SPORT WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN JONGE VROUW BIJ AANRIJDING GEDOOD. Gisteravond is op den Rijksweg ter hoogte van Hotel „De Witte Bergen", onder de ge meente Laren (N.-H.), een ernstige aanrij ding met doodelijken afloop gebeurd. Een tot nog toe onbekende jonge vrouw wilde per fiets aldaar den Rijksweg over steken in de richting Hilversum. Zij liet daartoe eerst twee auto's passeeren en heeft toen vermoedelijk een derde auto, bestuurd door den 42-jarigen 'heer W. W., uit Arnhem, die in de richting Amersfoort reed, niet opgemerkt. Zij werd door de auto gegre pen, waarbij zij met het hoofd tegen den carburator terecht kwam en vervolgens tegen den grond sloeg. De dood trad on middellijk in. Het stoffelijk overschot is naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. Vermoed wordt, dat de vrouw, die ongeveer 28 jaar oud was, te Hilversum woonde. De auto, welke aanvankelijk door de politie in be slag werd genomen, kon later de reis ver volgen. AUTO KWAM UIT EEN ZIJWEG. Motorrijder botste er tegen op en overleed later aan de bekomen verwondingen. Op den Utrechtscheweg te Amersfoort is Dinsdagmiddag ongeveer half een, een garagehouder, R. W. van B.. uit Amers foort, met zijn motor met matige snelheid op een, uit een zijweg komenden auto, in gereden. Deze auto werd bestuurd door den heer De K., eveneens uit Amersfoort. De motor rijder liep een schedelbasisfractuur en in wendige kneuzingen op, terwijl de duo- passagiere, mevr. Van de C.-S., uit Voor burg, een zware hersenschudding kreeg. Beide slachtoffers zijn naar het nabijge legen ziekenhuis „Lichtenberg" overge bracht. De heer Van B. is daar later over leden. De motor, welke zwaar beschadigd v/as, is door de politie in beslag genomen. De auto bekwam slechts lichte schade, terwijl de bestuurder met den schrik vrij kwam. ONGEVALLEN IN DE HOOFDSTAD. In den loop van gisteren moest de G.G.D. te Amsterdam verschillende malen uit rukken. Meestentijds was het slechts voor onbelangrijke ongevallen en konden de slahctoffers op eigen gelegenheid weer naar hun woningen terugkeeren. Drie malen betrof het echter ernstiger ongelukken. Zoo is op den Amstel een 46-jarige wiel rijder door een auto aangereden. Hij werd met een schouderfractuur opgenomen. Korten tijd later kwam een 11-jarig jongetje in de Pretoriusstraat al spelende onder een motorbakfiets. Hij bleef bewus teloos liggen en had een ernstige hoofd wonde bekomen. Bij het Amstelhotel is een man van zes tig jaar door een auto aangereden. Hij kwam leelijk te vallen en kreeg een hoofd wonde en een zwaer hersenschudding. Alle slachtoffers werden naar het Neder- landsch Israëlitisch ziekenhuis overge bracht. BRNSTIG VERKEERSONGELUK IN DE RESIDENTIE. Gisteravond tegen 8 uur is op den Loos- duinscheweg te 's-Gravenhage bij de bios coop Capitol het 7-jarig meisje T. de V., wonende aan de Loosduinschekade, zooda nig aangereden, dat het met een schedel breuk en een hersenschudding naar het Roomsch Kaholieke ziekenhuis aan het Westeinde moest worden overgebracht. De toestand van het kind was gisteren avond laat zeer ernstig. KIND VERDRONKEN Gistermiddag ongeveer drie uur is het zesjarig zoontje van de familie Ronteltap uit de Veerlaan te Amstelveen, bij het spe len in een gracht aan de Graaf Aelbrecht- laan gevallen en verdronken. Zijn makker tjes hebben direct hulp geroepen en het kind was spoedig op het droge. Men heeft toen een uur kunstmatige ademhaling toe gepast, hetgeen echter niet meer mocht ba ten. HET DROEVIG ONGELUK MET DE TILBURY. Uitzicht ter plaatse goed. Over het ongeval met een tilbury onder Hengeloo, dat Dinsdagmorgen omstreeks kwart over tien geschiedde vernemen we nog, dat een losse locomotief achterwaarts reed van Oldenzaal naar Hengeloo. Bij den onbewaakten overweg onder Klein-Driene in de zoogenaamde „Norik". een kwartier van Hengeloo, reed het rijtuig met één paard bespannen, bestuurd door den 74- jarigen landbouwer J'. Welberg, die met zijn vrouw en hun zesjarige kleindochter, Anna Weghorst, een bezoek wilden bren gen aan hun schoonzoon in Driene. De heer Welberg heeft de locomotief niet opge merkt, hoewel 'het uitzicht ter plaatse goed is. Het paard bleef ongedeero Het rijtuig je echter werd meegesleurd en totaal ver nield. De drie inzittenden moeten onmid dellijk zijn gedood. Het stoffelijk overschot van de slachtoffers is naar het ziekenhuis te Hengelo zijn vervoerd. FIETSENDIEVEN EN EEN HELER TE HILVERSUM AANGEHOUDEN. Bij het onderzoek naar de daders van den brutalen diefstal in Hecks Buffettaria aan de Kerkstraat te Hilversum waarbij een trommel met ruim 1000 werd gestolen is de politie aldaar overgegaan tot het aan houden van twee Hilversumsche jongeman nen, beiden ruim 20 jaar oud. Dat zij iets met genoemden diefstal te maken hebben is vooralsnog niet gebleken; een van hen blijkt echter wel een rijwieldief van for maat te zijn. Met een anderen jeugdigen Hilversummer en een ouderen schilder, in de Elleboogstraat aldaar woonachtig, vorm de hij een kleine bende. Hij heeft reeds bekend zich in den laatsten tijd te Hilver sum aan het stelen van 22 fietsen te heb ben schuldig gemaakt; ook zijn medeplich tige heeft bekend. De schilder uit de Elle boogstraat trad op als heler. In zijn werk plaats waar de karretjes uit elkaar werden genomen, overgelakt enz., trof de politie een waar arsenaal van onderdeelen aan. Waarschijnlijk weet het drietal ook meer van de den laatsten tijd te Bussum en an dere omliggende plaatsen gepleegde rij wieldiefstallen. De aangehoudenen zijn op gesloten. DE VOERMAN LEI TE RUSTEN.... Het einde van een feestdag. Een schipper die Maandagavond langs de Oosterdokskade te Amsterdam wandelde, aldus de „Tel.", zag daar een paard met een rijtuig gaanzonder koetsier! Het paard vond hier en daar een sprietje gras en het zeulde het karretje rammmelend achter zich aan. Waar is de koetsier? vroeg de schip per zich af, en om antwoord op die vraag te krijgen stelde hij een onderzoek in. Spoedig was 'het raadsel opgelost. De aap jeskoetsier had blijkbaar de weelde van een voordeeligen feestdag niet kunnen verdra gen en had eens extra diep in het glaasje gekeken. Nu lag hij op den bodem van het wagentje zijn roes uit te slapen. De schipper heeft het paard toen maar aan een boom vastgebonden. Ui Snel en goed Hoofdpijn, B^iespijn. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. 31ijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijuhoidtjes"2 st. lOct.DoosöOct. WIELRENNEN DE RONDE VAN VLEUTEN. C. Joosen uit Made wint bij de amateurs en onafhankelijken en Chr. Smits uit Rotterdam bij de nieuwelingen. Ter gelegenheid van de jubileumfeesten is Maandagmiddag onder goede weersom standigheden de Ronde van Vleuten verre den, die een groote gebeurtenis voor de wielersport in Utrecht en omgeving betee- kende. Het was de tweede maal, dat deze ronde, georganiseerd door de Utrechtsche Wielervereeniging „Het Stadion", verreden werd. Om 12 uur loste burgemeester J. A. Ver der het startschot voor het verrijden van den wegwedstrijd voor nieuwelingen. De nieuwelingen moesten 10 ronden rijden, dus ongeveer 65 K.M. Van de premies, die uitgeloofd werden, wist de Leidenaar de Groot er 6 te win nen, die echter wegens hinderen werd ge diskwalificeerd, want in den eindsprint v/aarin hij voorop lag, begon hij over den weg te zwieren, hetgeen de jury niet ont ging. Het peleton lag na eenige ronden reeds vrij uit elkaar; er werd hard gere den, want er was zelfs een ronde bij van ongeveer 42 K.M. De winnaar Chr. Smits heeft in dezen wedstrijd zijn goede kwali teiten weer eens getoond. De uitslag van deze ronde luidde: 1. Chr. Smits, Rotterdam; 2. M. C. Se- gsar Leiden; 3. Jac. van Vliet, Gouda; 4. A. Lodewijks, Leiden; 5. J. Werdler, Jutphaas; 6. Th. Otten, Maarssen; 7. G. Blauw, Zaan dam; 8. H. Heerland, Amsterdam; 9. C. Versteeg, Utrecht; 10. L. J. Dietvorst, Am sterdam. Zooals begrijpelijk vormde de clou van den middag de wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken, waarvoor om 3 uur het startschot werd gelost. Het parcours moest 15 maal verreden worden, terwijl er 76 renners aan de start verschenen. Deze wedstrijd is wel zeer spannend geworden, daar in den laatsten sprint de beslissing pas viel. De bekende renner Van der Stel uit Apeldoorn wist niet minder dan 7 premies te winnen. Lan gen tijd vormde hij met Korst den kop, doch toen wist het peleton hen bij de 13e ronde in te halen. Er waren veel uitval lers, w.o. ook Weestbroek en Joolen uit Utrecht. De uitslag van dezen strijd luidt: 1. C. Joosen Made (N.-B.); 2. J. Hiddens, Am sterdam; 3. Th. Hopstaken, Roosendaal; 4. Cor Wijdenes, Ouderkerk a. d. Amstel; 5. K. Bakker, Assendelft; 6. A. Zwartepoorte, Amsterdam; 7. Steenbakker. Amsterdam; 8. B. van Rijn, Amsterdam; 9. W. Luppers, Amsterdam; 10. Suiker. Rotterdam; 11. Moeke, Weesperkorspel; 12. L. Houtzeel, Amsterdam; 13. A. van den Berg, Ouder kerk a. d. IJssel; 14. P. Terpstra, Amster dam; 15. B. Hordijk, Rotterdam; 16. J. van der Stel, Apeldoorn; 17. J. van Engelen, Amsterdam; 18. J. de Jong. Gouda; 19. P. Kors, Amsterdam; 20. H. Breeuwer, Zeist. De prijsuitreiking had hierna plaats in café Vallen. DE RONDE VAN DEN HAAG. Smits en Demmenie winnars. Rond het Malieveld te Den Haag werd gisteren in het kader der jubileumfeesten de ronde van Den Haag verreden voor nieuwelingen en onafhankelijken. De organisatie van den wedstrijd berust te bij de R. R. C. Hollandia, terwijl het geheel onder auspiciën stond van het Comi té voor de luisterrijke viering van het Re- geeringsjubileum. De Rotterdammer C. Smits nam aanvankelijk de leiding, terwijl het peloton al spoedig vrij ver uiteen lag. Vooral de vier scherpe hoeken van het Malieveld leverden de renners nog al moei lijkheden op. Toch was het tempo vrij hoog en in de 2de ronde werd over de 1300 me ter reeds een tijd van 1 minuut 43 secon den genoteerd. Al spoedig deden zich enkele valpartijen voor welke alle echter goed afliepen. Een ploeg van vijf a zes renners liep al dra iets uit. De eerste premie werd gewonnen door J. de Groot uit Leiden, vóór Smits. Het veld dunde al spoedig door lekke banden en andere malheurs. Ook de twee de premie was voor den Leidenaar De Groot, die na tien ronden de leiding had. Even later zagen we den Schiedammer G. van Keulen aan den kop, met een klei nen voorsprong op het peloton. Hij kon deze prestatie echter niet handhaven en werd verdrongen door L. Klugt uit Hons- holredijk. Toch kwam Van Keulen terug en daarmee won hij de derde premie en ook de vierde. De vijfde premie was voor M. van Ingen uit Amsterdam. Het veld was inmiddels in drie hoofdgroepen uit eengevallen. In de 18e ronde begonnen Van Ingen en Smits samen aan een uitlooppo ging en inderdaad slaagde zij er in een stuk uit te loopen, zoodat zij bij de 20e ronde circa 200 meter voor lagen. Uitstekend los ten zij elkaar af, waardoor zij hun voor sprong geleidelijk konden vergrooten, tot circa 300 meter. Na 22 ronden waren nog 33 renners in de course. Op de derde plaats lag geheel alleen C. Eldik uit Zandvoort, die na 24 ronden echter al circa 500 meter achter was op de beide leiders. Grooter en grooter werd de voorsprong van de beide uitlooperse die al spoedig heele groepen eén lap hadden bezorgd. Hun voorsprong op het hoofdpe loton van 12 man bedroeg al spoedig meer dan een halve ronde. Tusschen de twee leiders werd in de 28ste ronde nog een premie verreden, wel ke werd gewonnen door Van Ingen. De einduitslag werd: 1. Chr. Smits, Rotterdam; 2. M. van In- i gen, Amsterdam; 3. C. Sldik, Zandvoort; 4. P Verschuren, Rotterdam; 5. G. van Keu len, Schiedam; 6. A. van Bolhuis, Rotter dam; 7. van Willigen, Rotterdam. De rest ex aquo op de jBste plaats. De totaaltijd van nr. 1 was 1 uur 5.8 sec. De snelste ronde was de 19de met een tijd van 1 min. 39.8 sec. Amateurs en Onafhankelijken. Te drie uur begon de wedstrijd voor ama teurs en onafhankelijken, waaronder ren ners van groot formaat, zooals J. Hofstede, B Hordijk, J. Demmenie, J. Grimme en A. Zwartepoorte. Voor den aanvang maak te Demmenie met een ruiker bloemen een eereronde voor zijn derde plaats in het Wereldkampioenschap te Valkenburg, v/aarbij hij luide werd toegejuicht. In dit nummer startten 55 deelnemers. In den aanvang ging de strijd tusschen Demmenie, die eerst de leiding had, en Zwartepoorte, die hem daar na enkele ron den verdrong. Demmenie won de eerste premie, maar de tweede was voor Zwar tepoorte, met minimaal verschil voor Ash man. Demmenie was toen enkele tiental len meters afgezakt en zat in het hoofd peloton. Bij de twee lekiers voegde zich Mooyman. Fraaie overwinning van Demmenie. De uitslag van den wedstrijd voor Ama teurs en Onafhankelijken was: 1. J. J. Demmenie, Rotterdam, in 1 uur 29 min. 52.2 sec.; 2. op 8 lengten C. J. Mooy man, Den Haag; 3. A. Zwartepoorte, Am sterdam; 4. W. Houtman, Den Haag; 5. Hes- lmga, Den Haag; 6. J. Hofstede, Gouda; 7. S v. d. Valk, Den Haag. De rest ver ach'ter. De course werd door Demmenie met een machtigen sprint gewonnen. PAARDENSPORT JUBILEUMDRAVERIJEN TE HILVERSUM De paardensportvereeniging „Hilversum" hield gisteren jubileumdraverijen, waarvoor zoowel van het publiek als van de deelne mers groote belangstelling bestond. De uitslagen luiden: Prinses Beatrix-prijs: 4e klasse prijzen- draverij over 2040 M.: 1. Beminde, eigenaar R. van Leeuwen, rijder M. van Leeuwen 2020 M. 2 min. 07.8 sec. (kilometer-tijd 1.33), 2. Amazone G., eigenaar en rijder K. Nottel- man 2020 M. 3 min. 08.2. Koningin Wilhelmin a-prijs: Engelsche heat handicap over 1610 M. 1. Freckles (C. F. Ockhorst) 2 min. 21.4 sec. (kilometertijd 1.25.7). 2. Allegheny (J. M. v. d. Berg) 2 m. 23.8 sec. 3. 3. Y. Kernei (J. Vergay) 2 min. 23.9 sec. Prinses Juliana-prijs, 3e en 4e klasse prij- zendraverij over 2040 M. 1. Allouez, eige naar en rijder J. de Vlieger 2040 M. 3 min. 07.4 sec. (kilometertijd 1.31.9). 2. Zwaluw, eigenaar van Hemmen, rijder W. H. Geersen 2040 M. 3 min. 8 sec. Prins Bernhard-prijs: Kortebaandraverij- handicap, klasse A. Max. afstand 800 M. 1. Determination (W. H. Geersen) 1 min. 04.3 sec. 2. Baron Harvester (C. F. Ockhorst). Prins Bernhard-prijs B voor alle deelne mers van A, behalve den winnaar: 1. Fati- ma 1 min. 05,8 sec. 2. Baron Harvester. 3. Y. Kervel. 4. Jade. RUITERFEEST OP HET ALEXANDERVELD. In het kader van de feestelijkheden is gistermiddag op hett Alexanderveld een ruitêrfeest gehouden. Er was groote belangstelling van het pu bliek, hoewel denzelfden middag een wie lerwedstrijd om het Meliaveld werd ge houden. De politie had blijkbaar niet op zoo'n grooten toeloop gerekend. Zij kwam eerst tegen 2 uur op het veld. ToOi moes ten velen, die vooraan stonden plaats ma ken voor officieele genoodigden, die lang riet allen een zitplaats konden krijgen. Precies half drie speelde de muziek van het 3e half regiment huzaren het Wilhel mus, waarna het eerste gedeelte van het springconcours begon. Er waren 12 hinder nissen, waarvan de maximum-hoogte 1.20 meter was. Het terrein was zwaar en rul, zoodat de paarden nog al eens uitgleden. Ritmeester van der Voort van Zijp maakte o.a. een val, die gelukkig goed afliep. On danks een bloedneus sprong hij over onder het gejuich van de duizenden omstanders. De uitslag van het eerste gedeelte, in de volgorde waarin gesprongen werd, was als volgt: 1. C. J. Speelman, Sassenheim, op Fama 4 fouten 59 sec.; 2. Ballegooy, Den Haag, op Chassy 12 fouten 73 sec.; 3. Wentges, Den Haag, op Smoky 4 fouten 65 sec.; 4. J. H. W. Pasman, Den Haag, op Ca- rioca. 4 fouten 70 sec.; 5. J. H. Jansen op Miss Ireland 12 fouten 70 sec.; 6. Ritmees ter van der Voort van Zijp op Sunday 0 fouten 70 sec.; 7. Leeuwenburg op Ideal 8 fouten 64 sec.; 8. Mej. E. Tack op Gen- tilitily 8 fouten 76 sec.; 9. Luit. Dorhout Mees op Ecureuil 20 fouten 60 sec.; 10. H. d. Berg Jr., op Marie 12 fouten 75 sec. Onder leiding van ritmeester G. P. de Kruyff gaf het 3e half regiment huzaren een springdemonstratie en onder leiding van luitenant Cohen Stuart demonstreerde het mitrailleurpeleton van datzelfde regi ment. Beide demonstraties vielen zeer in den smaak bij het publiek, dat hartelijk applaudisseerde. Het tweede gedeelte van het springcon- ocurs verliep als volgt: 1. Pruikema op Diana n 8 fouten 75 sec.; 2. Kap. J. N. Brennese op Xenophon 19 fouten 85 sec.; 3. J. H. W. Pasman op Tom 4 fouten 63 sec.; 4. Hensen op Dakota 4 fouten 58 sec.; 5 ritm. van der Voort van Zijp op Han nes 22 fouten 131 sec.; 6. Bal op Passe Par- tout 3 fouten 96 sec.; 7. Ritmeester de Kruyff op Giovenezza 0 fouten 63 sec. Aangezien ritmeester de Kruyff op Gio venezza en ritmeester Van der Voort van Zijp op Sunday beiden 0 fouten hadden gemaakt (de tijd de^d bij dit parcours niets ter zake) moesten deze ruiters oversprin gen voor den eersten prijs. Ritmeester van der Voort van Zijp maak te andermaal 0 fouten in 28 sec. en rit meester de Kruyff maakte 4 fouten in 24 sec., zoodat eerstgenoemde den' eersten prijs won en ritmeester de' Kruyff den tweeden. Verder ki'egën prijzen de heeren Bal. Hensen, Speelman, J. H. W. Pasman en Wentges. De overige ruiters kregen een eervolle vei*melding. Nadat de heer A. van Hoboken de prij zen had uitgedeeld, speelde de muziek het Wilhelmus, waarmede dit ruiterfeest ten einde was. VOETBAL D. H. V.'B. Scheidsrechters District Leiden De wedstrijd a.s. Zondag voor de scheids rechters vindt geen doorgang. De heeren die aan de spaarkas deelnemen worden er-aan herinnerd, dat het inleggeld volgens besluit vóór Zondag voldaan moet zijn. DE VOETBALWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ELFTAL—JUVENTUS IN HET OLYMPISCH STADION. Prins Bernhard aanwezig. Naar wij vernemen heeft Z. K. H. Prins Bernhard den wensch. te kennen gegeven den voetbalwedstrijd tusschen het Neder- landsch elftal en Juventus, welke heden- avofid in het Olympisch Stadion te Am sterdam wordt gespeeld in het kader van de jubileumfeesten te willen bijwonen. De ontmoeting vangt aan om acht uur precies. ATHLETIEK DE ESTAFETTE GRONINGEN—AMSTERDAM. Voor de groote estafette GroningenAm sterdam, waarbij een oorkonde voor H. M. de Koningin zal worden overgebracht, is de route thans definitief vastgesteld. Van Groningen leidt zij over Assen, Mep- pel, Zwolle, Oldebroek, Nunspeet, Harder wijk, Amersfoort, aankomst Vrijdagmor gen half zeven. Vervolgens over Soest, Soestdijk, Naarden, Muiden, Diemen naar dc Dimerbrug, vandaar over de Berlage- brug, Amsteldijk, Stadhouderskade, Leid- scheboschjes, Stadhouderskade, Nassauka- de, De Clercqstraat, Rozengracht, Raad huisstraat, N.Z. Voorburgwal, naar het Pa leis. De start geschiedt Donderdagmiddag 4 uur bij het huis van den Commissaris dei- Koningin in Groningen, mr. J. Linthorst Homan en zal, dank zij de medewerking ook van den garnizoenscommandant te Groningen, worden opgeluisterd door het militaire muziekkorps. Aan het vertrek gaat een receptie ten huize van den Commissaris vooraf, waar op o.m. alle burgemeesters uit de provin cie Groningen, alle leden van Gedeputeer de Staten en verschillende andere autori teiten zijn uitgenoodigd. Als laatste looper is aangewezen de or ganisator van de estafette, de heer H. A. Stuling, die den koker met oorkonde aan Hare Majesteit zal overhandigen in gezel schap van de heeren A. J. C. Strengholt, voorzitter van de K. N. A. U. en Ha Dijk stra, secretaris van het district Groningen der K. N. A. U. LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER. Browich slaat Riggs. In het laatste enkelspel van den challen ge round klopte de Australiër Bromwich den Amerikaan Riggs me t64, 46, 60, 6—2. Amerika heeft den eindstrijd dus met 32 van Australië gewonnen. POSTDUIVEN „De Vriendenclub", (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Venlo, af stand 145 km. In concours 207 duiven, wel ke om 8 uur in vrijheid werden gesteld. Door de slechte weersgesteldheid werd het een zeer moeilijke en vertraagde vlucht. De heer G. P. v. d. Rotte klokte de eerste auif om 13 uur 5 minuten en maakte 475.30 meter per minuut. Ook constateerde hij no. 12, A. van Rijsbergen 2, 13 en 17; A. P. v d. Voort 3, 15, 16 en 27; C. Vlaardin- gerbroek 4 en 11, Chr. v. d. Pluijm 5, 19, 20, 24, 26, 30, 35, 36 en 37. G. A. L. v. d. Reijden 6, 18, 25 en 29. S. N. van Leeuwen 7 en 34. L. Gijsman 8, 31, en 41. N. v. d. Linden 9, 22 en 28. W. Prins 10 en 39. F. Pelsasso 14 en 38. F. Hopman 21. W. Abra hams 23. W. Klop 32 en 33. H. Brandt 40. De heer W. Ie Mair constateerde buiten mededinging om 14 uur 3 minuten en W. Smit donateur om 15298, laatste duif was 161135 aanwezig. Punten aange wezen duiven behaalde G. A. L. v. d. Reij den 96, Chr. v. d. Pluijm 93.1, W. Prins 93, Rijsbergen 52. S. N. van Leeuwen 50, F. Delsasso 48 en L. Gijsman 43. Op 18 September a.s. zal door de Vrien denclub een stedelijk concours gehouden worden vanaf Moons België, afstand 193.30 km. tot sluiting van het seizoen 1938. Alle zustervereenigingen kunnen hieraan deel nemen. A.s. Vrijdag inkorven voor Maas tricht. „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht vanaf Maastricht. Afstand der resp. hokken 166169 km. In con cours 66 vogels welke om 12 uur met Z.W. wind in vrijheid werden gesteld. De eerste vogel werd geconstateerd om 3124 en maakte een gem. snelheid van 918.20 meter per min. De laatste puntentellende vogel om 32152 met 825.14 meter per minuut. De uitslag was als volgt: 1 en 13 Rornijn; 2, 7, 11, 16 en 17 Geel, 3, 5 en. 6 Houthoff, 4 en 9 Singerling, 8 v. Duuren, 10, 12 en 14 v. Gennip, 15 Alting. „De Zwaluw" (Voorschoten.). Wedvlucht vanaf Vilvoorde met oude en jonge duiven. Afstand 133.28 km. In con cours 41 duiven. De duiven werden om 10 uur in vrijheid gesteld met ZuidWesten wind. De eerste duif werd om 11 uur 59 min. 13 sec. geconstateerd en bereikte een gemidelde snelheid van 1117.93 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 12 uur 14 min. 5 seconden. De prijzen werden als volgt be haald: 1, 2, 3 en 6 G. A. v. Adrichem, 4 H. H. J. van Klaveren, 5 en 7 J. Verhoeven, 8. J. Caspers, Stomp wijk. In verband met de zeer weinig animo worden de, resteerende drie vluchten van het vastgestelde programma niet meer gevlogen. De navolgende kampioenschap pen werden dit seizoen behaald: Vitesse: le kampioen G. A. v. Adrichem, ?e J. Ca°oers, Stomp wijk, 3e J. Verhoeven. Fond: le kampioen J. Verhoeven, 2e G. A. v. Adrichem, 3e J. Caspers, Noordwijk._ Jonge duiven: le kampioen J. Verhoeven, 2e H. H. J. van Klaveren, 3e G. A. van Adrichem. Oude en jonge duiven: le kampioen G. A. v. Adrichem, 2e J. Caspers, Stompwijk, 3e J. Verhoeven. Kampioen-Generaal: G. A. v. Adrichem. /(■Si Uitvoeringen van de R. K. Tooneelver. „Vondel" fe Leiden. Beleefd verzoeken wij u het onderstaan de in uw geëerd blad te willen plaatsen. Op de 1.1. gehouden vergadering van de R. K. Tooneelver. „Vondel" is het besluit genomen het seizoen te openen met het geven van een uitvoering ten bate van de K. J. C. (parochie Hartebrug), en, aange zien de jeugd de hoop der toekomst is, zal ieder katholiek, vooral in onze dagen, overtuigd zijn van het groote nut eener kath. jeugdorganisatie. En gaarne wil f,Vondel" een steentje bijdragen, om dat 'mooie werk financieel te steunen en zij hoopt hierbij op de medewerking van Lei- dens katholieken. Op Zondag 11 en 18 Sept. a.s. telkens 's avonds te 8 uur zal door haar worden opgevoerd het boeiend tooneelspel in 4 bedrijven „Wat niet sterven kan", door Gerard Nielen en wel in het St. Antonius Clubhuis, Mare, tegenover de Marekerk. (Men raadplege hiervoor de reclame-bil jetten). Wij hopen dat beide avonden met een druk bezoek zullen worden vereerd en „Vondel" haar doel mag zien bekroond met een waardig succes. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte, teekenen wij hoogach tend. Het Bestuur der R. K. Tooneel- vereeniging „Vondel", W. DE LA RIVIèRE, voorz. H. SAUNIER, secr.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10