Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KLOOSTER-JUBILEA Drie oud-kapelaans van Leiden vieren, zooals gemeld, vandaag hun zilveren profes sie-feest; 't zijn de Paters: A. Zey (Nijme gen), M. Jorna (Delft) en L. Soppe (Heer len). Wij brengen namens velen den jubilee renden Franciscanen onze hartelijke geluk- wenschen. Pater Zey is slechts ongeveer een jaar kapelaan geweest aan de Haagweg-parochie, maar men heeft den ijverigen priester hier niet vergeten! Meerdere jaren is pater Jorna kapelaan geweest aan de Hartebrug-parochie. En hoogachting en sympathie voor pater Jorna leeft voort in genoemde parochie en daar buiten in „zijn" Franciscus-liefdewerk! Pater Soppe heeft nog pas kort Leiden verlaten. Dezen priester, wiens lichamelijke krachten onder zwaren missiearbeid in Bra zilië zeer hebben „eleden, maar wiens geest driftige ijver nog vol jeugdig vuur is, mogen nog vele gezegende jaren van priesterlijken arbeid worden geschonken. Dit is vandaag de wensch der Hartebrug-parochianen! HET REGEERINGSJUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN Viering in het Academisch Ziekenhuis. De Directie van het Academisch Zieken- 1 uis heeft gemeend het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin ook in het Ziekenhuis niet onopgemerkt te mogen laten voorbij gaan. De dienst was geregeld als voor een Zondag, teneinde het personeel zooveel mo gelijk in de gelegenheid te stellen om aan de feestelijkheden buiten het ziekenhuis deel te nemen. Het dienstdoende inwonend personeel wachtte in de eetzaal een aange name verrassing. Het menu, dat zoowel voor het personeel als voor de patiënten, iets uitgebreider was dan op andere dagen, stond, evenals de versiering van de eetzaal, in het teeken van Oranje. De directeur, dr. H. H. Maas, die mede aanzat, herinnerde aan de groote beteekenis voor land en volk van dit koninklijk jubi leum en stelde voor een heildronk uit te brengen op H.M. de Koningin, waarna geza menlijk het Wilhelmus werd gezongen. Bij monde van Zr. G. Bobeldijk werd den Directeur namens het personeel dank gezegd voor de feestelijke verrassing Het geheel werd opgeluisterd door het Hongaarsche Zigeuner-ensemble van Bela A-jrvvath, wat de gezellige stemming zeer verhoogde. CONCERT IN „OUD-HORTUSZICHT." Ter gelegenheid van het 40-jarig Re geerings jubileum van H. M. de Koningin gaf het politie-muziekgezelschap, onder lei ding van den heer Bolderdijk, gisteravond een concert in „Oud Hortuszicht", dat gra tis toegankelijk, was. Er werd een opge wekt programma afgewerkt, dat door een groote schare belangstellenden werd bij gewoond. ZILVEREN JUBILEUM. 1 October a.s. herdenkt de heer W. Bui zen den dag, dat hij 25 jaar geleden in Rijksdienst trad als bediende aan het Anorganisch Chemisch Laboratorium. Feestrecollecte St. Joseph's Gezellen Ver. Zondag 11 September a.s. feestrecollectie voor alle oud-retraitanten; te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis met algemee- ne H. Communie, waarna in het Gezellen- huis gemeenschappelijk ontbijt met attrac ties. Dan volgt de jaarvergadering met ver kiezing van bestuur. Voor deelname aan het onbtijt, tegen een kleine vergoeding, kan men zich opgeven tot Donderdagavond bij den huismeester. Buurtvereeniging Willemstraat. Onder zeer groote belangstelling vond its de Willemstraat gisteravond om 8 uur 'n sluitingsavond plaats ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Het uitgebreide programma werd allereerst geopend door de voorzitter dier buurtvereeniging, den heer A. Segijn, die alle aanwezigen welkom heette, de verwachting uitsprekend, dat deze avond een goed verloop zal hebben. Door een tweetal kinderen der Willemstraat-bewo ners werd aan mevr. Segijn en aan mevr. Fortrie een bloemstuk overhandigd. Hierna werd met het afwerken van het zeer uitgebreid programma een aanvang gemaakt. Het werd geopend met: Zakloopen voor heeren. Ie prijs de heer Marijt, 2e pr. de heer Romijn en de 3e pr. de. heer Bergers. Zak-loopen denies: le pr. mej. Nievaart, 2e prijs mej. R. v. Riet en 3e pr. mej. Dreef. Zoowel bij de heeren als bij de da mes kreeg men zeer aardige tafreeltjes te zien. Hardloopen met verkleeding voor hee ren: le pr. de heer Keereweer, 2e pr. de heer Selis. Idem als voren voor dames: le prijs mej. Bekooy. Touw trekken voor heeren op wagentje: le pr. junioren: Paul jr., le pr. senioren: Mieremet. 2e pr. v. d. Berg. Vlag-steken Dames junioren: le pr. Fon- tiel. 2e pr. van Ginkel. Dames senioren: le pr. Nieuwenburg. 2e pr. Dreef. Heeren junioren: le pr. van Riet. 2e pr. Bey. Heeren senioren: le pr. Braam. 2e pr. Elburg. 3e pr. Keereweer. Tusschen de verschillende nummers werd nog bovendien Polonaise geloopen en DE KINDERVERLAMMING. En het verzoek van den burgemeester. Ter aanvulling en verduidelijking van de circulaire van den Burgemeester, waar bij maatregelen worden getroffen, om uit breiding van kinderverlamming te voor komen, diene, dat de burgemeester, waar hij het verzoek richtte tot particulieren, om geen bijeenkomsten voor kinderen te beleggen, ook het oog had op kinderbij eenkomsten van kerkelijken (Zondags school, catechismus) en sportieven aard. werd op vroolijke wijze gedanst onder de muziektonen van een versierd draaiorgel hetwelk den geheelen avond de stemming er inhield. Aan het einde van deze zeer goed geslaagde avond werd nog een num mer hardloopen met hindernissen ten beste gegeven. Na dit nummer werd het woord gevoerd door den heer A. Segijn, voorz. der Buurtvereeniging die allen dank zegde voor hunne goede zorgen. Maandagavond om half tien is door de po litie alhier aangehouden de 25-jarige C. K., wegens diefstal van drie rijwielen. De man is in arrest 'gesteld. Uit Leiden vertrokken. M. M. Abbink, Almelo, Haven N.Z. 35a R. Albregts, Hulst, Vestdijkstr. B 155 J. H. Ammeraal, Londen, Endsleigh Gardens 7 C. Arents en fam., Leeuwar den, Westerparkstr. 14 Wed. F. C. Fau- reBaars en fam., Buenos Aires, Passes Colon 560 L. B. v. Beekhoven en fam., Rotterdam, Raaphorststr. 88a E. v. d. Berg, den Haag, Gr. Hertoginnelaan 153 K. Bezui.ien, den Haag, Z. Buitensingel 1 N. H. Breedeveld, Sassenheim, Molen straat 15 R. F. Brouwer. Amsterdam, Willemsparkweg 97 P. A. G. Bussing en fam., Amsterdam, 2e Oosterp.sttr. 205 I M. F. Cayau, den Haag, Thorbeckelaan 210 A. H. E. Claus, den Haag, Pomona- laan 66 R. EerdmansClignett, Pro- bolinggo M. Dubbeldam, Rotterdam, Westersingel 111 J. v. Dijkv. Dijk, den Haag, Schlegerstr. 84 J. W. v. Eek, den Haag, Bentinckstr. 156 W. Roovers v. Eekelen, Bergen op Zoom, Wijngaard straat 15 Wed. A. W. ThomasEijkhof, Leeuwarden, Westerparkstr. 14 Jkvr. A. M. C. Gevaerts, den Haag, Bachman- straat 54 A. Groenendijk en fam., Zoe- terwoude, H. Rijndijk F 128 C. Heenk, Alphen a. d. Rijn, Öudshoornschew. 120 J. H. Hilders, Haarlem, Florapark 1 C. W. Hoogewoud, N. O. Indië M. P. v. d. Hurk, den Haag, Stationsweg 65 M. Ir- schil, Weenen, Gr. Mohrengasse 14 Wed. L. GewolfIrschil, idem idem H. H. Juijnboll en fam., Oberstdorf A. M. Ka- merdüla, Wehofen Walsum, Unter den Linden 19 H. Keunen en fam., den Haag, Ch. de Bourbonstr. 183 J. Klein en fam., Workum, Nieuweweg 3 E. v. Koolbergen, Haarlem, Raamvest 37 zw. A. C. Koréman, Semarang, Makamdowo- weg 10 H. M. A. Kuyk, Amsterdam, Gebr. Metzustr. 8 A. C. Lezwijn, Oegst- geest, Endegeesterstr.weg 5 Wed. L. G. J. NijlandLiefefrink, Almelo, Brugstr. 3 Wed. Th. v. Donkersgoedv. Liemde, Amsterdam, Lootsstr. 16 I H. G. Link en fam., Amsterdam, 2e Helmerstr. 50 I F. v. d. Lubbe, Hilelgom, Havenstr. 6 J. C. Lucas en fam., N. O. Indië M. Luiks, N. O. Indië W. A. Mac Wood en fam., New York M. Meijer, Hillegom, Stationsweg 8 Raden AdjengI Moha mad Achmad, N. O. Indië E. J. Ober en fam., Enkhuizen, Breedstr. 36 A. W. Pool, Amsterdam, Reguliersgr. 19 J. M. Rozemeijer, Rotterdam, Goudschesingel 229a M. G. WillingSchalks, Amster dam, Dintelstr. 67 II J. Simond, Castri- cum, Stationsweg 9 J. P. Stam, Zoeter- woude, Vrouwenweg 69 T. Stelma, Den Helder, Spoorstr. 12 Wed. M. Zwe- rusStrieker, den Haag, Valkenbosch- laan 172 S. H. Tan, den Haag, v. Lans- bergenstr. 26 H. Timmer en fam, Am sterdam, Riouwstr. 93 Ie M. Tóth, den Haag, Segbroeklaan 1 G. Tromp en fam. Hoorn, de Zon No. 10 M. E. Tuinzing, den Haag, le Sweelinckstr. 7 W. A. Ver beek en fam., den Haag, Valkenboschlaan 172 H. D. Verdam, Voorburg, Konin- ginnelaan 304c A. Verheij, Ameida, Mo- lenstr. 130 L. A.- Verweij, den Haag, Verhulststr. 74 E. Vogelenzang, Rot terdam, Westersingel 111 M. A. P. v. d. Voort, Oegstgeest, Zoutkeetlaan 4 E. G. Wesselink, Oegstgeest, L. de Coligny- laan 5 R. de Witte, Zetten, Wagening- schestr. 47b M. M. C. Pelv. Zijp, Ba tavia, Vioslaan. 31. In Leiden gevestigd: A. Balk, fabr. arb., Zoeterw. singel 33 N. C. Beudeker en Fam., Rijnsb. weg 50 C. Bink, dienstbode, Molenstraat 41 A. Bos, constr. teekenaar, de Costastraat 21 Wed. J. W. Daams-Braam, Lijsterstraat 16 H, Brandenburg, Kaiserstraat 13 A. J. Bijl' en Fam., chauffeur, Schimmel- straat 3a G. W. Dekker, chauffeur, Eijnsb.weg 77a L. J. Diks en Fam., si garenmaker, Hansenstraat 2 K. M. W. Cattin-Dorlandt, H. de Vriesstraat 34 P. G. Fohr, Plantsoen 20 W. A. E. H. Genang, Haarlemmerstraat 73a Wed. J. Harms-de Graaf, Uiterstegracht 42 Wed. N. A. v. Wijk-v. Heijningen Klinkert en Fam., Hogerbeetsstr. 7 Wed. E. J. F. Dwarshuis-Hoedt en Fam., Noordeindsplein 8a G. L. Hoekstein, dienstbode, de Gene- stetstraat 12 G. Jansen, ass vertegenw., Rijnsb. weg 69a M. E. de Jong, hulp in de huish., Cobetstraat 48 W. F. v. d. Kaaden en Fam., contr. le kl. BB, R. en Schiekade 19 D. L. Kedde en Fam., ass. laboratorium, de Sitterlaan 112 J. A. v. Kleef en Fam., yerz. inspect., v. 't Hoff- straat 32a N. Horstman-Kuijt, Kolfma- kersteeg 13 O. R. Lampo en Fam., tim merman, Groenoordstraat 34 M. G. v. Leeuwen, monteur. Roodbrstslraat 41 W. Lindenhovius, leerl. instr.maker P. J. Blok- straat 20 A. Maaskant, meubelpolitoer- der, Vaartkade 11 E. v. Es-Malipaard, Kapteynstraat 23 L. E. Mark, werkster, Turfmarkt 10a W. F. Moene en Fam., steenhouwer, Plantage 10 C. Monteban en Fam., boekhouder, v. d. Waalstraat 57a Ohr. J. E. M. Noordman, Haagweg 59 W H. v. Keekem-Paping, Stieltjesstraat 9 G. P. Pot, timmerman, L. Morschweg 29 A. Prins, Witte singel 66 J. Brink- man-Reeuwijk, Doezastraat 26 L. P. Rietveld en Fam., vuurwerker, v. Limb. Stirumstr. 23 E. M, Schrama, dienstbode, Lijsterstraat 1 L. J. Kallenberg-v. Seg- gelen, Kam. Onneslaan 35 J. Stapper, schrijfmach. monteur, Steenschuur 8 M. A. Geerlings-Tolido, Fr. v. Mierisstraat 34 A. Treur, dienstbode, Rijnsb. weg 47a C. Verhoog en Fam., arts, Rijnsb. weg 36 Cch. Galjaard-Volkering, Rijnsb. weg 119 J. Winsemius, leeraar, Rijnsb. weg 125a G. A. de With, Roomburgerweg 3 J. M. Vinkesteijn-Zandbergen, de Genestetstraat 55 P. J. Zwartkruis, vertegenw. Plant soen 81. Gevonden voorwerpen. Actetasch, inh. badgoed, armbandhor loge, badmuts, broche met kinderportretje, blok met 1 koperen gewicht, bok, broche, boormaat, blocnote, breekijzer met steel, broche met steentjes, ceintuurs, fietstasch, gouden damesring met steen, gereedschap voor motor, in doek, H.B.S.-agenda, bruin lederen handschoen, jongensjasjes, ket tinkje, kieltje, koffertje, inh. vet, kinder- tnschjes, kettinkje met kruisje, kindermuts- je, koffer, metalen doos voor een meter, notitieboekje, nummerbord, portemon- r.aies, damesparapluie, regenpijpen, roei spaan, rolbandmeter, sleutels, blauw schort, schoenen e.a. in papieren zak, stukje witte stoff, vulpotlood, vulpenhouders, vest, zwemkaart, rij wielbelastingmerken, dia mantje. Gevonden in het Postkantoor: een ge luidshoorn (te gebruiken door slechthoo- rende). Gevonden in de Tram (stadslijn): een neerenhoed, een beige handschoen, 3 paar handschoenen, een broche met steen, een damesparapluie, een blauwe dameshand schoen, een schopje, een emmertje met schopje, een actetasch. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 1-3 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. Binnenland SEIZOENSVERWACHTING. Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te de Bilt. De verwachting voor de drie herfstmaan den SeptemberNovember luidt: De herfst zal waarschijnlijk te koud zijn. Een voorspelling voor de afzonderlijke maanden kan niet worden gegeven. Wat de neerslag betreft, moeten nog en kele gegevens afgewacht worden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD Zooals wij reeds meldden, werd gister avond op den Loosduinscheweg in den Haag bij het Capitol-theater, het 6-jarige meisje T de V. aangereden door een auto, welke be stuurd werd door A. J. R., uit Poeldijk. In den loop van den avond is het kind in het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde overleden. AUTO VAN DEN WEG GERAAKT. Inzittende dame gedood. Op den rijksweg onder de gemeente Eemnes is vanochtend omstreeks vijf uur een auto, welke uit de richting Amsterdam kwam en waarin behalve de bestuurder mevrouw van der Sluis uit Baarn zat, ten gevolge van den mist van den weg geraakt en tweemaal over den zijkant geslagen, waarna de wagen tot staan kwam. De be stuurder bleef ongedeerd, doch mevrouw van der Sluis was onmiddellijk dood. De auto en het lijk zijn in beslag geno- BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN AUTO. Beide bestuurders gewond. Vannacht te ongeveer vier uur heeft in de nabijheid van de brug over de Ruig- vaart op den snelverkeersweg bij Schiphol, waarschijnlijk door de dichte mist, een bot sing plaats gehad tusschen een autobus van de Noord-Holland Express uit Am sterdam, die uit de richting den Haag kwam, en een two-seater bestuurd door den student Holzmann uit Amsterdam. Zoowel de chauffeur van de autobus A. O., welke bus leeg naar de hoofdstad terug keerde, als H. werden ernstig gewond. Bei den liepen hoofdwonden op. H. had boven dien nog een arm gebroken. Zij zijn door den G.D. ter verpleging naar het Wilhel- mina-gasthuis te Amsterdam vervoerd. De autobus werd van voren ingedrukt; de two-seater was totaal vernield. Buitenland IIET PARTIJCONGRES IN NEURENBERG NEURENBERG, 7 Sept. (A.N.P.). Na een défilé van 40.000 leden van den arbeids dienst langs Hitier sprak Hierl, de chef van uen arbeidsdienst een redevoering uit, waarin hij o.m. er op wees, dat voor het eerst Oostenrijksche delegatie deelnamen. Vervolgens voerde Hit.er het woord: Voor de eerste maal, aldus Hitier, kan ik onder u mannen van den arbeidsdienst uit mijn geboorteland begroeten. Niet sym bolisch, maar werkelijk zijt gij in het na tionale Duitsche gemeenschapsfront getre- c' en. De spade, die gij draagt vormt het em bleem van onze gemeenschap. Die spade schept nieuwe landen en waarborgt ons oude gebied. Overal, in het Noorden, Oos ten en Zuiden en na een pauze voegde spr. daar met krachtige stem aan toe en zelfs in het Westen zij c gij aanwezig om de veiligheid van het bestaan van het Rijk te verdedigen. Gij vertegenwoordigt het edelste devies, dat wij kennen: Mensch helpt uzelf, dan zal God u helpen". Hitier eindigde zijn rede met dankbe tuigingen aan de organisatoren van den arbeidsdiensten aan de mannen, die aan den optocht hadden deelgenomen. DE NIEUWE VOORSTELLEN VAN PRAAG. Aan de Sudeten-Duitschers overhandigd. PRAAG, 7 September (A.N.P.). Een koerier der regeering heeft hedenochtend aan de Sudeten-Duitsche partij in een ver- zegelde enveloppe de nieuwe voorstellen der regeering doen toekomen. Minister-president Hodza zal tegen den middag de vertegenwoordigers der Sude ten-Duitsche partij ontvangen. Naar de afgevaardigde Kundt tegenover den correspondent van het Duitsche Nieuwsbureau verklaarde, heerscht in de Sudeten-Duitsche partij eenige ontstem ming over over het feit, dat de regeering verscheidene nieuwsbureaux op de hoogte heeft gesteld van de voorstellen, voordat de leider der onderhandelingen, Kundt, deze had ontvangen. Aanvaarding van regeeringsvoorstellen waarschijnlijk geacht. PRAAG, 7 September (A.N.P.). Het is niet waarschijnlijk, dat zich nieuwe ge zichtspunten zullen voordoen, voordat de Sudeten-Duitschers de nieuwe voorstellen der regeering hebben geantwoord. Alge meen gelooft men echter nog, dat de voor stellen als een basis voor onderhandelin gen zullen worden aanvaard. HET DENKBEELD VAN DEN AFSTAND VAN SUDETEN-GEBIED. LONDEN, 7 Sept. (A.N.P.) Het hoofdar tikel in de „Times" van vandaag, waarin de mogelijkheid van een secessie der Sude ten-Duitsche gebieden door de regeering te Praag werd geopperd, heeft tot eenige spe culatie aanleiding gegeven. Bij navraag in welingelichte Britsche kringen werd den diplomatieken correspondent van Reuter vandaag medegedeeld, dat een zoodanig voorstel in geenen deele een officieel Britsch standpunt vertegenwoordigt. HEBBEN JAPANNEEZEN OOK BINNEN STE VERDEDIGINGSLINIE VAN HANKAU DOORBROKEN? TOKIO, 7 September (A.N.P.De Ja- panneezen beweren, dat zij niet slechts de buitenste verdedigingslinie van Hankau hebben doorbroken, doch ook de binnenste verdedigingslinie en wel op drie punten, namelijk te Koetsjih, Kwangtsi en nabij Teian. Veiligheidszone te Hankau. TOKIO, 7 September (A.N.P. De Ja- pansche regeering heeft voor de buitenlan ders een veiligheidszone aangewezen, wel ke ongeveer half Hankau omvat. De Fran- sche concessie en de oude Britsche, Duit sche en Russische, concessies maken er deel van uit. Vliegtuig der „Eurasia" aangezien voor een Chineesch toestel. TOKIO, 7 September (A.N.P.) Een Japansch luchteskader heeft gistermiddag jacht gemaakt op een vliegtuig nabij Hsokau, en het ten Z. W. van Hankau neergeschoten. Later bleek, dat het een toestel was der „Eurasia"-Luchtvaartmaat- schappij, dat de Japansche piloten, aldus het agentschap Domei, blijkbaar voor een Chineesche machine hebben aangezien. MILITAIREN IN GEVECHT MET TERRORISTEN IN PALESTINA. JERUZALEM, 7 September (A.N.P.) Britsche soldaten hebben vandaag ten Noorden van Acre den strijd aangebonden met een groote bende rebellen. Aan den strijd wordt ook door vliegtuigen deelge nomen. In de oude stad is een Egyptenaar ern stig gewond. Gisteravond heeft een gewa pende bende een overval gepleegd op het hoofdbureau van politie te Jaffa. Zij maakte een aantal geweren en revolvers buit. Militairen het slachtoffer van een landmijn. JERUSALEM, 7 Sept. A.N.P.). Gis teravond is aan de Noordelijke grens een landmijn ontploft, juist op het oogenblik dat een autopatrouille passeerde. Twee soldaten werden gedood en vier gewond. DE ONLUSTEN IN BIRMA. RANGOON, 7 September (A.N.P.) Sinds Vrijdag zijn bij de godsdiensttwisten tusschen Birmanen en Indische Moham medanen 21 personen gedood en 112 ge wond. Tevens zijn 19 personen gewond in de. stad zelf, waar het aantal aanslagen in ver uiteengelegen wijken niet vermindert. LEIDEN. Geboren: Maria Wilhelmina Cornelia, d. van C. F. v. Berkel en M. W. C. Ver hoogt Willem, z. van H. v. Gent- en C. Sinteur Marinus, z. van M. Hillebrand en J. Freeke Maria, d. van J. P. A. M. v. d. Staak en C. A. Lagerberg Helena Antonia Maria, d. van A. J. P. Fleur en M. Miltenburg Dirk, z. van H. Franken en C.G. v. d. Weijden Johanna, d. van W. J. Elberg en A. C. M. Zéguers Catharina, d. van H. W. v. Boheemn en C. v. As Abraham, z. van T. E. Bloemkoper en J. den Hartog Anna Vesta, d. van A. M. Jongbloed en V. K. Lasberg Eliza, d. van W. v. Eek en N. W. Boere Hendrika, d. van H. C. v. Tol en H. Groeneveld Johannes Cornelis, z. van E. P. Spierenburg en A. M. Vermeulen Bastiaan, z. van G. Star en B. Wassing Willem, z. van J. H. Knol en A. Stapel Anco, z. van D. Broek huizen en J. Boender Lodewijk Francis- cus, z. van F. J. v. Steenbergen en J. M. W. F. v. d. Burg Jacobus, z. van R. J. de Wit en J. S. Kluivers Jansje, d. van T. Harteveld en J. v. d. Blom Jonas Willem, z. van J. W. v. cL Wijngaard en M. v. Po- lanen Adriaan Jacobus Frederik, z. van A. Ottenhof en J. C. du Mortier. Ondertrouwd: J. W. A. v. d. Bijl jm. 23 j. en L. Schilperoord jd. 25 j. Gehuwd: D. Gijsenij jm. en S. Kikkert .id. P. G. A. de Kier jm. en G. E. Hazes jd. G. C. Redegeld jm. en J. C. Crama jd. C. J. v. d. Reijden jm. en C. v. Eg- mond jd. J. Robbers jm. en A. Ouwer- kerk jd. T. de Roode jm. en A. v. Muijen jd. H. J. Sloos jm. en A. E. Poelsma jd. P. W. v. Vliet jm. en M. Rijsbergen jd. P. J. v. d. Waals jm. en J. M. Steenber gen jd. Overleden: H. Korver zn. 7 wkn. J. v. Dijk hsvr. van J. F. Baten 64 j. J. Wagemans yr. 64 j. I. v. Peet m. 36 j. H. P. Aniba wedn. 81 j. AMSTERDAM, 7 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 204 vette kalveren: le kwal. 6270 (een enkele hoo- ger), 2e kwal. 5662 cent, 3e kv/al. 4854 cent per kg. levend gewicht; 51 nuchtere kalveren 814, 34 schapen f 13—22 per stuk, 171 varkens, vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 6667 cent, zware 64 65 cent, vette 6263 cent per kg. slacht- gewicht, zware 6465 en vette 6263 cent idem. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, stugge handel, hoogere prijzen, voor eenige zeer beste 4 cent boven no teering. Nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, vlugge handel en constante prij zen. Schapen matige aanvoer, zeer stugge handel, prijzen vast. Varkens iets ruimere aanvoer, gedrukte handel, prijzen als Maandag. WOERDEN, 7 Sept. Kaas. Aanvoer 341 partijen. Prijzen met rijksmerk le kwal. 23.5025, 2e kwal. 21.5023, zware 26, Handel matig. ROTTERDAM, 7 Sept. Vee. Totale aan voer 89 paarden, 28 veulens, 154 magere runderen, 506 vette runderen, 25 kalveren, 387 graskalveren, 386 nuchtere kalveren, 192 schapen en lammeren, 1 varken, en 37 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 73, 62 en 4252 cent, vette ossen 69 59 en 4250 cent, stieren 56, 52 en 48 cent, vette kalveren 95, 85 en 6070 cent, scha pen 45, 35 en 30 cent, lammeren 50, 45 en 40 cent, graskalveren 52 ,en 42 cent, nuch tere kalveren 53, 48 en 43 cent, slachtpaar- den 50, 45 en 35 cent. Prijzen per stuk: schapen 252017, lammeren 1613 10, nuchtere slachtkalveren 14107, nuchtere fokkalveren 252220, slacht- paarden 210175100, werkpaarden 350—280—180; hitten 245—195—100, veulens 12510050, stieren 280210 —150, kalfkoeien 290—230—150. melk koeien 285—230—160, pinken 160—120 90, graskalveren 453525, bokken of geiten 25115. Overzicht: vette koeien ossen aanvoer korter, handel ma tig. prijzen iets stijver als Maandag, prima koeien tot 77 cent, ossen 73 cent; stieren aanvoer flink, handel redelijk, prijzen prijs houdend; vette kalveren aanvoer korter, handel kalm. prijzen als Maandag prima's tot 1.05; schapen en lammeren aanvoer matig, handel vlot, prijzen iets hooger; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; paarden aanvoer klein, han del matig, prijzen stationnair; kalf- en melkkoeien aanvoer kort, handel stil, prij zen als vorige week; vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel flauw, prijzen stabiel; graskalveren aanvoer kleiner, handel ma tig, prijzen onveranderd, bvokken of gei ten aanvoer korter, handel vlug, prijzen iets hooger. Veulens aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen iets stijver. 's HERTOGENBOSCH, 7 Sept. Boter. Aanvoer 138.000 kg. Prijzen: Hoogste 1.38 laagste 1.33 en middel f 1.36 ner kg. VOORSCHOTEN, 6 Sept. Vrije veiling. Priizen: kippeneieren 4.805.60 per 100 stuks, hanen 4060 .cent, duiven 1216 cent en koniinen f 0.301 00 per stuk. Veiling V. P. V., Prijzen kiüpeneieren f 4.705.10, eendeneieren 3.50 per 100 stuks. Wl ««S'-'LNOTEERINGEN (AMS'*" Londen 8 929/,6 Berlijn 74.10 Parjjs 5.003/a Brussel 31.27 Zwitserland 41.87 Kopenhagen 39.83 Stockholm 46 00 Oslo 44.85 New York Praag 6 38'/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3