dagen Historie ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 BESLISSENDE EN SENSATIE-VOLLE DAGEN. CHAMBERLAINS VERRASSENDE REIS. HET GEVAAR VOOR EEN GEWELD-OPLOSSING VOOR HET OOGEN BLIK VERMEDEN. WIE IS HENLEIN? Beslissende dagen. „De week, die vandaag is aangevangen, belooft voor de ontwikkeling van de situatie in Europa bijzonder belangwekkend te worden". Aldus schreef Maandag een overzicht schrijver. Hij heeft wel gelijk gekregen! Men behoefde echter niet over de gave van profetie te beschikken om dat te voor spellen, want algemeen was de verwach ting, dat Hitier Maandagavond op den sluitingsavond van het Neurenberger Congres het beslissende woord over Tsje- cho-Slowakije zou spreken. Dat is niet gebeurd; de spanning daalde en rees in de volgende dagen van de week als het kwik in een thermometer, die beurtelings in koud en warm water wordt gedompeld. De rede van Hitler was uiterst fel en ag- gressief, wat voor de Sudeten-Duitschers aanleiding was om relletjes te ontketenen. Deze relletjes lokten buitengewone maat regelen van de zijde der Praagsche regee ring uit, en deze waren op hun beurt aan leiding voor Henlein om de onderhande lingen met Praag af te breken. De onder handelaars werden van hun mandaat ont heven en verklaard werd, dat de eischcn van Karlsbad reeds door de feiten ach terhaald waren. Even later eischte hij kort en goed: aansluiting bij Duitschland. „Wir wollen heim ins Reich", wij willen naar huis in het Duitsche Rijk. Zat Hitier daarachter en was hij van plan om de Duitsche troepen over de Tsjechische grenzen te laten marcheeren? Men beweert het in Duitschland. Maar in iedef' geval beschikte Chamberlain, de Britsche premier, over zoodanige inlich tingen, dat hij den toestand zeer somber inzag. Hij deelde Hitier mede, dat hij di rect naar hem toe wilde kómen en Hitier accepteerde dit aanbod. Een sensatie van de eerste rang in de wereldpolitiek! Vlak daarop gevolgd door een tweede sensatie: na een paar uur praten deelde Chamber lain mede, dat hij den volgenden dag weer direct naar Londen zou vertrekken om zijn ministers en lord Runciman te raadplegen, maar dat hij over een paar dagen zou terugkeeren. Blijkbaar had Hitier hem een voorstel gedaan dat zóó belangrijk was, dat Chamberlain met den meest mogelijken spoed zijn collega's en waarschijnlijk ook den Franschen pre mier moest raadplegen.' Met overdonderende snelheid hebben de feiten zich opgevolgd. Volgende week zal naar alle waarschijnlijkheid beslist worden, zoodat de komende week de af- geloopen week in belangrijkheid zal over treffen. Chamberlain wordt niet vóór Dinsdag in Duitschland (waarschijnlijk te Godes- berg aan den Rijn) terug verwacht. Indien er niets uitlekt van de belangwekkende besprekingen te Berchtesgaden en als er geen bijzondere incidenten uitbreken 'in het Sudeten-Duitsche gebied, heeft de we reld dus een paar dagen rust en kan zij even bekomen van de sensatie-stortvloed. Inmiddels is de Tsjechische regeering begonnen om haar kans te benutten en voordeel te slaan uit de ingetreden ont spanning. De Sudeten-Duitsche partij is ontbonden en een bevel tot arrestatie der leiders kan elk oogenblik verwacht wor den. Het is hoog spel! Nieuwe wegen. De onverwachte reis van Chamberlain is een feit van on gekende beteekenis in de internationale diplomatie. Allerwegen breken nieuwe vormen baan en worden nieuwe wegén geopend. Hoewel Chamberlain nog nooit van de „nieuwigheid" der vliegmachines gebruik gemaakt had, is hij toch de eer ste geweest, die in zulk een hoogspan ningsmoment van dit verbindingsmiddel gebruik heeft gemaakt, om den bemels- breeden afstand tusschen twee wereld beschouwingen en twee politieke stelsels te overbruggen. Hij heeft zich niets aangetrokken van de vinnige aanvallen, welke Hitier zich jegens de Engelsche staatslieden heeft veroorloofd in zijn rede te Neurenberg en is met een royaal gebaar naar zijn te genstander toe gekomen. Welk gebaar door Hitler op even royale wijze is be antwoord. Het is trouwens niet de eerste keer, dat Chamberlain door persoonlijk ingrijpen in den staatkundigen gang van zaken in Europa poogt op het laatste oogenblik, als het schip op de rotsen dreigt te loopen, het roer om te gooien. Nog in Augustus van het vorige jaar, niet lang na zijn be windsaanvaarding, heeft hij aan den Duce den befaamden „persoonlijken vriend- schappelijken brief" geschreven, die tot zekere hoogte een einde heeft gemaakt aan de troebelheid in de Britsch-Italiaan- sche betrekkingen en den weg geëffend voor de voorloopige Engelsch-Italiaansche overeenkomst, die nog steeds op ratifica tie wacht. Chamberlain heeft dus getoond, te we ten, hoe men met dictators moet omgaan. Door deze verrassende daad is Chamber lain plotseling een buitengewoon popu lair man geworden, die de wereldopinie achter zich heeft gekregen. De Londen- sche correspondent van de ,Msb." zegt, dat hij in de paar uur dat hij uit Enge land afwezig is, meer populair is gewor den dan in al de jaren dat hij in Engeland aanwezig was. Men had een dergelijke spontane en verlossende daad niet achter den drogen en flegmatieken Engelschman gezocht. Naar menschelijke berekening heeft zijn ingrijpen inderdaad de situatie gered. Want het eigenlijk probleem van de Sudeten-Duitsche kwestie, m.a.w. het gevaar van die kwestie, schuilt niet in de Sudeten-Duitsche kwestie zelf, maar in een eventueele poging van Duitschen kant om het probleem met geweld op te lossen. Indien het Derde Rijk daartoe was overgegaan, had het onomstootelijk vast gestaan, dat het zou zijn gestuit op het overtuigende verzet van Tsjecho-Slo- wakije en op de geleidelijke automati sche uitbreiding van dit gewapend con flict tot geheel Europa, misschien met uit zondering van een paar aardrijkskundig gelukkig gelegen staten. Thans heeft het er allen schijn van, dat de kwestie langs den weg van vergelijk wordt opgelost. Ieder zal wat moeten toe geven en misschien zal het wel Engeland weer zijn, dat schijnbaar het meeste toe geeft, maar elke oplossing door vergelijk is beter dan een oplossing door geweld. Mischien is het mogelijk, dat Tsjecho- Slowakije met dat vergelijk heelemaal niet instemt, doch, ofschoon TsjechorSlowakije een direct belanghebbende is, dreigt het conflict toch zoodanige vormen aan te nemen, dat het belang van dat land zelf op den achtergrond geraakt. Men kan constateeren, dat het oorspronkelijk door de „Times" gelanceerde denkbeeld van een plebisciet, indien de twee partijen het niet met elkaar eens konden worden, in de internationale pers aanhang wint. Men begint hoe langer hoe meer in te zien, dat een Europeesche oorlog wegens het lot der Sudeten-Duitschers het minst doeltreffende middel is, dat men kan kie zen tot het beslechten van dit probleem. En wellicht is tenslotte een gekortwiekt Tsjecho-Slowakije voor de rust in het land zelf ook nog verkieslijker dan het behoud van het Sudeten-Duitsche gebied met een bevolking, die beslist vijandig staat te genover Praag en de Tsjechen. Henlein. Menigeen zal zich in deze bewogen dagen wel eens afgevraagd hebben, wie eigenlijk die Henlein is, die zoo opeens ten tooneele is verschenen zonder dat men vroeger ooit van hem ge hoord heeft. Aan een artikel in de „Maasbode" ont- leenen wij de volgende bijzonderheden: Konrad Henlein diende tijdens den we reldoorlog in het Oostenrijksch-Hongaar- sche leger. En hij keerde gewond terug en werd bankbediende te Asch. Hij toonde zich een ernstig en nauwgezet werker, interesseerde zich buiten de kantooruren voor athletiek en turnen. Met dat turnen ging het zóó goed, dat hij zijn betrekking opgaf en turn-onderwijzer werd. In de turnvereenigingen nu der Sudeten-Duit schers ontstond de beweging, waaruit in 1933 de politieke partij der Sudeten-Duit schers geboren werd. Henlein was in 1933 vijf-en-dertig jaar oud en vooral onder de jongeren heel populair. Die bewonderden zijn prestaties in het gymnastieklokaal. Hij was groot en slank en bewoog zich gemakkelijk, met de bekende gemoede lijkheid van het Boheemsche volk. Hij bleek de aangewezen leider der Sudeten- Duitschers. Hij keerde zich in zijn politieke be schouwingen vooral tegen het marxisme. Verder ging hij meestal niet en in geen enkel geschrift spreidde hij de intelligen tie ten toon van een Mussolini of het dweeperige van een Hitier. Konrad Henlein is in zijn uiterlijk en optreden het tegendeel van een „Führer", ofschoon h'ij in de laatste jaren in hooge laarzen rondloopt. Zijn vroeger slanke fi guur begint nu iets Goerings-achtigs te SPORT VOETBAL Uit het katholieke kamp DE L V. C. B. LUIDT EEN NIEUW SEIZOEN IN. Hoopvolle perspectieven voor de Katholieke Spórtbeweging. De rust der voetballers is weer ten ein de. 't Is weer gedaan, of nagenoeg gedaan met de zomersporten en-of vrijen tijd en de voetbal herneemt zijn plaats weer in. Toch is de zomerrust minder dan anders rust geworden, want door de kortelings plaats gehad hebbende jaarvergaderingen van I. V. C. B. en R. K. F. zijn de voetbal- belangen nog eens terdege onder de loupe genomen en hebben in dien tijd de voet ballers wellicht wat rust genomen, de be- stuurderen hebben niet stil gezeten, zij hebben het afgeloopen jaar overschouwd om daaruit de noodige conclusies te trek ken voor nieuwen en verderen opbouw der R. K. Spórtbeweging, welke meer en meer de plaats begint te veroveren, welke haar rechtens toekomt. Ook in het Leidsch District is zulks het geval. Sedert jaren is S. J. C. het groote bolwerk der principieele katholieke spórt beweging in ons district. Door de goede prestaties van haar eerste elftal heeft de St. Jeroensclub jarenlang reeds een on- Schatbaren dienst aan het Leidsche District bewezen en gezorgd, dat de overige steun punten: Lisse, Teylingen, DOSR, Blauw Zwart, VVL en VEP, de een in mindere, de ander in meerdere mate hebben bijge dragen om de katholieke spórtbeweging in Leiden's omgeving te handhaven. En nu is DOSR, de stoere club uit Roe- lofarendsveen door haar prachtige promo tie naar de eerste klasse, een nieuw bol werk geworden, dat in een nieuw rayon de belangen der katholieke spórtbeweging in niet geringe mate zal kunnen steunen en waaruit andere clubs in plaatsen uit de onmiddellijke omgeving van Roelofarends- veen kracht kunnen verzamelen om vol te houden tot einde toe. DOSR heeft een groote taak te vervul len, niet alleen in Roelofarendsveen, doch in de geheele Rijnstreek, van waaruit met belangstelling naar de prestaties der nieu we eerste klasser zal worden uitgezien. Moge DOSR haar taak verstaan en tot een goed einde brengen. Zulks zal aan de vereeniging zelf, aan de vereenigingen in aen omtrek, den Katholieken Bond en de katholieke beweging in haar geheel ten goede komen. Maarniet alleen DOSR heeft een taak. Voor iedere vereeniging is er een weggelegd en die taak is in de eerste plaats de dure plicht om te zorgen, dat de veree nigingen geen blaam treft, dat haar leden zich vóór alles katholiek toonen in woord en daad, dat zij meehelpen hun vereeni ging op te bouwen en groot te maken, dat zij alles nalaten wat de vereeniging ook maar eenigermate kan schaden. We behoeven dunkt ons allerminst in bijzonderheden te treden over de ver plichtingen van een lid ten opzichte van zijn vereeniging. Ieder weet wat zijn taak isdus verwachten we, dat ieder zijn plicht doe. Dan gaat alles van een leien dakje, dan kunnen we met goeden moed de nieuwe competitie beginnen, dan zien we ook weer met belangstelling uit naar de resultaten van eerlijken, sportieven kamp. Tenslotte mogen we aan het begin van het seizoen tevens wel weer een beroep doen op heeren ver- eenigingssecretarissen om aller me dewerking door de uitslagen zoo spoedig mogelijk des Zondagsmid dags door te geven: telefoon 7409 Sassenheim. De eerste klassers bellen voor half viif echter als van ouds Lei den 1564 op. We vertrouwen erop, dat alle vereenigingen aan dezen oproep gehoor zullen geven! Zoo zal dan morgen de competitie weer gaan beginnen. De voetballers hunkeren er naar hun krachten met den tegenstander weer te .gaan meten in eerlijken, sportie ven kamp. Hopen we, dat het dit seizoen altijd een sportieve strijd zal zijn en er geen klachten over ruw spel vernomen worden. Alle afdeelingen der eerste klasse zijn weer present, ook al draaien ze niet geheel op volle kracht, 't Is moeilijk nu reeds voorspellingen over de te houden wedstrij den te geven en we kunnen beter de eer- stte resultaten maar rustig afwachten. Alleen voor de tweede Westelijke af dee ling maken we een kleine uitzondering. SJC beffin de competitie weer met een uitwedstrijd tegen Onze Gezellen. Vorig krijgen. Hij is veertig en tamelijk gezet, wat hem meer dan ooit tot een bedaagde verschijning maakt met het uiterlijk van een tevreden rentenier. Zijn partij, welker aanvankelijk stre ven het was alle Sudeten-Duitschers in één verband te vereenigen, werd allengs meer door de groot-Duitsche gedachte be- heerscht. Juist zijn coquetteeren met het nationaal-socialisme, waaraan hij zich la ter volkomen overgaf, is zelfs voor menig Sudeten-Duitscher een probleem. Want, nazidom in Bohemen, zal ook daar strijd tegen de Kerk beteekenen, naar Oosten rijk nu wel afdoende bewezen heeft. Maar Henlein zelf is reeds van het Katholicis me afgevallen en openlijk tot het protes tantisme overgegaan. jaar werd het 50 voor de Haarlemmers en in het daaraan voorafgaande seizoen verloren de Noord wij kers van de Gezellen in Haarlem met 62. Dat lukt daar in Haarlem dus maar zelden en 'n extra woordje, tot de SJC'ers om met deze slech te traditie nu eens te breken lijkt ons niet ondienstig! Voorts staan in deze klasse op het pro gramma: HBCSpartaan, ExcelsiorDHL en LeonidasTYBB. De club in Roelof arendsveen heeft morgen nog rust. De 2e klasse bevat 'n volledig program ma, zoowel voor de A- als de B-afdeeling. Lisse ontvangt DEM. We zijn benieuwd of de Lissenaren het seizoen weer zullen beginnen evenals vorig jaar. Zoo ja, dan hopen we, dat zij het beter volhouden en de bekroning daarvan mogen zien in een kampioenschap. Teylingen begint de competitie alweer niet gemakkelijk, moet op bezoek bij DSSH en zal dus terdege moeten aanpakken. VVEOIV, Santpoort II—BSM en Vites seADO zijn hier de andere ontmoetin gen. In de 2e klasse B. begint VVL de com petitie met een uitwedstrijd tegen GDA, ook al 'n lastige opgave voor"de Voorscho- tensche ploeg. Toch is succes niet onmo gelijk, wanneer maar terdege aangepakt wordt. VEP krijgt in Woerden bezoek van Aeo lus. Vorig jaar hebben de Woerdenaars zich op het nippertje kunnen veilig stel len. Om geen risico te loopen, is het beteT van den beginne af stevig aan te pakken. En tegen Aeolus is wel succes te behalen. St. Lodewijk, de nieuweling in deze klasse, begint met een thuiswedstrijd tegen de gedegradeerde eerste klasser Graaf Willem. Naar den uitslag daarvan zijn we zeer benieuwd. Tenslotte maken DONKOliveo en VVP —Wilhelmus het programma vol. VAN DE D. H. V. B.-VELDEN. Van het D. H. V. B.-front is er nog heel weinig nieuws te vermelden. Slechts een brokstuk van de nieuwe competitie-indee- Jing is vastgesteld en in verband daarmee ook slechts 'n gedeeltelijk programma. Voor de res. Ie klasse A beginnen de DOSR-reserven de competitie met een thuiswedstrijd tegen Onze Gezellen II, ter wijl Lisse II op bezoek gaat bij DOSS II. In de 2e klasse B. krijgt DSS bezoek van Leimuiden en S. M. C. van V. V. S. B. Het eerste treffen brengt dikwijls verras singen en onmogelijk zijn deze ook hier niet. Leimuiden geven we echter wel een kans op de zege, terwijl SMC alleen zal kunnen winnen, indien zij volledig is sterk uitkomt. Teylingen II ontvangt HBC III en zal de punten wel moeten afstaan. In 3B begint KRV de competitie met een uitwedstrijd tegen Onze Gezellen IV, waar wel succes te behalen is. De derde klasse C teltt drie wedstrijden: Docos II ontvangt St. Bernardus, Meerburg II krijgt bezoek Van Lisse IV en VDS van de DES-reserven. Clubnieuws der Kath. Sporlvereenigingen Docos: Morgen speelt Docos II haar eersten competitiewedstrijd te half drie tegen St. Bernardus I op het sportpark „Haagweg". De reserven komen met de volgende opstelling uit, v.l.n.r.: doel: M. Tuythoff; achter: Ph. Smits, W. Varke- visser; midden: A. Vuurpijl, G. Ramaker, W. Schouten; voor: P. Biegstraten, J. v. d. Hoeven, H. Verbeek, J. Waasdorp en P. de Dubbelden. Woensdag ledenvergadering om 8.30 uur in de Doelen, le Binnenvestgracht 15. De heer Muusers uit den Haag zal een praatje houden voor de spelregels en de heer Goddijn over voetbal-techniek en tactiek. Alle Docos-lui Woensdagavond present. Afd. Junioren: Morgen moeten 4 van de 5 Jun. elftallen spelen. Docos a gaat naar DOS a en speelt aldaar om 4.30. Vertrek 3.30 vanaf Zijlpoort. De b-Jun. ontvangen thius op het Sportpark Teylingen a en zullen daar alle zeilen moeten bijzetten om te winnen. Docos c gaat naar Voorhout en speelt tegen Foreholte a om 2.30 uur. Ver trek vanaf Haarlemmerweg 2 uur. En de d-jun. krijgen thuis Meerburg a een ster ken tegenstander boos; aanvang 2 uur. D. O. S. R.: Onze reserven hebben de eer thuis hun eersten wedstrijd te spe len tegen een mooie tegenstander n.l. „Onze Gezellen" II. Thans is aan jullie de beurt dit seizoen gunstig te beëindigen en een klasse hooger te klimmen boys, want het kan wél; aanvang 2.30 uur en een voorwedstrijd te 1.15 .uur DOSR aDocos a een zware ploeg, dus goed aanpakken! Ons eerste staat voor een prettige uit- noodiging te Rijswijk n.l. opening nieuwe terrein van RKVC. Toont u daar een waar dig eerste klasser; vertrek per bus 1 uur. Het 3de en vierde hebben nog een week rust, terwijl onze jongste ploeg naar Lisse trekt om de e-junioren partij te geven; vertrek 1 uur. V.C.H.: Morgen speelt VCH tegen Teylin gen Hl. Dit belooft een goede wedstrijd te worden, temeer daar VCH met drie spelers van het vroegere St. Hooger uit komt. Het bestuur van VCH hoopt, dat er nog meer leden van het vroegere St. Hooger zullen toetreden tot deze vereeniging, daar deze twee vereenigingen een goed geheel kun nen krijgen, en als er van VCH en St. Hoo ger zich nog meer oud-leden opgeven, zal VCH weer met twee elftallen in de compe titie kunnen uitkomen. Ook verwachten wij nog junioren van Rijp wetering, daar wij die ook gaarne aannemen. Het bestuur deelt verder mede, dat er Donderdagavond om half negen vergadering is in café van de Ring, voor ieder toegankelijk. AAN DE VEREENIGINGEN VAN ONS DISTRICT. Elk jaar wordt ons verzocht volle mede werking te geven om de uitslagen van ge speelde wedstrijden Zondagavonds tele fonisch door te geven. Hoe vaak zijn wij daarin teleurgesteld daar er steeds Ver eenigingen waren, welke .blijkbaar het nut er niet van inzagen en geen uitslag bekend maakten. Ook dan gaf het zoo weinig voor degenen, welke steeds hun plicht deden, om rede men dan toch geen geheel over zicht van alle wedstrijden kreeg. Dit jaar willen wij van Districtswege den uitslagendienst zelf ter hand nemen, althans wij willen het nog eens probee- ren of de Vereenigingen daadwerkelijk medewerking geven. Het is een groot be- iang voor onze R. K. Spórtbeweging, dat elke week de uitslagen nauwkeurig wor den gepubliceerd, niet alleen voor onze leden maar ook voor het publiek, dat toch steeds meer aandacht gaat schenken aan de R. K. Spórtbeweging. Welaan dan vereenigingsbestuurder, morgenavond tusschen 6.307.30 uur ver wacht ondergeteekende van U allen de uitslagen van de gespeelde wedstrijden, zoowel Senioren als Junioren onder tele foonnummer 7409 Sassenheim. Daarna zor gen wij, dat Maandagavond de uitslagen in de R. K. Pers staan vermeld. De kleine financieele onkosten, daaraan verbonden, kunnen voor niemand een be zwaar zijn en wij verkrijgen daardoor een goed geordende Spórtbeweging. Welaan, Vrienden, de daad is aan U, tot Zondagavond 6.30 uur, wij verwachten U allen. Pasfoto's Junioren. Verschillende vereenigingen verzochten ons om een of twee weken uiïstel (dispen satie) voor het spelen van Junioren-wed strijden zonder pasfoto, daar verschillen den nog niet in het bezit waren van be doelde foto's. Wij willen de Vereenigingen terwille zijn en stellen dan als datum 9 October. Daarna geven wij voor niemand meer uit stel, zoodat allen zorg moeten dragen dat 9 October de foto's in orde zijn. H. HOOGERVORST, Secr.-Competitieleider. Teylingen: De eerste wedstrijd voor Teylingen I wordt gespeeld te Heemstede tegen DSS. I. Aanvang 2.30 uur. Hoe het er dit jaar zal worden afge bracht diene wij af te wachten, echter is TcyJingen wel versterkt door het weder medespelen van P. v. Nobelen en de trai ning zal er zeker toe bijdragen, dat het niet zoo ver komt als het vorig jaar. Teylingen 2 krijgt HBC 3 op bezoek om 2.30 uur op Sporthof. Teylingen 3 gaat bij VCH I op bezoek. (Vriendschappelijk). Aanvang 2.30 uur. Het Junioren A-elftal ,gaat naar Leiden om den Docos b te ontmoeten. Aanvang 4.30 uur. B. en C. spelen thuis op Sporthof. B. om 1.15 uur tegen Leimuiden a en C. om 12 uur tegen Meerburg b. Leimuiden: Morgen speelt Leimuiden I zijn eersten competitiewedstrijd tegen DEs I, een sterke tegenstander. Opgepast dus. Aanvang half 3. De Leimuiden a-junioren spelen hun eerste comp. wedstrijd tegen Teylingen b-junioren. Aanvang 1.15 uur. St. Bernardus: Morgen gaat het eerste elftal te 2.30 uur op bezoek bij Docos 2 te Leiden op het Sportpark. De junioren moeten te 1 uur op bezoek bij SNA Jun. te Stompwijk. S. M. C.: Zondag gaat de groote strijd weer beginnen. Het is voor onze jongens al daelijk een moeilijke opgaaf tegen VVSB, maar jongens doet je best. De Junioren hebben een verer reis naar Nieuwveen waar zij het op moeten nemen tegen Nicolaas Boys. Dit is een vreemde tegenstander, dus afwachten. Boys doet je best. Leider is den heer G. Flint. KJt.V.: Morgen begint KRV de competi tie met een wedstrijd tegen Onze Gezellen IV. Wat de uitslag van dezen wedstrijd zal zijn valt voor KRV nog moeilijk te zeggen. Het zijn geheel nieuwe en onbekende te genstanders. Voor de juniores begint de comp. al met wedstrijd uitstellen. De wedstrijd VCH a KRV a zal in Hoogmade niet door kunnen gaan. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. Prgoramma voor Zondag 18 Sept. Afd. A.: SJC aLisse a, 2.30 uur J. v. d. Berg: DOS aDocos a, 4.30 uur, W. Bank Docos b^Teylingen a( 4.30 uur. J. Hoog duin. Afd. B.: SJC bLisse b, 1 uur, J. v, d. Berg; Foreholte aDocos c, 2.30 uur, L. Hermans; Teylingen bLeimuiden a, 1.15 uur, M. v. d. Berg; Nic. Boys aSMC a, 1 uur, G. Bouwmeester. Afd. C.: SNA aSt. Bernardus a, 1 uur, P. Speel; VCH aKRV a, uitgesteld; Do cos d—Meerburg a, 2 uur, P. van Gij Is wijk. Afd. D. Teylingen cMeerburg b, 12 uur, M. v. d. Berg; Lisse dSJC c, 1 uur, P. van Loon; Lisse eDOS b, 2.15 uur, P. van Loon. De vereenigingen, welke tegen Docos- elftallen uitkomen, gelieven er wel reke ning mede te houden, dat alle aanvangs- uren zijn gewijzigd vanwege den Congre gatie-Zondag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13