OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Concordia. Zondag komt R. K. Voet balvereen. Lisse aan de Pontstraat op vi site met 3 elftallen, om 12.3U uur het der de, terwijl om 2.30 uur het eerste tegen Lisse 2 speelt en he\ tweede om 4 uur de serie sluit. Allicht de moeite waard om een kijkje te nemen. Volgende week li Sept. opent Concordia officieel het seizoen, dan is er allereerst een tournooi om den ,Landman"-beker. Tus- schen de bedrijven door athletiek 100400 en 1500 M. hardloopen. Opgaven hiervoor kunnen reeds nu geschieden bij J. v. d. Hoorn, Meerstraat M. Ook zal er dien dag muziek (een draaiorgel) aanwezig zijn, vroolijk rad van avontuur enz. enz. Zegt het voort. Belastingwezen. Met ingang van 16 dezerwordt de heer G. J. Kerkhof, assis tent bij den dienst der directe belastingen alhier, overgeplaatst naar Arnhem. Hij zal daar bij de controle der directe belastin gen werkzaam worden gesteld. KATWIJK Reddingboot. Voor rekening van de N.Z.H.R.M. is door de firma Gebr. Taat een nieuwe reddingboot alhier te water gelaten. Deze motorreddingboot werd naar het strand gebracht en in zee gelaten, om- verder naar Terschelling te varen op eigen kracht. Collecte. Een collecte ter bestrijding der onkosten voor de feestviering op a.s. Dinsdag bracht 222.op. Geboren: Gijsbert z. van J. van Duyn en D. van Duyvenvoorde Willem z. van W. van der Plas en J. de Vreugd Neeltje d. van J. den Hollander en A. Klok Gerrit z. van D. v. d. Plas en L. van Duyvenvoorde. Leendert z. van W. Guyt en J. van der Plas. Ondertrouwd: Corn. Schaap en Jac. H. van Rijn. Overleden: Wijntje Remmerzwaal, 80 jaar, weduwe van Jac. van Duyn. KATWIJK AAN DEN RlJN 't Blijft nog Oranje. De bloemkweekers behooren mede tto de bevoorrechten, die van de Jubileum feesten eenige voordeelen geneiten. Oe Oranjekleurige bloemen blijven nog steeds zeer goed in prijs, en aangezien deze fees ten nog enkele dagen aanhouden, hoopt men, dat ook de vraag naar deze bloemen nog voort zal duren. Betaald werd b.v. voor Afrikanen van 12.tot 16.p. 100 bos. Tritoma's brengen van 0.80 tot 1.20 op. Dahlia's 0.600.85, Pompondahlia's ƒ0.25—0.40, Montbretia's ƒ0.22—0.27. Ook de niet-Oranjekleurige zijn iets beter in prijs. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Vrijdag 9 September a.s. des avonds te 7.30 komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt: Voorstel tot in stelling van een commissie van Bijstand voor de Lichtbedrijven, vaststelling van het reglement en benoeming van leden, borstel tot opheffing van de burgerlijke Armbesturen der voormalige gemeenten Stompwijk en Veur en instelling van een gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijk hulpbetoon en vaststelling van een reglement. Voorstel tot het verleen en van een verhoogd voorschot aan de R.K. Wo ningbouwvereniging St. Willibrordus" voor de verbetering van schuurtjes en erf- scheidingen. Voorstel tot het benoemen van leden in de commissie voor georga niseerd overleg voor ambtenaren en werklieden. Voorstel tot het benoemen van een commissie voor de herziening der bouwverordening. Voorstel tot het aangaan v«n een overeenkomst met het Rijk over het bevaarbaarmaken van de Smidssloot en tot uitvoering van de daar voor noodige werken. Wijziging van de gemeentebegrooting 1938 en de begroo- ting 1938 van electriciteitsbedrijf. St. Josephsgezellen. Zondag 4 Sept.: Algemeene H. Communie «na de H. Mis van 7 uur. Na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 6 September om 1 uur opstel len voor het défilé voor het Patronaat. Geen Maria-Congregatie en geen bijeen komst. Verwacht wordt, dat allen op tijd aanwezig zijn voor het défilé. Zaterdag 10 September na het lof bij eenkomst. Verduistering Door de Gemeente politie, alhier is procesverbaal opgemaakt tegen Van B., alhier, wegens verduiste ring van 125.ten nadeele van L. uit de buurtschap. Van B. had voor L. een koe verkocht op de markt te Leiden en het geld ten eigen bate aangewend. ;K.J.M.V. Maandag 5 September: Socie- teitsavond. Dinsdag 6 September: des morgens te 7 uur Plechtige H. Mis bij gelegenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum van H.M. de Koningin, ver trouwd wordt, dat vele leden van K.J.M.V. en L.T. aanwezig zullen zijn. Des middags om 1 uur opstellen voor het Patronaat voor het défilé ter gelegenheid van de overhandiging der gemeentevlag, ver trek van den stoet te 1.15 uur. Vrijdag 9 September: Societeitsavond. Hetzelfde programma geldt ook voor de jonge L.T. LISSE HULDIGING WETHOUDER WARMERDAM. 25 jaar lid van den gemeenteraad. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat Wethouder P. Warmerdam zijn intrede deed it> den gemeenteraad van Lisse. Dit feit is niet onopgemerkt voorbijge daan. In een niet-officieele bijeenkomst van den Gemeenteraai. waarbij de hoofd ambtenaren der gemeente aanwezig waren, werd Wethouder Warmerdam gehuldigd. De raadzaal was voor deze gelegenheid herschapen in een intieme sfeer en getooid met bloemen, ter wij! alle leden van dn Raad aanwezig waren uitgezonderd wet aouder Tromp, die wegens een sterfgeval verhinderd was. Nadat de heer jn mevr. Warmerdam en verdere familie, die door den heer J. C. de Haan, gemeente -ecretaris, van zijn wo- n.-ng was gehaald, waren binnengeleid en verwelkomd, sprak de Burgemeester, de Edelachtb. Heer Dr. S F. A. C. B. baron van Wijnbergen, den jubileerenden wethouder ongeveer als volgt toe. Mijnheer Warmerdam ik wensch U ge luk met dezen dag. het verheugt mij, dat let U gegeven is eir. gedurende 25 jaar vertegenwoordiger tc zijn van het bestuur der gemeente, hetwplk het hoofd der ge meente is. U is dit geweest op uw eigen wijze en volgens eigen inzicht, terwijl dit is geweest volgens nijn inzicht op een niet onbelangrijke wijze. U is een man van een sterke levenskracht welke door U goed is gericht. Spr. voud het moeilijk om een goed raadslid te ».ijn omdat twee dingen moeilijk waren te cumbineeren. Moeilijk is liet om het degen-jt. door wie men is af gevaardigd en die men vertegenwoordigd naar wensch te maken en hiermede reke ning te houden en om toch tegelijkertijd bestuurder te zijn. Deze combinatie heeft li ever wel zeer goed aangevoeld en ge troffen. Dit wordt evenwel nog moeilijker wanneer men geroepen wordt tot het wet houderschap, hetgeen U reeds 15 jaren be kleedt ongeveer. Met het wethouderschap neeft men evenwei het voordeel, dat men zijn meening meer kan uitdragen. Spreker spijt het, dat wethouder Tromp, wegens droeve familie-oms andigheden, niet aan wezig kan zijn, o.n dit te getuigen. Al is (-.ogenschijnlijk waar dat vele opmerkin gen in den gemeenteraad gemaakt niet verwezenlijkt worden, toch blijven de ge dachten van de leden levendig in het col- le.ge van Burg. en Weth. en hiervoor zorgt de jubilaris zoo bij uitnemendheid en wordt door hem - zoo goed gevoeld Bij een her- c.enking als deze kan het niet anders of men moet persoonlijk worden. Mijnheer Warmerdam gij heb: het klaar gespeeld cm het moeilijke kunststuk te volbrengen om het vertrouwen te hebben van de R. K. arbeidersvertegenwoordiging. Het waar- deerenste is het, dai dit vertrouwen ook U is geschonken geworden door de andere groepen der bevolking. Een goede gave van U is vervolgens dat U de tact hebt om verschillende partij er nader tot elkaar te brengen en-de moe:lijkheden weet te over bruggen. Ik zou in mijn taak te kort schie ten, wanneer ik in deze hulde niet betrok Mevrouw Warmerdam, uwe echtgenoote en verdere familieleden, die U zooveel malen in de huise.ijke kring moeten mis sen in het belang van het algemeen. U heeft open oog en oor gehad voor het ge- heele gemeente-personeel en uw onpartij digheid, welke volkomen is, wordt ten leerste gewaardeerl Jubilaris gij zijt zoo langzamerhand gexc.men tot in de 2de helft >'an uw leven, een .even vol belangstelling en vitaliteit, waar oei geldt de algemeene belangen, en dit waardeer ik ten zeerste. II* hoop en vertrouw dat dit nog lang zoo mag blijven. Spreker besloot met den wensch dat het dan heer Warmerdam ge geven mag wezen a-->g lang zulk een voor treffelijk wethoude. en raadslid van Lisse te zijn en te blijver en stelde hierop een aronk voor. De muziekvereeniging had zich inrnid- r.els voor het gemeentehuis opgesteld en rracht den jubilaris met zijn familie een serenade voor het gemeentehuis. Voor deze bijzondere attentie betuigde de heer War merdam zijn oprecht' dank aan het corps. Namens de R K. raadsfractie sprak hier na de heer Schram*, die oprechte woorden .van hulde en felicitatie richtte tot den ju bilaris. Spreker ging de intreding van den l eer Warmerdam na als lid van den Raad. Deze intreding was niet met volle sym pathie van velen. Wethouder Riggel maak te hierop een uitzondering en trad den rieuw gekozene weiwillend tegemoet. Mijn heer Warmerdam, \J nam evenwel de ge legenheid te baat <»m dit inzicht te doen veranderen. Spreker liet vele werkzaam heden de revue passeeren en bracht groote óank aan den jubilaris voor zijn werk zaamheden volbracht op sociaal terrein. Uw adviezen op allerlei gebied getuigden van sen doortastendhei-i en vastberaden wil. U is, ofschoon er ouderen waren, die voor het wethouderschap in aanmerking kwa men, tot wethouder gekozen met den steun van alle fracties o-r.dat U op sociaal ter rein zoo goed geschoold waart en men U hierin waardeerde. Namens de Prot. raadsfracties besprak de heer J. P. Segers d* verhouding tusschen een jubilaris en den Raad, welke steeds g( ed is geweest. Spieker hoopte, dat het den jubilaris met Gods Zegen gegeven mag «ezen nog talrijke jaren in het belang van Lisse te werken. De heer Tibboel uitte zijn waardeering voor den persoon van den heer Warmer dam en voor zijn werkzaamheden. U bezit een zeer gevoelig hart, spreker weet dit van nabij, en stelt dr op hoogen prijs. Deze fijngevoeligheid noemt spreker een wel daad omdat dit steeds leidt tot den juisten weg. Namens de hoofdambtenaren sprak de gemeente-secretaris, de heer J. C. de Haan, die zich verheugde in de groote kennis van zaken en rijke ervaring van den jubilaris in gemeente-zaken. Tusschen wethouder Warmerdam en het personeel heerscht een goede verstandhouding. De meeningen van de ambtenaren weet hij op prijs te stellen en te waardeeren, waardoor de samenwerking en de werk lust wordt verhoogd. Na een kort persoon lijk woord van felicitatie besloot spreker. Verschilende leden voerden hierna nog het woord tot den jubilaris. Wethouder Warmerdam trad bij zijn dankwoord terug in de geschiedenis en ge tuigde van de groote tegemoetkoming door hem ondervonden van wijlen burgemees ter Bonninghausen en weth. Riggel. In de moeilijke beginjaren van zijn raadslid maatschap heeft hij van hen steeds de vol le medewerking ondervonden. Spreker bracht dank aan den burgemeester, zijn mede-raadsleden en de hoofdambtenaren voor de woorden tot hem gesproken. Hij betuigde zijn erkentelijkheid voor de hulp en steun van hen ondervonden en memo reerde nog de belangstelling ondervonden bij zijn ziekte. Spijtig vond spreker het, dat wethouder Tromp afwezig was, omdat hij het college van B. en W. en den Raad dankbaar was voor hun goede verstandhouding met hem. De degen kuiste wel eens, doch steeds in de goede zin des woords. De besluiten die genomen zijn, zijn steeds in het belang van de gemeente Lisse geweest. Spreker heeft wel eens overwogen om zijn mandaat niet meer te laten verneiuwen, doch op een avond als deze komt hij tot andere gedach te en zal hij trachten om deze functie nog een poosje te behouden, opdat hij met den raad en B. en W. in goede verstandhou ding kan samenwerken, indien God hem hirevoor de kracht en energie s chenkt. Spreker vertrouwde dat de verhouding in den raad en B. en W. steeds zoo zou blij ven als zij momenteel was. Met enkele woorden sloot de burgemees ter hierna dezen zeer geslaagden avond. Jubileumfeesten. Het Oranje-comité alhier deelt ons mede, dat op den natio- nalen feestdag 6 Sept. de te houden feestelijkheden zullen zijn als volgt: 88.15 uur v.m.: klokgelui van alle torens; 88.45 uur v.m.: koraalmuziek vanaf de toren der R.K. kerk; 9.30 uur v.m. tractatie der schoolkinderen in de scholen; 11 ï^ur v.m. opstelling der schoolkinderen voor het ge meentehuis onder leiding van het onder wijzend personeel; 11.15 uur v.m. aubade van de schoolkinderen aan den Burgemees ter voor het gemeentehuis. 3 uur n.m.: op het H.B.G.-terrein wordt door een deputatie der gezamenlijke Jeugd verenigingen de Lissesche vlag in ont vangst genomen uit de handen van den Burgemeester. Daarna vertrek der depu tatie naar Amsterdam. Het muziekcorps marcheert vervolgens naar het Vierkant, waarna vanaf 3.155 uur op het balcon van Hotel „De Witte Zwaan" concert wordt ge geven. 8.30 uur gondelvaart in de Ring vaart. Kanaalstraat-versiering. Het Kanaal straat-comité verzoekt ons mee te deelen, dat de Kanaalstraat hedenavond weer ex tra feestelijk verlicht zal zijn, terwijl de Harmonievereenigingen op verschillende plaatsen in deze straat enkele nummers ten beste zullen geven. Voorts heeft zij beslo ten, a.s. Dinsdag, de nationale feestdagt des namiddags te 3 uur een optocht te organi- seeren voor kinderen tot 14-jarigen leeftijd met versierde fietsen, poppenwagens, auto peds enz., waaraan enkele prijzen zijn ver bonden. De opstelling geschiedt op net voormalige voetbalterrein. De geluidswa gen van de Radio-centrale zal dezen op tocht opluisteren. Programma der Jubileumfeesten Lisser- rtijk. - Het programma der feestelijkheden in verband met het Regeeringsjubileum der Koningin op 3 en 6 Sept. luidt als volgt: Op 3 Sept. des middags om 1 uur verza melen alle schoolgaande kinderen zich bij tit Kanaalbrug tot het houden van een op tocht langs den Lis^-rdijk, waaraan mede gewerkt wordt door de Muziekvereeniging V O.O.A., waarna kinderspelen zullen wor- i en gehouden op terrein van den heer Slootweg, die dat welwillend heeft afge staan voor de kinderen en te houden volks spelen De Volksspelen worden gehouden op 6 Sept., den Nation alen feestdag, te be ginnen des morgens om 9.30 uur. Het pro gramma voor dien öag luidt als volgt: wielrennen op normale fietsen voor heeren boven de 17 jaar; fietsen met hindernissen voor jongens tot 17 jaar; dames vlaggen fietsen, alleen voor ongehuwde dames; tonnetje steken voor heeren, hoofd van Jut- slaan voor gehuwd-- dames van eiken leef tijd; hindernis wedstrijd voor gehuwde o am es en heeren. Na afloop der spelen zal de prijsuitrei king plaats hebben, waarna des avonds om 8 30 uur een fantastische Gondelvaart zal worden gehouden in samenwerking met het Oranje-Comite Lisse. Voor deze Gondel vaart zijn mooie geldprijzen beschikbaar gesteld. De drie m 'ziekvereenigingen zul len hun medewerking verleenen om aan oeze Gondelvaart de noodige luister bij te zetten. Er bestaat alsnog gelegenheid zich op te geven. Bloempjesdag. De gehouden bloem pjesdag ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkenders Lasten',' heeft alhier op gebracht 115.04 y2. NOORDWIJKERHOUT Zuster Eliza. Zuster Eliza, onderwij zeres aan „de Voorzienigheid" alhier, is overgeplaatst naar Amsterdam. In haar plaats is aangesteld Zuster Lutgens uit Loosduinen. ZILK De auto reed door! Op den Zilken- duinweg heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een auto en een rijwiel. De heer W. D.f alhier fietste op genoemden weg, vóór hem reed een auto, terwijl een andere auto hem rechts passeerde, wat tot gevolg had, dat de wielrijder door de voor bijrijdende auto werd aangereden en te gen den grond geslingerd. D. bekwam een diepe snijwond aan zijn linkerpols. De on bekende auto, die de aanrijding veroor zaakte, reed door. Dr. W. heeft de wond gehecht. De gemeente-veldwachter onder zoekt de zaak. OEGSTGEEST Congregatie en St. Josephsgezeüen. Mag ik langs dezen weg de leden van de Congregatie en de St. Josephsgezellen er nog eens aan herinneren, dat wij morgen per fiets naar Amsterdam zullen rijden om daar de versieringen te zien? Wij zullen de gast zijn van de St. Jos. Gezellen Amsterdam I. Wij vertrekken morgen om half 9 van uit het gebouw St. Willibrord, en denkt er aan om tweemaal brood mede te nemen. Willen degenen, die meegaan, zich he denavond vóór 9 uur nog opgeven aan den Senior, Cor den Dubbelden? Kapelaan A. SANDERS. Gemeenteraad. De raad deze gemeente vergadert op Woensdag 7 September, des namiddags 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen van de vergaderingen van 3 Juni en 8 Juli 1938. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4 Aanbieding rekening 1937 van het grondbedrijf. 5. Aanbieding ge meenterekening 1937 6. Voorstel van burge meester en wethouders tot het aangaan van een geldleening groot 97000.en het vervroegd aflossen van een geldleening. 7. Idem tot vaststelling van de exploitatie- vergeoding voor de bijzondere lagere scho len overl936. 8. Idem tot wijziging van de instructie van den gemeenteontvanger. 9. Idem tot aanvulling van het ambtenaren reglement en het arbeidsovereenkomsten reglement. 10. Idem tot wijziging van de verordening op de speelautotomaten. 11. Idem tot uitbreiding van het aantal stern- districten en tot aanwijzing van stemlo kalen. 12. Behandeling prae-advies van burgemeester en wethouders op het ver zoek tot verbetering der troittoirs in de Juffermans- en de Duivenvoordestraat. 13. Voorstel van burgemeester en wethouders tot verhuur van een strook grond aan den Rhijngeesterstraatweg aan de N.Z.H.T.M. voor plaatsing van een tramhuisje. 14. Begrootingswijziging. Rondvraag. Gevestigd: G. W. van Stapele van Voorschoten A. J. Verschuur van Dor drecht J. H. van der Geer en gezin van Zoeterwoude E. W. Pauelsen van Nieuw koop H. Klein van Leiden A. van den Eijkel van Katwijk S. W. de Wolff en gezin van Batavia J. van Klaveren van Rijnsburg M. E. Harten geb. Müttli van Voorburg Vertrokken: G. J. Scheen naar Bo degraven G. H. Lubach naar Voorburg J. H. G. Botermans en gezin naar Rijns burg G. F. Bongers naar Leiden J. Gerritsen geb. Tibout en gezin naar Ber gen (N.H H. van den Berg naar Frank rijk C. M. Verlaan naar Ter Aar W. M. Loeve naar Rotterdam C. Bink naar Leiden J. Brinkman geb. Naalwijk naar Leiden F D. Carels naar Oldenzaal J. W. Starrenburg naar Leiden G. Zwaan naar Leiden J. M. Wagemaker naar Leiden J. Jongemetter naar Den Haag N. H. Gottleb naar Utrecht. SASSENHEIM Geboren: Lodewijk Bernardus Adri an us, z. van N. S. G. Schreuder en van C. Kleijberg. Overleden: C. van Egmond, oud 57 jaren, echtge. van P. Kruik. Getrouwd: H. A. van der Geest, oud 23 jaren en C. A. M. Bergman, oud 22 jaren. Gevestigd: J. Kuijper van Haarlem mermeer. K. Th. Schilpzand van Benne- broek M. Biere van Haarlem M. L. Simmes van Gendringen J. M. van Denzen van Noordwijkerhout C. A. Barnhoorn van Den Haag D. Snaterse en gezin van Haarlemmermeer A. M. Kozak van Noordwijk J. Zoutendijk van Warjnond. Vertrokken: J. Hoogeboom naar Weststellingwerf L. van Leeuwen naar Den Helder J. Ph. Vis naar Hengelo (O.) M. G. van Leeuwen naar Leiden C. A. M. Bergman naar Den Haag E. M. Schrama naar Leiden. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. Bij het begin van het nieuwe seizoen 19381939 meent het be stuur der K.J.M.V. „St. Jan Babtist" langs dezen weg haar leden nogmaals te moeten herinneren aan de algemeene ledenverga dering op Maandag 5 September a.s. Zooals uit het program blijkt, bevat de agenda enkele belangrijke onderwerpen, die aller tegenwoordigheid noodzakelijk maakt. Dus Maandag 8.15 uur n.m. allen presentl VOORHOUT Buitengewone openbare vergadering van den Raad. Op Dinsdag 6 September a.s. de Nationale Feestdag, is de Raad dezer gemeente in buitengewone openbare zit ting bijeengeroepen, waarna een aubade en zanghulde van schoolkinderen zal vol gen. Het ligt in de bedoeling van den radio- tiistribuant in deze gemeente, om, na ver kregen toestemmingen, deze officieele ver gadering en de aubade via het „derde" pro gramma uit te zender.. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente neemt zeer ernstige vormen aan. Niet minder dan 39 gevallen werden reeds ter secretarie aan gegeven. Nieuw postkantoor? Er gaan hier ge ruchten dat de vroegere burgemeesters woning Huize „Foreholte" binnen afzien- oaren tijd zal worden ingericht tot post kantoor. Het zal zeker zijn ten gerieve van het publiek, en voorzien in de dringende behoefte. Katholiek onderwijs. Tot onderwij zeressen aan de R. K. School voor meisjfes „St. Agnes" alhier zijn benoemd de dames P. Teulings uit 's-Heitogenbosch en A. M. J. Hendriks uit Veghel WARMOND Jubileumfeesten. De optocht „Voor heen en Thans", welke op 6 September a.s. in deze gemeente zal worden gehouden, zal de navolgende route nemen: Opstelling op het buitengoed „Huys te Warmont", Hee- renweg, Warmundastraat, Dorpsstraat, Meerrustlaan, naar de buitenplaats van den heer Wickervort Crommelin, waar gekeerd wordt, vervolgens Heerenweg, Warmunda straat, Dorpsstraat, Meerrustlaan, Heeren weg naar ,,'t Huis te Warmont", waar de stoet ontbonden zal worden. Door een auto gegrepen. Toen de chauffeur van den heer S. met zijn auto over den Heerenweg reed, stak plotseling het zoontje van den heer v. S. den weg over, met het noodlottig gevolg, dat hij door de auto werd gegrepen en tegen den grond gesmakt. Behalve een hoofdwonde, bleek bij een geneeskundig onderzoek, dat het ventje tevens een sleutelbeen had ge broken, terwijl hij ook een gekneusden en kel opliep. Mond- en klauwzeer. Voor de tweede maal is in deze gemeente het zoo gevrees de mond- en klauwzeer onder het vee uit gebroken. Maatregelen om uitbreiding te voorkomen, zijn reeds genomen. WASSENAAR Vreugdevuur. Maandag a.s. des avonds te 9 uur zal aan het Wassenaarsche Slag bij K.M. paal 92 door de Ned. Padvindersor ganisatie een van de 210 vreugdevuren wor den ontstoken, welke op afstanden van 8 K.M. langs de geheele kust en langs de grensstrook zijn o^gebouw en gedurende een half uur tegelijkertijd zullen branden. Het ontsteken en branden van dit vreug devuur zal met eenige plechtigheid gepaard gaan, n.l. het zingen van liederen, een spreekkoor enz. Alle jeugdorganisaties zijn bij deze plech tigheid welkom. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Nationale Film „Veertig Jaren". Documentaire Speelfilm lederen dag 2.155 en 8.30 uur. Zondag en Dinsdag 2, 4.30, 7 en 8 uur. Goedgekeurd Lido: Nationale Film „Veertig Jaren". Documentaire Speelfilm lederen avond 8.15 uur. Vrijdag 2.30 uur. Zaterdag en Zondag vanaf 2 uur doorl. voorstelling. Goedgekeurd Trianon: Nationale Film „Veertig Jaren". Documentaire Speelfilm lederen dag 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag, Zondag en Dinsdag 2.004.30 en 8.15 uur Goedgekeurd Casino: De tante van Carley (Paul Kemp). De goudzoekers van Texas (John Wayne) Komisch Wild-West lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag van 7.30 10.30 uur. Goedgekeurd Rex: San Francisco (Jeanette MacDo- nald, Clark Gable, Spencer Tracy). De weggeloopen bruid (Robert Young, Spencer Tracy). Sensationeel Komisch Tederen avond 8 uur. 's Middags 2 uur ma tinée. Zaterdag, Zon dag en Dinsdag, door loopende voorstelling van 27 uur. Goedgekeurd v volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9