RIJNSTREEK ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Herdenkingsavond In de Ned. Herv. Kerk, Julianastraat werd Vrijdagavond een feestelijke samenkomst gehouden aan geboden door de Chr. Jongelingsvereeni- ging „Onderzoekt de Schriften'' ter ge legenheid van het veertig jaren regee- ringsjubileum van H.M. de Koningin. Voor deze bijeenkomst bestond zooals reeds gemeld een buitengewoon groote belangstelling zoodat aanstaande Dins dagavond een tweede avond is georgani seerd. Het fraaie orgel dezer kerk werd ge speeld door den heer Feike Asma, orga nist te Den Haag. Door leden van vrijwel alle plaatselijke zangvereenigingen onder leiding van den heer J. L. J. Gaillard werd koorzang uitgevoerd. De bijeenkomst werd o.m. bij gewoon door den burge meester en zijnechtgenoote. Geslaagd kinderfeest. Voor de kinde ren van de leden van de buurtvereeniging Java-Van Velzenen Borneostraat werd Donderdagmiddag een kinderfeest georga niseerd op het plein van de garage „Cen traal" van den heer D. van Gorkum al daar. Deze onlangs opgerichte buurtver eeniging, die wat versiering en verlichting betreft niet ten achter is gebleven, heeft het zeker goed gezien ook de kinderen niet te vergeten, waarvoor speciaal een dames comité was saamgesteld. De leiding der spelen was in goede handen bij den heer en mevrouw A. Visser. Het enthousiasme nam spoedig een zoodanige omvang, dat ook de ouderen onder groote hilariteit deelnamen aan het zakloopen en bal- dragen. Na afloop ontvingen de kinderen allen een prijs, terwijl zij bovendien rijke lijk werden getracteerd. Voor oud en jong was het een prettige middag. De uitslagen der spelen zijn als volgt: Pop aankleden: le prijs Frieda van Leeuwen; 2e pr. Ot van Hemessen; 3e pr. Willy Vierbergen; Zakloopen: le prijs Cor Wassenaar; 2e pr. Hans van Leeuwen; 3e pr. Maup van Leeuwen. Baldragen: le prijs. Arie Vis; 2e pr. Dik van Gorkum; 3e pr. Zusje Bos. Blokjesrapen: le pr. Alie Wassenaar; 2e pr. Nico Verschuur; 3e pr. Jantje Vis. Rest ons te vermelden, dat des 's avonds een keurige lampioen-optocht werd ge houden. De brug bij Gouwsluis. De werkzaam heden aan den nieuwen verkeersweg en Gouwe brug aan Gouwsluis zijn thans zooverre gevorderd, dat deze omstreeks 14 September voor het verkeer zal worden opengesteld. Ook wordt reeds druk ge werkt aan de slooping en verdwijning van het eiland. De kade-muren, waarop de thans nog in gebruik zijnde bruggen rusten, door dynamiet zullen worden op geblazen. Geboren: Johannes Franciscus z. van Cornelis Brouwer en Theodora Oomen. Pieter Gerrit z: van Hendrik van Oeveren en Christina Maria Matsmeijer. Jacob Willem z. van Arend Koelewijn en Maria Anna Gerardina Krommenhoek. Ondertrouwd: Lambertus Visser 23 jaar, wonende te Boskoop en Jenneke Uit hol, 24 j. Cornelis Theodorus de Hey 31 j. en Klasina Ruiter '23 j. Overleden: Hendrikus Hofland 11 j. Gehuwd: Marinu van den Berg 47j. wonende te Nieuwer-Amstel en Maria van der Bijl, 43 j. Ingekomen van: Aalsmeer, Oost- einderweg 226, Elizabeth C. Topsoort, Gnephoek 9. Eist, Willemstraat 75, Geer- truda Martens, Toussaintstraat 4. Vertrokken naar: Nieuwer Amstel Legmeerdijk 34. Maria van der Bijl, St. Jo- risstraat 10. Koog aan de Zaan, Boschjes- straat 113, Agatha Rijsdam, Prins Hendrik straat 76. BODEGRAVEN Inbraak. Tijdens het afsteken van het vuurwerk is er Donderdagavond ingebroken in een wo ning van den heer O. Naar men ons mee deelt wordt er o.m. een bedrag van circa 35 gulden vermist. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. Film van de feesten. Het Oranje-comité deelt mede, dat van het tweedaagsch Oran jefeest een zeer uitgebreide film is opgeno men. Deze film zal op den nationalen feest dag (6 Sept.) worden gedraaid. De voorstellingen worden gegeven in de groote zaal van hotel van Rossum en begin nen om 4, 5, 7, 8, 9 en 10 uur precies. De toegangsprijs bedraagt voor kinderen beneden 14 jaar slechts vijf cent en voor volwassenen tien cent, te betalen aan den ingang van de zaal. Uitslag Gondelvaart. Prijzen voor Mo torbooten en Vlotten: le prijs Oud Holland- sche theetuin, 2e prijs Nieuw Amsterdam, 3e prijs „Princevlag", 4e prijs Sneeuwwitje. Prijzen voor Kano's en Roeibooten: le prijs Kees van Aalst, 2e prijs Plomp, 3e prijs J. Sprey, 4e prijs de Haringboot. Te water. Toen Donderdagmorgen de heer B., woonachtig op de Noordzijde, met mej. S. met een tilbury vertrokken óm aan de ringrijderij deel te nemen, schrok het paard van een passeerende auto en ging aan het achteruitloopcn. De heer B. wist tijdig van den wagen af te springen, doch mej. S. kwam met paard en rijtuig in de sloot bij „Rhodus" terecht. Behalve een onvrijwillig bad kwam zij er goed af. Met vereende krachten werden paard en rijtuig weer op het droge gebracht. Van deelname aan de ringrijderij kon natuurlijk niets meer komen E.S.T.O. Zondagmiddag om half drie zal E.S.T.O. I uitkomen tegen D.O.N.K. III. We hopen, dat ook a.s. Zondag weer vele Bodegravers aanwezig zullen zijn op ons Esto-terrein. Zij kunnen ervan overtuigd zijn, dat onze jongens, evenals vorige kee- ren, de belangstellenden een genoeglijken middag zullen verschaffen. Dekenaats-jubileum te AJphen aan den Rijn Zilveren pastoors-feest van Deken J. M. Hellegers. De Deken en Pastoor van Alphen aan den Rijn, de hoogeerw. heer J. M. Hel legers, herdenkt op 12 September a.s. dat den dag, dat hij 25 jaar het herdersambt in deze parochie heeft bekleed. Dit jubileum zal met grooten luister worden gevierd. Met de voorbereiding van dit feest heetf zich een comité belast, dat is samenge steld uit: C. M. Klaver, kapelaan, voorzitter; C. M. Broers, kapelaan, vice-voorzitter; A. D. van Vliet, R.K. Kerkbestuur, Secreta ris; M. Schavemaker, R.K. Bibliotheek, 2e secretaris; S. J. H. Breukel, R.K. Kerkbe stuur, penningm.; C. IJ. Ponsioen, R.K. Armbestuur, 2e penningm. Leden: J. F. Allart; H. v. Berkum, R.K. Armbestuur; J. C. C. Böckling, Hoofd der School; P. G. v. d. Bosch; P. Bunnik, R.K. Kerkbestuur; F. van Hofwegen; H. P. J. Jollie, R.K. Armbestuur; B. Knaapen; H. S. v. d. Putte, Hoofd ULO-School; A. F. Ruijssenaars, R.K. Raadsfractie; W. Sey- sener, R.K. Armbestuur; J. H. de Wit, R.K. Kerkbestuur. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 10 September: Half 7. Begroeting van den Hoogeerw. Jubilaris aan de grens der parochie (Vinkenbuurt) door het feestcomité. Pl.m. 7 uur: Aankomst van den Jubilaris bij de kerk. Daarna: Plechtige ontvangst in de kerk, waarbij de parochianen het welkomstlied zingen. Vervolgens: Kort lof. Zondag 11 September: 7 uur en 8.15 uur: H.H. Missen, waaronder Alge- meene H. Communie der parochianen tot intentie van den Deken. 10 uur: Plechtige Hoogmis. Wanneer de Jubilaris de kerk binnentreedt, voorafgegaan door bruidjes, zingen de parochianen het welkomstlied. Het parociaal zangkoor voert uit de Mis- sa „Gloria in excelsis Deo" van J. A. S. van Schaik. De feestpredikantie wordt ge houden door kapelaan C. M. Klaver. Na de Hoogmis zipgt het parochiale zangkoor de Cantate „Tu es Sacerdos in aeternum" van Elbert Franssen. 1.30 uur: Aanvang der receptie in de St. Josephzaal. Onder de receptie wordt het feestgeschenk aangeboden door kape laan Klaver. Van 1.302.30 uur gelegen heid voor de besturen der vereenigingen om den Jubilaris te complimenteeren. Daarna voor de overige parochianen tot 3.30 uur. Maandag 12 September: 10 uur: Plechtige Hoogmis, op te dragen door den Hoogeerw. Deken met assistentie en in te genwoordigheid van de geestelijkheid van het Dekenaat. Mede zullen aanwezig zijn burgemees ter en wethouders der gemeente. De feest- predicatie wordt gehouden door den oud sten pastoor van hf.t Dekenaat, den zeer- eerw. heer J. G. Onel, pastoor te Roelof- arendsveen. 's Avonds 8 uur: Opvoering van het Pries- terspel „Sacerdos est alter Christus". Dit spel is specaal bij deze gelegenheid vervaardigd en opgedragen aan den Ju bilaris. In het Priesterspel zien we achtereen volgens: Inleiding: de strijd tusschen goed en kwaad bij de eerste menschen. Deel I. De instelling van het Priester schap bij het Laatste Avondmaal. Leel n. De taak van den Priester: Offe ren, zegenen, leiden, doopen, prediken. Deel III. Hoe de Priester onze helper in den strijd is: van de wieg tot aan het graf. De apotheose aan het slot is: een verheer lijking van het Priesterschap. Bij het zien der achtereenvolgende tafe- reelen moet men zich indenken, dat men blad na blad omslaat van een kleurig pren tenboekTelkens wordt voorgehouden: zóó deed Christus, zóó doet de Priester. Vandaar de titel: „Sacerdos est alter Chris tus". Dinsdag 1 2 September: Des avonds 8.30 uur: Huldiging van den Ju bilaris door „Leo XIII" en „O. B. K." in den tuin van de pastorie. De opvoering van het Priesterspel wordt herhaald op 14, 15 en 16 September. Het schoolfeest wordt gehouden op 2 da gen, en wel op: Maandag 19 September: Des avonds 6 pur: le opvoering van de operet te „Repelsteeltje" voor de kinderen in de le, 2e, 3e, 4e klas. Dinsdag 20 September: 8.15 uur: Plechtige H. Mis, waarbij de schoolkinde ren zingen. Algemeene H. Communie tot intentie van den Hoogeerw. Jubilaris. Om half 11: Huldiging van den Hoog eerw. Deken door de kinderen op het schoolplein. 's Avonds 6 uur: 2e opvoering der kin deroperette „Repelsteeltje", in 5 bedrijven, in de St. Josephzaal, voor de kinderen van de 5e, 6e, 7, klas. De operette „Repelsteeltje" wordt op Woensdag 21 September en Vrijdag 23 Sep tember vertoond voor de parochianen. ROELOF ARENDSVEEN „LIEFDE VOOR HARMONIE" Was de titel van dit gouden muziekfeest op zichzelf reeds meer dan voldoende om een passende herdenking te vieren, in het kader der nationale festiviteiten wordt dit jubileum mede opgeheven tot een grooten luister en belangstelling. Vijftig jaren „liefde voor Harmonie" te Roelofarendsveen. Bij nadere bezinning op de juiste waarde van dit feest springt deze beteekenisvolle naam opvallend in het oog. We kunnen moeilijk veronderstellen, dat er vóór 50 jaren in dit dorp geen liefde was voor de sonore klanken der instrumentale muziek. Het merkwaardige echter is, dat gedurende al die jaren een vaste vereeni- gingsband vorm en uitvoering heeft kunnen geven aan die oorspronkelijke liefde voor harmonie, waardoor een breeden kring van plaatsgenooten mede werd omvat. En dan moeten we hierbij bovengenoemde „ver- eenigingsband" beklemtonen, die het be staan heeft, om door de wisselvallige tijds omstandigheden heen zich te handhaven; en dat niet alleen, maar om juist na vijftig jaren sterker te zijn als willciht nimmer te voren. Met welk een vastberadenheid worden niet meermalen prachtige vereenigingen en clubs gevormd: dikwijls teeren ze enkele jaren of zelfs nog korter op het eerste vuur, om tenslotte te verdwijnen zonder dat iemand het bemerkt. LEIMUIDEN Jeugdhulde. Voor de gemeente Lei- muiden zal op Dinsdag 6 Sept. aan het de- filé te Amsterdam deelnemen de heer K. Stigter, voorzitter van het Oranje-comité alhier. De Jeugd vereenigingen zullen uit deze gemeente ook deelnemen aan het défilé met de gemeentevlag te Amsterdam. Op 6 Sept. a.s. zal des v.m. na de aubade der schoolkinderen, de gemeentevlag plechtig aan de jeugdvereenigingen wor den overgedragen. K.J.M.V. Afd. L.T. Op de vergadering van Donderdag 1 Sept. voor jonge boeren en tuinders waren een 15-tal leden opge- - komen. Na enkele discussies is besloten om deelnemers te werven voor een algemee- nen Landbouw- en voor een algemeenen Tuinbouwcursus. De duur van beide cur sussen is 3 jaar, de leeftijdgrens 15 jaar. Het lesgeld is 2.50. Voor den algemeenen Landbouwcursus gaven zich reeds 9 deel nemers op. Degenen, die zich willen opge ven om dezen cursus te volgen, kunnen zich vervoegen bij de heeren Jan Keyzer en Piet Koot. Voor den algemeenen Tuinbouwcursus gaven zich reeds 5 deelnemers op. Men kan zich nog voor dezen cursus opgeven bij de heeren C. van Beyeren en Piet van Eg- mond. Het minimum-aantal deelnemers is voor den Landbouwcursus 12 en voor den Tuinbouwcursus 10. Voor beide cursussen geldt deze voorwaarde: deelnemers van 17 jaar en ouder moeten lid zijn van de K.J.M.V. Mocht het lesgeld voor sommigen nog een bezwaar zijn, dan wende men zich tot den Moderator, bij wien ook verdere in lichtingen zijn te verkrijgen, Good luck! Mond- en klauwzeer. In deze gemeen te doen zich momenteel een tweetal ge vallen voor van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer. Dit zijn de eerste ge vallen in deze gemeente. NOORDEN De ronde van Noorden. Ook Noorden krijgt zijn rijwielronde. Tijdens de jubi leumfeesten op Dinsdag en Woensdag a.s. wordt een wedstrijd georganiseerd om 10 keeren rond te rijden vanaf de Kaatsbaan via het Kruis, het Oude dorp en de Prol kade over de Schippersbrug terug. Perso nen uit het rayon Noorden van 17 jaar en ouder kunnen daaraan deelnemen. Tien premies zijn beschikbaar gesteld, terwijl het bestuur van de Boerenleenbank een spaar boekje beschikbaar stelt, met 10 voor wie zich het hoogst klasseert. Tot tijd waarnemers aan den start zijn aangewezen G. D. van Noort, C. D. van den Helder, A. C. van Koert en A. Voorn. Controle-posten worden gevormd door J. van der Meer Jr. en Jos van Capel; J. Wansinck en A. Woelders, A. Verburg en J. H. Wendel, J. Fransen en J. Breedveld. De motorcontrole J. A. Vianen en M. Hoogerwerf. Ordecommissarissen zijn L. van Koert, J. D. van den Helder, J. van Leeuwen en A. van den Berghe. Ambulance-dienst H. A. Otto, C. de Jong en M. Baas. Het was in de bekende tachtiger jaren, toen op zoo velerlei gebied nieuwe ideëen naar voren kwamen in het maatschappe lijke leven, dat een viertal jongemannen, n.l. D. Wagenaar, N. Hoogenboom, Ant. de Jong en C. v. Berkel de hoofden bij elkaar staken, muziek-instrumenten aanschaften en met nog enkele vrienden in 1888 een mu- ziekvereeniging oprichtten, die ze „Liefde voor Harmonie" noemden. Onder leiding van een directeur uit Leiden, de Goede ge naamd, werden vol ijver de beginselen der muziek geleerd. Plotseling echter stierf deze leermeester, waarna de heer van Oeffeit van het 4e R. I. de leiding overnam. Na eeni- gen tijd werd deze bekwame dirigent naar Nijmegen geroepen om aldaar bij het 8ste R. I. een corps op te richten. Spoedig daarop werd aan den heer N. Wagenaar de leiding opgedragen van liet nu reeds goed gevorderde corps. Een lange periode heeft deze als dirigent de leiding gehad en gestadig groeiden de praestaties. Zeer vele zullen zich nog heel goe^ het oefenen op de „kamer" kunnen herinneren. In die dagen stond Roelofarendsveen wat vereenigingsleven betreft aan de spits. Wij, die de laatste jaren zoovele vereenigingen en clubs zagen ontstaan, kunnen de „Har monie" niet anders zien dan als een breede kolos, die opdoet uit dat verre verleden. Het 25- en 40-jarig bestaan werden met groote luiser gevierd. In 1930 werd de ver- eeniging in katholiek verband opgenomen; tevenskwamen er groote veranderingen, wat zijn oorzaak vond in het heengaan van NIEUWKOOP SLUIS TE SLIKKENDAM OFFICIEEL GEOPEND. Ofschoon de nieuwgebouwde sluis te Slikkendam met brug reeds op 13 dezer ten gerieve van het vaartverkeer is open gesteld, had eerst gistermiddag de offi- cieele opening plaats. Het Polderbestuur had op dien dag de Herfstschouw gedreven en met het schouw- jacht arriveerden zij te ruim 3 uur te Slikkendam. Ter plaatse waren mede aan wezig enkele ingelanden, doch overigens zagen wij geen autoriteiten aanwezig. De werken werden opgenomen en een parig werd de uitvoering geroemd. Daar na vereenigde men zich in de sluiswo- ning, waar een thee werd aangeboden. De Dijkgraaf, de heer Ant. Kromwijk, nam nu het woord en noemde het een voor den Polder Nieuwkoop en Noorden gewich tig moment. Nog wel nimmer is in den Polder een zoo belangrijk werk tot stand gekomen en wellicht zal dit ook wel nooit meer voorvallen. In de plaats van een ver sleten houten sluis met galgen, een brug, waarvan de onderbouw totaal vergaan was en een vochtig en in slechten staat verkee- rende sluiswachterswoning is thans tot stand gekomen een aanmerkelijk vergroote betonnen sluis, waarvan de ligging veel gunstiger Is, een solide brug met ijzeren bovenbouw over het uiteinde van de sluis èn een woning, welke aan alle eischen vol doet, kortom een geheel, dat gespeend is van alle luxe. doch in den geest van den tijd, passend in de omgeving, keurig afge werkt en getuigend van doorzicht en smaak. Spr.. feliciteert den polder en de ingelan den met dit mooie werk, de finantieele lasten voor den polder zijn slechts met een gering bedrag verhoogd, terwijl de onder - houdslasten tot in verre toekomst tot een minimum is teruggebracht. De Dijkgraaf brengt hiervoor hulde en dank aan den ontwerper en tevens uitvoer der van het plan, den heer Fr. Pieterse, opzichter van den polder, voor het mooie stuk werk hier geleverd. De heer Pieters dankt den Dijkgraaf voor zijn waardeerende woorden. Spr. meent, dat tijdens den bouw veel critiek is uitgeoefend. Heel den bouw zou spoe dig in den polder terecht komen, niet al leen het werk, doch ook de finantieele uit komst zou een debacle worden, in de plaats van 30.000.zou het wel 50.000.kos ten, enz. Dergelijke critiek heeft vaak een vunzige ondergrond, doch niettemin prik kelt zij de activiteit en uitkijken en inzoo- verre is spr. dergelijke critiek dankbaar. Aan tegenslag heeft het overigens niet ont broken, de in den bodem aanwezig bevon den veenlagen waren daarvan een van de symptonen, de moeilijkheden zijn echter alle overwonnen, zij het, dat de oplevering daardoor is vertraagd en het scheepsver keer meer gestagneerd is, dan men zich in den aanvang had voorgesteld. den heer N. Wagenaar en het veranderen van repetitie-lokaal. De heer v. Leeuwen, die heden nog diri gent is, werd als leider gevraagd. Geduren de enkele jaren kunnen de muzikanten dan geen eigen oefenlokaal vinden, totdat eindelijk de heer P. Huigsloot hen gratis een deel van z'n loodsen afstaat. Een 15-tal jaren geleden, schafte de Har monie een muziektent aan, om van tijd tot tijd voor de burgerij te kunnen concertee ren. Na enkele zwerftochten heeft de tent nu definitief vasten grond onder den voet gekregen op een zeer goed gekozen plaats in het dorp. Een verheugend feit is, dat juist dit jaar op het concours te Rotterdam door de Veen- ders zulke goede prestaties werden verricht. De vereeniging telt vele jonge leden, die zich met veel ambitie groote moeite geven om op waardige wijze de voetsporen van de ouderen te volgen. Er heerscht een goeden geest, en ondanks ongeregelde werk zaamheden volgt men nauwgezet de repe tities. 50 Jaren een historie der harmonie, wel ke in het geheugen van vele inwoners vas ter ligt dan in de overgeleverde scripta. Met groote waardeering gedenken we thans het moeizame werk der pioniers, maar ook het werk van hen, die tijdelijke inzinking te boven hielpen komen. Zij allen, die heb ben meegewerkt tot instandhouding en bloei van „Liefde voor Harmonie", hebben een groot cultureel goed opgebouwd te midden van hun dorpsgenooten. WOUBRUGGE ETALAGEWEDSTRIJD. Woubrugge heeft zich nog steeds niet opgemaakt tot feestviering in verband met het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. En of er wat gebeuren zal, valt zeer te betwijfelen. Van ter zijde vernemen wij b.v.; dat aanvankelijk weer besloten was feesten te organiseeren zonder medewerking van het christelijk schoolbestuur en nu wordt definitief ge sproken van een aflasten van alle gedach te feestelijkheden. Voor een plaatsje als Woubrugge, dat zich bij uitstek oranje gezind wil noemen, beteekent dit een blamage. De burgemeester der gemeente heeft nog getracht te redden, wat er te redden was. Als eere-voorzitter van de commissie-1938 gaf hij enkele richtlijnen welke wezen in de richting van een op lossing, doch een (minderheids-) gedeelte besloot nadien zich van alles te onthouden. Woubrugge zal het dus betrekkelijk rustig hebben. Betrekkelijk zeggen wij, want al zijn de kampen uiteen gevallen voor zich zelf worden er toch enkele festi viteiten gehouden. Zoo zal b.v. voor de kinderen van de christelijke en de open bare sohoo. een kinderfeest worden ge organiseerd op 6 Sept. a.s. In hoeverre dit feest „toch" nog zal uitdijen tot een alge meen feest, dient afgewacht te worden. Een was er echter in ons dorpje die zich niet achter liet stellen en met de landelijke feestvreugde wenschte mee te doen. Dat was de voorzitter van de Mid- denstandsvereeniging „Ons Belang". Als niemand feest gaf, wilde hij toch een ver sierde etalage-stand in het dorp hebben. Met medewerking van de vereeniging Nederlandsch fabrikaat werd een etalage wedstrijd gehouden van hoofdzakelijk Ned. fabrikaat. De opzet is bijzonder goed gelukt. 30 Aug. werden tegen 7 uur des avonds de gordijnen voor de etalages weggescho ven en feestelijk verlicht prijkten de vele artikelen in de etalages van de 20 deel nemers. Veel zorg was besteed aan het naar voren brengen van het eigen fabri kaat. De jury, bestaande uit mevr. Mum- sen, de heeren Schaminée en Tondu keur den ieder afzonderlijk de etalages. J.l. Donderdagavond had, op verzoek van den heer v. d. Nagel, voorzitter der Middenstandsvereeniging, de uitreiking plaats, door den burgemeester, van de toe gekende prijzen. Een vijftal prijzen waren schikbaar gesteld, waarvan twee medailles van de Ver. Nederl. fabrikaat. De prijzen werden achtereenvolgens gewonnen door C. J. Wittebol, met 72 punten, de firma Bochove met 70 punten, Chr. v. d. Nagel met 67 punten, E. Stigter met 66 punten en J. Westmaas met 65 punten. De voor zitter dankte de burgemeester en de jury voor de gegeven medewerking. Als eerste begin van de feestroes heeft de Middenstandsvereeniging succes gehad. Misschien lossen de moeilijkheden zich nog in korten tijd op en bestaat er nog mogelijkheid dat de maand September Woubrugge in haar feestmaand kan in sluiten. Voor de vele kinderen, die toch eigenlijk de dupe zijn geworden van het „verstandige gedoe" der groote menschen hopen wij op een „wonder".

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10