Storm in de Vereen. Staten SPORT HET SCHAAKSPEL 1 i I i® 4 NÉ ii 4 a SS" -. 1 DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN jSRNSTÏG MOTORONGELUK. Een rioo£«, een ernstig gewonde. Vanochtend hal? negen is een ernstig motorongeluk gebeurd op de nieuwe brug over het kanaal tusschen Noordhorn en Zuidhom. De twintigjarige motorrijder H. van der Wei, leerling van de M. T. S. te Gronin gen, was op weg van zijn woonplaats Bui tenpost naar Groningen. Even over de brug is hij door nog niet bekende oorzaak met zijn motor tegen een boom gebotst. Hij werd van het voertuig geslingerd, evenals de duo-passagier, wiens naam nog niet bekend is. Van der Wei was vrijwel on middellijk dood. De andere jongeman was ernstig gewond. Nadat door een dokter ■uit Noordhorn de eerste geneeskundige hulp was verleend, is hij naar het zieken huis te Groningen vervoerd. Nader vernemen wij, dat de 22-jarige H. van der Wei met zijn motorrijwiel is ge botst tegen de afsluitboomen van de brug. Het lijk is voorloopig ondergebracht in het brugwachtershuisje. De duo-passagier was de 30-jarige G. Rebbers, wonende in Drachten, is met ernstige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen vervoerd. Zijn toestand is zorgwek kend. WIELRIJDERS DOOR AUTO'S AANGEREDEN. In het ziekenhuis overleden. Gisteravond kwam de zeventienjarige wielrijder L. Verlinden in de Lange Nieuw- straat te Schiedam in botsing met een per sonenauto. De wagen ging hem over het lichaam. De jongeman liep zeer ernstige verwon dingen op en werd in zorgwekenden toe stand naar het algemeen ziekenhuis te Schiedam vervoerd, waar hij kort na aan komst overleed. Op het gevaarlijke kruispunt Utrecht- schewegDaam Fockemalaan te Amers foort, heeft zich gisteravond een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij een naar schatting 50-jarige tot dusverre onbeken de wielrijder om het leven is gekomen. De wielrijder kwam van de Daam Focke malaan en wilde den Utrechtscheweg over steken. Op dat moment naderde op dezen weg met groote snelheid een personenauto. De man werd door het rechtervoorspatbord van de- auto gegrepen en tegen den "grond gesmakt. Ernstig gewond werd de ongeluk kige opgenomen en naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd. Eenigen tijd na aankomst aldaar trad de dood in. MOTORRIJDER IN BOTSING MET AUTO Gisteravond om zeven uur is op den rijks weg 's-HertogenboschTilburg een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een motorrijder die ter hoogte van Hel- voirt een garage kwam uitrijden, wilde den weg oversteken, op hetzelfde moment na derde uit de richting 's-Hertogenbosch een personenauto. De bestuurder kon een aan rijding niet meer vorokomen. De motorrij der werd een eind weggeslingerd en bleef met ernstige inwendige kneuzingen en ge broken beenen liggen. Op advies van een geneesheer werd het slachtoffer naar het Groot Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch over gebracht. Zijn toestand is hoogst zorgwek kend. Het motorrijwiel werd geheel vernield, terwijl de auto slechts -lichte schade op liep. DOODELIJK ONGELUK IN DE STAATSMIJN „EMMA". Vanochtend half zes is de houwer B. Taftafoglu, een Turk, in de laadplaats van de 660 m. verdieping van de staatsmijn „Maurits" te Lutterade, door een passee- renden arbeider dood naast een daar staan- den trein kolenwagens gevonden. Uit zijn verwondingen bleek, dat hij met het hoofd tusschen twee wagens bekneld moet zijn geraakt. T. was 38 jaar, gehuwd en vader van een kind. Hij woonde in Geleen. MATROOS ONDER BALK GEDOOD. Gisteren werden vanwege de marine in de- Buitenhaven te Vlissingen werkzaamhe den verricht. Een zware balk is daarbij aan het rollen gegaan, waardoor de 24-jarige matroos le klasse W. S. bekneld geraakte en een bek kenfractuur opliep. Het slachtoffer werd onmiddellijk per ziekenauto naar het zie kenhuis Bethesda gebracht. Hoewel men eerst niet voor zijn leven vreesde, is de toestand van den man plot seling verergerd, 's Middags is hij aan zijn verwondingen overleden. S. die gehuwd was, was kort geleden met Hr. Ms. „Sumatra" uit Indië terugge keerd. HOTEL TE GOOR AFGEBRAND. Niets gered door gebrek aan water. Door nog niet bekende oorzaak is van ochtend ongeveer half tien brand ontstaan in het bekende hotel „Herikerberg" gelegen op den Herikerberg aan den rijksweg te Goor. Bij gebrek aan water was het on mogelijk den brand te stuiten, zoodat het hotel een prooi der vlammen werd. Niets kon gered worden. De schade, die aanzien lijk is, wordt door verzekering gedekt. FEESTTENT IN VLAMMEN. Gisteren is door onbekende oorzaak de, ter gelegenheid van de Havo-feesten op het sportterrein te Oostervvolde (Fr.) op gestelde feesttent afgebrand. Van den in ventaris ging een groote gedeelte verloren. De tent, welke ruimte bood aan pl.m. 1000 personen was niet verzekerd. De schade wordt op 2000 gulden geraamd. DE KINDERVERLAMMING. Ruim 300 gevallen sedert 17 Juli. In de afgeloopen week zijn hier te lan de 54 gevallen van kinderverlamming voor gekomen, tegen 59 in de daaraan vooraf gaande week. Zuid-Holland werd ook nu met 26 gevallen weer het zwaarst getroffen. Rotterdam kreeg er 7 patiënten bij, Den Haag 6, Waddinxveen 4, Gouda 2 en Berg- schenhoek, Hillegom, IJsselmonde, Leiden, Leiderdorp, Oudewater en Overschiet elk 1. Na Zuid-Holland volgde Noord-Hol land met 6 gevallen over vijf gemeenten verdeeld, Utrecht, Gelderland en Limburg met elk 5, Overijssel met 4, Noord-Brabant met 2 en Friesland met 1 geval. Sedert 17 Juli zijn thans in ons land 309 poliomyelitis-gevallen voorgekomen. Te Rotterdam. Nadat er eenige dagen lang geen nieuwe gevallen van kinderverlamming in Rotter dam waren bijgekomen, is vanmorgen een nieuw geval bij den directeur van den G. G. en G. D. aangegeven. Het betreft een jongetje van twaalf jaar, wonende aan den rechter Maasoever. NEKKRAMP. Te Vlaardingen zyn twee gevallen van nekkramp geconstateerd bij kinderen van resp. 5 jaar en 8 maanden. De patiënten zijn naar een barak te Schiedam gebracht. AUTO VERLIEST VAT MET ZWAVEL KOOLSTOF. Openen is levensgevaarlijk. De burgemeester van Monster heeft gis teravond per radio een ernstige waarschu wing laten hooren, bestemd voor den vin der of vinders van een vat, inhoudende 600 K.G. zwavelkoolstof, dat gisteren door den chauffeur van een firma uit Honster op weg van België naar Nederland is verlo ren. Daar de chauffeur van den vracht auto niet wist waar hij het vat verloren kon hebben en men de mogelijkheid niet uitgesloten achtte, dat de vinder het vat met het gevaarlijke goedje zou openen, achtte de burgemeester het noodzakelijk Nederland te waarschuwen. Zwavelkoolstof ontstaat bij de inwerking van zwaveldamp op koolstof en koolstofver- bindingen. Zuivere zwavelkoolstof vormt een kleurlooze, zeer beweeglijke vloeistof, smaakt specerijachtig en riekt naar chloro form. Bij het bewaren wordt de vloeistof gemakkelijk geel en verspreidt een wal- gingwekkenden geur. Met lucht vermengd geeft het een zeer heftige ontploffing. Lang durig inademen van met zwavelkoolstof bezwangerde lucht werkt zeer schadelijk. De vloeistof dient voor het vulcaniseeren van caoutchouc, om vet uit beenderen, za den, lijnkoeken en poetslappen te extrahee- ren, voor het ontvetten van wol, het berei den van extracten uit specerijen, voor het ontsmetten en zwavelen van vaten, als ver delgingsmiddel van ratten, motten, koren wormen, enz. Het is te hopen, dat de vinders het vat onaangeroerd laten en direct de politie waarschuwen wanneer ze hej vinden. „Tel." Bultenlandsche Berichten MEER DAN 100 DGODEN GEMELD. Orkaan raast langs Atlantische kust. De Atlantische kust van Noord-Amerika is door een orkaan geteisterd. De wind, die een snelheid van ruim 120 K.M. bereikte, heeft in het bijzonder groote verwoestin gen aangericht te Providence (Rhode-Is land) waar de daken- van de huizen wer den gerukt. De stad is van electrischen stroom verstoken en duizenden menschen zyn van de buitenwereld afgesloten. Boo- men zijn ontworteld, winkelruiten stukge slagen, uithangborden en schuttingen, tot groot gevaar der voorbijgangers, neerge stort. De hevige wind heeft het vertrek van de „Queen Mary" vertraagd. Aanzienlijke schade is aangericht in de deftige wijken van West-Hampton (Long Island) en van Baileys-Beach (Rhode-Is land), waar tientallen huizen vernield en de bewoners geïsoleerd zijn. Hier en daar zijn branden uitgebroken. Het blusschen wordt echter zeer bemoeilijkt, doordat de straten met puin zijn bezaaid. Volgens het jongste bericht zijn er reeds meer dan honderd dooden en worden 250 menschen vermist. De gouverneur van Rhode-Island heeft aan president Roosevelt om hulp verzocht. De kustwacht raamt, dat tusschen 500 en 700 schepen van alle formaten zijn gezon ken of gestrand. OVERSTROOMINGEN IN NIEU\y-ENGELAND. De o verstro om ingen, die door den he- vigen regenval in Nieuw-Engeland zijn veroorzaakt, hebben 11 dooden geëischt. Honderden menschen zijn dakloos. IERSCHE—ENGELSCHE LEAGUE 2—8i Te Belfast is gisteren voor een groot aan tal toeschouwers de wedstrijd tusschen het Iersche en het EngeLsche league elftal ge speeld. De wedstrijd eindigde in een groote 82 overwinning voor de Engelschen. R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Door omstandighedenvis de training van hedenavond op het R. K. Sportpark „Haag- weg" verzet op Morge Vrijdagavond, 7 uur, onder leiding van den heer A. J. J. Duin dam. Voor de Hutspot-estafette op 3 October is nog een ploeg extra op gegeven, zoodat Docos dan met vier ploegen zal starten. Daar de selectie voor deze vier ploegen zeer moeilijk is, worden al wie daarvoor in aanmerking komen dringend verzocht geen enkele training te verzuimen, doch vooral a.s. Vrijdag 7 uur en Zondag 11.45 uur op het R. K. Sportpark „Haagweg" te verschijnen. STER-ESTAFETTE DE HUTSPOT-RACE. Inschrijvingen. Hoe groot de animo is voor de Ster-es tafette De Hutspot-race op 3 October a.s. kan blijken uit het feit, dat men thans in alle deelen van de stad schooljongens en vereenigingsploegen kan zien oefenen. In totaal zullen aan deze estafette precies duizend loopers deelnemen, verdeeld over niet minder dan 69 ploegen. Is de idee van de ster-estafette volkomen nieuw, het zal evenmin ooit in ons land zijn voorgekomen, dat aan een estafette duizend loopers deel namen en de inschrijving zou zeker nog grooter zijn geweest, indien de scholen eer der waren geopend. Door het groote aantal deelnemers mag ook een ongekend groote belangstelling van het publiek worden ver wacht, waarvoor ook extra-maatregelen zullen worden getroffen. In afdeeling A is ingeschreven door 22 ploegen en wel: School Meyer, sch. Van Heteren, sch. Wisse, sch. Van der Bie, sch. Van Schaick, sch. Riks, sch. Wilterlink, sch. Bosma, sch. Melief, sch. Berkenbosch, sch. Paulusse, sch. Gathier, sch. Janssen, sch. De la Rie (Maresingel), sch. Van der Hoogt, sch. Hokkeling, sch. Pothuis, sch. Voor winden, sch. Korswagen, sch. Van der Neut, sch. Entrop, sch. Bakema. In B. komen uit 9 ploegen en wel: school De Reuver, Gem. H. B. S. I, Ambachts school, Gem. H. BZ. S. II, school Alders- hoff, school Van Rijswijk II, R.-K. H. B. S., school Van Rijswijk I, Gymnasium. In afdeeling C met 13 ploegen is inge schreven door: Gem. H. B. S. I, R.-K. H. B. S. I, school De Reuver, Ambachtsschool, Gem. H. B. S. II, school Aldershoff, school Schoenmakers, Gymnasium, R.-K. H. B. S II, school Van Rijswijk, Chr. Kweek school, Gymnasium II. Met 25 ploegen is de afgdeeling der sport - vereenigingen het grootst. Ingeschreven hebben: A. S. C. I, n en in, Docos I, II, ni en TV, Tona, C. G. W., Vicus Orientis, Lug- dunum, Roodenburg, Morschkwartier, Leid- sche Wandelsportver., Fides Pacta, R. C. L., L. F. C., L. D. T. S., P. C. en L., Unitas S. L. B., L. D. W. S., Sportclub Iemco, U. V. S., Groen Boys en Sportman. In de afdeelingen A. B. zullen de ploe gen worden verdeeld over drie, in de afdee ling D. over twee trajecten. Een omschrij ving van de parcoursen ie opgenomen in 't officieele programma, dat Maandag a.s. zal verschijnen. De commissie voor De Huts pot-race houdt Vrijdagavond in de boven zalen van De Harmonie aan de Breestraaet een bespreking met de leiders of de aan voerders der ploegen. De organisatie van deze ster-estafette is natuurlijk zeer omvangrijk. Behalve de starter, de startscommissariissen, de par- courscommissarissen, de tijdopnemers, de juryleden van aankomst enz. zullen niet minder dan tachtig wisselpuntcommissaris- sen in actie moeten komen. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". A.s. Zondag zal de tweede rit van het Clubkampioenschap korte afstand worden verreden, welke rit tevens als voorlaatste wedstrijd der Zomer-competitie geldt. Na afloop zal tevens de laatste rit dezer competitie worden verreden bestaande 'uit een klassementwedstrijd. Vertrek 8.30 uur v.m. van de Kaasmarkt. Een Simultaanavond in de Leidsche Schaakclub „Caissa". De schaakclub Caissa hield gisteravond in het Gebouw der Mij. voor Toonkunst een gezellige bijeenkomst. Men had den heer G Bosscha alhier bereid gevonden tegen de leden simultaan te spelen. Daar Caissa over een aantal gevorderde spelers be schikt, was dit geen gemakkelijke taak. Dit bleek ook uit den afloop. 21 spelers na men er aan deel, daarvan werden na 3^ uur spelen 12 spellen door den simultaan- speler gewonnen, 6 gingen verloren tegen de heeren J.< J. Epskamp, D. Vrij, A. J. v. Driesten, Ir. D. J. Houthoff, G. Kuypers en D. J. Planpe en 3 werden remise tegen de heeren P. Vlugt, F. J. B. van Zuylen en J. P. H. Hemerik. Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan den redacteur dezer rubriek, W. H. van der Nat, Witte Rozenstraat 40a, Leiden. Toreneindspelen. Eenige fraaie studies over toreneindspe len, ontleend aan „De Schaakstudie der Nieuw-Russische Grootmeesters" door A. O. Herbstman volgen hier, waarmee wij onze opmerkingen over de toreneindspelen besluiten. W. en M. Platow (le prijs „Casopis Ceskosl, Sack '23). i m f m rm A BCDE FG H Wit wint. De eerste zet ligt vrijwel voor de hand. 1. e5e6 Tf7—f6 Na 1Te7 volgt 2. exd7 en wint. Op 1Tf8; 2. Txd7, f3 (2 Te8; 3. Ke5, c5; 4. Kd6, Kc4; 5. Tf7, Kd3; 6. Txf4, Kxd2; 7. Tc4 en wint); 3. Tb7f, Ka6; 4. Tf7, Td8f; 5. Kc5, Txd2; 6. e7, Te2; 7. Kxc6, f2; 8. Txf2 en wint 2. Tc7—b7f. Op onmiddellijk 2. exd7 volgt 2 Td6f; 3. Ke5, Txd2; 4. Ke6, f3; 5. Tc8, Te2f; 6. Kd6, Td2f; 7. Kc7, c5; 8. d8D, Txd8; 9. Txd8, c4 remise. Wanneer wit de volgorde der zetten had omgedraaid was er geen winst te behalen geweest. Men zie: 1. Tb7f, Ka6; 2. e6, c5f! 2Kb5a6 Niet naar a4 of a5! 2Ka4; 3. exd7, Td6f; 4. Kc5, Txd2; 5. Tb4f en wint, of 2Ka5; 3. exd7, Td6f; 4. Kc5 en wint. 3. e6xd7 Tf6—d6f Op 3Tf8 volgt 4. Tc7, Td8; 5. Kc5, f3; 6. Kd6, f2; 7. Txc6t en wint. 4. Kd4c5 Td6xd2 Op dit oogenblik, waarop zwart schijn baar uit de moeilijkheden is, volgt een prachtige zet; een offer, dat de beslissing brengt. Het zijn deze mogelijkheden die ons het schaakspel zoo lief doen hebben! 5. Tb7>b2! Td2—d3! Op 5Txb2 volgt 6. d8D, Tc2f; 7. Kb4, Tb2f; 8. Kc4, Tb5; 9. Dc7 en wint. En op 5Txd7 volgt 6. Kxc6 en wint! 6. Tb2b3! Wanneer wit direct 6. Kxc6 had gespeeld was 't nog remise geworden, n.L 6. Kxc6, Tc3f; 7. Kd6, Td3f; 8. Kc7, Tc3t; 9. Kb8, Te3!; 10. Td2, Kb7; 11. Tb2f, Ka7; 12. Tb4, f3; 13. Kc7, Tc3f; 14. Kd6, Td3t; 15. Kc6, Tc3t; 16. Kd5, Td3f remise. 6Td3—<12 7. Kc5xc6 Td2c2f 8. Kc6Ö6 Tc2d2f 9. Kd6c7 Td2—c2f 10. Kc7d8 Tc2e2 11. Tb3—f3 Te2e4 12. Kd8c7 Te4c4f 13. Kc7—d6 Tc4d4f 14. Kd6c6 Td4—c4f 15. Kc6—d5 en wit wint, omdat de zwarte toren niet verder sohaak kan geven. A. S. Selesniew („Berb Zeitung a. Mittag" 1914). A B C Wit wint. 1. Tg8h8 Td7—d2f 2. Kf2fl Op 2. Kf3 volgt 2Tg2; 3. gxh7, Tg7; 4. Kf4, a3; 5. Kf5, a2; 6. Ta8, Txh7; 7. Txa2, Th3; 8. Kf6, Te3 remise. Na 2. Kfl kan zwart niet Tg2 spelen wegens 3. Txh7f, Kg3; 4. g7, Kf3; 5. Th3f. 2Td2—dit 3. Kfl—e2 Tdlgl 4. Th8xh7 Kh2—g3 5. Th7hll Tgl—g2f 6. Ke2e3 Op 6. Kfl volgt Tf2f; 7. Kei, Tg2 remise. 6Kg3g4 Nu is de stelling gelijk aan die na de vierde zet, maar de stukken zijn nu één rij naar boven gespeeld. 7. Thlh2! Tg2—g3f 8. Ke3—f2! Tg3—f3f Op 8Kf4 volgt Th4f en wint. 9. Kf2—gl Tf3—g3f 10. Th2g2 en wint. m a ÉH i PI V A BCDE FG H M. Aizensjtadt („Sjackmaty" 1932). Wit wint. 1. Ta7—b7t! Op 1. g7, Tgl; 2. Tb7f, Kc3*3. Txc7f, Kd4; 4. Ta7, Ke5 is 't remise. Of anders 2. Txc7, Tg5; 3. Te7, Kei; 4. Telf, Kd2 re mise. 1Kb2a3 2. g6g7 Tel—gl 3. Tb7xc7 Ka3b4 Er dreigde Tc3f en Tg3. 4. Kh3h4 Tgl—g5! 5. Tc 7e7! Dreigt Te4f en Tg4. 5Kb4c5 Op 5Kc3 volgt 6. Te3f en 7. Tg3. 6. Te7—e5tü Neemt de toren dan promoveert de pion tot dame, neemt de pion dan is de winst wel zeer eenvoudig. MOTORSPORT DUINRELL TERREINRIT VI. De Motorclub Wassenaar en Omstreken, de bekende organisatrice van de Duinrell- Terreinritten kreeg via de Federation Motocycliste de Belgique, het officieele Belgische motorlichaam, de volgende 12 In schrijvers voor den Duinrell-Terreinrit VI, welke plaats vindt op Zondag 2 October a.s.: „Grizzly", Jac. Ickx, A. Rubar en C. This- sen allen op een 500 cc Sarolea. J. Pé, J. Frenay, D. Geminick, en F. van Tichelen allen op een 500 cc Gillet, F. Borré en „Edison" beiden op een 550 cc F.N. P. v. Maldeghem op een 250 cc Ariel en E. Collard op een 125 cc Gillet. Stuk voor stuk zijn het geduchte knapen, die op cross-country gebied zeer veel pres teer en en het zal onzen rijders handen vol v/erk kosten dit twaalftal behoorlijk partij te geven. Tegenover dit Belgische team zal een Nederlandsch team worden geplaatst even eens bestaande uit 12 man, hetwelk nog niet definitief is amengesteld, maar waar in in elk geval onze 4 Nederlandsche kam pioenen D. Renooy op Eysink, J. van Rijn op Velocette, J. Bovee op Velocette en J. C. Verkerke op Eysink zullen worden ge plaatst. Vervolgens noemen we G. Timmer op Zündapp en K. H. van Breen"n op Rud- ge, terwijl de zes andere te noe.nen team- lijders nog afhandelijkzijn van de Neder landsche inschrijving, die pas 29 September sluit. De Belgische équipe, onder leiding van den in Belgische legerkringen zeer beken den Commandant Lambert, arriveert reeds Zaterdag 1 October in Den Haag en zal denzelfden middag een bezoek aan Duin- cell brengen om het terrein in oogenschouw te AUTOMOBILISME EYSTON AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. John Cobb, de snelste man ter wereld gedurende één dag, is reeds uit de Ver- eenigde Staten naar Engeland vertrokken, maar capt. Eyston, de houder van het ab solute snelheidsrecord te land, schijnt er riet genoeg van te kunnen krijgen. Hij startte ten minste gisteren nog eens in zijn Thunderbolt op de zoutvlakten van Bon neville en het heeft maar weinig gescheeld, of hij zou voor de laatste maal in zijn leven gestart zijn. Want toen hij, bij zijn poging om het ab solute snelheidsrecord van ruim 575 K.M. nog hooger te schroeven, een snelheid van rüim 560 K.M. bereikt had, geraakte plot seling van een der banden een protector los, welke aan de binnenzijde van de stroomlijncarosserie totaal omboog. Door zijn groote tegenwoordigheid van geest wist capt. Eyston den wagen nog tot stilstand te brengen, alvorens de band sprong, maar het bleek toch maar heel weinig te hebben gescheeld, of het rubber zou geheel door zijn geweest en dat zou de koene Engelsch- man niet hebben overleefd. DUITSCHE POGING OM HET ABSOLUTE SNELHEIDSRECORD TE VERBETEREN? Volgens Reuter heeft men in Duitschland het plan opgevat om het absolute snelheids record te land, hetwelk capt. Eyston Vrij dag j.l. met een snelheid van 755.348 K.M. op zijn naam bracht, te verbeteren. In de Mercedesfabrieken zou in het ge heim een motor geconstrueerd zijn, in wel ke verschillende buitengewone en voor de Mercedes kenmerkende technische nieuwig heden zijn aangebracht, waardoor de ma chine den wagen een grootere snelheid zal kunnen geven dan die van de Trunder- bolt. Duitschland zou de recordpogingen gaar ne tot een volkomen Duitsche aangelegen heid maken. Indian het mogelijk is, zal dan ook een speciale gelegenheid voor der gelijke snelheidspogingen in Duitschland worden geschapen, zoodat men niet naar de zoutvlakten bij Bonneville behoeft te reizen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11