OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 13 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Sanatorium. Voor den bouw van het sanatorium aan den N. Duinweg worden ai verschillende opmetingen gedaan. Naar we vernemen zal, nadat het land op 1 Oct. a.s. vrijkomt, spoedig met de werkzaam heden voor den bouw begonnen worden. Missie-college. Met de nodige verbou wingen aan 't St.Willibrordus-Missie-college is men begonnen. Op een gedeelte der ge bouwen aan de Overrijn zal een verdie ping gebouwd worden. Ook moeten nog veranderingen aan andere gebouwen plaats hebben. LISSE HULDIGING WETHOUDER WARMERDAM. In een bijeenkomst der R. K. Staatspartij. Gisteravond werd vanwege de afdeeling van de R. K. Staatspartij een buitengewone vergadering gehouden naar aanleiding van het zilveren jubileum van wethouder P. Warmerdam als lid van den Gemeenteraad. De groote achterzaal van het Bondsgebouw, waar de bijeenkomst gehouden werd, was feestelijk versierd wat direct al een aan- genamen indruk maakte. Aan de bestuurs tafel hadden behalve het bestuur mede plaats genomen Burgemeester van Wijn bergen en Pastoor van Zuylen, terwijl we onder de aanwezigen in de zaal opmerkten de R. K. Raadsleden, het hoofd der Broe derschool van de parochie van de H.H. En gelbewaarders en verschillende vertegen woordigers van de Stands- en Vakorgani saties. Met handgeklap kwamen de jubila ris, diens echtgenoote en huisgenooten de zaal binnen, waarop de R. K. Harmonie „Adolf Kolping" een nummer ten beste gaf, hetgeen er al direct de stemming in bracht. De waarn. voorzitter, de heer J. W. A. Lefeber, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en heette den jubilaris en familie ei- voorts alle aanwezigen van harte wel kom. Hij wees allereerst op het 40-jarig regeeringsjubileum en deed daarbij uit komen, dat we in den lande daarover op hartelijke wijze hebben gefeest. Nog onder dit octaaf hebben we thans weer feest" en wel het zilveren feest van onzen We,hou<l€r Warmerdam. Dank zij onzen democratischen legeeringsvorm kunnen we dit feest blijde gedenken. Hierna gaf de voorzitter het woord aan hen die dit verlangden. Gelukwenschen der organisaties. Allereerst voerde hierop het woord de heer A. H. Schrama, lid van den Raad. Deze schetste 'hoe de verhouding was en onze politieke sfeer toen Warmerdam zijn intrede in den Raad deed. De heer Schrama sprak in denzelfden geest als op de hulde- itetooging, welke de vorige week in de raadszaal was gehouden en waarin hij in zuivere trekken het werken van den jubilaris als raadslid en later als wethou der in het belang der gemeente heeft ge schetst. Ook heeft de jubilaris het wer ken in de sociale organisaties niet verwaar loosd! Namens de R. K. Raadsfractie feli citeerde hij den jubilaris en uitte den iwensch dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren het belang van de gemeente te behartigen. Hierna verkreeg de heer J. P. de Koning het woord, die als voorzitter van den R. K. Volksbond namens de katholieke arbeiders een woord van felicitatie en dank tot den jubilaris richtte. Vooral deed deze uit komen, dat de jubilaris in de beginjaren van zijn Raadslidmaatschap een zware en moeilijke tijd heeft medegemaakt, omdat vooral toen de liberale ideeën nog zoo diep ingeworteld waren. Namens de afd. van St. Paulus, den Bond van Overheidspersoneel; feliciteerde de heer A. Augustinus den jubilaris met zijn zilveren jubileum. De heer A. Th. van Kesteren feliciteerde den jubilaris namens de R. K. Raadsfrac tie en bood den jubilaris namens deze frac- t'en een prachtigen bloemenmand aan. Hij uitte den wensch, dat Wethouder Warmer dam nog minstens 10 jaren de lijstaan voerder zal blijven en tevens voorzitter van de R. K. Raadsfractie. Hierna werd gepauzeerd, waaronder de Harmonie voor afwisseling zorgde en den propagandisten gelegenheid werd geboden loten te koop aan te bieden ten bate van den R. K. Blindenbond. Na de pauze verkreeg het woord de heer C. Schrama, oud-raadslid. Deze zeide, dat hij 16 jaren met den jubilaris in den Raad heeft samengewerkt en wel op zeer vriend schappelijke voet. Hij feliciteerde den ju bilaris met zijn jubileum en hij wees er op dat wet'h. Warmerdam met voldoening op het afgelegde tijdperk kan terugzien. Spreker hoopte, dat de goede God hem nog lang moge sparen om in het belang van Lisse werkzaam te kunnen blijven. De heer S. Langelaan, voorzitter van het Retraitefonds, waarvan de jubilaris 17 jaren voorzitter is geweest, feliciteerde hem namens de leden van het fonds en dankte hem voorts namens Herw. Levenskracht, waarvoor de jubilaris steeds zijn auto met chauffeur beschikbaar stelde bij den jaar lij ksch en speld jesverkoop. Een gelukwensch van den Bur gemeester. Vervolgens nam de Burgemeester het woord en bracht een woord van hulde aan den jubilaris voor alles wat hij in het be lang van Lisse heeft gedaan. Hij feliciteer de de afdeeling van de R. K. Staatspartij met een vertrouwensman als de heer War merdam er een is. Wij leven in een we reld welke vol is van wantrouwen en daar om doet het zoo goed, dat wij hier in Lisse elkaar zoo kunnen vertrouwen, hetgeen spreker in de jaren, dat hij aan het hoofd van de gemeente heeft gestaan, heeft ervaren. Al de jaren, dat spr. den heer Warmerdam kent, is hij eerlijk en loyaal opgekomen voor den werkman en voor hem heeft hij op de bres gestaan. In be paalde gevallen kan het wel eens voor komen om te beslissen in een anderen geest, doch dan is het het algemeen belang, dat de doorslag geeft. Spr. sloot met de hoop uit te spreken, dat het den jubilaris gegeven moge zijn nog een reeks vair jaren een vertrouwensman te zijn en hij legde er den nadruk op, dat de leden der R. K. Staatspartij 'hun volle vertrouwen in hun gekozen raadsleden mogen stellen. Met een „Lang zal hij leven" sloot de Burge meester zijn rede. De heer Henry v. d. Eerden feliciteerde den jubilaris namens vele katholieke Mid denstanders. De heer Jac. Th. de Vromen, het woord verkrijgend, wees er op, dat er maar zeer weinigen zullen zijn die beseffen wat er opgesloten ligt in de afgelegde 25 jaren, waarvan 15 jaren als wethouder; wat-een tijd en offers dat den jubilaris heeft ge kost. Daarvoor past een woord van hulde. De zeereerw. heer Pastoor deed uit komen, welk een groote eenheid er be staan onder de katholieken van Lisse waar naar de jubilaris steeds heeft gestreefd. Namens de geheele Geestelijkheid felici teerde Z.Eerw. den jubilaris en hij hoopte dat hij nog vele jaren voor Roomsch Lisse gespaard moge blijven. Ten slotte was het woord aan den ju bilaris. Allereerst dankte hij God die hem kracht heeft gegeven om te werken zoo als hij heeft kunnen doen. Dank bracht hij aan de leden van stands- en vakorganisa tie die hem op deze plaats hebben gebracht. Spreker bracht een woord van dank aan de pioniers, welke het 25 jaar geleden hebben aangedurfd om den persoon van den jubilaris naar voren te schuiven. Daar viel voor die mannen wat te doen om de publieke meening op hun hand te brengen. Spr. wees er vervolgens op dat we langza merhand ook de hooge standen in onze rich ting krijgen. Spr. zette uiteen dat de samen werking in den Raad, en dan wel van alle richtingen, uitstekend is geworden. Spr. haalde momenten aan, waarop zoo duidelijk uitkwam het vurige geloof van de Lissers als men het aandurfde het geloof aan te vallen of bespottelijk te maken, daarbij wijzend op een 2den Pinksterdag, toen de „Dageraad" het aandurfde Chris tus en Zijn Kerk belachelijk te maken. Vele oude staaltjes en momenten liet spr. in de afgelegde 25 jaar de revue passeeren, welke terugblik soms was gekruid met hu mor en hilariteit teweeg bracht. Een speciaal woord van dank bracht spr. aan den Gemeente-secretaris, den heer J. C. de Haan, van wien spr. veel steun heeft ontvangen en waardoor spr.'s werk veel is vergemakkelijkt. Dank bracht spr. aan alle hoofd en lagere gemeente-ambte naren en aan de werklieden voor hun steun in de afgelegde periode ontvangen. Spr. dankt ten slotte voor de belangstel ling, welke hij tijdens zijn ziekte heeft mogen ondervinden. De enkele weken dat spreker in het Elisabethgesticht is ver pleegd, heeft hij bezoek ontvangen van ruim 300 Lissers. Moge God mij de kracht geven nog eenige jaren in het belang van Lisse werkzaam te zijn, aldus spr. Spr. dankte ten slotte allen, die dezen avond het woord hebben gevoerd om van hunne waardeering getuigenis af te leggen. Spr. besluit met te zeggen, dat het hem goed heeft gedaan, thans enkele oude bloempjes te kunnen plukken, waardoor zijn dankwoord aan stuwers en medewer kers beter kon worden verstaan en tot zijn recht kwam. De waarn. voorzitter bracht ten slotte ook 'n woord van dank aan de verschillende sprekers en hij wees er nog op hoe duide lijk aan het licht is gekomen de nood zakelijkheid van een sterke R. K. Kiesver- eeniging. Na de jubilaris nog eens harte lijk te hebben bedankt voor alles wat hij voor Lisse en voor de katholieke zaak heeft gedaan, sloot hij met den Chr. groet. Verkeersongevallen. Op den rijksweg alhier stond een auto geparkeerd. Een vrachtauto, komende uit de richting Haar lem, reed hier voorbij, terwijl van den tegenovergestelden kant een personenauto aankwam. Door te nauw uithalen vermoe delijk kon een aanrijding tusschen de per sonenauto en vrachtauto niet uitblijven. De 'personenauto werd zwaar beschadigd, terwijl de vrachtauto eveneens een flinke schade opliep. Op een ander punt van den Rijksweg wilde een personenauto de Veldhorststraat inrijden, doch van den anderen kant kwam een motorrijder aan. Hiervoor stopte de personenauto en ging daarna de Veld horststraat in. Een andere motorrijder, die vermoedde dat zijn weg was afgesneden, stopte, doch kwam hierbij te slippen. Deze motorrijder, zoowel als de duorijdster, be kwamen door hun val verschillende kneu zingen, welke ter plaatse konden worden verbonden. De politie was aanwezig. LEIDSCHEN DAM K J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" een al gem een e le denvergadering. In zijn openingswoord roept hij allen een hartelijk welkom toe QP deze eerste verga dering in het nieuwe seizoen. Hij werpt een terugblik o.m. op den lustrum-Verbonds dag en de Nationale bestuurdersdagen te Voorhout en herdenkt met hartelijke woor den het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Allen hebben, o.m. bij het défilé geestdriftig uiting gegeven bij deze herdenking en gezien deze geestdrift ziet de voorzitter met gerustheid de toe komst tegemoet en is overtuigd, dat allen eensgezind zullen trachten om betere tij den te bereiken. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de voor zitter diverse mededeelingen doet, o.m. over de ontwikkelingsavonden, de pro- propaganda-avonden, enz. Tot afgevaardigden naar de Bondsverga dering op 2 October a.s. worden benoemd de heeren W. Bontje van het bestuur en C. Hendriks uit de leden. Door den heer L. G. de Koning wordt een keurig verslag uitgebracht van de Natio nale Bestuurdersdagen te Voorhout. Volgen eenige actualiteiten, o.m. over de R.-K. E. H. B. O., contributiebetaling, het stichten van een eigen bibliotheek, enz. In bespreking komen de diverse clubs en haar winterprogramma's, waarover nog nadere mededeelingen zullen volgen. In zijn sluitingswoord brengt de voorzit ter dank aan allen voor de medewerking en spoort allen aan steeds propagandist te zijn en vooral ook het behandelde op de zen vond aan anderen mede te deelen. R.-K. E. H. B. O. Het bestuur van de R.-K. E. H. B. O. „St. Lucas" verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat Woens dag 14 September a.s. de openingsavond plaats heeft van den nieuwen E. H. B. O.- cursus in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. Opening 8 uur. R.-K. dames en heeren, van 18 jaar en ouder, die zich reeds opgaven als deelne mer, worden op dezen, avond verwacht, terwijl eventueele belangstellenden, die zich tot nu toe niet als deelnemer opgaven en ook den cursus wenschen te volgen, eveneens welkom zijn. NOOTDORP Sluiting scholen opgeheven. Het gevaar voor kinderverlamming in deze gemeente wordt thans riet meer zoo groot geacht, dat sluiting der scholen ge- ■wenscht blijft. In overleg met den Inspec teur der Volksgezondheid is door den Bur gemeester dan ook besloten de scholen Woensdag a.s. weder te doen openstellen. Men blijve echter op het gebied der hy giëne alle voorzorgsmaatregelen in acht nemen en vooral wordt op het gevaar van eenigerlei gébruik van slootwater gewezen. Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeids bemiddeling staan momenteel 32 personen als werkloos ingeschreven. Een twaalftal arbeiders is door bemiddeling van 't agent schap geplaatst. Niet genoeg kan op het nut van inschrijving worden gewezen, temeer, daar de werkgevers steeds meer gebruik gaan maken van het agentschap, waardoor de kans op plaatsing grooter is voor de ingeschrevenen dan voor de niet-inge- schrevenen. Ook denke men er vooral om zijn inschrijving op tijd te laten verlengen. Roode Kruiscollecte. De Zaterdag j.l. gehouden collecte, waarvan de opbrengst ten bate van het Roode Kruis komt, heeft in deze gemeente een bedrag van 36.51 opgeleverd. Langs dezen weg worden allen, die terzake hun medewerking hebben ver leend, dank gebracht. Mond- en klauwzeer. De door de vee houders zoo gevreesde besmettelijke ziekte mond- en klauwzeer heeft zich tot dusver in deze gemeente ongekend snel uitgebreid. Thans is reeds aangifte gedaan van 73 ge- ■v allen. De ziekte woedt in flinke mate, één geval was met doodelijken afloop. De vee houders worden er nog eens op gewezen, dat, indien er onder hun vee mond- en klauwzeer heerscht, geen enkel vervoer van vee mag plaats hebben dan onder politie toezicht. Het voornemen van vervoer moet ter secretaris of bij den veldwachter opge geven worden. NOORDWIJK Hanze. Gisteravond hield de Hanze haar eerste vergadering in dit seizoen, waarbij de opkomst bevredigend was. De voorzitter, de heer V. Ph. Braun, opende deze bijeenkomst en sprak den wensch uit, dat het komende vergaderseizoen de leus „Naast elkander, met elkander, voor elkander" ten volle moge bewaarheid worden, dan kan in de toekomst elke moeilijkheid overwonnen worden. De no tulen en behandeling ingekomen stukken worden aangehouden en dan volgt be spreking Winterprogram. Door het H. B. was als toelichting voor dit punt de bro chure „Licht en Warmte" toegezonden, waarin actueele punten op economisch en op sociaal gebied werden aanbevolen, waarmede een volledig winterprogram kan worden gevuld. Het plaatselijk be stuur was echter de meening toegedaan, om zich vooraf niet vast te leggen aan be paalde onderwerpen, en het program sa men te stellen tijdens het vergadering seizoen met de urgente punten welke zich tijdens deze periode voor zullen doen. Voorstellen voor den Centralen Raad wer den er een drietal gedaan en wel: 1. Het H. B. ziet wettelijk geregeld te krijgen, dat het geven van Handelsonderwijs uit sluitend gegeven mag worden door erken de leeraren; 2. Het H. B. zal stappen doen, dat de wettelijk geregelde uitverkoo- pen niet zullen plaats hebben van 1 Jan.- 1 Febr. en 15 Juli-15 Aug., maar van 1 Fe bruari tot 1 Maart en van 1 Augustus tot 1 September. 3. Het stichten van een Pen sioen- en Weduwenfonds voor de Mid denstanders, met ingang van 1 Januari 1939; als toelichting op dit voorstel was door het bestuur een beknopt schema voor deze regeling toegevoegd, meer om het H. B. enkele richtlijnen te geven. Over vorm en régeling van een dergelijk ontwerp werd in den breede gediscus sieerd, doch uiteindelijk werd besloten, het voorstel met toelichting bij het H. B. in te dieneh en een afschrift aan de af- deelingen ter bespreking toe te zenden. Hierna werd de voorloopige agenda van de Centrale Raadsvergadering besproken, waarbij werd besloten de heer V. Ph. Braun als candidaat voor het Hoofdbestuur te stellen. De geest, adviseur behandelde hierna het onbekende agendapunt, door er op te wijzen dat in de afdeeling bestaat een commissie van bijstand, welke in alle stilte, veel en goed werk heeft verricht om in nood zijnde Middenstanders bij te staan, doch de door de beperkte middelen welke zij ter beschikking had, kan zij haar zegenrijk werk niet ten volei ont plooien. Thans is besloten om door het uitgeven van z.g. steunbonnetjes h 10 cent, welke men tegelijk met het betalen der contributie kan bekomen, gelden voor deze instelling bijeen te brengen, welke actie zij neer w. met drang aanbeveelde. De bespreking Bedevaart der afd. naar Heiloo had tot gevolg dat besloten werd, deze te doen houden op de laatste Zondag in September. De voorz. hoopte dat alle leden aan deze bedevaart zullen deelne men. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke besprekingen gehouden, waarna de voorzitter onder dank voor de aangename besprekingen deze zeer vrucht bare vergadering sloot met de chr. groet. SASSENHEIM Begrafenis P. J. Meere. Gistermiddag had te Enschede de begrafenis plaats van den heer P. J. Meere, in leven veldwach ter dezer gemeente. Ds. van Henten sprak aan de groeve worden van troost tot de weduwe. Inspecteur Geerts sprak namens het ge meentebestuur van Sassenheim, en de heer H. C. van der Laan namens de afdeeling Katwijk—Noordwijk van den Christelijken Politiebond. Een bestuurslid v. d. afdeeling Enschedé van dien Bond, de heer Westra, sprak na mens het hoofdbestuur. In de stoet liepen 6 agenten van En schede mede. ALPHEN AAN DEN RIJN KINDERVERLAMMING. Alhier hebben zich gisteren twee vermoedelijke gevallen van kinderverlam ming voorgedaan. De patiëntjes zijn naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Geboren: Jan z. van L. Marbus en H. C. Boot. Petrus Hendrikus z. van J. J. R. Duijben en J. A. van den Tweel. Overleden: Neeltje van Hoorn, 76 j. Vertrokken naar: Rheden, W. de Jong, fabrieksarbeider, Leliestraat 28. Amsterdam, A. M. van Nood, zonder be roep, Hoorn 188. Hilversum, H. Wijs man, zonder beroep, Raadhuisstraat 106. Voorschoten, G. Burgers, religeuse, Noord einde 28. Walsum (Duitschland), W. J. van Wely, timemrman, Mauritsstraat 32. Waddinxveen, M. Kraan en gezin, melk- slijter, Goudsche Rijpad 196. BODEGRAVEN Middenstandstrip. Morgen, Woensdag 14 September, zal de middenstandsreis om half acht een aanvang nemen. Vanaf Bo- legraven gaat het per gewone trein aller eerst naar Woerden en vandaar per elec- trische naar Arnhem. Indien het weer mooi zal zijn, belooft het een onvergete lijke dag te worden. Het comité, hetwelk reeds bergen werk heeft verzet om deze dag in goede orde en stipt op tijd te laten verloopen, heeft nog een zware dag voor zich. Indien echter na terugkomst zou blijken, dat elke deelne mer ruimschoots voldaan is, zal dit reeds voor hen aanleiding zijn, gezien de enor me belangstelling, voor het volgende jaar opnieuw een excursie te organiseeren. BOSKOOP Rijkstuinbouwschool. Voor het toe latingsexamen voor de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, gehouden op 8 en 9 September, j.l. slaagden 63 candidaten: A. G. Keessen te Aalsmeer, R. Becht en W. G. H. Romkes te Amersfoort, A. F. Baars, J. A. Baars, M. A. v. Maanen, J. M. Cskam, L. A. Puyker en H. J. L. Th. Stam- mershaus te Amsterdam, Mej. M. J. Mole- wijk te Apeldoorn, J. A. Kempees te Arn hem, Fr. C. Deeg te Bilthoven, I. H. v. Dijk te Bloemendaal, D. Mesman, G. v. Niel en J. Nieuwesteeg te Boskoop, J. Straatman te Brussel (België), H. Steigenberger te Bussum, A. W. v. Tricht te Deventer, C. ten Kate te Dordrecht; H. A. L. Hamilton te Etten en Leur, L. W. Bonn in te Gouda, J. Oh. Bendiery W. Binnendijk, L. C. v. Dalen, J. Franssen, H. Hamburger, A. H. Kik, M. J. v. d. Putte, G. U. v. Renesse v. Duivenbode, L. Sloog, A. Veldhuis, A. C. J. Verhoeff, R. Vonck en G. Wolthers te 's-Gravenhage. G. Hooy en J. J. M. Hooy te Haarlem, G. P. L. Jutte te Heemstede, Ch. Schippers te Hillegersberg, G. A.' Beer- ling, L. Ch. Bol, H. A. Dorgelo, R. Nicolai en J. Vleeshouwer te Hilversum, H. de Korne te Jutphaas. W. Baanders te Laren (N.H.), E. D. W. Faber, W. v. Katwijk en W. F. Sterk te Leiden, C. H Voorhoeve te Leidschendam, N. Boldingh te Overveen, A. Dassen, Fr. de Kruyf, P. B. Luyke en J. Preger te Rotterdam, A. Faassen te Te- gelen, E. Vaarzen Morel te Veere, Th. C. J. Klaassen te Voorburg, P. J. Keuchenius, H. Koranyi en R. v. Rees Vellinga te Zeist, N. J. E. Christoffels te Zuiderwoude, G. de Hoest te Menaldum. Afgewezen 4 candida ten. VOORSCHOTEN Ballonnenwedstrijd. Gisteren is by den burgeipeester bericht ingekomen, dat één der ballonnen gevonden is geworden door den heer M. Delawal te Fisiennes in het Departement Nord in Frankrijk. Deze ballon heeft dus een verre reis gemaakt al vorens te dalen. Aanrijding. Gistermorgen had aan den hoek Gebroeders TreubstraatLeidsche- weg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door v. d. G. uit Noordwijk, komende uit de richting Lei den en een motorrijder F. uit Oosterhout, komende uit de Gebroeders Treubstraat. De aanrijding liep bijzonder goed af, daar beide slechts matig reden. Alleen mate- rieele schade aan den motor werd toege bracht en de aanrijding gaf aanleiding tot stagnatie in het verkeer. Collecte. De gehouden collecte ten bate van de St. Laurentius-harmonie heeft opgebracht de som van ƒ68.18. Mond- en Klauwzeer. Aan het begin der week van 5 tot en met 10 Sept. waren alhier 52 gevallen van mond- en klauw zeer, die alle aan het eind der week als hersteld waren aangegeven. VALKENBURG De paardenmarkt leeft weer op. Gis teren had de groote, bekende jaarlyksche paardenmarkt alhier plaats. Het aantal paarden was 74, dat der veulens 26, dus weer een iets hooger cijfer dan vorig jaar. Alhoewel de handel aanvankelijk een beetje gedrukt was, was het later beter en was ten slotte levendig en vlot om ten slotte over te gaan tot een gezellige drukte. De tijden hebben ook hier heel wat ge wijzigd. Het is nog niet zooveel jaren ge leden, dat er ongeveer 600 stuks werden aangevoerd. De auto's hebben de glorie van de Valkenburgsche paardenmarkt doen verbleeken. HAZERSWOUDE Prijzen toegekend. De uitslag van de gevelversiering en verlichting ter gele genheid van het 40-jarig jubileum van H. M. de Koaingin is als volgt: 1. Gevel versiering: le prijs Ds Khiel, 2e prijs J. Fase en H. W. Heuting, 3e prijs B. Offringa, 4e prijs Jac. van de Spek, 5e prijs Joh. Rietveld. Gevelverlichting: le prijs Y. Hortensius, 2e prijs ds Heuzenveld, 3e prijs Jac. de Kort, 4e prijs D. de Bruin Yzn. Tevens werden nog een drietal prijzen voor eerepoorten toegekend: le prijs school Offringa, 2e prijs Provinciale weg; 3e prijs A. Erkelens. KOUDEKERK Arbeidsbemiddeling. Het aantal inge schrevenen bij het Agentschap der ar beidsbemiddeling alhier, bedraagt thans 31, waarvan er 26 gesteund worden ingevolge de steunregeling. Autobotsing. Tengevolge van het plotseling en onhandig stoppen van een vrachtauto bestuurd door G. de J. alhier, had Maandagmorgen in de Hoogewaard een botsing plaats tusschen genoemde vrachtauto en een achteroprijdende bestel auto van den heer J. K. uit Schiedam. Laatstgenoemde auto liep hierdoor schade cp aan koplamp, spatbord enz. Persoon lijke ongelukken hadden echter niet plaats. De politie, die spoedig ter plaatse v/as, heeft de zaak in onderzoek. Gasmeter geledigd. De heer C. van B., wonende in de Hondsdijk alhier, die Zater dagavond zijn nieuwe woning betrokken heeft, kwam ^gisterenmiddag tot de ont dekking dat in zijn pas ontruimde woning door onbevoegden de gasmeter was open gebroken en geledigd. TER AAR Wie heeft dit verloren? Bij de politie is gedeponeerd een op het feestterrein ge vonden damesmanteltje en een belasting- merk 1938—1939. Geboren: Martinus Johannes z. van J. Wijfjes en Meyer. Martinus Cornelis z. van C. Sasen en Verhoef. Barbara Ma ria d. van A. Pieterse en Wildenburg. Ondertrouwd: H. C. de Wit 28 j. en C. M. Verlaan 24 j. A. C. van Eyk 31 j. en A. M. Binken 33 j. W. Lankhaar 34 j. en M. C. S. Angenent 26 j. Gehuwd: W. v. Dongen 22 j. en N. Jansen 21 j. P. de Graaf 24 j. en P. v. Roon 20 j. Overleden: J. H. Hendrikse 66 j. Gevestigd: C. A. J. Akerboom, Gro ningen, A. J. Franschen, Lisse. Th. P. Meyer, Den Haag. C. Heemskerk, Lei den. J. Hali, Breda. C. M. Verlaan, Oegstgeest. Vertrokken: W. A. Minnaert, Al phen. M. P. den Dekker, Rijnsburg. H. Bos, Haarlem. J. Kroon, Leiderdorp. ZEVENHOVEN Cursus E. H. B. O. De afd. Zevenho ven van de E. H. B. O. organiseert bij genoegzame deelname dezen winter een cursus. Zij, die zich daarvoor willen aan sluiten kunnen zich opgeven op 15 Sept. n k. in het voormalige station Nieuwkoop. Docent is Dr. Lucardie, alhier.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7