PHILIPS MAANDAG 12 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Typs 753 A Drukknopafstemming met motorische aan- d"|ving. Groote luid spreker. Opklopschoal. Silentode lomp. Prijs Fl. 225.- Drukknop- afstemming. Druktop een toets en vangt een station! Sir Ier en sneller kan het t De toets brengt een tor in beweging, die station voor den lui; aar opzoekt I Type 78) A ftodlogromofoor» met chossis van toestel 753 A. Prijs Fl. 375.. Type 782 A Radiogromofoon 'met chossis van toestel 753 A. Met automa- tischen plotenwisselaor. Prijs Fl. 435.- Type 289 BV Batter heterodyne. 4 golfbonden. uit 6-volts accu. Prijs Type 752 A 7 afgestemde kringen Prachtige kortegolf-ontvangst. Anti microphonische chassisophanaing. Nieuwe monoknop. Prijs Fl. 167.50 Type 470 A Modern van lijn, zeer bescheiden in prijs. Met de deco ratieve zonneschaal. Prijs Fl. 89.- Type 650 A Uitrusting met Silentodelamp, afstemschaal met fijne verdeeling voor korte golf. Prijs Fl. 127.50. Zegetocht naar nieuwe gebieden vangt aan! Van ontzaglijk' gewicht is het nieuws, dat de raéio-wereld in vervoering brengt: de kortegolf-ontvangst is thans geperfectionneerd! Tal van verdere verbeteringen kenmerken deze serie! Een nieuwe lamp, de Silentode, onder drukt storend achtergrondgeruisch, pre-ampli schakeling zorgt voor een ongekend verhoogde gevoeligheid. De ingenieuze drukknopafstemming brengt door een lichten vingerdruk Uw station in haarscherpe afstemming! Hoort de apparaten van de Philips Nieuwe Serie 1938-1939 U zult genie ten van 'n waarlijk volmaakte ontvangst! Enkele frappante bijzonderheden. Nog overzichtelijker opklapschaal! Parallaxvrije lichtstreepwijzer. Contrast expansie. Tallooze andere technische verfijningen. Type 850 A Bevat alle noviteiten der Philips Nieuwe Serie 1938-'39 in verst-ontwikkelden vorm, inclusief een uit gebreid afstemtoetsen- register. 18-w eindfrap. Prijs Fl. 295.- Type 628 B Gevoe lige batterijsuper met reflex-schakeling. 3 golfbanden laag stroomverbruik. Prijs Fl. 108.- Type 752 B Zes lomps superheterodyne voor batterijvoeding. Schit terende kortegolf-ont vangst. 4 golfbanden. Prijs Fl. 147.50 PAARDENSPORT nederlandsche successen te brassaet. Op den eersten dag van het Internatio- nael Concours Hippique te Brasschaet wis ten de Nederlandsche vertegenwoordigers enkele fraaie successen te behalen. In het jachtspringen handicap categorie A en B om den Eikelenbergprijs wisten van de 120 deelnemers slechts drie foutloos rond te komen. De hindernissen hadden een maximale hoogte van 1.30 meter. In totaal moesten twintig sprongen worden geno men, waaronder enkele zeer moeilijke dub- belsprongen. Bij gelijk aantal fouten be sliste de tijd. Luitenant Gruppelaar werd met Peter Pan derde. Met kapitein Ghonze was hij de eenige deelnemer zonder fou ten, doch de tijd van onzen landgenoot, 1 min. 30 sec. lag enkele seconden boven dien van den Belgischen officier, die een- meel 1 min. 25 sec. en met een ander paard 1 min. 26 sec. noteerde, telkens met een foutloos parcours. Ritmeester Pahud de Mortanges werd in dit nummer 17de met Silver Star, totaal acht fouten. Vermelding verdient nog het uitstekende rijden van luitenant Vlielan- der met het jonge jaard „Johny" (12 fou ten). In de categorie C., D. en E. waren de hindernissen tot 1.50 meter opgesteld, Ove rigens was het parcours gelijk aan dat van den voorafgaanden wedstrijd. Op nieuw waren er slechts drie deelnemers, die een foutloos parcours maakten. Ditmaal waren er veertig deelnemers. Kapitein Ghonze behaalde wederom den eersten prijs met Ali Baba in een tijd van 1 min. 20 2/5 sec. Luitenant Gruppelaar werd tweede met Peacock, eveneens met 0 fouten en een tijd, welke slechts 2/5 sec. lag boven dien van den Belg. Lt. Paswyck (België) werd met Acrobat derde met een tijd van 1 min. 26 sec. Ritmeester Pahud de Mortanges plaatstez ich zevende met Maedelwie Du vier fouten). Luitenant Gruppelaar kreeg den specia- len beker in zijn bezit, welke door den commandant van de Cavalerieschool te Brasschaet was uitgeloofd voor den luite nant, die op de beide nummers de beste prestaties had geleverd. Zege voor ritmeester Pahud. Aan het slot va nden dag werd de Grand Prix de Brasschaet verreden, een jacht springen over twaalf hindernissen met maximale hoogte van 1.50 meter. Slechts twee deelnemers kwamenzo nder fouten over dit moeilijke parcours, n.l. ritmees ter Pahud de Mortanges met Maedel wie Du en luitenant Stevens (België) met For- marina. Ditmaal besliste niet de tijd, doch moest er over verhoogde hindernissen (1.60 meter) worden gesprongen. Ritmeester Pa hud maakte toen 8 fouten, de Belgische officier twaalf fouten, zoodat onze landge noot in het bezit kwam van den beker, wel ken hij ook het vorig jaar heeft gewonnen. Ritmeester Pahud is daarmede definitief in het bezit van den beker gekomen. Derde in dit nummer werd lt. Paswyck met Acrabat (4 'fouten). De Nederlandsche equipe, welke aan het concours hippique op het terrein van het derde regiment lanciers te Brasschaet deelnam, heeft ook op den tweeden dag enkele fraaie successen geboekt. Ondanks het goede weer was het par cours zeer zwaar te noemen. In de mor genuren werd het springen om den prix d'Orsmael gehouden, waarbij zestien hin dernissen tot een hoogte van 1.30 meter moesten worden genomen. Uit tachtig deel nemers behaalde ritmeester Pahud de Mortagnes op „Silver Star" de overwin ning. Hij maakte geen enkele fout en leg de het parcours in den snelsten tijd, n.l. 1 min. 10 sec. af. Op de tweede plaats ein digde de Belgische luit. Vivario op „Pi- dou". Ook hij maakte 0 fouten, maar hij deed er 5 seconden langer over. Een twee de Nederlandsche ruiter, luit. Gruppelaar, legde met „Peter Pan" beslag op de der de plaats. Onze landgenoot reed eveneens een prachtig foutloos parcours, maar zijn tijd bedroeg 1 min. 2 sec. In den middag stond eerst het tijdsprin gen om den Grooten Prijs van het derde regiment lanciers op het programma. Er moest over 21 hindernissen tot een hoogte van 1.40 meter worden gesprongen waar bij iedere fout in tijd werd omgerekend. Een B'elg behaalde hier de overwinning, n.l. luit. de Vogel, die op „Betelgause" een tijd maakte van 1 min. 39.4 sec. Zeer wei nig verschil was er tusschen de drie vol gende ruiters. Kapt. Ghonze (België) werd tenslotte op „Marabaette" tweede in 1 min. 40.4 sec., terwijl de winnaar, luit. de Vogel, ditmaal op „Tarzan" bijna een dub bel suoces had geboekt en thans met 0.4 sec. verschil als derde eindigde. Op de vierde plaats klasseerde zich luit. Grup pelaar. Hij was met „Peacock" slechts 0.2 sec. op luit. de Vogel ten achter. Ritmees ter Pahud de Mortanges kwam met „Mae del Wie Du" op de zevende plaats met een tijd van 1 min. 48 sec. Luit. Vlielan- der reed een verkeerd parcours. Aan het springen was tevens een equipe wedstrijd verbonden, welke het vorig jaar door ritm. Pahud de Mortanges en luit. Grup pelaar werd gewonnen. Ditmaal won het tweede regiment lanciers den prijs. Tenslotte werd er gereden om den Groo ten Prijs van de Belgische artillerie. Het was een equipewedstrijd, welke het ka rakter van een landenwedstrijd had. De equipe den waardevollen prijs en ook wie de drie besten geplaatst werden en de slechtste afviel. Het parcours, op hetwelk dertien hindernissen tot een hoogte van 1.50 meter waren opgesteld, moest twee maal worden afgelegd. Het vorig jaar won de Nederlandsche equipe den waardenvollen prijs en ook Zondag eindigden onze landgenooten, die zeer fraai reden, op de eerste plaats. Zoowel ritmeester Pahud de Mortanges op „Maedel Wu Du" als luit. Gruppelaar op „Peacock" wisten in beide rondgangen het parcours zonder fouten af te leggen, een prestatie, welke alleen nog door luit. Ghonze werd verricht. Luit. Vlielander maakte in den eersten rit op „Wapi" even eens een foutloos parcours, maar den twee den keer liep hij 12 ft. op. Als vierde rui ter reed voor de Nederlandsche equipe weer luit. Gruppelaar, ditmaal op „Peter Pan". In den eersten rit maakte onze landgenoot vier, in den tweeden afcht fou ten. Zoowel luit. Gruppelaar als luit. Vlie lander hadden dus twaalf fouten gemaakt en daar een van hen .afviel, werd het to taal aantal fouten van de Nederlandsche ploeg slechts twaalf, hetgeen, de moeilijke hindernissen en het zware parcours in aanmerking genomen, een bijzondere pres tatie van onze landgenooten mag worden genoemd. De tweede plaats bezette de Belgische cavalerieschool met 16 fouten. WIELRENNEN swift. Gisteren werd door de L. R. T. V. Swift" de kampioenschappen korte afstand verreden, welk het volgend resultaat had den. In de A-klasse wist N. de Romijn beslag op den titel te leggen. C. de Vink werd tweede, terwijl P. v. d. Meer de derde plaats bezette. In de B-klasse werd een verwoede strijd gestreden tusschen F. Maat, L. van Leeuwen en J. de Boer. J. de Boer kwam als de sterk ste renner te voorschijn, gevolgd door C. "an Leeuwen en F. Maat, J. Versluis, H. Holswilder, W. Rijsbergen, C. Paats. In de C-klasse wist R. van der Voort beslag te leggen op de eerste plaats, ter wijl L. Kuiper op de tweede plaats beslag wist te leggen. Derde F. Boshe, 4e N. N. T. Herreur gaf op. De drie kampioenen reden na afloop een rit voor het algemeen kampioenschap welke door N. de Romijn werd gewonnen. 2 T. v. d. Voort, 3 J. de Boer. In de Zaterdag gereden ronde van Amers foort bezette A. Versluis de 10de plaats. Alb. Lodewijks bezette de 10de plaats in de Ronde van Amsterdam. Tevens wist hij twee premies in de wacht te sleepen. wedstrijden op het sportpark en wielerbaan te ginneken. Van Vliet klopt Scherens. Onder enorme belangstelling vonden gisteravond te Ginneken wielerwedstrijden plaats. De resultaten luiden: le serie: 1. Scherens, laatste 200 M. 12,8 sec.; 2. Pijnenburg. 2e serie: 1. Van Vliet, laatste 200 M. 12,6 sec.; 2. Richter. 3e serie: 1. Richter, laatste 200 M. 12,6 sec.; 2. Scherens. 4e serie: 1. Van Vliet, laatste 200 M. 12,8 sec.; 2. Pijnenburg. 5e serie: 1. Van Vliet, laatste 200 M. 12,6 sec.; 2. Scherens. 6e serie: 1. Richter, laatste 200 M. 12,6 sec.; 2. Pijnenburg. Tijdrace 1. en 2. Richter en Scherens 15.5 sec. 250 M.; 3. Pijnenburg 15 6 sec.; 4. Van Vliet 15.8 sec. Tandemrace: 2 K.M. 1. Van VlietPij nenburg 3 m. 1,2 sec.; 2. ScherensRich ter op 1 lengte. Totaal: 1. Richter 5 p.; 2. Scherens 6 p.; 3. Van Vliet 7 p.; 4. Pijnen burg 9 p. MOTORSPORT internationale wedstrijden te utrecht Nederland wint van Duitschland. Gistermiddag werden iri het sportpark Mere veld te Utrecht internationale motor wedstrijden verreden, waaraan een drietal van de beste Duitsche motorrenners deel nam. Daar de gasten niet de beschikking had den over 500 c.c.-motoren en met hun 350 c.c.-machines in de 500 c.c.-klasse uitkwa men, zagen de beste Nederlandsche rijders als Kops en Aartsen kans in deze klasse een fraai figuur te slaan. Bijzonder fraaie tij den werken gemaakt. De uitslagen luiden als volgt: Senioren 350 c.c., (6 baanronden): 1. O. Brindl (D.), 18, p. 2. Gunsenhauer (D.) 13 p., 3. E. Bertramm (D.), 12 p. 4. P. V. Aart sen 11 p., 5. O. Moeke 5 p., 6. J. Houtop, 2 p. Senioren 500 c.c. (6 baanronden): 1 Gun senhauer 14 p. (snelste totaaltijd), 2. G. Kops 14 p., 3. van Aartsen, 12 p., 4. C. Brindl 9 p., 5. Bertram 7 p., 6. J de Graaf, 3 pnt 350 cc.-juniores (6 baanronden): 1. P. v. Regteren Altena 17 p., 2 G. Thijsse 12 p., 3. Baauw 10 pnt. 125 cc., (4 baanronden): 1. Maasland, 17 p., 2. R. v. Katwijk 13 p., 3. L. Ravenhall, 9 pnt. Langebaanrace senioren, 350 cc. (10 baan ronden) vliegende start): 1. E. Bertram (Jap., 4 m. 54 sec. 2. P. v. Aartsen (Eijsink), 4 min. 55.2 sec., 3. O Moeke (BSA), 4 min. 56 sec., 4. J. Houtop (Rudge), 5 min. 10.6 s. Langebaanrace, 500 c.c. (10 baanronden) met vliegende start: 1. G. Kops (Jap.) 2 m. 24.2 sec. 2. O. Brindl (Jap.), 3. P. v. Aart sen (Eijsink), 4. O. Moeke (BSA). Landenwedstrijd NederlandDuitschland gewonnen door Nederland. Uitslag: 1. G. Kop (Jap.), 2 min. 54.2 sec 6. p., 2. O. Brindl, (Jap.) 5 p., 3. P. v. Aartsen (Eijsing), 4 p., 4. Bertramm (Jap.), 3 p., 5. O. Moeke (BSA), 2p. Gunsenhauer kreeg een defecte machine. Nederland 12 p., Duitschland 8 p. j. sybrandy-rit In verband met den 200sten rit van J. Sybrandy organiseerde de KNMV afdeeling Zuid-Holland, in samenwerking met de Haagsche motorclubs een puzzlerit voor mo torrijders en een fotozoekrit voor auto's. Voor de motorrijders bedroeg de afstand 150 K.M., voor automobilisten 140 K.M. De voornaamste uitslagen luiden: Moto ren tot 125 cc. 1. G. Bakker, Nieuw-Vennep op DKW 76 strafpunten, 2. Rottreus, Delft DKW, 81 strafp., 3. G. de Groot, Rotterdam op Excelsior, 103 strafp. Motoren boven 125 cc.: 1. Gadsonides, Heemstede op Sarolea 15 strafp., 2. G. G. Deelen, Lekkerkerk op H. D., 29 strafp., 3. G. Perquin, den Haag op H. D., 32 strafp., Duo-klasse: 1. W. van der Kroft, den Haag op F.N. 14 strfp., 2. J. Merkers, den Haag op Panther 30 strafp., 3. D. Bijsterveld Den Haag op F.N., 33 strafp. Automobilisten: 1. J. Taverne, Den Haag met Studebaker, 14 foto's van de 15. 2. L. J. Rijshouwer, den Haag, met DKW en N. Klein, Wassenaar met ford V 8, beiden 12 foto's. 3. Lintelo de Geer, Den Haag met BMW, met 10 foto's. POSTDUIVEN „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Vilvoorde afstand plm. 134 K.M. De vogens werden om 10.40 met Noordenwind in vrijheid gesteld. In con cours waren 152 duiven. De 1ste duif werd geconstateerd 124951 en de laatst om 1—09—06. De uitslag luidt: Groeneveld 1, 14, 32, 49; Martens 2, 10, 16, 27; Dool 3, 23; Borgers 4, 24, 29; Rooda 5, 9, 21, 34; Joh. v. Ofwe- gen 6, 50; Landaal 7, 51; Mens 8, 28, 36, Lagerwey 11, 31, 37, 43, 46; Walderveen 12, 35, 40, 41; J. de Jager 13; Vernes 15, 42; Kuipers 17, 18, 22: P. Goedhart 19, 26, 44, 45; Hulscher 20, 39, 47; H. v. Vegten 25; H. Bauer 30, 33, 48. DAMMEN R. K. DAMCLUB „ONTWIKKELING". De R. K. Damclub „Ontwikkeling" te Lisse heeft tegen Donderdagavond te half negen in het gebouw van den R. K. Volks bond een Propaganda-avond uitgeschreven, toegankelijk voor alle damliefhebbers van Lisse en omgeving. Op dien avond komt de Belgische kampioen, de heer K. Doreton, een een Simultaan-seance geven. Deze rekent minstens op 50 deelnemers! Men wordt verzocht zooveel mogelijk borden en schijven mede te brengen. Elke speler, die zijn partij tegen de simultaanspeler weet te winnen, ontvangt een verrassing! LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De bordencompetitie. De uitslag van de 1ste ronde gespeelde bordencompetitie der Leidsche Damver- eeniging luidt als volgt: A. ter HaarP. v. d. Stel 20 S v. DuynS. v. d. Wijngaard uitgest. W. HuismanB. Slegtenhorst 11 J. KleerM. Optendrees 11 Joh. KlinkenbergP. Marck 20 D A. EppingaG. v. d. Wiel 02 J. HesP. Wassenaar 20 M. J. v. HoutenH. de Water uitgest. I. TelengD. de Roode 11 J. DreefC. Teunissen 11 F. LardeeW. de Roode uitgest. W. HeemskerkA. J. v. d. Lelie 20 B. de KierP. v. Leeuwen uitgest. C. KlinkenbergH. Lambooy 0r G. P. DilleTh. Barthen 0 H. la RooyJ. Vermeer 0—

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8