MIJNSTREEK MAANDAG 12 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LEIDSCHENDAM Onttrekking verbindingsweg. De bur gemeester van deze gemeente brengt op verzoek van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat ter algemeene kennis, dat het voornemen bestaat over te gaan tot onttrekking aan het openbaar verkeer van den verbindingsweg loopende van den West- vlietweg alhier naar het voormalige begin punt van den Rijksweg no. 12 nabij de Bo- venwetering alhier. Belanghebbende kunnen eventueele be zwaren tot uiterlijk 1 October a.s. indienen bij voornoemden hoofdingenieur, L. de Co- lignystraat 120 te 's Gravenhage. Afsluiting weg. B. en W. dezer gemeen te brengen ter openbare kennis, dat de Van Ruysdaellaan en het gedeelte van de St. Willibrordusstraat vanaf de St. Bon if a - ciusstraat tot aan de Van Ruysdaellaan af gesloten zal zijn voor alle verkeer in beide richtingen gedurende het tijdvak van 26 September tot en met 15 December 1938. Het verkeer zal als volgt worden gere geld: a. uit de richting Looierslaan over Mauvelaan, St. Bonifaciusstraat en St. Wil librordusstraat; b. uit de richting Achter weg over St. Jozefstraat, St. Willibrordius- plein en St. Bonifaciusstraat. Speldjesdag Roode Kruis. De in deze gemeente gehouden speldjesdag ten bate van het Ned. Roode Kruis, afdeeling Leid- schendam, heeft opgebracht de som van 122.21. Het bestuur dankt de milde gevers en ook de ijverige dames-verkoopsters. Mond- en klauwzeer. De zoo zeer ge vreesde ziekete mond- en klauwzeer neemt onder den veestapel in deze gemeente op schrikbarende wijze toe. Zaterdagmorgen waren reeds 187 gevallen van deze ziekte aangegeven. Ook zijn reeds enkele koeien als slachtoffer gevallen. Geboren: Gerard Johannes z. van G. H. den Heeten en J. Zandbergen Johan nes Ignatius z. van L. C. J. v. d. Meer en M. J. M. Scholtes Bernardus Adrianus Ma ria z. van A. C. A. N. Boon en H. J. M. Lu- sceuere Johannes Hendrikus z. van J. H. Roos en P. de Jong Theodorus Everar- dus Maria z. van P. G. M. Groenewegen en M. A. A. Haagen Johannes Christianus Cornelis z. van C. Chr. v. d. Zon en Th. M. C. Lelieveld. Ondertrouwd: C. Visser en M. H. Prins. Getrouwd: J. F. v. Wijk en J .van Lochem P. C. J. v. Winden en P. M. M. Belt. LISSE Hengelaarsvereeniging „Advendo" De hengelaarsclub „Advijdo" alhier hield Za terdagmiddag een wedstrijd voor haar le den. De vangst was bevredigend; de prijzen werden gewonnen door: 1. A. Vaneveld en een wisselbeker voor het grootste aantal, 2. J. Duinmeyer, 3. R. Eveleens, 4. J. Op stal, 5. S. v. d. Voort, 6. A. Warmerdam, 7. L. Hageman, tevens een extra prijs voor de grootste visch, 3. S. Slobbe, 9. H. v. Diemen, 10 J. Vaneveld, 11 C. v. Haasteren, 12 J. Abens. OEGSTGEEST Diefstal van rijwielplaatjes. In de week van 48 Sept. zijn er in de gemeente 5 geldige rijwielbelastingmerken ont vreemd. Voor deze diefstal is door de aan gehouden J. P. v. L. uit Oegestgeest en naar het politie-ubreau overgebracht, waar hij bekende. Eveneens is aangehouden J. K. ten D. die 2 belastingmerken had gekocht. L is Zaterdag voor den Officier van Jus titie geleid en in het huis van bewaring ingesloten. Tegen ten' D. is proces-verbaal opgemaakt. Botsing. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur heeft op den Rijksstraatweg nabij de ..Drie Witte Palen" een botsing plaats gehau tusschen het driewielig motorrij wiel bestuurd door J. J. R. uit Den Haag en een vrachtauto, bestuurd door J. Th. H. uit Alkemade. De motorrijder werd ten- gevilge van de aanrijding van den motor geslingerd en bleef bewusteloos en ernstig gewond liggen. Dr. Hugenholtz verleende geneeskundige hulp, waarna het slachtof fer per ziekenauto der firma van Nieuw koop naar het Acad. Ziekenhuis werd overgebracht. VOORSCHOTEN Vermist. Bij het ontruimen der al hier gehouden tentoonstelling werden ver mist: 1 groene vaas, 1 vlag 1.201.60, 1 binnen vaas, en 2 pootjes. Al deze voor werpen behoorden bij den stand luchtbe scherming. Zij, die inlichtingen kunnen verschaffen, kunnen zich melden bij de politie. WASSENAAR Cursus in verpleegkunst. In verband met den oproep in de pers door dr. Offer- haus, namens het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, om nieuwe helpsters te werven, kan worden meegedeeld, dat Zr. N. de Munnink zich, evenals vorigen win ter, bereid heeft verklaard, een cursus te geven in Elementaire Verpleegkunst voor hoogstens 20 candidaten. Deze cursus zal gehouden worden in het Wijkhuis van het Groene Kruis en aanvan gen Maandag 26 September, 's avonds 8 uur. Opgaven worden verwacht bij dr. Baart de la Faille, arts-leider, v. Zuijlen v. Nije- veltstraat 84, tel. 716098. Tegen een boom gereden. Teneinde den wielrijder K. uit Den Haag, die bij de Narcislaan plotseling den Rijksstraatweg overstak, te ontwijken, wierp de autobe stuurder G. R.-uit Hilversum het stuur om, tengevolge waarvan hij tegen een boom reed. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de auto werd zwaar be schadigd en moest worden weggesleept. Te gen den wielrijder is proces-verbaal opge maakt. Mond- en Klauwzeer. In onze gemeen te doen zich tal van gevallen van mond- en klauwzeer voor, alsmede een geval van varkenspest. ALPHEN AAN DEN RIJN. WEER EEN GEVAL VAN KINDER VERLAMMING. Lambertus Hendricus Hoogenboom, jm. oud 25 jaar en Cornelia van Hameren, jd. oud 24 jaar. Gevestigd: H. A. Los van Sasenheim Th. Nederstigt van Haarlemmermeer L. Oudshoom van Oegstgeest M. C. van Amsterdam van Heemstede M. A. Snel van Ouder-Amstel C. Kapteijn van Nieuwkoop J. J. Bergman van Noordwij- kerhout M. A. C. Schouten van Voor schoten en A. Vreeken van Haarlemmer meer. Vertrokken: J. A. Kroon naar Kat wijk aan den Rijn A. C. van Emmerik naar Leimuiden M. M. van Berkel naar Wassenaar C. M. Castelein naar Voor burg G. M. de Jong naar Heemstede M. C. Heemstede naar Voorhout C. P van Ruiten naar Den Haag L. J. M. Heilsbergen naar Noordwijkerhout E. J. Turk naar Haarlemmermeer W. Krijger naar Voorburg M. E. de Jong naar Lei den en C. Remmerswaal naar Woubrugge. BODEGRAVEN De Nationale film. De N.V. Algemeene Bioscoop-onderneming te Deventer zal in een tournée, dat enkele honderden plaatsen omvat, ook te Bodegraven binnenkort de nationale film „Veertig jaren" vertoonen. Behalve deze nationale film „Veertig ja ren", die ruim anderhalf uur vertoonings- duur heeft, zal hieraan vooraf nog worden vertoond één der door Profilti en Polygoon vervaardigde documentaire herdenkings film „Ik zal handhaven" en „40 Jaren Ko ningin". Over de data, waarop de vertooningen al hier zullen plaats vinden, is met de betrok ken autoriteiten reeds overleg gepleegd. Naar we vernemen, heeft een der directeu ren medegedeeld dat voor Bodegraven voorloopig 14 en 15 October zijn gereser veerd. HAZERSWOUDE-RIJN DIJK Etalage-wedstrijd. De jury belast met de beoordeeling van de etalages der winke liers, die wedijverden in den juibleumwed- strijd Nederlandsch Fabricaat is thans ge reed gekomen. Onder een vijftiental deel nemers behaalden de heer W. C. v. Vel- zen, bakker, den lsten prijs, de heer H. v., Meurs, slager, den 2den prijs met het hoog ste aantal punten. KOUDEKERK Bestrijding T. B. C. onder het rundvee. Vrijdagavond werd in hotel de Bruin al hier een vergadering belegd, welke op initiatief van eenige veehouders in deze gemeente en den Rijndijk was uitgeschre ven, met het doel, te komen tot oprich ting van een vereeniging tot bestrijding van T. B. C. onder het rundvee. De vergadering werd gepresideerd door den heer J. E. Goedhart, die de aanwezi gen welkom heette, doel en streven van deze bijeenkomst uiteenzette en vooral weer op de noodzakelijkheid voor de T. B. C.-bestrijding onder het rundvee. Vervolgens werd door den dierenarts de heer B. van Wijk te Alphen aan den Rijn, daartoe uitgenoodigd, een korte inleiding gehouden" over genoemd onderwerp, waar na door de aanwezigen in verband met het verhandelde, ruimschoots vragen wer den gesteld, die door spr. op duidelijke en bevattelijke wijze werden beantwoord. Daarna werd besloten om een vereeni ging op te richten waarvoor zich staande de vergadering elf veehouders als lid opga ven om jaarlijks hun geheele veestapel door genoemden dierenarts op T. B. C. te laten onderzoeken. Waar elders in den lande o.a. in Fries land reeds vele veebeslagen door deze maatregelen t.b.c-vrij zijn, hopen degenen, die hiertoe het initiatief hebben genomen, dat ook weldra alle veehouders alhier zich •bewust zullen zijn van de noodzakelijkheid van deze bestrijding, zoowel in hun eigen belang als die der Volksgezondheid. Personalia. Naar wij verneme, zal ds. A. W. M. Odé uit Goes, die voor kort de Ned. Herv. Gemeente alhier diende en die eenigen tijd geleden, in het Diaco- nessenhuis te Leiden een operatie onder gaan heeft binnenkort deze inrichting verlaten. Omtrent de toestand van de 21-jarige J. Peters alhier, die dezer dagen eveneens in deze inrichting is opgenomen wegens een ernstig ongeval met een paard, ver nemen wij, dat deze iets vooruitgaande is. Ondertrouwd: Jans Snippe, 25 jaar en Aal je Kerbree, 22 jaar. LEIMUIDEN Bazar met tentoonstelling. Waar schijnlijk zal einde September de jaarlijk- sche bazar met tentoonstelling ten bate van kerk doch vooral van onze armen gehou den worden. Daar de armenkas is uitge put, gelieven de parochanen daarmee re kening te houden. Hernieuwing der missie. Naar wij ver nemen zal hier van 29 October een her nieuwing der missie gehouden worden met slot het Veertig-Uren-Gebed dat tot dien tijd is verschoven. DE KWAKEL Volksfeesten. Hier zullen a.s. Woens dag volksspelen worden gehouden te be ginnen om 9 uur. Ie. een veteranen-wed strijd tegen de leden van de Wilhelmina- vereeniging. 2e. ringsteken voor dames en heeren. 's middags 3e. sprietloopen 4e. leeuwenrace. 5e hinderniswedstrijd voor dames en 6e tonknuppelen. AARLANDERVEEN Moedercursus. Donderdagavond 15 September zal door Zuster Hoskam we derom een aanvang worden gemaakt met een te geven Moedercursus in de R.-K. school. Degenen, die deze cursus willen volgen, kunnen zich aanmelden bij de eerw. Zusters. LEIMUIDEN Nog zes werkloozen. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling stonden heden nog slechts 6 personen als werk zoekend ingeschreven. Geen ongunstig teeken. Bedrijfsongeval. De monteur Lissen- burg in dienst van Maarse en Kroon had het ongeluk, toen hij een spiegelruit zou afsnijden, dat een stuk daarvan in zijn hand viel en wel zoo, dat de pees van zijn rechter wijsvinger werd afgesneden. Dr. Stapensea, die hem behandelde, achtte het noodzakelijk, dat operatief werd ingegre pen. Deze is met den patient naar Leiden gegaan, alwaar de afgesneden pees aan el kander is gehecht. Mond- en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente sterk uit. In enkele dagen zijn er 15 ge vallen ter secretarie aangegeven. Volgens de veehouders is de ziekte ernstiger als het vorige jaar. Geboren: Gerardus Adrianus z. en Maria Johanna d. van C. J. de Rijk en A. Zevenhoven. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt op Donderdag 15 September a.s. des n.m. te 8 uur (zomertijd) in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Wijziging ihstructie ge meente-ontvanger. 4. Wijziging bouwver ordening. 5. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie groot 10.00 aan de Vebo te Leidén. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceeltje grond aan de Prov. Zuid-Holland in ver band met den aanleg van de provinciale weg Rijnzaterwoude-Haarlemmermeerpol- der. 7. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling inzake hulpverleening ingeval van brand. 8. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1937, 9. Benoeming'van een commissie voor onderzoek dier rekening. 10. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1939. 11. Be noeming commissie voor onderzoek dier begrooting. 12. Reclame hondenbelasting. 13. Verzoek van de feestcommissie ter vie ring van het veertigjarig regeeringsjubi- leum van H.M. de Koningin om subsidie in de kosten van tractatie der schoolkinderen. 14. Wijziging begrooting dienst 1938 en het geen verder ter tafel zal worden gebracht. UITHOORN Geboren: Maria Petronella Cornelia d. van P. L. Blankers en C. P. Schipperen Jan z. van A. Zaal en B. M. A. de Bruyn WOERDEN Vierde lustrum der retraiteclub. De retraiteclub „St. Augustinus", alhier, die reeds zooveel zegenrijk werk heeft verricht, viert deze maand haar 20-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt deze week, Woensdag, Donderdag en Vrijdag een triduum gehouden in de kapel der E.E. Zusters, geleid door den zeerw. pater Auxentius v. Schalen. Zondagmorgen heeft een algemeene H. Communie plaats, waar na des middags om 4 uur het Sluitingslof. Des avonds half 8 wordt een jubileum feestavond gehouden in het Patronaatsge bouw, waar een rede wordt gehouden door pater v. Schalen, terwijl na de pauze een kluchtspel zal worden opgevoerd, getiteld: „De truc van Tinus". Het geheel wordt op geluisterd door de muziekvereeniging „Do re mi". Huldiging Arie van Vliet. Hedenavond zal de officieele huldiging plaats hebben van onze plaatsgenoot Arie v. Vliet wegens het behalen van het wereldkampioenschap. De huldiging zal geschieden ten stadhuize, terwijl vooraf Arie in plechtige stoet met open landauer van het station zal worden afgehaald. Op het stadhuis zal de burge meester namens de gemeente het woord voeren, waarna de sportvereenigingen zul len defileeren. NIEUWKOOP Zeilwedstrijden. Begunstigd door mooi zeilweer hield Zondagmiddag de Water sportvereniging „Noord-Zuid" op de Noordeinderplas alhier een onderlinge zeil wedstrijd. De uitslag hiervan was: Klasse A: 1. G. Pouw, 2. A. van Schalk, 3. P. van den Haak. Klasse B: C. van Leeuwen Azn., 2. H. v. d. Bosch, 3. N. Tijsterman. Klasse C: 1. C~ Boer, 2. A. Ruiterman, 3. E. Augustinus. Klasse D: 1. Th. Akerboom, 2. N. de Pa ter. Op 9 October a.s. zal de laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden worden. ZEVENHOVEN Geboren: Izaak z. van Izaak van Peet en Alida Maria Immerzeel. Ondertrouwd: C. Rademaker, 31 j. en L. v. d. Sluis, 30 j. Overleden: Izaak van Peet, 36 jaar, overleden te Leiden Cornelis Verstoep, oud 11 maanden. Gevestigd: Leentje v. d. Sluis van Bodegraven. Vertrokken: H. Kerkhoven naar Oudenbosch C. J. Zuidervliet naar Nieuwkoop. WARMOND R.K. Ziekenhuisverpleging Reeds eenige jaren is de financieele toestand van deze vereeniging zoo, dat het bestuur met zorg was vervuld of het wel aan al zijn ver plichtingen zou kunnen voldoen. In verband hiermede heeft het bestuur vergaderd en is het tot de volgende con clusie gekomen: De opnamen in de Ziekenhuizen zijn zoodanig opgevoerd, dat het onmogelijk is met de bestaande contributieheffing zeker te zijn, dat op den duur aan alle betalin gen zal kunnen worden voldaan. Teneinde een duidelijk overzicht te geven omtrent, de werkzaamheden der vereeniging deelt het bestuur het volgende mede: In 1923 bedroeg het aantal zieken 13 met een aantal verpleegdagen van 217 en een betaald bedrag van 542.50. In 1937 bedroeg het aantal zieken 51, met een aantal verpleegdagen van 1142 en een betaald bedrag van 2855. Commentaar overbodig. Het bestuur is van oordeel, dat uit deze cijfers ten duidelijkste blijkt, welk een zegenrijk werk door de vereeniging wordt verricht, maar ook hoe noodzakelijk het is te zorgen dat dit zegenrijk werk kan worden voortgezet. Waar de stand der kas zoo is, dat, wanneer alle betalingen zijn gedaan, de reserve geheel verbruikt is, en men tot het einde van het jaar aangewezen is. of de in dat tijdvak te ontvangen contributie spreekt het van zelf. dat het bestuur zich niet langer verantwoord acht deze toe stand te bestendigen», Zonder daarvoor maatregelen te treffen, mitsdien besloot het bestuur de volgende -egeling te tref fen. Ie Contributieheffing ingaande 1 April 1939; a. per gezin (alle kinderen vrij tot 16 jaar) 12 cent per week; b. inwonende kinderen van 16 jaar en ouder 5 cent per week; c. alleenstaande 7 cent per week. 2e. Terugbrengen van het aantal ver pleegdagen van 50 op 4C ingaande 21 Sept. 1938. De verhooging bedraagt dus 2 cent per gezin en 2 cent per alleen staande. Het bestuur meent thans met minder zorg de toekomst te gemoet te mogen zien en rustig te kunnen blijven werken in het belang der Warmandsche zieken. Etalagewedstrijd. Thans zijn de uit slagen bekend van de in deze gemeente ge houden wedstrijd „Ned. Fabrikaat". De uitslag was als volgt: le prijs J. W. Schrijvers: 2e prijs P. v. Wissen; 3e prijs Th. v. Niekerk; 4e prijs G. Flint. Eervolle vermeldingen: N. Schaven- maker; M. Versluys; Woudshoorn; J. v. d. Mey; A. Koks; J. Vink: J. de Winter; A. M. de Vroomen; B. v. Stijn J. Uit de Boo gaard. ZOETERMEER EEN SCHUUR, HOOI, HAVER EN TARWE VERBRAND. Tienduizend gulden schade. Zaterdagmiddag pl.m. 2 uur brak een groote brand uit bij den landbouwer M. B Antz., aan den Voorweg. De brand is ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen bij een berg, gevuld met pak- bare stroo. De brand deelde zich mede aan een tweetal gevulde bergen, met den op brengst van 2 morgen hooi, 2 morgen ha ver en 6 morgen tarwe. De berg, gevuld met pakbaTe stroo, was afkomstig van een partij gedorschte erwten, tarwe en gerst. Door de windrichting liepen aanvanke lijk het wonohuis en stallingen gevaar. Op de eenige honderden meters verder gele gen boerderij van den landbouwer H. G. kwamen brandende stukken neer, die een begin van brand veroorzaakten, doch tij dig door de bewoners kon worden bedwon gen. Niet alleen de bergen gevuld met de oogstopbrengst werd een prooi der vlam men, doch ook een schuur gevuld met landbouwwerktuigen. De schade, welke ge schat wordt op ongeveer 10.000 wordt niet door verzekering gedekt. De brandweer had een zware taak omdat de bergen leeg gehaald moesten worden. De burgemees ter was op de plaats van den brand aan wezig, terwijl een groote menigte getuige was van het brandende schouwspel. Een groot gedelte van den Zondag was de brandweer nog steeds bezig met de nablussching. De miskende hond. Zaterdagavond bespraken een tweetal inwoners de kwali teiten van honden. Eén van hen besprak •in 't bijzonder zijn bezit en beweerde, dat alle voorwerpen, door zijn hond bewaakt, veilig waren. De ander trok dit in twijfel en men besloot de proef op de som te ne men. Een voorwerp werd onder bewaking van den hond gesteld en de ander zou dit wegnemen Dit is hem slecht bekomen. Bij het wegpakken van het bewaakte voor werp beet de hond in een zijner ooren. De verwonding was van dien aard, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Voetbal. Om 12 uur peelt D. S. O. 3 tegen L. D. T. S. 2. In het begin is het een gelijk opgaande strijd, pas na een half uur neemt D. S. O. de leiding 10 en met dezen stand komt de rust. Hierna zet D. S O. er direct de gang in en Rozenboom brengt de stand op 20, doch ook L. D. T. S. weet nu een doelpunt te maken 21. Het wordt nu nog even spannend, totdat even voor het einde D. S. O. nog een dot Zaterdag is een geval van kinderverlam ming geconstateerd bij een 2-jarig jonge tje van schipper B. aan 's-Molenaars. Het kind is naar de Rijkskliniek te Utrecht overgebracht. De kinderspelen. Optocht. Keuring van costuums. Zaterdag hebben de door de Buurtver- eeniging „Ons Vorstenhuis" uitgeschreven kinderspelen op de feestelijk versierde, voor dit doel afgestane, tennisbaan van hotel „Toor" plaats gevonden. Nadat de kinderen vóór in de Oranje straat waren opgestelde trok men in op tocht met de vlaggen en vanen door de straten der buurt Oranjestraat, Dwarsstr. en Conradstr. naar het terrein alwaar door den heer A. A. v. d. Spiek welwillend voor muziek was gezorgd. De vroolijkheid zat er spoedig in toen het „Wilhelmus" klonk. Na opening door den voorzitter, die de muziekvereeniging „Leo XIII" dankte voor haar medewerking, om in optocht met mu ziek het feestterrein te bereiken, werd be gonnen met de kinderspelen waaraan voor af keuring van gecostumeerden, waarvoor de prijzen als volgt werden behaald: 1. Bruidspaar (bruid, bruidegom en bruidsmeisje), 2. Koningin met hofhou ding, 3. Javaansche vrouw. Blokjesrapen jongens en meisjes 45 j. Meisjes: 1. Willy Hans, 2. Dina Haver kamp. Jongens: 1. Frans v. d. Lin, 2. A. van Peet. Vlaggenloop: Jongens en meisjes 56 j.: Jongens: 1. Kees Zirkzee, 2. Jan Rom- bouts. Meisjes: 1. Ria Toor, 2. Pietje Sme ding. Baldragen meisjes 68 j.: 1. Marie Rom- bouts, 2. Henny Koren, 3. Marietje Schel lingerhout. Flesschenrace jongens 68 j.: 1. W. Ha verkamp, 2. M. de Ridder, 3. Joh. Zirkzee. Vul de flesch: meisjes 810 j.: 1. Coby Spek, 2. Marijke Smeding, 3. Jannie Spelt. Beschuiteten: Jongens 810 j.: 1. Theo Meijer, 2. Corn. v. Kreuningen, 3. Hannes de Koning. Koekhappen: meisjes 1214 j.: 1. Ma rie Meijer, 2. Hendrika de Koning, 3. Ma rie Groos, 4. Trees Groos. Hindernisbaan: jongens 1912 j.: 1. Ber nard Haverkamp, 2. Bertus Haverkamp, 3. Gerrit Timmer, 4. Nico van Donk. Stok doorgeven: meisjes 1012 j.: 1. To ni Hans. 1. Truus Verweij, 2. Mien v. Gee- len, 3. At je Deelstra. Zakloopen: jongens 1214 j.: 1. Jacob Haverkamp, 2. Piet v. d. Aar, 3. Jan Groe nendijk. Ook de grooten hebben aan de spelen mede gedaan o.a. blikslaan voor heeren en stoelendans voor dames, bij welk laatste spel mevr. Berkhout den eersten prijs heeft gewonnen, welke haar door den voor zitter direct werd uitgereikt, n.l. een zuur stok. De feestelijke stemming duurde tot na zonsondergang. De druk op de waterleiding Burge meester en Wethouders deelen mede dat ten behoeve van de waterleiding is aange kocht een z.g. opjaagstation tot verbetering van de druk op de leiding. ALKEMADE Geboren: Geertruida Grietje d. van S. van Beek en van A. Noordam Cor nelia Apolonia Maria d. van H. J. Hoogen boom en M. C. Akerboom Cornelis Leo- nardus Wilhelmina z. van J. E. Klein en van M. J. de Jong Anna Anthonia d. van H. Duivenvoorden en van C. H. Borst Ondertrouwd: Coenradus Bernar dus Petrus Boers, jm. oud 30 jaar en Theo dora Petronella Hogenboom, jd. oud 25 jaar Getrouwd: Johannes Aartman, jm. oud 32 jaar en Martha Koek, jd. oud 29 jaar punt maakt, zoodat de eindstand luidt: 31 voor D. S. O. Om 2 uur speelt D. S. O. 2 tegen L. D. T. S. 1. Na een kwartier neemt nu ook D. S. O. de leiding 10. Telkens zet D. S. O. goede aanvallen op en met de rust is de stand reeds 20. Na de rust is het L. D. T. S. die gevaarlijk komt opzetten en de stand al spoedig weet te veranderen in 21, doch nu is het de beurt van D. S. O., die nog twee doelpunten weet te maken, zoodat D. S. O. wint met 41. De compe- titewedstrijden zijn alzoo gunstig voor D. S. O begonnen. ZILK Rietscherf verbrand. Op den tuin van de firma W. Ruigrok brandde een riet schelf tot den grond af. Voor W. R. een groote schadepost, daar de schelf niet ver zekerd is. Dit ging niet. Ten einde het nuttige met het aangename wat te vereenigen, ging de schipper H. in zijn vrijen tijd wat ja gen op het land van V. Deze tijdpasseering werd echter verstoord doordat de gemeen- te-politie het geweer in beslag nam met bekend gevolg. Te water. De jeugdige J. v. d. Vos sen reed Zaterdagmiddag vanaf de Beek laan per rijwiel pardoes in de Beek. Rij wiel en bestuurder gingen kopje onder. Door Rijksveldwachter Knauf, die juist ter plaatse passeerde, werd de knaap aan wal getrokken. Het schijnt langs de Beek niet pluis te zijn daar zoo'n ongeval al meer malen gebeurd is.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10