U.V.S. - FLUKS RECHTZAKEN SPORT ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Clubnieuws der Kattl. Sportvereenigingen Docos, Senioren: Morgen een klein pro gramma. Alleen het derde elftal speelt in Voorschoten tegen V. V. L. III. Vertrek Noordeindplein om half twee. We zijn be- nir'" e cnze nieuwe senioren het er af zullen brengen. Doet je best jongelui! Voor het vierde kon helaas geen tegen stander gevonden worden, maar volgende week is dit elftal zeker aan de beurt. Het eerste elftal speelt Zondag 11 Sept. in Hillegom tegen Concordia en niet 18 Sept. zooals aanvankelijk was medege deeld. Volgende week Woensdag en Vrijdag laatste trainingsavonden. Mogen zij, die geregeld verstek lieten gaan, op deze laat ste avonden ook eens aanwezig zijn. 't Is voor hun voetbalprestaties van het hoog ste belang. A. V. V.: Morgenmiddag te 2.30 uur wordt op het A. V. V. terrein een wed strijd gespeeld tusschen A. V. V. I en Velo De opbrengst komt ten bate van de af- deeling van het „Wit-Gele Kruis". Gezien het mooie doel vertrouwt het Bestuur op een groote opkomst. S. M. C.: Zondagmiddag 2.30 uur krijgt S M. C. bezoek van N. V. C. II, teneinde een vriendschappeliiken wedstrijd met elkander te spelen. Gezien de toenadering der laatste dagen, is de kans groot, er wel dra het 2de elftal bij te hebben, weshalve de wedstrijd van Zondag a.s. zal zijn: S. M. C. gecombineerd (1 II) tegen N. V C. II. Van Nispen: Morgenmiddag om half drie gaan wij op bezoek bfj B. S. M. om te gen Alliance te spelen voor een door B. S. M. uitgeschreven tournée. Deze wedstrijd kan gemakkelijk gewonnen worden. Van Nispen II gaat op bezoek bij St. Bavo om het tweede elftal te bekampen. Deze wedstrijd wordt gespeeld om een be ker, die driemaal gewonnen moet worden om eigendom te worden. Thans is N. V. C. II houder van den beker. Daar N. V. C II niet meer bestaat, is het tweede elftal van v. Nispen verzocht hiervoor te komen spelen. Het aanvangsuur is nog niet be kend, maar zal wel op de aanschrijvingen vermeld worden. V. V. L.: Hoewel het morgen rustig is met voetballen, heeft het bestuur de leden toch nog iets met klem op het hart te druk ken n.l. dat morgen de H Mis van half negen opgedragen wordt voor het oud en trouw lid W. Varkevisser z. g Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat al de leden ter H Tafel zullen naderen. Teylingen: Morgen speelt Teylingen Hl om 1 uur op Sporthof tegen Trekvogels I uit Boskoop om den Leidsche Courant Be ker. Hier zal beslist worden wie er voor een jaar in 't bezit komt van den beker. Het zal ons niet verwonderen, indien de Beker dit jaar naar Boskoop verhuisde, wijl Teylingen in wel niet in staat zal zijn dezen wedstrijd te V. S. I—FLUKS I. De Blauwwitten komen a.s. Zondag in de volgende opstelling in het veld: Doel: H. Kramp. Achter: G. Burgy en G. den Daas. Midden: W. Regeer, B. v. d. Horst en C. v. d. Reijden. Voor: F. Oosterom, H. van Weerlee, J. Fasel, N. van Leeuwen en M. Brittij n. ie uit G. Schiller, b«vag, F. Borghols, slag en G. Kooyman, stuurman, welke het Neder- Landsch kampioenschap behaalde. Deze p'oeg was in de tweede heat ingedeeld bij Duitschland, Joeg>>avië en Denemarken. Onze landgenooten hadden gedurende de geheele race niets ia te brengen; duidelijk demonstreerde zien hier het gebrek aan techniek van dit ploegje, dat nog maar zoo xort op dit nummï' uitkomt. Indien men hier nog aan toevoegt de onbekendheid met baan en het feit, dat een der roeiers niet heelemaal fit te Milaan is aangekomen, dan is het wel begrijpelijk, dat onze landge- r ooten met ruim 2i seconden achterstand cp de winnende Duuscha ploeg als laatste >s geëindigd, ondanks alle vechtlust en Iracht, over welke zij ontegenzeggelijk be schikken. De uitslagen luiden: Skiff: eerste heat. 1. Duitschland (Hase- uoehrl) 7 min. 19.3 sec.; 2. Zwitserland, 7 min. 20.8 sec.; 3. thilen, 7 min. 38.3 sec.; 4. Frankrijk, 7 min. 44.8 sec. 2e Heat: 1. Italië (Steinleitner) 7 min. 35.9 sec.; 2. Tsjecno Slowakije, 7 min. 39 sec.; 3. Hongarije, 7 min. 57.3 sec. Twee met stuurman: Eerste heat: 1 UaJië 7 min. 53.7 sec.; 2. Holen 8 min. 2.9 sec 3. Frankrijk 8 min. 4.3 sec.; 4. België 8 min. 11 4 sec.; 5. Zwit serland 8 min. 16 6 sec. Tweede heat: 1. Duitschland 7 min. 54.3 sec.; 2. Joego Slavic 7 min. 54.8 sec.; 3. Denemakren 8 min. 1.7 sec.; 4. Nederland 8 min. 15.7 sec. Double scull: eersr.e heat: 1. Italië, 7 min. 4 sec.; 2. België, 7 min. 9.4 sec.; 3. Zwit serland 7 min.' 15,6 >ec.; 4. Frankrijk, 7 min. 24,4 sec. Tweede heat: 1. Duitschland, 7 min. 3,1 sec.; 2. Hongarije, 2 min. 13 sec.; 3. Zuid- Slavië, 7 min. 15,7 sec. FISA-CONGHES TE MILAAN. Zooals ieder paar het geval is, is het con- grës van den internationalen roeibond (F.I.S.A.) vlak voor de Europeesche roei- tampioenschappen, dit keer dus in Milaan, gehouden. Vertegenwoordigers uit elf lan den, alle lid van -ï*. F.I.S.A., waren aan wezig, terwijl ook Finland en Egypte af gevaardigden hadden gestuurd. De agenda vx as uitgebreid maar er werden slechts wei- i.ige besluiten van werkelijke beteekenis genomen. Duitschlur.d stelde weer voor, evenals het vorig h-ar te Amsterdam, om Luropeesche kampioenschappen voor da mes te doen houden. Er werd een commissie van onderzoek benoemd, welke zich met 'deze kwestie zal bezig houden. Besloten iverd om de Euroreesche roeikampioen- schappen 1939 door den Tsjecho-Slowaak- schen Roei-Bond te doen organiseeren. De wedstrijden zullen can 1—3 September ge- nouden worden op een 3 K.M. lang meer t abij Wittingau. Finland werd als lid van de F.I.S.A. aangenomen. De voorzitter van de F.I.S.A. Rico Fio'ini (Zwitserland) werd herkozen, ondervoorzitters zijn admiraal Sambuy (Italië) en M. Wilimsky (Tsjecho- Slowakije). LAWNTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Weinig verrassende uitslagen. Gisteren hebben zich bij de wedstrijden om de nationale tenniskampioenschappen niet veel verrassingen voorgedaan. Onder uitstekende weersomstandigheden kon het wedstrijdprogramma normaal verwerkt worden en men kwam weer een stap nader A.s. ZONDAG 2 u. n.m. Terrein: Wassenaarsche weg (DORDRECHT). POPULAIRE PRIJZEN i Zittribune 40 cent, 1e rang (staanplaatsen) 25 cent, 2e rang (staanplaatsen) 15 ct.f Werkloozen op vertoon van beurskaart 10 ct., Jongens 10 cent. Rijwielstalling op het terrein 5 cent. N.B. Bij doorgaan der wedstrijd U.V.S.-Vlaggen op Eltax-bussen en taxi's, alsmede op de trams v.d. N.Z.H.T M GEMENGDE BERICHTEN OUDE MAN DOODGEREDEN. Gisterochtend tien uur is te Capelle (N.B.) de ruim zestigjarige heer Van Vuu- ren door een auto aangereden. Het slacht offer werd zoo ernstig gewond, dat hij eenigent tijd later is overleden. KIND DOODGEREDEN. Vrijdagmiddag is 't driejarig zoontje van den landbouwer P. te Tripscompagnie bij het spelen onder een rijdenden korenwa gen geraakt. Het kind was op slag dood. ZIEKTE VAN WEIL. Enschede zijn twee gevallen van de ziekte van Weil geconstateerd. Gebleken is, dat de betrokkenen de infectie hebben opgeloopen bij het baden in de Buurser- beek. KAPITALE BOERDERIJ TE NOORDDIJK AFGEBRAND. Gisteravond te elf uur brak tengevolge van hooibroei een felle brand uit in de ka pitale boerderij van den heer J. Kortholt, staande aan het Winschoterdiep onder de gemeente Noorddijk. De bewoners, die reeds ter ruste waren, werden door het vuur verrast en moesten in nachtgewaad een goed heenkomen zoeken. Behalve de brandweer van Noorddijk be streed ook de Groningsche brandweer met vierstralen het vuur, waartoe het water uit het kanaal werd betrokken. Hierdoor werd het verkeer langs het Winschoterdiep ge stremd. De boerderij en de aangrenzende groote schuren, welke eenige tienduizenden K.G. hooi bevatten, gingen in de vlammen op. De nablussching, welke de brandweer van Noorddijk verrichte nam een groot deel van den nacht in beslag. De burgemeester van Noorddijk, de heer A. Iwena Bakker, was bij het blusschings- v/erk aanwezig. Verzekering dekt de schade. EEN HOLLANDSCH HOTELRATJE IN DE VAL Door Parijschen hotelportier gevangen De arrestatie van twee jonge meisjes, op het oogenblik dat zij bezig waren het slot van een kamer in een der beste Parijsche hotels te forceeren, belooft opheldering te brengen in een reeks opzienbarende hotel diefstallen, die den laatsten tijd in verschil lende Europeesche hoofdsteden zijn ge pleegd, meldt de „Tel." Gisternacht om twee uur maakte een por tier van het bewuste hotel een ronde door het gebouw. Een gerucht op een der gangen trok zijn aandacht. Hij begaf zich in de rich ting van het geluid, doch op zijn nadering maakten zich twee zware gestalten los uit de duisternis en namen ijlings 'de vlucht. De portier schreeuwde luidkeels om hulp, en dit leidde er toe, dat de beide vluchte lingen door een anderen portier konden worden opgevangen alvorens zij haar ka mer konden bereiken. Het bleken twee jonge meisjes te zijn, van top tot teen gehuld in een nauwsluitend tri cot. Zij stonden ingeschreven als gasten van het hotel. Bij het nazien van den zak, dien zij gedurende haar vlucht hadden laten vallen, kwam naast een stel golfclubs ook een heele serie inbrekerswerktuigen te voorschijn, die op handige wijze als golf- stokken waren gecamoufleerd. Volgens haar eigen verklaring waren het Marie Hagen, een Hollandsch meisje, don ker van uiterlijk, met een bekoorlijke glim lach, en Marianne Matiachona, een blonde Cechische, met blauwe oogen. Het politie onderzoek wees uit, dat zij in het bezit wa ren van niet minder dan 20 paspoorten, alle luidende op verschillende namen, doch met steeds dezelfde foto van de beide meisjes. Geen van deze passen echter vermeldde de namen, die zij in het hotel hadden opgege ven. In haar koffers vonden de politiebe ambten voorts nog dozijnen kostbare toi letten. Bij haar aankomst in het hotel te Parijs hadden de jonge dames, zoo vervolgt de Parijsche correspondent van de „Daily Mail" een bijzondere zorg aan den dag ge legd voor haar golfmateriaal. Van haar standpunt bezien zeer begrijpelijk, want be vatte de langwerpige zak niet de volledige outillage van haar bedrijf? De meisjes bleken in het minst niet ter neergeslagen door haar arrestatie. Met de grootste koelbloedigheid gaven zij ant woord op de vragen, die de politie haar stelde. Toen een van haar een Engelsche pas uit de collectie werd voorgehouden, glimlachte zij en zeide: „O, dien pasdien heb ik in Londen gekocht". „Mogen wij 's nachts niet over de gan gen wandelen?" was haar wedervraag, toen de politie een zeer begrijpelijke belangstel ling aan den dag legde naar haar escapade. „Ik geloof toch wel, dat iedereen daar het recht toe heeft. Het doet misschien wel wat vreemd aan, maar wij konden den slaap niet vatten". „En de tientallen sleutels dan, die zoo merkwaardig passen op de deuren der voornaamste hotels van Engeland en het vasteland van Europa?" wilde de politie beambte weten. „Dat zijn souvenirs. Ook Scotland Yard te Londen interes seert zich bijzonder voor deze aanhouding, daar zij mogelijk zal leiden tot de ontmas- ing eener bende, die zich toelegt op de vaardiging van valsche paspoorten. „Die meisjes behooren tot de knapste van het internationale inbrekersgilde", ver klaarde een der politieautoriteiten nog na afloop van het onderzoek. Een hulde, die de twee jongedames thans op haar gemak kun nen overdenken in het Huis van Bewaring te Patijs, waarheen zij thans zijn overge bracht. INBREKERS NAMEN DE BRANDKAST MEE MET 3000 GULDEN. Bij den heer H. Pasterkamp, beheerder van de Coöp. Kunstmest-Aankoopvereeni- ging te Broek op Langendijk, is Donderdag avond ingebroken. De familie was naar het groote lichtfeest, dat ter gelegenheid van het regeeringsjubileum op de zgn. Zuider del georganiseerd was. Bij haar terugkomst was de achterdeur der woning geforceerd. De brandkast, waarin het geld van de aankoopvereeniging geborgen was ongeveer drie duizend gulden en welke een gewicht heeft van een vierhonderd kilogram, hebben de in brekers meegenomen. Vermoedt wordt, dat zij per vaartuig zijn gekomen, omdat het grasveld nabij de woning, die aan het vaarwater is gele gen, zeer sterk beloopen was. De inbraak moet voor twaalf uur gepleegd zijn. De po litie heeft nog geen spoor van de daders. DUITSCHER AANGEHOUDEN TE BLIJHAM Hij had zich drie dagen op den zolder van een boerderij verscholen De politie te Blijham heeft een Duitscher gearresteerd, die, naar gebleken is, zich ruim drie dagen schuil had gehouden in de boerderij van mevrouw WaalkensHarison. De afgeloopen avonden hadden de bewo ners wel eenig gestommel gehoord op den zolder, doch aanvankelijk werd daar geen aandacht aan geschonken. Ook had een knecht 's avonds een paar keer licht in den stal zien branden, doch bij zijn komst was dit gedoofd, en bij een onderzoek in de boer derij werd niemand aangetroffen, die daar niet thuis hoorde. Toen men nu Donderdagavond weer iemand op den zolder hoorde loopen, werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Deze toog naar den zolder en trof daar een man aan, die zich aanvankelijk wist te red den door een sprong door een luik. Een ach tervolging werd ingezet door den tuin, die met behulp van inmiddels toegeschoten dorpelingen werd ~fgezet. Zoo kon de man worden garresteerd. Het was een Duitscher, die voorgaf op weg te zijn naar Spanje, waar hij onder Franco wilde dienen Drie dagen had hij op de boerderij vertoefd, waar hij van spek en andere door hem gevonden etenswaar had geleefd. De man is naar Win schoten overgebracht. „Tel." KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. W. uit Bodegraven moest terecht staan wegens overtreding der visscherij- wet. Verdachte zou nl. palingfuiken heb ben geledigd. In strijd met zijn verklaring aan den betrokken verbalisant ontkende hij, zoodat de zaak werd aangehouden tot het hooren van verbalisant. J. B. uit Den Haag was in verzet geko men tegen een vonnis, waarbij hij wegens het veroorzaken van een aanrijding op de brug te Bodegraven, was veroordeeld tot 15.subs. 10 dagen en betaling van een civiele vordering. Verdcahte ontkende en beweerde, dat hij de brug reeds was gepasseerd, terwijl daarentegen de andere bestuurder, die voorrang had, en de brug wachter, pertinent verklaarden, dat hij de brug niet was gepasseerd, doch wel de an dere bestuurder. Voorts betwistte verd. het bedrag der schade aan de andere auto en beweerde tenslotte dat het in de dag vaardig genoemde uur niet juist was. De ambtenaar en kantonrechter zagen geen termen tot wijziging van het genoemde vonnis, wat derhalve bevestigd werd. C. L.'A. te A1 p h e n, had in vereeniging met P. B. in den Nessepolder zonder jacht vergunning op verboden terrein op wilde eenden gejaagd. Eisch 3 maal 5 subs. 3 maal 3 dagen; veroordeeilng 3 maal 2.50 subs. 3 dagen. D. v. K., uit Den Haag, had in Hazers w o u d e de vischwet overtreden door te hengelen in verboden water. Eisch en uitspraak 3.subs. 3 dagen met ver beurdverklaring van het inbeslaggenomen vischtuig. L. D., uit W o u b r u g g e, was geverba- liseserd wegens het rijden op zijn rijwiel zonder rood achterlicht; verdachte be weerde, dat kinderen dit hadden bescha digd. Eisch en uitspraak 1.subs. 1 dag. B. F. S., uit Den Haag, had met zijn auto onder Hoogmade gereden op een afge sloten weg. Verdachte en een getuige décharge beweerden, dat er geen bord ge plaatst was en er alleen een klein bordje was geplaatst: „wegomlegigng". Aange houden tot het hooren van verbalisant. W. den H., uit A 1 p h e n, werd wegens het fietsen zonder dat zijn rijwiel van een bel was voorzien, veroordeeld tot 0.50 subs. 1 dag. A. H. v. T., uit B o s k o o p, die was ver- baliseerd wegens het rijden zonder rood achterlicht, veroordeeld tot 1.subs. 1 dag. ONRECHTMATIGE O VERHEIDSDAAD? Agenten te Voorburg mishandelden een dronken man. Voor den Hoogen Raad werden Vrijdag de pleidooien gehouden in de zaak van M. tegen de gemeente Voorburg. M. bevond zich in den nacht van 22 op 23 April 1934 met een aantal personen in een café te Voorburg. Bij het sluitingsuur verlieten hij en zijn makkers het café. Het gezelschap werd tot aan de grens der ge meente begeleid door twee politieagenten der gemeente Voorburg. Aan den grens van de gemeente geko men, zeide M. tegen een van zijn makkers: Ga je mee kwajongen". Een der agenten meende, dat dat op hem sloeg. Beide agen ten trokken hun sabel, overschreden het gebied der gemeente Voorburg, achter volgden M. op het gebied der aangren zende gemeente Stompwijk en sloegen hem met de blanke sabel, waardoor hij kwam te vallen. Hij werd daarbij dusda nig gewond, dat hij 33 dagen in het zie kenhuis moest worden verpleegd, zijn rechterhand bleef stij: en onbruikbaar voor den arbeid. M. stelde by de Haagsche rechtbank een actie in tot vergoeding der schade, gele den tengevolge van de mishandeling, te gen ieder der beide agenten van politie, benevens tegen de gemeente Voorburg. De gemeente Voorburg was van oordeel dat zij, waar de mishandelingen hadden plaats gehad over de grens der gemeente Voorburg, niet aansprakelijk was voor de toegebrachte schade. De rechtbank bleek deze opvatting ech ter niet te declen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage was de redeneering van de gemeente Voorburg gunstiger gezind en verklaarde den eischer niet ontvankelijk. Hierop teekende M. cassatie aan. Voor hem trad op mr. E. O. Goldstein, die o.m. betoogde, dat, wanneer een ondergeschik te een onrechtmatige handeling in zijn werkzaamheden verricht, welke hem door zijn meester niet werd opgedragen, in de meeste gevallen zich de omstandigheid zal voordoen, dat de ondergeschikt de on rechtmatige daad tegelijk met de hem op gedragen werkzaamheden verricht. Het Hof verwart nu elke afzonderlijke jlipo. -rnrxait; het uit"o1eiden, het urveilleeren, het arresteeren enz. met den dienst in zijn geheel. Het is niet noodig, dat er volkomen samenhang zij met een afzonderlijke diensthandeling. Het is vol doende, dat de samenhang bestaat met den geheelen dienst, met het complex hande lingen, dat men onder „dienst" verstaat. Voor de gemeente Voorburg trad op mr. W. Francken. Deze deed een uitvoerig be roep op de rechtsgeschiedenis om aan te toonen, dat de gemeente niet aansprake lijk is voor handelingen, buiten haar ge bied gepleegd. De procureur-generaal zal' lo Septem ber conclusie nemen. VOETBAL Uit het katholieke kamp FINALE LEIDSCHE COURANT ZILVEREN BAL EN BFKER. Op het Sporthof te Sassenheim. Bekerwedstrijd 1 uur: Trekvogels ITeylingen Hl. Bal-wedstrijd, 3 uur: Meerburg IS. J. C. I. In een kort tijdsbestek zijn bovenver melde wedstrijden afgewerkt, althans zóó, dat wij a.s. Zondag weer zullen weten wie er voor een jaar in 't bezit komt van ge noemde prijzen. Wanneer wij den wedstrijd om den zil veren Bal nader beschouwen, dan zien we dadelijk het verschil van klasse tusschen de finalisten Meerburg en S. J. C., maar het spel ontloopt elkaar niet veel. Het zal ons niet verwonderen indien de Meerbur- gers een krachtige poging doen om den Ba] in de wacht te sleepen. Het zou wel een prestatie zijn. Evenzoo is het gesteld tusschen Trekvo gels I en Teylingen ni. Hier is het zeker, dat de Boskoopers sterkers zijn, maar het blijft voetbal! Het zal evenals andere jaren niet aan belangstelling ontbreken. Nederlaag-wedstrijden van D. O. S. R. D. O. S. R.Lisse, 2.30 uur. Als aanloop tot de a.s. straffe competitie oiganiseert D. O. S. R. een tweetal neder laag-wedstrijden, waarbij de inzet niet minder is dan elf paar nieuwe voetbal schoenen. De twee vereenigingen, welke tegen D. O. S. R. om de buit zullen spelen, zijn Lisse en H. M. S. uit Utrecht. Lisse krijgt de eerste kans, om zich nieuw mate riaal te verschaffen. De Lissenaren zijn van ouds goede tegenstanders en ze zijn favorieten van een talrijk publiek. Boven dien zit er aan de komst van Lisse nog een bijzondere attractie vast. De volledige voetbaluitrufting voor het eerste elftal van D. O. S. R., hetwelk de Veenders deze zomer op zoo phenomenale wijze te Lisse hebben gewonnen, wordt morgenmiddag door de gasten overhandigd. Het komt ons voor, dat de Lissenaren tot het uiterste geprikkeld zijn door de nederlaag van deze zomer, waarbij D. O. S. R. op volle toeren ging. Als de Veenders morgen de wed strijd eens niet zóó serieus opnemen als destijds, zal Lisse direct iedere gelegen heid aanpakken om de kansen te benut ten. Een sportieve kamp kan verwacht worden. Om 12.30 te Lisse: Lisse aDOSR a en om 1.30 te Lisse: Lisse bDOSR b, geza menlijk vertrek 11.30 uur. Om 2.30 uur te Lisse: Lisse inDOSR ni, vertrek 1.30 uur. Donateurs kunnen nog hedenavond kaar ten verkrijgen bij C. van Diemen, pen ningmeester, op het terrein geen dona teurs-kaarten te verkrijgen. ATHLETIEK R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Morgen nemen eer aantal onzer athleten deel aan den Amstei-Schenkelloop te Am sterdam, welke over een traject van 3500 Meter wordt geloopen. De athleten maken de reis naar Amste.-jam per trein en ver trekken gelijk mex de Docos-wandelaars om kwart voor tien uur uit Leiden. WANDELSPORT R. K. WANDELSFORTVER. „DOCOS". Onze tippelaars openen morgen het wan delseizoen door deei te nemen aan den Kroningsmarsch te Amsterdam, welke ter gelegenheid van net Regeerings-Jubileum van H. M. de Koningin door versierd Am sterdam wordt get. .uden. De wandelaars vertrekken per trein uit Leiden om kwart voor tien uur. ROEIEN DE EUROPEESCHE ROEIKAMPIOEN- SCH4PPEN. Nederland in de twee met stuurman op de vierde plaats. Begunstigd door prachtig weer en bij gewoond door een vrij talrijk publiek zijn gistermiddag op de „Idroscalo", de kunst matig aangelegd haven voor watervlieg tuigen nabij Milaan, de Europeesche roei- i.ampioenschappen oegonnen. In de twee met stuurman kwam ook de Nederlandsche boot uit, maar verder dan de vierde en laauite plaats hebben onze 'andgenooten het toch niet kunnen bren gen, zoodat zij heden in de herkansing nog een kans krijgen zi<h door een overwin ning in den eindstrijd te plaatsen. Ons land wordt op dit nummer vertegen woordigd door de iVhlem IT-ploeg, bestaan- tot de eindstrijden. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, kwart-eindstrijden: Hughan slaat De Brauw 62, 75, 64. Heynen slaat Wiegers 61, 60, 63. Van Swol slaat Rhodius 62, 16, 6—3, 108. Karsten slaat Leyenaar 16, 75, 9—7, 6—3. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. Kerckhoff slaat mej. Mechel 5 9—7, 6—4. Geemngd dubbel, derde ronde: Mej. Kerckhoff en Reidt slaan mevr. Van Haagen en Boon 6—1, 6—8, 64. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Mej. Kerkhoven en Hoeke slaan mevr. Van Alphen en mr. Feits 62, terugge trokken. Mevr. Jonquière en Hughan slaan mej. Van Swol en Henriquez 63, 61. Mej. Knottenbelt en Van Swol slaan mevr. Boutmy en Maringelle 46, 63. Mej. Mechel en Heynen slaan mej. Kerckhoff en Reidt 46, 75, 64. Kwarteindstrijd: Mej. Rollin Couquerque en Karsten slaan mej. Kerkhoven en Hoeke 64, 64. WIELRENNEN. NIEUWE WERELDRECORDS VAN MALAVAL. Op de nieuwe Parijsche wielerbaan te Croix de Berny heeft Jean Malaval vier nieuwe wereldrecords gevestigd, n.l. over 70, 80, 90 en 100 K.M. zonder gangma- king. Hij legde deze afstanden af in resp. 1 uur 41 min. 45.5 sec., 1 uur 56 min. 46.4 sec., 2 uur 11 min. 52.8 sec., 2 uur 27 min. 55 sec. Leze records stonden alle sedert 10 Augustus 1922 op naam van Rousseau met resp. 1 uur 43 min. 26 1/5 sec., 1 uur 59 min. 1/5 sec., 2 uur 15 min. 20 4/5 sec2 uur 30 min. 39 2/5 sec

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8