OMGEVING RIJNSTREEK KERKNIEUWS DINSDAG 20 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Simavl. De speldjesdag ten bate van Simavi (steun inzake medische aangelegen heden van inheemschen) heeft hier 111.70 opgebracht; een schitterend bedrag. Voortuintjes-wedstrijd. Ter gelegen heid van 't diamanten jubileum onzer afd. van Bloembollencultuur zal een „voor- tuintjes-wedstrijd" worden gehouden. Als prijzen worden luxe-voorwerpen uitge loofd. Gezien dat Bloembollencultuur reeds meerdere malen zulk een wedstrijd uit schreef (ook V. V. V. deed zulks) mogen we er veel interessants van verwachten. LEIDSCHENDAM De scholen weer open! De burgemeester heeft besloten, dat alle scholen morgenochtend heropend zullen worden. Gemeenteraad. Vrijdag 23 September a.s. des avonds te 7.30 uur komt de Raad der gemeente Leidschendam in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot het uitvoeren van eenige herstellingswerken aan het raadhuis. Benoeming van twee leden in de commissie van voorbereiding voor de stichting van een nieuw raadhuis. Voor stel tot beschikbaarstelling van een school lokaal voor een landbouwhuishoudcursus. Voorstel tot verlenging van den ontrui mingstermijn onbewoonbaarverklaarde wo ning meer en Geerweg 13. Voorstel tot wij ziging van het ontwerp voor een gemeente wapen. Voorstel tot berging van straat- en 'huisvuil en voorstel tot verkoop van het raadhuis der voormalige Gemeente Veur. K.J.M.V. De eerste propaganda-avond, welke de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" bij het begin van het seizoen gisterenavond organiseerde, is voorzeker succesvol ge weest en de keuze van het Bestuur om voor dezen avond den bekenden causeur Peter van Rooyen uit te noodigen was o.i. de beste, daar deze den K.J.M.V.-ers een avond heeft gebracht, zooals er weinigen zijn. Het was een avond van ernst en luim, leerzaam en van groote propagandistische waarde en het dankwoord, dat de heer Van Rooyen van den voorzitter had te accepteeren voor dezen mooien avond, was zeer zeker ten volle verdiend. Na het openingswoord van den voorzit ter, waarin hij wijst op den geweldigen tijd, waarin wij leven en aantoont, hoe nood zakelijk het is, dat alle leden den tijd be grijpen en daardoor zullen beseffen, dat men moet bezitten godsdienstzin, vakbe kwaamheid, cultureele vorming, enz., alles wat de K.J.M.V. den leden biedt, verkrijgt de heer van Rooijen het woord. Op een geestige, doch tevens leerzame wijze be handelde spreker zijn onderwerp „Het wel en wee van het spreekgestoelte", en zette uiteen, hoe een lezing in elkaar dient gezet te worden, enz. Met frappante en aardige voorbeelden en geïllustreerd door fraaie snelteekeningen werd het onderwerp dui delijk toegelicht. Tot slot werden door spreker nog eenige liederen ten gehoore gebracht en op de piano Indische muziek ten beste gegeven. Met een hartelijk dankwoord werd deze alleszins geslaagde avond door den voor zitter gesloten, NOORDWIJK R.K. Staatspartij. Hedenavond te 8 uur wordt in Hotel „Royal" een buitengewone vergadering gehouden van de R.K. Staats partij, uitgeschreven door he bestuur van den R.K. Kamerkieskring, waarbij als spre ker zal optreden de heer Th. P. J. Slsen, lid van het Partijbestuur met het onder werp „Eenheid onder Katholieken", ter wijl tevens mededeelingen zullen worden gedaan inzake de plaatselijke afdeeling. Deze vergadering is toegankelijk voor alle Katholieken van Noordwijk. In verband met de komende verkiezingen in 1939 is aller opkomst gewenscht. NOORDWIJKERHOUT E.H.B.O. De afdeeling Noordwijker- hout van E.H.B.O. organiseert in den ko menden winter wederom een cursus eerste hulp bij ongelukken onder medische leiding van dr. Postel, alhier. De eerste cursus wordt gegeven op 14 October a.s. Aanmel ding kan geschieden bij het secretariaat 's-Graven damsche weg 52. Geboren: Maria Margaretha, d. van A. ,H. van den Berg en A. C. Koomen Adèle Johanna, d. van A. J. M. Kriek en E. W. Fukken Hendrika Maria Petro- nella, d. van P. N. Koomen en C. M. Teeu- wen Lena Johanna, d. van J. W. Laros en M. B. Bouwmeester Jacobus Stephen, z. van A. Th. van Graven en M. W. Wright Cornelia Jacoba, d. van P. Th. van Gijls- wijk en A. G. Hoogeduin Bernardus Wilhelmus Maria, z. van M. J. A. Seijsener en M. W. Bartels Maria Agnes Sophia, d. van B. L. van Kampen en A. A. Opdam Johanna Maria, d. van H. M. van den Barselaar en J. J. Warmerdam Paula Mathilde, d. van J. J. A. M. Pijnaker en N. M. J. Brinkhorst Theodora Johanna Ma ria, d. van W. A. Derksen en M. C. den El zen Cornelia Alida Antonia, d. vari A. A. de Groot en C. S. Franck Bartholo- meus Johannes Maria, z. van J. C. van Gijls- wijk en M. H. Kaptijn Antonius Johan nes, z. van J. Th. L. Hebinck en A. van den Berg Johanna Cornelia, d. van M A. Meiland en Th. M. Romijn Theresia Eli sabeth, d. van P. van der Togt en E. B. .Takubowski Cecilia Maria, d. van J. P. ^an den Berg en C. W. Redeker Bern- hard, z. van C. P. Steijn en M. M. Koot Johanna Margaretha Petronella, d. van J. C. Heemskerk en A. P. Mens Maria An na Catharina, d. van H. S. Warmerdam en M. P. L. Heemskerk. Ondertrouwd: W. P. Augustinus jm. 33 j. en H. C. Meijer jd. 23 j. A. Schoneveld jm. 21 j. en G. Kok jd. 19 j. P. G. Lemmers jm. 30 j. en M. Rooijakkers jd. 27 j. Gehuwd: J. Chr. de Vos 28 j. en C. J. Duivenvoorden 21 j.' G. A. M. Bruines 26 j. en C. P. van der Berg 24 j. H. M. Hoogervorst 26 j. en J. M. van Denzen 24 j. Joh. Koster 58 j., wedr. van E. Konings en J. B. Meijer 45 j. Th. F. Hoogervorst 29 j. en J. M. Zandbergen 23 j. A. W. van Veldhuijzen 30 j. en A. A. Oostdam 28 j. M. Piek 33 j. en A. A. J. van den Berg 29 j. W. Brouwer 24 j. en E. v. d. Veek 23 j. Overleden: Jac. J. Geerlings 41 j., echtgenoot van C. Bos Andries Ooster- veer 49 j., echtgenoot van J. W. Melgers L. Heithoff 81 j. A. Th. Schenau 85 j., wedr. van S. M. van Dongen Joh. Zegers 85 j. A. F. Aschman 68 j. STOMP WIJK DE KINDEREN WEER NAAR SCHOOL. Morgenochtend! Op last van den burgemeester zullen mor genochtend de scholen weer geopend wor den. De ouders gelieven van deze mededee- ling goede nota te nemen. SASSENHEIM Ballonnieuws. Bij het bestuur van de O.V. zijn reeds 40 stuks ballonlabels terug ontvangen, die met de jubileumfeesten door de schoolkinderen zijn opgelaten. Allen zijn uit Nederland afkomstig, terwijl de grootste afstand momenteel Breda is. Etalage-wedstrijd. De gelukkige win naars, zijnde drie en twintig in getal, welke hebben deelgenomen aan den etalage-wed strijd, zijn in het bezit gesteld van bonnen resp. van 10, 7.50, 5, 2.50 en 1, wel ke bonnen kunnen worden ingewisseld voor winkelwaar bij de deelnemende winkeliers der winkelweek. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag 22 September des avonds half acht in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Conver sie geldleeningen. 3. Comptabiliteit. 4. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 5. Rondvraag. Melkvcorziening. Uit het desbetref fend rapoprt ontleenen wij het volgende: In he tijdvak 21 Februari tot 23 Juli 1933 (20 schoolweken) werd op de R.K. scholen in deze gemeente aan de schoolkinderen verstrekt 4272 Liter melk. Hiervoor betaal de het schoolmelk-comité aan den leve rancier 10 cent per Liter aldus 427.20. Te rug ontvangen werd: van de ouders 279.54, van de Ned. Zuivel-Centrale ƒ96.15, van particulieren ƒ51.51, aldus in totaal 427.20. In de kosten van 10 cent per Liter werd dus betaald door de ouders der kinderen 6,54 cent per L., door de Ned. Zuivel-Centrale 2,25 cent per L., door par ticulieren 1,21 cent per L. Geheel gratis werd melk verstrekt aan 37 kinderen. WASSENAAR Aanbesteding wegenaanleg. Door het gemeentebestuur van Wassenaar is Maan dag aanbesteed de aanleg van eenige wegen, het maken van een betonschoeiïng in het havenkwartier en de vernieuwing van het wegdek van den Oostdorperweg. Ingeschreven werd als volgt: Reefs Aann. en Handel Mij, N.V., Oldenzaal 67500. L'. P. v. d. Geer en A. Stuifzand, Leiden 67900.Firma J. Pijl, Zuidland 69734. N.V. Leidsche Zand v/h Samson, Leiden 69950.A. Schouls, Leiderdorp 70000. P. J. en H. Visser, Wassenaar f 70490. N V. Ned. Basalt Mij.. Zaandam 71470.—; Firam S. Sanders en Co., Gouda 72378. P. G. de Jong, Oegstgeest 73800.San ders, Aannemersbedrijf, Rijswijk 75800. Firma H. van Driel, Koudekerk aan den Rijn 76800.Adr. Voordouw, Zoeter- v/oude 75700.Abraham Mooten, Moor drecht 82837.L. Schroder en H. van Dillen, Wassenaar 850000.Aann. Mij. v/h M. J. Heymans, Rosmalen 85890. De gunning werd aangehouden. Plotseling gas geven Bruusk 'tstuur omhalen Krachtig remmen.... Op blad-bedekte herfst- wegen leidt dat 10 tegen 1 tot een riskante slippartij! ALPHEN AAN DEN RIJN KINDERVERLAMMING. Een nieuw geval. Alhier heeft zich weer een geval van kinderverlamming voorgedaan bij een kindje van 9 maanden van de familie P. in de Hooftstraat. Het patiëntje is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het Gouwe-eiland. Het' laatste eiland in Alphen gaat verdwijnen. Nu de nieuwe Gou webrug voor het verkeer is geopend, werd spoedig daarna aangevangen met het sloopen der beide oude bruggen. Met dit werk is mén gisteren gereed gekomen; ook de brugwachterswoning en de beide andere perceelen op het eiland zijn van het tooneel verdwenen, zoodat thans het eiland aan de beurt komt om het voorbeeld der anderen te volgen. Geboren: Gerard Adriaan Alfred, z. van L. Bloot en L. de Knegt Abrahamina, d. van N. Westerhoud en M. C. S. Anerna Johanna Maria, d. van M. Waardenburg en D. Chr. Uithol. Gevestigd: Bardina Koelewijn, dienstbode, Rozenstraat 47, van Texel, de Koog 65. V ertrokken: Jennigje van der Steeg, verpleegster, Zuideinde no. 13, naar Leid schendam Anhtonie C. den Braber en gezin, loodgieter, Torenstraat 8, naar Ber gen (N.-H.), Kogendijk 31 Anna Veen baas, leerares eener huishoudschool, Haze- veld 1, naar Wageningen, Rijksstraatweg 31 Juliana van Nelle, zonder beroep, v. Boetzelaerstraat no. 13, naar Breskens, Dorpstraat 82 Reinier van Heusden, stal knecht, Steenstraat 24, naar Tilburg, Jas mijnstraat 7 Petronella C. Sluis, dienst bode, Willemstraat 19, naar Leiden, van Brandelerkade 10. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag. 21 Sep tember, des namiddags 10 uur Zomertijd. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling van de rekening van het Wa terbedrijf, dienst 1937. 3. Voorloopige vast stelling van de rekening der gemeente, dienst 1937. 4. Verzoek om vermindering van hondenbelasting en verzoeken onthef fing van straatbelasting. 5. Voorstel tot het treffen van een overeenkomst met het Rijk ter zake van de vernieuwing van de water- keering in de brug over de West vaart. 6. Benoeming van twee plaatsvervangende ambtenaren' van den burgerlijken stand. Aanbevolen worden de heeren C. A. van Dam en J. G. H. Tonus. 7. Voorstel om gel den toe te staan voor de plaatsing van een kind in het gesticht „Effatha" te Voorburg. 8. Voorstel tot het bepalen van den prijs voor de grond achter de voormalige open bare school voor de Bouwvereeniging. 9. Voorstel tot wijziging van de gemeente-be grooting, dienst 1938, en hetgeen verder door de voorzitter of de leden mocht wor den ter tafel gebracht. Overleden: G. B. van der Drift 40 j. gehuwd met M. J. Ravensberg. Gehuwd: M. G. L. de Boer, 24 j. en A. J. van Vliet 23 j. J. Cok 38 j. en D. P. van der Meij 39 j. Th. v. d. Velde 22 j. en M. Wansinck 20 j. ROELOF ARENDSVEEN KRING „DE VENEN" Een dezer dagen vergaderde in de St. Pancratiuszaal de kring „De Venen". Aan wezig waren: de heer Jac, Groen, voorzit ter van de Tuindersvakgroep der L.T.B.; de geestelijk adviseur kap. Hofstede, ver volgens de aangesloten afdeelingen van Langeraar, Roelofarendsveen, Kwakel, Noorden, Nieuwkoop en de veilingen Vinke- veen, Langeraar en Roelofarendsveen. De voorzitter, den heer C. Huigsloot heette allen welkom, in het bijzonder den heer Groen en opende met chr. groet Spr. deelde dan mede, dat deze vergadering kan genoemd worden als een vervolg op de bijeenkomst van 25 Augustus j.l. te Langeraar, welke was belegd ter bespre king van de geringe snijboonen- en augur- kenoogst. Thans is bekend geworden, dat ook in andere tuinbouwstreken, met name Venlo een zelfde sléchte uitkomst valt te consta teren. De voorzitter stelle daarop de kwestie, of een actie voir steun landelijk moet worde i opgezet in samenwerking met die streken, waar bovengenoemde produc- ter hoofdcultuur zijn. Een tweede vraag was: wat of er moet worden voorgeseld, verhooging richtprijs, of een bijzondere steun, of steun op het product van vorig jaar (eventueel vorige jaren). Na ampele bespreking zou een steun op 't product van vorig jaar (jaren) de beste verdeeling geven. De heer Groen gaf daarna een schema eener goede verdeeling en nam op zich deze steun te bepleiten in de vergadering van de Nederl. Boeren en Tuindersbond op Maandag 19 Spt. Tot slot werd een commissie benoemd tot verder bespreking met andere centra om gezamenlijk voort te werken. Het tweede deel der vergadering bracht in behandeling voorstellen voor de alge- meene vergadering, welke eerst nog op de district-vergadering worden verwerkt. Ten eerste: inlevering en reserveering tulpen wordt beschouwd als niet na te komen; men noemt dit een vernietiging van NOORDEN MISSIONARIS F. KOPERDRAAD, t Zondag werd de familie en ons dorp op geschrikt door het telegrafisch bericht uit Arnhem, dat in Huize Vrijland plotseling overleed pater F. Koperdraad. Voor een drietal weken heeft hij nog eenige dagen alhier doorgebracht en sprak nog met geestdrift over de mogelijkheid, dat zijn gezondheid zou toelaten eerlang weder naar zijn missie in Britsch-Indië te kunnen terugkeeren. Onder de inlanders te leven, daar zoo veel mogelijk nog te wer ken en ook daar te sterven was zijn groot ste ideaal. God beschikte het echter an ders. Pater Frederik Koperdraad werd alhier geboren op 18 Juli 1882. Na de lagere school ging hij eerst in de leer voor broodbakker bij bakker Beuk te Zevenhoven. Op ruim 16-jarigen leeftijd liet hij meel en trog in den steek en vertrok in Februari 1899 naar Megen om op het gymnasium van de Eerw. Paters Franciscanen zijn priester studie aan te vangen. Bij het beëindigen van de humaniora al daar stond zijn besluit vast om missionaris te worden en ging hij philosophi'e studee- ren in het missiehuis te Roosendaal om ver volgens theologie te studeeren aan het St. Joseph-Missiehuis te Mill-Hill in Enge land. Op 26 Juli 1910 werd hij te Mill-Hill priester gewijd en op Zondag 31 Juli van dat jaar deed hij in onze parochie onder zeer groote belangstelling zijn eerste H. Mis. Hij werd "aangewezen voor de mis sie van Madras in Engelsch-Indië, waar heen hij op 11 November 1910 vertrok. Op een drietal plaatsen is hij daar werkzaam geweest, o.a. in Bellary en Perambore, in 1922 is hij eenigen tijd met verlof hier ge weest en in 1933 andermaal tot hij in Augustus 1934 om gezondheidsredenen ge noodzaakt was naar Europa terug te kee- ren. Het zenuwgesteld was dermate ge schokt, dat rust in een milder klimaat nood zakelijk was, welke rust hij hoopte te vin den en naar gedachte ook werkelijk vond in het rustoord van zijn congregatie, Hui ze Vrijland te Arnhem. Een hartverlamming maakte onver wacht een einde aan dit kostbare leven. Het is bekend, dt Pater Koperdraad in zijn 25-jarig missie-werk ontzaglijk veel gepraesteeerd heeft, meer dan zijn krach ten toelieten. Kenmerkend was steeds zijn vertrouwen op de Voorzienigheid, welke hem nimmer in den steek liet en waardoor hij zoo enorm veel wist te bereiken. Zijn minzaam, joviaal karakter waren me de oorzaak, dat hij ook in Noorden en in verre omgeving geëerd en bemind werd. Dit bleek nog onomstootelijk toen hij op Zondag 4 Augustus 1935 in deze parochie op plechtige wijze zijn zilveren priester feest vierde, waar geheel de parochie met meeleefde. Hij ruste in vrede! Mond- en Klauwzeer. De besmettelij ke veeziekte mond- en klauwzeer breidt zich nog steeds meer en meer uit. Bij den veehouder G. v. d. A. is een koe aan deze veeziekte gestorven. dc kleine kweeker. De voorzitter zegt, dat men de kweeker-tevens-trekker niet moet verwarren met de zuivere kweeker; volgens spr. zal deze wel de hoeveelheden kunnen vinden, alhoewel ook hij overtuigd is, dat het een groot offer blijft. Ten tweede: uitbreiding areaal basis 1933 tot ten hoogste 500 roeden steds is inkrim ping aangevoeld als een vernietiging van de kleine kweeker. Ten derde: tuinbouwsteun tot aan de kostprijs. Ten vierde: verhoogde kindertoeslag bij de kleine tuindersteun. Ten vijfde: de einddatum van het eerste doperwten-tijdperk verleggen naar 10 Juli vanwege de laate oogst. Ten zesde: de kwaliteit E. der Augurken heeft dit jaar bewezen een gewild handels product te zijn. Waarom nu groote tomaten wel in de steunregeling en groote Augurken niet? Voorgesteld wordt, dat met klem worden gewerkt aan een minimum prijs en een steun op dit product. Hierna sluiting. TER AAR Gouden bruidspaar. Den twintigsten September hoopt het echtpaar W. Valk P. v. d. Kruidt, den dag te herdenken, dat zij vóór vijftig jaar in den echtr zijn ver bonden. Dit gouden bruidspaar verkeert nog in een goede gezondheid. De heer Valk is voor velen geen onbekende, want een groot aantal jaren is hij nog postbesteller geweest. Bij de veel gelukwenschen, welke dit gouden paar ongetwijfeld zal ontvangen, voegen wij ook gaarne de onze. Pesonalia. Aan den heer A. J. v. d. Hoorn, is op diens verzoek, ontslag ver leend als jeugdleider van de K. J. C. ZOETERWOUDE MISSIETENTOONSTELLING EEN GROOT SUCCES. De Missietentoonstelling is tot het ein de een succes geworden. Gisteravond was de zaal ook weder stampvol en alle lote rijen liepen zóó goed, dat er geen prijsje meer overbleef en de stands totaal uitver kocht werden. De tooneelclub van De Graal gaf tot be looning voor zooveel offerzin een vroolijk tooneelstuk: „De Tante uit Amerika", waarom onbedaarlijk werd gelachen; het spel van do club was zeer goed. Kapelaan Duyvestijn las een brief voor van Father Vaneman uit Mill-Hilll, waar in dank werd gebracht voor het vele en mooie, dat de Missienaaikrans heeft ge schonken; dank vooral aan de parochianen die door hunne giften daartoe in staat hebben gesteld. In hartelijke woorden spreekt deze brief de wensch uit, dat in het volgend jaar de kleine zwartjes aange trokken zullen worden tot God door de schoone misgewaden, waardoor dan de le den van „Sint Rosa" zullen deelen in de verdiensten, hunne zielen tot God ge bracht te hebben. Op de voorlezing van deze brief volgde een onbedarlijk ap plaus. Aan het einde na veel geld tellen mochten we het resultaat vernemen van deze missie-actie: De opbrengst was ƒ730.waardoor de netto-opbrengst op meer dan 600.kan gesteld worden. Voegen wij de waarde van den arbeid van de missienaaikrans bij dit schoone be drag, dan kan worden gezegd, dat in het volgend jaar de Missie door Zoeterwoude met duizenden guldens wordt gesteund. Aan de dames van „Sint Rosa" proficiat! ZEVENHOVEN Paarden op hol. Twee paarden, be spannen voor een disselwagen van den heer V. alhier, sloegen in he dorp op hol. De disselboom sloeg door een der groote ra men van het woonhuis van den heer Straathof, waarbij ook kozijn, muur, blind en overgordijnen werden vernield. Arbeiders, die een electrische kabel aan het leggen waren, sloegen op de vlucht; één ervan liep nog ontvellingen op aan zijn been, terwijl een ander, die de paarden trachtte te grijpen, een wiel over zijn been kreeg; voor beidon werd geneeskundige hulp ingeroepen. Alles bij elkaar genomen, is 't heel goed afgeloopen. RECTOR F. FRANK, t Directeur van het vrouwelijk jeugdwerk in het Aartsbisdom. Zondagmorgen tegen zeven uur Is te Gorssel in den ouderdom van 37 jaar over leden de weleerwaarde heer F. A. Frank, rector van den „Oldenhof", aldaar, direc teur van het vrouwelijke jeugdwerk in het aartsbisdom. Rector Frank was ongeveer twee weken geleden in functie getreden. Franciscus Frank werd te Groenloo in 1901 geboren uit een gezin, dat 4 zoons schonk aan den priesterstand van het Aarts bisdom. Na het doorloopen van de semi naria te Kuilenburg en Rijsenburg werd hij in 1925 priester gewijd. Tot 1927 was hij kapelaan te Cothen (U.) en van 1927 tot 1932 gedurende vijf vruchtbare jaren, trad hij op als kapelaan van de Sint Vitusparo- chie te Hilversum. Na zes directeursjar«n eerst te Utrecht en sinds kort te Gorssel, ia hij thans overleden. Met hem is heengegaan een prettig mensch, blijmoedig, gevoelig en vol tact, een vroom priester van innerlijke devotie en val zorg voor het opgedragen werk, waarvan het beste in stilte geschiedde. Met vaste hand leidend had directeur Frank de Katholieke actie van de vrouwe lijke jeugdbeweging als een zuiver kerke lijk doel voor oogen. In die jegdbeweging beoefende hij de zielzorg in modernen, ac- tueelen zin, in nauwe verbinding met den ga^.g van het werk in het leven der prac- tijk, zonder heerschersallure, blijde met een wenk van menschen met ervaring. Wijlen directeur Frank heeft de katho lieke jeugdvereeniging verschillende pha- sen zien doorloopen: van zielzorg vor vrou welijk fabrieks-, atelier- en kantoorperso neel tot de veel meer en veel andere vor men van zielzorg omvattende katholieke actie voer de vrouwelijke jeugd. Uit de ver- eeniging zag hij een beweging groeien. Dinsdagavond om 5 uur zijn te Gorssel de Metten en Woensdag om 9.30 uur de Lauden. De plechtige uitvaart is dan om 10 uur. De teraardebestelling van directeur Frank zal Woensdag te Gorssel geschieden. Deputaties van de K. A. der vrouwelijke jeugd in het Aartsbisdom zullen bij de plechtige uitvaart en begrafenis aanwezig zijn. „T«d".

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10