U.V.S. - U.V.V. OMGEVING ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Zondag 2 uur n.m. Terrein Wassenaarscheweg Bezoekt den belangrijken competitiewedstrijd Zittribune 75 centp Ie rang (staanplaatsen) 40 cent, 2e rang (staan plaatsen) 30 centj Werkloozen op vertoon van beurskaart 15 cent, Jongens 15 cent( Rijwielstalling op het terrein 5 cent N(B. Bij doorgaan van den wedstrijd U.V.S.-vlaggen op Eltax-bussen en taxi's, alsmede op de trams van de N.Z.H.T.M. 1069 Kon. Nederlandsche Voetbalbond ACTIE OVER ALLE LINIES. Op 'n enkele uitzondering na wordt mor gen een geheel volledig programma voor de competitie afgewerkt. Alle afdeelingen zijn morgen in actie en met belangstelling zal men allerwege uitzien naar de resulta ten van het eerste treffen. In Afdeeling I is het 'n derby ADOH BS, in Afdeeling II 'n grootsche strijd als FeyenoordHaarlem of Ajax't Gooi, wel ke de aandacht en volle belangstelling trekt en daarnaast vraagt men zich af wat de de butanten zullen presteeren. Wat het rayon Leiden en omgeving be treft moeten de voetballiefhebbers het dit jaar weer in het bijzonder van UVS heb ben, wijl dit nog steeds de eenige tweede klasser is. De Blauw Witten zullen een moei lijk seizoen krijgen; dat is onze indruk en morgen tegen UW krijgen ze al een voor proefje daarvan. Er zal wederom hard ge werkt moeten worden om succes te behalen «n we zijn benieuwd wat de Leidenaars te gen de Utrechtenaren zullen klaarmaken! Alphen en ASC spelen hun eerste derby aan den Rijn en Lugdunum gaat op bezoek naar Terlaak. Voor de rest, we zullen het eerste treffen maar rustig afwachten. VOETBAL VARIA. Door de N.V. Louis Dobbelman te Rot terdam zijn, zooals de laatste jaren te doen gebruikelijk, wederom handige boekjes uit gegeven, waarin opgenomen de diagram men van den I.V.C.B., den C.N.V.B. en den K.N.V.B. Handige boekjes, welke den voet balliefhebbers in staat stellen de voornaam ste afdeelingen der diverse voetbalbonden wekelijks bij te houden. BLOEMENHULDE OP HET GRAF VAN DEN HEER BREDIUS Voor den aanvang van de vroolijke druk te en het feestelijke geroezemoes der vie ring van het gouden jubileum van den Ko ninklijken Nederlandschen Zwembond heeft het dagelijksch bestuur een piëteits volle daad verricht, welke getuigde van de erkenning der vele, groote verdiensten van een der pioniers van de zwemsport in ons land. Om twee uur gistermiddag bega ven mevr. de Dood Koenen, en de heeren de Vries, Altink, Sabel, Anthoni en Biet zich naar het graf van den heer W. E. Ber- dius W.Ezn., een der oprichters van den K.N.Z.B., om door een eenvoudige bloemen hulde uiting te geven aan den eerbied en de dankbaarheid, welke zij en alle ware zwemvrienden koesteren voor het groote werk van den man, die èn door zijn per soonlijkheid èn door zijn gaven zoo diep zijn stempel gedrukt heeft, in den gunstig- sten zin des woords, op de ontwikkeling van de zwemsport in Nederland en die den grondslag heeft gelegd voor den groei en bloei van den KNZB. LAZEK BLIJFT EUROPEESCH KAMPIOE ZWAARGEWICHT Puntenzege op Neusel Heinz Lazek (Weenen) heeft gisteravond na een gevecht over vijftien ronden zijn Europeeschen titel in het zwaargewicht met succes .verdedigd tegen zijn uitdager Wal ter Neusel (Bochum), dien hij op punten versloeg. Ruim 15.000 menschen waren gisteravond ondanks het vrij koude weer, op het onover dekte terrein van de Wiener Eislauf Verein aanwezig, toen de hoofdpartij tusschen den Europpeeschen kampioen Lazek en zijn uit dager Neusel in het zwaargewicht begon. Het is een van de beste gevechten ge worden, welke Lazek heeft geleverd. Eenige weken geleden heeft Neusel te Stuttgart op punten gewonnen, hoewel niet bijzonder overtuigend. Maar gisteravond was er geen twijfel mogelijk. Uitgezonderd enkele ron den was Lazek voortdurend infde meerder heid, na bijna elke ronde vergrootte hij zijn punten voorsprong aanzienlijk. Neusel kreeg een tegenstander te bevechten, die niet alleen harder, maar ook sneller was dan hij. Vooral met zijn gevaarlijke dubbel- stooten op het hoofd boekte. Lazek menig punt en hoewel Neusel in de achtste ronde een feilen aanval inzette, bleef Lazek toch meester van den toestand. Uitstekend was ook het volgen van den Weenschen bokser, zuiver en hard kwamen zijn stooten op li chaam en hoofd van den uitdager, die in de laatste twee ronden nog eenige waar schuwingen opliep. Hoe meer het gevecht vorderde, des te grooter werd het overwicht van den kampioen en Neusel, die volkomen uitgeput na den laatsten gongslag naar zijn hoek ging, mocht zich inderdaad gelukkig prijzen, het gevecht staande te hebben be- eindigd. Op wel zeer duidelijke en succes volle wijze heeft Lazek gedemonstreerd, zijn Europeeschen titel waardig te zijn. DE LEIDSCHE SINGELLOOP. Doordat momenteel de Witte Singel voor een groot gedeelte is opengebroken zal het parcours voor den Singelloop om den Peter Verhoef wisselbeker welke de R. K. Athl. Ver. „Docos" op Zaterdag 24 September a.s. organiseert een kleine wij- z. ging moeten ondergaan. De start zal nu plaats hebben op de Douzastraat (nabij caié Royal) waarna de locpers links af gaan het Rapenburg op naar het Noordeinde en dan volgens het oude parcours: Haagweg, Haagwegbrug, Morschweg, Morschsingel, Rijnsburger- singel, Maresingel, Heerensingel, Zijlsin gel, Zoeterwoudsche singel. Witte Singel tot aan de Heerenstraat alwaar de finish is. Voor dezen Singelloop bestaat van den kant der athleten weer een zeer groote beiangstelilng en wanneer wij ons niet vergissen zal dezen keer een record aan tal t-ee^ji mers aan den start verschijnen. Daar de inschrijving nog niet gesloten is kan over een en ander nog weinig verteld worden. Het is echter al zoo goed als ze ker, dat de recordhouder op de 3000 M. Herman Coblentz uit Haarlem in ieder geval zal starten. Bovendien werd reeds van verschillende andere zeer bekende loopeis de toezegging voor deelname ont vangen. Of dezen er in zullen slagen den zoo zeer begeerden beker uit Leiden mee te nemen betwijfelen wij, daar niet min der dan tien Docos-athleten zullen star ten, waarvan vijf in de A-klasse, die er ales op zullen zetten om de trofee ook die jaar weer in de Sleutelstad te houden. Wij zijn er van overtuigd, dat wij weer op een zeer feilen strijd rond de gcheele stad zullen vergast worden en het zou ons heelemaal niet verrassen wanneer de fantastische tijd, vorig jaar door Joop Dub bel aar gemaakt, thans nog verminderd werd. NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE OSLO. Ook op den tweeden avond van de drie- daagsche internationale atletiekwedstrij den te Oslo was het weer te koud om uit zonderlijke prestaties te verrichten, maar toch zagen de 10.000 toeschouwers uitste kende athletiek. Een van de fraaiste prestaties van de zen avond leverde Osendarp door de 200 M. in den prachtigen tijd van 21.1 sec. Ie winnen met grooten voorsprong op den Fin Tammisto, die tweede werd. Penning- ton werd derde, terwijl Karl Baumgarten met 22,1 sec. op de vierde plaats beslag legde. Van Bever en liep niet mee om zich te sparen voor de 4 x 200 M. estafette. Inderdaad zorgde de A.A.C.'er door deze opofferingsgezindheid voor een overwin ning van onze ploeg, bestaande uit Bou- man, Karl Baumgarten, Osendarp en van Beveren. Met een tijd van 1 min. 32.9 sec. kwamen onze landgenooten met groo ten voorsprong op Noorwegen en Enge land, die tegelijk eindigden, binnen. Keurig werk leverde ook Bouman op de 800 M. Achter den Farnschman Levec- que eindigde hij op de tweede plaats in 1 min. 53.1 sec. een tijd, welke onder zijn oficieel erkend Nederlandsch record van 1 min. 54,2 sec. ligt. Maar tijdens de Euro- peesche athletiekkampioenschappen te Parijs heeft onze landgenoot het record reeds op 1 min. 52.3 sec. gebracht. De uitslagen luiden: 200 M.: 1. Osendarp (Ned.) 21,2 sec.; 2. Tammisto (Finl.) 21,8 sec.; 3. Pennington (Eng.) 21,9 sec.; 4. Karl Baumgarten (Ned.) 22,1 sec. 3000 M.: 1. Johnsson (Zw.) 8 min. 28,9 sec.; 2. Emery (Eng.) 8 min. 30,6 sec.; 3. Messner (Fr.) 8 min. 32,6 sec. 200 M. horden: 1. André (Frankr.) 25,1 sec. 800 M.: 1. Levecque (Frankr.) 1 min. 52,6 sec.; 2. Bouman (Nederl.) 1 min. 53,1 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Larson (Dene marken) 3.90 M. Speerwerpen: 1. Nikkanen (Finland) 69.65 M.; 2. Sule (Estland) 68.20 M. Verspringen: 1. Hansen (Noorwegen) 7.21 M. Kogelstooten: 1.Kreek (Estland) 15.66 M.; 2. Bergh (Zweden) 15.07 M. 4 x 200 Mi: 1. Nederland 1 min. 32,9 sec.; 2. Noorwegen 1 min. 35 sec.; 3. En geland in denzelfden tijd. KON. NEDERL. KORFBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Ie klas Z.-H.: HKVOns Eibernest; DeetosHet Zuiden; DKCFluks; HSV Gymnasiasten. 2e kl. Z.-H.: RozenburgVelox; Rozen burg II—HKV II; OSCR—Ready. 3 e klas Z.-H..: Fluks IIGymnasiasten II; Vicus Orientis—Rood Wit; HSV III— Algemeene; De KweekOlympiaan. Ie klas Gelderland: Wilskracht Vada; EkcaZKC; RapiditasOnder Ons; Hellas't Overschotje. Ie klas Over ij se 1: DOSHKC; Groen ZwartAKC; Zwart WitRigters- bleek. Ie klas Noord: NICWordt Kwiek; HermesWWMD; VoorwaartsRood Zw AUTOMOBILISME CAPT. EYSTON HEROVERT HET ABSOLUTE SNELHEIDS RECORD TE LAND. Een gemiddelde van ruim 575 K.m. Er wordt daar op de starre, glinsterende zoutvlakten bij Bonneville een titanen strijd gestreden, een strijd tusschen twee Engelschen om een van de mooiste re cords, om een van de grootste tropheeën in de sportwereld, om het absolute snelheids record te land. Deze twee landgenooten trachtten elkaar in hun roekeloos spel met den dood te over troeven om toch maar den naam te kunnen hebben, den snelsten man ter wereld op het land te zijn. En tot nu toe is dat bei den gelukt. John Cobb heeft slechts één dag het ab solute snelheidsrecord voor automobielen op zijn naam gehad. Donderdag reeds hij in zijn Napier Railton den mijl met een ge middelde snelheid van 563.592 K.M. en den Een MSJnlfoardSïe bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Spit, Rheumatiek, Kou en Maandbezwaren. Eén „Mijnhardtje" 5 ct 12 sluks 50 ct. kilometer met een gemiddelde snelheid van 563.282 K.M. Gisteren liet Capt. Eyston zijn „Tunderbolt" weer voor een record verbetering „voorkomen". Zonder veel om haal stapte de Engelschman in het achtwie- lige monster, de tijdopnemers stonden weer op him plaatsen en een uur later had Capt. Eyston het absolute snelheidsrecord weer heroverd. En hoe veroverd. In den eersten rit reeds bereikte de koene Engelschman over den mijl een gemiddelde snelheid van 573.634 K.M. een snelheid, welke nog nooit eerder op het land was bereikt. Maar in den twee den rit ging Capt. Eyson nog sneller, met verbijsterende snelheid raasde de „Thun derbolt" over de glinsterende vlakte, thans werd een gemiddelde snelheid van 577.062 KJVI. genoteerd. Het gemiddelde van beide ritten bedroeg dus 575,348 K.M., de gemiddelde tijd van beide mijlen was 10.07 sec. Ook het kilometerrecord moest er aan gelooven. feyston bracht het thans op 575.027 KAL Het is moeilijk te gelooven, dat de 2500 p.k. Napier Railton van Cobb net zoo ge makkelijk deze fantastische cijfers zal over treffen als de 6000 p.k. Thunderbolt van Eyston gisteren heeft gedaan met de fe nomenale cijfers, welke Cobb gisteren ver kreeg. Ook is het nog niet bekend, of Cobb bin nenkort weer een poging zal doen. Met spanning ziet de wereld dit duel tusschen de twee snelste mannen op het land tege moet, indien althans niet het prestatiever mogen van de machines een streep door de rekening haalt. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND Bekerwedstrijden De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor den Amstelbeker, luiden: DOS bDe Poedelaars: C. Winkel 110 110 36 15 3.05 J. Ouwerkerk 115 108 36 15 3.00 N. N. 105 105 35 14 3.00 J. v. Leeuwen 95 83 35 12 2.37 C. Winkel (res.) 110 89 44 0 2.02 C. v. d. Voort 90 44 10 2.04 Graafmans 85 85 33 10 2.57 G. v. Woerkom 85 70 33 11 2.12 Gew. door DOS b met 62. P. v. Cleef— Des Amie: B. Teegelaar 605 605 18 156 33.61 C. v. Velzen 90 27 18 7 1.50 B. de Roo 270 233 38 28 6.13 P. Uljee 65 65 38 7 1.71 G. Teegelaar 90 61 31 7 1.96 J. Vlasveld 50 50 31 6 1.61 W. Dool 65 65 17 16 3.82 P. Wortman 55 21 17 4 1.23 Gew. door P. v. Cleef met beter gesp. gem. Het verdere programma luidt: Dinsadg 20 Sept. (Clublok. Des Amie): TOP b—DOS a. miLiTfliRG coLonnts hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- weg, waarop u rijdt. HILLEGOM Vergadering Hill. Beurscommissie. De Hillegomsche Beurscommissie hield gister avond in Hotel Flora een vergadering; be halve de heer Bijl van Duivenbode die met kennisgeving afwezig was waren alle commissieleden aanwezig. De voorzitter, de heer K. Velthuys, opent met een kort woord de vergadering en ver trouwt, dat de besprekingen vruchtdragend zullen zijn. De secretaris leest vervolgens de notulen, die onveranderd onder dank worden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken waren zeer belangrijke, die vrij veel tijd erlangden. Hierna kwam in bespreking: Uniformiteit inzake toelating/weigering aan de Beurzen te Haarlem en te Hillegom. Deze zoo be langrijke zaak is sinds eenige maanden aan de orde en zal binnen zeer afzienbaren tijd haar volledig beslag krygen Wat het par keeren gedurende den Beurstijd betreft, deden zich Donderdag niet minder dan 5 gevallen van overtreding voor. Een woord van bij zonderen lof komt in dezen toe aan de politie voor haar buitengewone wel willendheid, welke den dank verdient van de commissie. We zullen dan ook in over leg met de politie de plaatsen, waar in Beurstijd wel mag worden geparkeerd, duidelijk aangeven en vertrouwen, dat heeren automobilisten zich aan de voor schriften stipt zullen houden, daar anders een bekeuring niet kan uitblijven. Vervol gens kwamen de candidaten voor de a.s. vacatures in de commissie in voorloopige bespreking, zulks temeer, omdat de voor zitter aftreedt en niet herkiesbaar is. In verband hiermede zullen nog enkele wij zigingen in het Beursreglement worden aangebracht en zal de commissie zich bin nen kort in verbinding stellen met het be stuur van bloembollencultuur, welk orga nisatie in dezen de benoeming zal verrich ten. Bijzonder werd nog gewezen op de ver plichting der bezoekers, om de presentie lijsten toch duidelijk te teekenen, terwijl onbekenden slechts toegang zullen hebben, nadat den controleur op duidelijke wijze is gebleken, dat men inderdaad lid is van een der vakorganisaties is. Na een korte rondvraag sloot de voor zitter met een dankwoord deze zeer ge animeerde vergadering. KATWIJK Scholen open De sluitingder scholen in deze gemeente is door den bur gemeester opgeheven. Veel liefhebbers Voor de betrekking van onderwijzer aan de O.L. school, vaca ture R. P. Tjebbers, hebben zich 71 sollici tanten aangemeld. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. Riek Meijering ontving een benoeming als ieerares in zang aan een Chr. Opleidings school voor Meisjes te 's-Gravenhage. (di rectrice mej. A. S. M. Haaxman). Verkoop. Ten overstaan van notaris J. K. Matthijs zijn o.m. verkoent: een perceel weiland te Katwijk aan den Rijn in de Mient aan de Groote Watering. Het stond in bod op 1550.en is niet afgemijnd. Een perceel weiland aan de Broekweg le Valkenburg was ingezet op 1850. evenzoo niet afgemijnd. Een woning met schuur, land, erf en ver dere aanhoorigheden in de Kleij, tusschen Katwijk en Noordwijk, ingezet op 1700. afgemijnd door L. v. Duyvenbode op 7Ö0.Het huis met zomerhuis enz. aan de Jan Tooropstraat ingezet op 4000. gemijnd op 250.door Jac v. d. Plas al hier. Geboren: Maarten z. van W. de Vreugd en C. de Jong Arie Andreas z. van W Verhoef en G. Wolters Hendricus z. van H. Mol.en C. v. Leeuwen Gerrit z. van K Kuyt en J. Klinkenberg Cornelis z. t an H. Zwaan en A. Klok Judith Gesina Wil- lemina d. van W. v. d. Plas en W. v. Dyk Klazina d. v. A. Hoek en C. v. d. Plas Cornelis Alexander z van A. v. d. Vlis en K. Guyt Dick z. van W. van Rijn en C. van Rijn. Ondertrouwd: D. v. Beelen er. N. Schaap R. J. Lamboo en M. Haasnoot J. Dijkhuizen en A. v. Duin N. M. van Beelen en J. Harteveld. Getrouwd: L. N. Parlevliet en N. Ketting C. Schaap en J. H van Rijn Overleden: Gijsberta Schuitemaker, 52 jaar Arie Hoek, 2 jaar Krijn Snij ders, 22 jaar. SASSENHEIM Mej. J. M. de Boer 70 jaar. Maandag 19 September a.s. zal mej. J. M. de Boer, de bij de oudere ingezetenen bekende „vroedvrouw", haar 70sten verjaardag vieren. De gezondheidstoestand van de jubilares- se laat echter niet toe, bezoeken te ontvan gen, en, ten einde daaraan te ontkomen, zal mej. de Boer, hoezeer het haar ook spijt, op dien dag niet in Huize „Bethesda" aan wezig zijn. Ongeveer 36 jaar is de jubilaresse inge zetene van onze gemeente. Hoe velen heb ben bewust of onbewust van haar kundige hulp geprofiteerd. In geheel haar praktijk, welke begon in November 1892 te Scher- penzeel, welke eindigde 31 December 1929 te Sassenheim, heeft zij ruim 2000 bevallin gen geleid. En hoevelen hebben bovendien, bewust of onbewust, nog geprofiteerd van hare giften in natura, welke zij in de woningen der behoeftigen, waar een kleine schijn baar de armoede weer was komen vermeer deren, achterliet of liet bezorgen. En hoevelen worden thans nog door haar bedacht. Sinds 16 April 1915 tot voor 5 jaar (30 Sept. 1933) was juffrouw de Boer ook een bekende verschijning op de secretarie. Hoe velen hebben daar van haar groote bereidwilligheid geprofiteerd, hoe stond zij een ieder, zonder onderscheid des persoons, vriendelijk te woord, hoe eerlijk zeide zij haar meening, ook;- indien zij dat nuttig achtte, ongevraagd, aan personen die meen den door rang of geld boven haar te staan. De dank van Sassenheim worde deze diep godsdienstige vrouw op haar jubeldag ge bracht in een gebed, opdat God haar nog vele gelukkige jaren moge geven. R.K. Sportvereen. „Teijlingen". Gister avond hield bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. De opening geschiedde voor de eerste maal door den nieuwen voor zitter, den heer C. R. Mercel Pnz., die dank bracht aan bestuur en leden voor het ver trouwen in hem gesteld bij de benoeming als voorzitter. Spr. hoopt zooveel in zijn vermogen ligt mede te werken om de ver eeniging te leiden, en spoorde de leden aan, om hun vereeniging weer op hooger peil te krijgen. Hij constateerde een goede club geest en hoopt dat dit zoo moge blijven, dan kan het niet uitblijven, of het spel komt weer op hooger peil, waarmede men weer kijklustige supporters door krijgt. De heer Hoogervorst bracht verslag uit van de laatstgehouden vergadering, welke onveranderd werd vastgesteld. Alvorens tot de competitie-regeling Werd overgegaan, sprak de secretaris woorden van dank aan de beide nieuwe voorzitters der senioren en junioren, die al reeds zoo met Teijlingen meeleefden, en constateer de, dat in hun persoon niet mis is getast. Spreker hoopt, dat hij nog vele jaren met hen mag samenwerken voor de sport. Het eerste elftal speelt weer tegen dezelf de elftallen als vorig jaar, behalve dat B.S. M. er bij is gekomen. Spr. rekent op de me dewerking der leden, wanneer dit van de elftallen commissie wordt verlangd. Het reizen gaat weer als vorig jaar, alleen wat binnen bereik ligt zal per fiets geschieden. De contributie is voor dit jaar nog niet ver hoogd, doch tot Januari aangehouden. Ook het derde elftal is. in de competitie inge deeld. Het vierde zal nog later bekend ge maakt worden omdat nog enkele senioren tekort zijn. Tot slot hoopt de secretaris, dat de goede clubgeest als steeds aanwezig mag blijven. Door de elftallencommissie werd hierna de elftallenopstelling bekend gemaakt: De opstelling van Teijlingen I is als volgt: Jansen Th. v. Kesteren Chr. Homan A. v. d. Klugt P. v. Nobelen P. v. d. Zon B. Schreuder Th. v. d. Ploeg G. Wolvers A. Wesseling J. v. Reizen Als aanvoerders werden gekozen resp. een, twee en drie: B. Schreuder, H. Vrij burg en H. v. d. Geest. De penningmeester gaf hierna nog enkele punten voor reisgeld-regeling, waarna werd besloten, dat de aanvoerders belast werden met het innen van geld voor reiskosten, welke bedragen 2 voor 4 uitreizen. Ook werd aangespoord om de bondsgelden te voldoen. De voorz. maakt bekend, dat a.s. winter met indoortraining zal begonnen worden in een lokaal, hetwelk hiervoor is beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag werd het welkom toe geroepen aan het oud lid P. v. Nobelen en werd W. Overmeer bereid gevonden voor het verzorgen van de wedstrijdkaarten. Ook werden de paaltjes op Sporthof ter sprake gebracht wat volgens het bestuur zijn beslag zal krijgen; het is in handen van de gemeente. Aan het slot sprak de geestel. adv., kap. Redeker, een aanmoedigend woord tot de leden dat zij de taak van het bestuur zooveel mogelijk moeten verlichten. Boombeplanting als teeken der toekom stige lakfabriek. In tegenwoordigheid van vele genoodigden, waaronder B. en W. dezer gemeente, heeft op de terreinen van de toekomstige lakfabrieken der firma Sik- kens uit Groningen, Donderdag een boom planting plaats gehad, als beginsignaal, dat binnen afzienbaren tijd met den bouw van deze fabriek zal worden begonnen. Voor deze gelegenheid was een speciale tent gebouwd, waar de genoodigden door de directie werden ontvangen. Door velen werd hier het woord gevoerd, waaronder ook de burgemeester, die deze industrie van harteeen welkom toeriep. Zulk een belangrijke industrie kan niet an ders dan voor Sassenheim welkom zijn, om het perspectief enz. Daarna werd de historische beukenboom door den burgemeester geplant, waarna de wensch werd geuit dat deze zooals de fa briek moge groeien en bloeien. Hierna werd de eerewijn rondgediend en werd een diner gegeven, dat uitstekend was verzorgd door den heer Batenburg („Zomer- zorg") uit Leiden. Aanrijding. Nabij den Klinkenberg reed een auto, bestuurd door een dame, te gen een vrachtwagen, die het parkeerter rein van de koffietent van v. Zoen opreed. Beide wagens werden beschadigd. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen slaagde aan de Rijkstuinbouwschool onze plaotsgenooten: J. v. Diest, J. Dreef, A. Hoorn en J. v. d. Voort. STOMPWIJK De scholen. Tot heden hebben zich geen nieuwe gevallen van kinderverlam ming voorgedaan. Men hoopt, dat het bij het eene geval, wat een 10-jarige jongen betreft, blijft. De toestand van dit patiën tje is niet ongunstig. De scholen zullen 19 September weer aanvangen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14