SPROOKJESTOCHT ELTAX 666, Stationsweg 47a Fransche verloven Ingetrokken Laatste berichten Burgerlijke Stand MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 op HEDEN en Dinsdag 6 September Schitterende avondtour naar Den Haag en Rotterdam. Feeërieke verlichting, imposante tafreelen, o.a. 1 K.M. langs de rivier de Maas en de omgetooverde Schiedamsche Dijk. Copie Piet Hein- vloot, Zilveren vloot en K.L.M. route. Prijs per persoon f. 1.50 Vertrek 7.30 n.m. vanaf Beestenmarkt Plaatsbespreken gratis Herdenkingrede van den burgemeester De burgemeester heeft hedenmiddag in de vergadering van den gemeenteraad de volgende rede gehouden: Dames en Heeren, Leden van den Gemeenteraad. Aan den vooravond van den nationalen herdenkingsdag van het 40-jarig Jubileum van Hare Majesteit de Koningin wil ik ook in dezen kring een woord wijden aan deze bijzondere en heugelijke gebeurtenis. Onze gedachten worden, zoo zij het al niet zelf zochten, door alles wat wij dezer dagen hooren, lezen en gelukkig ook zien, gewend naar de Kroon en de beteekenis daarvan in ons bestuur en voor ons volk. De samenwerking van Koningin en volksvertegenwoordiging is geregeld op een wijze, die alom voldoening geeft en menige vuurproef goed doorstond. De bij zondere positie van de Kroon in het be stuur van het land is heilzaam gebleken en de wijze waarop die macht is uitge oefend, wordt algemeen aanvaard en hoo- gelijk gewaardeerd. Dit zijn beide regelingen, die in overeen stemming tusschen Vorstin en Volk zijn getroffen als resultaat van groote en goe de staatsmanskunde, beiderzijds betoond. Het zijn inmiddels belangen, waarover in het volk verschil van inzicht zich voortdu rend ontwikkelt en tot uiting komt, om dat de omstandigheden zich wijzigen en niet allen over alles gelijk denken. De rol, die de draagster der Kroon in dit samenstel van krachten en machten ver vult, is er eene van groote teerheid en vooral zeer veel eischend van tajct en toe wijding. En ook op dit punt is er, naar het zoo duidelijk blijkt, reden te over voor die pe erkentelijkheid en bewondering, die op zichzelven de algemeene deelneming in een oprechte feestelijke viering van het ju bileum van Hare Majesteit zoo begrijpe lijk maken. Maar het schoonste van deze volksuiting is tóch ongetwijfeld de klaar aan den dag tredende dankbare en hartelijke liefde, die Koningin Wilhelmina in die 40 jaren van geven en toewijden aan Neerlands Volk zich in de harten harer onderdanen heeft veroverd voor haar persoon, haar inderdaad Koninklijk gedrag en voorbeeld. Met mij zal menigeen getroffen zijn door de algemeenheid der deelneming in het feestbetoon en vooral door de hartelijkheid, die er uit sprak. Ik ben persoonlijk niet weinig geroerd, toen ik dezer dagen zoo veel mogelijk buurten in onze stad bezocht en daar gezien en gehoord heb hoe men zich uitgesloofd had om naar buiten te toonen, dat men die Koningin liefheeft en eeren wil. De oprechtheid en algemeenheid is inderdaad treffend en verheugend. Leiden heeft het jubileumfeest volop, breeduit en waardig gevierd en het past mij om hier namens het gemeentebestuur een woord van groote waardeering uit te spre ken voor de wijze, waarop dit feest is ineen gezet en uitgevoerd. Zoowel de dames en heeren, die in comité's en commissies, al les hebben voorbereid als de talrijke amb tenaren en particulieren, alsmede vereeni- gingen en organisaties, die bij de uitvoe ring hunne medewerking vérleenden, heb ben den ,dank der gemeentenaren ruim schoots verdiend. Ik spreek, dames en heeren, tot u naar ik hoop met uw instemming, maar ik weet dat ik ook spreek uit naam van de geheele Leidsóhe bevolking, wanneer ik hier dank breng aan Hare Majesteit voor alles wat Zij in 40 jaren voor ons deed, voor de toewij ding aan Haar moeilijke taak en voor de liefde, die Zij ons Volk brengt en daarbij den wensch voeg, dat Zij onder Gods lei ding nog lange jai-en ons de zegeningen van Haar bestuur moge doen deelachtig blijven. JONGETJE IN BRAND. Het 8-jarige jongetje P. N. uit de Lan- gestraat had vermoedelijk te veel over Keizer Nero gelezen en stopte Zaterdag middag zijn zevenjarig broertje Samuel een brandend sigaretten-peukje in de broekzak, nieuwsgierig wat daarvan het gevolg zou zijn. Lang behoefde hij niet te wachten. Uit Samuel's broekje kwamen dikke rookwol ken te voorschijn, terwijl het jochie in een hevig schreien losbarstte. Gealarmeerde en medelijdende omstan ders rukten het ventje het broekje van het lijf, waarna Samuel in zijn onderbroekje door den E. H. D. werd meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. Hij had enkele niet ernstige brandwonden op zijn buik opge- loopen. Het zal Samuel achteraf wel gespeten hebben, dat er zoo snel hulp kwam opda gen, want hij miste nu het pretje om door de brandspuit die met groot ma teriaal was uitgerukt! gebluscht te wor den. AAN ALLE LEDEN DER KATHOLIEKE MANNELIJKE JEUGDBEWEGING. Morgen, op den Nationalen feestdag, zal ook van uit Leiden een deputatie naar Am sterdam gaan om daar deel te nemen aan de Nationale huldiging van H. M. de Ko ningin. Deze deputatie bestaat uit 11 personen, onder wie 4 vertegenwoordigers van de Katholieke Jeugdbeweging. Alle leden van alle takken van jeugd werk worden verzocht aanwezig te zijn, wanneer de Burgemeester aan deze depu tatie de Gemeentevlag zal uitreiken, welke naar Amsterdam zal worden medegenomen en die gesierd met een Oranjewimpel terug gebracht zal worden en ter herinnering aan onze jeugdhulde bij dit Koninginnejubilé in het Gemeentehuis, straks ons nieuwe Raadhuis, bewaard zal blijven. Na de rede van-den Burgemeester en.de uitreiking van de vlag, zullen wij met trommels en vlag gen de deputatie tot aan de grens der ge meente uitgeleide doen. Daarvoor roepen wij alle leden van de Jeugdbeweging op om morgen (Dinsdag) des ochtends te half tien aanwezig te zijn op de Zoeterwoud- sche singel 33. Hiertoe behooren dus de Verkenners, Kruisvaarders, S.F.L., Sport- beweging, terwijl ook graag gezien wordt, dat zich hierbij ook de Gezellen en de K.J. M.V.-ers aansluiten. Wanneer een of andere groep reeds een andere verzamelplaats heeft afgesproken, laat men dan van die plaats af bij tijds af- marcheeren, om te 9.30 op de Zoeterwoud- sche singel te zijn. L. BEUNE pr. Naar aanleiding van ons gestelde vragen kunnen wij mededeelen, dat deze bijeen komst doorgaat. HERHALINGSOEFENINGEN. Op 15 September as. komen onder de wapenen bij het 6e R.V.A. voor 24 dagen herhalingsoefeningen: de administrateurs van de lichting 1932 en 1934. VOLKSBOND-NIEUWS. In de Volksbondrubriek van Zaterdag j.l. stond een bericht, getiteld: „Een pover resultaat". Daarin werd vermeld, dat Mi nister Romme bepaald zou hebben, „dat alle inkomsten, die ondersteunden of ge zinsleden van 5 tot en met 10 September hebben, bij de bepaling van het steunbe drag over die week buiten beschouwing zullen blijven." Dit is niet juist, want „alleen de inkom sten, die de ondersteunden of gezinsleden op 6 Sept. a.s., hetzij uit arbeid, hetzij uit anderen hoofde zullen verkrijgen, worden bij de bepaling van het steunbedrag over de week van 5 tot en met 10 September buiten beschouwing gelaten." OPROEP. Zangeressen en Zangers, die medewer ken aan den gala-avond ter gelegenheid van het eerste Lustrum van Katholiek Lei den, worden langs dezen weg in kennis ge steld, dat de repetities dezen week gehou den worden: Heden-Maandagavond te 8.15 uur en "Woensdagavond te 8.15 uur in het St. An- tonius Clubhuis aan de Mare. In verband met den nog korten tijd van oorbereiding, wordt op aller aanwezig- ..vid gerekend. De Wethouders van Sociale Zaken, de 'heer J. J. van Stralen en van Financiën, de heer G. Verwey, zijn verhinderd Woens dag 7 September spreekuur te houden. De kostelooze inenting tegen pokken, uit sluitend voor kinderen beneden 2 jaar, waartoe op Woensdag 7 September e.k. op het bureau van den Geneeskundigen Dienst gelegenheid zou worden gegeven, is tot na der bericht uitgesteld. De 38-jarige opperman P. H. K. heeft hedennacht een spiegelruit ingeworpen bij Kooien op het Kort Rapenburg. Een agent, die dit nachtelijk vermaak gewaar werd, heeft de al te vroolijke stemming van den opperman ietwat getemperd. Een 24-jarige Leidenaar M. F. B., wien het al-vele malen gelukt was fietsen te stelen, is door de politie na uitgebreid recherchewerk gearresteerd, in verhoor genomen en door de mand gezakt. Hij heeft bekend 10 rijwielen hier ter stede en in Zoeterwoude ontvreemd te hebben, om opnieuw verkocht te worden. Als medeplichtige in deze winstgevende rijwielhandel is verhoord de 28-jarige Lei denaar J. R., die met name bij de diefstal len in Zoeterwoude, vruchtbare medewer king had verleend. De Commissaris van Politie herinnert be langhebbenden aan de op 18 Augustus 1.1. :n werking getreden Verordening op de Speelapparaten. In verband hiermede zal van Donderdag, 8 September a.s. af tegen overtreders dier Verordening proces-ver baal worden opgemaakt, terwijl de toe stellen en voorwerpen, waarmede de over treding is gepleegd, worden inbeslaggeno- men. Op Dinsdag 6 September e.k. zal het Leidsch Politie-muziekgezelschap een feest- concert geven in Oud-Hortus, dat voor een ieder gratis toegankelijk wordt gesteld. Met de N.Z.H. tram zijn Zaterdag op de stadslijn vervoerd 10.700 personen, op het traject Katwijk—NoordwijkScheveningen bedroeg het aantal reizigers 15350. Het Koninklijk Bezoek aan Amsterdam TOESPRAAK VAN H.M. DE KONINGIN BIJ AANKOMST IN HET STATION TE AMSTERDAM. Mijnheer de Burgemeester, i Voof de gevoelvolle woorden, waarmede u mij heden begroet namens het gemeente bestuur en de ingezetenen van Amster dam, op het oogënblik van mijne intrede binnen de hoofdstad des rijks, voor de her denking van mijne plechtige inhuldiging voor veertig jaren, betuig ik u mijnen hart- grondigen dank. Het verheugt mij bijzonder deze gebeur tenis temidden van de bevolking dezer stad te kunnen vieren en op denzelfden kalen derdag binnen te trekken waarop ik dit in 1898 deed. Met - groote erkentelijkheid zie ik terug op die lange reeks van jaren, waarin ik zoo vele ondubbelzinnige en treffende blijken van warm medeleven en aanhankelijkheid in lief en leed van hare zijde mocht on dervinden. Ook thans ben ik zeer gevoelig voor de algemeene belangstelling in deze herden king. En bovenal voor de ongekende har telijkheid bij de ontvangst waarop u mij voorbereidt. Ik zelf heb steeds met even warme en onverflauwde belangstelling in het afgeloo- pen tijdperk den arbeid en het streven van Amsterdam: alles wat hier gewrocht is, ge volgd. Zeker niet in de laatste plaats gaat mijn volle aandacht uit naar de huidige toestand op economisch gebied, welke zoo talloos velen in moeilijke en kommervolle omstan digheden heeft gebracht en de plaatselijke overheid met zorg vervult en voor zware problemen stelt. Dat ondanks den nood der tijden zooveel geestdrift en eene zoo groote eensgezindheid en saamhoorigheid in deze dagen tot uiting kome, geeft aan deze her denking eene geheel bijzondere beteekenis. Het is aan onze oud vaderlandsche dege lijkheid en wilskracht te danken, dat ons land tot heden toe ook ernstige moeilijkhe den te boven is gekomen en in het afge- loopen tijdperk zelfs op menigerlei gebied belangrijke vorderingen kan boeken. Voor ons allen is die een verblijdend tee- ken voor de toekomst. Het is mijn uit het hart komende wensch, dat het Amsterdam gegeven moge zijn door werk, vlijt en vol harding en steunend op den naam die ons vaderland zich verworven heeft, als betere tijden aanbreken, onder Gods zegen samen met Nederland hier en overzee eene geluk kige toekomst tegemoet te gaan. Toen de Koningin was uitgesproken riep de burgemeester „Leve de Koningin", waarmede de aanwezigen instemden met een driewerf „hoera". Hierna begaf de Koningin zich, gevolgd door het overige gezelschap, naar buiten. DE ZANGHULDE VOOR HET STATION. Daverend gejuich steeg uit de menigte op. Toen de Koningin aan den uitgang van het station was gekomen, dankte zij lachend en wuivend voor de haar gebrachte hulde. En, na de stram in de houding staande eere- wacht der studentenweerbaarheidscorpsen te hebben geïnspecteerd, nam zij plaats op den zetel onder het baldakijn. Zij zag er vroolijk en opgewekt uit; De Koningin was gekleed in een japon van verticaal goud gestreept lame met violet fond en gouden bloemen, een glad model met korte sleep, de hals en coeur gesneden. Hierover droeg zij een driekwart jasje van prune kleurig velour chiffon. De hoed was in dezelfde kleur, die fraai harmonieerde bij de prach tige tuil paarse orchideeën, die haar bij aankomst door de jeugdige Ciska Meurer, een kleindochtertje van den heer Vattier Kraane, waren aangeboden. Nauwelijks had de Koningin plaats ge nomen of prof. Mengelberg gaf het teeken voor het tegenover den zetel van de Ko ningin opgestelde toonkunstkoor, waar van de dames bijna allen in het wit waren gekleed, om het huldigingslied van den dichter Werumeus Buning, getoonzet door prof. dr. Willem Mengelberg zelf, in te zet ten. Toen het lied beëindigd was, gaf de Ko ningin het sein tot het applaus, waarna zij den dirigent dankte. Het was inmiddels bijna drie uur geworden. De eerste rijtui gen van den stoet, waarin de hoofdcom missaris van politie, de heer H. J. Ver- steegh, en de burgemeester van Amster dam, dr. W. de Vlugt, plaats namen, reden voor. Dan volgde de h la daumont bespan nen caleche waarin onder hernieuwde toe juichingen der menigte, de Koningin plaats nam. Naast haar zette zich de hofda me in buitengewonen dienst, mevrouw van Loon, terwijl het rijtuig gevolgd werd en omringd door de officieren van het mili taire huis van H. M. de Koningin, die in hun kleurige goudbestikte uniformen het schilderachtige effect, dat de gala-caleche met de in roode dracht gekleedë jockeys, maakte, nog verhoogde. Hierop volgden de open hof rij tuigen met de overige leden van de hofhouding en het eere-escorte der huzaren schaarden zich voor en achter den stoet, welke onder het gejuich der menigte de Krusemanstraat in reed. Onmiddellijk achter den stoet sloten zich de vaandel-deputaties der verschillen de bij het station opgestelde organisaties aan. Deze rij werd geopend door de Am- sterdamsche vrouwelijke studentenvereni ging, waarop'de diverse andere studenten organisaties en colleges met hun vaandels volgden. Maginot-linie onder de wapenen PARIJS, 5 September (A.N.P.). In verband met den internationalen toe stand hebben de officieren en man schappen, die met verlof waren, order gekregen zich naar hun garnizoens plaatsen te begeven. Reservisten van de Maginot-linie zijn onder de wapenen geroepen. Geen reden tot ongerustheid. PARIJS, 5 Sept. (A. N. P.). In ver band met den internationalen toestand en naar aanleiding van de aanzienlijke ver sterkingen van de Duitsche troepen en het Duitsche materiaal aan de Fransche Noord-Oostelijke grens heeft de regeering zekere veiligheidsmaatregelen moeten ne men. Zoo moesten reservisten onder de wa penen geroepen worden om de sterkte der vestingtroepén op peil te houden. Officieren en manschappen, die met verlof waren, moeten naar hun garnizoens plaatsen terugkeeren. Het betreft hier dus onvermijdelijke voorzorgsmaatregelen, waarover men zich niet ongerust behoeft te maken. Trouwens, aldus wordt ver klaard, koelbloedigheid van de openbare meening is een der belangrijkste factoren voor de handhaving van den vrede. Bo vendien is volgens de laatste berichten veeleer sprake van een ontspanning in den algemeenen toestand. Binnenland DE GESPANNEN POLITIEKEN TOESTAND. Telefoonkantoren 's nachts te bereiken. Naar het Rotterdamsche blad „12 uur" -/erneemt, zullen, in verband met de ge spannen internationalen toestand de tele foonkantoren, welke tot nu toe 's nachts gesloten waren, ook des nachts geopend zijn. Deze mededeeling is ons, bij nadere in formatie, juist gebleken. DE ERNSTIGE AUTOBOTSING OP DEN RIJKSSTRAATWEG TE NAARDEN. Veroorzaakt door „snijden". Vijf ernstig gewonden. Zooals gemeld (zie 3e blad) heeft van nacht te ongeveer half een op den Rijks straatweg te Naarden, bij de Louise de Co- lignylaan, een ernstige botsing tusschen twee personenauto's, komende uit tegen overgestelde richting plaats gehad. Tenge volge waarvan vijf personen, de heer en mevrouw van der Lingen uit Laren, en de heeren Meyer uit Duivendr.echt en L. de Ruit en H. J. Eggink, beiden uit Amster dam, min of meer zwaar gewond in de Majella-stichting te Bussum zijn opgeno men. Naar wij vernemen, is het ongeluk als volgt geschied: De Rijksstraatweg is daar ter plaatse zeer breed, ongeveer twaalf me ter. Er bevonden zich op dat tijdstip ver scheidene wagens op den weg. Het onge luk nu wilde, dat twee autobestuurders, resp. komende uit de richting Amsterdam en Hilversum, op hetzelfde moment de voor hen rijdende auto's wilden passeeren. Beiden begaven zich daartoe naar het mid den van den weg en bij het „snijden" bot sten de wagens in volle vaart tegen el kaar. De gevolgen van deze hevige botsing waren ontzettend. Zeven personen, onder wie één dame, lagen min of meer zwaar gewond, naast en tusschen de vernielde auto's. Geneeskundige hulp, de doktoren van Uggelen en C. HemmeSj uit Naarden en J. S Bouman uit Bussum, en de politie te Naarden waren binnen korten tijd op de plaats van het ongeluk. De 60-jarige heer Meyer uit Duiven- drecht, die de uit de richting Hilversum komende auto bestuurde, had' een schedel- basisfractuur opgeloopen. Naast hem was gezeten de heer L. de Ruit uit Amster dam, eigenaar van de auto. Deze bekwam een ernsti— hoofdwonde en een hersen schudding. Achterin de auto zaten de heer J. H. J. Eggink uit Amsterdam en nog twee andere personen, eveneens uit Am sterdam, van wie alleen de heer E. ern stige verwondingen opliep: een gebroken been en knieschijf. DUORIJDSTER VAN MOTOR GEDOOD. Op den hoek van de Hoogstraat en de Harm Smeengekade te Zwolle is vanmor gen een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 14-jarige Everharda Vosselman uit Zwol le het leven heeft gekost. Het meisje r:ed achter op den motor bij har vader; bij het remmen voor een nade rende bus slipte de motor. Het meisje sloeg van de duo en werd met een zware hersen schudding opgenomen. Kort na het ongeval is het kind overle den. SAVOY RESTAURANT - LEIDEN Primeurs de la Saison Caviar frais Huitres Impériales de Zélande Homard frals Paté de foie gras de Straszbourg Perdreau Jeune STATIONSWEG, LEIDEN, TEL. 2843. LEIDEN. Geboren: Bouwe Hermanus, z. v. B. Broers en A. C. de Goeij Leendert, z. v. L. v. Es en M. Noppen Alfred, z. v. A. Smit en A. Bremer Herbert, z. v. A. Smit en A. Bremer Gerardus Cornelis Maria, z. v. W. Stavleu en G. v. Kampen Pieter Folkert, z. v. P. F. Sijtsma en E. A. Meijer Johannes Gerardus, z. v. G. Koster en M. Jongeneel Hermanus Jo hannes, z. v. H. J. König en J. G. M. v. d. Loop Johann Heinrich Cornelis, z. v. J. H. Witkamp en J. C. de Brabander Jo hann Victor, z. v. J. W. Hogendoom en J. Sarnowski Geeske Arendina, d. v. W. van Sinderen en A. de Graaf Cornelia Catharina Maria, d. v. Th. J. v. d. Voort en C. W. Verbij Levina Jacomina Cor nelia, d. v. Th. Smit en P. Plaisier Lise- lotte Renate, d. v. H. Jacobsohn en B. Rothenberg Adrianus Albert, z. v. A. v. Ooij en D. Dijksman Marinus Hendricus, z. v. C. Brandt en M. H. Hofkes Elisa beth, d. v. A. Bleijie en M. M. Wassenaar Leendert, z. v. L. Planjer en B. E. Schreuder Gerardus Cornelis Maria, z. v. P. Q. v. Leeuwen en C. C. Pennaarts Petrus Johannes Maria, z. v. P. N. Dobbe en A. M. de Prie Elizabeth, z. v. P. J. -j. d. Velde en G. v. Haaster Geertruida Adriana, d. v. G. S. v. Druten en J. G. Blinde. Ondertrouwd: J. P. Warnaar jm 24 j en P. W. Bink jd 27 j. A. A. Disco jm 22 j. en A. M. Kriek jd 22 j. P. Heems kerk jm 31 j. en J. de Koekkoek jd 23 j. G. Houwer jm 25 j. en A. C. Zirkzee jd 25 j. J. F. M. Meul jm 28 j. en M. J. Rede- geld jd 30 j. H. C. v. d. Horst jm 24 j. en P. C. Ouwersloot jd 19 j. G. Ie Maitre jm 22 j. en S. M. Gerritsen jd 20 j. G. Holswilder jm 23 j. en A. E. Feitsma jd 21 j. M Slinger jm 27 j. en S. M. Koore man jd 30 j. Overleden: J. P. Overdijk, wed. van A. G. Dreef, 89 j. E. W. Reynen vr. 68 j. M. Janzen m. 44 j. J. v. Montfoort, wed. van W. Zevenhoven, 89 j. JONGETJE GEDOOD. Te Rouveen is de 8-jarige Klaas Visser, die met zijn vriendjes achter een vracht auto holde, op het moment, dat hij het voer tuig losliet, pardoes tegen een uit tegen overgestelde richting naderende personen auto geloopen. Het kind was op slag dood. EEN STOUT STUKJE. Vannacht heeft een insluiper te Amstei'- dam blijk gegeven over groote stoutmoe digheid te beschikken. De man is om ongeveer kwart over drie in den afgeloopen nacht met behulp van een ladder het perceel Keizerskracht 347 binnengedrongen door het raam van de slaapkamer van het echtpaar, dat dit huis bewoont. De insluiper heeft, zonder de slapen den te wekken, het costuum van den heer des huizes aangetrokken, terwijl hij zijn eigen oude plunje zorgvuldig opgevouwen er voor in de plaats legde. Na zich nog meester te hebben gemaakt van het taschje van mevrouw, waarin eenig klein geld was, is hij weer vertrokken. Tot nog toe is geen spoor van den man gevonden. Buitenland HET CONGRES TE NEURENBERG. NEURENBERG, 5 Sept. (A.N.P.). Van middag om half drie heeft dr. Dietrich de vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers ontvangen, en hen uit naam van Hitier en de nationaal socialisti sche partij welkom geheeten. Deze partijdag, aldus verklaarde dr. Dietrich, zal in het teeken van het groot- Duitsche rijk staan. Hij besprak verder de nationaal-socialistische staatsidee, die, naar hij zeide, op nationaal en sociaal gebied voor het Duitsch volk problemen heeft op gelost, naar welker oplossing eeuwen lang vergeefs gestreefd is. WEER EEN CHINEESCH PASSAGIERS VLIEGTUIG AANGEVALLEN. Thans maken de Japanneezen geen slachtoffers. HONGKONG, 5 September (A.N.P.) Een Chineesch passagiersvliegtuig, op weg van Hongkong naar Joennan, is vanochtend aan de grens tusschen Kwangtoeng en Kwangsi door Japansche vliegtuigen aangevallen en tot dalen gedwongen. De benzinetanks wa ren door kogels getroffen, doch de passa giers, onder wie verscheidene Duitschers, hadden geen verwondingen opgeloopen. HET VLIEGONGELUK TE EDMONTON. LONDEN, 5 Sept. (A.N.P.) Het vliegon geluk te Edmonton heeft tot dusver reeds 11 dooden geëischt. JAPAN OPNIEUW DOOR TAIFOEN GETEISTERD. TOKIO, 5 September. (A.N.P.) De dis tricten Osaka en Kobe 'zijn hedenmiddag door een ernstige taifoen geteisterd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3