STADSNIEUWS OMGEVING Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE KINDERVERLAMMING. Een tweede geval te Leiden. Bij een 7-jarig meisje in de Roodborst- straat alhier is kinderverlamming gecon stateerd. Dit is dus het tweede Leidsche geval. Het kind is in het Academisch Zieken huis opgenomen. De toestand van het meisje is redelijk wel. DE VERZAKKINGEN NAAST DEN STADHUISBOUW. Wederom uitstel. Zooals bekend is onlangs voor de Haag- sche Rechtbank in eerste instantie de zaak van de verzakkingen naast den stadhuis bouw behandeld. Als procureur voor de gemeente stelde zich mr. P. E. Briët en voor de N.V. Aan nemingsmaatschappij v.h. Hillen en Roo- sen en bouwonderneming „Trio" te Amster dam jhr mr. H. de Ranitz. De Leidsche ad- vacoten mrs. E. A. Cosman en C. J. Goud smit, optredend namens de gedupeerde huiseigenaren, concludeerden toen van eisch, waarna aan de wederpartij een uit stel voor antwoord werd verleend tot 13 September. Gisteren diende de zaak dus opnieuw. De wederpartij verzocht nogmaals vier weken uitstel, dat door de Rechtbank werd verleend. Op 11 October komt de zaak dus weer voor. BEKNELD TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Hedenmiddag om kwart over drie reed de 77-jarige v. D. uit de St. Jorissteeg al hier per fiets op de Korevaarstraat. Hij wilde nog langs de tram, die juist aankwam, heenrijden, doch dit lukte niet meer. Hij raakte bekneld tusschen de tram en een vrachtauto en kwam te vallen. Met inwen dige kneuzingen werd hij door den E. H. D. naar het Acad, Ziekenhuis overgebracht. DE K. S. A.-CURSUSSEN. Naar wij vernemen, vangen de nieuwe schriftelijke cursussen, welke het Cen traal Bureau voor de Katholieke Sociale Actie in Nederland te Leiden telkenj are organiseert in Socioloigie, Volkshuishoud kunde en Staatsinrichting, ook dit jaar wederom aan in October. Wie San een of meer van deze cursussen wenscht deel te nemen, kan zich wenden tot het Centraal Bureau voor de Kath. Sociale Actie, Steenschuur 17 te Leiden. MILITARIA. Heden zijn bij het 6e R. V. A. onder de wapenen gekomen de res. 1ste luitenants H. H. Diephuis van 4 R. V. A. en H. H. Kors van 8 R. V. A. en de res. paarden arts 2e klasse v. d. Boogaard. Op 24 Sep tember komt de res. paardenarts 2e klasse Koopmans eveneens bij 6 R. V. A. onder de wapenen. Een eeuw geleden. Dinsdag 27 Sept. a.s. zal het 100 jaar geleden zijn, dat mr. A. E. J. Modder man, minister van justitie en hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit, onder wiens leiding het tegenwoordige Wetboek van Strafrecht is tot stand gekomen, werd ge boren. Handelsregister K. v K. W ij z i g i n g. 6958. Commanditaire han delsvennootschap „De Tegelhandel", Leiden, Oude Vest 19. Hoofdz.: Utrecht, Maria- plaats 51. Handel in vloer- en wandtegels e d. Het filiaal te Leiden van deze vennoot schap is opgeheven. Thans wordt dit bedrijf te Leiden voortgezet onder den naam: Com manditaire handelsvennootschap „De Tegel- handel", als zelfstandige zaak. Beh.: venn.: F J. M. Goslings, Leiden (H.V.). Aant. venn. b.w.v. geldsch.: twéé. In verband met de verbouwing van de Doelenkazerne is bij de firma Koning te Zoeterwoude een loods als wagenpark voor de voertuigen van 6e R. V. A. inge richt. Bij dit wagenpark wordt de wacht door personeel van dat regiment betrok ken. Deze berging van voertuigen zal voor mnistens 1 jaar plaats hebben. Het overzicht van de vervoersopbreng- sten der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Augustus 1938 geeft de volgende cijfers: Totaalop brengst 1938 354.835.—, 1937 383.837.—. HedënnaCht te half drie kwam de 32- jarige A, v. B., wonend in het Woutershof, toen hij wakker werd tot de ontdekking, dat er rook in zijn woning hing. Hij had gisteravond een petroleumstel in de voor kamer laten branden, terwijl hij bezig was geweest met een fietsreparatie. Vermoede lijk is een stuk band op het petroleumstel gevallen, waardoor de band is gaan smeulen en het vuur zich meedeelde aan het schoor steen- en het vloerkleed. Met een slang op de waterleiding bluschte hij het vuur. Een brandweerman heeft later een onder zoek ingesteld of alles goed gebluscht was. Hier ter stede is opgericht de buurtver- eeniging „2de Groenesteeg Vooruit". Het doel der vereeniging is bij passende gele genheden een winkelweek te organisee- ren met bijpassende versiering. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: I. Selier; secretaris: C. Winkel; penningmeester: C. Griffioen. Het secreta riaat is gevestigd 2e Groenesteeg 40. Op 12 en 13 Sept. werd te Rotterdam het jaarlijksch congres gehouden van de N. D. O. B. Bij de opening werd de heer C. P. Meulendijk te Rotterdam gehuldigd die 25 jaar lid van den bond was. De nieuwe dansen werden aLs ieder jaar door mej. A. Lammers te R'dam onderwezen, die den bond als altijd op dé buitenlandsche con gressen heeft vertegenwoordigd. De heer H. J. van Leeuwen te Leiden, een der oprichters van dén Bond, hoopt in April a.s. zijn 50-jarig jubileum als dansleeraar te herdenken, welk jubileum samenvalt met het 35-jarig bestaan van den bond. Het zich gevormde actie comité van de stempelaars van het gemeentelijk Maat schappelijk Hulpbetoon heeft een verzoek tot den raad der gemeente gericht om ver betering en herziening in de thans besaan- de steun en stempelregelingen Burgemeester Dr. S. Baron van Wijnbergen benoemd tot Burgemeester van Wassenaar. Bij K.B. van 12 September is met ingang van 1 October 1938 benoemd tot burge meester der gemeente Wassenaar: dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, burge meester der gemeente Lisse, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als bur gemeester der gemeente Lisse. Dr. Sweder Ferdinand Antonius Cani- sius Maria, baron van Wijnbergen werd ge boren te Eindhoven 16 December 1897 en is dus 40 jaar oud, Zijn vader, het oud- Tweede Kamerlid mr. Ao baron van Wijn bergen was toentertijd ambtenaar bij het Openbaar Ministerie te Eindhoven. (De voornaam van den burgemeester Sweder is een oud- Geldersche naam, welke reeds sinds 1300 in de familie gebruikelijk is). Na enkele jaren vertrok de familie Van Wijnbergen naar Arnhem, waar de nieuwe burgemeester op de lagere school zijn op leiding ontving, om daarna het gymnasiaal onderwijs te volgen bij de Paters Jesuieten te Katwijk. De burgemeester heeft daarna philoso phic gestudeerd en promoceerde in 1926 tot doctor in de wijsbegeerte aan de Gre- goriaansche Universiteit te Rome. Na deze promotie legde de heer van Wijnbergen zich toe op de gemeente-admi nistratie. In Augustus 1926 werd hij aan gesteld als volontair te Juthphaas, waar hij tot Januari 1928 verbleef, toen zijn be noeming volgde tot burgemeester van Waalre. Met ingang van 15 Maart 1931 is hij daarna benoemd tot burgemeester van Lisse. Burgemeester Van Wijnbergen is verle den jaar gehuwd met jkvr. J. C. Michiels van Kessenich. Burgemeester Van Wijnbergen heeft in de 7 jaren, dat hij in Lisse burgemeester is geweest, de hoogachting, de waardeering, de sympathie verworven van héél de ge meente om zijn persoon en om zijn arbeid. Lisse zal, in volkomen oprechtheid, het heengan van dezen voortreffelijken burge meester betreuren. Wij zijn er van overtuigd, dat Wasse naar in den nieuwen burgemeester een ma gistraat zal bezitten, waarmede de gemeen te zichzelf zal gelukwenschen. SASSENHEIM Bloembollen pellen met Rijkssteun. In het afgeloopen seizoen zijn alhier 9068 manden bollen gepeld door steuntrekken- den, waarvan 8843 manden in aanmerking kwamen voor rijkssteun. Het totaal bedrag aan rijkstoeslag uitbetaald bedroeg f 1326.65. miLiTfliRG coLonnts hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- k weg, waarop u rijdt. Binnenland DE KINDERVERLAMMING. Vandaag is bij den directeur van den ge neeskundigen en gezondheidsdienst te Rot terdam een nieuw geval van kinderverlam ming aangegeven. Het betreft een kind van acht maanden, wonende aan den Lin ker Maasoever. Voorts zijn daar ter stede met kinderver lamming opgenomen een jongetje van vier jaar uit IJsselmonde en een meisje van een jaar uit Bergschenhoek, welke gevallen bij den directeur van den G.G. en G.D. zijn aangegeven. AUTO-ONGELUK TE LIMMEN. Bestuurder aan zijn verwondingen overleden. Gisteravond is op den provincialenweg te Limmen een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Men vond op dezen weg onder de gemeente Limmen een ernstig beschadig de personenauto. De bestuurder, die alleen in den wagen zat, was ernstig gewond. Met een passeerde ziekenauto werd de man in ibewusteloozen toestand naar bet zieken huis te Wormerveer overgebracht, waar hij eenige uren later is overleden. Het slachtoffer bleek te zijn de 26-jarige gehuwde H. Moen uit Amsterdam. Men weet nog niet, hoe het ongeluk is ontstaan. Vermoed wordt dat de bestuurder tegen een steenenpaal of in een grind- boop is gereden. JONGENSNUVERHEIDSONDERWIJS De in 1933 op instigatie van de Ver eeniging tot bevordering van de vakop leiding voor handwerkslieden in Neder land gestichte Nederlandsche centrale voor de vakopleiding, waarvan lid zijn de be langrijkste vereenigingen van leerlingen bij het nijverheidsonderwijs en die van in genieurs en technici, naast de groote vak centrales (C.N.V., Ned. Vakcentrale, N.V.V. en R.K. Werkliedenverbond) en het ver bond van Nederlandsche werkgevers; heeft in de eerste plaats tot taak, voor Neder land de internationale contacten op het ge bied van de vakopleiding te onderhouden. Daarnaast behartigt déze centrale de be langen van de vakopleiding hier te landen. In verband met dit laatste is een com missie in het leven geroepen, met de op dracht, rapport uit te brengen over de or ganisatie en de inrichting van de oplei ding tot geschoolde vaklieden in industrie en ambacht. De groote verschuivingen in de techniek der voortbrenging gevolg van een zeer snel doorgevoerde mecha nisatie en rationalisatie van de arbeid maakt een herorienteering op het gebied van de vakopleiding dringend noodzakelijk. Voor het werk van deze commissie blijkt veel belangstelling te bestaan vooral nu in breede kringen groote ongerustheid is ontstaan door de verkorting van den cur susduur der ambachtsscholen van drie op twee jaren. De commissie werd onlangs te Amster dam geïnstalleerd door den voorzitter der centrale, den heer M. Worp te Delft. In ,de commissie hebben zitting, behalve de voorzitter, de heeren Th. W. Bastiaanse te Rotterdam, ir. W. van Dorp te Eindhoven, ir. Z. Th. Fetter te Eindhoven, A. L. Hen- geveld te Haarlem, E. W. de Jong te 's-Gra venhage, C. van der Lende te Amsterdam, G. N. Meurs te Leiden, R. C. van Ree te Eindhoven, J. Schipper te Utrecht, mr. P. Steinz te 's-Gravenhage, Jos. Veldman te Utrecht, ir. J. van der Waerden te Amster dam en E. B. Wirtz te Amsterdam. MUNTMETER- EN KEUKENDIEF GESNAPT. De politie te 's-Gravenhage heeft den 27-jarigen loodgieter H. W. B. gearresteerd, die van een reeks muntmeter- en keuken diefstallen verdacht wordt. Uit keukens van huizen in de Ernst Casimirlaan, Stadhouderslaan, Koninginne gracht en Neuhuiskade zou B. achtereen volgens 13, 9, 18 en 14 hebben ge stolen. Ook in een keuken op den Wasse- naarscheweg zou B. geld hebben wegge nomen. Maar, omdat de bewoners buiten de stad zijn, kon het ontvreemde bedrag nog niet worden bepaald. D. is recidivist en zonder werk. Het had de aandacht ge trokken, dat hij den laatsten tijd zijn meisje en toekomstige schoonouders met nogal prijzige geschenken verblijdde. De politie heeft hem eens gevolgd op zijn fiets tochtjes door de stad. Het bleek de poli tie, toen, dat B. gewoonlijk een brandgang raast een huis binnenging en zoo den tuin bereikte. Als hij aan de keukendeur ge hoord werd verzon hij een smoesje om zijn aftocht te dekken. Hij vroeg dan bijvoor beeld: „woont hier mijnheer A.?" als hij niet te woord werd gestaan sloeg hij zijn slag. In een keuken van een villa in de Jacob de Graafflaan nam hij eens vier gulden weg. Het dienstmeisje zag hem later door den tuin wandelen en heeft, toen de poli tie haar B.'s foto toonde, hem herkend. Een poging tot diefstal van den munt meter deed B. in de le van den Bosch straat en de Roggeveenstraat en in twee gevallen werd hij op heeterdaad betrapt al informeerde hij ook. toen men hem met een valsch sleuteltje aan het werk zag, of het Handelsblad al bezorgd was. Allen, die B. in zijn bezigheden gestoord hebben, hebben hem aan de fotu herkend. Hij is op het hoofdbureau opgesloten en zal heden voor den officier van - justitie worden geleid. B. blijft ontkennen. Mededeeling „Zomerzorg" MORGEN 15 SEPTEMBER wederom speciale DONDERDAGAVOND Z0MERZ0RG-ATTRACTIE! DE DIRECTIE. NACHTELIJKE DRINK- EN VECHT PARTIJ. Chr. K., te 's Gravenhage, een dame van lichte zeden gaf vannacht een partijtje te haren" huize in de Grifstraat. De gastvrouw tapte bier en wilde daarvoor geld heb ben. Drie heeren wenschten niet te beta len en werden er uit gewerkt. Dat beviel hun niet en nadat zij eenige ruiten vernield hadden kwamen zij weer binnen om het meubilair kort en klein te slaan. De be woonster belde de politie op, die de ver nielers arresteerde. Het waren de 27-jarige koopman J. H. C. de W., de 29-jarige grondwerker H. D. en de 28-jarige loodgie ter P. J. van D. Behalve deze drie gasten, die naar het hoofdbureau zijn gebracht, namen aan het partijtje deel 3 dames en nog een heer. De vernielers hadden eenige snij wonden gekregen. Op het hoofdbureau van politie kregen zij een verband en een proces-verbaal. De bewoonster werd ge verbaliseerd wegens overtreding van de drankwet. De drie arrestanten beweerden, dat de 41-jarige kellner J. van der G., die ook van de partij was, hen met een bier- flesch en een hamer had mishandeld. Ook van der G. kreeg een proces-verbaal. Buitenland VOLKOMEN KALMTE IN TSJECHO- SLOWAKIJE. Een kalmeerende uiteenzetting van de Tsjechische radio. PRAAG. 14 Sept. (A. N. P.). De Tsje- cho-Slowaaksche radio heeft vanmiddag een uiteenzetting over den algemeenen toe stand verspreid. Volgens dit exposé heerscht er in de dis tricten, waar de staat van beleg is afge kondigd, volkomen orde. Er heeft zich geen enkel incident voor gedaan, noch vannacht noch vanochtend. De door de regeering genomen maatrege len hebben een sterken indruk op de bevol king gemaakt eh de positie van alle regee- ringsgetrouwe democratische burgers in de grensstreken aanzienlijk verstevigd. De door zekere buitenlandsche zenders verspreide en door buitenlandsche bladen gepubliceerde alarmeerende berichten zijn van allen grond ontbloot. De Tsjecho-Slowaaksche radio besloot 't exposé met een beroep op de volking haar kalmte en koelbloedigheid te bewaren. Een oproep van den burgemeester van Praag. Zenkl, de burgemeester van Praag, heeft vandaag voor de radio een beroep gedaan op de bevolking der hoofdstad. Zenkl zei- de o.m., dat het Tsgecho-Slowaaksche volk steeds een loyale samenwerking wilde or- ganiseeren met zijn Duitsche medeburgers, maar dat het bereid is zich in ernstige oogenblikken te verdedigen. „Ik vraag u, bewoners van Praag, uw liefde voor het vaderland te bewijzen," al dus Zenkl, getroost u opofferingen voor de versterking der landsverdediging. Het geld dat u daarvoor "geeft, geeft gij voor u zelf. Indien wij het bewijs geven van een der- gelijken geest van opoffering, zal Tsjecho- Slowakije eeuwig zijn." HET BRITSCHE KABINET BIJEEN. LONDEN, 14 Sept. (A. N. P.). Om elf uur vanochtend is het kabinet in Dow- ningstreet bijeengekomen. Behalve de re sultaten der gisteren door Chamberlain en diens voornaamste collega's gehouden beraadslagingen, die tot laat in den avond hebben geduurd, zullen de minis ters ook beschikken over de resultaten der bijeenkomst, welke werd bijgewoond door de ministers der departementen van de fensie en de chefs van hun staven. DE KONING KOMT TERUG. LONDEN, 14 Sept. (A. N. P.). De En- gelsche Koning heeft besloten met het oog op den internationalen toestand van Bal moral naar Londen, terug te keeren. EEN VERKLARING DER SUDETEN- DUITSCHE PARTIJ. PRAAG, 14 September. (A. N. P.) De Sudeten-Duitsche partij deelt mede: „Henlein heeft Dinsdag de delegatie ont vangen, welke belast is met onderhande lingen met de regeering. Zij hebben den toestand bestudeerd. Men heeft beslist, dat gezien de incidenten in de laatste 48 uur, de omstandigheden voor een voortzet ting der onderhandelingen in den geest der tot nu toe gegeven instructies niet meer aanwezig zijn. Derhalve heeft Hen lein de delegatie van haar taak ontheven en de afgevaardigden Kundt en Rosche en de doktoren Seberowsky en Schicketanz voor hun toegewijde activiteit dank ge bracht. Bovendien heeft het hoofdkwartier van Henlein te Asch vanochtend op een des betreffende vraag geantwoord, dat het hem niet mogelijk was zijn meening te geven over de verschillende in de buiten landsche pers verschenen berichten, zoowel over het afbreken der onderhandelingen als over de komst van Henlein te Praag. Gevraagd naar het tijdstip, waarop het communiqué zou verschijnen, antwoordde het hoofdkwartier, dat het niet mogelijk was dat te bepalen. In aan Sudeten-Duitschers nastaande LEIDEN. Geboren: Helena Maria Jacoba, d. v. J. H. J. v.' d. Stok en J. Th. M. Croon Grietje, d. v. A. Ph. Favier en G. Schelvis Jenny Agatha, d. v. C. de Koning en S. Slappendel Cornelis, z. v. K. Klarenberg en A. C. Haasnoot Nelly, d. v. G. Kaaij en C. P. M. v. d. Meer. Ondertrouwd: G. H. J. W. Noord huis jm 29 j. en F. B. v. d. Kolk jd 22 j. J. J. P. Tesselaar jm 34 j. en A. M. de Ronde jd 30 j. A. R. Kastner jm 27 j. en S. Nawrot jd 24 j. Overleden: C. Drost zn 2 j. H. H. v. Leeuwen m. 28 j. M. C. Eigen hsvr. van J. Ramb, 66 j. kringen verklaart men, dat het gerucht, dat de Sudeten-Duitsche partij voortaan de acht punten van Karlsbad als onvol doende concessies zou beschouwen vanwege de regeering, niet met de werkelijkheid strookt. In het bijzonder, aldus zegt men, voorziet de grondwet niet in een plebisciet en het zou dus niet door de Sudeten kun nen worden geëischt, daar zij legaal wil len blijven. Tenslotte zijn deze zelfde kringen van meening, dat het communiqué, waarbij de Sudeten-Duitsche delegatie van haar taak wordt ontheven, gelijk staat met een af breken der onderhandelingen, maar dat alle hoop op een hervatting der besprekin gen niet verloren is, integendeel. Men beperkt zich er toe te kennen te geven, dat het nog niet mogelijk is te voorzien, wanneer en onder welke voor waarden de besprekingen kunnen worden hervat. DE HOUDING VAN JAPAN. In het Tsjechische conflict. TOKIO, 14 Sept. (A. N. P.). De woord voerder van het ministerie van buiten landsche zaken heeft een verklaring over de houding van Japan tegenover Duitsch- land en Italië voorgelezen, waarvan de inhoud in 't kort reeds elders (le pag.) is meegedeeld. Door buitenlandsche journalisten ge vraagd naar de beteekenis der verklaring, die hij namens het ministerie van oorlog had afgelegd, bepaalde de woordvoerder zich er toe te betoogen, dat deze verkla ring niet moest worden beschouwd als een aanvulling op de verplichtingen, vervat in het anti-kominternpact. Op de vraag te zeggen, of dat niet be- teekent, dat Japan zich verplicht in een oorlog te gaan, ingeval Rusland Duitsch- land zou aanvallen, antwoordde hij, dat de verklaring eigenlijk gezegd geen ver plichting voor Japan inhoudt. Hij besloot met de hoop uit te spreken, dat Frankrijk en Engeland rekening zullen houden met het standpunt van Tokio. Welingelichte kringen zijn van mee ning, dat de verklaring van het mi- isterie van buitenlandsche zaken be- tcekent, dat Japan buiten de Tsjecho- Slowaaksche kwestie blijft voor zoo ver dat een geschil tusschen Duitsch- land en de Westersche mogendheden betreft, maar dat het voornemens zou zijn te intervenieeren, indien het con flict Duitschland tegenover Rusland zou plaatsen. Door een verklaring in deze termen op te stellen wilde de regeering te Tokio, naar de meenirtg dezer kringen in de eerste plaats een „noodzakelijk gebaar" maken tegenover Duitschland en Italië en in de tweede plaats tezelfder tijd zijn vrijheid behouden op het gewenschte oogenblik over middelen voor een eventueele inmen ging te beslissen. AMSTERDAM, 14 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 242 vette kalveren 5868, 5056 en 4248 cent per kg. levend gewicht; 49 nuchtere kalveren 712 per stuk; 131 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 kg. 6465 cent, zware 6263 cent en vette 6061 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalve ren ruime aanvoer, zeer slechte handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, vlugge handel, prijzen la ger. Varkens zeer matige aanvoer, zeer stille handel, prijzen vette varkens onver anderd, andere soorten iets lager. BOSKOOP, 14 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 18 41 cent, Wendland 1520 cent, Hadley 50 78 cent, Claudius Pernet 2036 cent, Butterfly 15—27 cent, Wilh. Kordes 1526 cent, Florex 15-^28 cent, Phoebe 20—35 cent, Vierlanden 3653 cent, Edith Helen 1533 cent, Else PouLsen 1528 cent, Glo ria Mundi 3044 cent, Ellen Poulsen 15 —25 cent, Paid Grampel 10—16 cent, Rosa Mundi 2846 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1522 cent, Ingar Ohlson 1522 cent, Queen Mary 3050 cent, Chrysanten, grootbloemig 60—100'cent, idem trom 6—10 cent, Physalis Franchetti 8—13, Gerbera 812 cent, Clematis Durandi 1018 cent, Clematis Prins Hendrik 5075 cent, Cle matis le Coultre 66 cent. WOERDEN, 14 Sept. Kaas. Aanvoer 354 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 24.50—26.50, 2es kwal. 22—24, zware 27.50. Handel goed. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen, 8.92 Berlijn 74.50 Parijs 5.001/g Brussel 31.43 Zwitserland 41.94 Kopenhagen 39.80 Stockholm 46 Oslo 44.82 New York 1.863/iQ Praag 6 44

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3