OMGEVING WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 H1LLEGOM Plechtige gemeenteraadszitting. Volksspelen. Dinsdagmorgen 8.45 u. hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Voorz. Jhr. Mr. Dr. van Nispen tot Pan- nerden, Burgemeester; aanwezig 11 leden. Afwezig Weth. Klaver en de heeren Fijma, Meskers en Van Zanten. Weth. Klaver en de heer Meskers komen staande de ver gadering. Nadat de voorzitter voorlezing van het gebed had gedaan, verhieven zich de Raadsleden van hun zetels, waarna de voorzitter een rede hield, die besloten wordt met een telegram van hulde aan H. M. de Koningin. Deze rede werd staan de gevolgd en besloten met een driewerf Leve de Koningin. Hierna sluiting. De Nationale Feestdag ingewijd door zeer druk bezochte Godsdienstoefeningen op Maandagavond begonnen reeds te 8 uur met een Reveille der Hillegomsche Ra dio-Centrale. Onmiddellijk na de korte Raadsvergadering volgde de opmarsch van Burgerwacht en Landstorm, gevolgd door de Jeugdvereenigingen, met muziek naar het Gemeentehuis, waar deze door den Burgemeester werden toegesproken. Te half elf volgde de Aubade der schoolkin deren der Lagere Scholen voor het Raad huis, waarna de Burgemeester een dank woord sprak. Op het Concordia-terrein had vervolgens een Voetbalwedstrijd plaats tusschen een Oranje- en een Rood-Wit- Blauw elftal, waarvoor een 1ste en een 2e prijs was uitgeloofd. De Radio-Centrale zorgde voor de muziek. Nadat de inwendi ge mensch versterkt was, vingen te 1.45 de volksspelen aan. Deze bestonden in Touwtrekken, Zakloopen, Vlaggetjes ste ken, Mastklimmen, Hindernisbaan, Ringste ken op rijwielen. Voor al deze spelen wa ren zoowel geldprijzen als luxe voorwer pen uitgeloofd. Te 6 uur had met eenig ceremonieel de uitreiking der prijzen plaats. Het avondfeest had plaats op het terrein aan de Jhr. Mockkade. KATWIJK AAN DEN RIJN Etalage-wedstrijd. De door de Oranje vereniging beschikbaar gestelde prijs voor den étalage-fouten-wedstrijd, is na loting gewonnen door mej. C. van Elk. Er waren slechts zes inzendingen geheel goed. KATWIJK AAN ZEE Slagersjongens vertoonden kunststukjes. Hindernisrijden met paarden. Was andere jaren het feestterrein aan de Boulevard, het bestuur der Oranjevereni ging had zich genoodzaakt gezien om, we gens het te gering aantal leden en te wei nige inkomsten dus, een terren, het weiland „Het witte hek", te pachten voor feestter rein en voor niet-leden der Oranjevereni ging entjee te heffen. Des morgens te'7 uur verkondigden he rauten te paard de tijding, dat het feest een aanvang nam en het zette daarna in met een concert van den toren en een concert voor de patiëntjes van het Zeehospitium. In den voormiddag hadden nog een reeks volksspelen plaats, n.l. harddraverij met hindernissen op het losse paard, hetgeen een interessant spel was en waarvoor groote belangstelling was. Op de Parklaan be- kampten de meisjes op versierde fietsen el kaar met ringsteken. Slagersjongens, be kend als goed kunnende fietsen, en ook bakkersjongens die niet zóó berucht zijn langs den weg, doch het ook vrij goed kun nen, moesten een hardrijderij met hinder nissen uitvoeren (het bekende witte jasje was hierbij verplicht aan te trekken). Er was ook een wedstrijd in hardloopen met hindernissen voor jongens (en meisjes) bo ven 16 jaar. Boegsprietloopen voor jon gens, iets specifieks voor visschersplaat- sen. De muziekvereeniging U.N.I. luisterde den geheëlen morgen" de feestelijkheden op. Te 2 uur in den namiddag had er een op tocht plaats. De opstelling was bij de Wy- borghstraat. Het was een vrije optocht, mocht dus geen reclame-aoptocht zijn. Er waren verscheidene mooie wagens bij, die aller bewondering hadden. Te ruim 4 uur gaf de Landelijke Rijvereeniging „Wilhel- mina" te Wassenaar eenige demonstraties, waarbij heel wat gepresteerd werd. Zulks was ook voor Katwijk weer eens iets bij zonders. Na een concert op het feestterrein, dat te 7.30 uur aanving, begon te half 9 de groote lichtstoet, waaraan bijna alle wagens uit den middagoptocht deelnamen en waar achter honderden en honderden, gewapend met lampions, zich aansloten. Na dezen op tocht werd het concert voortgezet, waarna te 11 uur als slotnummer der jubileumfees ten het vuurwerk werd afgestoken op het feestterrein. Het was aangekondigd als „zeer groot vuurwerk", dus was de verwachting groot, en vandaar dat er buitengewoon veel kijklustigen waren. Het was ook werkelijk mooi en dank zij het mooie weer, dat den geheelen dag tot het welslagen had meege werkt, slaagde ook het vuurwerk uitste kend. De jubileumfeesten zijn uitstekend ge slaagd. LISSE Aubade van duizenden kinderen. Reeds vroeg in den ochtend beierden de klokken van al de kerken hun feestelijke klanken over de gemeente uit, terwijl vanaf de trans der St. Agathakerk koraal- muziek werd gegeven door de Harmonie- vereeniging „Adolf Kolping". Met verheugde gezichten trokken de kinderen naar de diverse scholen toe, al waar zij vanwege het Oranje-Comité wer den onthaald en enkele momenten werden bezig gehouden. Ten gemeentehuize waren inmiddels sa mengekomen, het college van Burgemees ter en Wethouders, de gemeenteraadsleden en het eere-comité, alsmede het Oranje- comité en verdere notabelen der ge meente met hun dames voor een plechtige herdenkingsbijeenkomst. De raadzaal was voor deze gelegenheid in een ruime ontvangzaal omgetooverd en stemmingvol versierd. De voorzitter van het Oranje-comité de heer Dr. H. A. Marcus, sprak een rede uit. Na deze rede sprak de Burgemeester, de edelachtbare heer Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen. Aan het slot van den rede van den Bur gemeester stelde hij voor een telegram van gelukwensch te zenden aan H. M. de Koningin, waartoe met applaus werd besloten. Terwijl deze plechtige zitting aan den gang was, kwamen ongeveer 2000 school kinderen voor het gemeentehuis tezamen om een aubade te brengen aan den Bur gemeester. Deze aubade trok een record aantal belangstellenden en het was een ware menschenzee, die daar samenge stroomd was. Onder gejuich der schoolkinderen daal den de Burgemeester en alle genoodigden de trappen van het Raadhuis af om deze indrukwekkende aubade in ontvangst te nemen. Deze massazang stond onder leiding van den heer P. W. van der Hulst, onderwij zer der R. K. Jongenschool. Allereerst werd het „Vlaggenlied" en daarna „Alle man van Neerlandsch stam" gezongen. Hierna sprak de Burgemeester de kin deren op een voor hen begrijpelijke en in slaande wijze toe, waarin hij hen de lief de voor het Oranjehuis voorhield;. dat wij steeds trouw moeten zijn en blijven aan den alouden Oranjestam en aan H. M. de Ko ningin, de jubileerende vorstinne. Het lang leve H. M. de Koningin schalde hier na uit duizenden kelen. Nadat nog het Wilhelmus was gezongen verspreidde de duizendkoppige menigte zich spoedig naar alle kanten en kon het verkeer, hetwelk was omgelegd, weer doorgang vinden. Des namiddags stroomde wederom een menigte menschen te zamen, thans op het groote H. B. G. plein, om aldaar getuige te zijn van de plechtige overreiking van de Lissche vlag aan de jeugdvertegenwoor- digers van Lisse. Talrijke jeugdvereenigingen hadden ge hoor gegeven aan den oproep en stelden zich op rondom het aldaar opgeslagen po dium. De geuniformde met vlaggen en vaandel^ getooide vereenigingen boden een aardig kijkspel. Het was wederom de Burgemeester, die zich tot de Lissesche jeugd wendde om hen de beteekenis van deze plechtige ge beurtenis uiteen te zetten. Met enkele wel gekozen woorden reikte hij de deputatie, bestaande uit Mej. Mijnders en de heeren Schrama, Weijers en Vermeer, de gemeen- tevlag uit. Een reusachtige stoet werd hierna ge formeerd en men toog naar het Vierkant, alwaar door de harmonieën concerten zou den worden gegeven en waar het vertrek punt was van de Lissesche deputatie, die naar Amsterdam trok. Des avonds was er een ware uittocht en waarheen? Natuurlijk naar den Lisserdijk, alwaar Lisse en Lisserdijk een gezamen lijke gondelvaart hadden georganiseerd. LISSERBROEK Er is echt op z'n Lisserbroeksch feest gevierd. Ezeltje rijden voor gehuwde dames! De Oranjefeesten aan den Lisserdijk werden reeds Zaterdag begonnen met kin derfeesten voor de kinderen van de lage re scholen, waarvoor wedstrijden en ver schillende spelen werden gehouden, terwijl zij tevens werden getracteerd en allen een blijvend aandenken ontvingen. Gisteren, op den nationalen feestdag, werd er vervolgens weer eens echt op z'n Lisserbroeksch gefeest! De goede onderlin ge verstandhouding is daar spreekwoorde lijk geworden en geldt vanaf het Turfspoor tot het Langerak. De feesten werden gistermorgen ingezet te 9.30 uur met een wielerwedstrijd, uitslui tend voor inwoners boven 17 jaar. Niet minder dan 25 deelnemers verschenen aan den start. Ie pr. J. Kulk, 2e pr. A. Wijnhout, 3e pr. G. v. Graas, 4e pr. M. Mesman en 5e pr. P. v. Graas. Hierna was er voor inwoners beneden 17 jaar op het feestterrein van den heer Sloot weg fietsen met hindernissen, een sport waarvoor men aan den „dijk" altijd veel deelnemers vindt, want niet minder dan 33 jongens waren van de partij. P. Randsdorp le pr., Jo. de Kooer 2e pr., H. Slootweg 3e pr. en N. Kors 4e pr.. Te 1 uur vlaggen-fietsen voor ongehuw de dames, waarvoor 38 deelneemsters wa ren. Hiervoor waren 5 prijzen beschikbaar, le pr. mej. Corrie Trompert, 2e pr. Cato Zwetsloot, 3e pr. Mien Trompert, 4e pr. Marie v. d. Werken en 5e pr. Rie Faas. Voor heeren boven 17 jaar was het daarna tob betje steken. De prijzen vielen ten deel aan P. Veek le pr., J. Baartman 2e pr., N. Bouwmeester 3e pr., M. Oms 4e pr., J. v. Oosten 5e pr., en H. Miilhman 6e pr. Ver volgens was er Ezeltje-rijden voor gehuw de dames, waarvoor er zich 22 opgaven, le pr. mej. -Jac. de Butter, 2e pr. mej. A. v. Nobelen, 3e pr. mej. Jane de Butter, 4e pr. mej. K. Slootweg en 5e pr. mej. J. Glas. Het laatste nummer van het namiddag- program vermeldde: „Hindernis rijden met kinderwagens voor gehuwde dames en hee ren". Acht heeren en 10 dames namen er aan deel. Bij den totaaluitslag bleken de heeren in de „Meer" handig te zijn in het rijden met de kinderwagen, want de uitslag was, dat de heeren Jac. de Butter de le, G. Kroon de 2e, J. Mesman de 2e, J. Veek de 4e en B. Berbee de 5e prijs behaalden. NOORDWIJKERHOUT Zanghulde en kinderoptocht. Het groote feest komt nog! In den namiddag van den Nationalen Feestdag werden op de Langevelderweg de jeugdorganisaties opgesteld, die, verge zeld van de drie muziekkorpsen, een op tocht hielden door het worp. De stoet was samengesteld als volgt: Voorop de St. Ba- vo Harmonie, waarachter de Kruisvaart „St. Victor" met standaardvlag en nationa- de driekleur, daarachter de Chr. Muziek vereeniging „De Harpe Davids", gevolgd door de Christelijke knapen en jongelings- vereeniging, waarbij zich ook aansloten de St. Josephgezellen en de Kruisvaart uit de Zilk met hun vlaggen en banieren. Hier na volgde de Harmonie „St. Jeanne d'Arc", gevolgd door de Kruisvaart St. Joseph, eveneens met standaardvlag en nationale driekleur. Klokslag drie uur zette deze fleurige stoet zich in beweging en trok in optocht de voorgeschreven route langs tot aan het Raadhuis, waar de stoet voor het bordes werd opgesteld. Op het bordes waren aanwezig het vol ledig college van B. en W., pastoor Wes- terwoudt, pastoor Maas, ds. van Noort en de beide directeuren der K. J. C., kapelaan van Adrichem en kapelaan van Egmond. Door den burgemeester werd een mooie toespraak gehouden waarin hij de jongeren er op wees, hoe een golf van enthousiasme over Nederland gaat bij de viering van dit jubileum en al is de eigenlijke feestvie ring in deze plaats uitgesteld tot de vol gende week, doet het hem toch groot ge noegen vandaag zooveel jongeren te zien die hiermede blijk geven van hun sympa thiek voor het Vorstenhuis en vooral voor onze Koningin. In zijn geboorteplaats, Raamsdonk, had spr. een spreuk gezien, welke luidde: „40 jaren die ons ten zegen waren". Naar aan leiding van deze spreuk herinnert spr. aan het vele wat onder de regeering van H. M. is geschied. Hierna had de overhandiging plaats van de gemeentevlag aan de deputatie, welke deze zou overbrengen naar Amsterdam. Deze deputatie bestond uit de heeren: Jo v. d. Berg Smit van de St. Joseph-Kruis- vaart, Jan van Dijk van de St. Victor Kruisvaart en H. Mastbergen van de Chr. Jongelingsvereeniging. Alsnu werd nog een mooie toespraak gehouden door ds. v. Noort en door kapelaan van Adrichem, di recteur van de Kruisvaart van St. Vic tor, waarna de prachtig versierde auto voor reed, waarin de deputatie plaats nam, waarna, begeleid door de drie muziekkorp sen door allen het le en 6e couplet van het Wilhelmus werd gezongen. Onder een dïie- werf hoera vertrok de auto naar Amster dam. Dit was een plechtig oogenblik. De St. Bavo Harmonie stelde zich weer op en onder een vroolijke marsch trokken de deelnemers weer naar den Langevelder weg, waar de stoet werd ontbonden. Om 5 uur gaf de Harmonie „St. Jeanne d'Arc" een mooi concert op het raadhuisplein, dat door velen werd bijgewoond, waarna nog een muzikale rondgang werd gemaakt, welke zeer in den smaak viel. Om half acht werd door .de Harmonie van St. Bavo een goedgeslaagd concert gegeven, ook op het plein van het Raadhuis, dat nu schitterend was verlicht. Ook hier was de belangstel ling zeer groot en na elk nummer klonk een luid applaus. Na afloop van dit concert be gaven velen zich naar het St. Bavo Ge sticht om de mooie versiering en verlich ting te bewonderen. Het voorplein was ge heel versierd met vlaggen en wimpels, ter wijl ook aan de voorzijde van het hoofd gebouw een prachtige versiering was aan gebracht. De mooie statige koepel was door schijnwerpers verlicht. In het dorp heerschte een gezellige drukte, terwijl in hotel Gouwenberg een feestbal werd ge organiseerd door V. V. V. NOORDWIJK Gevariëerd feestprogramma. Uitstekend geslaagd bloemencorso. Met enkele kerkelijke diensten werden de feestelijkheden ingezet, terwijl te 8.15 uur een negental tambours, met tambour-mai- tre, met tromgeroffel door het dorp trok ken, om de bevolking op te wekken de feest viering mede te maken. Het eerste, wat op het program stond, was de jeugdhulde en het in ontvangst ne men van de gemeentevlag voor het raad huis. De voorzitter van het plaatselijk co- comité der nationale jeugdhulde, de heer A. J. N. J. Witteman, wees in een kort woord op de beteekenis van deze plechtigheid, welke toespraak door den burgemeester werd beantwoord. Zich aan het einde zij ner toespraak tot de vijf uitverkorenen wendend, zeide spr.: „Houdt uw vlag hoog en fier, en laat Noordwijk aldus mooi ver tegenwoordigd zijn vanmiddag in Amster dam". Daarna reikte de burgemeester de ge meentevlag over en nam het défilé een aan vang, dat door een groot aantal belangstel lenden werd gade geslagen. Het was een korte, maar treffende plechtigheid. Hierop namen de volksspelen een aan vang, tobbetje steken voor heeren. De deel name was enorm, 106 deelnemers uit alle rangen en standen, tot zelfs het Oranje-be stuur met aan het hoofd de voorzitter dr. Niekerk. Onbedaarlijk is er gelachen als een der heeren de tobbe met water over zich' heen kreeg en al proestend van de stel lage kwam: le pr. A. v. Woersum, 2. J. Wij- nands, 3. P. Pastoors, 4. Ant. v. Rijn, 5. C. v. Houten, 6. J. Boon. Spijkerslaan voor dames boven 18 jaar, aantal deelnemers 23: le pr. Gretha v. Weit, 2. Jo Mink, 3. Lena Passchier, 4. J. Droog, 5. Johanna Zonneveld, 6. M. v. Rhijn. Vermakelijk hierbij was, dat de heeren met leede oogen dit spelletje moesten aanzien, totdat de leden van den Gemeenteraad in grepen en ook hier de spijkers op den ko)? begonnen te slaan. „Naar den trein", voor jongens van 14 17 jaar, aantal deelnemers 40: le pr. Arie Caspers, 2. Jan Slats, 3. Jan Gronendijk, 4. W. Hoek, 5. W. Vegt, 6. H. Dekker, 7. J. Vink, 8. Jan Bierman, 9. Jan Glasbergen, 10. Arie Vink, 11. Roger Bernard, 12. J. v. Woersum. De prijzen voor de costuums: le. Jan Glasbergen, 2. Louis Bosman, 3. G. Steenvoorden. „Naar de slaapkamers", voor meisjes van 14—17 jaar, aantal deelnemers 81. De prijzen werden gewonnen door: 1. R. Wijnands, 2. Janny v. d. Haak, 3. Nel Smit, 4. Sjaan v. Rijn, 5. H. Smit, 6. Nelly Vink, 7. A. v. d. Geest, 8. M. Raaphorst, 9. Bep Koeman. Als laatste attractie in den voormiddag had de spannende estafette-loop door Noord- wijk plaats met een parcours van 2040 M. Te 12 uur lostte burgemeester v. d. Mortel het.startschot en liepen eerst de junioren. De uitslag was: 1. Voetbalvereen. „Noord- wijk". 2. Voetbalvereen. „S.J.C.". 3. Gym- nastiekvereen. „Wilskracht". Direct hierop startten de senioren; deze loop kenmerkte zich door een geweldigen strijd tusschen S. J.C. en Noordwijk. Tot in de laatste étappe toe, en slechts met enkele meters voor sprong, wist S.J.C. A de door burgemeester v. d. Mortel beschikbaar gestelde wissel- beker voor dit jaar in bezit te nemen. De volledige uitslag was: 1. Voetbalvereen. S.J. C. 2. oVetbalvereen. „Noordwijk". 3. Gym- nastiekvereen. D.O.S.. 4. St. Josephs Gezel- lenvereen. 5. Voetbalvereen. €>.J.C. B. Te twee uur werd weer onze geheele aan dacht gevraagd voor het bloemencorso, het welk in het Brêloftpark stond opgesteld. De deelname en uitvoering waren verrassend en met genoegen kunnen wij vi -rklaren, dat Noordwijk, dank zij de samenwerking van Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee met het organiseeren op den goeden weg is. Zoowel groot als klein hebben zich tot het uiterste ingespannen en prachtige versierin gen en symbolische voorstellingen vielen er te bewonderen. De dames-jury-leden mevr. v. d. Mortel, mevr. Niekerk, mevr. Tappen- beck en mej. C. v. d. Meer hebben zeker geen gemakkelijke taak gehad de ruim 70 stukken te keuren. De uitslag was: groote stukken: le pr. L. Beuk met opgesierde luxe auto, 2. Meisjes ver een. „Bid en Werk", met Indische vrouwen, 3. Bijzondere Vrijw. Burgerwacht, een burgerwachter op zijn akker met spade en geweer onder motto „Als 't moet", 4. V.V.V. „Noordwijk Voor uit", met strand-idylle en visschers binnen huisje, 5. Meisjesvereen. „Zonnebloem", uit gebeeld met meisjes als zonnebloem, 5. a. Zangvereen. ,,'t Schorre Haantje" met witte zege-wagen, 6. Vereeniging voor Bloemb. cultuur, luxe wagen met oranje dahlia's, 7. Leerlingen van de Dr. W. v. d. Bergh-stich- ting met de „Karimata", 8. 3. Wagens van Ger. Knapen- en Meisjesvereen. met symbo lische voorstelling van landbouw, kunst en wetenschappen en handel en nijverheid. Van de kleine stukken: le pr. Wilhelmi- na-school met zeilbootje, bemand met ma troosjes, 2. W. v. Schie, met „Bello" de oude stoomtram, 3. M. Kret, met raceboot, 4. J. Siemerink, met race-boot, 5. Wilhel- mina-school, trekwagentje met oranje-tul- pen, 6. leerlingen v. d. Bergh-stichting, Sneeuwwitje met groep kabouters, 7. G. Mourits met zweefmolen, 8. H. Smit, met zigeuners in huifkar, 9. A. v. Went, versier de fiets met dahlia's, 10. P. Caspers, met versierde autoped, 11. C. de Mooy, versier de fiets met gladiolen. Na afloop van den optocht door de beide dorpen, waarvoor een geweldige belang stelling bestond, werd onze aandacht weer getrokken voor het ringsteken voor paren op tandems, waaraan 35 paren deelnamen. De prijswinnaars werden 1. M. Lindhout G. v. Aten, 2. A. v. d. VosM. Steenvoor den, 3. W. SteenvoordenA. Mourits, 4. Fr. MouritsH. Steenvoorden, 5. C. Warmer damP. Scholten, 6. A. v. RhijnA. v. Hal deren, 7. C. WaasdorpCorn. Waasdorp, 8. A. v. d. Poel en echtgenoote, 9. L. Zonne veldG. Steenvoorden, 10. Ko Lindhout J. Middel. Als laatste der wedstrijden had plaats de wel meest spannende: het touwtrekken. De winnaars werden: 1. Groep Vjereenigde Bloembollenculturen, welke tevens de wis- selbeekr bekwamen, geschonken door de zelfde genoemde culturen, 2. N.V. Konijnen burg en Mark (Groep v. Beelen), 3. Noord wij ksche Hanzeleden, 4. Gebr. G. H. v. Went, 5. fa. C. Alkemade Azn. (groep G. v. d. Berg) Na afloop werden de prijzen on der enkele toepasselijke woorden door den burgemeester uitgereikt in de tent op het Lindenplein, waarbij tevens de uitslag der keuring van gevels en versierde straten werd bekend gemaakt: versierde gevels: 1. C. Soeteman, 2. W. Bosman, 3. Jac. Taskin, 4. Wilhelmina-school, 5. S. W. Langelaan, 6. wed. P. H. v. d. Voort, 7. A. R. Overvelde, 8. J. de Ridder, Eerv. verm. W. Berkhout, en de fa. Dusoswa een prijs voor eigenaar digst geheel. Voor straat versiering: 1. Kerk hofpad, 2. Wilhelminastraat, 3. Schevening- schestraat, 4. IJmuiderstraat, E.V. Brêloft park. Te 8 uur was het weer aantreden voor de opstelling van den lichtstoet op het Lin denplein. Ook hiervan was veel werk ge maakt, waarbij de prijzen werden behaald door: 1. Zangvereen. ,,'t Schorre Haantje", 2. Wilhelminaschool, 3. Jong Hervormden, 4 Meisjesvereen. „De Zonnebloem", 5. Meis jesvereen. „Bid en Werk", 6 e W. Kapel, 7 e Waasdorp, 8. Wilhelminaschool, 9. Zweef molen G. Maurits, 10 Huifkar met zigeu ners H. Smit. Alvorens de stoet zich in be weging stelde, bracht de burgemeester woorden van dank voor de spontaniteit, waarmede Noordwijks burgerij dit jubi leumfeest heeft gevierd. Spr. bracht dank aan de Oranjevereen. voor de keurige orga nisatie. Onder de vroolijk tonen der muziek van „Excelsior" en „Crescendo", welke zich dezen dag buitengewoon verdienstelijk heb ben gemaakt, trok de lange lichtstoet door Noordwijk heen, waarmede de festiviteiten op een waardige wijze werden besloten. Kinderen van praalwagen gevallen. Na afloop van den optocht deed zich op fiet terrein „Huis ter Duin" een ongeluk voor, dat niet zoo prettig afliep. Van den praalwagen „de Asterkoningin", waarop gezeten waren meisjes en jongens uit de eerste klasse der Hervormde School, vielen twee kleine meisjes af, waarvan één zoo ongelukkig neerkwam, dat zij haar armpje brak. Eerste Hulp was direct aanwezig, als mede Dr. Niekerk die ter plaatse een ver band lag. NOORDWIJK AAN ZEE 1 Wedloop rond de badplaats. Een Feëerieke lampionoptocht. Tegelijk met Noordwijk-Binnen vierde ook onze badplaats het Jubileumfeest van H. M. de Koningin. Te 9 uur had Koraal- muziek plaats vanaf de toren, terwijl da jeugd naar het gemeentehuis was opge trokken om deel te nemen aan het défilé en het in ontvangst nemen van de Ge meentevlag. De kinderoptocht had plaats te 9.30 uur, waarna tractatie op de scholen volgde, te 10.30 uur namen de Volksspelen een aanvang. Ringsteken op fietsen voor meisjes 17 jaar, de uitslag was als volgt: le Jans Kra nenburg, 2e Janny Baalbergen, 3e Ria v. Rhijn, 4e Bep v. d. Plas, 5e Miep v. Rhijn, 6e Hilde Roosdorp, 7e Corri v. d. Berg, 8e Truus v. d, Berg. Versiering: le Catr. Kruz, 2e Corry v. d. Berg, 3e Bep v. d. Plas, 4e Marie v. Rhijn, 5e Corry Koemans, 6e Fia v. 't Wout, 7e Jans Kranenburg. Stoelendans voor meisjes van 1214 jaar: le Adr. Spaanderman, 2e Greta Choufour, 3e Co Smits, 4e Leni LinÖhout, 5e Annie Volstra, 6e Wiesje v. Roon, 7e Marie -v. Beveren, 8e Coba Vink. Blokjesrapen voor meisjes van 1012 jaar: le Co v. d. Luijt, 2e Rie Mooyekind, 3e Arendje Spaanderman, 4e Trijntje Earnhoorn; 5e Marietje Schelvis, 6e Coo- tje Barnhoorn, 7e Attie v. Duin, 8e Jena v. d. Meulen. Spoorloopen voor jongens van 1012 jaar: 1. Robby Pels, 2. Dick v. d. Niet, 3. Gijs Hoogstraten, 4. Rees Houwaard, 5. Jan Teekenbroek, 6. Benny Hoek, 7. Jaap Spaanderman, 8. Henk Kranenburg. Boegsprietloopen voor jongens van 12 14 jaar: 1. Louis Haasnoot, 2. A. v. d. Niet, 3. W. v. Rhijn, 4. M. Hazenoot, 5. Cees Plaatzer, 6. W. v. d. Niet, 6. Ant. v. As ten, 8. D. v. Beelen. Te 2 uur werd deelgenomen aan de op tocht van versierde voertuigen en fietsen, welke georganiseerd was door de beide plaatselijke Oranjevereenigingen, waarna de volksspelen verder werden afgewerkt en wel wedloop 2480 M. De ronde om de Badplaats: 1. B. Ver sluis, officieuse tijd 8 min. 41 sec., 2. Th. v. d. Berg, 3. F. v. d. Berg, 4. W. Verloop, 5. F. v. d. List. Touwtrekken: 1. Gebr. v. d. Linden, 2. Ploeg Hoek, 3. Ploeg J. Barnhoorn Czn., 4. Ploeg J. Barnhoorn Pauluszn. Mastklimmen: 1. Jo Barnhoorn, 2. Jac. v. Rooijen, 3. Jac. Heus, 4. A. Barnhoorn, 5. Jan v. Hal, 6. L. Haasnoot. Hindernis wedstrijd voor fietsers: 1. G. v. d. Wiel, 2. P. v. d. Linden, 3. Jan Duin dam, 4. J. v. d. Weijden, 5. Adr. v. d. Lin den. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in „De Landbouw" op de Noord-Boule vard, door mevr. v. d. Mortel, waarna te 7 uur de zang-serenade op de Hoofdstraat plaats vond. Te 8 uur was „de Echo der Duinen" weer present in de tent op de Boulevard. Na het concert vond de tradi- tioneele lampionoptocht plaats, welke een zeer goed verloop had. Ook onze badplaats mag met trots op het welgeslaagde feest terugzien. OEGSTGEEST R. K. Algemeene Sportvereeniging. Nog even wordt herinnerd aar. de eerste op richtingsvergadering van de onderafdee- ling voor de Voetbalsport en wel heden avond om half negen in het gebouw St. Willibrord. Allen, die interesse hebben voor deze af- deeling, worden dringend verzocht aanwe zig te zijn, teneinde tot een definitieve op richting te kunnen komen. Wij rekenen dan ook op een zeer groote deelname, vooral daar de behoefte aan een voetbalclub al zoo lang werd gevoeld. Mond- en klauwzeer. Bij 25 veehou ders, die hier hun vee in de wei hebben, is mond- en klauwzeer uitgebroken. RIJNSBURG Een bloemen-overladen corso Het feest begon gisteren al te 8 uur in den morgen met koraalmuziek van den toren, waarna, te ongeveer half 9 diverse zangvereenigingen een zanghulde brachten bij het Raadhuis. Na het middaguur begon het bloemen corso, nadat een jury een uitspraak had ge daan over wat wel de mooiste wagens wa ren. Dat was niet gemakkelijk, want Rijns- burg, als bloemenland bij uitnemendheid, zwemt als 't ware in de bloemen. Vervolgens was er ringrijderij met paard en tilbury, waarvoor veel deelnemers wa ren, en nog meer waren er die aan den wedstrijd ringrijden met versierde rijwie len voor jongens en meisjes deelnamen. Dan, te ongeveer half 5 het ringrijden op het losse paard, stoelendans, tonsteken, hin dernisbaan. Er was voor elk wat wils. In den avond de lichtstoet, welke stoet langs den Rijnsburgschen Vliet een fantastisch gezicht leverde. Het feest werd besloten met een hos-concert langs den oever van den Rijnsburgschen Vliet.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11