Verzilveren van miLiTfliR-E coLonnts WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: M. T. Berkhout, Burgemees ter. Aanwezig: 8 leden. Afwezig: Wethou der J. A. Mens, W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye, E. Ch. Mulhol- land met kennisgeving. Alvorens tot de pfwerking van de agenda over te gaan herdenkt de voorzitter aan den vooravond van het 40-jarig Regeerings- jubileum van H. M. de Koningin dit feit met een enkel woord van gevoelens van dankbaarheid. Spr. hoopt, dat het God mag behagen het Oranjehuis met het Hoofd nog vele jaren te begunstigen met Zijn ge nade. Spr. hoopt, dat de herdenking van dit feit op waardige wijze zal geschieden. Vervolgens dankt hij den heer E. Ch. Mulholland voor hetgeen hij gemeend heeft te moeten doen in het belang van de ge meente en wenscht hij hem een rustigen levensavond in zijn nieuwe woonplaats. Ten slotte wenscht hij den heer J. Braggaar geluk met zijn jubileum; het doet spr. ge noegen, dat hij dezen dag in goede gezond heid heeft mogen herdenken. Iingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken is een me- dedeeling van B. en W. aan den raad, dat zij thans hebben besloten de bruikbare steenen, welke vrij komen bij vernieuwing van een gedeelte van de Schoolstraat en bij de bestrating van de Duivenvoorden- straat, te bezigen voor verharding van het open gedeelte achter het Burgemeester Vor- nèdepark, voor zoover de voorraad stee nen zal blijken te strekken, tevens een schrijven van Ged. Staten meldende, dat zij de beslissing tot aankoop van grond van den heer P. M. Hooymans c.s., benoo- digd voor de verbreeding van den Leid- scheweg voor ten hoogste twee maanden hebben verdaagd. Ook is ingekomen een schrijven van den heer E. Ch. Muiholland, houdende mededee- ling, dat deze ontslag neemt als lid van den raad. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Opdat opgetreden kan worden tegen hen, die nalaten hun hond aan te geven of na laten de belasting binnen den daarvoor gestelden termijn te voldoen, wordt voor gesteld een nieuw artikel 16 aan de ver ordening toe te voegen, waarbij verboden wordt, dat een hond, die niet is aangege ven, zich op den openbaren weg bevindt. Aldus 'besloten. Gemeenschappelijke regeling tot onder-, linge hulpverleening ingeval, van brand in de provincie Zuid-Holland. Reeds d.d. 9 April is in den raad besloten een regeling aan te gaan inzake hulpverleening van brand met verschillende gemeenten, deze regeling dient thans te worden herzien en zal zich uitstrekken over de geheele pro vincie Zuid-Holland en de commissie zal gevestigd zijn te Gouda. De kosten van aansluiting worden geschat op 50. B. en W. adviseeren den raad, onder'intrekking van het raadsbesluit d.d. 1 Mei 1935, tot aansluiting bij de nieuwe regeling te be sluiten en bieden een bijgevoegd ontwerp besluit ter vaststelling aan. De heer J. Braggaar kan zich met het voorstel vereenigen, indien de verdere kos ten, zooals in het voorstel staat, niet te hoog zullen worden. Hij kan zich hierom trent geen voorstelling .maken. Nadat de voorzitter heeft gezegd, dat deze kosten waarschijnlijk niet zoo hoog zullen zijn, wordt tot aansluiting besloten. Door den Ned. bond van hotel-, koffie huis- en restauranthouders en slijters, ge vestigd te Amsterdam, is een adres gezon den aan den raad, om in verband met de feesten bij het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin de tapverboden en sluitinguren bij de feestelijkheden niet te doen gelden en tevens vrijstelling van ver schuldigde vermakelijkheidsbelasting of le-- gesgelden. B. en W. stellen den raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Nu de administratie van de centrale boekhouding der bedrijven met ingang van 1 September 1937 .werd overgebracht naar het gemeentehuis is het wenschelijk, dat de bedrijven voor het medegebruik van kantoorruimte van het gemeentehuis aan de gemeente een vergoeding betaald in het belang van een juiste verdeeling vrfn de kosten van verlichting, verwarming, enz. en deze vergoeding vast, te stellen op 400 per jaar. Aldus B. en W. Aldus besloten. Door den heer D. W. J. de Rijk alhier wordt verzocht ten behoeve van zijn zoon, een tegemoetkoming te mogen ontvangen in de vervoerkosten voor het bezoeken van een school voor U.L.O. te Leiden, doch de aanvrage voldoet niet aan het vereischte van art. 13 der L.O.-wet, daar de woning van het leerplichtige kind maar 3,2 K.M. van de school is verwijderd, weshalve B. en W. den raad adviseeren afwijzend op dit adres te beschikken. Aldus besloten. Aan den heer M. de Beer en den heer D. Teske wordt een vergoeding verleend van 0.0035 per K.M. in de vervoerkosten. Deze vergoedingen vervallen zoodra de leerplichtige leeftijd is bereikt of vroeger de school wordt verlaten. Subsidie Burgenvacht. Aan de Burgerwacht wordt een subsidie verleend van 150 per jaar. Als voorwaar de wenscht het college van B. en W. te verbinden aan de verleening dezer sub sidie de verplichting van de vrijwillige bur gerwacht om de leden van het plaatselijk poitiecorps kosteloos als lid van de Voor- schotensche Burgerwacht in te schrijven, opdat het politiecorps zich kan oefenen in de schietvaardigheid. De heer D. Limburg merkt op, dat alle leden gratis lid zijn en aan zijn eigen be- eefdheid wordt overgelaten of men iets wil dragen, zoodat hij de bepaling „koste loos" niet begrijpt en hiertegen bezwaar maakt. De heer J. Braggaar maakt bezwaar tegen het verplicht worden van een gedeel te van het gemeentepersoneel en acht het in strijd met de gedachte „Vrijwillige bur gerwacht". De voorzitter merkt op, dat door inschrijving als lid de burgerwacht grootere rijkssubsidie wordt ontvangen. Dit is geen zaak van' personen, maar van d politie, een gemeentezaak, waarbij het oefi nen in het schieten een belang is. Nadat de heer D. Limburg zijn voor stemmen heeft gemotiveerd, wordt het voorstel aangenomen met 6 tegen 2 stem men (de heeren Bakker en Braggaar). Rekening van gemeente en bedrijven vastgesteld. Thans komt aan de orde de voorloopige vaststelling der rekeningen van de bedrij ven en der gemeente 1937. De belansen worden vastgesteld als volgt (activa en passiva) van het Electricteitsbedrijf op 149.587.84 (v.j. ƒ19.310.51), winenst 19.145.57 (v. j. f21.074.06). Gasbedrijf op 90.973.58 'X- (v. j. 212.145.53 K). Verlies f 2.450.99 (v. j. een winst van 957.56^). Waterleidingbedrijf op 88.807.10 (v. j. 144.964.84), winst ƒ5.104.74 (v. j. ƒ4.827.58). Badhuisbedrijf op 11.778.16 (v. j. 13.624.74), verlies 1.756.38. Woningbedrijf op 306.410.73, verlies ƒ4.817.48. Openbare werken: 28.167.28, winst ƒ31.80. Gemeenterekening gewone dienst ƒ338.680.75, voordeelig saldo ƒ7991.75. Kapitaaldienst 549.862.29, nadeelig sal do ƒ32.555.73. Reorganisatie brandweer. Op verzoek van den raad heeft de Zuid- Hollandsche provinciale brandweerbond een rapport uitgebracht omtrent de orga nisatie van de brandweer. Blijkens dat rap port zijn er bij de brandweer verschillen de zaken, die verbetering behoeven. Aan alle opmerkingen is echter niet te voldoen, daar dit te kostbaar zou worden, tl. en W. vragen den raad een crediet aan van 4000 voor deze reorganisatie, aankoop slangen en slangenwagen, gasmaskers, het aan brengen van een geluidsinstallatie sirene Philipsfabrieken enz. Na eenige bespreking wordt het voorstel aangenomen. Eenige kappers hebben een adres gericht aan den raad om bij verordening te willen bepalen, dat de kapsalons en winkels in deze gemeente des Maandagsmiddags na één uur gesloten moeten zijn. Op 3 Augus tus j'.l. hebben de alhier gevestigde kappers een bespreking gehad ten raadhuize en het is gebleken, dat vele kappers tegen deze namiddagsluiting bezwaar hadden. B. en W. geven den raad in overweging op dit adres afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Van het bestuur der vereeniging van de H. Catharina van Sienen alhier is een verzoek ingekomen om medewerking te mógen ontvangen voor de aanschaffing van een aantal schoolboeken voor het tweede leerjaar der school tot een bedrag van ƒ203.40. B. en W. adviseeren den raad aan het verzoek te voldoen. Aldus besloten. Benoeming lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs. B. en W. bieden den raad de volgende voordracht aan: 1. Dr. M. R. J. Brinkgreve (aftredend), 2. A. in 't Veld. Benoemd wordt dr. M. R. J. Brinkgreve. Aanleg van straten tegenover Berestein. Door den heer A. Q. Doeswijk alhier is verzocht om defintieve vergunning tot den aanleg van straten, genoemd Beresteijn- straat, Marnixstraat, Vondelstraat, en Krimkade. B. en W. stellen den raad voor de gevraagde vergunning te verleenen. Aldus besloten. Aan den heer A. Th. Wohrman wordt een vergoeding toegekend uit de gemeentekas, krachtens art. 13 der L.O.-wet 1920, in de kosten verbonden aan het bezoeken van een U.L.O. te Leiden en vastgesteld op ƒ0.007 p. K.M. De leerlingenschaal. Door de samenwerkende organisaties van Nederlandsche onderwijzers wordt verzocht instemming "te willen betuigen met het door hen aan de regeering gerichte adres, houdende het verzoek, bij de samenstel ling van de rijksbegrooting 1939 maatre gelen te nemen, waardoor ten spoedigste zal kunnen worden overgegaan tot invoe ring van een verlaagde leerlingenschaal. B. en W. adviseeren den raad dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar dit algemeen regeeringsbeleid valt onder de controle van de volksvertegenwoordiging en de raad moet blijven binnen de grenzen van zijn eigen terrein. De heer W. G. Duynisveld kan zich met het voorstel niet vereenigen en vraagt of dit voorstel van de meerderheid is. De voorzitter deelt mede, dat Wethou der J. A. Mens hieraan zijn stem niet heeft kunnen geven. De heer D. Limburg is het volkomen met B. en W. eens, dat men als lager or gaan nooit druk moet uitoefenen op hoo- gere organen, in dit geval de Regeering. De heer O. R. I. Viveen zegt, dat waar is hetgeen in het voorstel staat, maar de nood waarover het adres spreekt is zeer groot en de gemeente heeft toch ook de belangen te behartigen van de kinderen, die dagelijks met de verslechtering in aan raking komen. Verschillende burgemees ters hebben de regeering onder het oog ge bracht, dat het met de weermacht indertijd zóó niet ging en dat is toegejuicht. De heer J. Braggaar juicht het toe, dat alle organisaties zich achter deze ernstige zaak hebben gezet en dringt er bij den raad op aan te doen, hetgeen het adres ver zoekt. Nadat hierover nog veel is gedis cussieerd wordt het verzoek van de onder wijzersorganisaties in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 3 stemmen (tegen de heeren Weth. C. Eggink, D. Lim burg en A. Verboon). Uitzending werkloozen naar centrale werkverschaffing. Momenteel zijn voor de derde maal 8 werkloozen in de centrale werkverschaf fing werkzaam. In verband met het aantal werkloozen stellen B. en W. den raad voor gedurende de maand September 6 werk loozen per 14 dagen uit te zenden in het vervolg en wel op 7 September en 19 Sep tember a.s. en na 1 October voorloouig geen werkloozen meer uit te zenden naar de centrale rijkswerkverschaffing. De heer D. Limburg heeft een klacht ver nomen, dat het broodgeld ad 1.50 te laag is en vraagt of hieraan iets te doen is. De voorzitter deelt mede, dat aan den Mi nister is verzocht deze toelage te verhoo- gen, waarop nog geen antwoord is ontvan gen. De heer J. Braggaar heeft de vorige keer zijn stem aan het voorstel gegeven, omdat hij dacht dat het zoo zou worden uit gevoerd, hetgeen niet is geschied. Men kan niet aan het het aantal werkuren komen. Het voedsel biedt geen klagen, wel de sooid voeding. Dikwijls wordt in den raad eer^ lans gebroken voor de groote gezinnen, maar hier zijn juist de grootere gezinnen Plechtig aanhoorde de Raad gisteravond de rede, welke de burgemeester hield naar aanleiding van den verjaardag van de Ko ningin en van haar regeeringsjubileum, waarin hij uiting gaf aan de groote dank baarheid van het Nederlandsche volk voor de weldaden gedurende deze periode on dervonden en het parlementairstelsel roem de waardoor mij worden geregeerd. De Raad besloot aan H. M. een tele gram met gelukwenschen te zenden. 35 jaar Raadslid. Plechtig eveneens aanhoorde de Raad burgemeester's speech naar aanleiding van wethouders Bader's 35-jarig Raadslidmaat schap. Hij herinnerde aan de groei der ge meente van 2315 inwoners in 1903 tot 6100 in 1938. De heer Bader mag groote zelf voldoening hebben over zijn werk; aan initiatief heeft het hem niet ontbroken. Spr. acht zich de tolk van den Raad als hij wethouder Bader toewenscht, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren de ge meente te zien groeien en bloeien. Wethouder Bader brengt allereerst dank aan God, vervolgens aan de R.-K. Staats partij die hem 35-jaar heeft afgevaardigd. Spr. is Roomsch in merg en been, en zal trachten de Katholieken te geven wat hen toekomt. Spr. dankt ook de Protestantsche Raadsfractie. De heer Bisschops beaamt allereerst, als voorzitter van de Oranjevereeniging, het geen de burgemeester omtrent H. M. ge zegd heeft en complimenteert de heer Bo- der namens de Katholieke Raadsfractie. De heer Bader is jarenlang leider van de Staatspartij in de gemeente geweest en heeft het er over het algemeen tamelijk goed afgebracht. De heer van Breda wenscht de heer Ba der namens de Protestantsche fractie ge luk. Na deze plechtigheden, later bezegeld met een tractatie, deelde de voorzitter me de, dat de heeren Verkley en van Zonne veld met kennisgeving afwezig waren. Volgen de gebruikelijke mededeelingen omtrent de steunverleening, waaruit blijkt, dat de werkloosheid gelukkig steeds ver mindert. In de periode 1 Januari 1937 tot 20 Aug. 1937 werd uitbetaald 46.220.18, zelfde pe riode 1938 36.268.64, bovendien in 1938 nog 1326.65 als toeslag op het bollenpel- len, dat is dus over 8851 manden. In deze periode was het gemiddelde aan tal steuntrekkers in 1937 150, in 1938 113. De laatste week van deze periode stonden in 1937 nog 40 steuntrekenden ingeschre ven, tegen in 1938 slechts 24. Mededeeling werd gedaan dat de be- giooting 1938 door Ged. Staten was goed gekeurd. Door den gestadigen groei der gemeente is deze met ingang van 1 Januri 1.1. wat be treft de salarissen van B. en W., secretaris en ontvanger in een hoogere klasse ge plaatst. De burgemeester zal hierdoor 150 meer toucheeren, de heer Los 125 en de beide wethouders zagen hun honorarium ver hoogd met 60 tot 390. De ontvanger blijft tot 1 Jan. 1940 op zijn huidige salarieering staan. Het halfjaarlijksch verslag van 't electri- citeitsbedrijf doet voorzien dat 1938 alles zins redenen tot tevredenheid zal geven. Een adres van 31 bewoners van de Iepen laan verzocht verbetering van dezen weg. Als B. en W. de tijd gekomen achten zal dit onder de oogen worden gezien. 2. Vaststelling havengeldverordening. Daar de huidige verordening expireert stel len B. en W. voor deze voorloopig ongewij zigd vast te stellen. Zoodra de nieuwe Sassenheimsche Vaart gereed zal zijn, die, op enkele honderden meters na geheel in onderhoud van de ge meente zal komen, wordt een nieuwe ver ordening voorgesteld, die de naam zal dra gen van Vaart- en Kadegeldverordening. slechter af, ze blijven onder het steunbe drag. Men krijgt 1.50 broodvergoeding, waardoor de menschen het droge brood zoo uit de hand moeten eten. Ten slotte komen de menschen onder het ongedierte terug. Het kost de gemeente geld en de menschen worden er niet beter van. De voorzitter verdedigt dit voorstel, het geen een verbetering is, omdat slechts 6, inplaats van 8 menschen worden uitge zonden. De bewijzen zijn er, al zal hij ze in een openbare zitting niet noemen, dat men werk had gevonden wanneer men uitgezonden zou worden. Het is het mo- reele voordeel dat de menschen naar het vrije bedrijf worden teruggevoerd. Men heeft 40.7 cent per uur ontvangen en over het vlugger bereiken van Steen wijk zou ook te praten zijn. Ten slotte wordt het voorstel aangeno men, waarbij de heer J. Braggaar wil ge acht zijn, te hebben tegengestemd. In handen van B. en W. voor praeadvies wordt een adres gesteld van Gebr. de een straat. Bij de rondvraag zegt de heer Braggaar, dat hij bij de paardenmarkt de kraampjes niet wil missen. Het is hem opgevallen, dat een ingezetene geen vergunning had van den Commissaris der Koningin om levens waren te verkoopen, terwijl voor een ge vestigde ijshandel geen rekening werd ge houden en vreemde ijsverkoopers aanwezig waren. Hij verzoekt hiermede in het ver volg rekening te willen houden. De heer A. Bakker verzoekt bij de feest viering het loopen met brandende fakkels tegen te gaan of onder toezicht te stellen, vanwege het gevaar. De voorziter antwoordt, dat het niet in de bedoeling ligt met fakkels te loopen. Hierna sluiting. 3. Wijziging beheersverordening. Een administratieve wijziging. 4. Wijziging leges verordening. Voortaan zullen de kosten van een bouwvergunning niet, zooals tot nu toe, maximum 30 be dragen, maar zal voor bouwwerken tot 20 mille twintig gulden worden gerekend, en verder 1 gulden per duizend. 5. Nadere voorloopige vaststelling re kening over 1936. Op verzoek^van G. S. worden hierin eenige kleine administratieve wijzigingen aangebracht. De bedrijfsrekeningen. 6. Voorloopige vaststelling bedrijfsreke ningen over 1937. Nadat de heer v. Reisén enkele inlich tingen heeft gevraagd, waarop de voorzit ter antwoordde, worden deze vastgesteld als volgt: Gasbedrijf; verlies 3.730.61. Waterbedrijf: winst 5.709.69. Grondbedrijf verlies 971.04. Woningbedrijf: a. „Ameri ka": winst ƒ61.33. b. „Kerklaan": verlies 698.03. c. „De Kooy": verlies 509.65. Bad- bedrijf: verlies 3.661.29. 7. en 8. De ba lans en Verlies- en Winstrekening Wo- ningbouwvereeniging „Vooruitgang" over 1937 werden vastgesteld evenals het „hon denkohier 1938", dit laatste tot een totaal van 722.50. Bij punt 9: Wijziging begrooting 1938 Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed wijdt spreker eenige woorden aan het a.s. Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Naar aanleiding van een ingekomen adres van de vereeniging „Vebo" te Leiden om subsidie ad 25.voor het houden van een vee- en zuiveltentoonstelling, stellen B. en W. voor hierop afwijzend te beschik ken, daar zy het nut hiervan voor deze gemeente niet inzien. De heer Lieverse daarentegen acht zulks wel van belang voor onze gemeente met zijn landbouwende bevolking en stelt voor een subsidie van 10.te verleenen. De voorzitter zegt er persoonlijk niet tegen te zijn, temeer nu blijkt, dat deze gemeente er ook belang bij heeft en ook reeds eerder subsidie werd verleend. Spreker brengt het voorstel van den heer Lieverse, hetwelk wordt ondersteund door den heer Oppelaar, in stemming, waaruit blijkt, dat alleen de heer van Egmond tegen het voorstel is. Na toelichting door den voorzitter wordt hierna de datum van ingang der benoe ming van mej. Rosendaal tot onderwijzer- res aan de O. L. school alhier gewijzigd en nader vastgesteld op 1 September a.s. Voorts wordt na toelichting door den voorzitter z. h. st. besloten een crediet ad 100.beschikbaar te stellen voor het doen maken van een droogpaal met lier voor het droogen van de brandslangen. In verband met het destijds ingekomen adres van de voetbalvereeniging „Koude kerk" om subsidie, stellen B. en W. thans voor een crediet te verleenen groot 50. per jaar, teneinde daaruit een bijdrage in het tekort dier vereeniging te kunnen ver leenen. Aldus wordt z. h. st. besloten. Vervolgens worden uitgeloot de Nos. 17, 11, 66 en 57 van de ly* pet. geldleening groot 7500.waardoor thans de geheele leening is afgelost. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1937 sluit in ontvangsten en uitgaven op 1080.72^ en die van het Bur gerlijk Armhuis in ontvangsten op ƒ6503.54 en uitgaven op 5916.60^, alzoo een batig slot van 586.93)^. De voorzitter geeft hieromtrent nog eenige toelichting, waarna beide rekeningen onder dank aan het bestuur, worden goedgekeurd. Hierna wordt na toelichting door den voorzitter z. h. st. voorloopig vastgesteld de rekening van het Waterleidingbedrijf over 1937 de gewone dienst in ontvangsten en uitgaven op 6902.76 en de kapitaal- 605 vernamen wij, dat de Oranjevereeniging ƒ400 subsidie krijgt, waarmede de heer Bisschops erg blij was. Punt 10: Loonen en werktijden los per soneel en werktijden vast personeel werd op voorstel van den heer Schrama aange houden. Benoeming chef-fitter gas- en waterbedrijf. 11. Benoeming chef-fitter gas- en water bedrijf. Geen der aanwezigen heeft hier over kunnen zwijgen. De heer van Breda zegt, dat de verhoudingen tot nu toe goed zijn. De R.-K. fractie heeft nooit misbruik gemaakt van haar machtsposotie. In dit geval echter was er voor de voordracht verscheen, al beslist, dat het een R.-K. moest worden. Hij vond de verhouding 1111 in het corps van ambtenaren en be ambten juist zoo mooi. ,Spr. heeft zich in de kwaliteit der voor gedragenen niet verdiept; de zaak is toch al in kannen en kruiken. De heer Bisschops zegt, dat bij hem de voordracht de doorslag gêgeven heeft. Wethouder Warnaar spreekt de wensch uit, dat bij eventueele volgende benoemin gen de fracties daarover van te voren zul len spreken. De heer Vogelaar bestrijdt den heer Bis schops. Niet de bekwaamheid maar de kleur zal de heer Bisschops doen beslis sen. De heer Schrama zegt, dat de R.-K. frac tie zich afgevraagd heeft of zij, als zy een R.-K. benoemde, misbruik van de macht maakte of niet. De fractie prefereert goede verstandhouding. Spr. wijst er op, dat ook de salarisverhouding bekeken moet wor den hetgeen de heer Warnaar de vraag ont lokt of de heer Schrama ook de plaatse lijke opbrengst der Inkomstenbelasting na gegaan heeft. Wethouder Bader is overtuigd, dat No. 1 der voordracht de beste is. Spr. geeft vervolgens de verhouding aan: Chr. Hist.: 5 ambtenaren; 293 stemmen laatste verkiezing, 10.192 salaris. Ant,-Rev.: 6 ambtenaren; 565 stemmen laatste verkiezing, 12.149 salaris. R.-K.: 11 ambtenaren; 1091 stemmen laat ste verkiezing, 18.178 salaris. Nadat nog eenigen tijd was heen en weer gepraat werd gestemd met als uitslag, dat de heer N. K. Bx-eedeveld benoemd werd met 7 stemmen tegen 2 op den heer F. W. Ouwehand. De nieuw-benoemde zal 1 September a.s. in functie treden. Bij de rondvraag vroeg de heer Schra ma vrijsteling van vermakelijkheidsbelas ting tijdens de jubileumfeesten, hetgeen niet ging. Daarna ging de Raad in comité- generaal ter behandeling van zeer gewich tige aangelegenheden. dienst in ontvangsten en uitgaven op 5849.22. Van de winst ad 1167.22 is 875.42 uitgekeerd aan de reserve van het bedrijf. De cijfers zijn in orde bevonden door het Verificatie-bureau der Vereeni ging van Nederl. Gemeenten. f De gemeenterekening. ALsnu komt aan de orde de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening dienst -937. De voorzitter doet mededeeling van het ingekomen rapport van de commissie, be last met het nazien dier rekening. Hieruit blijkt, dat zij geen op- of aanmerkingen heeft en alles in orde heeft bevonden. Zij brengt dank aan den gemeente-ontvanger en aan B. en W. voor het accurate beheer en adviseert de rekening voorloopig vast te stellen de gewone dienst in ontvangsten op ƒ91.794.29 en de uitgaven op ƒ82.863.50, al zoo een batig slot van 8930.79 en den kapitaaldienst in ontvangsten op ƒ55.321.85 en uitgaven op 59.051.32, alzoo een nadee lig slot van ƒ3729.47. De voorzitter dankt de commissie voor haar arbeid en voor de waardeerende woorden en stelt voor de rekening aldus voorloopig vast te stellen, waartoe z. h. st. wordt besloten. De beide Wethouders ont houden zich daarbij van medestemming. Tenslotte wordt na toelichting door den voorzitter nog vastgesteld een besluit mo del D tot wijziging der begrooting dienst 1936. Na rondvraag gaat de Raad over in ge heime zitting. i v.'** hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- weg, waarop u rijdt. GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11