RIJNSTREEK ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1938 L1SSE Rijkstuinbouwschool. Voor het toela tingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt, alhier zijn ge slaagd: G. A. J. Alkemade, Noordwijk; A. M. van Went, Noordwijk; J. H. C. van Diest, Sassenheim; J. Dreef, Sassenheim; A. K. van Hoorn, Sassenheim; A. J. J. van der Voort, Sassenheim; Ch. A. Duijn, Sant poort; D. C. van Egmond, Hillegom; J. Hijl- kema, Hillegom; A. C. Langelaan, Hillegom; F. Müller, Hillegom; G. B. N. de Vroom en, Lisse; R. J. H. Scholtens, Deventer. Afgewezen werd één candidaat. Herbenoeming Bij beschikking van den minister van economische zaken zijn voor het tijdvak van 1 October 1938 tot 1 October 1939 aan de rijkstuinbouwschool alhier weder benoemd tot leeraar A. J. Borggreven te Haarlem en dr. D. de Vries te Amsterdam en tot leerares mevr. A. J. L. Boogaard te Haarlem. Groene Kruis. Naar wij vernemen zal in October a.s. een bazar worden gehouden ten bate van het Groene Kruis, afdeeling Lisse. Belastingplaatjes. Maandagavond zal in het gebouw van de gemeentelijke arbeids beurs de uitreiking plaats hebben van de kostelooze belastingplaatjes. OEGSTGEEST De gemeente gedeeltelijk \erduisterd. Op Dinsdag 20 Sept. van 8 tot 10 uur zal wederom een luchtbeschermings-verduis- terings-oefening werden gehouden, waarbij ■\erduisterd zal worden het deel der ge meente, gevormd door de Dumzichtstr. het gedeelte van Wyttenbachweg, gelegen tus- schen de Duinzichtstraat, het gedeelte van Wyttenbachweg, gelegen tusschen de Duin- z^chtstraat en de Rijngeesterstraatweg (Dorpstraat), het gedeelte van den Rhijn- geesterstraatweg, gelegen tusschen de Duin zichtstraat en de Dorpstraat, de Dorpstraat en alle op het hier genoemde gedeelte van den Rhijngeesterstraatweg en op Dorpstraat uitkomende zijstraten, wegen en paden, in ■welk deel der gemeente en op welke wegen de geheele straatverlichting zsl worden ge doofd. Iedereen is verplicht aan de verlangens te voldoen. De ambtenaar van politie zijn, nadat zij den overtreder hebben gewaar schuwd, bevoegd, zelf tegen zijn wil in of zijn korter, maatregelen te treffen, die het welslagen der oefening kunnen bevordenen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het koele weer en de zeer koude nachten zorgden voor een niet- overmatigen aanvoer en dientengevolge konden de prijzen in het algemeen bevredi gend worden genoemd. Van Dahlia's en Zinnia's kon dat helaas niet gezegd worden. De aanvoer van Zinnia's is trouwens 'te groot. Er is dit seizoen buitengewoon veel uitgezaaid en geplant. Hiervan was de prijs dan ook te laag. Groote brachten van 35 55 ct., Dwergzinnia's gingen voor 2025. Dahlia's konden ook nu nog niet, alhoewel de aanvoer niet groot was, voldoende vraag vinden, vandaar lage prijzen, van 4570 ct. Pompon-dahlia's brachten van 2030 ct. op. Het is nu weer de tijd voor Herfstasters, Chrysanthen en Asters. Herfstasters konden gemakkelijk van 57 opbrengen. De kwa liteit is zeer goed. De gewone Asters heb ben ook goede belangstelling en gingen in verschillende kleuren voor 2035 ct. Ook de Chrysanthen, Troschrysanthen zoowel als de eenbloemige, vonden goede aftrek. De Troschrycanthen gingen voor 1014 ct. De grootbloemige voor 810 ct. De Mont Blanc kon het niet verder brengen dan 4 7 ct. Helianthus kan volioende geplaatst worden. Sommige partijen hebben nogal ge leden door regen en wind, doch de beste partijen brachten 6085 ct. op. De* groote vraag voo de Oranjekleurige bloemen is weer voorbij. Tritoma's kunnen thans niet meer opbrengen dan 3055 ct. Mont Bre- tia van 1014 ct. Gladiolussen komen nog in diverse variëteiten en kwaliteiten. De no teering is van 0.301.20 per 100. Salidago per 100 bos van 1.902.90. Lelies van 4.50—5.80. Vooruitgang Hoe vooruitstrevend men in andere opzichten te Rijnsburg zijn kan, ten opzichte van het veilen van groenten was men nog zoo ongeveer een kwart eeuw ten achter. Men veilde hier nog in de open lucht, zonder gebouw, zonder afmijntoe- stel. Dat gaat anders worden. Men krijgt een nieuw veilinggebouw. De aanbesteding had plaats met de volgende uitslag: Gebr. Verloop, Katwijk 7517.P. Kort, Rijns- burg 7539.L. Haasnoot, Katwijk-Rijn 7550.G. v. d. Vijver, Rijnsburg 7560.P. K. Meijers. Oegstgeest 7880. W. Mulder, Oegstgeest 7940.Lokhorst en Welage, Beverwijk 7989.J. van Iter- son, Rijnsburg 8100.Het werk is gegund aan Gebr. Verloop te Katwijk. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 21 Septem ber 1938, des avonds te 8 uur. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier stonden op Zaterdag 10 September '38, als werkzoekenden 89 personen ingeschre ven voor diverse ueroepen. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting ge houden, voor werkgevers: des voormiddags van 912 uur ten gemeentehuize; voor werknemers: des voormiddags van 99.15 uur in het ambachtshuis. K.J.M.V.-nieuws. Men schrijft ons: Woensdag 15 Sept. hield de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" haar wekelijksche bijeen komst. Na opening door den voorzitter bracht deze een deels verheugende, deels onaangename tijding in het midden. Door het verkrijgen van een betrekking te Arn hem zou hij in het vervolg niet meer in staat zyn, de vergaderingen te leiden. Overwogen werd het voorstel, Dick Stik- voort zijn functie te laten behouden of niet. Besloten werd, dat hij zijn functie zou blij ven waarnemen hetzij dan eenigszins „ach ter de schermen" werkend o.a. in bestuurs vergaderingen, terwijl dan een der overi ge bestuursleden de vergaderingen leiden zou. Toch achtte een der leden het zich een plicht, den voorzitter met eenige wel gemeende woorden te bedanken, voor het zeer vele wat hij voor de vereeniging ge daan had. Na de mededeeling, dat er pogingen in het werk gesteld waren, om den Woensdag avond vrij te houden van cursussen, nam de moderator het woord. Daar het wat laat geworden was, zou dit kort zijn. Als inleidend woord tot het a.s. winterpro- gram, zétte hij duidelijk uiteen, hoe onze verhouding moest zijn t.o.v. de H. Kerk; op de tweede plaats, dat het gezag noch moet komen van een dictator, noch mag ontbreken, maar dat gezag gepaard moet gaan met zekere vrijheid. Hierna sloot de voorzitter de bijeenkomst men den K.J.M.V.-groet. Vrienden, K.J.M.V.-ers, komt allen Woensdag a.s. op den Sociëteitsavond; een aangename bezigheid wacht u daar. Tot weersziens. Diefstal. Ten nadeele van de wed. H. J. de Hollander, aan den Veurscheweg al hier, zijn hedennacht twee konijnen ont vreemd. WARMOND St. Josephsgezellen. Men verzoekt ons opname van het volgende: Hallo, gezellen, allen paraat, want een grootsch tijdperk gaat beginnen. Maandag vangt ons nieuwe vereenigingsjaar aan. Het jaar, waarin wij ons eerste lustrum gaan vieren, moet een succes worden. Doch langs dezen weg ko men wij de medewerking vragen van allen, die hiertoe in staat zijn, voor de propagan- da-actie, welke wij onder leiding van het Centr aaVerlband in de komende dagen gaan voeren. Dit zijn op de eerste plaats natuurlijk de leden, maar ook de medewer king van de ouders en patroons, is voor de moeilijke taak, om de jongemannen van 17 25 jaar voor het jeugdwerk te winnen, onontbeerlijk. Laten wij tezamen onver moeid deze taak op ons nemen en allen een lid winnen voor de Gezellenvereeniging. Ze ker zullen er ook bij deze actie teleurstel lingen zijn, want steeds zijn er van die „flinke" menschen, die men met geen mo gelijkheid tot het jeugdwerk kan krijgen. Doch allen die van goeden wil zijn, komen Maandag a.s. naar de Burcht om kennis te maken met onze vereeniging. Plet winter- program zal worden bekend gemaakt. De vice-praeses zal een inleiding houden over Spanje. De bijeenkomst vangt aan na de Congregatie. Komt allen op tijd. WASSENAAR Holl. Mij. van Landbouw. In huize „Den Deijl" werd een ledenvergadering ge houden van de afd. Wassenaar der Holl. Mij. van Landbouw. In deze vergadering werden als afgevaardigden naar de algem. vergadering, welke wordt gehouden op 5 October a.s. in „Pulchri Studio" te Den Haag, gekozen de heeren S. de Jong en M. Burger. Hun werd opgedragen het H. B. te verzoeken de opheffing van het systeem van kal verbeperking en een vrije opfok sterk te bevorderen, in verband met de huidgee internationale situatie en het heer- schen van mond- en klauwzeer, waardoor de kwaliteit van de rundveestapel sterk ver mindert. De vrije opfok kan het mogelijk maken aan een eventueele vraag naar fokvee in de toekomst te voldoen. Het winterprogramma werd besproken. Gepoogd zal worden een cursus in voeding en verpleging van het vee te organiseeren. Verder zal een praat-avond en een lezing worden gehouden respectievelijk over vee voeding en veeziekte. In het hoofdbestuur zal door den voor zitter worden gesproken over het instellen van een commissie voor het ..emen en het doen onderzoeken van monsters veevoeder en kunstmeststoffen. Ingekomen: M. Ackermann, vreemd, Prot., dienstbode, uit Horn, Bloemcamp- laan 32. B. v. Balen Blanken, geen, zon der beroep, uit Rotterdam, Bloemcamplaan 80. F. G. M. v. d. Berg, R.-K. religieuse en fröbelonderwijzeres, uit Hilversum, Kerkstraat 32. W. G. G. de Blauw, geen, zonder beroep, uit Brussel, v. Z. v. Nije- veltstraat 308. Wed. B. Roeleveld geb. Blok en gezin, N.-H., zonder beroep, uit 's-Hage, v. Z. v. Nijeveltstr. 280. J. J. F. Erand, geen, zonder beroep, uit Soerabaja (N.-I.), Wittenburgerweg 6. D. C. van Deudekom, R.-K. slager, uit Rijswijk (Z.- H.), Molenstraat 2. H. B. R. Frieling en gezin, R., zonder beroep, uit Katwijk, Burchtplein 7. J. *M. W. Gennissen, R.K., dienstbode, uit Tiel, Konijnenlaan 21. N. Geijteman, N.-H., dienstbode, uit Noord wijk, L. Kerkdam 7. M. A. Groen, R.-K., dienstbode, uit Leiden, L. Kerkdam 20. H. Hekking en gezin, Prot., kapt. Ned. Ind. leger, uit Soerabaja, L. Kerkdam 7. F. Hogedoorn, R.-K., slagersknecht, uit Voor burg, Rijksstraatweg 342c. K. Hön- scheid, R.-K. dienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 159. D. W. Hulshof, N.-H., ser geant-schrijver (capt.), uit Voorst, Twel- lo. Kamp. Waalsdorp. W. Th. G. Klaver- wijden, R.-K., verpleger, uit Noordwijker- hout, Eikenlaan 5. E. G. Klees, G.-K., bouwk. teekenaar, uit Zwolle, Waalsdor- perlaan 38. H. Kuijpers, R.-K., dienst bode, uit Oisterwijk, Park Oud-Wassenaar I. M. M. A. Leek, vreemd, D.E., huis houdster, uit R'dam, Vijverweg 4. G. v. d Meer, N.-H., zonder beroep, uit Ierseke, Zijllaan 22. M. A. Mehring, vreemd, R. K., dienstbode, uit 's-Hage, Amazonelaan 5. W. A. M. Melis, R.-K. zonder be roep, uit Roosendaal en Nispen, Prinsen- DE LEIDSCHE COURANT weg 105. E. Missel, N.-H., zonder beroep, uit 's-Hage, St. v. 's-Gravesandeweg 62. P. J. Missel en vrouw, N.-H., zonder be roep, uit 's-Hage, St. v. 's-Gravesandeweg 62. H. Ch. Molenaar, geen, zonder be roep, uit Den Haag, Prinsenweg 11. F. R. L. Nauta en gezin, N.-H., civ.-ingenieur, uit 's-Hage, Kievietslaan 23. P. Poley, Ger. K., sergeant-fourier, uit Ede, Kamp Waalsdorp. H. Pollauf, R.-K., vreemd, dienstbode, uit Duitschland, Tulpweg 28. P. Poot, N.-H., zonder beroep, uit Rotter dam, Hallekensstraat 35. J. W. Proest, vreemd, R.-K,, dienstbode, uit 's-Hage, Kie vietslaan 23. Sainem, Moh., baboe, uit Katwijk, Burchtplein 7. Th. J. Sanders, R.-K., dienstbode, uit Wehl, Houtlaan 5. E Schmitz, R.-K., dienstbode, uit Datteln (Did.), van Calcarlaan 14 (vreemd). Wed. J. A. Buijs geb. van Schouwenburg, D.G., zonder beroep, uit Haarlem Hoflaan 28. A. Schuster (ova), R.-K., dienst bode, uit 's-Hage, Buurtweg 63. K. F. Sparnaaij en vrouw,- Rem., Em. Predikant, uit Zuilen, Hoflaan 14. A. v. Sprang, N. H., landbouwer, uit Noordwijk, Oostdor- perweg 140. D. v. d. Stelt, G.K., kraam verzorgster, uit Anna Paulowna, Buurtweg 95. Wed. C. C. Tieleman geb. de Jong en gezin, geen, zonder beroep, uit Oegstgeest, Storm van 's-Gravesandeweg 70. J. Uyterlinde, N.-H., en gezin, architect en aannemer, uit Rotterdam, Gr. Haasebroek- scheweg 37. W. L. Z. v. d. Vegte en ge zin, geen electr. techn. ingenieur, uit Be verwijk, Pr. Marielaan 13. M. E. C. Ver hoeven, R.-K., zonder beroep, uit Eindho ven, Prinsenweg 2. J. M. Stikkelman geb. Verkuijlen, R.-K., zonder beroep, uit Wezembeek, v. Z. v. Nijeveltstr. 308. J. R. Voskuijl en vrouw, Ev.L., bouwk. tee kenaar, uit Rotterdam, Hyacinthstraat 5. S. K. Vreeswijk en vrouw, N.-H., zon der beroep, uit Voorschoten, Crocusstraat 30. J. H. S. Wijgerse, N.-H., dienstbode, uit Helvoirt, Kerkeboschlaan 2. C. J. v. Wisselingh, geen, zonder beroep, uit Haar- ALPHEN AAN DEN RIJN De melk goedkooper. Met ingang van Maandag wordt de melk met 1 cent per li ter verhoogd. Asterdag. Woensdag wordt alhier de jaarlijksche asterdag gehouden. Scheepvaart gestremd. In verband met het leggen van twee zinkers in den Rijn, aan de Rijnkade zal Zondagmorgen de scheepvaart van 8 tot 12 uur gestremd zijn. Fiets vernield. Gisteravond kreeg een wielrijder bij de nieuwe Gouwebrug een der valboomen, die electrisch worden ge dreven, op zijn rijwiel, dat daardoor zwaar werd beschadigd. De wielrijder bekwam geen letsel. Geboren: Gerardus Hendrikus z. v. J. N. Bunnik en C. van Veen. Anthonia Adriana Dirkje, d. van G. C. Verheul en A. C. Spruitenburg. Martha d. v. J. A. Basie en D. M. Erkelens. Anna Alida Maria d. v. C. H. J. van Frankfoort en E. J Redegeld. Karst z. v. W. Boogaard en A Heinen. Gerda Hedwig d. v. M. Oud hof en D. de Jong. Antje Johanna d. van D. van Eijk en G. W. Alphenaar. Ondertrouwd: W. van Wageningen 23 j. te Hilversum en M. van Niedek 19 j. W. Vermeul 26 j. en N. P. Vonk. Gehuwd: L. Visser 23 j. te Boskoop en J. Uithol 24 j. C. T. de Heij 31 j. en K. Ruiter 23 j. Overleden: Dirkje Oudshoorn 22 j. (overleden te Leiden). H. H. v. Leeu wen 28 j. (overleden te Leiden). Ingekomen: L. van Niftirik, boeren arbeider, Steekterweg 21. A. Blanken en gezin, cementwerker, Vinkebuurt 17. ALKEMADE Mond- en klauwzeer. De besmettelijke z'ekte van mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente steeds verder uit. Op het einde van deze week waren 75 gevallen ge constateerd. Bouwvergunningen Do"r burgemees ter en wethouders dezer gemeente is aan de wed. T. C. Los te Nieuwe-Wetering ver gunning verleend voor het bouwen van een nieuwe koestal terwijl aan den heer A. C. P. Zegers te Oude-Wetering toestem ming is verleend tot uitbreiden van de bergloodsen. Aanbesteding Door burgemeester en wethouders van Alkemade is aanbesteed het maken van een betonschoeiing op hou ten paalfundeering nabij de boerenleenbank te Roelofarendsveen. Ingeschreven werd als volgt: Wed. C. Langhout te Oude-Wetering 975.M. J. M. Jansen te Nieuwe-Wetering, 1037. Gebr.s Jansen te Rijpwetering 997.J. L. Zoet te Oude-Wetering, 1040.en P. G. Buschman te Roelofarendsveen, 1070. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geboren: Geertruida Simona d. van C. A. van Beek en A. Roeloffs Johannes Eimericus Maria z. van J. L. Koek en A. M. Heemskerk Leonardus Cornelis z. van Th. H. Witteman en H. J. M. Hoogenboom Petrus Maria Ignatius z. van J. H. Klein en A. M. Huigsloot Hermanus Gerardus Maria, z. van C. W. van der Zwet en C. E. Klein. Arie z. van A. Verboon en P. Vis Anna Cornelia Sophia, d. van J. van der Mark en J. Medema. BODEGRAVEN Kinderverlamming? Reeds verscheide ne malen hebben er in Bodegraven geruch ten rondgeloopen, dat er een geval van kin derverlamming zou zijn geconstateerd. Ge- lem, St. v. 's Gravesandeweg 95. H. A. Wijma, geen, zonder beroep, uit Amster dam. v. Z. v. Nijeveltstraat 139. Vertrokken: A. J. Hoffman en kin deren naar Den Haag, Elandstraat 53. A. F. Naafs, naar Leiden, Roodborststraat 38. H. Leih, naar Dordrecht, Krispijn- scheweg 183. J. C. Vogels, naar Heem stede, Seminarie Hageveld. L. Breidler, naar Den Haag, L. v. N. O. Indië 201. K. Buwalda, naar Ferwerderadeel, Jilsum 8. Q. J. Vink, naar Noordwijk, St. Jeroens- weg 8. M. Brochtrop, naar Duitschland, Walstedde. H. Schopf, naar D. Haag, W. v. Outshoornstraat 12. S. A. Hooy- donk, naar Rotterdam, C. P. Tulestraat 20. K. Leonhart, naar Den Haag, Hogen- houcklaan 7. J. Tendeloo, naar Den Haag, Heliotroopstraat 50. M. A. Schot- tee de Vi'es, naar Naarden, Julianaweg 9. H. Szperlih, naar Bochum (Did.). J. M. v. d. Graaff, naar Den Haag, 3e School- batterij, 2e Regt. Veld.-Art. Wed. H. M. van Nievelt geb. v. Renesse, naar Den Haag, O. Schev.weg 21..A. Lang, ver trokken, onbekend waarheen. E. E. M. C. H. Küchel geb. v. d. Haar, naar Ulm a. d. Donau. J. J. Frijling, naar Delft, Oude Delft 30. Q. A. Brouwer, naar Ba- kel, Missiehuis Christus Koning. D. Knegt en gezin, naar Apeldoorn, Jachtlaan 162. S. Turfboer, naar Amsterdam, A. M.V.J.-gebouw. L. J. Dudart, naar Ede, Bennekom, Huize „Noordereng", Edensche- weg. St. Zellhofer, naar Arlesheim. P. Jansen, naar Voorschoten, Schoolstraat 116. E. H. Kessels, naar Amsterdam. Nieuwe Weegbreestr. 67. W. van Toen, naar Den Haag, Schoutenstraat 41. A. M Kuypers, naar Nieuwenhage, Dorpstr. 31. M. Pich, naar Graz. C. G. van Ba- vel, naar Den Haag, v. Neckstraat 29. A. J. Bervoets, naar Oegstgeest, „Endegeest". R. Lagerwerf, naar Breda, Kon. Mil. Ac. L. J. Kohn, naar Den Haag, van Kins- bergenstraat 130. A. Pieters, naar Den Haag, Stalpaerstraat 68. lukkig waren deze geruchten voortgekomen uit het publiek uit vrees voor deze ziekte. Gisteren liep er echter een nieuw gerucht, dat officieel wel geen bevestiging vond, maar niettegenstaande dit feit niet naliet ongerustheid te verwekken. In de Mcye zou een geval van de gevreesde ziekte geconsta teerd zijn in het gezin V., als gevolg waar van de school reeds zou zijn gesloten. Bij nadere informaties blijkt het echter geenszins zeker te zijn, dat het hier inder daad kinderverlamming betreft. Uit voor zichtigheid en omdat de aard der ziekte niet met zekerheid was vast te stellen heeft men het kind naar een der ziekenhuizen te Leiden overgebracht. Van den burgemees ter is dan ook nog geen enkel verzoek of besluit tot sluiting van scholen uitgegaan. Men make zich dus niet noodeloos onge rust. Staatsmijnenfilm. Op Woensdag 21 September zullen er twee voorstellingen worden gegeven van de Staatsmijnenfilm, waarin o.m. zijn opgenomen het delven, sorteeren en verzenden van de kolen, het maken van eierbriketten, het stoken van cokes, etc. etc. De film zal door een des kundige worden toegelicht. De voorstellingen worden gegeven in ho tel van Rossum, de eerste om 7 uur en de tweede om 9 uur. De toegang voor deze film is geheel vrij. Personalia. De lieer A. Hensen Jr. bouwkundige alhier, is .tot leeraar aan de Middelbaar Technische School te Amster dam benoemd. LEIMUIDEN R.-K. S. V. „Leimuiden". Donderdag hield de R.-K. S. V. „Leimuiden" een leden vergadering in café J. v. Graas. Deze ver gadering stond in het teeken van de com petitiewedstrijden. Jammer dus, dat ze zoo slecht bezocht was. Behalve het bestuur waren slechts 16 leden aanwezig. De voorzitter heette alle aanwezigen van h-'.e welkom en hoopte, dat de te voe ren besprekingen mochten bijdragen tot den groei en bloei der vereeniging. Na het voorlezen der notulen der vorige vergade ring volgden de discussies over de compe- titewedstrijden, die een aangenaam ver loop hadden. De leden uit Oude-Wetering zijn in verschillende wedstrijden beproefd en hebben dus niet te klagen. Hij deelde mee, dat de elftallen-commis sie er in geslaagd was, de elftallen op te stellen, waarop ook wel weer critiek zal uitgeoefend worden. De wedstrijden zijn aangenomen en niet gespeeld n.l. die van Leimuiden IID. O. S. IV, en Leimuiden II D. E. S. II. Dit moet en mag niet meer voorkomen. Daarom zullen andere maat regelen worden genomen, o.a. schorsing van spelers. Wie daarop iets te zeggen had, kon dit nu doen. De heer C. v. d. Tol had gedacht, dat de wedstrijd was afgelast. De voorzitter merkte nog op, dat weinig me dewerking door de leden werd betoond, men moet zich aanwennen om fatsoenlijk kenis te geven bij verhindering. Spr. hoop te, dat hierin een gunstige keer zal komen en rekent op de medewerking van alle le den. Er werd nu gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Nadat nog ver zocht was, om toch vooral geen afbreken de critiek op de elftallen uit te oefenen, werd een oogenblik gepauzeerd. Na de pau ze nam de geest, adviseur het woord. Geen vergadering, aldus spreker, is voorbijge gaan of hij heeft op de sportiviteit van „Leimuiden" gewezen. Er wordt nog al eens gekibbeld, doch nergens is 't vol maakt. Hij spoorde de leden aan steeds spor tief te blijven en wenschte allen en pret- tigen wedstrijd, hopend, dat ze het doel „de promotie", zouden bereiken. De voor- VIERDE BLAD - PAG. 15 Voor Uw spijsvertering. zitter der elftallencommissie las nu de op stelling der elftallen voor. Bij de rond vraag werd nog meegedeeld, dat bij den eerstvolgenden thuiswedstrijd de aanvoer ders van 't 1ste, 2de en 3de elftal zullen gekozen worden. NIEUWERBRUG Het damseizoen geopend. Door de damclub „Vooruit" alhier is het damsei zoen wederom geopend. De eerste avond werd grootendeels gevuld met het bespre ken der belangen van de club. Door den voorzitter, den heer J. Nap, werden de aan wezige leden welkom geheeten, doch spr. betreurde het, dat nog zoo weinigen wa ren oi'gekomen. Spr. sprak den wensch uit, dat straks bij het competitiedammen de leden trouw zouden opkomen en de speelavonden weer genoeglijke avonden mochten worden. Hierna leest de secretaris de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Daar volgens het reglement alle bestuurs leden jaarlijks aftreden, volgde nua de bestuurverkiezing. De aftredende bestuurs leden J. Nap, C. Eibers, T. Sluyk en P. Bos werden met groote meerderheid van stem men herkozen, terwijl in de plaats van den heer M. P. A. v. Velzen gekozen werd de heer A. v. Velzen. Besloten werd om a.s. Donderdagavond 'r. gong wedstrijd te houden, waaraan iede re inwoner gratis kan deelnemen. Enke le prijsjes zullen worden uitgeloofd. Even eens werd aangenomen een drietal wed- strijdklokken aan te schaffen. Op voorstel van den heer H. van Velsen werd beslo ten in de eerstvolgende ledenvergadering een reglementswijziging voor te stellen, waarin de bestuursleden niet meer allen gelijktijdig aftreden, doch in de oneven ja ren drie en in de even jaren twee bestuurs leden. In de hierop volgende bestuursvergade ring werden de bestuursfuncties onderling geregeld. Voorzitter bleef de heer J. Nap, secretaris werd de heer A. v. Velsen, pen ningmeester de heer C. Eibers en wedstrijd leiders de heeren P. Bos en H. Sluyk. NIEUWVEEN Gemeenteraad. Dinsdag a.s. te acht uur 's avonds zal de Raad dezer gemeen te in openbare zitting de volgende agenda behandelen: 1. Opening, notulen. 2. Inge komen stukken. 3. Regeling onderlinge hulpverleening bij brand. 4. Regeling der bebouwing. 5. Aanbieding gemeentereke ning 1937. 6. Steunverleening aan kleine tuinders. 7. Steunverleening aan werkloo- zen. 8. Vaststelling financieele besluiten. 9. Rondvraag en sluiting. TER AAR Handelsavondschool van den Midden stand. Het schoolbestuur, bestaande uit de heeren P. den Haan, W. Heins, D. Hoo- gendijk (Ontw. Comm.), C. Valk, C. van Vliet (afd. Kon. Ned. Mid. Bond) en R. Q. Stijnman en P. Otto (afd. R.K. Mid. Verg. de Hanze) benoemde in haar j.l. gehouden vergadering in overleg met den directeur v. d. school tit leeraren de heeren A. W. v. d. Hoorn, onderw. te Langeraar, mr. Holtz, leeraar R.K. H.B.S. en M. W. Hoeks, cursus- leeraar, beiden te Leiden, terwijl tevens be sloten werd de lessen te doen aanvangen op Maandag 26 en Dinsdag 27 Sept. Er zullen 3 klassen geformeerd worden; het lesrooster lesseizoen 1938/'39 voor de verschillende klassen werd officieel goedgekeurd na toe lichting door den directeur. Vrijdag 23 Sept., des avonds van 8 tot 10 uur is de directeur in het schoolgebouw te Langeraar, A 71, te spreken en kan men dien avond nog zich doen inschrijven als leerling, terwijl mede inlichtingen zijn te verkrijgen. Kookcursus. Bij genoegzame deelna me, minstens vijftien personen, zal dit jaar in de koffiekamer van den Centrale veiling een kookcursus worden gegeven, waarbij zij gratis toegang hebben, die in de groot ste moeilijkheden verkeeren. Men kan zich aanmelden bij de dames Hoogenboom, Quartel, P. Dobbe, C. Rijnsburger en v. Zwieten. De aanmelding kan geschieden tot 23 September a.s. Men verwacht een flinke deelname. Vermelden wij nog, dat de cur sus in den namiddag wordt gegeven. ZOETERWOUDE Tentoonstelling Missienaaikrans. Hier mede herinneren we aan de tentoonstelling van den Missienaaikrans, die morgen en Maandag in het Patronaatsgebouw gehou den zal worden en die geopend is van 2.30 10 uur. Voor verder nieuws zie men de kleine advertentie in dit nummer.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15