DE KRUISVAART HOUDT HAAR LUSTRUMSCHOUW RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 19 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 TWEE GROOTSCHE DAGEN TE SCHEVENINGEN DINSDAG 20 SEPTEMBER 1938 DE EERSTE DAG. De Kruisvaart hield Zaterdag en Zon dag haar groote Lustrumschouw te Sche- veningen. Zaterdagavond had in het Paviljoen op de Pier de officieele begroetingsbij een- komst plaats, waaraan werd deelgenomen door directeuren, leidsters, leiders en bas- seleers van de Kruisvaart, een vertegen woordiging van de Katholieke Studenten Actie in West-Vlaanderen, den heer Meijer de Vries hoofdinspecteur voor de Werkverschaffing, als vertegenwoordiger van het Departement van Sociale Zaken, en vertegenwoordigers van de Mannelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie en van de Katholieke Jonge Middenstandsvereeni- ging. Nadat de bijeenkomst met gebed was geopend, sprak de directeur van de Kruis vaart, de weleerw. heer H. H. van Span je, een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen. Hij wees er op, dat de bijeenkomsten van deze dagen als één geheel moeten wor den beschouwd en tezamen de Lustrum- schouw vormen. Elk der bijeenkomsten heeft daarin haar eigen taak. Deze eerste is gewijd aan de bestudeering van het jaarprogrma 19381939 van de Kruisvaart. ,,De katholieke levensstijl" is de titel van dit jaarprogram. De beteekenis van het program werd vervolgens ingeleid door den heer P. Kas teel. Drs. P. Kasteel sprak over „Katholiek leven in de wereld van heden". In die wereld is, zooals het program van de Kruisvaart zegt, de hiërarchie der waar den verstoord. Hoe staan wij nu tegenover die wereld? Sterk op den voorgrond gedrongen zijn de stoffelijke, waarden, vooral in verband met het werkloosheidsvraagstuk. Gaan wankelen is de beoefening van de zedelijk heid, waarbij men den band verloor met eeuwige normen. Daarmee samen hangt de vervlakking in 't aesthetische, 't opzette lijk misbruik van groote cultuur-instru menten als film en radio. Den oorsprong daarvan moet men zoeken in het feit, dat de godsdienst een groot deel van het leven, van de cultuur, niet meer beheerscht. Wij staan niet zoozeer in een overgangs tijd als aan den aanvang van een nieuwen tijd, met vragen, die in' ongekenden om vang en met ongekend tempo op ons af komen. Duizenden voelen een tegenstelling, een wrijving tusschen Kerk en leven. Wij moe ten daarom de zwakke plekken in de cul tuur van heden zien en, beseffend dat de Kerk nooit in een volmaakte wereld leefde, v/el bedenken, hoe juist de uiteenrukking van de waarden, Kerk en modern leven zoo tegenover elkander stelt. Het is onze taak aan het leven van ons volk positief mee te werken en ons niet af te wenden van het leven, hoeveel teleur stellingen het ons ook biedt. Het. moet een levend besef worden voor eiken Katholiek, dat hij door zijn geloof mee bouwt aan een betere cuituur. Hij moet weten, dat de Kerk beschikt over onmisbare en onvergan kelijke levenskracht, wat er ook gebeurt. Hierna had een onderlinge gedachtenwis- seling plaats in verschillende groepen, die gevormd werden over de volgende vraag punten: 1. Gij zijt de Kerk. Hoe komt het, dat vele jongens in zich niet voelen, dat ook zij mede de Kerk vormen? 2. Kunnen onze jongens nog vreugde vinden in hun arbeid in dezen tijd van ver- doorgevoerde mechanisatie en rationalisa tie? 3. Wat zijn de levénswaarden, welke de jongens vinden in de beoefening van muziek, zang en dans? Na een korte pauze had vervolgens de officieele begroeting plaats. Om kwart over 8 marcheerden de Vlaamsche gasten zingende en met hun vlaggen voorop de zaal binnen. Alle aan wezigen verhieven zich van hun plaatsen en zongen, toen het vlaggenvendel zich voor het podium had opgesteld, uit volle borst „De Vlaamsche Leeuw". Directeur Van Spanje heette de Vlaam sche broeders onder leiding van kanunnik Karei Dubois hartelijk welkom. Nadat „De Kruisvaart treedt aan" en het „Wilhelmus" waren gezongen ontwikkel de de districts-baljuw, de heer v. d. Zoo de Jong vervolgens in het kort de groote gedachte van deze dagen: Leer van ande ren. Wij moeten ontvankelijk zijn voor goe de gedachten en methoden van anderen. Spr. vroeg deze idee uit te werken en toe te passen in eigen cohort. De Kruisvaartleider drs. Ben Evers gaf eenige practische wenken voor het spre ken in het openbaar en de actie in de jengdbeweging en vroeg daarvoor op de eerste plaats gemoedelijkheid, stijl en ge meenschapsgedachte, welke eischen hij na der uitwerkte. Anton Sweers gaf vervolgens een uit eenzetting van de beteekenis van het lus- strumspel, dat Zondagmiddag in het Cir cusgebouw te Scheveningen zou worden op gevoerd. Dan betrad Charlotte Kohier het podium, die onder aandachtige stilte der aanwezi gen middeleeuwsche gedichten en verzen van Bredero, Hooft en Anton van Duinker ken voordroeg. Ten slotte sprak nog de zeereerw. heer Henri de Greeve over den Bond zonder naam, waarvoor hij zijn gehoor wist te be zielen. DE TWEEDE DAG. De Zondag werd begonnen met een H. Mis en een Pontificale Hoogmis, waar na een algemeene bijeenkomst werd ge houden, gevolgd door een défilé van de vele honderden deelnemers met hun vaan dels en banieren voor den bisschop van Haarlem, Z. H. Exc. mgr. Huibers. Te half 4 volgde in het Circusgebouw aan het Gevers Deynootplein de groote lustrum- schouw, welke behalve door Z. H. Exc. mgr. Huibers mede werd bijgewoond door Z Exc. minister Romme, Z. D. H. mgr. Tas- kin, president van het Theologicum te War mond, burgemeester de Monchy, den hoog- eerw. heer Niekel. directeur van het Phi- losophicum te Warmond, oud-minister Mar- chant en zeer vele geestelijke jeugdleiders. HET LUSTRUMSCHOUWSPEL. Voor een beweging als de Kruisvaart, die zich op zulke hoogtij-dagen gaarne uit in massale demonstratie en in gezamenlijk spel, dans en zang, is zoo'n circusgebouw een pracht gelegenheid. Ruimte overal en hoogte, met ongekende mogelijkheden van belichting en van ont plooiing van banieren. Nadat de bisschop en de hooge gasten hadden plaats genomen kon de opvoering 'beginnen. Een spel was het eigenlijk niet wat de jongens ten beste gaven, het was een aaneenschakeling van kleurenspel, reidansen en symbolische tafereelen, alles onder leiding van Anton Sweers. De opvoering was in drie deelen verdeeld. Het eerste deel droeg tot motto: „Wij zijn jong en de aarde ligt open het tweede: „Houdt u fier en ziet niet om"; het derde: „Zoo zijn wij saam de tolken van al wat blij wil zijn". Behalve de groote ruimte van de piste was er ook een podium, waarop een groot kruis prijkte, geflankeerd door de figuren van St. Jan en van St. Michael, terwijl er een klein kapelletje terzijde stond, waarin het beeld der Lieve Vrouwe met het Kind. De versieringen waren ontworpen door Jan Everts en Cuno v. d. Steene. Toen de Kruisvaart „aangetreden" stond, werd een massale hulde gebracht aan den bisschop, die door een der jongens werd toegesproken. Hij stond voor de microfoon en had een zóó verheven taak, hij alleen, in het groote luisterende circus, dat het hem niet kwalijk te nemen was, dat hij even stokte, na zoo dapper van wal te zijn ge stoken. Maar weldra nam het heele koor van jongens zijn taak over en zong den bisschop toe. „Wij zingen geen welluidend lied", aldus ving dit lied van Wim Snitker aan, op muziek gezet door Marius Monni kendam. Het klonk ook niet voor 100% welluidend de melodie was nogal lastig, leek het ons maar het enthousiasme van de jeugd, waarmede trouw gezworen werd aan den bisschop, was echt en onvervalscht. Fier marcheerden zij af om plaats te maken voor hun makkers, die een klokkendans uitvoerden. Dan volgde het spel van Wil lem van den Molenaar, of de geschiedenis van den jongen, die van zijn fiets afviel., vlak voor de hemelpoort! Tenminste zóó was de droom van den kleinen St. Jans knaap. Het was een wonderlijke droom, want St. Pieter wist geen raad met dezen Willem, wiens eenige fout was, dat hij door den val van zijn fiets het grastapijt vóór den hemelpoort beschadigd had. En bij niemand kon St. Pieter terecht; Methu- salem was dien dag juist erg doof, St. An- tonius had het te druk met zijn verloren zaken te zoeken, de Serafijn was geen men- schenkenner en St. Aloysius wist niet wat een. fiets was. Tenslotte haalden de On- noozele Kinderen hem naar binnen. Een alleraardigst gevonden thema, dat geestig is uitgewerkt en leux werd weer gegeven door de jongens. Je kon zien dat zij er zelf schik in hadden. Daarna werden dansen uitgevoerd en het einde van dit eerste deel was een lied aan het Vaderland, dat werd gedeclameerd en uitgebeeld door voorstellingen van de provincies. Het idee van de zegewagens was buitengewoon aardig. Zonder pauze een uitstekend idee om de beruchte pauze's te laten vervallen! werd het tweede deel ingezet. Eerst werd een cyclus van acht dansen ten beste ge geven, waarvan „De ruiters" wel een der aardigste was. Bijzonder fraai was de „doo- dendans" van Jan Klaassen en de Dood, waarbij gebruik werd gemaakt van mas kersdoor Nell Knoop vervaardigd. In één onafgebroken reeks gaat het ver- aer. Op witte schimmels vertolken de jon gens het Gelukslied van Adama v. Schelte- ma en in massale drommen net bewegings koor „Laat me staan in wind". Wat kan dat indrukwekkend zijn, zoo'n actie in het groot! Uitstekend was ook de inzet van het derde deel, de feestelijke intocht der vlag gen, op de expres voor deze gelegenheid gecomponeerde feestmarsch van Marius Monnikendam, gevolgd door de feestelijke optocht, waarin de kenmerken van de Kruisvaart werden meegedragen en door allerlei aardig gevonden uitbeeldingen werd aangeduid wat de Kruisvaart bevordert: zooals meeleven met de Kerk, versterking van het gezinsverband, waardeering voor den arbeid, gemeenschapszin, gezonde lichaamsoefening, liefde voor de natuur er.z. Om dit laatste bijv. uit te beelden, kwamen de jongens met een heel bosch aan sjouwen. Tenslotte schaarden de Kruisvaarders zich om het haardvuur, zon gen een avondlied en luisterden naar de declamatie van het Kruislied en van het lied van Anton v. Duinkerken over de Volendammer visschers, die zich ook in een klompendans van hun goede zijde lieten zien. Het is onmogelijk alles weer te geven wat de jongens in ruim drie uur achter el kander te zien en te hooren gaven. Voor een dergelijke organisatiemoet men respect hebben. Het was dan ook geen wonder, dat mi nister Romme, die de geheele opvoering had bijgewoond, zich gedrongen gevoelde een kort woord van dank en van geluk- v/ensch uit te spreken, ofschoon hij dat aan vankelijk niet voornemens was geweest. Dank bracht hij aan allen voor al hetgeen in zoo bonte verscheidenheid, maar toch zich bewegend rondom de magneet van koning Christus, was geboden en op allen had ingewerkt. Een gelukwensch aan de leden van de Kruisvaart, dat zij leiders bezaten, die al hun: toewijding gaven, en een gelukwensch aan de leiders dat zij zulke leden hadden gevonden. Spr. wensch- te als lid van de Nederlandsche regeering allen toe: blijft altijd wie gij zijt, kerels uit één stuk. Alles voor Nederland, Nederland voor Christus Koning! Na het geestdriftig applaus, dat op deze toespraak volgde, trad Mgr. Huibers te midden van zijn jongens voor de micro foon en op zijn groet: „Voor Christus, on zen Koning" klonk het krachtig uit zoovele honderden kelen: „God wil het. Amen." Met groote blijdschap, aldus zeide de bis schop, heb ik uw eerste lustrum meege vierd. Ik kan dat niet doen bij ieder eerste lustrüm, maar dat ik dat hier wel gedaan heb, is een bewijs hoe hoog het werk van de Kruisvaart bij uw. bisschop staat aan geschreven. In die 5 jaarbeht gij aller sym pathie gewonnen. Mén begrijpt, hoe nood zakelijk dat werk is in onzen tijd. Gij zijt de toekomstige strijders, zeide Mgr. en zinspelend op het Godloochenaarscongres wees hij er op, dat de sterijd fel zal zijn en dat het daarom van zoo groot belang is, dat de Kruisvaart er is. Tot de leidsters en leiders zeide spr., dat hy him arbeid waar deerde. Hij wees pp hUiï groote verantwoor delijkheid, om de jeugd op te voeden tot goedé Nederlanders, maar vooral tot goe de Katholieken. Dat werk van karakter vorming is een bijzonder moeilijk werk en daarom moeten de leiders zelf ook persoon lijkheden zijn, die tegelijk de vertrouwens volle liefde en de eenheid van de jeugd hebben. Zij moeten met een waren apos telgeest bezield zijn. Na de leidsters en leiders bedankt te hebben voor hun toegewyden arbeid en him geluk gewenscht te hebben met hun succes, gaf Mgr. aan allen zijn bisschop- pelijken zegen. En daarmee was deze grootsche en zoo wel geslaagde Lustrum- schouw ten einde. GEMENGDE BERICHTEN TIENJARIGE JONGEN VERDRONKEN Zaterdagmiddag omstreeks halfzes is in de Binckhorsthaven te^en Haag de 10-ja- rige J. J. Th. R., wonende aan de Noordpol- derkade, te water geraakt en verdronken. De jongen was daar met een vriendje aan het wandelen en had zich ondanks de waarschuwing van zijn kameraad, te dicht aan den waterkant begeven met het gevolg dat hij in de haven viel. Een voorbijgan ger trachtte zoo spoedig mogelijk den jeug digen drenkeling te redden, doch zakte daarna zelf in de modder weg. Hij moest zijn poging opgeven, terwijl hij zelf met rhoeite door een anderen voorbijganger op het droge kon worden getrokken. Eerst na een half uur dreggen gelukte het den knaap uit het water te halen. Een dokter uit Voorburg heeft met assistentie van een agent van politie nog geruim en tijd kunst matige ademhaling op den jongen toege past, doch de levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan dén Zuidwal overge bracht. DOODELUK MIJNONGELUK Hoofd door 'n liftkooi verbrijzeld Zaterdagmiddag is in de Domaniale mijn te Kerkrade de 43-jarige opzichter J. Vel- raeds doodelijk verongelukt. Zijn hoofd werd door de liftkooi verpletterd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een 16-jarig meisje. „Mnd. Ocht.bl." ZWARE BINNENBRAND TE DEN HAAG Een hevige binnenbrand heeft Zaterdag avond omstreeks elf uur gewoed in het per ceel Pansierstraat 33, waarin gevestigd een groentenhandel. Op genoemd tijdstip bemerkte de boven bewoner van den winkel, de heer Breek, die zich naar buiten wilde begeven voor een korte wandeling met zijn hond, hoogop- laaiende vlammen in het achter den win kel gelegen vertrek, dat tot magazijn is in gericht. Hij waarschuwde terstond zijn echtgenoote, die terzelfder tijd zware rook wolken in de voorkamer waarnam. Terstond daarna alarmeerde de heer Breek de brandweer, die met een motor wagen van de Duinstraat uitrukte. Een tweede wagen, die eveneens was binnenge komen behoefde geen dienst te doen. Met twee stralen tastte de brandweer het vuur aan, dat intusschen vrijwel het geheele ma gazijn verwoest had. Ook een groot deel van Het plafond was doorgeschroeid, terwijl voorts de vlammen tot in de kasten van de bovenverdieping waren doorgedrongen. Ook de groote spiegelruit van den winkel was inmiddels door de hitte gesprongen. Daar de eigenaar van de zaak, de heer Joh. van Breugel, die in_de_Menninckstraat woont, niet te bereiken was, moest de brandweer, er toe overgaan de voordeur te forceeren. Zij was het vuur spoedig meester. Of de schade, die^vrij groot is, door ver zekering wordt gedekt, kon gisteravond nog niet worden vastgesteld. Ongeveer twee maanden geleden is in hetzelfde perceel eveneens een begin van brand ontdekt. HILVERSUM I. 1875 M. AVROUit zending. 11.0011.30 v.m. en 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Paedago- gische causerie 11.30 AVRO-Amuse- ments-orkest 12.30 Reportage uit Den aag en Troonrede door H.M. de Koningin. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroep orkest 3.00 Declamatie 3.25 Zang met pianobegeleiding 3.55 Gramofoonmuziek 4.00 Pianovoordracht 4.30 Kinder koorzang 5.00 Kinderuurtje 5.30 Om roeporkest 6.30 Causerie „De strijd om de vrijheid in onze dagen". 7.00 Gramo foonmuziek. 7.30 Orgel en zang 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.15 Herhaling Troonrede 8.30 Taptoe 9.10 Gramofoonmuziek. 9.30 Radiotooneel 10 00 AVRO-Dansorkest 10.30 Causerie over de Millioenennota 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Het Schwil- ler-strijdsextet 12.05 Orgelspel 12.35 Nieuws uit de Dominions 1.05 Gramo foonmuziek. 1.20 Declamatie 1.40 Gra mofoonmuziek. 2.20 Het BBC-Wels- erkest en solist 3.20 Gramofoonmuziek 3.40 Falkman en zijn Apache-orkest. 4.20 Eric Kershaw en zijn gitaarensemble 4.40 Het Philip Whiteway-ensemble 5 00 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Leslie Eridgewater kwintet 6.20 Berichten C.50 Orgel en zang 7.30 BBC-Harmonie- orkest 8.20 Radiofilm 9.20 Sydney Lipton en zijn Band 10.00 Berichten FELLE BRAND IN HET LAND VAN VOLLENHOVE Zaterdagmiddag is brand ontstaan in een der groote voorraadschuren in polder af- deeling 4 van van het Land von Vollenhove, De schuur was tot den nok gevuld met on- gedorst koren van den juist binnengehaal- den oogst. In een oogwenk was het gebouw met zijn inhoud in een hoog oplaaienden vuurgloed herschapen, waar de toegesnelde blusschers, mede door gebrek aan deugde lijk materiaal, machteloos tegenover ston den. Reeds na een half uur stortte het dak en de binten in en was er van de schuur niets meer over dan wat verwrongen ijzer werk te midden van een laaiende vlammen zee. De geweldige hitte hield de van alle kanten gekomen toeschouwers op een vei- ligen afstand. Naar wij vernemen zijn de schuur en het koren verzekerd. De schade bedraagt naar schatting ongeveer 50.000. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan broei van het koren. MOTOR VAN DIESELTREIN IN BRAND GEVLOGEN Gistermiddag omstreeks half vijf is op het traject EindhovenWeert een der mo toren van den uit drie wagons bestaanden dieseltrein AmsterdamMaastricht ter hoogte van Maarheeze bij Weert in brand gevlogen. De bestuurder bemerkte dit bijtijds en bracht den trein tot stilstand. Men heeft den brand spoedig kunnen blusschen met de in den trein aanwezige apparaten, waarna de wagon is losgekop peld. De passagiers bewaarden hun kalmte en stapten onmiddellijk over in de andere twee wagons. De trein had slechts geringe ver traging. De beschadigde wagon is naar Weert vervoerd, waar deskundigen een on derzoek naar de oorzaak van den brand zul len instellen. VEEHANDELAAR TE ECHTELD GEARRESTEERD. Op vermoeden van brandstichting De Echteldsche politie is Zaterdag over gegaan tot de arrestatie van den veehande laar C. J. van den B. uit Echteld, die ver dacht wordt van brandstichting, teneinde zich aldus in het bezit te stellen van ver zekeringsgelden. In den nacht van Zoulag 11 op Maandag 12 September j.l. heeft een bijzonder felle b*\r.d het aan den Vogeleiizangschtnwcg te Echteld gelegen en door Van dc-n B. be woonde café „De Vogelenzang" geheel in den asch gelegd. De oude brandspuit der Echteldsche brandweer, die spoedig ra het ontdekken van de brand ter plaatse was, kon niets tegen de langs het rieten dak snel voortwoekerende vlammenzee uit richten en toen de ter assistentie geroepen Ochtensche brandweer met haar motor spuit op het terrein van den brand aan- 10.25 Gramofoonmuziek met toelichting 10.55 BBC-orkest 11.35 Michael Flome en zijn Band 11.5012.00 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO-PARUS 1649 M. 8.10—9.20 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.40 Het W. Cantrelle-orkest 2.55 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pianovoordracht 4.35 Zang 5.20 Het R. Ellis-orkest 6.20 Pianovoordracht 6.35 "en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Het Merckel-Trio en solist 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.30 en 8.50 Rheinische Landesorkest 12.20 Omroeporkest 2.30 Populair con cert 4.20 Omroeporkest en solist 6.35 Zang en piano 7.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Gevarieerd concert. 12.203.20 NS-Toonkunstenaarsorkest. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio Parijs 10.50 Keulen 11.20 Radio Parijs 12.05 Radio PTT-Nord of diversen 12.20 Radio Parijs 13.20 Brussel VI. 13.30 Brussel Fr. 14.20 Londen Reg. 16.20 Keulen 17.20 Brus sel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen 20.20 Londen Reg. 21.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 22 50 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich 12.35 Londen Reg. 14.20 Droitwich. kwam, viel niet meer' aan blusschen te denken. Het huis brandde geheel af en van den eveneens verzekerden inboedel kon niets .worden gered. Volgens den bewoner gingen daardoor ook eenige tientallen dui zenden kilo's hooi en een partij gedorscht graan in de vlammen op. Of de politie het alleen verdacht vond, dat eerst vorig jaar twee aan den Echteld- schendijk gelegen huizen van Van der B. afbrandden, die juist kort tevoren ont eigend waren in verband met den aanleg van het Betuwe-traject der Amsterdam- Boven-Rijnverbinding, en nu zijn eigen woning, of dat anderszins argwaan bij haar ontstaan is, konden wij niet te weten komen, maar vast staat, dat zij een uitge breid onderzoek naar de juistheid van Van den B.'s beweringen ingesteld heeft en er tenslotte in geslaagd is een partij van ruim zestig zakken gedorscht graan te ont dekken in een schuur van een in Tiel wonenden broer van verdachte. Deze vondst is Van den B. noodlottig geworden. KERKDIEF OP HEETERDAAD BETRAPT Zaterdagnacht werd door een rechercheur van politie, die zich in de sacristie der St. Lambertuskerk te Kerkrade verdekt had opgesteld op heeterdaad betrapt de 18 jarige werklooze J. W. uit Kerkrade, die met een sleutel de buitendeur der sacristie opende. Daarna nam W. een offerblok, dat zich in de sacristie bevond, mee naar den kelder en haalde met een mes het geld uit oe gleuf. W. is ter beschikking van den commissaris van politie gesteld. Al maan den lang werden de nachtelijke diefstallen uit het offerblok gepleegd. Het bedrag dat W. zich heeft toegeëigend, is, naar schat ting 4 a 500 gulden. /(■Sc STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS". Het werk in het Brokkenhuis wordt na enkele weken van rust weer hervat. Veel, heel veel zal er in den a.s. winter noodig zijn, om aan alle aanvragen, die binnenko men, te kunnen voldoen. Het bestuur roept daarom weer de hulp in der bewoners van Leiden en omgeving en verzoekt alles, wat maar eenigszins ge mist kan worden en nog bruikbaar is, voor het goede doel af te staan. Na bericht Middelweg 30 of tel. 8 worden de goederen aan huis afgehaald. Voor het vele werk, dat verricht moet worden, komen geregeld handen te kort; daarom worden dames,^die lust en tijd heb ben, om op de Dinsdag-, Donderdag- of Vrijdagmiddagen te komen helpen, verzocht zich spoedig op te geven bij de leidster: mevr. G. Stiasny-Wijnhoff, Marcdijk 151, tel. 1016. Het Bestuur. HILVERSUM. II 301.5 en 415.5 M. KRO- Uitzending 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Troon rede door H.M. de Koningin en Reportage van het Binnenhof 2.00 Voor de vrouw 3.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie 4.30 Gramofoonmuziek 4.35 HIRO- Nieuws 4.40 Gramofoonmuziek 4.45 Causerie 5.10 De KRO-Melodisten en solist 5.406.05 Gelukwenschen 0.10 Vervolg concertè 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De laatste dagen van een kustland" 7.35 Sportpraatje 8.00 Be richten ANP, Mededeelingen 8.10 Her haling Troonrede 8.30 Taptoe 9.00 Causerie over de nieuwe millioenennota 9.20 Stedelijk orkest van Maastricht 10.00 KRO-orkest 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Boys en solist 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansor- kest en gramofoonmuziek. 1.30 Omroep- salonorkest 1.50—2.20, 5.20, 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.20, 9.20 en 10.30 11.20 A. Felleman's orkest en solisten 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Orgelspel 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.00 Vioolvoordracht 0.20 Radiotooneel 9.05 Omroeporkest 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Versterkt Omroepkamerkoor en -orkest rn.m.v. solisten 9.20 Politiek dagblad overzicht 9.35 Omroeporkest m.m.v. so listen 10.20 Berichten 10.50 Hoorn en piano. 11.05 Berichten 11.20 Gramo foonmuziek. 1.15 Tijdsein 1.26—2.20 Nachtconcert. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13