen voor den komenden winter. De voorzitter deelde me de, dat in de eerste plaats getracht zal worden zooveel mogelijk werkloozen te plaatsen bij de centrale werkverschaffing. Voorts moet uitgezien worden naar een aantal andere werkverschaffingsobjecten, want indien eenigszins mogelijk moeten meer menschen aan het werk dan vorige jaren. Nadat ook de heeren van der Weij den, Apeldoorn en P. Hoogervorst hun meening hadden gezegd over dit onder werp, verzocht de heer Verboom nog eeni ge inlichtingen over de tractatie der school kinderen, terwijl de heer L. Hoogervorst het niet-branden der straatverlichting op en kele punten ter sprake bracht, benevens de mogelijkheid van werkverschaffing aan tuinders. Dit laatste hoopt de voorzitter na der te onderzoeken, waarbij de steunrege ling voor kleine tuinders hopelijk geen be letsel zal zijn. Hierna sluiting der verga dering. NIEUWKOOP VOORMALIGE GEMEENTEHUIS. De voorgevel van het voormalige ge meentehuis van 1628 is geheel in stijl her steld. De voorkamer is thans verhuurd voorsigarenmagazijn en de achter kamer voor spreekkamer van een tand arts. NIEUWVEEN Jaarvergadering Nic. Boys. De voorit- ter, de heer Th. Haakman, opent even na het vastgestelde uur met een hartelijk wel kom de aanwezigen op de 4e ledenverga dering van Nic. Boys en drukte zijn spijt uit, dat er van de 5 elftallen nog zoo wei nig aanwezig zijn. Door afwezigheid van den secretaris, die zich in 's lands dienst bevindt, moeten de notulen blijven liggen tot" een volgende vergadering. Van agendapunt 3, ingeko men stukken is het belangrijkste de ver deeling der elftallen bij het district Gou da. Er worden pogingen aangewend voor indeeling in het Leidsche district, zooals gebruikelijk. Dit heeft echter ook zijn licht zijde. Het eersteelf tal is overgegaan naar de 2e klasse, en 't is voor het hoofdbestuur gemakkelijker in het Goudsche district in te deelen. Het bestuur koestert toch nog de hoop, dat het hoofdbestuur op dit be sluit zal terugkomen. Hierop wordt medegedeeld, dat een aan bod is ingekomen om gratis les te geven in knotsschermen. Zij, die iets voor deze sport voelen, kunnen zich opgeven bij den secretaris; dan kan de zaak verder met den heer Campfens besproken worden. Hierna wordt het jaarverslag gelezen, gevolgd door het financieel verslag van den penningmeester. De ontvangsten be dragen ƒ755.16. De uitgaven ƒ591.62. Het wasoverschot is 160.79. De voorzitter brengt dank aan den secretaris voor zijn goed verzorgd jaarverslag en aan den pen- ningm. voor zijn zorgvuldig beheer. Boeken en bescheiden zijn in volmaakte orde bevonden. Inmiddels is de geesttelijk adviseur ter vergadering gekomen, welke een hartelijk welkom wordt toegesproken. Zijneerw. spreekt een kernachtig woordje en doet een beroep op de jongens om de katholieke sport ook de haar toekomende plaats te geven. Na dit enthousiaste woord, wordt met de afwikkeling der agenda voortgegaan en komen de verkiezingen aan de orde. Herkozen worden de heeren Th. Vink, W. de Boer en J. van Tol. Aangezien de voorziter ontslag neemt, wordt gekozen de heer L. v. Vliet. Dan spreekt de afgetreden voorzitter een har telijk afscheidswoord, brengt dank aan be stuur en leden voor de aangename en pret tige medewerking in alle opzichten ver leend, den wensch uitsprekend, dat ook deze medewerking den nieuw gekozen voorzitter zal worden overgedragen. Ten slotte spreekt de geest, advsieur den scheidenden voorzitter toe en brengt hem dank voor alles wat hij voor de vereeni- ging heeft gedaan. Volgt rondvraag en slui ting. Herwonnen Levenskracht. De speld jesverkoop voor Herwonnen Levenskracht heeft opgebacht ƒ25.90. Gevestigd: G. J. Wijfje, van Nieuw koop. M. S. Hes, van Bergen. M. Ro denburg, ven Bergen. J. Schravenstein, van Nieuwer Amstel. D. v. Bekkum, van Amsterdam. Vertrokken: D. Bruyne, naar Am sterdam. W. J. v. d. Mansen, naar Voor burg. D. v. d. Leden, naar Zeist. M. M. Grootenboer, naar Zeist. N. Aker boom, naar Velsen. A. Th. de Kort, naar Velsen. Ondertrouwd: A. J. van Dam en M. Kuipers. TER AAR Geboren: Cornells, z. van N. A. Hoo- gervorst-Bakker Apolonio Joanna Cor nelia, d. van C. A. Kleyn-Koeleman Phi- lippus Johannes, z. van Aa Hoogervorst- v. d. Vlugt. Overleden: H. Bergman 85 j. M. Wetten, wed. van J. v. d. Pijl, 80 j. Gevestigd: M. P. den Dekker, Rijns burg. Vertrokken: N. Jansen, naar Nieuw- Vennep P. v. Rhoon naar Alphen a. d. Rijn L. M. Sassen naar Den Haag J. H. Dobbe naar Haarlem. ZWAMMERDAM Mond- en klauwzeer. In totaal zijn 119 gevallen ven mond- en klauwzeer aan gegeven. Alle in deze gemeente gevestigde bedrijven zijn dus besmet. Het aantal sterfgevallen is vrij belang- iijk, n.l. sinds het eerste geval van mond en klauwzeer werd aangegeven (26 Aug. j 1.) 27 stuks vee.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7