DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN TE AMSTERDAM Overwinningen van v. d. Vijver en v.Vliet MAANDAG 29 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Goede dagen voor de Ned. wielrenners De eerste dag der wedstrijden om de wereldkampioenschappen welke Zater dag op de Stadionbaan te Amsterdam zijn begonnen, heeft voor Nederland veel reden tot juichen gegeven. Bij de amateurs wisten de drie Nederlandsche deelenmers Van der Vijver. Ooms en Derksen zich in de halve finale te plaatsen, terwijl van de profs Van Vliet zonder veel moeite in den halven eindstrijd is |ekomen. Er heeft zich een ernstig incident voor gedaan. In de eerste manche der stayers over 100 K.M., welke rit aan het einde van den avond werd gereden, kwamen de Luxemburger Krauss en de Belg Meule- man, alsmede de gangmaker van den Belg, twee ronden voor het einde, toen de strijd om de eerste plaats zeer fel werd gevoerd, ten val. Gelukkig bleken de verwondingen van de beide renners en den gangmaker niet van zeer ernst igen aard te zijn. Het einde van deze manche had een zeer on regelmatig verloop, waarbij ten slotte de Duitscher Lohmann winnaar werd. Naar wij vernemen hebben de hee- ren Baudot, voorzitter van de sport- commissie van den Belgischen Wieler bond en de heer Swaab de Beer van de Nederlandsche Wielren Unie aan het bureau van de U. C. I. voorgesteld den gangmaker van Ingelghem, betrok ken bij de valpartij in de eerste man che om het wereldkampioenschap ach ter motoren, voor levenslang te schor sen. De toestand van de drie gewonden, Kraus, Meuleman en Philipe is, naar nader kan worden gemeld, naar omstandigheden goed. Zelfs mag men wel aannemen, dat Meuleman en Kraus Dinsdagavond a.s. in de repechages zullen kunnen 'meerijden. De uitslagen luiden: Amateurs: Sprint, eerste serie: 1. Loatti 12 4/5 sec., 2. Tickler, 3. Kupczak; tweede serie: 1. Van der Vijver 12 2/5 sec.; 2. Pu- rann; derde serie: 1. Nielsen 12 3/5 sec., 2. Wing; vierde sene: 1. Astolfi 12 2/5 sec., 2. Horn; vijfde serie: 1. Ganz 13 sec., 2. Andersen; zesde serie: 1. Gosselin 13 sec., 2. Matton; zevende serie: 1. Derksen 12 1/5 sec., 2. Schorr;acnlste serie: 1. Bergoni 12 4/5 sec 2. Deny; negende serie: 1. Ooms 12 2/5 sec., 2. Kassei berg. Repechages: eerste serie: 1. Noblet 12 3/5 sec., 2. Purann: tweede serie: 1. Schorn 13 sec., 2. Joctrzejewski; derde serie: 1. Deny 13 2/5 sec., 2. Tickler; vierde serie: 1. Has- stlberg 14 sec., 2. Hom; vijfde serie: 1. Holzner 13 4/4 sec2. Wing; zesde serie: 1. Maxfield 13 sec., 2. Matton; zevende se rie: 1. Andersen 13 sec., 2. Kupczak. Achtste finale: eerste serie: 1. Van der Vijver 12 2/5 scc.. 2 Schorn; tweede se rie: 1. Ooms 13 3,5 sec.. 2. Holzner; derde serie: 1. Derksen 12 4/5 sec., 2. Deny; vier de serie: 1. NieJsen 13 sec., 2. Hasselberg; vijfde serie: 1. Loatti 141/5 sec., 2. Max field; zesde serie: 1. Gcsselin 12 4/5 sec., 2. Ganz; zevende serie' 1. Bergoni 13 sec., 2. Noblet; achtste serie: 3. Astolfi 121/5 sec., 2. Andersen. Kwartfinales: eerste serie: 1. Van der Vijver 12 3/5, 2. Bergoni; tweede serie: 1. Loatti 13 3/5 sec., 2. Gosselin; derde serie: 1. Ooms 12 1/5, 2. Astolfi. Professionals sprint: eerste serie: 1. Sche- rens 13 1/5, 2. Engel; tweede serie 1. Ge- rardin 13 1/5, 2. Peperkamp; derde serie: 1. Van Vliet 13 sec., 2. Grundahl; vierde serie: 1. Michard 12 2/5., 2. Meyer Ander sen; vijfde serie: 1. Richter 12 1/5, 2. Kaers; zesde serie: 1. Falck Hansen 12 4/5 sec, 2. Kremers; zevende serie: 1. Renaudin 12 1/5 2. Cools, 3. Pola. Repechages: eerste serie: 1. Cools 13 1/5, 2. Engel; tweede serie: 1. Pola 13 sec., 2. Kremers, derde serie: 1. Kaers 13 sec., 2. Grundahl; vierde serie: 1. Meyer Andersen 12 3/5., 2. Peperkamp; halve finales re- pêchages: eerste serie: 1. Cools 13 2/5., 2. Meyer Andersen; tweede serie: 1. Kaers 12 1/5; 2. Pola; repèchages finale: 1. Cools, 2. Kaers. Kwartfinales: eerste serie: 1. Scherens, 2 .Michard 12 3/5 tweede serie: 1. Van Vliet 13 sec., 2. Cools; derde serie: 1. Rich ter 12 2/5, 2. Renaudin; vierde serie: 1. Gerardin 12 2/5; 2. Falck Hansen. 100 K.M. eerste manche: 1. Lohmann geen tijd, 2. Canazza op 150 meter. Kraus en Meuleman gevallen. Heiman uit den strijd genomen. DE FINALE. Het Nederlandsch succes op den tweeden dag der wereldkampioen schappen wielrennen is wel buitenge- Avoon groot geweest: van der Vijver legde, voor de tweede maal beslag op den titel van wereldkampioen der ama teurs, van Vliet behaalde den titel voor den eersten keer na Scherens, den zesvoudigen kampioen onttroond te hebben. Van der Vijver heeft zijn ti tel dus geprolongeerd. En het eerste wat hij ons zei, toen hij na den beslis- senden rit van zijn fiets stapte, was: wat ben ik blij, dat ik amateur ben gebleven. Inderdaad, men herinnert zich, dat onze landgenoot het vorig jaar te Kopenhagen op wat onregelmatige wijze den kampioens titel heeft gewonnen, onregelmatig' dan al tijd van de zijde van den anderen fina list, den Franschman Georget. Van der Vijver heeft in het afgeloopen jaar zijn klasse moeten bewijzen en toen Loatti hem in het begin van het seizoen re gelmatig klopte, vreesde men het ergste. Maar Loatti bleek te vroeg zijn topvorm te hebben bereikt, zoodat hij, toen de Ita liaan dezen middag de finale moest rij den, weer over zijn hoogste kunnen heen was. Bij van der Vijver was het precies andersom: hij is in de laatste weken steeds meer in vorm gekomen en bleek eerst nu, op het juiste moment, zijn topsnelheid te kunnen bereiken. Maar wat menigeen het meest verheugd zal hebben is wel het feit, dat van der Vijver behalve zijn physieke capaciteiten ook zijn verstand in de ritten heeft gebruikt. De Van der Vijver, die gis termiddag den wereldtitel won, was een renner, die een klasse hooger aangesla gen mag worden dan die van het vorig jaar te Kopenhagen. In den eersten rit had van der Vijver den kop. Loatti wachtte zeer lang met den aanval. Bij het ingaan van de laatste bocht spurtte van der Vijver weg, lag op het laatste rechte eind een lengte voor en 't sprongetje van Loatti en Scherens kwam juist te laat. In den tweeden rit moest Loatti den kop nemen. Van der Vijver volgde hem steeds op 15 meter afstand. Bij de eeretribune hield de Italiaan in en van der Vijver nam den kop over. Weer wachtte van der Vij ver op den aanval van den Italiaan. En kele malen trachtte de laatste 'weg te ko men, doch van der Vijver ving zijn tegen stander uitstekend op en bij het uitkomen van de laatste bocht was Loatti reeds een geslagen man. In twee ritten had van der Vijver zijn ti tel geprolongeerd. Van Vliet. In den eersten rit van de finale tus schen van Vliet en Scherens moest de Belg den kop nemen. In de voorlaatste bocht, vlak bij de Marathontribune, ging Scherens omhoog om te verhinderen, dat van Vliet buitenom passeerde. De wereld kampioen demarreerde niet, wachtte lang, heel lang, te lang, op den aanval van v. Vliet zag zijn kans, schoot plotseling bin- Vliet zaa zijn kans, schoot plotseling bin nendoor, langszij, demarreerde en lag on middellijk op topsnelheid. Soherens was in de laatste bocht reeds verslagen. Met vele lengten won onze landgenoot. In den tweeden rit moest van Vliet den kop nemen. Het werd een lange sprint, waarin Scherens in de laatste bocht schit terend langszij kwam en zoo snel was, op het laatste rechte eind, dat van Vliet met een halve lengte geslagen werd. De derde rit moest dus de beslis sing brengen. Scherens lootte den kop: men mag met groote Avaarschijnlijkheid aannemen, dat deze loting de beslissing voor den titel bracht. De rit verliep precies, zooals verwacht werd. Scherens spurtte voor de 'Marathon- tribune van kop. Razend snel ging de Belg de bocht door, met van Vliet aan het wiel. Bij het uitkomen van de bocht kwam onze landgenoot op phenomenale wijze langs Scherens, schoot voorbij: Scherens verloor zijn titel, van Vliet was wereldkampioen. Een verheugde van Vliet maakte na af loop een eereronde, Scherens, doodsbleek, kon niets zeggen. Hij keek slechts treurig voor zich, wellicht gevoelend, dat hier het begin \^an het einde van een buitengewone sprintcarrière lag. Zesmaal achter elkaar heeft de Belg den hoogsten titel in de sprintwereld behaald: hij had zoo gaarne het beroemde record van den Deen Elle- gaard, die ook zesmaal den kampioenstitel heeft gewonnen, verbeterd. Een jongere heeft thans zijn plaats ingenomen. Het groote verschil in jaren heeft den doorslag gegeven. Dit moest komen, velen waren van meening, dat het uur van v. Vliet eerst in 1939 zou zijn aangebroken. Het is snel ler gegaan dan men verwacht had. Nog duidelijk staat een elkeen de finale van de sprint der Olympische Spelen te Ber lijn voor oogen: het incident tusschen Mer- kens en van Vliet met het onaangename verloop voor den Nederlarrder. In twee jaar tijds heeft van Vliet zich via den ama- teurstitel omhoog gewerkt. Vorig jaar ver raste hij te Kopenhagen door de tweede plaats te bezetten, nu heeft hij in de eer ste halve finale tegen Derksen den kop geloot. Kort voor het ingaan van de laat ste bocht echter nam de jeugdige Zwolle naar den kop over, hij maakte er een lan gen sprint van. Van der Vijver viel aan, maar Derksen hield het tempo goed bij. De wereldkampioen haalde steeds meer in, doch Derksen wist zijn wiel nog iets eerder ov?r de eindstreep te krijgen en won met banddikte. In den tweeden rit moest Derksen den kop nemen, in de bocht v/achtte hij den aanval van den wereld kampioen af, maar hij wachtte te lang, want van der Vijver demarreerde zoo snel, dat Derksen reeds voor het uitkomen van de bocht een verslagen man was. Zonder moeite won van der Vijver met een halve lengte. In de belle, welke nu noodig was, heeft Derksen opnieuw op overtuigende wijze de meerderheid van Van der Vij ver moeten erkennen. Van der Vijver nam uit eerste positie het initiatief, in enkele rukken was hij drie lengten voor, wel zette Derksen onmiddellijk de achtervolging in, maar in zuivere snelheid is hij zeker niet de meerdere van den wereldkampioen, die dan ook met gemak met 2 1/2 lengte won. In den anderen halven eindstrijd kwam Loatti tegen Ooms uit. Loatti moest den kop nemen, maar Ooms nam dien in de tweede ronde over. De Nederlandsche kampioen begon echter te vroeg te sprinten. Loatti lag vlak naast onzen landgenoot. Door zijn te lange sprint had Ooms net niet genoeg reserve om den slotaanval van Loatti af te slaan, zoodat de Italiaan met 10 c.M. won. In den tweeden rit moest Ooms den kop nemen, maar nog voor het einde van de eerste ronde werd het een eindeloos ge- balanceer, waarbij Ooms tweemaal de ba lustrade aanraakte. Er werd afgebeld en de renners moesten weer beginnen. In dezen overgereden rit ging Ooms voor, hoog gin gen beide renners in de voorlaatste bocht, plotseling dook Loatti onderdoor, nam drie lengten voorsprong, maar hij had dit te vroeg gedaan. Nu kon de Nederlandsche kampioen goed bijkomen, lag bij het uit komen van de laatste bocht gelijk en won toen nog met een banddikte. Ook hier was dus een beslissingsrit noodig. Ooms nam de leiding wachtte in de laatste bocht den aanval af van Loatti, maar toch wist deze hem nog te A^errassen en reeds voor het uitkomen van de bocht was Ooms versla gen. Met een halve lengte voorsprong won de Italiaan gemakkelijk. Ooms en Derksen moesten dus om de derde plaats strijden. Na een lekken band van Ooms nam de Nederlandsche kampioen opnieuw de leiding, spurtte voor de bocht krachtig en nam twee lengten voorsprong. Derksen scheen iets verrast, maar toch gelukte het hem om bij het uitgaan van de bocht gelijk te komen. Na feilen strijd Avist Ooms met een ruk met slechts banddikte verschil als eerste over de streep te gaan. In den tAveeden rit nam Derksen den kop, vlak voor de bocht nam hij anderhalve lengte voorsprong; Ooms viel verwoed aan, maar Derksen sloeg dezen aanval prachtig af en won overtuigend met 1 lengte voor sprong. In den beslissenden rit hetzelfde. Ooms ging te laat achter den uit eerste po sitie spurtenden Derksen aan, wel kwam hij op het rechte eind nog goed bij, maar met een sprong a da Scherens ging Derk sen met een kwart wiel voorsprong als eerste door de finish. De jeugdige Zwol lenaar had op schitterende wijze de derde plaats in dit wereldkampioenschap ver overd. De belofte, welke gisteren in zijn rijden tegen Astolfi lag besloten, heeft hij vervuld. Dat hij het niet van Van der Vij ver heeft kunnen winnen, kan, gezien de prachtige vorm van den wereldkampioen, geen teleurstelling wekken. Ongetwijfeld kan Derksen nog meer bereiken en dat hij tot tweemaal toe den Nederlandschen kampioen heeft kunnen verslaan, is toch wel een teeken in die richting. Bij de beroepsrijders nam Gerardin in de eerste serie den kop tegen Scherens. In de laatste bocht sprong de Franschman weg nam een lengte voorsprong, maar prachtig kwam Scherens bij en Avon door zijn be- faamden sprong met een kwart wielleng- te. In den tweeden rit gingen beide ren ners hoog de laatste bocht door, plotseling dook Gerardin onderdoor, nam twee leng ten voorsprong, maar op grootsche wijze liet Scherens toen zien, tot wat hij in staat is Met enkele rukken kwam hij. gelijk en won in schitterenden stijl met een hal ve wiellengte. In den anderen halven eind strijd kreeg van Vliet' den Duitsehers Rich ter tegenover zich, die Avel de gevaarlijkste outsider voor een plaats in den eindstrijd Avas. Eerst kreeg van Vliet een lekke band, bij het overrijden moest de Duitscher de leiding nemen. Vlak voor de laatste bocht Averd van Vliet door een prachtigen spurt van Richter verrast, onmiddellijk lag de Duitscher op topsnelheid en toen had onze landgenoot geen kans meer. Uit zijn rijden bleek, dat hij dat zelf ook Avel begreep en zoo kon Richter met 2 1/2 lengte Avinnen. In den tweeden rit was het voor van Vliet er op of er onder. Als een loerende kat lag hij achter Richter, plotseling sprong de Duitscher twee lengten weg, maar van Vliet er achter aan en bij het uitkomen van de bocht was het nog maar een halve lengte. In een uiterst feilen springt ging van Vliet over Richter heen en won op schitterende wijze met een kwart wielleng te voorsprong. Onze landgenoot had den snelsten tijd gemaakt, welke tot dan toe Avas genoteerd en naar later bleek, zelfs den snelsten tijd van deze geheele wereld kampioenschappen. Ook hier moest dus een belle de beslissing brengen. Richter reed hier zeer onverstandig. Van Vliet gmg hoog tegen de balustrade rijden, de Duitscher bleef beneden. Voor Richter be sefte wat er gebeurde, dook van Vliet naar beneden en nam drie lengten voorsprong. Wel zette Richter hem nog achterna, maar van Vliet was zeker van de overwinning en won met anderhalve lengte. Richter en Gerardin moesten dus voor de derde plaats hijden. In den eersten rit ging Richter er in de laatste bocht uit eerste posite van door, Gerardin trachtte bij te komen, maar op het laatste eind was de Duitscher toch po sitief sneller en won met een kart wiel lengte. In den tweeden rit nam Richter wederom de leiding. Hoog uit de bocht viel de Duitscher naar beneden, twee lengten voor Gerardin schoot hij door de bocht. De Franschman kwam nog behoorlijk bij, maar de snelle Richter had toch geen moeite om met een kwart wiellengte te winnen. En zoo hebben deze wereldkampioenschap pen weer aan het licht gebracht, dat er nog steeds vier renners met kop en schou ders boven de andere beroepsrijders uit steken en dat van die vier de Franschman de zwakste en de Duitscher op een na zwakste is. Groenewegen niet geplaatst. In de tweede serie van den stayerswed strijd over 100 K.M. kwamen in deze volg orde aan den start: 1. Szekeres (Hongarije), 2. Sueter (Zwit serland), 3. Lemoine (Frankrijk), 4. Met- ze (Duitschland), 5. Groenewegen (Neder land). De strijd in deze manche is uitsluitend gegaan tusschen Groenewegen en Metze. Metze reed een rustigen wedstrijd, tac tisch, waaruit de groote routine en erva ring sprak, Groenewegen draaide onrustig en zijn gangmaker Wiersma bleek ook al nerveus te zijn. Indien de laatste den koers wat kalmer en tactischer had bekeken, dan had het zeker niet tot de onmogelijkheden behoord, of Groenewegen was als eerste aangekomen. Immers de Duitscher maakte geen grootsohen indruk, was verscheidene malen los van den rol, doch zijn tegenstan ders profiteerden hiervan niet. Na 25 K.M. lag Sueter aan den kop met Groenewegen op 100 meter en Metze op 125 meter. Reeds toen lagen Szekeres en Lemoine meer dan een ronde achter. De eerte ernstige aan val op de leidersspositie van Sueter ging A^an Metze uit. Door ontactisch rijden ge raakte Groenewegen los van den motor, zoodat hij na vijftig K.M. één ronde en 40 meter op Metze achter was. Na ruim de helft van den wedstrijd probeerde Groe newegen herhaalde malen zijn achterstand van één ronde op Metze in te loopen. Op een gegeven moment, voor de Marathon tribune, was de Amsterdammer practisch voorbij zijn tegenstander, toen de gang maker van den laatste omhoog ging rij den en Groenewegen niet liet passeeren. De wedstrijdleiding besprak dit incident en besloot met een eerste waarschuwing te geven, een en ander volgens de nieuv/e bepalingen, welke in verband met het on geluk van Zaterdagavond voor de sta^ers- Avedstrijden door de wedstrijdcommissaris sen waren gemaakt. Inderdaad zag Groene wegen kans daarna zijn ronde terug te winnen en na 75 K.M. lag Groenewegen op 400 meter achter Metze, Sueter op 600 me ter, de Hongaar op bijna twee ronden en de Franschman op bijna drie rinden. In de laatste 25 K.M. bleek Metze over meer uithoudingsvermogen te beschikken dan Groenewegen, zoodat de Duitscher nog kans kreeg den Amsterdammer opnieuAv een lap te bezorgen. Metze werd winnaar met Groenewegen als goede tweede. De Duitscher komt nu, evenals Lohman, in de finale. De eindstand luidt: 1. Metze, tijd 1 uur 25 min. 24 2/5 sec. 2. Groenewegen op 510 meter, 3. Sue ter op 800 meter, 4. Lemoine op 1790 m., 5. Szekeres op 3750 meter. Op het programma van de avondwed strijden stond behalve de derde manche voor den stayerswedstrijd ook nog de se ries van de achtervolging om den Grand prix du monde. Alle series werden door Nederlanders geAvonnen, zoodat het Donderdagavond een volkomen Nederlandsche aangelegenheid zal worden. Klink, Pijnenburg, Slaat en Schulte Avis- ten zich te plaatsen, zoodat het als het ware een revanche van de nationale kam pioenschappen is geworden. Richard, Ar- chambaud, Di Paco en Kaers waren de ver liezers. Voor de derde manche kwamen in deze volgorde aan den start: Fombellida (Span je) achter Pasquier Jr., Paillard (Frank rijk) achter Deliege, Severgnini (Italië) achter Pasquier Sr., Wals (Nederland) ach ter Kaeser en Ronsse (België) achter van den Bosch. Het is wel een zeer ongelukkige race voor Wals geworden. Severgnini had spoedig de leiding genomen met Wals op de tweede plaats gevolgd door Paillard. Na 25 K.M. lag Wals 75 meter achter den Italiaan, ge volgd door Paillard op 20 meter en Fom bellida 275 meter, terwijl Ronsse van mo tor had moeten verwisselen en daardoor drie ronden was achtergeraakt. Tusschen de. 25 en 50 K.M. veranderde er zeer wei nig in den stand. De Spanjaard was wat af gezakt, evenals Paillard, terwijl Wals steeds op enkele tientallen meters achter Severg nini bleef rijden. Kans om den Italiaan te DE NIEUWE WERELDKAMPIOEN VERTELT. Van Vliet zegt: ik voelde, dat het ging. In het American Hotel heerschte Zon dagavond een opgewekte stemming. In een der zalen hadden zich de bestuurderen van de Nederlandsche Wielren Unie, de leden van het organisatiecomité der wereldkam pioenschappen, verscheidene gedelegeerden van de U. C. I. alsmede talrijke belangstel lenden verzameld, om van Vliet, den nieu wen wereldkampioen sprintprofessionals, op~bescheiden wijze te huldigen. De andere wereldkampioen van der Vijver was on middellijk na zijn zege naar zijn woon plaats, Roosendaal, vertrokken. Het was tijdens de bijeenkomst in het America in Hotel, dat van Vliet ons nog eens haarfijn vertelde hoe het dien middag was gegaan. Scherens had aldus van Vliet tAvee normale ritten achter den rug, terwijl ik drie ritten heb moeten rijden tegen Rich ter van heel zwaarder allure. In dien eer sten rit tegen Scherens liet de Belg het weer eens op de korte sprint aankomen. Scherens weet heel goed, dat het mijn ge woonte is voor de Marathontribune te de- marreeren. Hij keek telkens om waar of ik bleef, verwonderde dat ik nog niet aan viel. En toen ik mijn kans schoon zag, was het ook gebeurd. Van Vliet erkende, dat hij met de lo ting voor de belle geluk had gehad, nu moest Scherens wederom van kop vertrek ken, evenals in den eersten rit. Alles ver liep normaal, een razendsnelle sprint bij het ingaan van den bocht. Ik lag halver wege den bocht nog zeker op een lengte. Maar in die 40, 50 meter, voordat je den bocht uitkomt, en dan gaan de oogen van v Vliét stralen, toen kreeg ik hem te pak ken, ik voelde, dat het ging. Razendsnel was ik, is 't niet waar? En toen ik den bocht uit was, lag ik in gewonnen positie. De 22-jarige wereldkampioen der profes sionals is blij, dat hij zijn overwinning op een phenomeen als Scherens heeft kunnen behalen. Hij voelt, dat hij in deze middag uren historie in de sprinterswereld heeft gemaakt, hij gevoelt nog meer, wat het ver lies van den titel voor een man als Sche rens, die zeven jaar ouder is dan hij, moet beteekenen. Op 21-jarigen leeftijd was ik wereldkam pioen der amateurs, nu ben ik 22 jaar en wereldkampioen der professionals. Aldus van Vliet. En dan vraagt hij ons ondeugend of hij daar trotsch op mag zijn. Intusschen staat de revanche wereld kampioenschappen reeds voor de deur. Op Zaterdag 3 September starten van Vliet, Scherens, Richter en waarschijnlijk Ge rardin te Charleroi. 4 September volgt Vichy, 5 September Leuven, dan even per vliegmachine op 6 September naar Kopenhagen, op 8 Septem ber terug naar Hannover, 9 September Dresden en 11 September Ginneken. Om over de verdere wedstrijden maar te zwij gen. passeeren, kreeg Wals niet, daar Seveigni- ni er een razend snel tempo in hield. De vraag was echter of de Italiaan dat tempo de volle 100 K.M. kon volhouden. Doch tot een oplossing van dit vraagstuk kwam het evenwel niet, want na 67 K.M. kreeg Wals een lekken achterband, waardoor hij drie ronden verloor. En van de tweede naar de vierde plaats verhuisde. Zoo werd de stand na 75 K.M.: Severgnini, op 650 M., Paillard op 11/2 ronde, Fombellida op bij na vier ronden Wals en op ruim vijf ron den Ronsse. Paillard slaagde er in zijn achterstand op Severgnini in te loopen. Dit geschiedde ongeveer negen K.M. voor het einde. De Franschman bleef in zeer snel tempo voortrijden, terwijl Severgnini geen kans had Wals, die inmiddels vijf ronden was achter geraakt, te passeeren. en toen Pail lard, steeds het tempo versnellend, geheel op Severgnini was ingeloopen, liep de Franschman niet alleen den Italiaan maar ook Wals voorbij. Zoo had deze rit een zeer spannend verloop met een nog vrij on verwacht resultaat. Wals heeft inmiddels bewezen volkomen in dit milieu thuis te behooren. Zijn rij den maakte grooten indruk, en, indien hij de bandenpech niet zou hebben gehad, zou de Nederlandsche kampioen ongetwijfeld sterk favoriet zijn geweest, voor de eerste plaats. Het resultaat der drie manches is dus, dat Metze, Lohmann en Paillard zich di rect voor den eindstrijd hebben geklas seerd. De anderen zullen Dinsdagavond in de repèchages uitkomen: o.m. Wals en Groe newegen. De resultaten van de avond wedstrijden luiden: Derde manche 100 K.M. 1. Paillard 1 uur 24 min. 34 sec. 2. Severgnini op 700 M. 3. Fombellida op 900 M. 4. Ronsse op 1600 M., 5 Wals op 2600 M. Achtervolging over 5 K.M.: eerste serie: 1. Klink 6 min. 27 sec. 2. Richard. Tweede serie: 1. Schulte 6 min. 28 sec. 2. Archambaud 6 min. 44 sec. Derde serie: 1. Pijnenburg 6 min. 25 sec. 2 Di Paco. Vierde serie: 1. Slaats 6 min. 38 1/5 sec. 2 Kaers opgegeven.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9